Bardzo silnie nawilżający krem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-05, 08:37   #31
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Od siebie dodam Avene Cold Cream i krem lipidro Tołpy
Avene Cold Cream też bardzo polecam, kiedyś uratowałam sobie nim bardzo przesuszoną po chorobie cerę I na zimę idealny, na duże mrozy. Lubię w nim wszystko, schludne opakowanie, zapach, konsystencję Ale autorka prosiła o bardzo tanie kosmetyki, więc Cold Cream za 30 zł nie jest chyba w tych granicach. A szkoda w sumie, bo to bardzo dobry produkt.


Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Akurat kosmetyki tołpy są niestety za drogie dla mnie. Jeszcze zapomniałam o jednym - jaki dla takiej cery jak moja - bardzo przesuszonej i wrażliwej i alergicznej - poleciłybyście mi krem na dzień (w sensie, żeby był z filtrem)?
Nie filtruję się, ale jeśli chcesz mieć taki dobry filtr to raczej zwykły krem z SPF 15 z drogerii nie będzie dobrą ochroną. Lepiej zainwestować w coś aptecznego na przykład, ale to już są koszta. No i nie wystarczy nałożyć kapkę kremu, bo do ochrony potrzeba jest go dużo więcej.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:34   #32
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Ja też mam bardzo suchą skórę. Ostatnio wyglądała szczególnie tragicznie. I wtedy musiałam działać szybko, aby nie było jeszcze gorzej (choć gorzej chyba być nie mogło, bo dosłownie skóra sypała się). I wtedy kupiłam:
1. woda termalna URIAGE (cudo, akurat była na promocji w superpharm za 13.99)
2. tabletki Capivit HydroControl (porównywałam skład z balissą hydro, w której nie ma w niej niestety olejków) akurat miesięczna kuracja wyniosła mnie 19 zł (ale widziałam, że można je kupić za 14 zł np. w aptece Gemini)

I po tych dwóch rzeczach cera bardzo mi się poprawiła, nie mam sypiącej się skóry. Teraz używam dodatkowo kremu Lirene (intensywny biokrem odżywczo-regenerujący), kosztował grosze.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:40   #33
peanut_butter
Przyczajenie
 
Avatar peanut_butter
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Moja skóra jest strasznie sucha i spierzchnięta zimą. Co rok szukam jakiegoś super kremu do rąk szczególnie, bo od zimna aż robią mi się ranki. Do twarzy całkiem fajnie nawilżająco działał HydraIn, ale nie pamiętam niestety jakiej firmy.
__________________
Masło orzechowe & dżem = <3
Pozdrawiam!
peanut_butter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 12:53   #34
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez peanut_butter Pokaż wiadomość
Moja skóra jest strasznie sucha i spierzchnięta zimą. Co rok szukam jakiegoś super kremu do rąk szczególnie, bo od zimna aż robią mi się ranki. Do twarzy całkiem fajnie nawilżająco działał HydraIn, ale nie pamiętam niestety jakiej firmy.
Do rąk polecam krem do rąk Avene Cold Cream (opcja z apteki) lub masło shea (opcja naturalna), oba produkty są naprawdę dobre, dzięki Cold Cream'owi zimą miałam dłonie w normalnym stanie i nie pękała mi skóra dookoła paznokci; masło shea ma podobne działanie, ciut gorsze - efekt utrzymuje się krócej, ale za to jest naturalne, proste, wielofunkcyjne, uniwersalne. I tańsze
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 13:43   #35
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

dziewczyny, temat prawie dla mnie też mam suchą skórę, tyle, że nie jestem alergikiem. Mam pytanie nt. olejków. Któraś z was pisała, że olejku do twarzy należy używać z nawilżaczami. Co to są te nawilżacze? I czy może do twarzy być olejek ze słodkich migdałów?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 13:53   #36
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
dziewczyny, temat prawie dla mnie też mam suchą skórę, tyle, że nie jestem alergikiem. Mam pytanie nt. olejków. Któraś z was pisała, że olejku do twarzy należy używać z nawilżaczami. Co to są te nawilżacze? I czy może do twarzy być olejek ze słodkich migdałów?
TUTAJ masz co nieco o humektantach ("nawilżaczach"), najbardziej popularne według mnie to kwas hialuronowy (żel hialuronowy), aloes, mocznik, gliceryna i NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający). Olej ze słodkich migdałów jest ok
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 13:58   #37
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

dziękuje za odpowiedź. Czyli mogę zakupić któryś z tych humektantów i używać do smarowania po pyszczydle, razem z olejkiem?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 14:02   #38
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedź. Czyli mogę zakupić któryś z tych humektantów i używać do smarowania po pyszczydle, razem z olejkiem?
Wtrącę, że tak Dla mnie oliwka hipp czy babydream była za słaba, ale teraz zaczynak testy kwas hialuronowy + oliwka, zovaczymy jak się sprawdzi
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:07   #39
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

a w jakiej postaci masz ten kwas? I jak przygotowujesz tą mieszaninę, jakie proporcje?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:12   #40
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
a w jakiej postaci masz ten kwas? I jak przygotowujesz tą mieszaninę, jakie proporcje?
Ja kupiłam gotowy roztwór 1 % na mazidłach. Dopiero ma do mnie przyjść, ale chcę po prostu zmieszać kroplę oliwki i kroplę żelu na każde uzycie Zajrzyj na mazidła, tam są przepisy na gotowe sera z tym kwasem
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:16   #41
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

dziękuje
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 14:22   #42
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Możesz też kupić gotowy w formie żelu Na Biochemii Urody albo w proszku na EcoSpa. Chyba we wszystkich sklepach z półproduktami HA się znajdzie Mieszasz na dłoni porcję żelu z olejem (masłem, kremem) i smarujesz się tym, uprzednio warto zwilżyć czymś twarz (wodą, termalką, hydrolatem). Przy cerze suchej daje się więcej oleju (np. 3:1), bo HA może wysuszać.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:30   #43
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

a czy taki produkt http://http://www.fitomed.pl/koncent...?idp=50&idk=17 można dodać do olejku i ciapać się tym? czy faktycznie musi być do tego kremobaza?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:35   #44
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
a czy taki produkt http://http://www.fitomed.pl/koncent...?idp=50&idk=17 można dodać do olejku i ciapać się tym? czy faktycznie musi być do tego kremobaza?
Nie musi być kremobazy, na stronie Fitomedu jest też przepis na tonik z tym koncentratem. Dawkowanie: dopuszcza się stosowanie w kremach - 30%, w serum - 50%.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:38   #45
mysia_mama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Jest taki fajny krem Alterra Sensitive, kosztuje grosze, dość mocno nawilża. Z filtrem można poszukać wśród np. kremów Flosleku (ja mam arnikowy z filtrem 15, to na naczynia, ale może mają coś innego - mój nie podrażnia skóry ani oczu). Moja wrażliwa skóra lubi też krem karotenowy z bielendy. Mnie zdecydowanie nie służą kremy z parafinum liquidum, mineral oil, cera microcristallina, to wszystko pochodne ropy naftowej, mogą zapychać i podrażniać (tak jest akurat w moim przypadku, choć parafina rzekomo nie podrażnia....). Na świecący nos można zapodać maseczkę z glinki zielonej i okresowo wizytę u kosmetyczki. Sugeruję rezygnację z wody i mydła/żelu na rzecz mleczka z tonikiem lub płynu micelarnego (u mnie sprawdza się nawet taniutka ziaja, obecnie mam bielendę, kosztują grosze) i z peelingu mechanicznego na rzecz enzymatycznego. Są też kapsułki np. z ogórecznikiem (chyba capivit takie ma), polecała mi je pani alergolog przy wysuszonej skórze syna. A czy pokrzywa to przypadkiem nie działa moczopędnie, a tym samym odwadniająco? Na pewno przesadzać z nią nie można, lepiej zastąpić wodą mineralną lub herbatką owocową
mysia_mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 16:47   #46
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez mysia_mama Pokaż wiadomość
Jest taki fajny krem Alterra Sensitive, kosztuje grosze, dość mocno nawilża. Z filtrem można poszukać wśród np. kremów Flosleku (ja mam arnikowy z filtrem 15, to na naczynia, ale może mają coś innego - mój nie podrażnia skóry ani oczu). Moja wrażliwa skóra lubi też krem karotenowy z bielendy. Mnie zdecydowanie nie służą kremy z parafinum liquidum, mineral oil, cera microcristallina, to wszystko pochodne ropy naftowej, mogą zapychać i podrażniać (tak jest akurat w moim przypadku, choć parafina rzekomo nie podrażnia....). Na świecący nos można zapodać maseczkę z glinki zielonej i okresowo wizytę u kosmetyczki. Sugeruję rezygnację z wody i mydła/żelu na rzecz mleczka z tonikiem lub płynu micelarnego (u mnie sprawdza się nawet taniutka ziaja, obecnie mam bielendę, kosztują grosze) i z peelingu mechanicznego na rzecz enzymatycznego. Są też kapsułki np. z ogórecznikiem (chyba capivit takie ma), polecała mi je pani alergolog przy wysuszonej skórze syna. A czy pokrzywa to przypadkiem nie działa moczopędnie, a tym samym odwadniająco? Na pewno przesadzać z nią nie można, lepiej zastąpić wodą mineralną lub herbatką owocową
Krem dla wrażliwców Alterry zaiście jest dobry, choć dla mnie ma tak okrutny zapach, że nie dałam rady go używać. Zdaję sobie sprawę, że nie jest perfumowany i pachnie składnikami, ale sorry, to jest katorga, a ja się pielęgnacją męczyć nie chcę Dlatego wrażliwe nosy uprzedzam. I to nie tylko ja mam takie zdanie o tym kremie, kiedyś nie śmierdział tak jak teraz, to dziwne. Bo parę lat temu używałam i był w porządku.
Pokrzywa nie jest wskazana przy suchej skórze, prawda Działa ściągająco, a tego przecie unikamy jak ognia
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:55   #47
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Kupiłam tabletki z olejem z wiesiołka (21 zł za 150 tabletek, jedna po 500mg - to drogo?), kupiłam ten żel ziaja med do mycia twarzy - fizjoderm - jeszcze go nie wypróbowałam, najpierw skończe ten AA z kolagenem, ale mam problem z silnie nawilżającym kremem, ten Fitomed co mi poleciłyście - czytałam - jest do cery raczej mieszanej, niż suchej, do tego nie mogę go znaleźć nigdzie. Mogłybyście coś innego dobrego, do cery suchej, silnie nawilżajęcego w takiej cenie do 10zł?

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Ja pokrzywe piję głównie ze względu na to, że wzmacnia włosy, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, przyspiesza perystaltyke jelit i pare innych zdrowotnych właściwości (też ze względu na cellulit). Jeszcze łykam codziennie 2 tabletki sylimarol ze względu na sylimarynę.

A mogłybyście podać link do tego kremu Aletry? Żebym wiedziała dokładnie jak się nazywa i jak wygląda.

Od peelingu mechanicznego odeszłam już całkowicie i stosuję tylko enzymatyczny ''ULGA'' Ziaji.

Maść ochronna z wit. A nadal sprawuje się idealnie, tylko muszę nią smarować twarz z 3-4 razy dziennie, w tydzień zużyłam ponad pół tubki :/.

Jeszcze jedno pytanie - jakiś krem dobrze nawilżający do rąk? Od dziecka mam strasznie suche ręce, już w podstawówce nie rozstawałam się z kremem do rąk. Obecnie kupuje takie zwykłe kremy drogeryjne, najtańsze, ale one za dobrze nie nawilżają bo musze nimi smarować ręce normalnie z raz na pół godziny, a po umyciu rąk wodą - z 5-6 razy w ciągu pół godziny, inaczej mam strasznie ściągnięte ręce, bardzo wysuszone, że aż mam dreszcze na całym ciele jak czymkolwiek je potrę/dotknę.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-08 o 15:01
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:31   #48
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Kupiłam tabletki z olejem z wiesiołka (21 zł za 150 tabletek, jedna po 500mg - to drogo?), kupiłam ten żel ziaja med do mycia twarzy - fizjoderm - jeszcze go nie wypróbowałam, najpierw skończe ten AA z kolagenem, ale mam problem z silnie nawilżającym kremem, ten Fitomed co mi poleciłyście - czytałam - jest do cery raczej mieszanej, niż suchej, do tego nie mogę go znaleźć nigdzie. Mogłybyście coś innego dobrego, do cery suchej, silnie nawilżajęcego w takiej cenie do 10zł?

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Ja pokrzywe piję głównie ze względu na to, że wzmacnia włosy, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, przyspiesza perystaltyke jelit i pare innych zdrowotnych właściwości (też ze względu na cellulit). Jeszcze łykam codziennie 2 tabletki sylimarol ze względu na sylimarynę.

A mogłybyście podać link do tego kremu Aletry? Żebym wiedziała dokładnie jak się nazywa i jak wygląda.

Od peelingu mechanicznego odeszłam już całkowicie i stosuję tylko enzymatyczny ''ULGA'' Ziaji.

Maść ochronna z wit. A nadal sprawuje się idealnie, tylko muszę nią smarować twarz z 3-4 razy dziennie, w tydzień zużyłam ponad pół tubki :/.

Jeszcze jedno pytanie - jakiś krem dobrze nawilżający do rąk? Od dziecka mam strasznie suche ręce, już w podstawówce nie rozstawałam się z kremem do rąk. Obecnie kupuje takie zwykłe kremy drogeryjne, najtańsze, ale one za dobrze nie nawilżają bo musze nimi smarować ręce normalnie z raz na pół godziny, a po umyciu rąk wodą - z 5-6 razy w ciągu pół godziny, inaczej mam strasznie ściągnięte ręce, bardzo wysuszone, że aż mam dreszcze na całym ciele jak czymkolwiek je potrę/dotknę.
Możesz powiedzieć jakiej firmy ten wiesiołek? Cena bardzo dobra ja tyle zwykle płacę za ok 60 kapsułek.

Krem Alterry to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...chtscreme.html

Pamiętam że pytałaś wcześniej o krem z filtrem, Ziaja wypuściła teraz ponoć bardzo dobre filtry 50+ i cena też jest przystępna.

Z kremem nie pomogę bo jedyne takie bardzo dobrze nawilżające jakie mi przychodzą do głowy to Body Shop i Avene Cold Cream
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:41   #49
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Coś takiego http://image.ceneo.pl/data/products/...uk-blistry.jpg tyle, że 150 kapsułek, kosztowało takie opakowanie 21 zł z groszami. Łykam dwie dziennie (chociaż zalecają aż 6). Tyle kosztowało w osiedlowej aptece, byłam zdziwiona bo w aptece w TESCO to samo kosztowało 26 zł, podczas gdy w tej osiedlowej leki często są nawet o 1/3 drozsze, a tutaj niespodzianka, tańsze to było akurat w osiedlowej aptece.

A gdzie tego kremu Aletry mam szukać? W jakich drogeriach/aptekach? To jest do twarzy tak?
Tylko przypominam, że mi nie chodzi tylko do bardzo suchej cery lub tylko do wrażliwej/alergicznej, ale jednocześnie do suchej i wrażliwej .

Co do filtra, to warto w ogóle zimą używać krem z filtrem?

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-08 o 15:45
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 16:16   #50
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Kosmetyki Alterry są dostępne tylko w Rossmannie.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 19:27   #51
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłam ten żel ZiajaMed. Napisane jest by nanieść trochę na wacik i przetrzeć twarz, albo z niewielką ilością wody rozmasować. Nie wolno zmywać tego potem? Tylko czekać aż wsiąknie i dopiero smarować kremem? Czy nie czekać aż wsiąknie, a od razu smarować kremem? A może zmyć wodą i smarować kremem? Nigdy takiego czegoś do mycia nie używałam, a jakbym tak miała zostawić, bez zmywania to trochę się czuję nieumyta.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 20:11   #52
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Coś takiego http://image.ceneo.pl/data/products/...uk-blistry.jpg tyle, że 150 kapsułek, kosztowało takie opakowanie 21 zł z groszami. Łykam dwie dziennie (chociaż zalecają aż 6). Tyle kosztowało w osiedlowej aptece, byłam zdziwiona bo w aptece w TESCO to samo kosztowało 26 zł, podczas gdy w tej osiedlowej leki często są nawet o 1/3 drozsze, a tutaj niespodzianka, tańsze to było akurat w osiedlowej aptece.

A gdzie tego kremu Aletry mam szukać? W jakich drogeriach/aptekach? To jest do twarzy tak?
Tylko przypominam, że mi nie chodzi tylko do bardzo suchej cery lub tylko do wrażliwej/alergicznej, ale jednocześnie do suchej i wrażliwej .

Co do filtra, to warto w ogóle zimą używać krem z filtrem?
Oczywiscie Promieniowanie UVA (odpowiada za starzenie, niszczy głębsze warstwy skóry) jest przez cały rok. Jest tak podstepne, że nie ukazuje swojego działania od razu jak UVB (w postaci opalenizny) tylko efekty w postaci zmarszczek widać po latach... To najlepsze co możesz zrobić dla swojej skóry w prewencji antystarzeniowej Jeśli interesuje Cię ten temat to polecam na biochemii poczytać "kompendium filtromaniaczkI" Oprócz drogich filtrów z apteki (nowoczesnych, fotostabilnych) typu vichy, la roche posay teraz wprowadzoną serię ziaja med (w aptece), lub lirene z takimi filtrami w rozsadnej cenie

I jeszcze coś... ochrona przed UVA wynosi min.1/3 spf w UE, więc mając filtr o spf 50 (albo jeszcze lepiej 50+) dajesz jej najlepszą ochronę przed uva bo PPD (tak nazywa się ochrona przed uva) wynosi min. 16

Nie radziłabym liczyć na tak dobre działąnie filtrów w podkłądach, kremach nawilzajacych na dzien z ich dodatkiem bo zazwyczaj są to niskie współczynniki i nie mają takich nowoczesnych filtrów jak np. Tinosorby.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłam ten żel ZiajaMed. Napisane jest by nanieść trochę na wacik i przetrzeć twarz, albo z niewielką ilością wody rozmasować. Nie wolno zmywać tego potem? Tylko czekać aż wsiąknie i dopiero smarować kremem? Czy nie czekać aż wsiąknie, a od razu smarować kremem? A może zmyć wodą i smarować kremem? Nigdy takiego czegoś do mycia nie używałam, a jakbym tak miała zostawić, bez zmywania to trochę się czuję nieumyta.
Możesz zmyć, możesz też nie zmywać nałożyć krem (nie trzeba czekać aż idealnie wchłonie się, skóra może być lekko "wilgotna" jak po mleczku czy toniku).

Stosuj jak uważasz Ja tez nie lubię produktów bez uzycia wody do mycia. Takie wyjście jest dobre dla osób które mają twardą wodę w kranie przyczyniajacą się albo powodującą podraznienia, wysuszenie, ale jeśli twoje problemy nie są od wody to stosuj z wodą.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 20:29   #53
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

To skoro kremy z filtrem są kiepskie, jak stosować krem + filter? Najpierw posmarować się kremem, potem na tłustą od kremu twarz - filtrem?

Z tych filtrów ziaji znalazłam coś takiego:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html

który najbardziej odpowiadałby takiej suchej, wrażliwej, dotkniętej już zmarszczkami cerze, jak moja?

Dodam, że nie używam makijażu - od święta użyję kremu BB garnier i tuszu do rzęs, ale to z raz na miesiąc - dwa, jak mi bardzo zależy, by się upiększyć.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-08 o 20:30
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 20:47   #54
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
To skoro kremy z filtrem są kiepskie, jak stosować krem + filter? Najpierw posmarować się kremem, potem na tłustą od kremu twarz - filtrem?

Z tych filtrów ziaji znalazłam coś takiego:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html

który najbardziej odpowiadałby takiej suchej, wrażliwej, dotkniętej już zmarszczkami cerze, jak moja?

Dodam, że nie używam makijażu - od święta użyję kremu BB garnier i tuszu do rzęs, ale to z raz na miesiąc - dwa, jak mi bardzo zależy, by się upiększyć.
Nie wszystkie kremy z filtrem są dobre jak napisałam powyżej Ogólnie to niektórzy dermatolodzy polecają uzywanie filtru na "gola" twarz ponieważ wtedy lepiej może się wchłonąć i zdziałać (szczególnie filtr chemiczny). Czasem robią odstepstwa od tej reguły i przy ultra wrazliwej twarzy zalecają pod filtr chemiczny nałożenie cienkiej warstwy bazy silikonowej by dać niejaką barierę i minimalizować ewent. podraznienia.

Możesz posmarować zwykłym kremem i po ok. 30 min (jak się wchłonie) nałozyc filtr. Przeciwzmarszczkowy albo ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...837263#r837263
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 15:26   #55
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Dziewczyny ja też mam pytanie odnośnie mojej skóry, no już nie daję rady...

Mam prawie identyczną skórę jak Autorka, czyli suchą, alergiczną, wrażliwą + naczyniową. Stosowałam mnóstwo kremów i czym więcej kupuję kremów nawilżających z dopiskiem -hydro, tym skóra w bardziej opłakanym stanie...
Dodam, że mam sporo zmarszczek pod oczami, a chciałabym je wygładzić/ spłycić/ zredukować. Co robić? Szukać w kremach odżywczych, czy ścierać i pogrubiać naskórek? Boję się uszkodzić moje naczynka.
Chcę zrobić sobie krem w internecie na stronie pod tą samą nazwą Ale nawet nie wiem, jakie tam składniki dodać, żeby :
- nie budzić się już z samego rana ze ściągniętą buzią
- wygładzić zmarszczki
- mieć fajną, nawilżoną buzię
- pielęgnować naczynka, żeby nie pękały
- nie dostawać czerwonych swędzących, pieczących, szorstkich plam

Ktoś pomoże?
Najlepiej na mnie sprawdziły się kremy:
Masło kakaowe Ziaja, krem ochronny z wit. A (za 2 zł), krem Ziaja-kozie mleko, krem oliwkowy Ziaja
Dobrze na mnie działają te kremy, ale nie pielęgnują mojej skóry naczynkowej i po dłuższym stosowaniu małe czerwone plamy są.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 15:49   #56
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

A pytałaś na biochemii? Myślę że tam na pewno ktoś by Ci pomógł
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 15:50   #57
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też mam pytanie odnośnie mojej skóry, no już nie daję rady...

Mam prawie identyczną skórę jak Autorka, czyli suchą, alergiczną, wrażliwą + naczyniową. Stosowałam mnóstwo kremów i czym więcej kupuję kremów nawilżających z dopiskiem -hydro, tym skóra w bardziej opłakanym stanie...
Dodam, że mam sporo zmarszczek pod oczami, a chciałabym je wygładzić/ spłycić/ zredukować. Co robić? Szukać w kremach odżywczych, czy ścierać i pogrubiać naskórek? Boję się uszkodzić moje naczynka.
Chcę zrobić sobie krem w internecie na stronie pod tą samą nazwą Ale nawet nie wiem, jakie tam składniki dodać, żeby :
- nie budzić się już z samego rana ze ściągniętą buzią
- wygładzić zmarszczki
- mieć fajną, nawilżoną buzię
- pielęgnować naczynka, żeby nie pękały
- nie dostawać czerwonych swędzących, pieczących, szorstkich plam

Ktoś pomoże?
Najlepiej na mnie sprawdziły się kremy:
Masło kakaowe Ziaja, krem ochronny z wit. A (za 2 zł), krem Ziaja-kozie mleko, krem oliwkowy Ziaja
Dobrze na mnie działają te kremy, ale nie pielęgnują mojej skóry naczynkowej i po dłuższym stosowaniu małe czerwone plamy są.
Kremy typu hydro są słabe jak na skórę suchą, wiec nic dziwnego, że Ci nie służą Powinnaś używać półtłustych/ tłustych kremów z lipidami np. ceramidami, olejami, czynnikiem nmf (naturalny czynnik nawilżający --> tego szukaj na półproduktach i tym składnikiem wzbogacaj swoje kremy).

Najpierw porządnie natłuść i nawilż twarz Na dzień obowiązkowo krem z filtrem mineralnym spf 50 (chroni też naczynka) np. Lirene dermoprogram. Pod filtr na dzien dobre są sera z wit. C (naczynka wzmacnia, rozsweitla skórę, działa antystarzeniowo i wzmacnia działanie filtru) np. Flavo C, ale musisz sama sprawdzić czy nie podrażni CIę.

Na dzień możesz też smarować twarz kremem półtłustym i po np. godz. jak się wchłonie aplikować filtr.

Na ukojenie skóry dobre są wody termalne do spryskiwania np. Uriage. I oczywiscie picie wody, dobra dieta
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 19:35   #58
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

dziękuję Wam za odpowiedzi

przejrzę jeszcze biochemię, może pogłębię swoją wiedzę ;-)
Muszę szybko wyczerpać moje zapasy filtru z sorai i kupić mineralny, być może to będzie strzał w 10
Co do natłuszczania i nawilżania twarzy to robię to bardzo często, naprawdę gdyby moja twarz miala duszę i rozum to bym dawno jej wygarnęła, że jest tak rozpieszczana (oczywiscie nieprzesadnie), zadbana, nawilzana, masowana, a ona tak mi się odwdzięcza :-D
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:38   #59
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

nie jestem ekspertem ale powiem coś od siebie
ziółka typu pokrzywa, duże ilości zielonej herbaty - działają moczopędnie tj. odwadniająco. czy to wpłynie istotnie na stan skóry? nie wiem. pij najlepiej dużo wody, soków warzywnych.
rozważ łykanie oleju z ogórecznika/oleju z wiesiołka - mi pomogło na cerę podrażnioną. ogólnie kwasy omega! (roślinne).
kwas hialuronowy w kapsułkach - niestety, dość drogi
Pierwsze i najważniejsze - skórze suchej potrzebne jest nie tyle co nawilżenie a natłuszczenie - ceramidy, lipidy. tego szukaj w kremach.
po drugie to zrobić wszystko by wzmocnić barierę naskórkową
duzo dobrego słyszałam o physiogelu. nie jest za tani, ale sadzę, że lepiej kupić droższy, porządniejszy krem a nie wydawać więcej za to na rzeczy mniej istotne.
do mycia twarzy suchej dobre są mleczka. ja osobiście myję twarz olejkiem takim z rossmana dla kobiet w ciąży . Przecieram jak tonikiem. i pianką z galanei - taka z motylkiem.
Kup może sobie własnie jakiś olejek. Może spróbuj oleju kokosowego/ choć może zatykać chyba...
Ogólnie też szukam czegoś co ładnie mi twarz nawilży, bo troche ją przesuszam pewnymi środkami i też wychodzą mi kresko-zmarszczki, które znikają po natłuszczeniu/nawodnieniu...
czy masz u siebie w mieście aptekę dbam o zdrowie? jesli tak to poszukaj czegoś tam, czegoś bardziej aptecznego i zamów sobie przez internet i ci sprowadzą często jest wtedy taniej.
pozdrawiam.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Kryształku, chyba nie da się załatwic tego wszystkiego jednym kremem. Jedyny krem który istotnie pomógł mi na naczynka osobiście to krem Iwostinu na noc dla osób z trądzikiem różowatym. Na naczynka - a przede wszystkim na bolące, piekące policzki.
na podrażnienia poszukaj czegoś z pantenolem i alantoiną. koją, goją i łagodzą
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 08:51   #60
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
nie jestem ekspertem ale powiem coś od siebie
ziółka typu pokrzywa, duże ilości zielonej herbaty - działają moczopędnie tj. odwadniająco. czy to wpłynie istotnie na stan skóry? nie wiem. pij najlepiej dużo wody, soków warzywnych.
rozważ łykanie oleju z ogórecznika/oleju z wiesiołka - mi pomogło na cerę podrażnioną. ogólnie kwasy omega! (roślinne).
kwas hialuronowy w kapsułkach - niestety, dość drogi
Pierwsze i najważniejsze - skórze suchej potrzebne jest nie tyle co nawilżenie a natłuszczenie - ceramidy, lipidy. tego szukaj w kremach.
po drugie to zrobić wszystko by wzmocnić barierę naskórkową
duzo dobrego słyszałam o physiogelu. nie jest za tani, ale sadzę, że lepiej kupić droższy, porządniejszy krem a nie wydawać więcej za to na rzeczy mniej istotne.
do mycia twarzy suchej dobre są mleczka. ja osobiście myję twarz olejkiem takim z rossmana dla kobiet w ciąży . Przecieram jak tonikiem. i pianką z galanei - taka z motylkiem.
Kup może sobie własnie jakiś olejek. Może spróbuj oleju kokosowego/ choć może zatykać chyba...
Ogólnie też szukam czegoś co ładnie mi twarz nawilży, bo troche ją przesuszam pewnymi środkami i też wychodzą mi kresko-zmarszczki, które znikają po natłuszczeniu/nawodnieniu...
czy masz u siebie w mieście aptekę dbam o zdrowie? jesli tak to poszukaj czegoś tam, czegoś bardziej aptecznego i zamów sobie przez internet i ci sprowadzą często jest wtedy taniej.
pozdrawiam.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Kryształku, chyba nie da się załatwic tego wszystkiego jednym kremem. Jedyny krem który istotnie pomógł mi na naczynka osobiście to krem Iwostinu na noc dla osób z trądzikiem różowatym. Na naczynka - a przede wszystkim na bolące, piekące policzki.
na podrażnienia poszukaj czegoś z pantenolem i alantoiną. koją, goją i łagodzą
Skóra sucha nie powinna obawiać się zapchania porów. Oleje (nie olejki).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 09:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.