Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-17, 21:34   #1141
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Tak na szybko tylko napiszę, że ledwo żyję. Amparo łączę się w bólu, choć i tak masz 2 razy ciężej...
Mąż wyjechał więc standardowo wszystko na mojej głowie... Znowu rozpisuję sobie zadania domowe w kalendarzu bo nie ogarniam. A miałam zacząć wieczorami się wdrażać w pracę

Pokazywałam Wam jak mi dziecko podbiera ubrania... z suszarki to spoko, dzisiaj po chwili ciszy ogarnęłam że zrobiła sobie szarfę z moich gaci do spania... Dajcie siły....
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:44   #1142
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Moja już drugi dzień mnie olewa, chodzi siebie po pokoju, rozwala ciuchy które leżą na kanapie, ma pudełko na jedzenie takie plastikowe to je nosi tu i tam, bierze pilota od tv i jeździ nim po ścianie, robi przegląd swoivh zabawek w koszach. Od czasu do czasu przyjdzie się przytulić, że dwa razy trzeba ją uśpić na drzemkę, dać jeść i tyle po calym dniu mam pobojowisko w pokoju, ale to nic. więc dziś oglądałam serial jednym okiem a drugim patrzyłam żeby sobie krzywdy nie zrobiła - i tak nam zleciało.

Sto lat i wszystkiego najlepszego dla kolejnych roczniaków
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:47   #1143
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia jak potrzebujesz chłonności to celuj w bambus. Jest najbardziej polecany chyba.
U nas po nocy pampers też wielki i ciężki, mamy formowanki Magabi i jest wystarczająca. W razie czego jest właśnie promocja na formowanki Anavy i Petit Lulu w sklepie Wiku Miku - te są ponoć najchłonniejsze. Chodzi za mną Anavy
Booster to taki mniejszy wklad-wzmacniacz. Dokładasz w tym miejscu, gdzie maluch najwięcej sika.

Ja bibułek nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 22:00   #1144
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori, może i 5 lat temu było, tego nie wiem. Ja pracowałam w POZ w latach 2016-2017 i wtedy nie było na pewno, teraz spojrzałam i nadal nie ma. Albo może Twój POZ był tak hojny i sponsorował

amparo, kompletnie nie znam się na dzieciach ani już na pewno na wczesniakach mogę Ci powiedzieć jak jest u dorosłych. Przecieków patrzy się przede wszystkim na morfologię - poziom hemoglobiny i objętość krwinki czerwonej (MCV). Niska Hb i niskie MCV z dużą dozą prawdopodobieństwa świadczy o przewlekły niedoborze zelaza (bardzo rzadko MCV jest w normie). Można wtedy poszerzyć diagnostykę o gospodarkę żelazową, przede wszystkim o ferrytynę (pod warunkiem, że nie ma żadnej infekcji aktualnie, bo ferrytyna jest białkiem ostrej fazy i rośnie w infekcjach). A jak chcesz już mieć pełny ogląd to można dorobić TIBC i rozpuszczalny receptor transferyny - ale nie wydaje mi się to konieczne w tym przypadku, to raczej służy już do roznicowania. Poziom żelaza ma mały sens, bo są bardzo duże wahania dobowe i internisci go nie lubią, ale faktycznie memu dziecku pediatra też zleciła, więc może u dzieci się mniej waha. Nie wiem też jakie są zalecenia suplementacji u wczesniaków.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 22:13   #1145
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
💐💐Pytam o wielo, proszę o pomoc💐💐
Agacias Twój synek dużo siusia? Jakie wkłady kupić dla mojego sikacza? Kokosi fioletowe? Jaki rozmiar? Co to jest booster? W ogóle do jednego otulacza ile tego włożyć? Które wkłady są z czymś nieprzemakającym? Co polecacie, żeby nie było grubo w pieluszce? Podejrzewam, że tetra u nas nie wytrzyma, a złożona w prostokąt to już w ogóle mega grubo mi się wydaje.
Po nocy pampers potrafi ważyć kilogram.
Chciałabym dostać złotą radę, żebym wiedziała jakie wkłady kupić (wiem,ze bez przetestowania to niemożliwe, ale..&#128514.
Gabryś dużo siusia i często. Kupa 1 dziennie - są jakieś bibułki- testowałyście? Nie przyklejają się do pupy?

Dużo sika. Ostatnio zielone kokosi potrafią nam pociec po 1,5 h. Planuję dokupić właśnie kokosi fioletowych, bo mam tylko 5. Stosunek ceny do chłonności chyba najlepszy. One są w dwóch szerokościach, ja mam te szersze. Te węższe to raczej do jakichś mega wąskich pieluszek typu slim. Ale jak węższe to i chłonąć będą nieco mniej. Myślę, że śmiało możesz je kupować.
Wkład z czymś nieprzemakającym, nie rozumiem? Tą funkcję spełnia pul/wełna. Wkład ma tylko chłonąć.
Idealnie jakbyś wkładała jeden wkład ewentualnie jakiś mały cienki booster właśnie. Fioletowy kokosi nie powinien zrobić jakiejś wybitnie dużej pupy u Gabrysia, bo on przecież kawał chłopa
My w nocy na jedno i też waży kilogram albo i dwa. I ostatnio mieliśmy non stop przeciek w nocy, na szczęście już nie mamy, nie wiem czy to zasługa bambusowych eko pampersów czy po prostu tego że mały nieco mniej je w nocy
Bibułek nie używam. U nas kupa zawsze rano zaraz po przebudzeniu więc leci w pampersa, a jak są dodatkowe to jakoś dajemy radę bez bibułek. Ale jeśli chcesz lecieć cały czas na wełnie, to może to jest dobry pomysł.


Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nikopoia jak potrzebujesz chłonności to celuj w bambus. Jest najbardziej polecany chyba.
U nas po nocy pampers też wielki i ciężki, mamy formowanki Magabi i jest wystarczająca. W razie czego jest właśnie promocja na formowanki Anavy i Petit Lulu w sklepie Wiku Miku - te są ponoć najchłonniejsze. Chodzi za mną Anavy
Booster to taki mniejszy wklad-wzmacniacz. Dokładasz w tym miejscu, gdzie maluch najwięcej sika.

Ja bibułek nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas anavy nie dała rady. Wprawdzie przeciekała dopiero rano po przebudzeniu, ale jednak. Wkurzało mnie to tak, że póki co leży nieużywana. Ale mały ostatnio mniej je w nocy, to może dam jej jeszcze szansę.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 22:21   #1146
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Co ja czytam 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 05:00   #1147
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas są wkłady z nieprzemakalnym panelem pul na spodzie na przykład. Albo jakby sam kawałek wełny, który dokładasz pod wkład w miejscu, gdzie najwięcej dziecko sika i jest tam podwójna wełna w razie czego

A co zakładałas na tą anavy? U nas były przecieki jak zakładałam kiepski otulacz. Potem jak ręką odjal. A formowanke można wykręcać.
Niestety ja się dałam naciąć i tutaj przestrzegam - jak ktoś chce kupić coś z drugiej ręki to tylko bazarek na FB. Na ogół jak ktoś wystawia na allegro czy Olx to znaczy że ma coś do ukrycia. Ja kupiłam na samym początku dwie kieszonki i formowanke z otulaczem na allegro. I kieszonki, i otulacz od razu zaczęły cieknąc, koszmar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 08:39   #1148
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Agaciaaas są wkłady z nieprzemakalnym panelem pul na spodzie na przykład. Albo jakby sam kawałek wełny, który dokładasz pod wkład w miejscu, gdzie najwięcej dziecko sika i jest tam podwójna wełna w razie czego

A co zakładałas na tą anavy? U nas były przecieki jak zakładałam kiepski otulacz. Potem jak ręką odjal. A formowanke można wykręcać.
Niestety ja się dałam naciąć i tutaj przestrzegam - jak ktoś chce kupić coś z drugiej ręki to tylko bazarek na FB. Na ogół jak ktoś wystawia na allegro czy Olx to znaczy że ma coś do ukrycia. Ja kupiłam na samym początku dwie kieszonki i formowanke z otulaczem na allegro. I kieszonki, i otulacz od razu zaczęły cieknąc, koszmar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie widziałam takich wkładów. Tylko formowanki z panelem z pulu. A wkładkę welnianą mam i używam, świetnie się sprawdza. No ale to osobna wkładka a nie cześć wkładu.
Zakładałam gatki dwuwarstwowe więc raczej nie w tym problem. Trzymały ładnie cała noc, ale poranny sik po przebudzeniu je załatwiał.
Ja też się nacielam. Kupiłam wełniany otulacz, który okazał się totalnie sfilcowany, mniej więcej do rozmiaru noworodkowego. Pani twierdziła, że to nieprawda bo ma otulacze nb i ten jest większy... Ale kilka razy kupowałam też bez problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 08:51   #1149
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori najleszego dla Twojego roczniaka!

U nas wit D byla na poziomie 36 i tez powiedziala pediatra, ze za niski wynik i co drugi dzien zebym podawała dwie krople Vigantolu plus 200j ma w tranie, ktory podaje.
Płaciłam 60 zl za badanie i nie daja u nas skierowania na to badanie.
Musze wlasnie isc zbadać poziom zelaza, podaje juz jakis czas, wiec dobrze byloby wiedziec jak stoimy z wynikami.


Jak odstawię kp to nie mam zamiaru dawac mm, mialam zalozenie, ze karmie min rok, zeby butelki dziecko nie dostało.

Do nas wczoraj moja mama przyjechala, bo jutro robimy roczek, wiec troche bede miala pomocy.
Moje dziecko w dodatku chcialo prezent chyba mi sprawić, zebym odpoczęła przed przygotowaniami i spal jednym ciagiem od 20 do 4:30, dostal cyca i dospał do 8 rano, za to ja cala noc nie moglam spac


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:17   #1150
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Sto lat dla roczniakow! My niestety chorujemy, mnie dopadło zapalenie pęcherza a młody dziś w nocy dostał kataru więc noc do dupy. No i zostałam dziś w domu, wygrzewam pęcherz i odciągam gile

Sent from my ANE-LX1 using Wizaz Forum mobile app
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:30   #1151
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas widziałam na pewno gdzieś takie wkłady, ale może to były hm.

Ja wełnie jakoś na noc nie ufam. My długo byliśmy na jedno na noc, ale jakiś czas temu przesikala pampersa dwie noce z rzędu i to tak że całe plecy były mokre. Więc uznalam, że spróbujemy znowu formowanki i póki co jest super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 10:21   #1152
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

zori86, Kimitri wszystkiego najlepszego dla dzieciaczków

Ewka788
zdrowia

Majaaaaa u nas podobnie. Śpi w dzień ok. 3 h i potem zasypia 22-23. Jak jej nie położę spać w dzień to strasznie marudzi więc się nie da. Staram się na maksa przeciągać ale ciężko tak.
U nas kolejna koszmarna nocka. Krzyki, rzucanie się po łóżeczku, budzenie co chwilę. Nie wiem co jest z moim dzieckiem. W dzień jest raczej grzeczna. A nocki to tragedia.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 12:16   #1153
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka zdrówka!


Zori, Kimitri naaaaajlepszego dla roczniaków


Czy wszystkie dzieciaki mają już tylko jedną drzemkę? Ja już mam dość, bo na dwie drzemki usypiam z trudem, zawsze druga i tak wychodzi późno i potem spanie na noc koło 22. Wprowadzam więc pilotażowy program pt. jedna drzemka Przeciągnęłam go ile się dało i zasnął na drzemkę sam, tylko go głaskałam i to bardzo szybko, bo koło 5 minut poleżeliśmy. Mam nadzieję, że uda się to wprowadzić i będzie lepiej. Na pewno szybciej zaśnie na noc, bo i sporo wcześniej wstanie z drzemki.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 12:35   #1154
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agacias u nas dwie drzemki, a jak bardzo wcześnie wstanie to i trzy nie walczę z tym
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 12:59   #1155
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas powoli się przestawiamy na jedną. Spokojnie by spala dwa razy, zasypia po 19, ale coraz wcześniej wstaje. 6 rano jest ok, ale ostatnio wstała o 4:40 i uznalismy, że tak się nie da żyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 13:00   #1156
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas dwie drzemki. Rzadko jedna. Ale ta druga wypada nam coraz później i potem idzie spać koło 21:30.

Sent from my ANE-LX1 using Wizaz Forum mobile app
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 13:10   #1157
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja jedna drzemkę wprowadziłam kilka dni temu, jak kilka razy z rzędu odmawiała spania w nocy. Trochę jest ciężko, bo w okolicach dawnej pierwszej drzemki strasznie marudzi, ale jakoś dajemy radę.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 13:11   #1158
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka zdrówka

Agaciaaas u mas nadal 2. Ale marzy mi się 1 trwająca 2h

Dziękujęmy za życzenia

Bylam z synem na kontroli. I macie rację Wit. D jest nierefundowana. Ale w wyjątkowych przypadkach, np. Dziecko mocno się poci. Lekarz może wystawić skierowanie. I tak było wlasnie wtedy w naszym przypadku. Coś tam.mi jeszcze tłumaczył. Jednak takim językiem, ze nic nie zrozumiałam

Fiolek cudna niespodziankę sprawił Ci syn. U nas jutro Tez roczek. Jestem sama ze wszystkim. Mąż wróci z pracy to będzie pomagał. No i kolejni goście odpadli. Tesciowie mają na 13 pogrzeb, roczek zaczynamy około 16, rozumiem że chcą pójść. Ale.mogli by chociaż później przyjechać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 13:22   #1159
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziękuję dziewczyny w imieniu synka za życzenia

U nas też jutro roczek. Już przygotowania trwają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 13:38   #1160
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hejka

Zori, Kimitri sto lat dla Waszych kochanych słodziaków!! Niech zdrowo rosną i spotykają samych dobrych ludzi wokół 💐😘🎉🎊🎂🎈
Ewka zdrówka 💐

Dziękuję za odp o wielo.😘💐 Kurcze przydałyby mi się wkłady z jakąś warstwą PUL albo wełnianą. I te szerokie kokosi fioletowe też w takim razie wypróbuję, jakoś bym je złożyła tak, żeby z przodu było najgrubiej, bo Gab, jak to chłopak, siusia do przodu 😊 formowanek nieeeee chceeee, chce łatwe do założenia gacie i już 😁
Jeszcze mam pytania:
Jaki odkażacz macie, gdzie kupiłyście? I ten zmiękczacz co powoduje większą chłonność? Macie to? I co można prać z ciuszkami, a co osobno? Domyślam się, że wkłady osobno, a co z otulaczami, można z ubrankami? Co mogę prać w loveli? No i pytanie o wkłady magabi, ponoć mega chłonne. Prawda li to? 😂
Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Co ja czytam 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Gabryś układa wieżę z klocków jednostronnych!! Ułożył 4 klockową wieżę że go tak pochwalę. A noc totalnie koszmarna, od 1.00 spałam z nim dzisiaj wyjątkowo, a nigdy nie śpimy razem. Tak przynajmniej przestał mnie budzić co 20 min, spałam jak kamień😋

Drzemkę ma jedną od około południa. Trwa od godziny do dwóch.

Któraś z Was jeszcze skusiła się na żółte portki w szopy z pepco? Śliczne są
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:19   #1161
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wszystkiego najlepszego dla roczniakow

Majaaaaa też to czytam z taką mina brzmi jak coś trudnego.

Nikopoia brawo dla Gaba! Ale mądrala mój na razie uwielbia rozkładać moje budowle z duplo. Ja kupiłam dres w misie, spodnie ze stworkiem i jeszcze jakieś gładkie. I bluzy. I sweter.

Mój mały ma wciąż 2 drzemki. Nie zanosi się na zmiany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:23   #1162
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My narazie nie kupujemy nic poza bodziakami. Młody dostał ostatnio tyle ciuchów że w niektórych jeszcze w ogóle nie chodzil. Za to bodziaki bardzo szybko nam się niszczą a w zapieranie nie chce mi się bawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:25   #1163
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Hejka

Zori, Kimitri sto lat dla Waszych kochanych słodziaków!! Niech zdrowo rosną i spotykają samych dobrych ludzi wokół
Ewka zdrówka

Dziękuję za odp o wielo. Kurcze przydałyby mi się wkłady z jakąś warstwą PUL albo wełnianą. I te szerokie kokosi fioletowe też w takim razie wypróbuję, jakoś bym je złożyła tak, żeby z przodu było najgrubiej, bo Gab, jak to chłopak, siusia do przodu formowanek nieeeee chceeee, chce łatwe do założenia gacie i już
Jeszcze mam pytania:
Jaki odkażacz macie, gdzie kupiłyście? I ten zmiękczacz co powoduje większą chłonność? Macie to? I co można prać z ciuszkami, a co osobno? Domyślam się, że wkłady osobno, a co z otulaczami, można z ubrankami? Co mogę prać w loveli? No i pytanie o wkłady magabi, ponoć mega chłonne. Prawda li to?



Gabryś układa wieżę z klocków jednostronnych!! Ułożył 4 klockową wieżę że go tak pochwalę. A noc totalnie koszmarna, od 1.00 spałam z nim dzisiaj wyjątkowo, a nigdy nie śpimy razem. Tak przynajmniej przestał mnie budzić co 20 min, spałam jak kamień

Drzemkę ma jedną od około południa. Trwa od godziny do dwóch.

Któraś z Was jeszcze skusiła się na żółte portki w szopy z pepco? Śliczne są
Ja składam właśnie na 3 z przodu a pod pupa jedna warstwa.
Odkazacz mam Nappy fresh, kupisz w większości sklepów pieluchowych. Są inne w podobnej cenie, ale mają większe dozowanie, więc ten wychodzi najkorzystniej. Ja zwykle kupuje w drogerii ekologicznej z darmową dostawa do punktu. Ewentualnie przy okazji zakupów w Gemini bo tam też mają.
Zmiękczacza nie mam i nie widzę potrzeby.
Ja zwykle piorę same pieluchy, tak mi wygodniej. Ale u mnie przy kieszonkach szybko zbiera się cała pralka. Ale czasem dorzucam ubranka itp. Wystarczy że wcześniej wlaczysz płukanie z wirowaniem (ja nawet dwa razy) i możesz śmiało coś dorzucić.
W loveli możesz wszystko, ale musi być do białego. Ogólnie do wielo używa się plynow/proszków do białego.
Wełna oczywiście to inna sprawa, najlepiej ręcznie, w płynie do wełny. Ale to tylko raz na jakiś czas, bo tak na codzień wystarczy wietrzenie.
Mam wkłady magabi sio, m-ki z boosterem dają radę, używamy głównie na wyjścia. L-ki nam jeszcze przydlugie przy tak spiętej pieluszce jak nosi mały. Ale Gabrysiowi to może i L będzie ok.

Brawa dla Gaba!!! Zdolny chłopak.

Ale kusicie tym pepco! No musze w końcu się wybrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:30   #1164
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia ja mam nappy fresh, kupowałam chyba w drogerii ekologicznej.
Ja piorę wszystko z ciuszkami:
1. Wrzucam pieluchy (wkłady, tetre, otulacze PUL) do pralki z odrobiną proszku
2. Włączam płukanie z wirowaniem lub szybki program (pranie, wirowanie, płukanie, wirowanie) - w ten sposób wszystkie siuski się wyplucza i odwiruja
3. Dorzucam ciuszki albo inne rzeczy które się pierze w wysokiej temperaturze (np nasza bielizna)
4. Włączam długie pranie z proszkiem na 60 stopni, albo 50 z odkażaczem.

Chcesz wkłady + wełniane gatki? To chyba ciężko będzie, żeby się to na pupie trzymało. Pod gatki to albo coś wpiętego napkami typu SIO albo formowanka albo coś spiętego snappi.
Prac w loveli możesz wszystko oprócz wełny
Wkładów Magabi nie mam, ale formowanka super się sprawdza
Wpisz w google 'porownanie wkładów pieluchy wielorazowe' na jakichś blogach pamieyam, że było

Gratulacje dla Gaba u nas wieże z 3 klocków od jakiegoś czasu

Dziewczyny mamy problem z zaparciami ostatnio. Pojęcia nie mam dlaczego. Dostaje kaszki typu gryczana, owsiana, jaglana. Owoców zjada dużo, warzyw też sporo - gotowanych i surowych. Pije wodę, staram się dodawać jej dobre oleje do jedzenia. Zjada suszone owoce: śliwki, daktyle, rodzynki. Macie jakieś pomysły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2019-01-18 o 14:32
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:33   #1165
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Serdecznie dziękujemy za życzenia urodzinowe!
Ksiegowa, Kimitri, Zori najlepsze życzenia dla Waszych roczniaków! niech rosną w zdrowiu, szczęściu i radości sto lat!
U nas jedna drzemka już od bardzo dawna i niestety nie oznacza to wcześniejszego chodzenia spać na noc. Zasypia między 21.30 a 22.30 a zdarza się też i 23 jeżeli ładnie pośpi na drzemce. Generalnie to wolałabym żeby już nie miał tej drzemki a wcześniej chodził spać bo ile ja się z nim umeczę żeby zasnął na drzemke i później żeby przespał dłużej niż pół godz. bo po pół godz drzemce do zaśnięcia na noc jest straaaaasznym marudą.
Tort się udał choć uważam że w przepisie powinno być znacznie mniej szpinaku bo odrazu ciasto było dobre a jak trochę postało bardzo przeszło smakiem szpinaku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:54   #1166
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla roczniakow

Majaaaaa też to czytam z taką mina brzmi jak coś trudnego.

Nikopoia brawo dla Gaba! Ale mądrala mój na razie uwielbia rozkładać moje budowle z duplo. Ja kupiłam dres w misie, spodnie ze stworkiem i jeszcze jakieś gładkie. I bluzy. I sweter.

Mój mały ma wciąż 2 drzemki. Nie zanosi się na zmiany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Muszę jutro pędem do Peoco iść, skoro takie fsjne rzeczy są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nikopoia ja mam nappy fresh, kupowałam chyba w drogerii ekologicznej.
Ja piorę wszystko z ciuszkami:
1. Wrzucam pieluchy (wkłady, tetre, otulacze PUL) do pralki z odrobiną proszku
2. Włączam płukanie z wirowaniem lub szybki program (pranie, wirowanie, płukanie, wirowanie) - w ten sposób wszystkie siuski się wyplucza i odwiruja
3. Dorzucam ciuszki albo inne rzeczy które się pierze w wysokiej temperaturze (np nasza bielizna)
4. Włączam długie pranie z proszkiem na 60 stopni, albo 50 z odkażaczem.

Chcesz wkłady + wełniane gatki? To chyba ciężko będzie, żeby się to na pupie trzymało. Pod gatki to albo coś wpiętego napkami typu SIO albo formowanka albo coś spiętego snappi.
Prac w loveli możesz wszystko oprócz wełny
Wkładów Magabi nie mam, ale formowanka super się sprawdza
Wpisz w google 'porownanie wkładów pieluchy wielorazowe' na jakichś blogach pamieyam, że było

Gratulacje dla Gaba u nas wieże z 3 klocków od jakiegoś czasu

Dziewczyny mamy problem z zaparciami ostatnio. Pojęcia nie mam dlaczego. Dostaje kaszki typu gryczana, owsiana, jaglana. Owoców zjada dużo, warzyw też sporo - gotowanych i surowych. Pije wodę, staram się dodawać jej dobre oleje do jedzenia. Zjada suszone owoce: śliwki, daktyle, rodzynki. Macie jakieś pomysły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może siemię lniane dodawaj do kaszki? Ja mam to w luskaxh, nie ten proszek i działa (i na mnie i na małego jak ma problem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 15:19   #1167
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nas w Pepcowe ciuchy zaopatruje chrzestna, ktora tam pracuje, wiec co wchodzi kolekcja to chyba wykupuje wszystko. Juz sie tak pogubiła w ilosciach, ze mamy nawet po dwie pary tych samych spodni w identycznym rozmiarze
Nikopoia zolte spodnie w szopy tez mamy!

Zori to jest jednak ich wnuczka i mogliby chociaz na chwile przyjsc na jej urodziny. Przykro mi, ze odmówili.

U nas wciaz dwie drzemki i nie ma opcji na zmiane. Dwie drzemki po min godzinie musza byc, jedynie przestawił sie z 19tej na 20-20:30 kiedy zasypia.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 19:27   #1168
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori i Kimitri - wszystkiego najlepszego dla waszych pociech🎂🎂🎂🎈🎈.



Zdrówka dla wszystkich chorujących.

Nikopia--Gabi to spryciarz☺️☺️🤣🤣



Mój synek od 2 tygodni chodzi, a ostatnio nawet wbiega do pokoju. Jak mówię mu przynieś np.auto, czy dinozaura, to szuka w zabawkach i mi daje, przynosi to, o co go proszę☺️. Kupiliśmy nową spacerowkę Joie, dziś pierwszy raz testowalismy i jest super póki co.

Ze starszą córką byliśmy u dentysty. Wyszły jej 2 pierwsze, stałe zęby i dała sobie wyrwać 2 mleczaki, żeby stałe miały miejsce. Dzielna była.

Ja jeszcze karmię piersią. 1 marca wracam do pracy. Mały ma przeważnie jedną drzemkę ok 1-2,5 godziny. Zasypia wieczorem ok. 19-20 i w nocy nadal budzi się milion razy...
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 19:28   #1169
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć
U nas też dwie drzemki, kilka razy była jedna ale to jako wyjątek chyba.
Z tymi zaparciami to skoro tyle rzeczy nie działa to może dajesz aż za dużo? Tak mi się skojarzyło, że jak jest za dużo błonnika w stosunku do wody to też się korkuje...
Ja z pepko mam tylko kilka ubrań, uwielbiam ich śpiochy- są najbardziej rozpinane i na dwóch nogawkach, nie mam problemu żeby szybko pieluchę w nocy zmienić.

Moje dziecko cały dzień było super ale na wieczór coś jej się poprzestawiało i masakra... Jeszcze słabo kolację zjadła więc się spodziewam nieciekawej nocy. Taka jest sprytna, że nie dość, że pranie mi pościągała to jeszcze wyłączyła pralkę w połowie prania
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 19:52   #1170
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej, ostatnio był kiepski czas i nie złożyłam życzeń nowym Roczniaczkom Wszystkim dzieciaczkom Wszystkiego Najpiękniejszego

Klusek dzisiaj jak na złość nie poszedł na żadna drzemke i ze zmęczenia o godzinie 17:20 dał taki popis histerii, że w zasnął na podłodze w trakcie jak mu chciałam szybko zmienić Pampersa. Lekko się przebudzil jak zakładałam pizame i od 17:30 śpi. Oby do rana.

Koszmarnie odparzyl siebie dupcie. Całe pośladki czerwone nie wiem od czego. Nic nowego do jedzenia nie dostał.
Przy każdej zmianie pieluchy, nawet po siusiu, podmywalam go letnia woda z szarym mydlem + tormentalum pod pieluchę. Mam nadzieję, że niedługo przejdzie.

Co do trollowania, to Klusek też mi ciągle ściąga pranie z suszarki, albo wyciąga wtyczkę jak mam odkurzacz włączony, albo mojemu mężowi wyłącza komputer, bo podchodzi i wciska guzik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.