Serum do twarzy- wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 12:43   #31
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ayla74 Pokaż wiadomość
Hej susabee najchetniej stosuje Vichy Aqualia Thermal krem i serum... Pani w aptece tak mi doradzila ale mam co do tego watpliwosci . W moim przypadku raczej sie nie sprawdzilo .Drogie nie koniecznie mus byc dobre
Znalazłam skład tego serum i wg mnie to prezentuje się zupełnie nieciekawie- nie wiem, co tam miałoby nawilżać, zwłaszcza skórę, która tego potrzebuje, bo oprócz gliceryny (wysoko w składzie ) i hialuronu, które nie wszystkim służą (jak tu dziewczyny pisały), to raczej sam syf tam się znajduje- ale wiesz, ja to jestem zafiksowana na naturę, więc może jeszcze niech ktoś inny się wypowie
Formuła AQUA / WATER - GLYCERIN - DIMETHICONE - SERINE - ALCOHOL DENAT. - PROPYLENE GLYCOL - PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL - GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER - DIMETHICONOL - SODIUM HYALURONATE - PHENOXYETHANOL - AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE - DISODIUM EDTA - CAPRYLYL GLYCOL - CITRIC ACID - BIOSACCHARIDE GUM-1 - PARFUM / FRAGRANCE
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:49   #32
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54076589]Znalazłam skład tego serum i wg mnie to prezentuje się zupełnie nieciekawie- nie wiem, co tam miałoby nawilżać, zwłaszcza skórę, która tego potrzebuje, bo oprócz gliceryny (wysoko w składzie ) i hialuronu, które nie wszystkim służą (jak tu dziewczyny pisały), to raczej sam syf tam się znajduje- ale wiesz, ja to jestem zafiksowana na naturę, więc może jeszcze niech ktoś inny się wypowie
Formuła AQUA / WATER - GLYCERIN - DIMETHICONE - SERINE - ALCOHOL DENAT. - PROPYLENE GLYCOL - PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL - GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER - DIMETHICONOL - SODIUM HYALURONATE - PHENOXYETHANOL - AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE - DISODIUM EDTA - CAPRYLYL GLYCOL - CITRIC ACID - BIOSACCHARIDE GUM-1 - PARFUM / FRAGRANCE[/QUOTE]
zgadzam sie z Toba jak najbardziej , nie jest warte swojej ceny oczekiwalam czego lepszego.....
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 14:29   #33
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o Kwasie alfa-liponowym?

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kw...a-liponowy/215

Stosowała go któraś za was? Ja mam zamiar dodawać go do jakiegoś oleju, np Perilla lub Marula. Myślicie, że kwas pod postacią proszku dobrze się rozpuści i nie będzie grudek?
Kupiłam kiedyś ten produkt, bo z ALA wiązałam duże nadzieje, ale potem dopiero doczytałam, że oleje trzeba podgrzać i to mnie trochę przystopowało, ponieważ mam ciekawe gotowce olejowe, które są sporządzone pod kątem zachowania jak najlepszych właściwości substancji czynnych, czego nie chciałabym zaprzepaścić podgrzewaniem (samoróbki mnie nie jarają i raczej nie mam w tym wprawy), ale znalazłam coś takiego- już rozpuszczony http://www.fitoteka.pl/pl/c/Olejki-fotoochronne/56

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-10 o 15:42
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:11   #34
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54076589]Znalazłam skład tego serum i wg mnie to prezentuje się zupełnie nieciekawie- nie wiem, co tam miałoby nawilżać, zwłaszcza skórę, która tego potrzebuje, bo oprócz gliceryny (wysoko w składzie ) i hialuronu, które nie wszystkim służą (jak tu dziewczyny pisały), to raczej sam syf tam się znajduje- ale wiesz, ja to jestem zafiksowana na naturę, więc może jeszcze niech ktoś inny się wypowie
Formuła AQUA / WATER - GLYCERIN - DIMETHICONE - SERINE - ALCOHOL DENAT. - PROPYLENE GLYCOL - PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL - GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER - DIMETHICONOL - SODIUM HYALURONATE - PHENOXYETHANOL - AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE - DISODIUM EDTA - CAPRYLYL GLYCOL - CITRIC ACID - BIOSACCHARIDE GUM-1 - PARFUM / FRAGRANCE[/QUOTE]

Ja nie jestem aż tak zafiksowana na naturę, ale nie wybrałabym serum z dimethicone na początku składu. To jest emolient, silikon, co prawda niektórzy twierdzą, że zupełnie bezpieczny, ale u mnie świeci się żółte światło, gdy go widzę w składzie, a na początku składu to nawet czerwone światło.
Poza tym tak jak zgadywałam wysoko jest też alkohol.
Dokładnie tak jak wspomniałaś susabee, niektórym nawilżacze nie służą i działaja wręcz odwrotnie

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Pokazały mi się jakby zdublowane posty i już myślałam, ze wizaż się zepsuł, a to wątki zostały połączone.
Wydaje mi się, że teraz jest mniej czytelnie, bo mój pierwszy post, porządkujący i zbierający najważniejsze informacje nie jest pierwszym postem wątku, ale zasady to zasady.
Jeżeli nadal czyta nas mod, to może warto podwiesić ten wątek? Albo zrobić mapę podforum, taką, jak jest na "Pytaniach do kosmetyczki"?
To są tylko luźne sugestie


A teraz już ad rem:
zdecydowałam się na serum Orientana Bio serum do twarzy Miód i Propolis. Skład wydaje mi się piękny

Cytat:
Aqua, Mel Extract (miód), Glycerine, Propolis Extract (Propolis), Aloe Vera Callus Extract , Sodium PCA, Adiposlim, Aquaxyl, Pyrus Malus Fruit Extract, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Główne składniki jak w serum It's skin (tym, które pozytywnie oceniła Chimay), a cena mniejsza.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:42   #35
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Pokazały mi się jakby zdublowane posty i już myślałam, ze wizaż się zepsuł, a to wątki zostały połączone.
Wydaje mi się, że teraz jest mniej czytelnie, bo mój pierwszy post, porządkujący i zbierający najważniejsze informacje nie jest pierwszym postem wątku, ale zasady to zasady.
Jeżeli nadal czyta nas mod, to może warto podwiesić ten wątek? Albo zrobić mapę podforum, taką, jak jest na "Pytaniach do kosmetyczki"?
To są tylko luźne sugestie
Poprosiłam o ich połączenie (Między innymi z uwagi na wątek językoznawczy... Temat ma swoją historię, Wizażanki nie stosują takich kosmetyków od wczoraj. A wyszukiwarka faktycznie nie jest zbyt przyjazna). Jeśli chodzi o czytelność, cóż, kto (statystycznie rzecz ujmując) zadaje sobie trud czytania początkowych postów?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:56   #36
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
zdecydowałam się na serum Orientana Bio serum do twarzy Miód i Propolis. Skład wydaje mi się piękny



Główne składniki jak w serum It's skin (tym, które pozytywnie oceniła Chimay), a cena mniejsza.
Zawsze zastanawiam się, co się kryje pod takimi nazwami firmowymi (chyba patentami ) jak właśnie Adiposlim, Aquaxyl- czy one nie zawierają jakichś "trefnych" składników wrzuconych mimochodem do bardzo fajnego, naturalnego składu??
Czy firma tłumaczy może co to są za wynalazki i co konkretnie tam robią?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:06   #37
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54078707]Zawsze zastanawiam się, co się kryje pod takimi nazwami firmowymi (chyba patentami ) jak właśnie Adiposlim, Aquaxyl- czy one nie zawierają jakichś "trefnych" składników wrzuconych mimochodem do bardzo fajnego, naturalnego składu??
Czy firma tłumaczy może co to są za wynalazki i co konkretnie tam robią?[/QUOTE]

Cytat ze strony Orientany:

Cytat:
Sorbitan Laurate And Lauroyl Proline - Adiposlim (akceptowany przez Ecocert i Natrue) - działa ujędrniająco
A propos- macie jakieś ulubione strony- encyklopedie składników?
Ja sie niegdyś posiłkowałam kosmopedią, ale z wieloma stwierdzeniami się nie zgadzam i teraz tam nie zaglądam.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Poprosiłam o ich połączenie (Między innymi z uwagi na wątek językoznawczy... Temat ma swoją historię, Wizażanki nie stosują takich kosmetyków od wczoraj. A wyszukiwarka faktycznie nie jest zbyt przyjazna). Jeśli chodzi o czytelność, cóż, kto (statystycznie rzecz ujmując) zadaje sobie trud czytania początkowych postów?
Każdy kto przestrzega zasad forum A taki układ może zniechęcać. Trudno, stało się
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 16:23   #38
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Cytat ze strony Orientany:



A propos- macie jakieś ulubione strony- encyklopedie składników?
Ja sie niegdyś posiłkowałam kosmopedią, ale z wieloma stwierdzeniami się nie zgadzam i teraz tam nie zaglądam.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------



Każdy kto przestrzega zasad forum A taki układ może zniechęcać. Trudno, stało się
O, miłe zaskoczenie tym składem Adiposlimu ; jeśli ten drugi, Aquaxyl też nie przemyca nic trefnego, to byłoby super- teraz tylko najważniejsze, żeby Ci pasowało, bo- jak wiadomo- skład sam w sobie niczego w tym zakresie nie gwarantuje; mam tu na myśli tzw. magiczne właściwości użytkowe, które, z tego, co zauważyłam, są podkręcane w większości właśnie przez te trefne składniki
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:12   #39
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Cytat ze strony Orientany:

Każdy kto przestrzega zasad forum A taki układ może zniechęcać. Trudno, stało się


Bez przesady, wcześniejsze wypowiedzi są [były] istotne, zanim je diabli wzięli... (jak się okazuje po tylu latach ciągle aktualne) i raczej lakonicznie. Twój post jest zaledwie 17 z kolei i gdzieś w połowie pierwszej strony, wyróżnia się graficznie. Kto przestrzega regulaminu, jest zainteresowany i chce znaleźć - znajdzie, inni i tak nie zadadzą sobie trudu... Było, minęło... Wielka szkoda, bo miał wartość merytoryczną.



Moje plany na ten rok (praktycznie to chyba nawet na dwa lata) to ekoampułki Aromedy (miałam na razie tylko tę pod oczy, próbki tej z kwasem hialuronowym), koniecznie Arkana, może John Masters i Yonelle z witaminą C, Iwostin do cery tłustej i Bielenda, coś Pauli B. Pewnie coś jeszcze się pojawi.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2016-01-16 o 19:23 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 20:37   #40
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
A propos- macie jakieś ulubione strony- encyklopedie składników?
Ja sie niegdyś posiłkowałam kosmopedią, ale z wieloma stwierdzeniami się nie zgadzam i teraz tam nie zaglądam.
Zdecydowanie polecam ewg, niepolskie, ale w miarę klarowne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 22:58   #41
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zdecydowanie polecam ewg, niepolskie, ale w miarę klarowne.
Nie wiem, czy dobrze trafiłam. jestem na stronie EWG's Skin Deep Cosmetics database i jest tu lista kosmetyków, których składy są zanalizowane pod kątem róznych zagrożeń. Po kliknięciu na dany składnik wyświetla się jego analiza.
Z zagranicznymi stronami mam ten problem, że nie znam zbyt dobrze fachowego języka kosmetologii, chemii czy biologii Oczywiście to jest do nauczenia, ale ja mam ten problem ogólnie z językami, zawsze gdzieś z tyłu głowy mam obawę, że coś źle zrozumiem, np że nie znam drugiego znaczenia danego słowa i coś źle odbiorę. Dlatego mam wrażenie, że nigdy nie nauczę się żadnego języka biegle.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 23:33   #42
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dobrze trafiłam. jestem na stronie EWG's Skin Deep Cosmetics database i jest tu lista kosmetyków, których składy są zanalizowane pod kątem róznych zagrożeń. Po kliknięciu na dany składnik wyświetla się jego analiza.
Z zagranicznymi stronami mam ten problem, że nie znam zbyt dobrze fachowego języka kosmetologii, chemii czy biologii Oczywiście to jest do nauczenia, ale ja mam ten problem ogólnie z językami, zawsze gdzieś z tyłu głowy mam obawę, że coś źle zrozumiem, np że nie znam drugiego znaczenia danego słowa i coś źle odbiorę. Dlatego mam wrażenie, że nigdy nie nauczę się żadnego języka biegle.
Tam na górze jest wyszukiwarka i wpisujesz dany składnik. Poza tym każdy składnik ma takie kółeczko po lewej stronie i może być zielone, żółte i czerwone, a w nim są jeszcze cyfry. Czerwone oznacza, że składnik jest niebezpieczny, żółte, że też nie za ciekawy, a zielone, że w miarę przyzwoity do bezpieczny. Poza tym masz jeszcze przy "czerwonych" składnikach jak zjedziesz na dół, inne składniki, które go zawierają. Ale takiej stronki stricte ze składnikami, które należy omijać bo np. nie są zatwierdzone przez żadne ecocerty to chyba nie ma, możesz ewentualnie zajrzeć do mnie do opisu, chociaż zdaję sobie sprawę, że to nie wszystkie zabronione substancje.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 23:54   #43
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tam na górze jest wyszukiwarka i wpisujesz dany składnik. Poza tym każdy składnik ma takie kółeczko po lewej stronie i może być zielone, żółte i czerwone, a w nim są jeszcze cyfry. Czerwone oznacza, że składnik jest niebezpieczny, żółte, że też nie za ciekawy, a zielone, że w miarę przyzwoity do bezpieczny. Poza tym masz jeszcze przy "czerwonych" składnikach jak zjedziesz na dół, inne składniki, które go zawierają. Ale takiej stronki stricte ze składnikami, które należy omijać bo np. nie są zatwierdzone przez żadne ecocerty to chyba nie ma, możesz ewentualnie zajrzeć do mnie do opisu, chociaż zdaję sobie sprawę, że to nie wszystkie zabronione substancje.

Teraz ogarniam
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 08:34   #44
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------



A teraz już ad rem:
zdecydowałam się na serum Orientana Bio serum do twarzy Miód i Propolis. Skład wydaje mi się piękny



Główne składniki jak w serum It's skin (tym, które pozytywnie oceniła Chimay), a cena mniejsza.
uuu chyba też się skuszę, jestem teraz na fali miodowej manii, a propolis uwielbiam. Skąd zamawiałaś Katarzyno?
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:49   #45
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
uuu chyba też się skuszę, jestem teraz na fali miodowej manii, a propolis uwielbiam. Skąd zamawiałaś Katarzyno?
Strona Naturalne piękno Mają najtaniej ze wszystkich stron, jakie przeglądałam, chociaż różnica jest delikatna (na innych 51 zł, a tam 48 z groszami W dodatku wysyłka 8,50zł (jestem przyzwyczajona do wysyłek perfumowych za kilkanaście zł, więc miałam miłą niespodziankę).
Okazało się, ze mają też półprodukty Na szczęście opanowałam się i wzięłam tylko siarkę za 2 zł
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:29   #46
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Strona Naturalne piękno Mają najtaniej ze wszystkich stron, jakie przeglądałam, chociaż różnica jest delikatna (na innych 51 zł, a tam 48 z groszami W dodatku wysyłka 8,50zł (jestem przyzwyczajona do wysyłek perfumowych za kilkanaście zł, więc miałam miłą niespodziankę).
Okazało się, ze mają też półprodukty Na szczęście opanowałam się i wzięłam tylko siarkę za 2 zł
aaa najgorzej, w zeszłym tygodniu zrobiłam u nich zamówienie ( na które właśnie czekam), więc chyba dopiero przy następnej okazji je sobie sprezentuje. teraz lecą do mnie olejek i ekstrakt z malin, wit. E i hydrolat
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 18:10   #47
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Mam już w swoich rękach serum z miodem i propolisem od Orientany .
Na razie mogę powiedzieć tyle, że jest gęste, treściwe, powoduje, że ściągnięcie ustępuje, ma bardzo miodowy zapach, ale też tworzy pewien film na twarzy, nieco lepki.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 19:09   #48
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mam już w swoich rękach serum z miodem i propolisem od Orientany .
Na razie mogę powiedzieć tyle, że jest gęste, treściwe, powoduje, że ściągnięcie ustępuje, ma bardzo miodowy zapach, ale też tworzy pewien film na twarzy, nieco lepki.
Dobrze wiedzieć, nie kupię. Takie sera są u mnie spalone na starcie.
Mnie brakuje teraz w DE dobrego serum na zimę, bo skończyłam Skin Up Verony. Mam koncentrat Smocza Krew Farmony, ale to jest prawie woda, nawet dla mojej cery za lekki. Zaś AmberRay Farmony jest bardziej żelowy, ale jednak brakuje mu czegoś, żeby był całkiem komfortowy, zwłaszcza jak jestem po aplikacji kwasu salicylowego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 19:44   #49
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, nie kupię. Takie sera są u mnie spalone na starcie.
Mnie brakuje teraz w DE dobrego serum na zimę, bo skończyłam Skin Up Verony. Mam koncentrat Smocza Krew Farmony, ale to jest prawie woda, nawet dla mojej cery za lekki. Zaś AmberRay Farmony jest bardziej żelowy, ale jednak brakuje mu czegoś, żeby był całkiem komfortowy, zwłaszcza jak jestem po aplikacji kwasu salicylowego.
Teraz nałozyłam serum tuż po micelu i po czasie się dość dobrze wchłonął, ale nadal czuję taką powłoczkę. Na brodzie nałozyłam więcej i tam jest lepko.
Czy podobnie zachowywało się serum It's Skin?

Podrzucę Ci moje typy
1. KLIK (mam nadzieję, że ecco verde wysyłają do DE
2. KLIK
3. KLIK
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-15, 20:00   #50
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Teraz nałozyłam serum tuż po micelu i po czasie się dość dobrze wchłonął, ale nadal czuję taką powłoczkę. Na brodzie nałozyłam więcej i tam jest lepko.
Czy podobnie zachowywało się serum It's Skin?
Nie, ja każde lepkie serum źle oceniam już za sam ten fakt.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Podrzucę Ci moje typy
1. KLIK (mam nadzieję, że ecco verde wysyłają do DE
2. KLIK
3. KLIK
O, PHB mi się podoba. Mizona miałam krem z tej serii, może teraz by mi pasował, bo on był bardzo, bardzo lekki, takie kremy to ja mogę kupować. Tylko wtedy jak mi Aleppo zrobiło jesień średniowiecza z twarzy, był zwyczajnie bezradny. Dostałam do niego próbkę chyba tego serum/ampulki własnie i coś kojarzę, że to było na alko i było bardzo wodniste.

A ta Orientana z wit C nie jest lepka?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 20:10   #51
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

O, PHB mi się podoba. Mizona miałam krem z tej serii, może teraz by mi pasował, bo on był bardzo, bardzo lekki, takie kremy to ja mogę kupować. Tylko wtedy jak mi Aleppo zrobiło jesień średniowiecza z twarzy, był zwyczajnie bezradny. Dostałam do niego próbkę chyba tego serum/ampulki własnie i coś kojarzę, że to było na alko i było bardzo wodniste.
Teraz patrzę na skład i rzeczywiście, jest alko. Nie zauważyłam wcześniej, normalnie już bym skreśliła to serum, ale intryguje mnie ten śluz ślimaczy


Cytat:
A ta Orientana z wit C nie jest lepka?
Nie wiem, nie miałam. Z Orientany na pierwszy ogień wzięłam ten miód z propolisem i wydaje mi się, że to własnie ten miód powoduje tę lepkość. To nie jest lepkość, jaką daje gliceryna, ale taka gęściejsza, treściwsza.
To będzie mój nr 2, więc dam znać, jak się sprawuje
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 21:12   #52
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Teraz patrzę na skład i rzeczywiście, jest alko. Nie zauważyłam wcześniej, normalnie już bym skreśliła to serum, ale intryguje mnie ten śluz ślimaczy
W takim razie to było to, konsystencja wody i dużo alko. Ja za takimi nie przepadam, bo nie są w stanie zastąpić mi kremu, a o to chodzi mi najbardziej. Jeśli nie chcesz wody, to kup krem z tej serii w słoiczku, to jest coś zupełnie innego niż europejskie kremy, jest tak lekki, że prawie płynny, spokojnie można by go przepakować w tubkę i nazwać serum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 22:39   #53
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W takim razie to było to, konsystencja wody i dużo alko. Ja za takimi nie przepadam, bo nie są w stanie zastąpić mi kremu, a o to chodzi mi najbardziej. Jeśli nie chcesz wody, to kup krem z tej serii w słoiczku, to jest coś zupełnie innego niż europejskie kremy, jest tak lekki, że prawie płynny, spokojnie można by go przepakować w tubkę i nazwać serum.
"Wody" też nie lubię, bo jest za słaba Czyli właściwie z tego samego powody,co Ty.
Jesli chodzi o krem, to bedzie TEN czy TEN?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 22:46   #54
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
"Wody" też nie lubię, bo jest za słaba Czyli właściwie z tego samego powody,co Ty.
Jesli chodzi o krem, to bedzie TEN czy TEN?
http://www.myasia.pl/holika-holika-p...air-emulsion-1 Ktos mi ostatnio polecil to. Do Mizona trzeba mieć cierpliwość i grubą skorę.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:11   #55
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
http://www.myasia.pl/holika-holika-p...air-emulsion-1 Ktos mi ostatnio polecil to. Do Mizona trzeba mieć cierpliwość i grubą skorę.
Dlaczego?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:19   #56
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Sklad i specyficzna konsystencja. Jak dobrze kojarzę mialam próbkę ampułki, którą dostalam przy zakupie innego ślimaka, którego też nie polecam, to jak wyżarło mi twarz i jak długo ją leczyłam po jednej aplikacji pamiętam do dziś. Nigdy więcej.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:28   #57
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Sklad i specyficzna konsystencja. Jak dobrze kojarzę mialam próbkę ampułki, którą dostalam przy zakupie innego ślimaka, którego też nie polecam, to jak wyżarło mi twarz i jak długo ją leczyłam po jednej aplikacji pamiętam do dziś. Nigdy więcej.
Teraz mi się przypomina, że kiedyś miałam próbkę kremu azjatyckiego, kto wie czy właśnie nie Mizona, po którym dostałam jakiegoś uczulenia. Opisałam to w recce na KWC, która niestety zniknęła, bo niedotrzymałam terminu- wystawiłam ją po 3 dniach. Teraz za nic nie moge sobie przypomnieć, co to był za krem Mam nadzieję, ze to nie był Mizon, muszę dotrzeć do korespondencji z tamtego czasu (dostałam próbkę w ramach wymiany).
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:41   #58
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Dotarlam do recki czegoś innego mam zaznaczone dzięki temu wiem, że ampułki Mizona w życiu nie kupię /ma alkohol w składzie i zapachu, który na mojej normalnej skórze sie nie sprawdza/.
Teraz widzę swoj bląd chodziło mi oczywiście o sklad, ale skoro wspomnialam o zapachu to też było coś nie tak-już wiem śmierdział alkoholem...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 01:11   #59
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mam już w swoich rękach serum z miodem i propolisem od Orientany .
Na razie mogę powiedzieć tyle, że jest gęste, treściwe, powoduje, że ściągnięcie ustępuje, ma bardzo miodowy zapach, ale też tworzy pewien film na twarzy, nieco lepki.
U mnie to by źle wróżyło

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie miałam. Z Orientany na pierwszy ogień wzięłam ten miód z propolisem i wydaje mi się, że to własnie ten miód powoduje tę lepkość. To nie jest lepkość, jaką daje gliceryna, ale taka gęściejsza, treściwsza.
To będzie mój nr 2, więc dam znać, jak się sprawuje
Z pewnością miód. Mam z nim często do czynienia i nie wyobrażam sobie nie spłukać go z twarzy, miód jest super do mycia twarzy, ale w serum i to w takiej ilości, że aż się lepi to sobie nie wyobrażam na mojej skórze.

Ale teraz patrzę, że ono jest do suchej skóry, a miód drugi w składzie, po wodzie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 08:16   #60
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
"Wody" też nie lubię, bo jest za słaba Czyli właściwie z tego samego powody,co Ty.
Jesli chodzi o krem, to bedzie TEN czy TEN?
All in One Snail Repair .
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-22 18:44:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.