Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-07, 09:59   #2131
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nam się co jakis czas w nocy włącza alarm z monitora oddechu oczywiście od razu ja albo mąż biegniemy zobaczyć co się dzieje, a tam dziecko śpi sobie przytulone do górnego boku łóżeczka, w poprzek musimy przesunąć to wyżej bo kiedyś zawału dostanę nocą
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 09:59   #2132
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

zori86 współczuję, na pewno to było straszne.

Ja sn ale też mam bardziej bolesne owulacje po ciąży. Ból porównywalny do tego jak podczas okresu, ale na szczęście trwa ok pół dnia.

U nas z drzemkami dziennymi jest naprawdę fajnie, za to sen nocny tragedia. Dzisiaj usnęła o 22:30, kilka razy się budziła, zrobiła o 3 półgodzinną awanture, a wstała już o 7:30 wyspana i gotowa do zabawy.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 10:41   #2133
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki za odpowiedzi odnośnie spania. Widzę, że każdy maluch inny, więc niby nie powinnam się martwić. Ale widzę, że jak mały dłużej pośpi to ma lepszy humor. A wstaje coraz wcześniej ostatnio, dziś np. wstał o 6.20 (zasnął 21.20), wypił mleko i oczy jak 5zł ale mąż bujał go chyba z pół godziny aż zasnął no i spaliśmy do 9!!! wstał w wyśmienitym humorze, nawet śniadanie mu na spokojnie zrobiłam a on się pięknie bawił sam, co raczej nie jest normą u nas, bo przy robieniu śniadania są zwykle jęki. A dziś smażyłam placki, to było długo. Także nie wiem co zrobić z tym jego spaniem. Chyba najlepiej by było, żeby wcześniej zasypiał, bo rano wstaje mniej więcej tak samo, niezależnie od tego o której zasnął. Z tym, że jak ma 2 drzemki to nie uśnie wcześniej niż 21, nie ma szans...


Toja ja po cc, ale owu mam standardowo, czasem trochę boli ale nie długo, czasem wcale.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 10:58   #2134
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja po sn odczuwam dyskomfort w czasie owulacji, wcześniej tego nie było. Z kolei okres prawie bezbolesny a przed ciążą zdarzało mi się zemdleć z bólu
Zaczynam coraz częściej przeglądać ciążowe ciuchy ale min do ślubu i tak trzeba czekac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 11:18   #2135
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja po sn odczuwam dyskomfort w czasie owulacji, wcześniej tego nie było. Z kolei okres prawie bezbolesny a przed ciążą zdarzało mi się zemdleć z bólu
Zaczynam coraz częściej przeglądać ciążowe ciuchy ale min do ślubu i tak trzeba czekac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie z okresem jest tak samo. Wcześniej miałam straszne bóle, teraz odczuwam tylko dyskomfort. Ale za to jest bardziej obfity. Coś za coś.

Kiedy ślub?

Moja mała chodzi spać pomiędzy 20 a 21. Zazwyczaj o 20.30 już śpi. I wstaje pomiędzy 6 a 7. Np dziś obudziła się o 6, marudziła, położyłam ja na sobie i spała na mnie do 7. A zazwyczaj wstaje po 6 i marudzi, więc potrzebuje więcej snu ale zasnąć już nie chce.

W dzień ma najczęściej Jeszce 2 drzemki, zdarzy się że ma jedną, ale dłuższą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 11:47   #2136
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bielinka 3.08.2019

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 12:20   #2137
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori jeju ale bym się przestraszyla! Dobrze że jest już ok. Ja też nigdzie nie pozwalam się ruszyc że szczoteczka bo się boję

Toja to chyba ogolnie poród i ciąża tak wpłynęły na cykl. Nie sadze ze to ma zwiazek ze sposobem rozwiazania ciazy. Ja tak jak dziewczyny sn i tez jest masakra w trakcie owulacji, jeden dzien jest tragiczny- bez nospy i ibupromu nie da rady, a dzien przed i po duży dyskomfort. A okresy za to lagodniejsze. Juz chyba nawet kiedyś o tym wam pisalam.

Współczuję kiepskich nocek. Bonjourbelle u was za to super idzie! Oby tak dalej. Pewnie od razu sie lepiej funkcjonuje w dzień, prawda? U nas ostatnio bez zmian - 1 karmienie koło północy i później ok piątej rano. A wstaje po 6.

Agacias, Majka tak pozytywnie zazdroszcze wam tego planowania/kolejnej ciąży tak szybko. U mnie póki co nie ma szans, ale trochę też bym chciała. Ale z moim małym gagatkiem i wiedzac jak wyglądała cala ciąża to mogę na jakiś czas zapomnieć. Musiałabym mieć osobę która się zajmie mną i mała.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Dziewczyny jak kupujecie maluchom ubranka w kappahl to teraz się opłaca bo jest 3 za 2
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 12:35   #2138
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola planować to sobie mogę póki co
Póki co to będę musiała dużo poukładać w życiu. W czerwcu kończę studia, zaraz potem pracę, bo kończy się projekt w którym pracuję. Z tą nową ustawą jest cyrk, więc nie wiadomo nawet jak będzie od października wyglądać kwestia doktoratu (o ile się dostanę).
Więc muszę najpierw ogarnąć dalsze studia, może pracę (+ ustawy taki że każdy doktorant dostanie całkiem niezłe stypendium, ale - ogromny że najprawdopodobniej nie będzie można pracować w projektach w jednostkach naukowych, więc moja dalsza praca jak obecnie nie ma szans).
Więc póki co to po cichu mogę sobie tylko planować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 12:57   #2139
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka to rzeczywiscie sporo niewiadomych przed toba. Zycze zeby Ci sie poukladalo w taki sposob, zeby sie to dalo pogodzic z planami o drugim maluszku😊
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 13:16   #2140
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola bardzo lubię te ubranka. Jednak cena powala. Udaje mi się czasem znaleźć je na ciuchach, są w stanie wręcz idealnym.

U mnie przed ciazami, czasem coś mnie tam zabolało przed i w trakcie okresu. Po 1 ciąży, okres był straszny, bóle okropne, bez proszków się nie obeszło. Natomiast teraz nic nie zapowiada nawet okresu. Ale za to trwa on dłużej niż wcześniej.

Byliśmy dziś ns kontrolnej morfologii i przy okazji zrobiłam Wit D. Hela jak tylko zobaczyła, że Pani jej zaciskac bedzie rękę zaczęła płakać. Pani zaczęła z jednej ręki, nie trafiła w zyle. Ruszała igła pod skórą. Więc w drugą rękę. Tu na szczescie się udalo. Ale wyplakala się strasznie. Potem jeszcze to przeżywała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 13:19   #2141
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ludzie jakie wietrzysko. Zmobilizowałam się w końcu do wyjścia na spacer i mało mi głowy nie urwało.


Pisałyście ostatnio o alaantkowych burgerach z dorsza - dzięki wam wczoraj zrobiłam i mały pierwszy raz od dłuższego czasu zjadł ładnie obiad. Upiekłam razem z burgerami domowe frytki.
A w temacie dorsza - gdzie kupujecie? Ja kupiłam w lidlu i zanim ogarnęłam tą rybę, to mnie szlag trafił milion razy. Nie dość, że skórę trzeba zdejmować to było mnóstwo ości i grzebałam przy nim jakieś pół godziny.


Majka powodzenia, oby poukładało się po Twojej myśli.
Jawjola ja jestem przerażona, ostatnio słabo ogarniam życie z jednym dzieckiem, z dwójką będzie armagedon.. końcówki ciąży to sobie nawet nie chcę wyobrażać... będzie lato, ja w grudniu byłam masakrycznie spuchnięta i ledwie już żyłam a urodziłam prawie miesiąc przed terminem....
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 13:31   #2142
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Nam się co jakis czas w nocy włącza alarm z monitora oddechu oczywiście od razu ja albo mąż biegniemy zobaczyć co się dzieje, a tam dziecko śpi sobie przytulone do górnego boku łóżeczka, w poprzek musimy przesunąć to wyżej bo kiedyś zawału dostanę nocą
A czemu używacie monitora oddechu? Córcia ma jakieś zaburzenia?
Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja po sn odczuwam dyskomfort w czasie owulacji, wcześniej tego nie było. Z kolei okres prawie bezbolesny a przed ciążą zdarzało mi się zemdleć z bólu
Zaczynam coraz częściej przeglądać ciążowe ciuchy ale min do ślubu i tak trzeba czekac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też bym chciała kolejnego maluszka i ciągle o tym myślę. Ale mam podobny rok przed sobą jak Ty, tyle że bez ślubu także na tą chwilę nie ma szans.

Zori o ja, mam nadzieję, że Hela nic sobie nie zrobiła, biedna malutka. I współczuję pobierania krwi, u nas było podobnie, też na dwie ręce.

Agacias a czemu tak szybko urodziłaś?

Ale Gabryś wczoraj dał popis w kościele, ludzie... Normalnie gwiazda, musi być w centrum uwagi. Ganiał po całym kościele, sprawdzał czy echo działa, a że działa, to trzeba było to wykorzystać. Potem poderwać jeszcze dwie dziewczynki i na koniec pójść dwa razy posypać głowę popiołem. I usłyszał od księdza "Ty Gabryś księdzem będziesz!"
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 13:42   #2143
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia zapytaj mego syna czemu się tak szybko pchał

A tak serio moim zdaniem, absolutnie subiektywnie i amatorsko, wydaje mi się, że przyczynił się do tego stres. Nie wiem, czy pamiętacie, na kilka dni przed świętami dopadło mnie porażenie mięśnia twarzowego, no i po Wigilii się zaczęło. Stres to był dla mnie ogromny, więc podejrzewam, że to mogło mieć wpływ.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 13:52   #2144
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori no są bardzo drogie te ubranka, dlatego ja poluje na takie promki. Wtedy wychodzi właśnie taka normalna cena. A jakość generalnie jest super, aleeee.... chyba jak wszędzie zależy co się trafi. Mialam jedne body, leginsy i jedne spodenki które były beznadziejne. Ze spodenek spral się nadruk misia na pupie prawie od razu, body miały dziurki w dziwnych miejscach a leginsy po jednym założeniu po praniu były tak rozciągnięte że przypominały bardziej dresy... Mam sporo rzeczy stamtąd, mała też trochę podostawala, reszta na szczęście ok.

Agacias strach pewnie będzie zawsze, ale rozumiem twoje wątpliwości. Sama ledwo wyrabiam a nie jestem osłabiona złym samopoczuciem w ciąży. Na pewno będzie ciężko ale dasz radę. Będziesz najlepsza mama jaka mogą mieć twoje dzieci! A poród w lato - no cóż, wizja upałów z wielkim brzuchem nie jest może najlepsza, ale pomysl o plusach po porodzie- od razu będziecie mogli chodzić na spacerki, bez ubierania w te tysiąc warstw na mróz, darcia itp... myślę że latem będzie wam wszystkim łatwiej zacząć swoją przygode z maluszkiem - chociażby właśnie przez możliwość spędzania dluuugich godzin na dworze, synek bedzie zaabsorbowany poznawaniem swiata, nie bedzie mu tak brakowalo mamy w pierwszych dniach po porodzie, jak zostaniesz z nimi sama to tobie tez bedzie latwiej się z nimi wybrać na spacer itp

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Nikopoia Gabryś to dusza towarzystwa😁 aż ciężko zapamiętać te wszystkie jego "dziewczyny"😁😉

My też do roku uzywalismy monitora oddechu, choć nie było żadnych wskazań. Po prostu czułam się bezpieczniej. Wyjelismy po zmianie lozeczka na większe i powiem wam że bałam się na początku bez niego. Teraz już przywyklam.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 14:00   #2145
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
Nikopoia zapytaj mego syna czemu się tak szybko pchał

A tak serio moim zdaniem, absolutnie subiektywnie i amatorsko, wydaje mi się, że przyczynił się do tego stres. Nie wiem, czy pamiętacie, na kilka dni przed świętami dopadło mnie porażenie mięśnia twarzowego, no i po Wigilii się zaczęło. Stres to był dla mnie ogromny, więc podejrzewam, że to mogło mieć wpływ.
Aha no pamiętam... Może faktycznie przez stres.

Jawjola no ciężko, za każdym razem przychodzi z inną chociaż czekaj, był czas że w jednym kościele była jedna dziewczynka, ale ostatnio do innego kościoła chodzimy😉
Ja bym nie czuła się bezpieczniej z monitorem oddechu, i tak bym chodziła sprawdzać
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 15:08   #2146
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki dziewczyny

Agaciaaas w Lidlu, ale to się nazywa chyba polędwica z dorsza. Nie ma skóry ani ości.

Nikopoia też planujesz doktorat teraz? U Ciebie coś wiadomo? Bo ja byłam pogadać w Krakowie i w Warszawie i za każdym razem mi mówili, że nic nadal nie wiadomo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 16:44   #2147
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agacias ja dorsza kupuję w rybnym. Jak masz cały filet, to odkrój część ogonową i tam nie ma ości, śmiało dla małego możesz dać.
A jeszcze mam do Ciebie pytanie odn. wkładów kokosi. Te fioletowe i zielone są takie same jak te niebieskie? Widzę, ze mają bardzo podobny sklad. Myślę nad kupnem zielonych, bo te niebieskie fajne są, tylko duże.

Majka chciałam doktorat, ale w tej chwili nie wyobrazam sobie pogodzenia tego z dojeżdżaniem i dzieckiem. Obronę mam też w tym roku, bo ciągle brałam urlopy.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 19:20   #2148
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia dlatego ja czekam na info jak ma wyglądać organizacja studiów. Bo mam wybór - 70 km (tu gdzie studiuje) albo 300 km (tu gdzie pracuje). Coraz więcej sprawia że skłaniam się na te 300, a połączenie komunikacyjne jest naprawdę fenomenalne w skali naszego kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 21:51   #2149
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola życie gdy dziecko śpi jak człowiek jest bez porównania. Zniknęła mi cała frustracja w której funkcjonowałam przez ostatnie miesiące. Aż mi się ostatnio myśli o drugim bobasie
Lubię ubranka newbie, nawet chciałam wczoraj zamówić ale nic już nie ma 86 w tych wzorach co mi się podobało..

Nikopoia nie ma zaburzeń. Po prostu mamy monitor razem z niania więc używamy.

Moje dziecko idzie dziś na rekord. Jeszcze nie śpi, a miała tylko JEDNA drzemkę godzinną do 13
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 21:57   #2150
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nikopoia dlatego ja czekam na info jak ma wyglądać organizacja studiów. Bo mam wybór - 70 km (tu gdzie studiuje) albo 300 km (tu gdzie pracuje). Coraz więcej sprawia że skłaniam się na te 300, a połączenie komunikacyjne jest naprawdę fenomenalne w skali naszego kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miałam propozycję doktoratu z dala o 300km. To kompletnie niemożliwe do pogodzenia z rodziną i pracą, doktorat u nas wygląda gorzej niż studia dzienne, zapakowany plan od rana do wieczora + praktyki i zajęcia. Nie wchodzi w grę. Druga opcja to Wrocław, ale też godzina dojeżdżania. Mam bardziej rodzinne zapatrywania na życie... chcę pracować, ale po doktoracie pewnie muszę przeżyć żałobę.
Kliknęłam przed chwilą 5pak zielonych kokosi, obym nie pożałowała😉
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 22:02   #2151
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Co do ciąży to chciałabym ale z drugiej strony bez mojej wypłaty ciężko nam będzie myśleć o własnym mieszkaniu plus jednak chciałabym wrócić do pracy, podszkolic język, złapać jakieś znajomości, bo na razie żyje w izolacji.. Tak więc kolejne bobo to jeszcze nie teraz. Dodatkowo fajnie że jak będzie kolejny maluch to córa będzie już bardziej samodzielna.

Uff.. poszła spać
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 06:52   #2152
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia rozumiem
Ja w tym semestrze jestem na uczelni raz w tygodniu na 1,5h, więc bajka. Ale za to mam 2 weekendy takie że zajęcia 9-17 sobota i niedziela. I to jest jeden przedmiot cały czas. Studia dzienne.

Ja z kokosi zielonych jestem bardzo zadowolona tylko trochę się boję tego łysienia. Wzięłaś 10 czy 12,5?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 08:23   #2153
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej ️ Klusek po tym wczorajszym kakao dostał tak okropnie czerwonych i suchych policzków, że masakra już nie wiem teraz co robić. Podawać mu dalej ciut tego kakao, żeby go przyzwyczaić czy odpuścić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 08:34   #2154
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja ja bym odpuscila. Niech te policzki wrócą do normalności. A za jakiś czas znowu bym spróbowała odrobinę. U nas wczoraj też czerwone policzki, a dzień wcześniej Mała jadła pierwszy raz kiwi i pomidora. Ale dziś już lepiej.

Ja się wyleczylam z 3 dziecka na razie mamy inne plany życiowe. Pewnie przyjdzie czas, że będę się z nich zalic.

Dziś muszę ogarnąć mieszkanie, a Młoda marudzi od rana i katar się zaczął. Także... Zastanawiam się czy jej nie podrzucić na godzinkę do babci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 08:43   #2155
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Co do ciąży to chciałabym ale z drugiej strony bez mojej wypłaty ciężko nam będzie myśleć o własnym mieszkaniu plus jednak chciałabym wrócić do pracy, podszkolic język, złapać jakieś znajomości, bo na razie żyje w izolacji.. Tak więc kolejne bobo to jeszcze nie teraz. Dodatkowo fajnie że jak będzie kolejny maluch to córa będzie już bardziej samodzielna.

Uff.. poszła spać
To zaszalała

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Hej ️ Klusek po tym wczorajszym kakao dostał tak okropnie czerwonych i suchych policzków, że masakra już nie wiem teraz co robić. Podawać mu dalej ciut tego kakao, żeby go przyzwyczaić czy odpuścić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej nie dawaj, jeśli jest taka szybka reakcja to nie ma co, bo tylko pogorszysz sytuację. Odczekaj jakiś czas. Nam na suche plamy bardzo pomagała robiona maść z witaminą a, ale ona jest na receptę.

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Maja ja bym odpuscila. Niech te policzki wrócą do normalności. A za jakiś czas znowu bym spróbowała odrobinę. U nas wczoraj też czerwone policzki, a dzień wcześniej Mała jadła pierwszy raz kiwi i pomidora. Ale dziś już lepiej.

Ja się wyleczylam z 3 dziecka na razie mamy inne plany życiowe. Pewnie przyjdzie czas, że będę się z nich zalic.

Dziś muszę ogarnąć mieszkanie, a Młoda marudzi od rana i katar się zaczął. Także... Zastanawiam się czy jej nie podrzucić na godzinkę do babci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby żadne choróbsko się z tego nie rozwinęło.

Wszystkiego najlepszego kobietki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 09:58   #2156
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jednak nocka była straszna od 24 do grubo po 3 były jęki co 3 minuty. Dałam pic, masc na ząbki i nic. Już miałam dac syrop z ibuprofenem ale jakoś zasnęła.
Oczywiście było sporcie z mężem bo ten już w nerwach bo on nie może spać.. chyba się wyprowadze z sypialni jak goście wyjadą

A co do gości to przyjechała moja siostra i słychać że przeziębienie miała, pokaszluje.. twierdzi że już jest zdrowa. ja oczywiście jestem napięta że mała coś złapie
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 10:15   #2157
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Zori no są bardzo drogie te ubranka, dlatego ja poluje na takie promki. Wtedy wychodzi właśnie taka normalna cena. A jakość generalnie jest super, aleeee.... chyba jak wszędzie zależy co się trafi. Mialam jedne body, leginsy i jedne spodenki które były beznadziejne. Ze spodenek spral się nadruk misia na pupie prawie od razu, body miały dziurki w dziwnych miejscach a leginsy po jednym założeniu po praniu były tak rozciągnięte że przypominały bardziej dresy... Mam sporo rzeczy stamtąd, mała też trochę podostawala, reszta na szczęście ok.

Agacias strach pewnie będzie zawsze, ale rozumiem twoje wątpliwości. Sama ledwo wyrabiam a nie jestem osłabiona złym samopoczuciem w ciąży. Na pewno będzie ciężko ale dasz radę. Będziesz najlepsza mama jaka mogą mieć twoje dzieci! A poród w lato - no cóż, wizja upałów z wielkim brzuchem nie jest może najlepsza, ale pomysl o plusach po porodzie- od razu będziecie mogli chodzić na spacerki, bez ubierania w te tysiąc warstw na mróz, darcia itp... myślę że latem będzie wam wszystkim łatwiej zacząć swoją przygode z maluszkiem - chociażby właśnie przez możliwość spędzania dluuugich godzin na dworze, synek bedzie zaabsorbowany poznawaniem swiata, nie bedzie mu tak brakowalo mamy w pierwszych dniach po porodzie, jak zostaniesz z nimi sama to tobie tez bedzie latwiej się z nimi wybrać na spacer itp

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Nikopoia Gabryś to dusza towarzystwa😁 aż ciężko zapamiętać te wszystkie jego "dziewczyny"😁😉

My też do roku uzywalismy monitora oddechu, choć nie było żadnych wskazań. Po prostu czułam się bezpieczniej. Wyjelismy po zmianie lozeczka na większe i powiem wam że bałam się na początku bez niego. Teraz już przywyklam.
Staram się właśnie na plusach skupiać ale i tak wizja samotnego spaceru z dwójką mnie kompletnie przeraża nawet latem. Chociaż lato to już się będzie kończyć.

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

Agaciaaas w Lidlu, ale to się nazywa chyba polędwica z dorsza. Nie ma skóry ani ości.

Nikopoia też planujesz doktorat teraz? U Ciebie coś wiadomo? Bo ja byłam pogadać w Krakowie i w Warszawie i za każdym razem mi mówili, że nic nadal nie wiadomo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo dzięki, ja w pośpiechu chwyciłam pierwszy z brzegu filet, który nie dość, że okazał się ze skórą to jeszcze miał pełno ości. Następnym razem poszukam tej polędwicy.

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Agacias ja dorsza kupuję w rybnym. Jak masz cały filet, to odkrój część ogonową i tam nie ma ości, śmiało dla małego możesz dać.
A jeszcze mam do Ciebie pytanie odn. wkładów kokosi. Te fioletowe i zielone są takie same jak te niebieskie? Widzę, ze mają bardzo podobny sklad. Myślę nad kupnem zielonych, bo te niebieskie fajne są, tylko duże.

Majka chciałam doktorat, ale w tej chwili nie wyobrazam sobie pogodzenia tego z dojeżdżaniem i dzieckiem. Obronę mam też w tym roku, bo ciągle brałam urlopy.
Tak, one wszystkie są bardzo podobne, jeśli nie takie same, różnią się tylko grubością. Mówisz o zielonych długich czy ręcznikowych, tych prostokątnych? Obawiam się, że długie mogą być dla was za słabe, u nas już nie bardzo dają radę. Za to ręcznikowy zielony ma większą powierzchnię i chłonie fajnie, ale już też robi sporą pupę

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Maja ja bym odpuscila. Niech te policzki wrócą do normalności. A za jakiś czas znowu bym spróbowała odrobinę. U nas wczoraj też czerwone policzki, a dzień wcześniej Mała jadła pierwszy raz kiwi i pomidora. Ale dziś już lepiej.

Ja się wyleczylam z 3 dziecka na razie mamy inne plany życiowe. Pewnie przyjdzie czas, że będę się z nich zalic.

Dziś muszę ogarnąć mieszkanie, a Młoda marudzi od rana i katar się zaczął. Także... Zastanawiam się czy jej nie podrzucić na godzinkę do babci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ja zazdroszczę takiej możliwości... A kataru współczuję, zdrówka.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 12:07   #2158
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori korzystaj jeśli tylko masz możliwość! Przynajmniej posprzatasz w spokoju. Ja też wiele bym dała za taka opcję. I oby katar się nie rozwinął w nic gorszego.

Bonjourbelle niepoważny jakiś ten twój mąż. Przecież wiadomo że ty też byś wolała żeby dziecko spało w nocy. Jak mu nie pasuje to niech on się wyprowadzi z sypialni a nie ty.

Dziewczyny podziwiam za chęć dalszej nauki przy małym dziecku.

Maja tak jak dziewczyny pisza odpuść na razie to kakao.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 12:08   #2159
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori korzystaj jeśli tylko masz możliwość! Przynajmniej posprzatasz w spokoju. Ja też wiele bym dała za taka opcję. I oby katar się nie rozwinął w nic gorszego.

Bonjourbelle niepoważny jakiś ten twój mąż. Przecież wiadomo że ty też byś wolała żeby dziecko spało w nocy. Jak mu nie pasuje to niech on się wyprowadzi z sypialni a nie ty.

Dziewczyny podziwiam za chęć dalszej nauki przy małym dziecku.

Maja tak jak dziewczyny pisza odpuść na razie to kakao.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 12:09   #2160
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori korzystaj jeśli tylko masz możliwość! Przynajmniej posprzatasz w spokoju. Ja też wiele bym dała za taka opcję. I oby katar się nie rozwinął w nic gorszego.

Bonjourbelle niepoważny jakiś ten twój mąż. Przecież wiadomo że ty też byś wolała żeby dziecko spało w nocy. Jak mu nie pasuje to niech on się wyprowadzi z sypialni a nie ty.

Dziewczyny podziwiam za chęć dalszej nauki przy małym dziecku.

Maja tak jak dziewczyny pisza odpuść na razie to kakao.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.