Krem do rąk w pracy medycznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-22, 17:12   #1
aga_dunikowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2

Krem do rąk w pracy medycznej


Hej

Pracuję w branży medycznej- conajmniej 15 razy dziennie myję ręcę mocnym, alkoholowym środkiem. Niestety moje dłonie wyglądają okropne- najpierw są potwornie wysuszone, później pojawia się coś na kształt wysypki- po dokładnym przyjrzeniu się widać, że to pękająca skóra. Smaruję ręcę kremami, ale żaden nie daje rady Albo krem wchłania się za wolno i zostawia tłuste ręce- niefajnie, bo co chwilę muszę nakładać rękawiczki jednorazowe, albo nic nie daje. Już nie wiem, jakiego kremu mam używać.

Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?
Z góry bardzo dziękuję
aga_dunikowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 19:15   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Cytat:
Napisane przez aga_dunikowska Pokaż wiadomość
Hej

Pracuję w branży medycznej- conajmniej 15 razy dziennie myję ręcę mocnym, alkoholowym środkiem. Niestety moje dłonie wyglądają okropne- najpierw są potwornie wysuszone, później pojawia się coś na kształt wysypki- po dokładnym przyjrzeniu się widać, że to pękająca skóra. Smaruję ręcę kremami, ale żaden nie daje rady Albo krem wchłania się za wolno i zostawia tłuste ręce- niefajnie, bo co chwilę muszę nakładać rękawiczki jednorazowe, albo nic nie daje. Już nie wiem, jakiego kremu mam używać.

Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?
Z góry bardzo dziękuję
Zmianą środka do dezynfekcji (bo przypuszczam, że to co nazywasz mocnym, alkoholowym środkiem służy do dezynfekcji rąk). Eweidentnie nie tolerujesz tego, co używasz, właściwie to powinnaś zgłosić ten problem pracodawcy.
Zmiana kremu tutaj wiele nie pomoże, jak krok przed jego użyciem robi Ci krzywdę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 09:37   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Mi kiedyś na praktykach sprzedali patent, który bardzo pomaga: myj ręce w zimnej wodzie. Ciepła rozszerza pory skóry, w które wchodzi potem środek dezynfekcyjny i je zwyczajnie rani. Co prawda nie jest to calkowite rozwiazanien problemu, bo srodki wciąż działają wysuszająco, ale po sobie widzę, że jest znacznie lepiej. Z kremów polecam balsamy z yope, bardzo odżywcze, a wchłaniają się całkowicie.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 15:02   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Mi kiedyś na praktykach sprzedali patent, który bardzo pomaga: myj ręce w zimnej wodzie. Ciepła rozszerza pory skóry, w które wchodzi potem środek dezynfekcyjny i je zwyczajnie rani. Co prawda nie jest to calkowite rozwiazanien problemu, bo srodki wciąż działają wysuszająco, ale po sobie widzę, że jest znacznie lepiej. Z kremów polecam balsamy z yope, bardzo odżywcze, a wchłaniają się całkowicie.
Ale mycie to mycie a dezynfekcja to dezynfekcja, dwie różne czynności, które mają różne funkcje. Zasada brzmi: dezynfekcja jest łagodniejsza dla rąk niż mycie i to dezynfekować powinno się częściej niż myć (oczywiście chodzi o pracę). Tylko trzeba mieć do tego odpowiedni środek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 15:11   #5
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Polecam krem maskę do dłoni z podopharm. Oprócz tego na noc nałóż grubą warstwę tego kremu, nałóż rękawiczki foliowe albo owin folia i na to jakieś zwykłe rękawiczki.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 18:17   #6
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Wiem, że mycie i dezynfekcja mają różne funkcje
Wiem też że dezynfekować powinno się ręce często i nie ma potrzeby mycia ich za każdym razem (aczkolwiek moja wrodzona nerwica mimo wszystko każe mi je myć częściej niż nauka nakazuje ), ale są też pewne czynności, przy których trzeba robić i to i to. Po prostu autorka napisała o myciu rąk środkiem dezynfekującym, gdzie dla mnie są to dwie czynności: mycie mydłem, dezynfekowanie alkoholowym środkiem i zrozumiałam, że o to właśnie chodzi, a został użyty skrót myślowy.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 18:21   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Wiem, że mycie i dezynfekcja mają różne funkcje
Wiem też że dezynfekować powinno się ręce często i nie ma potrzeby mycia ich za każdym razem (aczkolwiek moja wrodzona nerwica mimo wszystko każe mi je myć częściej niż nauka nakazuje ), ale są też pewne czynności, przy których trzeba robić i to i to. Po prostu autorka napisała o myciu rąk środkiem dezynfekującym, gdzie dla mnie są to dwie czynności: mycie mydłem, dezynfekowanie alkoholowym środkiem i zrozumiałam, że o to właśnie chodzi, a został użyty skrót myślowy.
Może rzeczywiście to skrót myślowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-25, 13:15   #8
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

autorko może spróbuj alantanu na dłonie, albo maści z witaminą A.
Jestem pielęgniarką, i moje dłonie również narażone są na wysuszenie, poprzez bardzo częste mycie i dezynfekcję.
Właściwa pielęgnacja dłoni i po problemie.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 18:00   #9
aga_dunikowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Witam,
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Co do problemu mycie/dezynfekcja- pracuję w UK i nazywa się to po prostu hand wash- i tak, jest myciem rąk, w sensie technicznym- przy użyciu tego środka z alkoholem. Jest to konieczne- moja praca jest bardzo zbliżona do pracy pielęgniarki, właściwie jest odwalaniem całej tej "brudnej roboty" a pacjenci są bardzo różni, niektórzy izolowani ze względu na możliwość zarażenia.

Wypróbuję patent z zimną wodą, alantanem, i zobaczymy Właściwie nie wiem, czemu nie wpadłąm wczesniej na ten alantan. Próbowałam nawet tych samych kremów "barierowych" których używają pacjenci i nic to nie zmieniło
aga_dunikowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 19:57   #10
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Mi kiedyś na praktykach sprzedali patent, który bardzo pomaga: myj ręce w zimnej wodzie. Ciepła rozszerza pory skóry, w które wchodzi potem środek dezynfekcyjny i je zwyczajnie rani. Co prawda nie jest to calkowite rozwiazanien problemu, bo srodki wciąż działają wysuszająco, ale po sobie widzę, że jest znacznie lepiej. Z kremów polecam balsamy z yope, bardzo odżywcze, a wchłaniają się całkowicie.
Tylko, że właśnie o to chodzi żeby pory się rozszerzyły żeby porządnie umyć ręce i żeby potem środek dezynfekcyjny odpowiednio zadziałał. U mnie na bloku operacyjnym nie ma mowy żeby myć ręce w zimnej wodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_dunikowska Pokaż wiadomość
Hej

Pracuję w branży medycznej- conajmniej 15 razy dziennie myję ręcę mocnym, alkoholowym środkiem. Niestety moje dłonie wyglądają okropne- najpierw są potwornie wysuszone, później pojawia się coś na kształt wysypki- po dokładnym przyjrzeniu się widać, że to pękająca skóra. Smaruję ręcę kremami, ale żaden nie daje rady Albo krem wchłania się za wolno i zostawia tłuste ręce- niefajnie, bo co chwilę muszę nakładać rękawiczki jednorazowe, albo nic nie daje. Już nie wiem, jakiego kremu mam używać.

Miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?
Z góry bardzo dziękuję
Mam ten sam problem i odkryłam, że problemem są rękawiczki. Te niejałowe, bo są lekko pudrowane. Gdy używam tylko jałowych bezpudrowych, to nie mam tego problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2019-05-03 o 20:39
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 20:09   #11
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

Autorko, a krem z lanoliną na dlonie?
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-05, 12:56   #12
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Krem do rąk w pracy medycznej

ja mam podobne doświadczenia - tylko rękawiczki bezpudrowe
u mnie akurat krem do rąk Yope się sprawdza - najbardziej lubię Herbate z Miętą
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-05 13:56:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.