kiedy dziecko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-31, 14:14   #1
Tawyjatkowaja12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2

kiedy dziecko?


Hej. Mam 20 lat i od 3 lat jestem w związku z 14 lat starszych facetem. Mieszkamy razem od roku i bardzo się kochamy. On coraz częściej przebąkuje coś o dziecku, dla żartów głaszcze mnie po brzuchu i pyta jak tam nasze dziecko. Sam przyznał mi się, że sam boi się☠podjąć taką decyzję i doprowadzić do tego, ale liczy na "nieszczęśliwe" zrządzenie losu, że los za nas zdecyduje i ucieszyłby się. Ja z jednej strony też mam instynkt macierzyński, wyobrażam sobie brzdąca w naszym domu, czuję że to brakujące ogniwo. Ale mam dylemat, bo ja zapisałam się na studia, a odwlekając tę decyzję do ich skończenia mój mężczyzna będzie miał 40 lat. Sam powiedział mi ostatnio że 'czas leci', a nie chcielibyśmy by nasze 10 letnie dziecko miało 50 letniego tatę. I kto powinien się☠poświęcić? Czy ja powinnam odwlec w czasie naukę? Jaki według was byłby odpowiedni moment dla nas? Jeśli ma to znaczenie on dobrze zarabia i ma to unormowane, ja łapię dorywcze prace i jak wspomniałam wybieram się na studia. Liczę że wy, starsze z doświadczeniem doradzicie mi i dacie cenne wskazówki.
Tawyjatkowaja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 18:04   #2
stokrotka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 21
Dot.: kiedy dziecko?

Wiesz,dzisiaj między Wami jest dobrze,nigdy nie wiadomo co będzie za 10lat. Zapisz się na studia,skończ je i wtedy postarajcie się o dziecko,pamiętaj praca i wyksztalcenie Cie nie opuści. I nie,nie zakładam,ze Wam się nie uda,sama jestem w szczęśliwym związku już długo. A mężczyzna w wieku 40 lat,starający się o dziecko to nic dziwnego dziś kobiety w tym wieku nie raz rodzą pierwsze dziecko. Powodzenia
stokrotka233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 22:51   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: kiedy dziecko?

zawsze możesz studia odwlec o rok, skoro partner dobrze zarabia to co za problem w tym żebyś i studiowała i miała dziecko?

natomiast mnie tam by martwiło co innego - koleś gadający do pustego brzucha przebąkujący o tym, że liczy na wpadkę brzmi jakby sam miał w końcu się stać powodem "zrządzenia losu"... sorry ale moim zdaniem odpowiedzialna osoba nie rozmawia w taki sposób z partnerem o potencjalnym potomstwie, panikara ze mnie ale facet ma ciśnienie i to mocne i zdaje się Ciebie przygotowywać na "niby wpadkę"
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-31 23:51:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.