jak prawidłowo używać antyperspirantu ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-13, 12:38   #31
szila011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Smile Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Ja nie widzę różnicy między drogeryjnym dezodorantem i antyperspirantem poza ceną i nazwą na opakowaniu. Używałam różnych i efekt zawsze ten sam.
https://portal.abczdrowie.pl/dezodor...antyperspirant zapraszam do lektury

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez aniraka Pokaż wiadomość
Witam.
Kiedyś coś słyszałam, że powinno się po kąpieli wieczorem go używać, a rano już nie, że wtedy lepiej działa, mowa była o takim normalnym, nie z apteki itp.
co o tym sądzicie?
i dobrze słyszałaś
Te z Nas, które przyzwyczajone są do aplikowania go wieczorem wcale nie są ani leniuchami, ani na bakier z higieną. Robią dobrze!

Więcej na: http://www.zeberka.pl/art/podczas-st...asz-blad-31621
szila011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 14:54   #32
leminarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Dla mnie to bezsensu żeby na noc stosować antyperspirant :/ Mi wystarczy jak rano go użyję i w ciągu dnia w nocy skóra ma oddychać, to tak samo jak by zrobić sobie makijaż do łóżka chociaż wiemy że są panie które śpią w pełnym makijażu
leminarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 15:51   #33
PannaBennet
Raczkowanie
 
Avatar PannaBennet
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 156
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Niby też słyszałam, ze należy stosowac wieczorem, ale ja wole zdecydowanie po porannym prysznicu a noc ewentualnie blokery
PannaBennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 12:08   #34
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez szila011 Pokaż wiadomość
Ja wiem jaka jest różnica ogółem (teoria), ale w praktyce antyperspirant z rossmana nie różni się w działaniu i zapachu od dezodorantu też z rossmana. Jeśli kupilibyśmy antyperspirant w aptece to wtedy mogłabym powiedzieć, że to faktycznie jest antyperspirant. Myślałam że używając słowa drogeria zostanę zrozumiana, ale jak widać nie.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 19:19   #35
makeupola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 286
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Otóż - z medycznego punktu widzenia działanie antyperspirantu jest takie że blokuje gruczoły potowe w tych rejonach skóry. W nocy nie powinno używać się antyperspirantu. Nie chodzi o to aby skóra oddychała - ale o to żeby nie blokować gruczołów w tym miejscu 24h na dobę ponieważ może to prowadzić do wielu przykrych skutków - np zapalenie meszków włosów, przesuszona, swędząca skóra pod pachami, zaczopowanie gruczołu potowego ze stanem zapalnym, który później będzie wymagał chirurgicznego opracowania. Antyperspiranty w ogóle pod tym względem są be ale powiedzmy sobie to szczerze - wszystkie ich używamy. W nocy jednak nasza skóra ma szansę odpocząć, odbudować swoją naturalną warstwę hydrolipidową a jak zatkacie jej gruczoły potowe to po prostu nie może tego robić! Pot w dodatku zabija gromadzące się naturalnie pod pachami bakterie - ciągłe używanie antyperspirantu może prowadzić do zbytniego namnożenia się ich w tym miejscu i bakteryjnych zakażeń...
Pamiętajcie więc aby zmywać wieczorem antyperspirant i nie używać go na noc!

Nie wiem kto takie pierd.... naopowiadał, że antyperspirant powinno stosować się na noc! Absolutnie nie!

Btw. dezodorant to produkt który neutralizuje przykry zapach potu natomiast nie wpływa w żaden sposób na proces wydzielania gruczołów potowych. Antyperspirant natomiast blokuje wydzielanie gruczołów.
__________________
Blog poświęcony leczeniu Izotretynoiną oraz kosmetykom!

Nowe wpisy

Jak zwalczyć trądzik po 20 roku życia?

Wypadanie włosów - przyczyny i co robić?

Wymiana kosmetyki

Edytowane przez makeupola
Czas edycji: 2015-04-16 o 19:22
makeupola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:15   #36
ataebs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

A ja z własnego doświadczenia,nie z teorii Stosuję antyperspirant z drogerii (nie dezodorant) wieczorem-po prysznicu, na suche pachy. Nie wiem jak u innych - u mnie absolutnie działa. Nie rozumiem też, dlaczego większość utożsamia niestosowanie antyperspirantu rano z niemyciem się Standardowo biorę rano prysznic i ... już- być może można użyć dezodorantu,ja tego nie robię bo : boję się podrażnień (mam wrażliwą skórę) , a co ważniejsze nie odczuwam takiej potrzeby . Jest lato,gorąco, codziennie trenuję i z poceniem pod pachami nie mam problemów (a ja do tych bardziej pocących się należę) . Myślę,że najpierw należy spróbować a dopiero wypowiadać się o nieskuteczności
ataebs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 21:22   #37
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

zawsze po prysznicu zarówno wieczorem, jak i o każdej innej porze, ważne żeby skóra pod pachami była czysta.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 12:02   #38
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Czytam ten watek i oczom nie wierze
"uzywam zawsze wieczorem, rano sie nie myje" albo "w nocy nie uzywam, bo i tak sie spoce" serio?
Ja uzywam po kazdym myciu, czy to wieczorem, czy rano, czy po basenie, czy po silowni. A jak skora pod pachami jest wrazliwa, to trzeba wybrac inny, delikatniejszy produkt-proste.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 00:15   #39
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
Czytam ten watek i oczom nie wierze
"uzywam zawsze wieczorem, rano sie nie myje" albo "w nocy nie uzywam, bo i tak sie spoce" serio?
Ja uzywam po kazdym myciu, czy to wieczorem, czy rano, czy po basenie, czy po silowni. A jak skora pod pachami jest wrazliwa, to trzeba wybrac inny, delikatniejszy produkt-proste.
Też mnie to zszokowało... No ale cóż, na ulicach, w komunikacji miejskiej itp. niestety czuć, że spora część społeczeństwa stosuje środki higieny bardzo oszczędnie
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 09:26   #40
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;75412101]Też mnie to zszokowało... No ale cóż, na ulicach, w komunikacji miejskiej itp. niestety czuć, że spora część społeczeństwa stosuje środki higieny bardzo oszczędnie [/QUOTE]

o tak
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-13 09:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.