TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 20:40   #31
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Pewnie jakbyś miała moją twarz to też byś ją malowała Ale mi moje czerwone policzki nie przeszkadzają, bo mam je od urodzenia praktycznie. Człowiek się przyzwyczaja i teraz... nie wyobrażam sobie jak to ich nie mieć! Mieć jednolitą twarz, jednego koloru... No straszne, nie mogłabym tak No i dzięki temu odpada problem używania różu i tego typu rzeczy, bo ciągle wyglądam jak zdrowa, wiejska dziołcha
Każdy ma jakieś problemy, trzeba z tym żyć
I śpisz dłużej Mi makijaż zabiera rano ok.20minut, ale mam okropne przebarwienia na policzkach i wstyd mi je pokazywać
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:22   #32
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-12-10 o 08:54
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:53   #33
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta[/que Anti Blemish 01
-jako korektor Dermacol 210
-puder (obecnie Jadwiga naturalny, niedługo kupię Smashbox Halo Yellow, faza testów)
-bronzer Royal Bronzing Powder (bronzery testuję, ten lubię)
-róż Golden Rose Stardust (lubię, ale nie używam codziennie, dosyć rzadko)

Tyle jeśli chodzi o twarz. Noszę w torebce puder prasowany Catrice Soft Finish, bo pięknie kryje, ujednolica i matuje - ideał na poprawki.
Makijażu oczu chyba nie ma po co opisywać
Nie nakładam na siebie tapety = jestem zaniedbana?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 07:25   #34
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Uwielbiam puder sypki z Jadwigi Choć teraz przerzuciłam się na prasowany z Bourjois, to pewnie za niedługo i tak wrócę do Jadzki

A co do podkładu, to ja używam od ok. tygodnia właśnie Revlona CS Kiedyś też myślałam, że to masakryczna tapeta i nic więcej, ale chciałam się przekonać i to jest mój nr wśród podkładów na tą chwilę Bardziej chyba robi siekę na twarzy Dermacol, który stosujesz
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie nakładam na siebie tapety = jestem zaniedbana?
Tak myśleć nie można. W sumie nie wiem czemu Falabella ma takie zdanie na ten temat. Mi się podobają dziewczyny, które mają wyłącznie tusz i kreskę na oku a na buzi nic, ale tylko wtedy jak faktycznie nie mają czego ukrywać pod tą tapetą Bo jeśli widzę dziewczynę pełną pryszczy na twarzy, która nic z tym nie robi, to dla mnie to jest ohydne Tak samo jak brązowy czy pomarańczowy podkład na jasnej twarzy
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 08:37   #35
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-12-10 o 08:39
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:12   #36
MnemeE
Raczkowanie
 
Avatar MnemeE
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 94
GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Ja też sobie nie wyobrażam wyjść bez podkładu na ulice. W prawdzie tragicznej cery nie mam, ale do ideału też jej daleko. Z trądzikiem już wielkiego problemu nie mam, niespodzianki pokazują się czasami ale nie jest to wieli wysyp, najbardziej przeszkadzają mi zaskórniki i wągry. No i oczywiście liczne przebarwienia po trądziku, a kiedyś miałam z nim duże problemy. Nie używam też korektora, dla mnie kolejna, zbędna warstwa "tapety", nakładam jedną warstwę podkładu dokładnie ją rozmarowywuje palcami i jest dobrze Wprawdzie używam podkładu mocniej kryjącego (Revlon CS) ale moim zdaniem i tak nie jest bardzo widoczny.

Zastanawiam się nad Efferlar DUO, wiele ludzi go zachwala, może i mi też pomoże, nie wiem tylko czy w przypadku mojej cery się sprawdzi. Kiedyś myślałam że mam cere mieszaną bardziej w kierunku tłustej, dziś natomiast mam wrażenie że moja skóra twarzy jest bardzo sucha gdy nie na łoże czegoś nawilżającego. Nie mam problemów ze suchymi skórkami, ale mam problem z rozszerzonymi porami, a słyszałam że to jest główny problem cery tłustej, nie wiem w końcu jak mam określić mój typ cery :/ Czy w przypadku cery normalnej Effeclar DUO się sprawdzi? Podpowie może ktoś?
MnemeE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:19   #37
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nikt się nie spina przecież Powiem Ci, że panuje takie właśnie przekonanie, że Revlon = tapeta. Moim zdaniem ułożony umiejętnie i w MAŁEJ ilości nie robi tapety a ładnie ujednolica i matuje twarz To już nie jest ten Revlon co dawniej wg mnie. Choć może miałabym lepsze porównanie, gdybym użyła kiedyś EL DW lub innego podobnie kryjącego

Cytat:
Napisane przez MnemeE Pokaż wiadomość
Ja też sobie nie wyobrażam wyjść bez podkładu na ulice. W prawdzie tragicznej cery nie mam, ale do ideału też jej daleko. Z trądzikiem już wielkiego problemu nie mam, niespodzianki pokazują się czasami ale nie jest to wieli wysyp, najbardziej przeszkadzają mi zaskórniki i wągry. No i oczywiście liczne przebarwienia po trądziku, a kiedyś miałam z nim duże problemy. Nie używam też korektora, dla mnie kolejna, zbędna warstwa "tapety", nakładam jedną warstwę podkładu dokładnie ją rozmarowywuje palcami i jest dobrze Wprawdzie używam podkładu mocniej kryjącego (Revlon CS) ale moim zdaniem i tak nie jest bardzo widoczny.

Zastanawiam się nad Efferlar DUO, wiele ludzi go zachwala, może i mi też pomoże, nie wiem tylko czy w przypadku mojej cery się sprawdzi. Kiedyś myślałam że mam cere mieszaną bardziej w kierunku tłustej, dziś natomiast mam wrażenie że moja skóra twarzy jest bardzo sucha gdy nie na łoże czegoś nawilżającego. Nie mam problemów ze suchymi skórkami, ale mam problem z rozszerzonymi porami, a słyszałam że to jest główny problem cery tłustej, nie wiem w końcu jak mam określić mój typ cery :/ Czy w przypadku cery normalnej Effeclar DUO się sprawdzi? Podpowie może ktoś?
A byłaś może na wątku, gdzie określają typ cery? Może tam pomogą Ja używam Revlona i dodatkowo korektora, ale tylko na te moje zaczerwienienia koło nosa, bo są tragiczne Bez makijażu wyglądam jak buldog, bo mi te czerwone miejsca wzdłuż nosa robią taki efekt

A jeśli chodzi o Effeclar DUO, to niestety nie używałam, więc nie jestem w stanie pomóc
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 10:18   #38
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Tak myśleć nie można. W sumie nie wiem czemu Falabella ma takie zdanie na ten temat. Mi się podobają dziewczyny, które mają wyłącznie tusz i kreskę na oku a na buzi nic, ale tylko wtedy jak faktycznie nie mają czego ukrywać pod tą tapetą Bo jeśli widzę dziewczynę pełną pryszczy na twarzy, która nic z tym nie robi, to dla mnie to jest ohydne Tak samo jak brązowy czy pomarańczowy podkład na jasnej twarzy
Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie no, nie spinam się, a dziwię Według mnie mam ładną twarz, nie potrzeba niczego maskować, czuję się z nią dobrze i pewnie Choć pewnie znalazłabyś na niej milion różnych skaz, które trzeba ukryć pokazując się ludziom - dla mnie jest to zbędne, bo dla mnie jest taka jaką chce mieć. Nawet nie musiałabym się w ogóle malować, tak 20 lat egzystowałąm i było dobrze, ale lubię ten rytuał i z tego powodu poświęcam 5 minut dziennie więcej przy lustrze Podkreślenie oczu i ust wystarcza mi zupełnie, żeby się "uładnić" - przyciemniam brwi, żeby twarz była bardziej wyrazista (mam prawie czarne włosy i takie też brwi, ale jakoś mało ich jest, a lubię wyrazistość), maluję rzęsy (mam czarne, ale krótkie), pod oczy nakładam korektor żeby nie wyglądać jak trup. O widzisz, jednak coś maskuję Całe życie chodziłam z tymi cieniami, bo mam je od gimnazjum już chyba (jestem krótkowidzem i od 9 roku życia chodzę w okularach), niespecjalnie mi tak przeszkadzały, bo się nie malowałam... Ale jak zaczęłam tak codziennie malować te oczy, usta... To te cienie zaczęły bardziej wychodzić, takie podkreślone były Poza tym te moje 6 godzin snu też nie pomaga na pewno. I 5 lat palenia fajek. Od jakiegoś miesiąca używam korektora, nie zajmuje mi dużo czasu nałożenie więc nie ma problemu. Cały makijaż zajmuje mi do 5 minut korektor pod oczy, podkreślenie brwi, rzęs, cielisty cień. Jak mam czas i ochotę to jeszcze kreskę na górnej powiece robię. I mi to wystarcza. A jak komuś się moja twarz nie podoba i on by ją ukył pod tapetą - spoko, mi też się wielu (znaczna większość) ludzi nie podoba i jakoś z tym żyć muszę
Ale fakt, zgadzam się - jak widzę kogoś z pryszczatą twarzą to mi się niedobrze robi. Nigdy nie miałam takich problemów, nie miałam trądziku czy pryszczy, od zawsze suchar byłam, ale to jest wstrętne, taka twarz. Jednak nieumiejętny makijaż jeszcze bardziej to podkreśla, zauważyłam... No i poza tym to choroba jest, nie wymagam od ludzi, że zamkną się w domu z tego powodu póki się nie wyleczą, żeby inni nie musieli na nich patrzeć. Bardziej wstrętny jest dla mnie widok kogoś z tłustymi włosami czy coś w tym stylu - to jest oznaka zaniedbania. Nie trzeba lubić się malować i inni ludzie mogą znieść widok kogoś nieumalowanego, ale nieumytego, śmierdzącego?

Takie to już jest większy problem. Na avku widać moje (mam nadzieję, że coś widać), są po prostu czerwone / różowe, na polikach, kiedyś się mnie pytały znajome z liceum jakiego różu używam i jak go nakładam, że tak naturalnie wygląda
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-12-10 o 10:20
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 11:35   #39
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Wątek zrobił się dekoratorski Miało być o pielęgnacji, a jest o tapetach...
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 11:57   #40
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wątek zrobił się dekoratorski Miało być o pielęgnacji, a jest o tapetach...
Już koniec OT z mojej strony Trzymam się tematu
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:47   #41
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 15:03   #42
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tyle, że ja to robię dla siebie. Jakbym miała to głęboko i ktoś by mi powiedział - ej, masz cienie pod oczami, weź zrób coś z tym - to wyśmiałabym i chodziła nadal jak zwykle. Jak się ktoś czuje dobrze ze swoją twarzą to nie będzie na siłę się malował "bo trzeba, bo ludzie patrzą, bo co ludzie powiedzą" Takim przykładem jest moja mama i chwała jej za to. Może dzięki niej mam takie zdanie o "gołej twarzy"

Ja też zapomniałam dodać tej dodatkowej pielęgnacji:
- raz w tygodniu peeling różany z mikrogranulkami Ziai, na nos maseczka oczyszczająca pory Garnier Czysta Skóra i potem na całą buzię maseczka odżywcza, nawilżająca (obecnie winogronowa Yves Rocher i różne saszetkowe)
- 1-2 razy w miesiącu peeling głęboko oczyszczający pory Avon Clearskin, lubię tego mentolowego zdzieraka, ale za często to boli
Poza tym do ust używam na noc Carmexa w słoiczku, na dzień Tisane (z pomocą pędzelka) i Carmexa truskawkowego w tubce, a co 2 dni smaruję je grubo prawdziwym miodem
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:44   #43
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Falabella, widzę, że też Ci natura przestała tak pasować? Niestety, naturalne uczulają, dobrze się o tym przekonałam na sobie. Próbowałam, próbowałam, zawsze były to cykle: testowanie - fajnie jest - uczulenie - leczenie. I kolejny raz, i kolejny, i kolejny... Człowiek to męczy w pewnym momencie i wraca do bezpiecznych dermokosmetyków
Mam cerę bardzo suchą z objawami AZS (rumień, zmiany skórne, swędzenie, wszystko od dzieciństwa), nos jest mniej suchy, bo w ciągu dnia trochę błyszczy po tych moich tłustych kremach Nie mam skłonności do zapychania, ale w pewnych okresach cyklu pojawiają mi się syfki na brodzie (choć nie co miesiąc, czasem są dłuższe przerwy). Są jednak malutkie, łatwo "pozbywalne", szybciutko się goją, dwa dni około. Do tego twarz jest alergiczna, wybredna i niespokojna. Z tego powodu moja pielęgnacja jest bardzo prosta, monotonna i nie ma nic ciekawego specjalnie.
Rano przemywam twarz miękkim, bawełnianym płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym (obecnie Vichy, ale wolę LRP i moje kochane Avene), potem spryskuję twarz wodą termalną (obecnie LRP, bardzo lubię też Avene i Vichy, za to Iwsotinu nie polecam - psika jak ze szlaucha). Wycieram twarz ręcznikiem i nakładam krem - w okresie jesiennym smarowałam się kremem Emolium, genialny jest po prostu. Teraz już trochę na niego za zimno, więc kupiłam krem ochronny na wiatr i mróz z spf 20, również Emolium, obecnie testuję. Zwykle na zimę kupowałam Avene Cold Cream, najlepszy na taką porę roku, ale chciałabym wypróbować czegoś nowego, a ten krem Emolium to chyba jakaś nowość, wcześniej go nigdzie nie widziałam. Ale wracając do pielęgnacji, nakładam pod oczy krem pod oczy , bo wszystkie inne podrażniają, teraz mam oliwkowy krem pod oczy i na powieki Ziaja, jest przyjemny, nie podrażnia, nie uczula, nie pachnie, nawilża ok, a mam bardzo suchą skórę. No i jest taniutki. Po wysmarowaniu się nakładam makijaż, podkreślam oczy - korektor rozświetlający, tusz do rzęs, cielisty cień - i usta - szminka lub błyszczyk w odcieniu ust, resztę twarzy pozostawiam nietkniętą.
Wieczorem trochę inaczej to wygląda już. Makijaż i całą twarz zmywam żelem micelarnym BeBeauty z Biedronki z pomocą wody, nie wysusza o dziwo (mnie już sama woda wysusza) i ładnie zmywa oczy bez podrażniania. Jak mam mocniejszy makijaż (np. dokładam jakąś kredkę do oczu), to używam rękawicy do demakijażu, nie trzeba do niej żadnych specyfików używać, tylko sama woda, więc zmniejszone ryzyko podrażnień czy uczuleń. Twarz przemywam tonikiem, obecnie Ziają nagietkową (nic nie robi jak dla mnie, nie odczuwam żadnych korzyści po niej), nakładam na buzię krem Emolium lub przy mocniejszym przesuszu krem specjalny Emolium, a pod oczy kremik Ziai.
Jak mam jakieś uczulenie to używam tylko kremu ochronnego Bambino. To jedyny krem, który się u mnie przy wysypkach sprawdza, szybko się goi twarz

W sumie to wszystko, tak Was pozanudzałam opowieścią pewnie

Lubię też kosmetyki Iwostin, są naprawdę dobre Moje ulubione firmy to Avene, Emolium, Iwostin, Ziaja i Oillatum.
mam pdobna do Ciebie skore tylko ze odwodniona, no w gruncie rzeczy bardzo sucha!! testuje teraz krem firmy Apis ktory mi polecono na wizazu ma dobre recenzje jest mega tani, no zobaczymy. zastanawiam sie nad tym kremem
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p54466-Oce..._mocznik_50_ml

bo moja skora potrzebuje szybko nawilzenia. walczylam z krochami na brodzie i sie przesuszylam szczerze to nie mam juz sily, naczynka, suchosc, czerwone blizny, wagry itp! i jak tu sie nie malowac? a niedawno bylo jeszcze w miare dobrze.....

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
A jakiego mydełka używasz? Ja jestem wierna mydełku z nanosrebrem (w płynie) Używam go codziennie rano i wieczorem. Zaraziłam nim nawet koleżankę i teraz ciągle pyta kiedy robię kolejne zamówienie (zamawiam go na DOZ-ie, bo trudno dostać akurat to mydełko w płynie)
ja tez go uzywalam ale w kostce, nie bardzo mi pomogl, ale moze jeszcze go wyprobuje

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
U siebie na stronie opisałam Savon Noir, gdyby ktoś był zainteresowany zdjęciami tego mydła to zapraszam Jeśli chodzi o konsystencję to jest naprawdę nietypowa.
czy on naprawde dobrze oczyszcza skore?

Cytat:
Napisane przez MnemeE Pokaż wiadomość
Ja też sobie nie wyobrażam wyjść bez podkładu na ulice. W prawdzie tragicznej cery nie mam, ale do ideału też jej daleko. Z trądzikiem już wielkiego problemu nie mam, niespodzianki pokazują się czasami ale nie jest to wieli wysyp, najbardziej przeszkadzają mi zaskórniki i wągry. No i oczywiście liczne przebarwienia po trądziku, a kiedyś miałam z nim duże problemy. Nie używam też korektora, dla mnie kolejna, zbędna warstwa "tapety", nakładam jedną warstwę podkładu dokładnie ją rozmarowywuje palcami i jest dobrze Wprawdzie używam podkładu mocniej kryjącego (Revlon CS) ale moim zdaniem i tak nie jest bardzo widoczny.

Zastanawiam się nad Efferlar DUO, wiele ludzi go zachwala, może i mi też pomoże, nie wiem tylko czy w przypadku mojej cery się sprawdzi. Kiedyś myślałam że mam cere mieszaną bardziej w kierunku tłustej, dziś natomiast mam wrażenie że moja skóra twarzy jest bardzo sucha gdy nie na łoże czegoś nawilżającego. Nie mam problemów ze suchymi skórkami, ale mam problem z rozszerzonymi porami, a słyszałam że to jest główny problem cery tłustej, nie wiem w końcu jak mam określić mój typ cery :/ Czy w przypadku cery normalnej Effeclar DUO się sprawdzi? Podpowie może ktoś?
ja tez mam rozszerzone pory, skora mi sie z czasem blyszczy ale jak czegos nie naloze to mam sciagnieta poczytaj o skorze odwodnionej

co do effclar to nalozylam go pare razy, piecze niemilosiernie, przynajmniej tam gdzie sa krosty, bardzo wususza i mi podraznil skore. narazie go odstawiam i skupiam sie na nawilzeniu cery.


co do dyskutowania na temat makijazu to jest to bez sensu. nie ma sensu przekonowyac innych so swoich racji. osobiscie uwazam ze makijaz to nic zlego!! wole patrzec na umalowane dziewczyny niz na pryszcze na ich twarzach, tak samo jak na umyte wlosy a nie smalec
__________________
24.03.2016

Edytowane przez Emilcia_1616
Czas edycji: 2012-12-10 o 17:48
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:21   #44
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Emilcia_1616, wg mnie Savon Noir bardzo dobrze oczyszcza i równocześnie lekko złuszcza skórę. Genialny kosmetyk.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 07:24   #45
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja tez go uzywalam ale w kostce, nie bardzo mi pomogl, ale moze jeszcze go wyprobuje
W kostce jest do Kup w płynie i wtedy zobaczysz, że jednak działa
Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Emilcia_1616, wg mnie Savon Noir bardzo dobrze oczyszcza i równocześnie lekko złuszcza skórę. Genialny kosmetyk.
No i stało się. Kliknęłam właśnie na all to mydło Achhh ten Wizaż
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 08:53   #46
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:50   #47
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-mocznika.html

od dzisiaj bede testowac ten kremik
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 16:24   #48
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:54   #49
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

chyba znowu dam szanse effclar, ciagle mi cos wyskakuje na brodzie, juz nie moge....
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 14:08   #50
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Powiedz mi czy te kremy są tłuste czy lekkie? I czy krem na dzień ma spf? Powiedz coś więcej o ubu

Muszę pochwalić jednak krem ochronny Emolium, na taką pogodę jak teraz jest super - twarz gładka, bez gęsiej skórki, policzki nie są dużo bardziej zaczerwienione, bez wysuszenia i odmarzania, cały dzień się ładnie skóry trzyma i nie trzeba dosmarowywać przed każdym wyjściem na dwór W konsystencj i ogólnemu wrażeniu na skórze jest bardzo podobny do normalnego kremu Emolium, nie pozostawia tłustej warstwy (zostawia warstwę ochronną, ale nie świeci się twarz), skóra wygląda po prostu jak zdrowa
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 15:14   #51
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-12-14 o 15:15
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 15:33   #52
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Zaciekawiłaś mnie nimi bardzo Mogłyby być dla mnie dobre na wiosnę / lato, bo krem na dzień ma filtr, a ja się nie filtruję normalnie (tylko jak latem wychodzę na zewnątrz, żeby skóry nie oparzyć). Bo na zimę to ciężką artylerię stosuję, na wiosnę i lato coś lżejszego - latem używałam zwykle kremu intensywnie nawilżającego z spf 20 Iwostinu, był bardzo fajny, nie spływał z twarzy przy upałach A ta seria Rosacin wydaje się też całkiem w porządku.
Ta emulsja nie pozostawia po sobie uczucia niedomycia, takiej kleistości? Wystarczy po niej prysnąć wodą termalną, wytrzeć ręcznikiem i będzie świeża?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 16:42   #53
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 17:09   #54
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Wypróbuję tą emulsję jak mojego micela Vichy i potem LRP skończę A kremy na wiosnę, może wtedy zdasz też relację z dłuższego stosowania
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 08:06   #55
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cześć Można dołączyć?

Moja pielęgnacja twarzy zaczyna się od oczyszczenia jej mydłem savon noir (odkryłam je niedawno i jest genialne). Potem nakładam jakiś dobrze nawilżający krem do twarzy (obecnie używam próbek kremów John Masters Organics). W zimie staram się stosować coś z filtrem, wczoraj doszedł mi filtr JMO i jestem nim strasznie podekscytowana
Niestety mam problem z wypryskami, ostatnio mam ich dość dużo na twarzy (to pewnie przez łykanie drożdży, całe szczęście, że jutro je kończę). Dziś wybiorę się do apteki po olejek herbaciany i maseczkę z glinki zielonej. Dołączę je do mojej pielęgnacji i mam nadzieję, że sytuacja się poprawi.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 16:35   #56
ShowMustGoOn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 146
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Witajcie ciekawy wątek. Można dołączyć?

Mojej cerze duużo brakuje do ideału, mimo to do makijażu używam tylko kredki, tuszu i transparentnego pudru matującego (aktualnie- perłowy, z BU- ale średnio się u mnie sprawdza). Jeżeli chodzi o pielęgnację, to jakiś czas temu wpadłam w rozbiórkowy szał (Rozbieramy BB kremy, i te sprawy) Popełniłam kardynalny błąd i wprowadzałam kilka nowych kosmetyków jednocześnie, często je zmieniałam, no i skóra odpłaciła mi się pięknym za nadobne. Teraz stosuję następujący program pielęgnacyjny, rano i wieczorem:

* Tołpa, płyn micelarny do zmywania twarzy i oczu
* Hada Labo Super Hyaluronic Acid Moisturizing Lotion
* Krem-maska z algami filipińskimi z Orientany
* Krem pod oczy z kaskarylami, Orientana

* maseczka Zamian Cacao Gold- 2 razy w tygodniu
* peeling cukrowy Mizon

Widzę pierwsze pozytywne zmiany. Ależ zaciekawiło mnie to Savon Noir. Nie słyszałam o nim jeszcze. Muszę szybko nadrobić zaległości
ShowMustGoOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 19:35   #57
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Dziewczyny, pewnie, że możecie dołączyć

bleedingsun glinkę zieloną polecam jak najbardziej. Ostatnio zamówiłam na ZSK żółtą i zieloną i jednak zielona jest najlepsza A na mydło SN ciągle czekam. Kupiłam w poniedziałek a sprzedawca je dopiero wczoraj wysłał

ShowMustGoOn kojarzę Cię z azjatyckich wątków Czyli nie używasz w ogóle podkładów ani BB Creamów? Zazdroszczę Ja bym bez "tapety" nie wyszła na ulicę
A maskę czekoladową miałam i ciągle chcę ją kliknąć na ebay-u ale zawsze mi coś wypada i dalej nie kliknęłam
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 21:59   #58
ShowMustGoOn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 146
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
ShowMustGoOn kojarzę Cię z azjatyckich wątków Czyli nie używasz w ogóle podkładów ani BB Creamów? Zazdroszczę Ja bym bez "tapety" nie wyszła na ulicę
A maskę czekoladową miałam i ciągle chcę ją kliknąć na ebay-u ale zawsze mi coś wypada i dalej nie kliknęłam
Pokładałam wielkie nadzieje w BB creamach, ale niestety... Prawda jest taka, że nie toleruję na twarzy żadnych fluidów, podkładów, pudrów i BB creamy nie stanowią wyjątku. Doceniam ich właściwości i są o wiele bardziej "znośne" niż zwykłe podkłady, ale i tak nie są dla mnie. Jedyny kosmetyk z którym się polubiłam to Lioele Dollish Veil Vita green. Dlatego, że jest zielonkawy i traktuję to jako krem Jeżeli chodzi o Zamian, to powinno się tę maseczkę przepisywać na receptę jako zewnętrzny naturalny środek antydepresyjny Będę kupować w styczniu, może uda mi się i Ciebie zmobilizować
ShowMustGoOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 08:47   #59
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ShowMustGoOn Pokaż wiadomość
Pokładałam wielkie nadzieje w BB creamach, ale niestety... Prawda jest taka, że nie toleruję na twarzy żadnych fluidów, podkładów, pudrów i BB creamy nie stanowią wyjątku. Doceniam ich właściwości i są o wiele bardziej "znośne" niż zwykłe podkłady, ale i tak nie są dla mnie. Jedyny kosmetyk z którym się polubiłam to Lioele Dollish Veil Vita green. Dlatego, że jest zielonkawy i traktuję to jako krem Jeżeli chodzi o Zamian, to powinno się tę maseczkę przepisywać na receptę jako zewnętrzny naturalny środek antydepresyjny Będę kupować w styczniu, może uda mi się i Ciebie zmobilizować
Teraz jest na dodatek promocja u ruby (chyba tam ) i kosztuje 35zł, więc okazja niezła, ale i tak nie mogę się zmobilizować Szkoda, że nie ma odpowiednika w PL Muszę się zadowolić glinkami na ten moment
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 16:28   #60
MnemeE
Raczkowanie
 
Avatar MnemeE
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 94
GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE
Dot.: TWARZ - Wspólnie dbamy o to co na nią nakładamy ;) ZBIORCZY

Ja zaczęłam właśnie używać LRP Effeclar DUO, dziś jest 3 dzień. Oczywiście ja mądra nie pomyślałam o filtrach zanim zaczęłam używać. Może mi któraś doradzić jakiś mocny filtr (najlepiej 50 lub więcej) i po krótce opisać jak on się sprawuje na buźce? Posiadam jak narazie krem z SPF 30 ale obawiam się że to za mało, a nie chcę się nabawić przebarwień.
Tak poza tym jeżeli chodzi o działanie Effeclaru DUO to spodziewam się sporego wysypu, jak na razie zaczęły się pojawiać pojedyńcze, ale dość spore wypryski, muszę się jakoś powstrzymywać żeby ich nie wyciskać Mam nadzieje że efekty za miesiąc-dwa będą warte tych małych poświęceń
MnemeE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 15:25:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.