Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-06, 16:57   #2311
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa..

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Pomyśl, że okres się może tym bardziej spóźnić przez to, jak się stresujesz.

Skoro to wyjątkowa sytuacja, to nie martw się na zapas. Takie odchyły zdarzają się każdej kobiecie.

Głowa do góry!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki za wsparcie! Okres dostałam dzisiaj rano. Co prawda w 55 dniu cyklu, nie wiem co się wydarzyło, ale jest i to najważniejsze. Także wizyta na chwilę obecną jest odwołana.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 18:50   #2312
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa..

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie! Okres dostałam dzisiaj rano. Co prawda w 55 dniu cyklu, nie wiem co się wydarzyło, ale jest i to najważniejsze. Także wizyta na chwilę obecną jest odwołana.
Ja bym na Twoim miejscu poszła do ginekologa i zbadala przyczynę tych nieregularnych okresów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 21:41   #2313
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa...

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu poszła do ginekologa i zbadala przyczynę tych nieregularnych okresów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja nie napisałam, że nie pójdę, tylko że wizytę z poniedziałku odwołałam. Mój okres trwa około 7 dni, a z okresem nie chcę iść bo uważam to za bezsensowne i niekomfortowe dla mnie. Skończy mi się okres to się umówię. U mnie i tak raczej z okresem nie ma tragedii. Jak mi się 3 razy do roku spóźni to jest święto. Ja po prostu mam długie cykle. 30-35 dni, to nadal jest norma. To, że dzisiaj dostałam okres w 55 dniu - zdarza mi się pierwszy raz odkąd wgl. mam okres. Druga sprawa jest taka, że nie przyjmuję np. tabletek antykoncepcyjnych, które nie oszukujmy - regulują miesiączki. Mój organizm jest zdany sam na siebie i podatny na czynniki z zewnątrz. Wystarczyły dwa wyjazdy, infekcja, przeziębienie i już. Poza tym ja jestem osobą, która stresuje się na zapas i za wszystkich, nie umiem się tego wyzbyć i cierpią na tym cykle miesiączkowe. W październiku idę robić podstawowe badania krwi, które robię co roku to od razu przebadam hormony. Możliwe, że nic nie wyjdzie. Moja mama kiedyś właśnie miała taki problem, że prawie 60 dni cyklu i brak okresu. Poszła do lekarza, badania zrobiła i wszytko w normie, a okres musiała wywołać tabletkami. Dlaczego tak się spoźnił? nie wiadomo, tak po prostu. A do lekarza i tak pójdę tak czy siak.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2018-09-06 o 21:42
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 14:12   #2314
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa..

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Ja nie napisałam, że nie pójdę, tylko że wizytę z poniedziałku odwołałam. Mój okres trwa około 7 dni, a z okresem nie chcę iść bo uważam to za bezsensowne i niekomfortowe dla mnie. Skończy mi się okres to się umówię. U mnie i tak raczej z okresem nie ma tragedii. Jak mi się 3 razy do roku spóźni to jest święto. Ja po prostu mam długie cykle. 30-35 dni, to nadal jest norma. To, że dzisiaj dostałam okres w 55 dniu - zdarza mi się pierwszy raz odkąd wgl. mam okres. Druga sprawa jest taka, że nie przyjmuję np. tabletek antykoncepcyjnych, które nie oszukujmy - regulują miesiączki. Mój organizm jest zdany sam na siebie i podatny na czynniki z zewnątrz. Wystarczyły dwa wyjazdy, infekcja, przeziębienie i już. Poza tym ja jestem osobą, która stresuje się na zapas i za wszystkich, nie umiem się tego wyzbyć i cierpią na tym cykle miesiączkowe. W październiku idę robić podstawowe badania krwi, które robię co roku to od razu przebadam hormony. Możliwe, że nic nie wyjdzie. Moja mama kiedyś właśnie miała taki problem, że prawie 60 dni cyklu i brak okresu. Poszła do lekarza, badania zrobiła i wszytko w normie, a okres musiała wywołać tabletkami. Dlaczego tak się spoźnił? nie wiadomo, tak po prostu. A do lekarza i tak pójdę tak czy siak.
Wiesz jak dla mnie to że tabletki regulują miesiączki to było wybawienie bo po roku brania belary i odstawieniu mam wreszcie miesiączki na czas, a mnie się zdarzały takie opóźnienia do 20 dni i lekarz nie uznał tego za normalne nawet ze względu na stres, chorobę, wyjazd itp. Bo u mnie to było nawet 4-5 razy na rok. Także czasami lepiej temu organizmowi pomóc a nie tak całkiem samemu go zostawiać takie moje zdanie, zobaczymy co lekarz powie u Ciebie, w każdym razie dobrze że @ się pojawiła
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 15:50   #2315
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwa..

Dziewczyny, próbowała któraś z Was regulować cykle castangusem?

Walczę z torbielą i nieregularnym cyklem. Byłam na duphastonie, teraz jestem na luteinie i właśnie dostałam okres w 21 d.c.biorąc luteinę
Zdarzają mi się cykle 60 dniowe ale też 17 dniowe. Prawie cały lipiec krwawiłam/plamiłam, w sierpniu było ok poza 21 dniowym cyklem a w tym cyklu i plamienie i krótki cykl. Zwariuję niedługo
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:44   #2316
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czy jeśli do tej pory miałam przez całe życie nieregularne (cykle od 28 do 60 dni) miesiączki, a od jakichś 4 cykli mam je co do dnia planowo, to czy jest to powód do niepokoju? Nie biorę żadnych leków.

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2018-10-10 o 19:45
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:59   #2317
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;85973781]Czy jeśli do tej pory miałam przez całe życie nieregularne (cykle od 28 do 60 dni) miesiączki, a od jakichś 4 cykli mam je co do dnia planowo, to czy jest to powód do niepokoju? Nie biorę żadnych leków.[/QUOTE]

Nie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-14, 20:08   #2318
mlodaxmama
Raczkowanie
 
Avatar mlodaxmama
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 242
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

od zawsze mam regularne cykle, tylko długość po porodzie się wydłużyla (przed porodem było 28dni po 33) ale przed miesiączka 2dni mam plamienie dopiero później się rozkręca. Teraz ostatnia miesiączkę miałam w sierpniu, wr wrześniu miałam tylko 4dni plamien nic się nie rozkręcilo, byłam u lekarza, niestety wysłała mnie do szpitala z podejrzeniem ciazy pozamacicznej, na szczęście to była błędna diagnoza, zrobili badania USG dopochwowe, przepisali duphaston i do domu.. Czy mam się o co martwić? Czy to naprawde tylko zaburzenie cyklu? Po tym cholernym duphastonie boli mnie podbrzusze, płacze o byle co i chyba sama sobie już wkręcam najgorsze.. Jajniki wyszły ok a endometrium wynosiło 7mm. Co myśleć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
maj- 85kg!
lipiec- 82,3
sierpień- 78
wrzesien- 74,8

waga docelowa- 65kg!


Mama Lenki od 18.05.2013
mlodaxmama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 20:59   #2319
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Poczekaj na okres w październiku. Nikt Ci tu nic nie wywróży przez internet.
Zależy w którym dniu cyklu robiłaś usg ale nie martwiłabym się tym endometrium.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 21:08   #2320
mlodaxmama
Raczkowanie
 
Avatar mlodaxmama
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 242
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Poczekaj na okres w październiku. Nikt Ci tu nic nie wywróży przez internet.
Zależy w którym dniu cyklu robiłaś usg ale nie martwiłabym się tym endometrium.
Usg było robione tydzień po zakończeniu tego plamienia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
maj- 85kg!
lipiec- 82,3
sierpień- 78
wrzesien- 74,8

waga docelowa- 65kg!


Mama Lenki od 18.05.2013
mlodaxmama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 01:50   #2321
Kingiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Bardzo długo borykałem się z nieregularnymi miesiączkami. Miałam okres np co 6msc czasami jeszcze rzadziej. Chodziłam po wielu lekarzach, miałam robione mnóstwo badań, oczywiście wciskano mi luteinę itd. Aż w końcu w wieku 24 lat trafiłam do wspaniałej lekarki. Lekarka najpierw skierowała mnie na wszystkie możliwe badania hormonalne , które były w porządku. Po czym powiedziała żebym zaszła do apteki i brała przez 3 msc tabletki cyclodynon. Miałam je stosować nawet jeżeli wystąpi okres. Są to tabletki ziołowe , niehormonalne. Na początku podeszłam do tego dosyć sceptycznie aczkolwiek gdy po 1 msc brania tabletek dostałam okresu byłam miłe zaskoczona. Gdy po 3 msc przyszła pora odstawienia tych tabletek nie o się bałam ze znów przestane miesiączkowac ale ku mojemu zdziwieniu mam teraz miesiączki prawie ze regularne a jak dla mnie bardzo regularne ! Tabletki odstawiłam już rok temu a miesiączkuje normalnie co miesiąc czasami co półtora , jeżeli macie badania w porządku a okresów nadal brak naprawdę polecam spróbować z tymi tabletkami . Najważniejsze ze nie są to żadne tabletki hormonalne.

---------- Dopisano o 01:50 ---------- Poprzedni post napisano o 01:47 ----------

Podkreślę również ze oczywiście w wieku 17 lat lekarz zalecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych (zaczęłam miesiączkować w wieku 12 lat i miałam cały czas nieregularne miesiączki )aby okresy były regularne ja natomiast w wielu 21 lat te tabletki odstawiłam i tak jak mówiłam nadal miałam nieregularne okresy.
Kingiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 20:51   #2322
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Kingiki Pokaż wiadomość
Bardzo długo borykałem się z nieregularnymi miesiączkami. Miałam okres np co 6msc czasami jeszcze rzadziej. Chodziłam po wielu lekarzach, miałam robione mnóstwo badań, oczywiście wciskano mi luteinę itd. Aż w końcu w wieku 24 lat trafiłam do wspaniałej lekarki. Lekarka najpierw skierowała mnie na wszystkie możliwe badania hormonalne , które były w porządku. Po czym powiedziała żebym zaszła do apteki i brała przez 3 msc tabletki cyclodynon. Miałam je stosować nawet jeżeli wystąpi okres. Są to tabletki ziołowe , niehormonalne. Na początku podeszłam do tego dosyć sceptycznie aczkolwiek gdy po 1 msc brania tabletek dostałam okresu byłam miłe zaskoczona. Gdy po 3 msc przyszła pora odstawienia tych tabletek nie o się bałam ze znów przestane miesiączkowac ale ku mojemu zdziwieniu mam teraz miesiączki prawie ze regularne a jak dla mnie bardzo regularne ! Tabletki odstawiłam już rok temu a miesiączkuje normalnie co miesiąc czasami co półtora , jeżeli macie badania w porządku a okresów nadal brak naprawdę polecam spróbować z tymi tabletkami . Najważniejsze ze nie są to żadne tabletki hormonalne.

---------- Dopisano o 01:50 ---------- Poprzedni post napisano o 01:47 ----------

Podkreślę również ze oczywiście w wieku 17 lat lekarz zalecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych (zaczęłam miesiączkować w wieku 12 lat i miałam cały czas nieregularne miesiączki )aby okresy były regularne ja natomiast w wielu 21 lat te tabletki odstawiłam i tak jak mówiłam nadal miałam nieregularne okresy.
Udało się w końcu ustalić przyczynę tak długich przestojów między okresami?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 20:37   #2323
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cześć dziewczyny, ja już w sumie sama nie wiem czy mam regularne okresy czy nie.. Mam podwyższoną prolaktynę, reszta hormonów ostatnio była w normie, na ostatnich badaniach delikatnie podwyższony testosteron. Podczas brania tabletek na zbicie prolaktyny okres miałam tak jak zawsze, czyli 29-36 dni ( w porywach raz do roku 40 pare). Jeden lekarz twierdzi że to normalne, jeden że nie. Brałam przez ostatnie pół roku wyższą dawkę leku aby wyrównać okresy, ale nadal jest to samo, a nawet i gorzej, jak wróciłam do normalnej dawki jestem w tej chwili w 51 dniu cyklu, jestem trochę nerwowa, miałam wypryski na twarzy typowe dla przyjścia okresu więc wiem że się pojawi. Chcę poczekać aż dostanę okres, potem kolejny i chciałabym zacząć antykoncepcję, nie chce sobie walić hormonami po tych zmianach dawek, aczkolwiek i gin i endo są za anty
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 17:22   #2324
Askaaa05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny, czy któraś z was miała może podobny problem do mojego. W czerwcu zamiast dostać okres 30 dc, dostałam dopiero 41, trochę mnie to zaniepokoiło, robiłam nawet testy i wyszły negatywne. Od tego czasu mam dziwne okresy, zaczynaja się brązowym plamieniem (co już kiedyś się zdarzało) i są dość skąpe w porównaniu do tego co miałam kiedyś. Dodatkowo mam taki jakby śluz z krwią, nie wiem czy to normalne, nigdy nie miałam śluzu w okresie. Mój okres jest tez bolesny, ale tak było zawsze. Czy myślicie, że to mogą być jakieś zawirowania hormonalne? Czy któraś już tak kiedyś miała? Oczywiście pójdę do ginekologa, ale dopiero w przyszłym tygodniu.
Askaaa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 18:11   #2325
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Askaaa05 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was miała może podobny problem do mojego. W czerwcu zamiast dostać okres 30 dc, dostałam dopiero 41, trochę mnie to zaniepokoiło, robiłam nawet testy i wyszły negatywne. Od tego czasu mam dziwne okresy, zaczynaja się brązowym plamieniem (co już kiedyś się zdarzało) i są dość skąpe w porównaniu do tego co miałam kiedyś. Dodatkowo mam taki jakby śluz z krwią, nie wiem czy to normalne, nigdy nie miałam śluzu w okresie. Mój okres jest tez bolesny, ale tak było zawsze. Czy myślicie, że to mogą być jakieś zawirowania hormonalne? Czy któraś już tak kiedyś miała? Oczywiście pójdę do ginekologa, ale dopiero w przyszłym tygodniu.
A czy te dziwne okresy również wiążą się z takimi długimi cyklami (ponad 40 dni)?
Ile masz lat i jak długo miesiączkujesz? Zmieniło się u Ciebie coś ostatnio (zmiana klimatu, trybu życia, dużo stresu itp)?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 20:44   #2326
Askaaa05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Teraz już znowu mam co 30 pare dni okres, właściwie żadnego większego stresu w ostatnim czasie nie miałam, ani diety. Jedynie we wrześniu ubiegłego roku odstawiłam antykoncepcję hormonalną po pół roku stosowania, ale nie wydaje mi się żeby to było powodem z racji, ze trochę czasu już minęło
Askaaa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 21:20   #2327
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Askaaa05 Pokaż wiadomość
Teraz już znowu mam co 30 pare dni okres, właściwie żadnego większego stresu w ostatnim czasie nie miałam, ani diety. Jedynie we wrześniu ubiegłego roku odstawiłam antykoncepcję hormonalną po pół roku stosowania, ale nie wydaje mi się żeby to było powodem z racji, ze trochę czasu już minęło
W takim razie te „zmienione” okresy nie muszą jeszcze znaczyć niczego złego - ja tez przechodze swoj zupelnie inaczej niz gdy np. mialam 15 lat. Dla pewnosci umow sie do ginekologa, ktory rozwieje Twoje watpliwosci.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 17:09   #2328
ciekawostkowa
Przyczajenie
 
Avatar ciekawostkowa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej,
odkąd pamiętam mam problem z regularnością miesiączek. Miesiączkuję od 12. roku życia, przez pierwszych kilka lat bywało i tak, że miałam okres, potem kilka miesięcy przerwy, potem znowu, generalnie często powtarzały się takie sytuacje, jednak podejrzewam, że wtedy było to związane z tym, że był to dopiero początek moich miesiączek.
Kiedy miałam ok. 16-17 lat, moje miesiączki względnie się unormowały - miałam jednak długie cykle, od 30 do 35 dni. Zdarzały się też opóźnienia miesiączki, trwały one jednak maksymalnie do 10 dni.
Spory problem pojawił się w zeszłym roku - jeden z moich cykli trwał 57 dni. Poszłam w tamtym czasie do ginekologia, USG nie wykazało żadnych problemów, z tarczycą wszystko w porządku, miałam jedynie podwyższoną prolaktynę - wyniosła około 2 jednostki więcej, niż przewidują granice normy. Ginekolog zalecił przyjmowanie Castangusa, brałam go jednak przez około tydzień, bo strasznie źle się po nim czułam. Ginekolog powiedział, żebym go odstawiła, zobaczymy jak potoczy się to wszystko dalej. Potem cykle w miarę się unormowały, choć od listopada zdarzyły się spóźnienia które trwały np. tydzień, pięć dni, dziesięć dni - poza tym wszystko normalnie. Jednakże, na ten moment mój cykl trwa już 51 dni - zrobiłam znowu prolaktynę, czekam w tym momencie na wyniki i chciałam po prostu zasięgnąć opinii - myślicie, że taki wydłużony cykl może mieć podłoże w wysokim poziomie tego hormonu, czy może to mieć jakąś inną przyczynę? Trochę mnie to stresuje... Dodam, że nie współżyję, a w ciąże z pettingu już nie wierzę
ciekawostkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 20:43   #2329
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez ciekawostkowa Pokaż wiadomość
Hej,
odkąd pamiętam mam problem z regularnością miesiączek. Miesiączkuję od 12. roku życia, przez pierwszych kilka lat bywało i tak, że miałam okres, potem kilka miesięcy przerwy, potem znowu, generalnie często powtarzały się takie sytuacje, jednak podejrzewam, że wtedy było to związane z tym, że był to dopiero początek moich miesiączek.
Kiedy miałam ok. 16-17 lat, moje miesiączki względnie się unormowały - miałam jednak długie cykle, od 30 do 35 dni. Zdarzały się też opóźnienia miesiączki, trwały one jednak maksymalnie do 10 dni.
Spory problem pojawił się w zeszłym roku - jeden z moich cykli trwał 57 dni. Poszłam w tamtym czasie do ginekologia, USG nie wykazało żadnych problemów, z tarczycą wszystko w porządku, miałam jedynie podwyższoną prolaktynę - wyniosła około 2 jednostki więcej, niż przewidują granice normy. Ginekolog zalecił przyjmowanie Castangusa, brałam go jednak przez około tydzień, bo strasznie źle się po nim czułam. Ginekolog powiedział, żebym go odstawiła, zobaczymy jak potoczy się to wszystko dalej. Potem cykle w miarę się unormowały, choć od listopada zdarzyły się spóźnienia które trwały np. tydzień, pięć dni, dziesięć dni - poza tym wszystko normalnie. Jednakże, na ten moment mój cykl trwa już 51 dni - zrobiłam znowu prolaktynę, czekam w tym momencie na wyniki i chciałam po prostu zasięgnąć opinii - myślicie, że taki wydłużony cykl może mieć podłoże w wysokim poziomie tego hormonu, czy może to mieć jakąś inną przyczynę? Trochę mnie to stresuje... Dodam, że nie współżyję, a w ciąże z pettingu już nie wierzę
przyczyn może być wiele, najlepiej, jakbys powtórzyła hormony i to w większym pakiecie, a do tego zrobiła USG.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-14, 20:49   #2330
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez ciekawostkowa Pokaż wiadomość
chciałam po prostu zasięgnąć opinii - myślicie, że taki wydłużony cykl może mieć podłoże w wysokim poziomie tego hormonu, czy może to mieć jakąś inną przyczynę?
mi zdiagnozowano zespół policystycznych jajników, to był jeden z objawów.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 05:52   #2331
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czy ktoraś z Was brała cyclamine na obfite miesiączki, ale zazywane w czas najbardziej obfitego krwawienia po 2x tabl ? Czy to mozliwe, ze brałam to kilka miesiecy, gdzie czasami wystraczała jedna tabletka jeden dzien okresu i nagle w obecnym cyklu nie dostałam miesiączki? Wiem, ze cycloamina jest czasem brana aby opoznic, ale z tego co czytalam dziewczyny wowczas biorą w ktoymtam dniu cyklu. Ja bralam wtedy,kiedy to krwawienie bylo mocne. Czy to faktycznie moglo wplynac na okres, ktorego nie dostalam? Lek ten nie ma w sobie podobno hormonow.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 13:22   #2332
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej, witajcie


Byłam dzisiaj na wizycie u lekarza z powodu długich, nieregularnych cykli. Leczyłam się kiedyś z powodu zbyt wysokiej prolaktyny. Lekarz zrobił usg i cytologię. Usg nic nie wykazało. Wręczył mi wynik badania i kazał przyjść za 3 tygodnie po wynik cytologii. Zero wywiadu lekarskiego. Zapytałam go,a co z moimi nieregularnymi okresami, jeszcze raz wspomniałam o tej wysokiej prolaktynie. Stwierdził, że on nie ma co leczyć, przyjść jak będą wyniki. Co ma cytologia do nieregularnych okresów?

Dodam, że mam 28 lat i wciąż wypryski na twarzy, szczególnie w okolicy brody i szczęki. Lekarzowi też to mówiłam.

Jestem rozczarowana tą wizytą. Poradźcie mi, badania jakich hormonów mam wykonać, poza prolaktyną? Oczywiście zrobię to prywatnie. Chciałabym mieć już te wyniki, gdy pójdę znów do lekarza, tym razem na pewno nie na nfz (każda wizyta lekarska wiąże się u mnie z braniem urlopu w pracy).
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 10:48   #2333
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cześć,

Co może być przyczyną zmniejszenia obfitości okresu? Jestem po 30 i zawsze miałam regularne miesiączki (co 27-29 dni), trwały 3-4 dni, pierwszy i drugi dzień były raczej obfite. Musiałam wymieniać tampony co kilka godzin

W styczniu dostałam okres, który trwał raptem 2 dni (3 dzień to już w zasadzie plamienie) i był skąpy, ale było to po powrocie z egzotycznych wakacji i pomyślałam, że to jest przyczyna Okres, który dostałam w lutym też odbiegał długością i obfitością od moich wcześniejszych miesiączek

W połowie cyklu w styczniu byłam u ginekologa, ale nie mówiłam mu o skąpym okresie, bo na tamten moment była to jednorazowa sytuacja. Badania hormonów, które zrobiłam na zlecenie lekarza wyszły w normie (prolaktyna, estrogen, testosteron).

W lutym byłam chora (grypa), czy to może być przyczyna? Nigdy tak nie miałam, nawet po chorobie okres mi się nie zmieniał. Trochę mnie martwi, że sytuacja powtarza się kolejny miesiąc Dodam jeszcze, że mam stałą wagę. W ciąży raczej też nie jestem, bo nie mam innych objawów, które by mogły na to wskazywać
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 11:13   #2334
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czy Wy też zanim pojawi się miesiączka na kilka dni przed macie plamienia? Ja zazwyczaj kilka dni przed mam śluz zabarwiony keko krwia, po kilku dniach pojawia się okres. A teraz przeczytałam że to niedobrze, że to może być problem z cialkiem żółtym albo innymi hormonami. A ja myślałam że to normalne że to taki znak że zaraz bedzie okres i się rozkręca. Teraz też w piątek mniej więcej powinnam dostac okres a narazie mam na papierze taki śluz ale brązowy. Zazwyczaj był bardziej czerwony. Trochę mnie to niepokoi. Taki kolor to zazwyczaj miałam na koniec okresu. Brałam tabletki na infekcje dopochwowe. Może to jest przyczyną. W każdym razie pytać ginekologa o te plamienia przed?

Edycja kres normalny dzis dostalam. Ale te plamienia przed - norma czy konsultować z lekarzem?

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2020-04-20 o 11:13
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 12:49   #2335
cloudofash
Przyczajenie
 
Avatar cloudofash
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 20
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej!! Mam pytanie. Dwa cykle z rzędu mam skąpy okres, nie jest to plamienie, ale krwawienie, tyle ze skapsze niż wcześniej. w marcu 26 dostałam okres, a wcześniej w dni płodne uprawiałam jedynie petting z chłopakiem, zanim zaczął mnie dotykać to mył ręce po wytrysku, wiec chyba w ciąże zajść nie mogłam (chociaż już sama nie wiem) i ten okres był bardzo skapy, nie potrzebowałam nawet wkładki bo krew miałam tylko podczas korzystania z wc. teraz dostałam okres 22.04 i był trochę bardziej obfity niż w poprzednim cyklu ale nadal krew leciała tylko kiedy się śmiałam albo kichalam, może raz samo z siebie coś poleciało. krwi było więcej bo musiałam już mieć podpaski i je wymieniać, ale no nie leciało samoistnie. i nadal był mniej obfity niż kiedyś. czy to jest normalne? czy mimo tego ze mam te okresy to mogę być w ciąży? dodam ze robiłam jakoś miesiąc temu dwa testy i były negatywne, a te okresy przychodzą raczej regularnie po ostatnio cykl trwał 30 dni a teraz 27.. tylko są trochę skąpsze niż zwykle. czy stres może mieć wpływ na obfitość miesiączki? błagam już nie wiem co myśleć. czy mogę w ogóle wykluczyć ciąże w tej sytuacji?
cloudofash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 13:39   #2336
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez cloudofash Pokaż wiadomość
Hej!! Mam pytanie. Dwa cykle z rzędu mam skąpy okres, nie jest to plamienie, ale krwawienie, tyle ze skapsze niż wcześniej. w marcu 26 dostałam okres, a wcześniej w dni płodne uprawiałam jedynie petting z chłopakiem, zanim zaczął mnie dotykać to mył ręce po wytrysku, wiec chyba w ciąże zajść nie mogłam (chociaż już sama nie wiem) i ten okres był bardzo skapy, nie potrzebowałam nawet wkładki bo krew miałam tylko podczas korzystania z wc. teraz dostałam okres 22.04 i był trochę bardziej obfity niż w poprzednim cyklu ale nadal krew leciała tylko kiedy się śmiałam albo kichalam, może raz samo z siebie coś poleciało. krwi było więcej bo musiałam już mieć podpaski i je wymieniać, ale no nie leciało samoistnie. i nadal był mniej obfity niż kiedyś. czy to jest normalne? czy mimo tego ze mam te okresy to mogę być w ciąży? dodam ze robiłam jakoś miesiąc temu dwa testy i były negatywne, a te okresy przychodzą raczej regularnie po ostatnio cykl trwał 30 dni a teraz 27.. tylko są trochę skąpsze niż zwykle. czy stres może mieć wpływ na obfitość miesiączki? błagam już nie wiem co myśleć. czy mogę w ogóle wykluczyć ciąże w tej sytuacji?
Skoro nie uprawiasz seksu, to ciążę możesz wykluczyć. Stres może mieć wpływ na wszystko - wystąpienie okresu, jego długość, obfitość, pms itd.
Wyluzuj, w ciąży nie jesteś, a organizm to nie maszyna - zarówno cykl 27 jak i 30 dni jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 14:03   #2337
cloudofash
Przyczajenie
 
Avatar cloudofash
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 20
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

tzn ja wiem ze te cykle są ok, ale chodzi mi o te skąpe krwawienia
cloudofash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 14:28   #2338
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez cloudofash Pokaż wiadomość
czy stres może mieć wpływ na obfitość miesiączki?
Tak.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 11:59   #2339
zosia1806
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Spóźnia mi się miesiączka, powinnam dostać wczoraj, zazwyczaj mam regularne. Nie uprawiałam seksu tylko petting czy możliwe jest żeby przenieść preejakulat na palcach i żeby doszło do zapłodnienia? Nie mam żadnych objawów pms zawsze na pare dni przed okresem bolą mnie piersi a teraz nic. Czy możliwe jest zajście w ciąże poprzez preejakulat wprowadzony na palcu?
zosia1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:53   #2340
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez zosia1806 Pokaż wiadomość
Spóźnia mi się miesiączka, powinnam dostać wczoraj, zazwyczaj mam regularne. Nie uprawiałam seksu tylko petting czy możliwe jest żeby przenieść preejakulat na palcach i żeby doszło do zapłodnienia? Nie mam żadnych objawów pms zawsze na pare dni przed okresem bolą mnie piersi a teraz nic. Czy możliwe jest zajście w ciąże poprzez preejakulat wprowadzony na palcu?
Nie. Do tego by zajsc w ciążę potrzebny jest wystrysk w pochwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.