jak prawidłowo używać antyperspirantu ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-25, 17:16   #1
aniraka
Raczkowanie
 
Avatar aniraka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 329

jak prawidłowo używać antyperspirantu ?


Witam.
Kiedyś coś słyszałam, że powinno się po kąpieli wieczorem go używać, a rano już nie, że wtedy lepiej działa, mowa była o takim normalnym, nie z apteki itp.
co o tym sądzicie?
__________________
"pamiętaj...z wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej.."

*****

Daje moim włosom 2 lata, na to, żeby ZNOWU były długie...wszystkim "zapuszczalskim" życzę pięknych, długich włosów damy radę
aniraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 17:52   #2
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez aniraka Pokaż wiadomość
Witam.
Kiedyś coś słyszałam, że powinno się po kąpieli wieczorem go używać, a rano już nie, że wtedy lepiej działa, mowa była o takim normalnym, nie z apteki itp.
co o tym sądzicie?
A rano się nie myć?!!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 18:50   #3
aniraka
Raczkowanie
 
Avatar aniraka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 329
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

no tak jakaś tam lekarka mówiła

no np ja rano nie mam czasu na prysznic
__________________
"pamiętaj...z wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej.."

*****

Daje moim włosom 2 lata, na to, żeby ZNOWU były długie...wszystkim "zapuszczalskim" życzę pięknych, długich włosów damy radę
aniraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 18:53   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Ja zywkle rano biorę prysznic, a jak nie mam czasu to i tak myję pachy. Nie wiem, może ktoś może rano się nie umyć i nie zastosować antyperspirantu, ja sobie nie wyobrażam.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 19:14   #5
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

ja bym nie radzila stosowac na noc tylko rano zeby przynajmniej w nocy skora mogla oddychac bo antyperspirant to jednak chemia
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 19:15   #6
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez aniraka Pokaż wiadomość
Witam.
Kiedyś coś słyszałam, że powinno się po kąpieli wieczorem go używać, a rano już nie, że wtedy lepiej działa, mowa była o takim normalnym, nie z apteki itp.
co o tym sądzicie?
większych bzdur nie słyszałam.
A i nie była to lekarka tylko brudaska jesli juz
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:17   #7
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
ja bym nie radzila stosowac na noc tylko rano zeby przynajmniej w nocy skora mogla oddychac bo antyperspirant to jednak chemia
Każdy robi jak chce. Ja myję się i stosuję antyperspirant dwa razy dziennie, a latem nawet częściej, po każdym natrysku.

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
większych bzdur nie słyszałam.
A i nie była to lekarka tylko brudaska jesli juz
Otóż to samo mi przyszło na myśl.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 20:23   #8
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

ale są takie apteczne specyfiki które uzywa się raz na tydzien i chronią - to ich uzywa się podobno na wieczór.
ja osobiscie uzywam dezodorantu nad ranem po umyciu pach. a skóra odpoczywa sobie i oddycha przez noc.
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:27   #9
magdallen21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 172
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Coś Ci się może pomyliło.. bo na noc nie używa się antyperspirantów.. chyba, że jest to leczniczy antyperspirant jak np. etiaxil. W nocy skóra musi oddychać !
magdallen21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:34   #10
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Ja używam Dermetic na noc.
Rano dokładnie zmywam i nakładam dodatkowo np. sztyft Dove albo spray Nivea.
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:34   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez magdallen21 Pokaż wiadomość
Coś Ci się może pomyliło.. bo na noc nie używa się antyperspirantów.. chyba, że jest to leczniczy antyperspirant jak np. etiaxil. W nocy skóra musi oddychać !
Pierwsze słyszę. Moja skóra ma czym oddychać. Oddycha porami, które mieszczą się na ciele, nie tylko pod pachami.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 19:26   #12
magdallen21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 172
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę. Moja skóra ma czym oddychać. Oddycha porami, które mieszczą się na ciele, nie tylko pod pachami.
No ale jaki jest sens w hamowaniu pocenia w nocy ? Bo ja nie wiem..
Nie dość, że na skórze od rana do wieczora ma się antyperspirant (bo jakieś tam pozostałości zawsze zostaną, nawet po całym dniu) to jeszcze nakładać go na noc? Gdzie tu sens ?
No chyba, że chodzi o lecznicze preparaty, tak jak wspomniałam wyżej.
magdallen21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:37   #13
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez magdallen21 Pokaż wiadomość
No ale jaki jest sens w hamowaniu pocenia w nocy ? Bo ja nie wiem..
Nie dość, że na skórze od rana do wieczora ma się antyperspirant (bo jakieś tam pozostałości zawsze zostaną, nawet po całym dniu) to jeszcze nakładać go na noc? Gdzie tu sens ?
No chyba, że chodzi o lecznicze preparaty, tak jak wspomniałam wyżej.
No szczerze mówiąc nie mam zamiaru mężowi pod nos podtykać w nocy spoconej pachy. Taki sens.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:50   #14
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Ja zas wyczytałam w jakies gazecie ze najlepiej wieczorem sie wykapac uzyc antyperspirantu i rano juz bez mycia takze uzyc - ze podobno wtedy najlepiej działa
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:29   #15
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Ja zas wyczytałam w jakies gazecie ze najlepiej wieczorem sie wykapac uzyc antyperspirantu i rano juz bez mycia takze uzyc - ze podobno wtedy najlepiej działa
Ciekawe czy panie redaktorki tej gazety wszystkie się nie myją rano?
Mój działa dobrze używany normalnie dwa razy dzienie, zwykłu antyperspirat drogeryjny za paręnaście zetów. W gazecie cuda wypisują.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:41   #16
magdallen21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 172
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
No szczerze mówiąc nie mam zamiaru mężowi pod nos podtykać w nocy spoconej pachy. Taki sens.
Ja nie mam męża, sypiam sama Więc nie mam takiego problemu. Poza tym, jak mi w nocy gorąco, to się odkrywam i się nie pocę.. tym samym nie śmierdzę ;]
magdallen21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:53   #17
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez magdallen21 Pokaż wiadomość
Ja nie mam męża, sypiam sama Więc nie mam takiego problemu. Poza tym, jak mi w nocy gorąco, to się odkrywam i się nie pocę.. tym samym nie śmierdzę ;]
No cóż. Mamy inne doświadczenia życiowe i tyle.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 13:38   #18
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

antyperspirant blokuje wydzielanie potu wiec lepiej uzywac go tylko w dzien a w nocy sobie po prostu darowac i dac skorze odpoczac. kluczowa kwestia jest rowniez odpowiedni dobor antyperspirantu zeby optymalnie odpowiedziec na potrzeby skory. no bo skoro nei akzdej kobiecie pasuje ten sam krem, to i nei kazdej paszcze pasuje ten sam dezodarant.
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 15:14   #19
magdallen21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 172
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez mojito Pokaż wiadomość
antyperspirant blokuje wydzielanie potu wiec lepiej uzywac go tylko w dzien a w nocy sobie po prostu darowac i dac skorze odpoczac. kluczowa kwestia jest rowniez odpowiedni dobor antyperspirantu zeby optymalnie odpowiedziec na potrzeby skory. no bo skoro nei akzdej kobiecie pasuje ten sam krem, to i nei kazdej paszcze pasuje ten sam dezodarant.
Sądzę tak samo
magdallen21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-27, 18:16   #20
aniraka
Raczkowanie
 
Avatar aniraka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 329
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

hm ja tylko chciałam napisać co słyszałam i podzielić się tym z Wami
__________________
"pamiętaj...z wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej.."

*****

Daje moim włosom 2 lata, na to, żeby ZNOWU były długie...wszystkim "zapuszczalskim" życzę pięknych, długich włosów damy radę
aniraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 19:30   #21
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez mojito Pokaż wiadomość
antyperspirant blokuje wydzielanie potu wiec lepiej uzywac go tylko w dzien a w nocy sobie po prostu darowac i dac skorze odpoczac. kluczowa kwestia jest rowniez odpowiedni dobor antyperspirantu zeby optymalnie odpowiedziec na potrzeby skory. no bo skoro nei akzdej kobiecie pasuje ten sam krem, to i nei kazdej paszcze pasuje ten sam dezodarant.
A ja uważam dokładnie przeciwnie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 11:23   #22
szila011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

ciemnota moje drobie panie!
Antyperspiranty wydawałoby się że środki proste a wręcz banalne w użyciu sa najczęściej źle stosowane. Spójrzmy jakie błędy sa najczęstszym powodem podrażnień po zastosowaniu antyperspirantów:

1. Antyperpiranty na bazie chlorku glinu, trzeba stosować na noc. Natomiast większość osób nie przestrzega tej podstawowej zasady. Chcąc przyspieszczyć ich działanie stosują je rano.W dzień nasze gruczoły potowe są pobudzone i cały czas pracują a antyperspirant wchodząc w reakcje z potem zaczyna podrażniać skórę.

2. Antyperspirantu używać należy raz dziennie, zbyt duża ilość tej substancji powoduje reakcję chemiczną która wywołuje podrażnienia.

3. Antyperspirantów należy używać na całkowicie osuszoną skórę.

4. Nie aplikujmy ich bezpośrednio po prysznicu czy kąpieli bo efekt może być podobny jak w przypadku stosowania ich w dzień.

5. Aplikacja antyperspirantu po depilacji bywa bardzo zgubna. Producenci zalecają 48 godzin przerwy od momentu samej depilacji do zastosowania antyperspirantu.

6. Nie przesadzajmy z ilością preparatu. Pamiętaj, że wystarczy delikatnie potrzeć miejsce aplikacji i to wystarczy.
szila011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 12:22   #23
borgieba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Pamiętam jak miałam podrażnienia po antyperspirantach. Przerzuciłam się na kosmetyki bez tego typu alergenów. Zwykły dezodorant np. w zimie wystarczył do neutralizacji zapachów. W lecie to inna sprawa.
__________________
<ciach reklama>
borgieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 00:32   #24
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

A jakich dezodorantów używacie? Polecacie jakies naturalne, które nie podrażniją??
Ja zwykle używam Ziaji w kluce, albo Vichy. I raczej smaruję rano, zawsze po umyciu się, czasem częściej jak ćwiczę albo sie spocę Nie wyobrażam sobie wyjść rano bez umycia się...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 09:05   #25
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez szila011 Pokaż wiadomość
ciemnota moje drobie panie!
Antyperspiranty wydawałoby się że środki proste a wręcz banalne w użyciu sa najczęściej źle stosowane. Spójrzmy jakie błędy sa najczęstszym powodem podrażnień po zastosowaniu antyperspirantów:

1. Antyperpiranty na bazie chlorku glinu, trzeba stosować na noc. Natomiast większość osób nie przestrzega tej podstawowej zasady. Chcąc przyspieszczyć ich działanie stosują je rano.W dzień nasze gruczoły potowe są pobudzone i cały czas pracują a antyperspirant wchodząc w reakcje z potem zaczyna podrażniać skórę.

2. Antyperspirantu używać należy raz dziennie, zbyt duża ilość tej substancji powoduje reakcję chemiczną która wywołuje podrażnienia.

3. Antyperspirantów należy używać na całkowicie osuszoną skórę.

4. Nie aplikujmy ich bezpośrednio po prysznicu czy kąpieli bo efekt może być podobny jak w przypadku stosowania ich w dzień.

5. Aplikacja antyperspirantu po depilacji bywa bardzo zgubna. Producenci zalecają 48 godzin przerwy od momentu samej depilacji do zastosowania antyperspirantu.

6. Nie przesadzajmy z ilością preparatu. Pamiętaj, że wystarczy delikatnie potrzeć miejsce aplikacji i to wystarczy.
Wg mnie te punkty to jakaś bzdura, która nie sprawdza się w prawdziwym życiu.

ad.1. Nie widzę sensu używać dezodorantu na noc, bo w nocy i tak się spocę z nim i muszę choćby same pachy umyć, by móc pójść do ludzi.

ad.2. Tu się akurat zgodzę. Jeszcze jak używa się różnych dezodorantów to już w ogóle podrażnienia gwarantowane.

ad.3. Ważne by pachy nie były już spocone, bo lekka wilgoć (woda po prysznicu) aż tak nie przeszkadza.

ad.4. Ja stosuje właśnie po prysznicu, bo jak czekam to zdążę mieć już lekko przepocone pachy i jak tu użyć dezodorantu na taką skórę?

ad.5. Bezpośrednio po depilacji owszem, ale to też zależy jaki rodzaj depilacji. Po wosku czy depilatorze na pewno dłużej trzeba czekać niż po goleniu maszynką elektryczną.

ad.6. A to zależy jaki dezodorant. Miałam ich sporo w życiu i niektóre nie działały w ogóle jak użyło się ich za mało, a inne w za dużej ilości się nie wchłaniały w ogóle po czym osadzały jako biały ślad na ubraniach.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 20:13   #26
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez szila011 Pokaż wiadomość
ciemnota moje drobie panie!
Antyperspiranty wydawałoby się że środki proste a wręcz banalne w użyciu sa najczęściej źle stosowane. Spójrzmy jakie błędy sa najczęstszym powodem podrażnień po zastosowaniu antyperspirantów:

1. Antyperpiranty na bazie chlorku glinu, trzeba stosować na noc. Natomiast większość osób nie przestrzega tej podstawowej zasady. Chcąc przyspieszczyć ich działanie stosują je rano.W dzień nasze gruczoły potowe są pobudzone i cały czas pracują a antyperspirant wchodząc w reakcje z potem zaczyna podrażniać skórę.

2. Antyperspirantu używać należy raz dziennie, zbyt duża ilość tej substancji powoduje reakcję chemiczną która wywołuje podrażnienia.

3. Antyperspirantów należy używać na całkowicie osuszoną skórę.

4. Nie aplikujmy ich bezpośrednio po prysznicu czy kąpieli bo efekt może być podobny jak w przypadku stosowania ich w dzień.

5. Aplikacja antyperspirantu po depilacji bywa bardzo zgubna. Producenci zalecają 48 godzin przerwy od momentu samej depilacji do zastosowania antyperspirantu.

6. Nie przesadzajmy z ilością preparatu. Pamiętaj, że wystarczy delikatnie potrzeć miejsce aplikacji i to wystarczy.
Odnośnie tego chlorku glinu to skąd konkretnie taka informacja, jakieś źródło? Z ciekawości zawodowej pytam.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 23:58   #27
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Ja używam dezodorantu rano, smaruję się zaraz po kąpieli i z reguły to mi wystarcza, chyba że po większym wysiłku w ciągu dnia czasem posmaruję się 2 raz. Nie wyobrażam sobie wyjść rano bez użycia dezodorantu...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 10:57   #28
szila011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

ja pisze o antyperspirancie a nie dezodorancie a to jest
różnica i to spora. ja mam w swojej kolekcji 5 rodzajów lady spictik czy jako to się tam pisze adidas rexona ziaja i vichy i też zawsze rano stosowałam i denerwowało mnie to że zaraz byłam spocona więc usiadłam poczytałam i zastosowałam się do wyżej wymienionych zasad i jest efekt.niby po co na antyperspirancie pisze 48 72 h ? obecnie używam vichy i jestem zadowolona proponuje spróbować i wtedy się wypowiedzieć.
szila011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 11:08   #29
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez szila011 Pokaż wiadomość
ja pisze o antyperspirancie a nie dezodorancie a to jest
różnica i to spora. ja mam w swojej kolekcji 5 rodzajów lady spictik czy jako to się tam pisze adidas rexona ziaja i vichy i też zawsze rano stosowałam i denerwowało mnie to że zaraz byłam spocona więc usiadłam poczytałam i zastosowałam się do wyżej wymienionych zasad i jest efekt.niby po co na antyperspirancie pisze 48 72 h ? obecnie używam vichy i jestem zadowolona proponuje spróbować i wtedy się wypowiedzieć.
Ja nie widzę różnicy między drogeryjnym dezodorantem i antyperspirantem poza ceną i nazwą na opakowaniu. Używałam różnych i efekt zawsze ten sam.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 11:15   #30
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 29
Dot.: jak prawidłowo używać antyperspirantu ?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
ad.1. Nie widzę sensu używać dezodorantu na noc, bo w nocy i tak się spocę z nim i muszę choćby same pachy umyć, by móc pójść do ludzi.
Chodzi o tzw. blokery (np. taki z Ziaji https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nt-bloker.html lub wspomniany tu już Etiaxil). Takie antyperspiranty bardziej niż te zwykłe działają na zmniejszenie lub wyeliminowanie potliwości. Jest to naprawdę zbawienne dla ludzi, którzy mają problemy z nadmiernym poceniem się. Dzięki temu nie ma też tego przykrego zapaszku, któremu niestety nie zawsze zwykłe antyperspiranty dają radę.
Podejrzewam, że stosuje się je na noc dlatego, żeby mogły bez problemu wniknąć do skóry (wiadomo, że człowiek mniej się poci w nocy, bo nie jest tak aktywny, bo śpi). W zależności od firmy pierwsze aplikacje są przez 2-4 dni, a później już tylko raz na tydzień. I nie trzeba powtarzać aplikacji co rano - ani się człowiek nie poci, ani nie śmierdzi.
Sandrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-13 09:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.