Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-19, 16:04   #31
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
usg

Witam,
czy przez USG dopochwowe mozna wykryc wszelkie torbiele jajnikow i miesniaki macicy?

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 16:14   #32
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: usg

Cytat:
Napisane przez srubka
Witam,
czy przez USG dopochwowe mozna wykryc wszelkie torbiele jajnikow i miesniaki macicy?

pozdr.
Można zwykłe USG brzuszne tez wykryje i torbiele i mięśniaki. Nie życze ani jednego ani drugiego ( tfu, tfu.... )
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 17:24   #33
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: usg

dopochwowe jest bardziej dokladne..wykryje nawet mniejsze zmiany...
to zwykle usg jest mniej dokladne bo robione przez powloki brzuszne...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:56   #34
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Wiem, że to stary temat ale dołonczę jeszcze jednego posta.
Ja też miałam torbiel w wieku 15 lat ( no to chyba jestem rekordzistką ). Najpierw brałam różne tabletki. Lekarz nie chciał mnie od razu ciąć i myślał, że może torbiel wchłonie się pod wpływem hormonów. Ale niestety nie udało się wyleczyć torbieli, która osiągnęła dosyć spore rozmiary ( 10 cm srednicy)i operacja była nieunikniona. Całe szczęśnie była to operacja laparoskopowa(chyba tak to się nasywa) i zostały mi tylko 3 centymetrowe blizny, a ból był niewielki. A tak poza tym to cierpię na PCO
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 20:17   #35
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Stary temat, ale zawsze sie moga rady przydać. U mnie torbiel sie wchłonęła od tabletek anty, ale co z tego. Chcę je odstawić i boję się, że wróci. Własnie dla mnie takim charakterystycznym objawem było kłucie w jajniku. Teraz wiem dlaczego mnie bolał Najważniejsze są badania i profilaktyka.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:31   #36
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: Torbiel jajnika :-(

2 lata temu, jak miałam badanie USG (ze wzgledu na czesto zapalenie dróg moczowych) to lekarz stwierdził "w rzucie prawego jajnika pęcherzyk ok 19 mm".

Od 2,5 jest traktowany jako torbiel... od tamtej pory sie nie badałam. Na samą mysl mam koszmary...
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:09   #37
Martella55
Raczkowanie
 
Avatar Martella55
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krakoof
Wiadomości: 48
GG do Martella55
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja mialam male torbielki na obu jajnikach (tzw. torbielowate jajniki), przeszlo mi po tabletkach, ale potem znow wrocilo, jak u iektorych z was. Dlatego teraz, jesli nie zazywam tabletek co chwile latam na badania (USG glowica dopochwowa wszystko wykrywa).
Moja kolezanka tez miala torbiel, wiec jak widac jest dosc czesta i chyba nie az tak grozna dolegliwosc
Martella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 23:42   #38
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Moja kolezanka to miala... ma dopiero 20 lat a juz wycieli jej jeden jajnik... wogole nie wiadomo czy beidzie mogla miec dzieci...-tak jej powiedzial lekarz przykra sprawa....
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 05:11   #39
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Lightbulb Dot.: Torbiel jajnika :-(

Moja torbiel wchłonęła się,z czego sie ciesze...nie zamierzam odstawiać tabletek,chociażby z tego powodu,że odciążają one jajniki...a i ja czuje sie dobrze...
Torbiel miała prawie 5cm...była blisko granicy,lekarz powiedział mi,że jakby miała 6cm wówczas leżałabym na stole operacyjnym...
Szczęście w nieszczęściu,że trafiłam do niego w tym stadium...
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 07:48   #40
Olinda
Raczkowanie
 
Avatar Olinda
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 85
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Też się podzielę z wami moimi torbielkami. W 2003 r. miałam dostać okres. Bolała mnie brzuszek tak mocno,że koleżanka zawiozła mnie na pogotowie ale tam dali mi zastrzyk przeciwbólowy nie zbadali mnie, bo po co i odesłali do domu. W domu z bólu chodziłam po ścianach a wieczorem zawiezli mnie do szpitala i po 2 godz. wylądowałam na stole operacyjnym z powodu 10 cm torbieli bo pękła i stą

d ten ból. Teraz mam pałno małych torbielek, ale mój gin mówi, że to nic poważnego. Sama nie wiem co o tym myśleć. Trzymajcie się cieplutko, bo u mnie dziś zimno.
Olinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:01   #41
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Torbiel jajnika :-(

A wiesz jak to jest torbiel, zwykła wodna czy lita inaczej czkoladowa? Wodna faktycznie może po lekach "uschnać" lita ja miałam torbiel 10 cm X6cm trzeciego nie pamietam. No, ale u mnie to inna historia ( czyt.inne choróbsko)
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 12:58   #42
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Torbiel jajnika :-(

ja również miałam torbiela,był on leczony tabletkami i sie wchlonal.teraz znowu mam zatrzymanie miesiaczki i jak czytam o tych nawrotach to zaczynam sie bać czy aby ja nie mam znowu torbiela ale bylam nie dawno u lekarza i nic nie wykryła,stwierdzila,ze to chyba stres (matura wtym roku)
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:59   #43
Nusi@
Raczkowanie
 
Avatar Nusi@
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Myśle że skutkiem torbieli na jajnikach jest zła praca hormonów i skłonność do infekcji narządów rodnych. U mnie wykryto przez przypadek torbiel na jajniku o wielkości 2na4cm. Wczesniej ginekolozka nawet nie podejrzewala ze przyczyna moich narzekan np na niemoznosc wyleczenia sie z infekcji czy bolesne stosunki czy jeszcze innych pare przyczyn jest własnie ten torbiel. Zwaliła wine na postinor ktory raz jedyny zarzylam i przyszlam na kontrole by sprawdzic czy wszytko w porzadku i gdyby nie zarzucila mi ze z pewnoscia jestem w ciazy po tym prochu i nie zrobila USG pod pozorem udowodnienia ciazy to nie wykryłaby mi ze mam torbiel. Beznadziejna lekarka juz ją zmienilam
Nusi@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 21:36   #44
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: Torbiel jajnika :-(

To ja jeszcze coś dodam... O torbieli dowiedziałam się dopiero jak dostałałam strasznego ataku bólu. Myślałam, że to wyrostek ale przyjechało pogotowie i nie potrafili stwierdzić co mi jest. Następnego dnia poszłam na umówioną wcześniej pierwszą wizytę u ginekologa i okazało się, że mam cystę. Wcześniej miałam nieregularne miesiączki ( co 4 miesiące a potem 2 razy co 2 tygodnie) ale tłumaczyłam to sobie tym, że niedawno zaczęłam miesiączkować i jeszcze mi się wszystko ureguluje. Szkoda, że się wcześniej nie wybrałam do ginekologa. Przecież nawet nie musiałby mnie badać bo wszystko byłoby widać na zwykłym usg.
A teraz Was pocieszę... moja mama też ma zespół policystycznych jajników ( u nas to chyba dziedziczne) i urodziła mnie i mojego brata. Dowiedziała się o PCO dopiero parę lat temu (kiedyś nie było usg) a pewnie już wcześniej cierpiała na tę chorobę, może nawet przed urodzeniem dzieci.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 23:39   #45
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Nusi@
Myśle że skutkiem torbieli na jajnikach jest zła praca hormonów i skłonność do infekcji narządów rodnych. U mnie wykryto przez przypadek torbiel na jajniku o wielkości 2na4cm. Wczesniej ginekolozka nawet nie podejrzewala ze przyczyna moich narzekan np na niemoznosc wyleczenia sie z infekcji czy bolesne stosunki czy jeszcze innych pare przyczyn jest własnie ten torbiel. Zwaliła wine na postinor ktory raz jedyny zarzylam i przyszlam na kontrole by sprawdzic czy wszytko w porzadku i gdyby nie zarzucila mi ze z pewnoscia jestem w ciazy po tym prochu i nie zrobila USG pod pozorem udowodnienia ciazy to nie wykryłaby mi ze mam torbiel. Beznadziejna lekarka juz ją zmienilam
Dzisiaj o tych przewlekłych chorobach powiedziałam siostrze która od 3 miesiecy się juz leczy...

Ciekawe co jej lekarz powie, jak zapyta....
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:47   #46
Beatrycze
Raczkowanie
 
Avatar Beatrycze
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: DolnyŚląsk
Wiadomości: 67
Dot.: usg

Witajcie cieplutko
Mam pytanko do WAS wszystkich: Czy wkładka domaciczna może spowodować powstanie mięśniaków czy torbieli na jajnikach??
Może ktoś bedzie umiał mi odpowiedzieć...bardzo WAS prosze
Pozdrawiam wszystkich
Beatrycze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:55   #47
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: usg

raczej nie...
bo i w jakim to mechanizmie??

co do usg - zarówno przezbrzuszne jak i dopochwowe bez problemu uwidoczni zmiany mięśniakowate jak i torbiele jajnika
oczywiście - stosując głowicę dopochwową , znacznie dokładniejszą, widać nawet bardzo małe zmiany
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:55   #48
Jutka82
Przyczajenie
 
Avatar Jutka82
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 20
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja od ponad tygodnia mam straszny bol jajnika.Nie wiedzialam nawet czy to napewno jajnik bo wczesniej takiego bolu nie doswiadczylam.Oczywiscie okazalo sie ze to torbiel ale na szczescie mala.Dostalam tabletki choc troche mnie to wkurza bo zwykle po nich mam dziwne reakcje i nie chce ich brac buuuu...no i czekam na okres zeby zaczac je brac a brzuszek boli. Przeciwbolowki zadne nie dzialaja!!!!
Jutka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 19:05   #49
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Question Dot.: Torbiel jajnika :-(

Miałam już dwie torbielki. Jedną wielkości ok.5 cm jakieś 6 lat temu, wchłonęła się po tabletkach. W zeszłym roku miałam kolejną, skrętną, którą trzeba było niestety operować. Mam szew jak po cesarce, poszarpany jajniczek.

Teraz znów mnie boli brzuch, lekarz powiedział że czeka mnie kolejny zabieg- tym razem laparoskopia bo ból brzucha to z pewnością wina zrostów, a tego nie widać na USG, można to stwierdzić dopiero po 'otwarciu' brzucha. Nie wiem czy to prawda. Nie chcę kolejnej operacji . Pomocy !!!!!
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 05:53   #50
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Torbiel- prosze o opinie

Niedawno podczas badania mój ginekolog stwierdził, że mam małego torbiela na lewym jajniku. Co anjdziwniejsze dla mnie, stwierdził, że na razie NIC sie z tym nie robi. Nie wiem, co o tym myśleć , przecież na pewno coś powinno się zrobić w tym kierunku...Mam 24 lata, kiedyś miałam wypalaną nadżerkę, więc nie wiem..proszę o opinię lekarza.
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 21:28   #51
Jagoda20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 9
Dot.: Torbiel- prosze o opinie

hej...ja mialam torbiela prawie na 4 cm i zostal wyleczony tablekami, zastanawiam sie czemu Twoj lekarz nie robi z tym nic poki male, moze zmien lekarza. Moja pierwsza lekarka nawet nie wiedziala, ze mialam torbiela mimo, ze badala moje jajniki. Byla bardzo niekompetentna, naszczescie zmienilam lekarza.....
Jagoda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 11:55   #52
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Torbiel- prosze o opinie

Torbiel ciężko wykryc bez usg. Zwłaszcza małą. Mój lekarz wysłał mnie na laparoskopię dopiero jak torbiel rozrosła się do 8 cm.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 12:44   #53
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Torbiel- prosze o opinie

Ja też miałam torbiel. Byłam u dobrego specjalisty. Powiedział, że trzeba poczekać przed podjęciem leczenia, bo czasem dochodzi do samowyleczenia. Skierował mnie "w razie czego" na szczepienie przeciwko żółtaczce. Na szczęście po niecałych 2 miesiącach okazało się, że guz wchłonął się samoistnie.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 15:03   #54
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Unhappy Torbiele na jajniku :( Help!!

Witam
Ostatnio jak byłam u ginekologa to zauwazyl na moim jajniku 3 małe torbiele mówił też coś o policystycznych jajnikach? Czy to coś groźnego ?
I czy te torbiele da się jakoś usunąć? Bo pani ginekolog nie chciała mi nic powiedzieć jak jej się pytałam
Z góry dziękuje za odpowiedz!!
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 16:13   #55
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Torbiele na jajniku :( Help!!

torbiele na jajnikach z tego co wiem sie usuwa lub tez mozna farmakologicznie spowodowach ich zmniejszenie lub znikniecie tu nie wiem dokladnie i toprawda torbiele dosc czesto pojawiaja sie [rzy PCOS (czyli zespolepolicystycznych jajnikow) ale nie tylko przy tej chorobie jesli chcesz pogadac to zapraszam na gg 3149674 byc moze bede mogla ci jakos pomoc a co do lekarzatopowinien on udzielac informacji na kazde pytanie a zwlaszcza przy stawianiukonkretnej diagnozy powinien pomagac swoimi odpowiedziami zastanow sie nad zmiana ginekologa na bardziejkompetentnego i konktaktowego
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:58   #56
monka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Question schorzenia jajnika

czesc
mam pytanie czy ktos z was wie moze co moga oznaczac liczne pęcherzyki na jajniku? Bylam dzis na usg i tylko tego sie dowiedzialam.zastanawiam sie czy to jest cysta czy torbiel czy cos innego.wizyte mam dopiero w czwartek i wtedy tez dostane wyniki i mi je wyjasnia.Troche dluugo trzeba zcekac a ja sie martwie.Moze ktos podzieli sie ze mna swoja wiedza...
monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:02   #57
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: schorzenia jajnika

pęcherzyki graffa? hm, z reguły stan przed owulacja- dojrzewające jajeczka.
Choć nie wiem co to znaczy na jajniku? jesli miałabyś cystę, torbiel, lekarz na pewno by Cie od razu poinormował.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:31   #58
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: schorzenia jajnika

pecherzyki tak jakby przyklejone na jajniku tzn takie ktore sie nie uwolnily moga siwadczyc o policystycznych jajnikach lub o zespole policystycznych jajnikow z nich moga sie tworzyc cysty i torbiele
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 07:56   #59
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: schorzenia jajnika

Opisany obraz może po prostu odpowiadać prawidłowej strukturze jajnika u zdrowej kobiety z prawidłowym cyklem. Tuż przed owulacją widać byłoby jeszcze dojrzały pęcherzyk Graffa o średnicy ok. 20 mm.


W.K.
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 09:18   #60
monka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Dot.: schorzenia jajnika

Panie doktorze bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak pamiętam wyraźnie jak lekarz,który wykonywał usg powiedział (rzecz jasna nie do mnie): lewy jajnik prawidłowy, natomiast prawy jest zupełnienie inny i nie zabrzmiało to optymistycznie.Dodał jeszcze,ze wyniki moge sobie odebrac u lekarza,ktory zalecil badanie.No coz trzeba bedzie poczekac.W sumie to nic mi nie jest,wiec mam nadzieję, że wszystko jest ok.
Cieszę się, że ktoś się ze mną podzielił swoją wiedzą
monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.