Alternatywy do pudru / matowanie skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-18, 20:47   #1
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Lightbulb

Alternatywy do pudru / matowanie skóry


Cześć dziewczyny! Znacie może jakieś sposoby na zmatowienie skóry, które nie są pudrem tudzież innymi kosmetykami makijażowymi? Bardzo nie lubię nosić makijażu, lubię swoją twarz taką, jaką jest, bez niczego, kocham pielęgnację i nie znoszę jak zawsze po pudrze robią mi się krostki w strefie T (wiadomo, że czasem trzeba się zmatowić)... może są jakieś olejki, które matują skórę nie przesuszając jej? Może olejek herbaciany albo coś takiego?
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 10:30   #2
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Alternatywy do pudru / matowanie skóry

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Znacie może jakieś sposoby na zmatowienie skóry, które nie są pudrem tudzież innymi kosmetykami makijażowymi? Bardzo nie lubię nosić makijażu, lubię swoją twarz taką, jaką jest, bez niczego, kocham pielęgnację i nie znoszę jak zawsze po pudrze robią mi się krostki w strefie T (wiadomo, że czasem trzeba się zmatowić)... może są jakieś olejki, które matują skórę nie przesuszając jej? Może olejek herbaciany albo coś takiego?
Ojej, jakbyś tak przecierała skórę samym olejkiem z drzewa herbacianego to mogłoby się z nią niezbyt dobrze stać. Ja zrezygnowałam całkowicie z podkładu, a ewentualne świecenie niweluje poprzez przecieranie skóry kilkukrotnie w ciągu dnia hydrolatem lub ewentualnie czymś tonizującym Mnie to pomaga.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 11:00   #3
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Alternatywy do pudru / matowanie skóry

Olejek herbaciany brzmi drastycznie... Już pomijając cery wrażliwe, które mogłyby nie znieść nawet jednej aplikacji bez mocnego podrażnienia, to regularne stosowanie każdemu mogłoby zaszkodzić...
Olejki eteryczne ogólnie mają bardzo mocne działanie i nie poleca się stosować ich samodzielnie, nierozcieńczonych. Po takim olejku spodziewałabym się większego przesuszenia niż po pudrze.
Z tego, co kojarzę, olejki eteryczne rozcieńcza się albo olejami (wyjdzie z tego tłusta formuła), albo alkoholem (jeszcze bardziej wysuszająca formuła) - bo z wodą nie mieszają się dobrze.

Ja stawiam często na filtry UV o względnie matowym wykończeniu. To tak nie do końca zupełna alternatywa pudru, bo matowość kosmetyku wynika z obecności krzemionki czy skrobi w składzie - to są składniki pudrów. Jednak w moim odczuciu takie kosmetyki są przyjemniejsze w stosowaniu, nie matowią i nie ściągają aż tak mocno jak puder, sama nie byłabym w stanie rozprowadzić po twarzy tak małej ilości pudru jaka jest w kremie.

Co do zaskórników - może pomogłoby delikatne złuszczanie? Tak profilaktycznie. Ja miałam taki okres w pielęgnacji, kiedy próbowałam uniakać prawie wszystkiego, podejrzewając wszystko o zapychanie. Teraz praktycznie nie przejmuję się zapychaniem, mało co jest w stanie mi zaszkodzić
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 13:12   #4
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Alternatywy do pudru / matowanie skóry

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Znacie może jakieś sposoby na zmatowienie skóry, które nie są pudrem tudzież innymi kosmetykami makijażowymi? Bardzo nie lubię nosić makijażu, lubię swoją twarz taką, jaką jest, bez niczego, kocham pielęgnację i nie znoszę jak zawsze po pudrze robią mi się krostki w strefie T (wiadomo, że czasem trzeba się zmatowić)... może są jakieś olejki, które matują skórę nie przesuszając jej? Może olejek herbaciany albo coś takiego?


czysta krzemionka może ?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 13:17   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Alternatywy do pudru / matowanie skóry

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87345656]
Z tego, co kojarzę, olejki eteryczne rozcieńcza się albo olejami (wyjdzie z tego tłusta formuła), albo alkoholem (jeszcze bardziej wysuszająca formuła) - bo z wodą nie mieszają się dobrze.

[/QUOTE]

Olejki eteryczne mozna dodawac do kazdego kosmetyku, bo w skladzie sa juz emulgatory, ktore ulatwia polaczenie sie z caloscia.
Olejki dla tustej cery to np: jalowiec, rumianek rzymski, mieta, trawa cytrynowa, lawenda. Tylko zeby je dodawac do kosmetykow, to trzeba je przede wszytkim dobrze tolerowac.

A odpowiadajac na pytanie z pierwszego posta: tak, istnieje szybki, prosty jak wysmarkanie nosa, mozliwy do zastosowania w kazdych warunkach sposob na zastapienie pudru. Nazywa sie bibulki matujace.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-11-19 o 13:19
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 08:37   #6
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Alternatywy do pudru / matowanie skóry

Akurat u mnie bibułki było ok do pewnego momentu, bo jednak wyciągały one nadmiar sebum ale nos dalej wyglądał "błyszcząco".
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 13:00   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Alternatywy do pudru / matowanie skóry

Cytat:
Napisane przez Olerka991 Pokaż wiadomość
Akurat u mnie bibułki było ok do pewnego momentu, bo jednak wyciągały one nadmiar sebum ale nos dalej wyglądał "błyszcząco".
W takiej sytuacji bibułkowanie + puder. Ja stosuję tylko bibułki, bo to najprostsza opcja i nie mam ochoty bawić się poza domem z ponownym pudrowaniem, ale gdybym to robiła, to efekt matu utrzymywałby się dłużej niż po samej bibułce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-02 14:00:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.