Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-13, 07:52   #31
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Gadaj z gołębiem

Nie napisałam, że tak jest w polskich ulotkach.
Tylko że tak dowodzą wszystkie ostatnie badania. Polecam literaturę anglojęzyczną, a później wydawanie jednoznacznych osądów.

"For missed combination oral
contraceptive pills
If you missed 1 hormonal pill (by 24–48 hours) or
if you are simply late taking 1 pill (for less than
24 hours), you should:
• Take the late or missed pill as soon as possible.
• Continue taking the remaining pills at the usual
time (even if it means taking two pills on the
same day).
• No additional contraceptive protection needed.
• Emergency contraception is not usually needed
but can be considered if hormonal pills were
missed earlier in the cycle or in the last week
of the previous cycle."


https://health.cornell.edu/sites/hea...ntrol-pill.pdf

https://www.drugs.com/article/birthc...ll-missed.html
Tu w tabeli tabletka wzięta do 24 h nawet nie jest uznawana za pominiętą.

"A woman has only truly ‘missed a pill’ if it is taken more than 24 hours later than her regular time."

https://consult.womenhelp.org/en/pag...combined-pills


Organizm kobiety nie działa tak, że mija 13 godzin od momentu, kiedy powinna być wzięta tabletka i owulacja zostaje odblokowana, jajeczko się uwalnia i czeka ze zdwojonymi siłami na zapłodnienie.



A w tamtym poście w jednym się tylko źle wyraziłam. Można było źle zrozumieć to, że jest się zabezpieczonym od pierwszego dnia, czyli pierwszego dnia nowego opakowania, ale jest się cały czas zabezpieczonym. W trakcie przerwy również.
Dokładnie tak!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 10:23   #32
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Bardziej ufam ulotce dołączonej do konkretnych tabletek w tym przypadku Belara niż stronom z internetu i "skłonnościom". Szczególnie, że na końcu pierwszego dokumentu widnieje:

"This fact sheet is not intended to replace package inserts for your contraceptive pills.
Please refer to the package insert for more comprehensive information."
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 10:50   #33
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Nie chodzi mi o to, żeby ignorować ulotkę, ale w tym konkretnym przypadku (opóźnienie 12-14h) stosowanie prezerwatywy przez przerwę między opakowaniami + 7 dni kolejnego opakowania jest bardzo mocno na wyrost.
Oczywiście można stosować ile zabezpieczeń się chce. Nikt nikomu nie broni. Ale nie ma takiej potrzeby tutaj.


A co do częstotliwości aktualizacji ulotek - to, że nie są one od razu aktualizowane, nie oznacza, że aktualne badania są do niczego. To tak jak szereg antybiotyków, ktore aktualnie są wycofywane z ulotek jako substancje osłabiające antykoncepcję. Też wiedziano o tym od lat (że interakcja między nimi a antykoncepcją hormonalną jest nieznacząca dla działania obu preparatów), ale producentom najwyraźniej się nie spieszy ze zmianami, które nie są zagrażające skuteczności.


Nie mam teraz czasu szukać odpowiednika Belary z ulotką po angielsku z kraju, w którym postanowiono zaktualizować ulotkę. Ale Belara jest bardzo standardową składowo antykoncepcją.
Ani nie jest to mini-pigułka, ani tabletka złożona o obniżonej dawce (jak np. Vines), więc nie sądzę ,by odbiegała od wspominanych artykułach.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 15:58   #34
patrykszzzq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
pęknieta prezerwatywa

Witam mam pytanie, ostatnio kochalem sie z dziewczyna, najpierw gra wstepna doszedlem na brzuch, dokladnie sie umylismy i zabezpieczylismy i zaczelismy sie kochac po chwili zauwazylem ze prezerwatywa pękła odrazu przerwalismy stosunek, mozliwa ciąża? czy reepte na pigulke po dostaniemy od lekarza pierwszego kontaktu?
patrykszzzq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 20:14   #35
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: pęknieta prezerwatywa

Cytat:
Napisane przez patrykszzzq Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie, ostatnio kochalem sie z dziewczyna, najpierw gra wstepna doszedlem na brzuch, dokladnie sie umylismy i zabezpieczylismy i zaczelismy sie kochac po chwili zauwazylem ze prezerwatywa pękła odrazu przerwalismy stosunek, mozliwa ciąża? czy reepte na pigulke po dostaniemy od lekarza pierwszego kontaktu?
Czyli nie było wytrysku? Ciąży z tego nie będzie.

Osobiście bym nie brała tabletki.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 20:19   #36
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: pęknieta prezerwatywa

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Czyli nie było wytrysku? Ciąży z tego nie będzie.

Osobiście bym nie brała tabletki.
Uważam tak samo.
Ta tabletka to bomba hormonalna w tym wypadku niepotrzebna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...

xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 20:32   #37
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Ja też bym nie brała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-19, 17:40   #38
welordian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Witam serdecznie.
Mam takie pytanie kochaliśmy się ostatni raz z bez zabezpieczenia z dziewczyną 29 Grudnia a 6 (8 dni po stosunku) stycznia jak twierdzi dziewczyna miała normalny okres ( bóle brzucha itp skrzepy) I krwawienie trwało 6 dni. Robiliśmy 3 testy ciążowe 16 dni po stosunku , 34 dni po stosunku i 48 dni po stosunku wszystkie wyszły negatywnie. A moja dziewczyna miała mieć okres 7 Lutego a do tej pory go nie dostała a mamy 19 Luty ma bóle brzucha uczucie kłucia w macicy bolą ją jajniki i nerki. Jakie jest ryzyko ciąży w takim przypadku? Dodam ,że moja dziewczyna bierze Bromergon i ma dosyć nieregularne miesiączki.
welordian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 18:04   #39
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez welordian Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Mam takie pytanie kochaliśmy się ostatni raz z bez zabezpieczenia z dziewczyną 29 Grudnia a 6 (8 dni po stosunku) stycznia jak twierdzi dziewczyna miała normalny okres ( bóle brzucha itp skrzepy) I krwawienie trwało 6 dni. Robiliśmy 3 testy ciążowe 16 dni po stosunku , 34 dni po stosunku i 48 dni po stosunku wszystkie wyszły negatywnie. A moja dziewczyna miała mieć okres 7 Lutego a do tej pory go nie dostała a mamy 19 Luty ma bóle brzucha uczucie kłucia w macicy bolą ją jajniki i nerki. Jakie jest ryzyko ciąży w takim przypadku? Dodam ,że moja dziewczyna bierze Bromergon i ma dosyć nieregularne miesiączki.
Ciąża jest niemożliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 19:50   #40
welordian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Dzięki za odpowiedź , a na jakiej podstawie Pani tak twierdzi jeśli można wiedzieć? Chciałbym się uspokoić Fora i cały internet roi się od sprzecznych informacji i ciężko do czegoś sensownego dojść.
welordian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 20:11   #41
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez welordian Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź , a na jakiej podstawie Pani tak twierdzi jeśli można wiedzieć? Chciałbym się uspokoić Fora i cały internet roi się od sprzecznych informacji i ciężko do czegoś sensownego dojść.
Na podstawie 3 negatywnych testów.

Skoro nie chcesz dziecka, to się zabezpieczaj. Nie będziesz miał wtedy takich rozterek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-20, 05:36   #42
Zuzja_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Witam! Mam pewne obawy które chciałbym rozwiać. Moje cykle są zazwyczaj regularne 28 dni, czasami zdarzało się 27 dni, ale bardzo sporadycznie. 3 stycznia pięściam się z chłopakiem. Doszło do bardzo krótkiej penetracji (ok. 3 minuty) bez wtrysku, wewnątrz pochwy. Według kalendarza był to pierwszy dzień płodny. 18 stycznia dla pewności zrobiłam test ciążowy. Wyszedł negatywny. W dniu przewidywanej miesiączki, czyli 22 stycznia zrobiłam kolejny test i kolejny z wynikiem negatywnym. Tego samego, późniejszych godzinach przyszła miesiączka. Była normalna, z normalną obfitościa i trwała tradycyjnie 6 dni. Po tym czasie kilka razy uprawiałam seks pralni z moim chłopakiem (raz w dni płodne), bez penetracji i bardzo uważalismy Od 30 stycznia do 7 lutego byłam przeziębiona. Przez 5 dni przyjmowałam antybiotyk. Od 13 lutego mam silne bóle piersi, są nabrzmiale, tkliwe, pobolewalo mnie tez podbrzusze tak jak na okres. Okres miałam dostać wczoraj, czyli 18 lutego. Miesiączka się nie pojawiała. Ok. godziny 15 zrobiłam test. Wyszedł negatywny. Rano 20 lutego zrobiłam 2 testy wyszły negatywne. Czy mam powody do niepokoju, że zogłabym być w ciąży?
Zuzja_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 07:31   #43
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Zuzja_a Pokaż wiadomość
Witam! Mam pewne obawy które chciałbym rozwiać. Moje cykle są zazwyczaj regularne 28 dni, czasami zdarzało się 27 dni, ale bardzo sporadycznie. 3 stycznia pięściam się z chłopakiem. Doszło do bardzo krótkiej penetracji (ok. 3 minuty) bez wtrysku, wewnątrz pochwy. Według kalendarza był to pierwszy dzień płodny. 18 stycznia dla pewności zrobiłam test ciążowy. Wyszedł negatywny. W dniu przewidywanej miesiączki, czyli 22 stycznia zrobiłam kolejny test i kolejny z wynikiem negatywnym. Tego samego, późniejszych godzinach przyszła miesiączka. Była normalna, z normalną obfitościa i trwała tradycyjnie 6 dni. Po tym czasie kilka razy uprawiałam seks pralni z moim chłopakiem (raz w dni płodne), bez penetracji i bardzo uważalismy Od 30 stycznia do 7 lutego byłam przeziębiona. Przez 5 dni przyjmowałam antybiotyk. Od 13 lutego mam silne bóle piersi, są nabrzmiale, tkliwe, pobolewalo mnie tez podbrzusze tak jak na okres. Okres miałam dostać wczoraj, czyli 18 lutego. Miesiączka się nie pojawiała. Ok. godziny 15 zrobiłam test. Wyszedł negatywny. Rano 20 lutego zrobiłam 2 testy wyszły negatywne. Czy mam powody do niepokoju, że zogłabym być w ciąży?
Nie, nie ma szans na ciąże, jeśli nie było penetracji i wytrysku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 15:58   #44
Zuzja_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Czyli to opóźnienie prawdopodobnie wynika z przyjmowania antybiotyku?
Zuzja_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 16:11   #45
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Zuzja_a Pokaż wiadomość
Czyli to opóźnienie prawdopodobnie wynika z przyjmowania antybiotyku?
2 dni to jeszcze żadne opóźnienie . Ale może być tak, że miesiączka pojawi się później właśnie przez osłabienie organizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 11:18   #46
Miczell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Moją dziewczynę boli brzuch

Witam moja dziewczyna jest dziewicą boli ja brzuch, jedyne co to uprawialismy sex oralny, podczas wytrysku wziąłem penisa i umyłem go, ale ręce tylko wytarlem, pozniej wsadzalem jej te palce w pochwe (ok 15min pozniej). Brzuch ja boli od tygodnia, czy to ciąża? Ona jest dziewicą czy możliwe jest bycie w ciąży i bycie dziewicą?
Miczell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 11:27   #47
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Moją dziewczynę boli brzuch

Cytat:
Napisane przez Miczell Pokaż wiadomość
Witam moja dziewczyna jest dziewicą boli ja brzuch, jedyne co to uprawialismy sex oralny, podczas wytrysku wziąłem penisa i umyłem go, ale ręce tylko wytarlem, pozniej wsadzalem jej te palce w pochwe (ok 15min pozniej). Brzuch ja boli od tygodnia, czy to ciąża? Ona jest dziewicą czy możliwe jest bycie w ciąży i bycie dziewicą?
Ciąża jest niemożliwa bez pełnego stosunku w dni płodne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 11:40   #48
Miczell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Moja dziewczyna jest dziewicą jedyne co uprawialismy to sex oralny kiedy doszedłem wziolem penisa i to umyłem ale ręce tylko wytarlem, ok 20min pozniej zacząłem wsadzić jej palce do pochwy, od tygodnia boli ja brzuch okolice pempka i ma mdłości czy ona jest w ciąży, brzuch i mdłości od tygodnia palce to było 2.5 tyg temu, czy dziewicą może być w ciąży? I czy ona jest w ciąży?

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Moja dziewczyna jest dziewicą jedyne co uprawialismy to sex oralny kiedy doszedłem wziolem penisa i to umyłem ale ręce tylko wytarlem, ok 20min pozniej zacząłem wsadzić jej palce do pochwy, od tygodnia boli ja brzuch okolice pempka i ma mdłości czy ona jest w ciąży, brzuch i mdłości od tygodnia palce to było 2.5 tyg temu, czy dziewicą może być w ciąży? I czy ona jest w ciąży?

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Nie wiem czy to były dni płodne wiem że jest dziewicą i nie uprawialismy sexu, tylko sex oralny , dziewicą może być w ciąży?

W takiej sytuacji jak powyżej?
Miczell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 13:07   #49
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 15:15   #50
Miczell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Dzięki za odpowiedź, ale mógłbym prosić o rozbudowanie jej bo niestety tylko "nie" mi nie wystarcza
Miczell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 16:02   #51
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Miczell Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, ale mógłbym prosić o rozbudowanie jej bo niestety tylko "nie" mi nie wystarcza
Napisałam Ci - bez pełnego stosunku ciąża jest NIEMOŻLIWA. To wytłumaczenie powinno Ci wystarczyć.

A czy dziewice zachodzą w ciążę? Ano, Maryja zaszła. Innego przykładu nie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 19:31   #52
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Miczell Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, ale mógłbym prosić o rozbudowanie jej bo niestety tylko "nie" mi nie wystarcza
Pełnym zdaniem?
Nie, ciąża bez stosunku jest niemożliwa.

W innym języku? Po angielsku mogę. Nawet jakoś prosto spróbuję żeby nie było problemów językowych.
No sex no baby!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Napisałam Ci - bez pełnego stosunku ciąża jest NIEMOŻLIWA. To wytłumaczenie powinno Ci wystarczyć.

A czy dziewice zachodzą w ciążę? Ano, Maryja zaszła. Innego przykładu nie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ej ej ja ostatnio czytałam jeanette Kalyta- położna. 3550 cudów narodzin i Ona tam opisuje swoją historię jako położna. Jeden rozdział to historia dziewicy. Historia z porodówki. To teraz się tu będzie działo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 07:04   #53
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Pełnym zdaniem?
Nie, ciąża bez stosunku jest niemożliwa.

W innym języku? Po angielsku mogę. Nawet jakoś prosto spróbuję żeby nie było problemów językowych.
No sex no baby!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Ej ej ja ostatnio czytałam jeanette Kalyta- położna. 3550 cudów narodzin i Ona tam opisuje swoją historię jako położna. Jeden rozdział to historia dziewicy. Historia z porodówki. To teraz się tu będzie działo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogłaś o tym nie wspominać 😀... Teraz będziemy mieć prze💩......

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 07:37   #54
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Dla wszystkich którzy widzą w tym dla siebie nadzieję /dramat. Tak byl płytki stosunek. Był wytrysk do pochwy!! )))

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 11:14   #55
sorrisotriste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Nie wiem czy pasuję bo tutaj raczej większość wystrona 'bo wytrysku nie było a może ciąża'. Mam bardzo nieregularne miesiączki, aktualnie 49 dzień cyklu. Prawie miesiąc temu jechaliśmy się z końcem w środku, kilka dni później zaczęły mi się bóle jak okresowe, które pojawiają się do tej pory raz na jakiś czas. Chcielibyśmy mieć dziecko, ale poza tymi bólami nie mam żadnych objawów i już sama nie wiem czy robić test, czy znowu się nie zawiode. Jestem cały czas zmęczona ale zrzucam to raczej na problemy z insuliną. Żadnych dolegliwości związanych z piersiami etc.
sorrisotriste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 11:51   #56
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez sorrisotriste Pokaż wiadomość
Nie wiem czy pasuję bo tutaj raczej większość wystrona 'bo wytrysku nie było a może ciąża'. Mam bardzo nieregularne miesiączki, aktualnie 49 dzień cyklu. Prawie miesiąc temu jechaliśmy się z końcem w środku, kilka dni później zaczęły mi się bóle jak okresowe, które pojawiają się do tej pory raz na jakiś czas. Chcielibyśmy mieć dziecko, ale poza tymi bólami nie mam żadnych objawów i już sama nie wiem czy robić test, czy znowu się nie zawiode. Jestem cały czas zmęczona ale zrzucam to raczej na problemy z insuliną. Żadnych dolegliwości związanych z piersiami etc.
"jechaliśmy się"? 😰

Zrób test, to będziesz wiedziała. Jeśli chcecie dziecka, a masz nieregularne cykle, to należałoby się porządnie przebadać pod kątem chorób hormonalnych i być pod opieką ginekologa, który sprawdzi, czy dochodzi u Ciebie do owulacji itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 12:55   #57
sorrisotriste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Kochaliśmy* autokorekta. Owulacje mam, jestem pod opieką ginekologa, ale teraz nie mam możliwości do niego pojechać.
sorrisotriste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 13:08   #58
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez sorrisotriste Pokaż wiadomość
Kochaliśmy* autokorekta. Owulacje mam, jestem pod opieką ginekologa, ale teraz nie mam możliwości do niego pojechać.
A miałaś badany progesteron 7dni po owulacji, prolaktyne? Tsh?
Przecież długie cykle to nie jest nic normalnego i bardzo utrudnia zajście w ciążę.

My ci tutaj nie będziemy wróżyć, czy jesteś w ciąży czy nie.. Zrób test, albo Betę hcg.
Jak jesteś w ciąży to lepiej, żebyś się dowiedziała jak najszybciej nie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...

xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 14:27   #59
sorrisotriste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Z tych badań nie miałam prolaktyny, owulacja potwierdzana była przez usg, tsh i inne wyniki hormonalne ok. Mam problemy z insuliną jak wyżej pisałam, zarówno ginekolog jak i dietetyk stwierdzili że to może być powód nieregularnosci (jestem przez to chudziutka, więc jak narazie dieta na przytycie)
sorrisotriste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 15:03   #60
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez sorrisotriste Pokaż wiadomość
Z tych badań nie miałam prolaktyny, owulacja potwierdzana była przez usg, tsh i inne wyniki hormonalne ok. Mam problemy z insuliną jak wyżej pisałam, zarówno ginekolog jak i dietetyk stwierdzili że to może być powód nieregularnosci (jestem przez to chudziutka, więc jak narazie dieta na przytycie)
Jak masz zaburzona prolaktyne to możesz mieć zaburzony cały cykl miesiączkowy.

Masz monitoring owulacji co miesiąc u lekarza??


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...


Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2018-03-03 o 22:30
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-07 20:51:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.