Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-27, 13:52   #61
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Hejka, ja miałam dziś wizytę. W tym roku raczej nie ściągnę. Nie mam siły się nawet na to wkurzać wszystko.
Zrobiłam fotkę przed chwilą, więc mogę wstawić zdjęcia. Pierwsze zostało zrobione dzień przed założeniem. Strasznie to wygląda, choć wtedy niespecjalnie mi się to wszystko rzucało w oczy. Oprócz przerwy między jedynkami, oczywiście. Zdjęcie wygląda jak wygląda, bo chciałam wszystkie ząbki pokazać, nie miałam takiego otwartego zgryzu. Drugie zdjęcie po 2,5 roku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160308_203024.jpg (42,9 KB, 148 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20180927_134109~2.jpg (30,1 KB, 166 załadowań)

Edytowane przez Juncia
Czas edycji: 2018-09-27 o 14:17
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:13   #62
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Hejka, ja miałam dziś wizytę. W tym roku raczej nie ściągnę. Nie mam siły się nawet na to wkurzać wszystko.
Zrobiłam fotkę przed chwilą, więc mogę wstawić zdjęcia. Pierwsze zostało zrobione dzień przed założeniem. Strasznie to wygląda, choć wtedy niespecjalnie mi się to wszystko rzucało w oczy. Oprócz przerwy między jedynkami, oczywiście. Zdjęcie wygląda jak wygląda, bo chciałam wszystkie ząbki pokazać, nie miałam takiego otwartego zgryzu. Drugie zdjęcie po półtora roku.
No ale na co Ty się wkurzasz? Jest super! Ogromna zmiana. 1.5 roku to wcale nie tak długo, ja na Twoim miejscu cieszyłabym się, że wszystko idzie w tak dobrym kierunku, bo zmiana jest naprawdę imponująca i na pewno nie denerwowałabym się, że muszę jeszcze kilka miesięcy ponosić aparat. Chciałabyś to zaprzepaścić? Jeszcze trochę ponosisz i na końcu będzie idealnie albo prawie-idealnie.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:14   #63
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Naprawde nie martw się póki co lip bumperem i daj od razu znać jak odczucia wiadomo pierwsze 2 dni z niczym nie są fajne - ale bardziej mi przeszkadzalo GMD a na LB nie mogę narzekać moze tak jak mówie 2 pierwsze doby, ale pozniej nawet nie czujesz ze to masz. Co do wyglądu jest lepiej ale dalej widać jak mam zamkniete usta że cos mam w buzi nie robie zdjęc od roku bo wyglądam dziwnie i u mnie niestety tez bardzo wolno się prostowaly... dopiero po 7-8 miesiacach cos bylo widać
Ledwo żyję z jednym i drugim. Obkleiłam Lip Bumper woskiem tam gdzie są pierścienie i zaczepiony drut, a rany po tym ostatnim smaruję maściami znieczulającymi. W ogóle wczoraj mama dostała listę i wykupiła mi chyba pół apteki. Biobloka z tyłu też obkleiłam i już nie mam takich koszmarnych ran na języku.
Ortodonta wczoraj mi powiedział, że teraz nie widać nic (ja widzę!), ale później niestety będzie widać Lip Bumpera bardziej, bo będzie go oddalał od zębów. Mam w związku z tym głupie pytanie - to mi tak nie zostanie, prawda? Jak to zdejmę, to nie będę miała takiej utrwalonej buły pod wargą już na wieki? właśnie tak się obawiałam, że to żółwio idzie.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:19   #64
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
No ale na co Ty się wkurzasz? Jest super! Ogromna zmiana. 1.5 roku to wcale nie tak długo, ja na Twoim miejscu cieszyłabym się, że wszystko idzie w tak dobrym kierunku, bo zmiana jest naprawdę imponująca i na pewno nie denerwowałabym się, że muszę jeszcze kilka miesięcy ponosić aparat. Chciałabyś to zaprzepaścić? Jeszcze trochę ponosisz i na końcu będzie idealnie albo prawie-idealnie.
Hej, zrobiłam błąd w poście. Chodziło mi o 2,5. Nie denerwowałabym się, gdybym z góry wiedziała, że o takim okresie jest mowa
Ale spoko, przeżyję
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:34   #65
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Hej, zrobiłam błąd w poście. Chodziło mi o 2,5. Nie denerwowałabym się, gdybym z góry wiedziała, że o takim okresie jest mowa
Ale spoko, przeżyję
Jak dla mnie efekt WOW, wiec ja bym sie nie wkurzala i skakala ze szczescie kilka miesiecy to nie tragedia, moglabym nosic aparat cale zycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 19:08   #66
revontulet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Mam pytanie od osób używających szczoteczek sonicznych.
Czy zauważyłyście zmiany w kolorze zębów? Korzystne oczywiście .
Ja używam manualnej Curaprox Ortho (uwielbiam szczoteczki tej marki i używałam ich na długo przed założeniem aparatu i moje zęby były naprawdę dobrze oczyszczone i białe) ale widzę, że kolor zębów się zmienił i rozważam zakup szczoteczki sonicznej... Proszę o Wasze opinie.
revontulet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 21:43   #67
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Ledwo żyję z jednym i drugim. Obkleiłam Lip Bumper woskiem tam gdzie są pierścienie i zaczepiony drut, a rany po tym ostatnim smaruję maściami znieczulającymi. W ogóle wczoraj mama dostała listę i wykupiła mi chyba pół apteki. Biobloka z tyłu też obkleiłam i już nie mam takich koszmarnych ran na języku.
Ortodonta wczoraj mi powiedział, że teraz nie widać nic (ja widzę!), ale później niestety będzie widać Lip Bumpera bardziej, bo będzie go oddalał od zębów. Mam w związku z tym głupie pytanie - to mi tak nie zostanie, prawda? Jak to zdejmę, to nie będę miała takiej utrwalonej buły pod wargą już na wieki? właśnie tak się obawiałam, że to żółwio idzie.
"Buła" pod wargą jest tylko dlatego, że drut jest w takim miejscu i jak go sciągniemy to nie będzie po niczym śladu skóra wróci do normy trochę mnie zmartwiłaś bo ja myślałam że gorzej lip bumper już wyglądać nie będzie
pierwsza moja reakcja jak się zobaczyłam w lustrze u ortodonty- "ale to się ułoży i nie będę tak wyglądać prawda?" odpowiedź ortodonty " nie ułozy się" szokkkk - wtedy jeszcze nie wiedziałam że lip bumpera bedę nosić całe leczenie
Pokaż zdjęcia jeśli masz ochotę jak to u Ciebie wygląda
i trzymam kciuki żeby nie bolało za długo

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Hejka, ja miałam dziś wizytę. W tym roku raczej nie ściągnę. Nie mam siły się nawet na to wkurzać wszystko.
Zrobiłam fotkę przed chwilą, więc mogę wstawić zdjęcia. Pierwsze zostało zrobione dzień przed założeniem. Strasznie to wygląda, choć wtedy niespecjalnie mi się to wszystko rzucało w oczy. Oprócz przerwy między jedynkami, oczywiście. Zdjęcie wygląda jak wygląda, bo chciałam wszystkie ząbki pokazać, nie miałam takiego otwartego zgryzu. Drugie zdjęcie po 2,5 roku.
Cudowny efekt!!! kilka miesięcy przeleci szybko a piękny uśmiech będziesz już miała na stałe. Znam wiele osób którym aparat sciągnięto za szybko np ze względu na ślub itd... wady wrócily w błyskawicznym tempie...
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-28, 13:25   #68
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
"Buła" pod wargą jest tylko dlatego, że drut jest w takim miejscu i jak go sciągniemy to nie będzie po niczym śladu skóra wróci do normy trochę mnie zmartwiłaś bo ja myślałam że gorzej lip bumper już wyglądać nie będzie
pierwsza moja reakcja jak się zobaczyłam w lustrze u ortodonty- "ale to się ułoży i nie będę tak wyglądać prawda?" odpowiedź ortodonty " nie ułozy się" szokkkk - wtedy jeszcze nie wiedziałam że lip bumpera bedę nosić całe leczenie
Pokaż zdjęcia jeśli masz ochotę jak to u Ciebie wygląda
i trzymam kciuki żeby nie bolało za długo


(...)
Uff. Już prawie byłam zrozpaczona. Ale nosisz go ponad rok, prawda? Ortodonta tłumaczył mi to tak, że teraz mi ten aparat tylko założył, żebym mogła się przyzwyczaić, a później będzie coraz bardziej "odkręcany" od zębów. Ale to chyba nie jest nieograniczone? Do 10 cm raczej nie dojedzie gdzieś w Internecie mi mignęło, że do 4 mm. Teraz mam go tak blisko, że dotyka dziąsła i kiedy coś mi tam utknie, muszę z trudem grzebać, żeby wyjąć. Ty masz już pewnie dalej i jest odstęp? Ja też będę nosić całe leczenie nie wiem w sumie ile, wolę nie wiedzieć. Na razie po 6 miesiącach do Biobloka dokładam klasyczny aparat na górę, a dół sobie czeka. Przez chwilę noszę wszystko razem, a później Bioblok wypada z gry (to dopiero będzie szczęśliwa godzina! ). Też nie będę robić zdjęć, bo aż mi się smutno robi Osoby postronne teraz tego nie zauważą, na pewno. Dzięki za kciuki, przydadzą się boli mnie ciągle język z prawej strony i mam łzy w oczach z bólu przez Lip Bumpera kiedy jem.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 19:56   #69
revontulet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Hejka, ja miałam dziś wizytę. W tym roku raczej nie ściągnę. Nie mam siły się nawet na to wkurzać wszystko.
Zrobiłam fotkę przed chwilą, więc mogę wstawić zdjęcia. Pierwsze zostało zrobione dzień przed założeniem. Strasznie to wygląda, choć wtedy niespecjalnie mi się to wszystko rzucało w oczy. Oprócz przerwy między jedynkami, oczywiście. Zdjęcie wygląda jak wygląda, bo chciałam wszystkie ząbki pokazać, nie miałam takiego otwartego zgryzu. Drugie zdjęcie po 2,5 roku.
Nosiłaś również aparat poszerzający szczękę?
revontulet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 20:30   #70
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez revontulet Pokaż wiadomość
Nosiłaś również aparat poszerzający szczękę?
Hej, nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 20:56   #71
revontulet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Hej, nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super efekt .
revontulet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-28, 21:15   #72
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez revontulet Pokaż wiadomość
Super efekt .
Dzięki Na zdjęciu widać po prawej stronie, że góra i dól nie zachodzą na siebie, więc prawa strona słabo ze sobą kontaktuje, więc pod kątem zgryzu i jedzenia to tak średnio.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 16:24   #73
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Uff. Już prawie byłam zrozpaczona. Ale nosisz go ponad rok, prawda? Ortodonta tłumaczył mi to tak, że teraz mi ten aparat tylko założył, żebym mogła się przyzwyczaić, a później będzie coraz bardziej "odkręcany" od zębów. Ale to chyba nie jest nieograniczone? Do 10 cm raczej nie dojedzie gdzieś w Internecie mi mignęło, że do 4 mm. Teraz mam go tak blisko, że dotyka dziąsła i kiedy coś mi tam utknie, muszę z trudem grzebać, żeby wyjąć. Ty masz już pewnie dalej i jest odstęp? Ja też będę nosić całe leczenie nie wiem w sumie ile, wolę nie wiedzieć. Na razie po 6 miesiącach do Biobloka dokładam klasyczny aparat na górę, a dół sobie czeka. Przez chwilę noszę wszystko razem, a później Bioblok wypada z gry (to dopiero będzie szczęśliwa godzina! ). Też nie będę robić zdjęć, bo aż mi się smutno robi Osoby postronne teraz tego nie zauważą, na pewno. Dzięki za kciuki, przydadzą się boli mnie ciągle język z prawej strony i mam łzy w oczach z bólu przez Lip Bumpera kiedy jem.
Hahaha oby do 10 cm nie doszło bo nie chce tego widziec
Faktycznie jak teraz zerknęłam w lusterko to mam mocno oddalony drucik od zębów - głównie od tych krzywych, które są wsunięte głębiej. Nawet nie zauważyłam, że co wizytę idzie dalej
Tak ja zakladałam jakoś we wrześniu- październiku lip bumper
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 23:22   #74
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Dzięki Na zdjęciu widać po prawej stronie, że góra i dól nie zachodzą na siebie, więc prawa strona słabo ze sobą kontaktuje, więc pod kątem zgryzu i jedzenia to tak średnio.
Ja mam podobnie jak Ty, ale jestem po roku leczenia, przede mną operacja itd.
A czy miałaś wyciągi?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 08:55   #75
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie jak Ty, ale jestem po roku leczenia, przede mną operacja itd.
A czy miałaś wyciągi?
Nosiłam wyciągi (gumki) w różnych konfiguracjach. Obecnie nie noszę.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 17:59   #76
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Hahaha oby do 10 cm nie doszło bo nie chce tego widziec
Faktycznie jak teraz zerknęłam w lusterko to mam mocno oddalony drucik od zębów - głównie od tych krzywych, które są wsunięte głębiej. Nawet nie zauważyłam, że co wizytę idzie dalej
Tak ja zakladałam jakoś we wrześniu- październiku lip bumper
No właśnie, tak myślałam. Zapytam na następnej wizycie, o ile się to oddala za jednym razem.



Dziewczyny, mam kryzys leczenie ortodontyczne to najgorszy koszmar, z tym się nie da żyć ból powoduje wszystko, nawet płukanie ust wodą po myciu z nieustalonych przyczyn boli mnie tylko jedna strona języka, podczas gdy druga chyba się już przyzwyczaiła, a od Lip Bumpera rana na dole coraz bardziej się powiększa i po jednej stronie mam już w policzku zwyczajną dziurę od drutu. Jak wytrzymać?
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 18:27   #77
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
No właśnie, tak myślałam. Zapytam na następnej wizycie, o ile się to oddala za jednym razem.



Dziewczyny, mam kryzys leczenie ortodontyczne to najgorszy koszmar, z tym się nie da żyć ból powoduje wszystko, nawet płukanie ust wodą po myciu z nieustalonych przyczyn boli mnie tylko jedna strona języka, podczas gdy druga chyba się już przyzwyczaiła, a od Lip Bumpera rana na dole coraz bardziej się powiększa i po jednej stronie mam już w policzku zwyczajną dziurę od drutu. Jak wytrzymać?
Ile Ty masz ten aparat? Chyba krócej niż tydzień, tak?
Mi zajęło tydzień nauczenie się jak z tym jeść, mówić, pić. Teraz myślę, że mogłabym aparat nosić całe życie a w międzyczasie założyłam jeszcze dół i wtedy też potrzebowałam około tygodnia żeby do tego przywyknąć. Poobklejaj się tam gdzie najbardziej Cię drażni, jedz rzeczy płynne, przyzwyczaisz się.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 18:39   #78
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ile Ty masz ten aparat? Chyba krócej niż tydzień, tak?
Mi zajęło tydzień nauczenie się jak z tym jeść, mówić, pić. Teraz myślę, że mogłabym aparat nosić całe życie a w międzyczasie założyłam jeszcze dół i wtedy też potrzebowałam około tygodnia żeby do tego przywyknąć. Poobklejaj się tam gdzie najbardziej Cię drażni, jedz rzeczy płynne, przyzwyczaisz się.
Jutro minie tydzień od założenia góry, w środę - dołu. Wiem, że to krótko, ale jestem maksymalnie zniechęcona Nie znoszę tych aparatów, co za chore, barbarzyńskie metody, zrezygnowałabym natychmiast, gdyby chodziło tylko o lepszy wygląd właśnie z tymi rzeczami płynnymi jest problem, zmuszam się do jedzenia normalnie, bo panicznie boję się utraty wagi... I tak nie jestem w stanie zjeść tyle co zwykle, zawiesiłam ćwiczenia siłowe
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 19:01   #79
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
No właśnie, tak myślałam. Zapytam na następnej wizycie, o ile się to oddala za jednym razem.



Dziewczyny, mam kryzys leczenie ortodontyczne to najgorszy koszmar, z tym się nie da żyć ból powoduje wszystko, nawet płukanie ust wodą po myciu z nieustalonych przyczyn boli mnie tylko jedna strona języka, podczas gdy druga chyba się już przyzwyczaiła, a od Lip Bumpera rana na dole coraz bardziej się powiększa i po jednej stronie mam już w policzku zwyczajną dziurę od drutu. Jak wytrzymać?
Ech, jakkolwiek zwyczajnie to zabrzmi - będzie dobrze, będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-30, 19:08   #80
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dla własnego zdrowia psychicznego postaraj się zmienić nastawienie

Pamiętam swój pierwszy posiłek w aparacie - jadłam godzinę bo dosłownie ksztusiłam się tym jedzeniem, nie umiałam połykać ani gryźć nie raniąc sobie języka
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 20:35   #81
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ile Ty masz ten aparat? Chyba krócej niż tydzień, tak?
Mi zajęło tydzień nauczenie się jak z tym jeść, mówić, pić. Teraz myślę, że mogłabym aparat nosić całe życie a w międzyczasie założyłam jeszcze dół i wtedy też potrzebowałam około tygodnia żeby do tego przywyknąć. Poobklejaj się tam gdzie najbardziej Cię drażni, jedz rzeczy płynne, przyzwyczaisz się.
Mialam tak samo, tydzien byl najgorszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 06:29   #82
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez revontulet Pokaż wiadomość
Mam pytanie od osób używających szczoteczek sonicznych.
Czy zauważyłyście zmiany w kolorze zębów? Korzystne oczywiście .
Ja używam manualnej Curaprox Ortho (uwielbiam szczoteczki tej marki i używałam ich na długo przed założeniem aparatu i moje zęby były naprawdę dobrze oczyszczone i białe) ale widzę, że kolor zębów się zmienił i rozważam zakup szczoteczki sonicznej... Proszę o Wasze opinie.
Dosłownie parę postów wyżej (zanim zadałas to pytanie) jest odpowiedź co do koloru zębów.


Serio chyba musimy zrobić FAQ o aparatach xd Bo bardzo często są te same pytania typu właśnie zmiana koloru zębów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 11:37   #83
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam kryzys leczenie ortodontyczne to najgorszy koszmar, z tym się nie da żyć ból powoduje wszystko, nawet płukanie ust wodą po myciu z nieustalonych przyczyn boli mnie tylko jedna strona języka, podczas gdy druga chyba się już przyzwyczaiła, a od Lip Bumpera rana na dole coraz bardziej się powiększa i po jednej stronie mam już w policzku zwyczajną dziurę od drutu. Jak wytrzymać?
Kurczę, nie możesz tak przesadzać i panikować. Zdecydowałaś się na to z jakiegoś powodu. Teraz nie ma co płakać, trzeba "zacisnąć zęby" i przejść przez to tak jak sobie założyłaś. Ten ból minie, każdego na początku boli aparat, ciało musi się przyzwyczaić. Nikt Ci nie kazał zakładać aparatu, to świadoma decyzja, wydajesz na to ogrom pieniędzy, a ludzkie ciało może się przyzwyczaić do wszystkiego.
I tak nie masz najgorzej. Przecież ludzie noszą nawet maski zewnętrzne! To jest dopiero kosmos. Zobacz w załączniku co ja będę mieć (oprócz aparatu na dół i górę). Ja będę przez to seplenić i mówić jak Sid z Epoki Lodowcowej. A pracuję z ludźmi, muszę mówić, do tego studiuję filologię i też muszę bardzo dużo mówić, czytać... I również mnie to przeraża, ból, zmiany w mowie... ale tak trzeba. Zdecydowałam się to nie mogę płakać tylko muszę zrobić wszystko, żeby było lepiej. Nie można się poddawać i mieć od razu takiego kryzysu. To wszystko minie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aparaty_zawias_herbsta_5-7.jpg (91,5 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nance.jpg (84,9 KB, 60 załadowań)
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 11:43   #84
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja już wolalałabym nosic dalej aparat niż ta posrana retencje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 11:43   #85
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

O ja cie.. To dopiero konkretna "aparatura"
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 12:10   #86
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja już wolalałabym nosic dalej aparat niż ta posrana retencje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu? Ile h dziennie musisz nosić?

Mnie założyli wczoraj gumki separacyjne (nie mam pierścieni, same zamki, będę mieć pierścienie za dwa tygodnie, potrzebne do tego "korektora II klasy" :P). Trochę boli, wiadomo, jak zawsze wszystko, ale nie zwracam na to uwagi. Najwyżej tabletka i po problemie. Przejdzie.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 14:13   #87
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Czemu? Ile h dziennie musisz nosić?

Mnie założyli wczoraj gumki separacyjne (nie mam pierścieni, same zamki, będę mieć pierścienie za dwa tygodnie, potrzebne do tego "korektora II klasy" :P). Trochę boli, wiadomo, jak zawsze wszystko, ale nie zwracam na to uwagi. Najwyżej tabletka i po problemie. Przejdzie.
Od 2 tygodni ściągam na 2-3 godziny. Wcześniej od pół roku nosiłam non stop i tylko do jedzenia ściągalam. A zęby i tak nie są w takim stanie jak po zdjęciu. Nie ze krzywe ale nie takie jak były. Dwojki zrobily sie krotsze znowu. Jedynka mi jedna nie pasuje no ale mam dwie rozne kształtem wiec nic nie poradze.
Generalnie zaczyna mnie to irytować bo z aparatem był spokój a tu sie musze cackac z ta szyna. Jak sie gdzies na mieście glodna zrobie to się w ogóle robi ciekawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 15:19   #88
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja to całkiem mam dystraktor choć już zablokowany. Szpare miałam na 11 mm pomiędzy jedynkami, zostało z 4mm... Aparat na górze od 3 miesiący. Dystraktor zdejmuje dopiero w grudniu. Jednak też będzie niezła jazda. On jest w kości, więc będzie trzeba ciąć, wyjąć, później zaszyc. Oczywiście wszystko w miejscowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 17:58   #89
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Od 2 tygodni ściągam na 2-3 godziny. Wcześniej od pół roku nosiłam non stop i tylko do jedzenia ściągalam. A zęby i tak nie są w takim stanie jak po zdjęciu. Nie ze krzywe ale nie takie jak były. Dwojki zrobily sie krotsze znowu. Jedynka mi jedna nie pasuje no ale mam dwie rozne kształtem wiec nic nie poradze.
Generalnie zaczyna mnie to irytować bo z aparatem był spokój a tu sie musze cackac z ta szyna. Jak sie gdzies na mieście glodna zrobie to się w ogóle robi ciekawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, a rozmawiałaś o tym z orto? Czemu to się tak cofa? Masakra... tyle kasy, czasu, rzetelności w noszeniu i jeszcze się cofa. Współczuję

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Ja to całkiem mam dystraktor choć już zablokowany. Szpare miałam na 11 mm pomiędzy jedynkami, zostało z 4mm... Aparat na górze od 3 miesiący. Dystraktor zdejmuje dopiero w grudniu. Jednak też będzie niezła jazda. On jest w kości, więc będzie trzeba ciąć, wyjąć, później zaszyc. Oczywiście wszystko w miejscowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, wygooglowałam sobie ten dystraktor. Opowiesz coś więcej? Ciekawi mnie to. Dlaczego, ile kosztuje, na ile czasu, ból, jedzenie, mówienie? Po prostu pytam z ciekawości, odkąd mam aparat bardzo mnie ciekawią te wszystkie "aparatury" w zębach.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 19:50   #90
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Kurczę, a rozmawiałaś o tym z orto? Czemu to się tak cofa? Masakra... tyle kasy, czasu, rzetelności w noszeniu i jeszcze się cofa. Współczuję


Wow, wygooglowałam sobie ten dystraktor. Opowiesz coś więcej? Ciekawi mnie to. Dlaczego, ile kosztuje, na ile czasu, ból, jedzenie, mówienie? Po prostu pytam z ciekawości, odkąd mam aparat bardzo mnie ciekawią te wszystkie "aparatury" w zębach.
Jasne Dystraktor to aparat żeby poszerzyć szczęke jeśli jest za wąska. U dorosłych jeśli szczękę trzeba poszerzyć o dość sporo to niestety sam hyrax, hass płytki nic nie dadzą. Wtedy trzeba wykonać zabieg sarpe czyli przecięcie szwu podniebiennego i założyć dystraktor, bądź można też hyrax. Jednak w życiu nie chciałbym mieć hyraxa zresztą moj chirurg mówi, że one bardzo często nic nie dają mimo sarpe. Jak taki zabieg wygląda można zobaczyć na yt. Zabieg jest pod narkoza, wtedy przecina się ten szew i zakłada dystraktor. Po zabiegu jest dieta płynna, miękka (zakaz gryzienia) przez miesiąc. Jeśli chodzi o ból to nie ma go wcale. Dają po prostu ketonal w szpitalu, a później przepisuja do domu. W poniedziałek przyjęcie, wtorek operacja a środa już domek. Troszkę się puchnie, ale nie jest to jakaś mega duża opuchlizna. W porównaniu do tego co mnie czeka (operacja dwuszczekowa z segmentacja, mam wadę zgryzu progenie) to pikuś. Po tygodniu idzie się do orto na aktywację dystraktora do orto. Kręci się 2x dziennie jeden obrót to 0.25mm, więc dziennie szczęka poszerza się o 0.5mm. Ile się kręci to zależy ile trzeba poszerzyć szczękę. U mnie trzeba było poszerzyć szczękę o 11mm, więc kręcilam 3 tygodnie. Kręcenie również nie boli, trwa 10 sekund i chwilę czuć rozpieranie. Później blokuje się dystraktor i po 4 miesiącach można go zdjąć. Ile to kosztuje? Nic Wszystko jest w ramach NFZ Ja na zabieg czekałam całe 2 miesiące, więc szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Quadesha
Czas edycji: 2018-10-01 o 20:03
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.