Wąsik - boję się użyć wosku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-03, 14:08   #1
Rozki67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2

Wąsik - boję się użyć wosku


Hej. Od jakiegoś czasu chcę usunąć wąsik, bo niekomfortowo się z nim czuję. Tylko boję się użyć wosku, bo czytałam że wyskakują po tym krostki, skóra nad górną wargą potrafi być podrażniona przez tydzień, na dodatek strasznie boję się wrastania włosków, chociaż ogólnie nie mam z tym problemu, może tylko czasem w okolicach intymnych.

Co mam zrobić, żeby nie było z tym problemów? Jak zapobiegać i zwalczać? A może lepsza byłaby pasta cukrowa lub krem do depilacji wąsika?
Rozki67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 17:30   #2
hesperdyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 42
Dot.: Wąsik

Ja polecam sprężynkę do depilacji - typu spring it. Znajdziesz na allegro.
hesperdyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 19:35   #3
Rozki67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wąsik

Nie chcę sprężynki na pierwszy raz. Kupiłabym ją po jakimś czasie depilacji inną metodą. Tylko właśnie: jaką?
Rozki67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 20:30   #4
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wąsik

Na wąsik najlepszy jest wosk, ja nie mam żadnych krostek ani problemów. Kosmetyczka da Ci po zabiegu krem łagodzący i w zasadzie poza zaczerwienieniem do godziny po zabiegu to chyba nie ma żadnych innych problemów. Ja polecam.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 18:14   #5
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Wąsik

Ja wąsik usuwam pasta cukrowa. Podgrzewam, żeby była rzadsza, nakładam na skórę posypaną Alantanem i odrywam paskiem flizelinowym. Nie boli i nie mam kostek.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 12:46   #6
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Wąsik

Ja dziś zrobiła sobie 10-ty zabieg woskowania wąsika u kosmetyczki. Na początku, aby mieć gładko to pierwsze trzy zabiegi bodajże robiłam co dwa tygodnie, teraz co miesiąc- półtora. I włoski rosną rzadsze i jaśniejsze, nic nie wrasta (nigdy mi po wosku nie wrastały włosy, bo robiłam też nogi kiedyś). Owszem, mogą się zdarzyć krostki ale trzeba kupić specjalny olejek (używa się dosłownie pół kropli więc starcza na baaardzo długo) i zapobiega on podrażnieniu. Skóra jest czerwona jakąś godzinę po zabiegu.
Ja jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam, bo włoski nie były ciemne ale gęste i dłuższe niż zwykły meszek i niestety nieestetycznie wyglądało to zwłaszcza przy makijażu. teraz jest o niebo lepiej
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:33   #7
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126
Dot.: Wąsik

Ze swojej strony polecam, zwyczajne, niedrogie drogeryjne paski z woskiem do stosowania na "zimno".
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 09:35   #8
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik

Czesc Dziewczyny,

przyłączam się do dyskusji i chciałabym Was prosić o radę.
Otóż kiedys kiedys mój wąsik był dosyć widoczny-glównie przy bokach ust. Byłam parę razy na laserze, w sumie sama nie wiem czy to coś pomogło, napewno niestety popękały mi naczynka po jednej stronie wargi-mam jakby takie male czerwone krwinki na wardze i troche nad nia W tym samym czasie zaczełam stosowac tabletki anty więc mimo wszystko one tez mogly spowodowac, ze te wloski nie były juz tak widoczne. Przez długi czas po tej calej sytuacji przestałam sie wogole przejmowac lekko widocznymi wloskami nad warga az do czasu mojego slubu. Jak to bywa u panien mlodych wpadłam w szał przygotowań i stwierdziłam po probnym makijazu slubnym ze troche te wloski mimo wszystko widac pod slonce(przynajmniej ja je widzialam:P). Zrobilam depilacje woskiem u kosmetyczki po ktorym mialam nastepnego dnia male zapalenie mieszkow. Miesiac pozniej znow powtorzyłam ten "zabieg" u kosmetyczki, przykładała mi pare razy plaster w jedno miejsce i juz bedac tam wiedzialam, ze nastepnego dnia bedzie masakra. I oczywiscie sie nie mylilam...nastepnego dnia mialam duzo wieksze podraznienie, krostki itp w porownaniu z pierwszym razem;/ mimo ze kosmetyczka zostosowala te prady dersonvala...i teraz minal kolejny miesiac i nie mam pojecia co robic.....Mimo wszystko stwierdzam, ze wloski staly sie ciut bardziej widoczne..wierze w opinie, ze przy regularnym woskowaniu jets ich mniej i nie odrastaja ciemniejsze, ale chyba wlasnie przy regularnym i po jakims czasie...Mi po tych dwoch razach pare wloskow przy nosie zciemnialy- tam nigdy nic nie bylo widac. Dlatego tez nie wiem, czy ryzykowac kolejny raz...a wloski napewno zciemnialy ale jeszcze nie mam jakies tragedi i pewnie oczywiscie pod jakims katem swiatla je widac ale jak mowie jeszcze bez tragedii...czy pojsc zdecydowac sie na kolejna probe depilacji napewno u innej kosmetyczki, a moze pasta cukrowa? tez mnie to przeraza ze w przypadku takiej pasty bede uzalezniona od kogos, depilacja tez kosztuje kolo 30 zl i juz zawsze bede musiala co 2-3 tygodnie biegac do niej i sie depilowac. Gorzej jak nawet po pascie cukrowej tez bedzie podraznienie poza tym te popekane naczynka...

Edytowane przez ewaborys
Czas edycji: 2015-10-08 o 09:38
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 11:39   #9
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Wąsik

Po paście nie powinno być podrażnień, ja mam skłonności do alergii i zapaleń mieszków włosowych i nic mi nie jest. A pastą można też w domu depilować. Metoda paskowa jest bardzo prosta i nawet jak się powtórzy wyrwanie w jednym miejscu, to nie powoduje takich podrażnień jak wosk. Juz przemilczę to, co zrobiła kosmetyczka tobie.

Edytowane przez cocer
Czas edycji: 2015-10-08 o 11:43
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 11:52   #10
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik

Dzieki wielkie za odp. A powiedz mi, czy Ty tez na poczatku obserwowalas ze wloski poczatkowo ciemnialy i byly bardziej widoczne? Boje sie tego uzaleznienia ...nie wiem czy wiesz o co mi chodzii pogorszenia sytuacji:naczynka, krostki itp. Raczej watpie by mi samej wyszla taka pasta, nie mam wogole talentu do takich rzeczy;/ Nio, kosmetyczka juz odpada dla mnie na zawsze..;/bo sama juz nie wiem czy to chodzi o moja wrazliwa skore nad ustami czy wlasnie kosmetyczka "przesadzila", niby te prady Dersonvala zapobiegaja podraznien ale u mnie sie nie sprawdzilo to

Edytowane przez ewaborys
Czas edycji: 2015-10-08 o 11:54
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 13:14   #11
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Wąsik

Ja kupuje gotowa, nazywa się alexya w wersji natural, na allegro można dostać i to nie jest drogie. Tak samo i paski flizelinowe. Przed nałożeniem pasty posypać miejsce Alantanem. Dużo jest filmików na YouTube, które pokazują jak to robić i jeszcze wątek na wizażu o paście cukrowej tez mi pomógł. A co do kolorów włosków: ja mam swoje ciemne, więc na to pytanie nie dam rady odpowiedzieć
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 13:29   #12
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Wąsik

Woskiem, ale mogą zostać zaczerwienienia. Ewentualnie laserowa depilacja - wtedy jest gładko.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 13:31   #13
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik

Cocer...dzieki wielkie za wszystkie rady! moze zaryzykuje jeszcze raz a powiedz mi prosze jeszcze, czy przynajmniej widzisz ze wloskow jest mniej i rzadziej sie depilujesz?
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 18:24   #14
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Wąsik

Depiluję się tak co 2-3 tygodnie i uważam, że to i tak rzadko, bo mi ogólnie włosy szybko rosną I mam wrażenie, że jest ich mniej.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 07:22   #15
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Wąsik

Myślę, że to może być takie wrażenie, że włoski są ciemniejsze- ja też mam czasami takie, a to dlatego, że po prostu usuwa się przy woskowaniu zarówno meszek, jak i te niechciane dłuższe włoski i efekt jest taki optyczny jak potem odrastają, bo meszku nie ma.

Co do kosmetyczki- ja nie mam depilowanych żadnymi plastrami tylko nakłada mi taki gorący wosk i taki po paru sekundach-zastygnięty-zrywa. I faktycznie, czasem robi mi jakąś małą poprawkę, wtedy miałam zapalenie mieszków, ale np. po środowym zabiegu nic mi nie było, za to miałam posmarowane taką maską zapobiegającą podrażnieniom, o żadnych takich falach nie słyszałam.
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 08:00   #16
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik

Cocer...a dlugo juz depilujesz wasik? 2-3 tyg to strasznie szybko, chyba ze gdzies dopiero zaczelas
Poziomka...chodziło mi o prady Dersonvala, poczytaj sobie w necie. generalnie one odkazaja skore i powinny zapobiegac zapaleniu po depilacji. Ale skoro Ty nie masz tego problemu to zazdroszcze. Generalnie mi tez kosmetyczka robiła tak jak Tobie. Nietsety tak mi zmasakrowała twarz- ze juz sama nie wiem co robic. Podejrzewam, ze to przez to ze wlasnie pare razy przykładala wosk w jednym miejscu. Ja sie tez zastanawiam, czy ten niewidoczny meszek nie zrobi sie po paru razach ciemny i widoczny;/ poza tym wiadomo obszar depilowany jest duzo wiekszy niz nasze wloski wiec wlasnie ten meszek tez jest wyrywany;/
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:25   #17
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Wąsik

Wiem, że szybko. Niestety, jestem z tych, co rano ogola nogi maszynka, a wieczorem juz czują, że włoski zaczynają rosnąć. Po prostu mi szybko odrastają. A po drugie jestem blada, a włoski mam ciemne i jak już widzę, że mają odpowiednią długość to je wyrywam, bo inaczej widać je bardzo.

Pasta cukrowa depiluję od 3 miesięcy, wcześniej przez 3 lata na wąsik używałam paski z woskiem Joanny.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:31   #18
tikkirimali
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 64
Dot.: Wąsik

Ja uzywam kremu- nie boli i w miare wolno odrastaja wloski.
tikkirimali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:51   #19
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik

Grunt, ze nie masz podraznien. Widocznie odrost to juz sprawa indywidualna bo czytalam tu opinie, ze niektorzy po roku juz sie depiluja co miesiac lub poltora.
Ok, mysle ze sprobuje z ta pasta, najpierw u kosmetyczki a pozniej moza sama pokombinuje jak nie bede miala podraznien. A po wosku mialas jakies przygody z zapaleniem mieszkow itp?
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 18:18   #20
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

Tak, po wosku było okropnie. Dlatego szukałam alternatywy. Krem odpadał z powodu uczulenia.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 20:51   #21
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

dzieki to jest szansa ze i ja dobrze zareaguje na paste, bo wosku juz sie boje stosowac;/ dam relacje po dzieki wielkie za pomoc
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 11:19   #22
WiktoriaPolek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

ojj ja raz woskiem robiłam, nigdy wiecej!!!! a i tak nie usuwal włosków na 100%
WiktoriaPolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 15:08   #23
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

Hej i co teraz stosujesz? czy pozostawiłaś depilacje wąsika na boku ja zbieram się do zamówienia pasty cukrowej tu polecanej przez Cocer. Tez mam złe doświadczenia z woskiem, pasty tez się boje ale wszedzie mowia ze jest bardziej delikatna i nie powoduje podraznien jak wosk..oby
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 11:51   #24
kinga_zuchorka
Przyczajenie
 
Avatar kinga_zuchorka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

cześć dziewczyny – ten problem jest mi bardzo dobrze znany. Mam ciemną karnację i do tego w dzieciństwie miałam problem z niedoczynnością tarczycy. Wiązało się to z tym, że musiałam przyjmować dużą ilość hormonów. Ciemne, grube włoski rosły mi jak szalone ;( , pokazał się też dosyć spory wąsik. Dla nastolatki było to strasznie żenujące i przykre jak wszyscy wytykali mnie palcami. Używałam wielu rzeczy takich jak woski, kremy ale problem wracał w nasilonej formie. Minęło już parę lat i w tamtym roku trafiłam do świetnego salonu – xxx w Lublinie gdzie laserowo usunęli mi owłosienie pod nosem . Problem zniknął po 3 zabiegu - teraz już nie czuję się jak facet tylko jak pełnowartościowa kobieta. Polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-10-21 o 11:55 Powód: reklama
kinga_zuchorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 12:58   #25
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

ja po wosku miałam podobnie, jak autorka posta, krostki paskudne przez ponad tydzień czasu, więc powiedziałam nie i przeszłam na krem do depilacji, wziełam napróbe od bielendy vanity soft expert specjalny do wąska i ładnie sobie z nim poradził, usunał zbędne włoski bezboleśnie :P bez żadnych krostek.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 21:12   #26
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

Spróbuj pastą cukrową, jest delikatniejsza od wosku
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 11:17   #27
BeautyMe
Raczkowanie
 
Avatar BeautyMe
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 30
Dot.: Wąsik - boję się użyć wosku

JEśli to jakieś pojedyncze włoski to nie można po prostu wyrwać ich pensetą? Jeśli boisz się sama to zrobić to może po prostu idź do kosmetyczki. Ta przeceiż musi sięznać na swojej robocie
BeautyMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-29 12:17:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.