Czerwone plamy w kącikach - izotek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-01, 16:40   #1
glorylife
Przyczajenie
 
Avatar glorylife
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Thumbs down

Czerwone plamy w kącikach - izotek


Witam, więc dzisiaj zaczynam 6 miesiąc z izotekiem. Moja dawka to 30 mg i kuracja ma trwać jeszcze 3 miesiące. Ważę 52 kg. Otóż już po 3 tyg brania leku wyskoczyło mi coś jak opryszczka na całych ustach, co po 5 dniach smarowania zoviraxem duo zniknęło, miałam potem nawroty ale odkąd zaczęłam używać balsamu URIAGE problemy z krostkami zniknęły. Ale w kącikach wyskoczyło mi ropne zapalenie, ktore rozprzestrzeniło się na kąciki i obszar obok nich. Dostałam na to steryd i ropa przestała się pojawiać, ale zostało wielkie zaczerwienienie. Próbowałam to smarować wszystkim, a dermatolog mówi że najwidoczniej takie skutki i tyle. Używałam cutivate, kremów na atiopię z uriage, la roshe possay krem z wit b5, jakieś maści na zajady ( których nie mam, a jedynie zaczerwienienie), dosłownie wszystkiego. Jest to ogromny problem, bo nie chce mi się z nikim spotykać, z takimi ustami. Trwa to już kilka miesięcy. Już sama nie wiem czy po odstawieniu leku zniknie czy to już takie przebarwienie. Jednak wgle mi to nie blednie, z dnia na dzień jest tak samo. Załączę zdjęcie jak to mniej więcej wygląda, tylko że u mnie jest jeszcze gorzej, bo to zaczerwienienie rozciąga się jeszcze bardziej w dół.

https://media.abczdrowie.pl/uploads/...l-ust_1572.jpg
glorylife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 12:40   #2
glorylife
Przyczajenie
 
Avatar glorylife
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone plamy w kącikach - izotek

Pomocy czy ktos miał coś podobnego???????/
glorylife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:16   #3
q112233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 35
Dot.: Czerwone plamy w kącikach - izotek

Cytat:
Napisane przez glorylife Pokaż wiadomość
Witam, więc dzisiaj zaczynam 6 miesiąc z izotekiem. Moja dawka to 30 mg i kuracja ma trwać jeszcze 3 miesiące. Ważę 52 kg. Otóż już po 3 tyg brania leku wyskoczyło mi coś jak opryszczka na całych ustach, co po 5 dniach smarowania zoviraxem duo zniknęło, miałam potem nawroty ale odkąd zaczęłam używać balsamu URIAGE problemy z krostkami zniknęły. Ale w kącikach wyskoczyło mi ropne zapalenie, ktore rozprzestrzeniło się na kąciki i obszar obok nich. Dostałam na to steryd i ropa przestała się pojawiać, ale zostało wielkie zaczerwienienie. Próbowałam to smarować wszystkim, a dermatolog mówi że najwidoczniej takie skutki i tyle. Używałam cutivate, kremów na atiopię z uriage, la roshe possay krem z wit b5, jakieś maści na zajady ( których nie mam, a jedynie zaczerwienienie), dosłownie wszystkiego. Jest to ogromny problem, bo nie chce mi się z nikim spotykać, z takimi ustami. Trwa to już kilka miesięcy. Już sama nie wiem czy po odstawieniu leku zniknie czy to już takie przebarwienie. Jednak wgle mi to nie blednie, z dnia na dzień jest tak samo. Załączę zdjęcie jak to mniej więcej wygląda, tylko że u mnie jest jeszcze gorzej, bo to zaczerwienienie rozciąga się jeszcze bardziej w dół.

https://media.abczdrowie.pl/uploads/...l-ust_1572.jpg

masz zapalenie czerwieni wargowej spowodowane izotekiem (i wymienione jako skutek uboczny w ulotce izoteku)

kup sobie witaminę B2 (ryboflawina) i łykaj co najmniej 3 * dzienne zapotrzebowanie (może też być witamina B-complex)
q112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-03 20:16:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.