Szukam lekarza / proszę o polecenie lekarza - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 08:53   #31
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Urolog Poznań

Dziękuję wam za szybką odpowiedź
Młody się nawet nie obraził, że go rano budzę, pod koniec "wekejszyn"
Czyli rozumiem, iż po takiej prywatnej wizycie, cała procedura wygląda tak podczas takiej "normalnej", publicznej wizyty? Ja ogólnie nigdy się tym nie interesowałem, a Młody cośgdzieśkiedyś wyczytał, że jak pójdziesz do lekarza prywatnie, to cały zabieg też trzeba prywatnie przeprowadzić.
Bo no cóż, jak na całkiem przeciętną rodzinę, wydanie nagle 1500 złotych na ową operacje byłoby pewnym dyskomfortem
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 09:39   #32
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Urolog Poznań

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Pokaż wiadomość
Dziękuję wam za szybką odpowiedź
Młody się nawet nie obraził, że go rano budzę, pod koniec "wekejszyn"
Czyli rozumiem, iż po takiej prywatnej wizycie, cała procedura wygląda tak podczas takiej "normalnej", publicznej wizyty? Ja ogólnie nigdy się tym nie interesowałem, a Młody cośgdzieśkiedyś wyczytał, że jak pójdziesz do lekarza prywatnie, to cały zabieg też trzeba prywatnie przeprowadzić.
Bo no cóż, jak na całkiem przeciętną rodzinę, wydanie nagle 1500 złotych na ową operacje byłoby pewnym dyskomfortem

Będzie miał mozliwość wykonania zabiegu i prywatnie, i państwowo - do wyboru do koloru
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:01   #33
TenJeden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Urolog Poznań

Stulejka od razu pod nóż idzie więc chirurg bardziej nie urolog.
Ja polecam dr. Wiesław Tondel sam tam byłem obrzezany ale to już z innej bajki ;D
TenJeden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:44   #34
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Urolog Poznań

TenJeden- nei wiem czy Młody da se ciachnąć Małego
Ale już sam nie wiem, czy lepiej do tego urologa czy do chirurga od razu?
Gdzie będzie szybciej itp.

Po raz kolejny pokazujecie mi kochani Wizażanie, iż bez was życie nie jest takie samo
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:55   #35
TenJeden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 20
Dot.: Urolog Poznań

Ciachnąć i tak będzie musiał dać czy to korekta czy od razu uciąć napletek.
Z doświadczeń które czytałem o tej przypadłości po korekcie często robi się nawrót choroby (bo stulejka może być nabyta i może ją dostać 40 letni chłop)
Więc żeby już nigdy do tego nie wracać proponuje obrzezanie i już.
TenJeden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 19:05   #36
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Urolog Poznań

GossipBoy - decyzję o sposobie leczenia podejmie lekarz, w zależnosci od stanu Twojego brata.
Ja proponuję zacząć od urologa - jakby co pokieruje dalej.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 13:15   #37
justina987
Raczkowanie
 
Avatar justina987
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 45
Szukam lekarza / proszę o polecenie lekarza

Hej, dziewczyny!

Mój Miły przyznał mi się do poważnych problemów z hemoroidami i zaczęłam szukać informacji, gdzie w Warszawie można znaleźć dobrego proktologa. Badałam już opinie na znanymlekarzu.pl, teraz chciałabym jeszcze podpytać Was - czy możecie kogoś polecić w stolicy lub okolicznych miasteczkach?

Przede wszystkim zależałoby mi na NFZ-cie, ale tak naprawdę chciałabym, żeby poszedł do specjalisty, który nie zrobi mu krzywdy - czytałam, że leczenie operacyjne ma różne odmiany i jedne są lepsze, a drugie gorsze, szukam kogoś, kto naprawdę dobrze doradzi :/

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie . Proszę o informacje!
justina987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 16:16   #38
pegi sue
Raczkowanie
 
Avatar pegi sue
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawskie Słoikowo
Wiadomości: 91
Dot.: Dobry proktolog w Warszawie

Przychodnia Wołoska- dr Przemysław Ciesielski. Tutaj prywatnie, na NFZ w Wołominie. Dobry, sprawdzony.
pegi sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:51   #39
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Dobry proktolog w Warszawie

możesz też przeszukać portale typu dobrylekarz.pl czy znany lekarz.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 07:39   #40
justina987
Raczkowanie
 
Avatar justina987
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 45
Dot.: Dobry proktolog w Warszawie

@Damayanti - przeglądałam je, ale wypowiedzi są dość lakoniczne, np. "świetny proktolog" :/, często się zastanawiam czy lekarze sami sobie nie piszą tam komentarzy, dlatego chciałabym opinii porównawczych.
justina987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 16:02   #41
bajera17232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Polecicie dobrego dermatologa w Poznaniu?

Poszukuję dobrego dermatologa z Poznania, który usunie kurzajki. Mój facet ma z nimi ogromny problem.
bajera17232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 19:13   #42
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Kochane,

temat jest dla mnie bardzo ważny i szukam pomocy. Wolę popytać na forach internetowych i znaleźć onkologa 'z polecenia'.

Moja siostra zachorowała na raka, I stadium choroby. Niedługo przyjdą wyniki i chcemy przejść się z nimi do kilku specjalistów, żeby podjąć decyzję jak siostrę leczyć [nic / hormony / naświetlania / chemia ]. Nie wiemy gdzie iść, bo na razie miała operację, i z wynikami musimy coś zrobić.

Jeżeli w Waszej rodzinie-wśród bliskich znajomych ktoś chorował, może macie kontakt do kogoś kto mógłby nam pomóc? Nieważne, na NFZ czy prywatnie [prywatnie pewnie szybciej].

BARDZO dziękuję za pomoc!

PS poza tym, jeśli znacie dobrego dietetyka, który zajmuje się układaniem diet dla osób z nowotworami, proszę o kontakt

PS 1 i dziewczyny, badajcie się! Moja siostra ma 22 lata, ta choroba nie dotyczy tylko starszych kobiet!!!!
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 19:44   #43
dorot_qa
Zakorzenienie
 
Avatar dorot_qa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 971
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cytat:
Napisane przez pstrag_w_pomaranczach Pokaż wiadomość
Kochane,

temat jest dla mnie bardzo ważny i szukam pomocy. Wolę popytać na forach internetowych i znaleźć onkologa 'z polecenia'.

Moja siostra zachorowała na raka, I stadium choroby. Niedługo przyjdą wyniki i chcemy przejść się z nimi do kilku specjalistów, żeby podjąć decyzję jak siostrę leczyć [nic / hormony / naświetlania / chemia ]. Nie wiemy gdzie iść, bo na razie miała operację, i z wynikami musimy coś zrobić.

Jeżeli w Waszej rodzinie-wśród bliskich znajomych ktoś chorował, może macie kontakt do kogoś kto mógłby nam pomóc? Nieważne, na NFZ czy prywatnie [prywatnie pewnie szybciej].

BARDZO dziękuję za pomoc!

PS poza tym, jeśli znacie dobrego dietetyka, który zajmuje się układaniem diet dla osób z nowotworami, proszę o kontakt

PS 1 i dziewczyny, badajcie się! Moja siostra ma 22 lata, ta choroba nie dotyczy tylko starszych kobiet!!!!
O masakra taka młoda! aż mi się gorąco zrobiło, bo mam 25 lat i równie dobrze mnie mogłoby to spotkać

Mogłabyś napisać, czy były jakieś objawy, czy przypadkiem przy badaniu wyszło? Bo to mnie zastanawia

Naprawdę mi przykro, ale jest wielka nadzieja, bo to 1 stadium. Dla mojego taty już było za późno w ogóle nie zdążyliśmy nic zrobić, po prostu za późno trafił do szpitala.

Skąd jesteś? Nie wiem, gdzie Ci bliżej, ale w Katowicach i w Warszawie są dobrzy lekarze.

Trzymajcie się!
__________________
The ones that love us never truly leave us...


razem 31.12.2007
zaręczeni 12.08.2014
ślub 19.09.2015

2015
książki 17
filmy 54

2016
książki 8
filmy 63
dorot_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 19:53   #44
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cytat:
Napisane przez dorot_qa Pokaż wiadomość
O masakra taka młoda! aż mi się gorąco zrobiło, bo mam 25 lat i równie dobrze mnie mogłoby to spotkać

Mogłabyś napisać, czy były jakieś objawy, czy przypadkiem przy badaniu wyszło? Bo to mnie zastanawia

Naprawdę mi przykro, ale jest wielka nadzieja, bo to 1 stadium. Dla mojego taty już było za późno w ogóle nie zdążyliśmy nic zrobić, po prostu za późno trafił do szpitala.

Skąd jesteś? Nie wiem, gdzie Ci bliżej, ale w Katowicach i w Warszawie są dobrzy lekarze.

Trzymajcie się!
Po prostu korzystamy z tego, że można się bezpłatnie zbadać, i co roku cytologia i usg piersi... Nie sądzę, że wiele osób w naszym wieku 'dmucha na zimne'. Dlatego często jest już za późno... A nawet jak nie na NFZ, to usg kosztuje 100 zł, to nie jest dużo.

a powiem Ci jeszcze, że najmłodsza pacjentka na oddziale miała 19 lat. wszystkie muszą się badać i tyle.

Obecnie mieszkamy w Warszawie, więc jak masz kontakt do specjalisty tutaj będę wdzięczna.

Edytowane przez pstrag_w_pomaranczach
Czas edycji: 2014-05-04 o 20:00
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 20:00   #45
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

moja tesciowa byla operowana w wieliszewie, kolo zegrza. A na konsultacje jezdzi tez na ursynow do szpitala onkologicznego.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 11:23   #46
Gatusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

W Warszawie jest oczywiście wiele miejsc.
Z doświadczenia bliskiej znajomej wiem, że warto skontaktować się z dr Żak - przyjmuje w Śródmieściu, na Smolnej jest taka mała przychodnia....Robi usg i powie co dalej....
Gatusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:58   #47
pengu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cześć, aż się zarejestrowałam, żeby odpowiedzieć
Po pierwsze sama choruję na raka piersi, więc problem znam z pierwszej ręki. Leczę się wprawdzie na Śląsku, więc bezpośrednio placówki nie podpowiem, ale wiem, gdzie znajdziesz odpowiedź - amazonka.org.pl - to forum dla kobiet chorujących na raka piersi i ich rodzin. Są tam dziewczyny z Warszawy, na pewno coś podpowiedzą. Nie ma tam straszenia, jest za to mnóstwo pozytywnej energii i wiedzy o raku.
Co do Twojej siostry - super że choroba została wykryta tak wcześnie! Jednak ponieważ siostra jest młoda, niemal na pewno dostanie chemię, bo takie są zalecenia dla młodych kobiet, ale spokojnie - chemia naprawdę jest do przejścia, da się normalnie funkcjonować. Ja mam w domu niespełna 3-letniego malucha i dałam radę! Oczywiście leczenie zostanie dobrane na podstawie wyników pooperacyjnych (chyba że siostra miała bopsję, wtedy można już coś wywnioskować) - ważny jest stopień złośliwości, hormonozależność i ewentualna nadekspresja Her-2.
Życzę Siostrze zdrowia i dużo sił na leczenie
Jeśli masz jakieś pytania - pisz - w miarę możliwości odpowiem
Aha - skoro wczesne stadium, to siostra miała pewnei operację oszczędzającą? A jak z węzłami?

Edytowane przez pengu
Czas edycji: 2014-05-05 o 16:00
pengu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 20:52   #48
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cytat:
Napisane przez pengu Pokaż wiadomość
Cześć, aż się zarejestrowałam, żeby odpowiedzieć
Po pierwsze sama choruję na raka piersi, więc problem znam z pierwszej ręki. Leczę się wprawdzie na Śląsku, więc bezpośrednio placówki nie podpowiem, ale wiem, gdzie znajdziesz odpowiedź - amazonka.org.pl - to forum dla kobiet chorujących na raka piersi i ich rodzin. Są tam dziewczyny z Warszawy, na pewno coś podpowiedzą. Nie ma tam straszenia, jest za to mnóstwo pozytywnej energii i wiedzy o raku.
Co do Twojej siostry - super że choroba została wykryta tak wcześnie! Jednak ponieważ siostra jest młoda, niemal na pewno dostanie chemię, bo takie są zalecenia dla młodych kobiet, ale spokojnie - chemia naprawdę jest do przejścia, da się normalnie funkcjonować. Ja mam w domu niespełna 3-letniego malucha i dałam radę! Oczywiście leczenie zostanie dobrane na podstawie wyników pooperacyjnych (chyba że siostra miała bopsję, wtedy można już coś wywnioskować) - ważny jest stopień złośliwości, hormonozależność i ewentualna nadekspresja Her-2.
Życzę Siostrze zdrowia i dużo sił na leczenie
Jeśli masz jakieś pytania - pisz - w miarę możliwości odpowiem
Aha - skoro wczesne stadium, to siostra miała pewnei operację oszczędzającą? A jak z węzłami?
Hej, dzięki że się odezwałaś
bardzo fajne to forum, już trochę przejrzałam wątków. I lekarze z Warszawy również są

A na jakim etapie choroby jesteś? Już po chemii rozumiem?

Tak siostra miała biopsję. Nie, nie miała operacji oszczędzającej, wycięli jej wszystko, dodatkowo wartownika który teraz jest oglądany i za 2 tygodnie będą wyniki.
W sumie to nie wiem, czego mam się spodziewać... Chemia, hormony, naświetlania? Mi nowotwór kojarzy się z chemią, trochę się martwię że te hormony nie wyleczą siostry całkowicie

A nie wiesz, jak to jest z przerzutami? Jeśli wycięli wszystko [guzek G3 niestety, 3 cm średnicy] i ją poleczą czymś, to jest szansa, że będzie żyć dłuuugo długo i nie będzie przerzutów?

A powiesz mi jeszcze, jak to jest z tym wypadaniem włosów podczas chemii?
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:21   #49
pengu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Ja miałam chemię przedoperacyjną, którą właśnie skończyłam , teraz czekam na mastektomię. Mój guzek miał ok. 2,7 cm, ale jest blisko mostka, dlatego chemia jest pierwsza.
Pstrągu, pewnie że jest szansa na wyleczenie i długie życie Po to w końcu się leczymy, żeby wyzdrowieć. Gwarancji niestety nikt ani Wam, ani mnie na to nie da, ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Z tego, co piszesz, Twojej siostry na pewno nie ominie chemia - jest młoda, a guz bardzo złośliwy. Radioterapia zależy w dużej mierze od węzłów - jeśli będą czyste, to może ją ominie. Jeśli rak jest hormonozależny (takiego mam ja), to potem jest leczenie hormonami przez pięć lat. Jeśli siostra ma nadekspresję Her-2, to przez rok będzie dostawać herceptynę co trzy tygodnie. Wszystko zależy od wyników po operacji. Życzę przede wszystkim, żeby wartownik był czysty, wtedy oszczędzone zostaną węzły i nie będzie problemów z ręką.
Ale - całe leczenie jest do przejścia, ja bardzo bałam się chemii, a zniosłam ją całkiem nieźle. Z dietą radzę poczekać - przy chemii bywa różnie, siostra może mieć smaki na różne rzeczy, a od niektórych ją odrzuci- trochę jak w ciąży Włosy niestety wypadną po ok. 2 tygodniach, czasem później. Ale i to da się przeżyć. Są peruki, turbany, czapeczki, można wylądać fajnie. Ja niestety pożegnałam się też z brwiami i rzęsami (), radzę sobie za pomocą makijażu. Jednak brwi i rzęsy nie każdemu wypadają, a jeśli, to dopiero po kilku chemiach.
Aha - G3 to najwyższa złośliwość, ale takie guzy najlepiej odpowiadają na chemię, i tego się trzymajcie! Trzeba dziada wytłuc i tyle!
pengu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 21:27   #50
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cytat:
Napisane przez pengu Pokaż wiadomość
Ja miałam chemię przedoperacyjną, którą właśnie skończyłam , teraz czekam na mastektomię. Mój guzek miał ok. 2,7 cm, ale jest blisko mostka, dlatego chemia jest pierwsza.
Pstrągu, pewnie że jest szansa na wyleczenie i długie życie Po to w końcu się leczymy, żeby wyzdrowieć. Gwarancji niestety nikt ani Wam, ani mnie na to nie da, ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Z tego, co piszesz, Twojej siostry na pewno nie ominie chemia - jest młoda, a guz bardzo złośliwy. Radioterapia zależy w dużej mierze od węzłów - jeśli będą czyste, to może ją ominie. Jeśli rak jest hormonozależny (takiego mam ja), to potem jest leczenie hormonami przez pięć lat. Jeśli siostra ma nadekspresję Her-2, to przez rok będzie dostawać herceptynę co trzy tygodnie. Wszystko zależy od wyników po operacji. Życzę przede wszystkim, żeby wartownik był czysty, wtedy oszczędzone zostaną węzły i nie będzie problemów z ręką.
Ale - całe leczenie jest do przejścia, ja bardzo bałam się chemii, a zniosłam ją całkiem nieźle. Z dietą radzę poczekać - przy chemii bywa różnie, siostra może mieć smaki na różne rzeczy, a od niektórych ją odrzuci- trochę jak w ciąży Włosy niestety wypadną po ok. 2 tygodniach, czasem później. Ale i to da się przeżyć. Są peruki, turbany, czapeczki, można wylądać fajnie. Ja niestety pożegnałam się też z brwiami i rzęsami (), radzę sobie za pomocą makijażu. Jednak brwi i rzęsy nie każdemu wypadają, a jeśli, to dopiero po kilku chemiach.
Aha - G3 to najwyższa złośliwość, ale takie guzy najlepiej odpowiadają na chemię, i tego się trzymajcie! Trzeba dziada wytłuc i tyle!
kurczę, a miałam nadzieję, że wytną i po sprawie. a tu jeszcze leczenie... skąd ten złośliwiec się wziął w jej ciele? nawet lekarze byli bardzo zdziwieni... nikt z naszej rodziny nie chorował, ona pierwsza

to mogą jej robić kolejną operację i usuwać węzły? o tym nie wiedziałam

miałam pomysł, żeby razem z nią ściąć włosy i chodzić w chustkach, żeby było raźniej. ale nie wiem czy dobrze myślę
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:14   #51
pengu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Wprawdzie jestem sporo starsza od Twojej siostry (mam 36 lat), ale u mnie w rodzinie też nikt nie chorował, nie miałam praktycznie żadnych czynników ryzyka. Karmiłam długo piersią (zresztą właśnie po karmieniu zauważyłam zmianę w piersi ), też lekarze się dziwili. Cóż, taka to choroba, atakuje coraz młodsze kobiety
Pstrągu, nie powiedzieli Wam, na czym polega procedura wartownika? Po wycięciu węzeł jest badany. Jeśli jest czysty, to na tym koniec, ale jeśli są w nim komórki nowotworowe, to niestety trzeba wyciąć i zbadać wszystkie węzły. Nie można dopuścić, żeby coś tam zostało, bo to by zagrażało rozprzestrzenieniem się nowotworu i przerzutami. Trzeba mieć nadzieję, że u Twojej siostry nic nie znajdą i skończy się na wycięciu tego jednego węzła.
Jeśli nie żal Ci włosów - tnij! Włosy odrosną, a siostra będzie wiedziała, że ma mega wsparcie. A wsparcie jest w naszej chorobie bardzo ważne! Ja bym chyba zwariowała, gdyby nie mój mąż.
Przede wszystkim - nastawiaj ją optymistycznie do leczenia, przypominaj, że chemia zabija raka, że to wszystko minie i jeszcze będzie normalnie, a nawet lepiej niż przed chorobą, bo radość życia większa
I - dobrze że Cię ma
pengu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:29   #52
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cytat:
Napisane przez pengu Pokaż wiadomość
Wprawdzie jestem sporo starsza od Twojej siostry (mam 36 lat), ale u mnie w rodzinie też nikt nie chorował, nie miałam praktycznie żadnych czynników ryzyka. Karmiłam długo piersią (zresztą właśnie po karmieniu zauważyłam zmianę w piersi ), też lekarze się dziwili. Cóż, taka to choroba, atakuje coraz młodsze kobiety
Pstrągu, nie powiedzieli Wam, na czym polega procedura wartownika? Po wycięciu węzeł jest badany. Jeśli jest czysty, to na tym koniec, ale jeśli są w nim komórki nowotworowe, to niestety trzeba wyciąć i zbadać wszystkie węzły. Nie można dopuścić, żeby coś tam zostało, bo to by zagrażało rozprzestrzenieniem się nowotworu i przerzutami. Trzeba mieć nadzieję, że u Twojej siostry nic nie znajdą i skończy się na wycięciu tego jednego węzła.
Jeśli nie żal Ci włosów - tnij! Włosy odrosną, a siostra będzie wiedziała, że ma mega wsparcie. A wsparcie jest w naszej chorobie bardzo ważne! Ja bym chyba zwariowała, gdyby nie mój mąż.
Przede wszystkim - nastawiaj ją optymistycznie do leczenia, przypominaj, że chemia zabija raka, że to wszystko minie i jeszcze będzie normalnie, a nawet lepiej niż przed chorobą, bo radość życia większa
I - dobrze że Cię ma
Niestety moja siostra nie była najmłodsza na oddziale - mieli tam jedną 19-latkę!
Może siostrze powiedzieli, ale mi nie? Albo chcą od razu chemię dawać jak wykryją coś w wartowniku? Sama nie wiem.
Włosy odrosną a siostrze samopoczucie poprawię
Z Twoich wpisów czytam, jaką jesteś optymistyczną osobą Życzę Tobie zdrowia i pokonania choroby. I długiego szczęśliwego życia
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 22:44   #53
pengu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Rak piersi, szukam dobrego onkologa Warszawa

Cytat:
Napisane przez pstrag_w_pomaranczach Pokaż wiadomość
Niestety moja siostra nie była najmłodsza na oddziale - mieli tam jedną 19-latkę!
Może siostrze powiedzieli, ale mi nie? Albo chcą od razu chemię dawać jak wykryją coś w wartowniku? Sama nie wiem.
Włosy odrosną a siostrze samopoczucie poprawię
Z Twoich wpisów czytam, jaką jesteś optymistyczną osobą Życzę Tobie zdrowia i pokonania choroby. I długiego szczęśliwego życia
19 lat, masakra A mnie się wydawało, że jestem za młoda na raka...
Jeśli coś znajdą, to na bank najpierw wytną węzły, a potem będą dobijać chemią i radioterapią. Wiesz, ja się staram tak nastawiać, że co tam chemia, co tam pierś, co tam węzły, ważne, żebym była zdrowa i żyła! Mam potężną motywację w postaci syneczka - moja lekarka na początku leczenia powiedziała: spokojnie, będziemy się leczyć i syna pani wychowa. I tego się uczepiłam i trzymam, choć są i gorsze momenty, wiadomo. Dobrze, żeby siostra tez się nastawiła "walecznie" - precież całe życie przed nią - jeszcze obie zatańczycie na jej weselu
Również życzę zdrowia i siły!
pengu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:27   #54
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Dobry proktolog w Warszawie

Też tak miałam ten problem i bardzo wstydziłam się, że mam 26 lata i mam problemy jak osoby po 50tce.
Używałam jakiejś maści, w aptece mi poleciła farmaceutka, ale nie pomogła zbyt wiele. I czekałam tak chyba kilka miesięcy, aż już nie wytrzymałam i zapisałam się do lekarza. Byłam u dr Wiączek w Rehabilis. Przepisała mi kilka leków i odpukać na razie problemy nie wracają. Może spróbuj tam go zapisać.
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:29   #55
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Seksuolog Wrocław

Jak w temacie - zna ktoś jakiegoś seksuologa we Wrocławiu?
Myślałam, żeby wybrać się do jakiegoś w lux medzie, ale widzę, że niestety nie ma tam żadnego lekarza z taką specjalizacją...
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 22:59   #56
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Seksuolog Wrocław

poszukaj na dobrylekarz.pl
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 00:15   #57
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Seksuolog Wrocław

nie jestem z wrocka, ale przyjaciółka, która mieszkała tam parę lat kazała mi napisać: alter ego, ul. legnicka, cokolwiek to znaczy powodzenia
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 12:26   #58
CarolineMari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 446
Dobry dentysta - Warszawa

Szukam dobrego i sprawdzonego dentysty w Warszawie najlepiej na fundusz, ale może też być prywatnie. Proszę o pomoc
__________________
CarolineMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 14:16   #59
mikara
Raczkowanie
 
Avatar mikara
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 42
Dot.: Dobry dentysta - Warszawa

Polecam Kordent na Ochocie, nie jest to tani dentysta ale bardzo dobry
mikara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 23:16   #60
kitten von mew
Raczkowanie
 
Avatar kitten von mew
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 132
Dot.: Dobry dentysta - Warszawa

Może dr Halina Miecielica? Leczę się u niej od lat, a jestem baaardzo skomplikowanym przypadkiem, wręcz trudnym pacjentem (Costen, my friend!). Bardzo doświadczona i profesjonalna lekarka, niesamowicie miła, zabawna, i... jakby to ładnie określić... potrafiąca leczyć bezboleśnie Wiem, co mówię, bo rwała i "dłubała" mi ósemki i wspominam to, a jakże, z przyjemnością (a nie jestem jakoś mega odporną na ból) Na jej stronie jest cennik zabiegów http://halinamiecielica.prv.pl/ Wydaje mi się, że jest bardzo przyzwoity
kitten von mew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-26 10:07:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.