Chyba jestem w niechcianej ciąży... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-14, 22:07   #31
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Przeciez oni się nie znają Wogole jak po miesiącu czasu spotkań można cokolwiek obiecywać czy planować
Po co go wogole w to wciągać to tylko robienie sobie dodatkowych problemow
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-14, 22:34   #32
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Chyba jestem w niechcianej ciąży. Mam 26 lat i nigdy nie chciałam mieć dzieci. Nigdy nie czułam do nich żadnej sympatii, denerwowały mnie.
Najgorsze, że chyba wpadłam po bardzo krótkiej, miesięcznej znajomości...
Jeszcze gdybym miała oparcie w partnerze, a tak... Nie wiem jak on by na to zareagował, jest dość odpowiedzialny, pracuje, ale pewnie powiedziałby, że między nami nic nie będzie.
Uprawialiśmy seks w samym środku moich dni płodnych (czego nie mogę sobie teraz darować), prawdopodobnie dzień owulacji. Prezerwatywa pękła i nasienie było we mnie...
Wzięłam tabletkę po, ale było już po owulacji, więc niewielkie były szanse żeby zadziałała.
Okres spóźnia mi się jeden dzień (jest 15 dni po stosunku)
Robiłam test i wydawało mi się, że widzę pod światło cień kreski...
Jestem załamana, nie wiem jak mam sobie poradzić...
Aż się specjalnie zalogowałam, żeby odpowiedzieć.

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Najgorsze, że chyba wpadłam po bardzo krótkiej, miesięcznej znajomości...
Zdarza się nawet najlepszym. Co rozumiem przez słowo "najlepszym?". A no to, że to się może zdarzyć każdej kobiecie niezależnie czy stosuje antykoncepcję czy nie. Nawet jeśli zapomniała to może się zdarzyć wpadka i co wtedy? Może się zdarzyć wpadka nawet gdy stosuje antykoncepcję i co wtedy? No mówi się trudno, trzeba myśleć co dalej, zależy w jakiej sytuacji się jest (również tej finansowej) i czy chce się powołać na ten świat ten organizm czy też nie.

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Jeszcze gdybym miała oparcie w partnerze, a tak... Nie wiem jak on by na to zareagował, jest dość odpowiedzialny, pracuje, ale pewnie powiedziałby, że między nami nic nie będzie.
"Partner..." to za dużo powiedziane. To nie jest Twój facet jak można wywnioskować z wątku, nic Was nie łączy, znasz go msc, jesteście dla siebie obcymi ludźmi i łączył Was tylko seks więc nie jesteś mu nic winna, dłużna. Nie musisz mu mówić o tym, że prawdopodobnie jesteś w ciąży. Bo musisz być pewna i wiedzieć na 100%, a będziesz wg mnie tego pewna gdy udasz się do ginekologa na badania, a lekarz wykluczy lub potwierdzi ciążę. Testy ciążowe mogą nie wyjść i potwierdzić tego pozytywnego wyniku. Lepiej powtórzyć dwa razy, ale i tak bym nie dawała wiary. Idź do lekarza.

Dlaczego miałabyś mu mówić o ciąży? A gdybyś go znała dosłownie kilkanaście minut, miałabyś z nim seks i dość szybko okazałoby się, że wiesz, iż jesteś w ciąży to też miałabyś mu powiedzieć?

To czy mu powiesz czy nie o ciąży (jak będziesz pewna na 100%) to i tak nic między Wami nie zmieni. Przecież pewnie nawet razem nie będziecie, a skoro spotykaliście się tylko na seks to tylko seks był między Wami. Czy coś osobistego? Ja osobiście na Twoim miejscu nie chciałabym "potem dziecka" (dla mnie na początku to zlepek komórek, każdy z nas kiedyś takim zlepkiem komórek był) z obcym facetem. W ogóle jeśli nie planuje dzieci no to też o tym nie myślę, ale nie zamierzam Cię oceniać. To się zdarza, że gumka pęknie, albo zapomni się o zabezpieczeniu itd. no nie wiem różnie bywa, po co rozstrząsać g#no na atomy? No wg mnie niepotrzebnie i bezzasadnie.

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Wzięłam tabletkę po, ale było już po owulacji, więc niewielkie były szanse żeby zadziałała.
Okres spóźnia mi się jeden dzień (jest 15 dni po stosunku)
Robiłam test i wydawało mi się, że widzę pod światło cień kreski...
Jestem załamana, nie wiem jak mam sobie poradzić...
Nie wiem do końca jak działa tabletka po. Kiedyś czytałam, ale nie stosowałam bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Nie musiałam itd. Zażyłaś ją, ok, być może musisz trochę odczekać, ale jak najszybciej umów się na wizytę do ginekologa, żeby potwierdzić, albo wykluczyć zapłodnienie. Następnie pomyślisz co dalej. Jeśli nawet będzie za późno to pozostaje tylko aborcja, no ale teraz granice chyba są zamknięte, nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda.

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Jestem załamana, nie wiem jak mam sobie poradzić...
Teraz musisz być tylko spokojna. Zawsze mówię "tylko spokój może mnie uratować", chodzi mi o to w tym zdaniu, że nie możesz się denerwować, stresować tylko wszystko przyjąć na chłodno i dobrze skalkulować, obmyślić plan. W emocjach i stresie człowiek czasem robi głupie rzeczy, czasem zupełnie nieprzemyślane. Rozsądek w tym momencie ponad wszystko. I nie chodzi o to czy wcześniej byłaś rozsądna czy też nie (nie zamierzam Cię za to oceniać, w ogóle nie chce Cię oceniać) tylko o spokój i wyciszenie się, a co za tym idzie co masz z tym zrobić.

Facetowi bym nie mówiła, bo nie musisz mu mówić. Kończysz znajomość z tym Panem podając jakikolwiek powód (nie wspominając nic o ciąży) i zajmujesz się sprawą, która ciąży Ci serce i umysł bo to trudne i zarazem najważniejsze.

Gdybym sama była na Twoim miejscu pewnie w pierwszych chwilach wpadłabym w panikę, ale starałabym się podejść do tego zupełnie na chłodno. Oczywiście najpierw lekarz. Umów się jak najszybciej. Może uda się mieć tą wizytę już jutro.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
Najpierw zrób badania a później się zastanów co zrobisz. Nie masz już kontaktu z tym facetem? Moim zdaniem, jeśli potwierdzisz ciążę, powinnaś powiedzieć mu prawdę. Ma prawo wiedzieć.
Jeszcze raz powtórzę to co pisałam w stronę Autorki - dlaczego miałaby mu mówić o ciąży jeśli ją już potwierdzi? Uprawiali seks ponieważ obydwoje tego chcieli, z zabezpieczeniem bywa różnie, tutaj gumka pękła, facet skończył w niej, zdarza się i tak.

Czyżby seks to tylko kwestia jednej osoby? Zlepek komórek, który czasem jest konsekwencją seksu co znaczy? Że musi urodzić po tych 9 msc, a wcześniej powiadomić gościa o tym, że będzie miał dziecko? Kolesia zna 1 MSC CZASU, łączył ich tylko seks i w każdym razie mogli przestać się spotykać.
To tak samo jak spotkanie w warzywniaku. Oczywiście bez tematu seksu. Wiadomo, kogoś i mówi temu komuś "cześć". To do czegoś obliguje? Nie.

Jeśli Autorka potwierdzi ciążę to powinna jak najszybciej podjąć decyzję - albo jakoś sobie poradzi sama (mam na myśli głównie finanse) i urodzi wychowa to dzięki, albo usunie ciążę.

Co za urojony pomysł, aby mu mówić o tym, że w ciąży jest... Chyba, że zdecyduje się urodzić, wychować i wtedy mu powiedzieć no to MOŻE.

To, że Autorka może by mu powiedziała to nic by między nimi nie zmieniło.

Równie dobrze gdyby mu powiedziała (po potwierdzeniu, taaak, wciąż się powtarzam) o ciąży on mógłby nakłaniać ją do usunięcia. Nie wowmdo czy chciałby płacić alimenty w oztuwpkdu zdecydowania przez Autorkę, że urodzi i wychowa. No lol. Wiadomo jak się ten koleś zachowałby gdyby mu powiedziała? No nie. Nikt nie ma w ręku szklanej kuli, z której mógłby przepowiedzieć to i owo.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-06-14 o 23:01
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-14, 22:51   #33
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
Przerażają mnie te odpowiedzi o tym, że facet nie ma tu nic do gadania. Nie wiecie jaki jest, moze akurat wziąłby na siebie taką odpowiedzialność. Przecież to też byłoby jego dziecko... Dlaczego traktujecie go tak jakby był tylko dawcą nasienia?
Pękła im gumka. Więc facet sam powinien się zainteresować, jeśli mu tak zależy, to raz.

Dwa - to nie on zostanie w niechcianej ciąży albo sam z niechcianym dzieckiem. Nie umrze też w czasie połogu. Więc zasadniczo może się gonić.

Tak nas natura stworzyła, kobieta musi nosić dziecko i rodzić. A facet za to nie ma nic do gadania. Jest nie fair de facto w obie strony, coś za coś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-14, 22:53   #34
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie nie powiedzieć ojcu dziecka, że będzie tatą. Kimkolwiek by nie był.
Czyli rozumiem, że nawet gdybyś zaciążyła z gwałcicielem, a na przykład urodziłabyś syna po 9 msc to powiedziałabyś dziecku, że jego ojciec jest/był gwałcicielem i "tylko nie idź w jego ślady synku?". Nie no, można i tak. A pomyślałaś co potem pomyślałby dziecko (niezależnie jakiej byłoby płci) jakbyś o tym powiedziała? Może uznałoby, że to jego wina bo stało się wpadką (gdy będzie już trochę starsze i coś sobie uświadomi), albo, że nie wiem, stanie się takie samo jak jego ojciec?

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
Przerażają mnie te odpowiedzi o tym, że facet nie ma tu nic do gadania. Nie wiecie jaki jest, moze akurat wziąłby na siebie taką odpowiedzialność. Przecież to też byłoby jego dziecko...
No ja osobiście już się wypowiadałam. Dla mnie sprawa byłaby prosta bo gdybym ja była na miejscu Autorki i wiedziałabym, że jestem w ciąży to zrobiłabym wszystko aby usunąć ciążę i pozbyć się tego raz na zawsze. Nikt by się nie dowiedział ponieważ nikomu bym nie powiedziała.

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
Dlaczego traktujecie go tak jakby był tylko dawcą nasienia?
Spróbuj być na miejscu Autorki. Takie same słowa skierowałabyś w stronę gwałciciela? "Dlaczego traktujecie go tak jakby był tylko dawcą nasienia?"
Dlatego, że są/byli dla siebie obcymi ludzi, nie łączyła ich żadna znajomość, związek itd? Tylko seks? I żadne z nich nie planowało potomka w późniejszym czasie? Z obcym facetem chciałabyś mieć dziecko?

Oczywiście Autorka uzna i zrobi to co będzie uważała za słuszne, rozsądne itd., to jej życie, ona decyduje i podejmuje decyzje więc sprawa jest prosta.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-06-14 o 22:56
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 00:38   #35
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Tabletkę wzięłam w pierwszej dobie, ale czytałam, że przyjęta po owulacji, kiedy doszło już do zapłodnienia jest mało skuteczna.
Ale skąd wiesz kiedy dokładnie miałaś owulację i czy doszło do zapłodnienia? Tak naprawdę nie jesteś w stanie wyznaczyć momentu zapłodnienia, nie wiadomo nawet czy jego plemniki byłyby w stanie wywołać zapłodnienie. Więc nie panikuj, zrobiłaś co mogłaś, musisz poczekać aż będzie można wyznaczyć wiarygodny wynik testu i potem będziesz się martwić, jeżeli wgl będzie czym. Niepotrzebne przyjęłaś najgorszy możliwy scenariusz, uspokój się, poczekaj

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że nawet gdybyś zaciążyła z gwałcicielem, a na przykład urodziłabyś syna po 9 msc to powiedziałabyś dziecku, że jego ojciec jest/był gwałcicielem i "tylko nie idź w jego ślady synku?". Nie no, można i tak. A pomyślałaś co potem pomyślałby dziecko (niezależnie jakiej byłoby płci) jakbyś o tym powiedziała? Może uznałoby, że to jego wina bo stało się wpadką (gdy będzie już trochę starsze i coś sobie uświadomi), albo, że nie wiem, stanie się takie samo jak jego ojciec?
Przecież ona mówi o poinformowaniu ojca dziecka, że jest w ciąży, a ty wyskoczyłaś nie wiadomo skąd z gwałtem i opowiadaniu o tym dziecku...
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 01:42   #36
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość

Facet wie o wszystkim, mówi że za bardzo panikuję, że niepotrzebnie brałam tabletkę po (???) bo jego siostra stara się od roku i nie może zajść.
Brawo! Oto przykład odpowiedzialnego człowieka

Na twoim miejscu nie brałabym pod uwagę jego zdania. Jest nieodpowiedzialnym i przede wszystkim obcym facetem. Miesiąc znajomości to jest jednak krótki czas, aby komuś zaufać. Teraz może obiecać pomoc w opiece nad dzieckiem. A po narodzinach „adiós”, odwróci się na pięcie i zniknie.
Okres może spóźniać się nie tylko z powodu tabletki, ale też i przez stres. Zresztą każdej kobiecie zdarzają się nieregularne miesiączki. Dziewczyny wyżej dobrze piszą, lepiej nie rozpowiadaj o swojej sytuacji. Natychmiast w twoim otoczeniu zlecą się ludzie z „dobrymi radami”. Czym mniej osób wie, tym lepiej. A lekarz i badania rozwieją wszystkie obawy. Poczekaj na wyniki i jak będzie trzeba, wtedy podejmiesz decyzję.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 05:37   #37
ShaunBoswell
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 86
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

1. Potwierdź ciążę w wiarygodny sposób.
2. Potmwiedz mu o tym
3. Zdecyduj co dalej. Lepiej przerwać tę ciążę dopóki masz w sobie zlepwk komórek aniżeli coś co już kształtem przypomina człowieka i może cierpieć.
4. Powiedz mu co zadecydowałaś. (Mieisięczna znajomość jest krotka ale każde małżeństwo z 25 letnim stażem znało się kiedyś "dopiero od mieisąca"). A szczerość popłaca.
5. Weź odpowiedzialność za decyzję.
6. Ciesz się życiem
ShaunBoswell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-15, 08:05   #38
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
przerażają mnie te odpowiedzi o tym, że facet nie ma tu nic do gadania. Nie wiecie jaki jest, moze akurat wziąłby na siebie taką odpowiedzialność. Przecież to też byłoby jego dziecko... Dlaczego traktujecie go tak jakby był tylko dawcą nasienia?
Naprawde dalabys komus decydowac o twoim całym przyszłym życiu po 1 miesiącu znajomości?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 09:19   #39
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Pękła im gumka. Więc facet sam powinien się zainteresować, jeśli mu tak zależy, to raz.

Dwa - to nie on zostanie w niechcianej ciąży albo sam z niechcianym dzieckiem. Nie umrze też w czasie połogu. Więc zasadniczo może się gonić.

Tak nas natura stworzyła, kobieta musi nosić dziecko i rodzić. A facet za to nie ma nic do gadania. Jest nie fair de facto w obie strony, coś za coś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro pękła gumka to facet to widział to zgadzam się powinien się interesować, zawieść do lekarza czy coś tam... To w jego interesie jeśli nie chce płacić alimentów.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 09:24   #40
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez ShaunBoswell Pokaż wiadomość
1. Potwierdź ciążę w wiarygodny sposób.
2. Potmwiedz mu o tym
3. Zdecyduj co dalej. Lepiej przerwać tę ciążę dopóki masz w sobie zlepwk komórek aniżeli coś co już kształtem przypomina człowieka i może cierpieć.
4. Powiedz mu co zadecydowałaś. (Mieisięczna znajomość jest krotka ale każde małżeństwo z 25 letnim stażem znało się kiedyś "dopiero od mieisąca"). A szczerość popłaca.
5. Weź odpowiedzialność za decyzję.
6. Ciesz się życiem
Małżeństwa często łączyło coś więcej - zakochanie niż tylko seks. Małżeństwo dążyło do związku. Uprawianie z kimś seks nie odznacza związku. Nie trzeba się w kimś zakochać by uprawiać z nim seks. Sam pociąg seksualny do małżeństwa to za mało. Nie da się kogoś zmusić do miłości i do związku. Po miesiącu to nic nie wiadomo w którą stronę to pójdzie. Jak powie o ciąży to albo facet da nogę, albo będzie to ciągnął z przyzwoitości bo ciąża albo będzie to szło w stronę związku normalnym tempem. Najlepsza wersja ostatnia.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 09:25   #41
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87929497]Naprawde dalabys komus decydowac o twoim całym przyszłym życiu po 1 miesiącu znajomości?[/QUOTE]Też bym chciała to wiedzieć. Zwłaszcza, że to praktycznie obca osoba.

Ja wiem, że szansa jedna na milion, ale były przypadki, że partner/matka zamykali dziewczynę w ciąży na parę miesięcy, żeby już nie mogła zrobić aborcji.

Ona nie zna tego człowieka, nie wie, co z tym zrobi i komu o tym powie.

A nawet jeśli będzie tylko suszył głowę, to wystrzelenie paru plemników w kobietę dawało facetowi prawo do decydowania o jej losie w czasach biblijnych, ale na szczęście już minęły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-15, 10:32   #42
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Wiem, że miałam owulację bo w dzień stosunku bolał mnie jajnik a dzien później miałam przezroczysty, wodnity śluz. Dwa dni później byłam u ginekologa, który powiedział, że owulacja już wystąpiła ale tabletka została przyjęta o czasie więc jest szansa na brak ciąży.



Facet uważał, że tabletka jest niepotrzebna. Żaden lekarz na pogotowiu nie chciał jej przepisać, więc załatwiłam sobie receptę online.
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 10:36   #43
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Wiem, że miałam owulację bo w dzień stosunku bolał mnie jajnik a dzien później miałam przezroczysty, wodnity śluz. Dwa dni później byłam u ginekologa, który powiedział, że owulacja już wystąpiła ale tabletka została przyjęta o czasie więc jest szansa na brak ciąży.



Facet uważał, że tabletka jest niepotrzebna. Żaden lekarz na pogotowiu nie chciał jej przepisać, więc załatwiłam sobie receptę online.
Ale ja czegoś nie rozumiem. Co ma owulacja do zagnieżdżenia?

Bo tabletka 72 po uniemożliwia zagnieżdżenie, a nie owulację.

Czy ja coś źle rozumiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 10:40   #44
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Tabletka 72 godz po głównie opóźnia owulację żeby plemniki nie zdążyły przeżyć do czasu uwolnienia komórki jajowej

Na ulotce jest info, że uniemożliwia też zagnieżdżenie już zapłodnionej komórki ale jej skuteczność może być mniejsza.

Taką odpowiedź otrzymałam od ginekologa.
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 11:01   #45
Dua25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Zrobiłaś te badania?

Co do tych wypowiedzi na temat tego czy gwałcicielowi też bym powiedziała to nawet nie chce mi się na ten temat odpowiadać bo to nijak się ma do tej historii. Moim zdaniem, jeśli zdecydujesz się urodzić dziecko to powinnaś powiedzieć facetowi. Jasne, że potraktował twoje obawy lekceważąco, ale wiedzieć powinien
Dua25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 11:12   #46
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Zrobiłam betę hcg, wyniki ok. 16-17
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 12:36   #47
Dua25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

No więc czekamy na wynik. Dobrze, że masz oparcie w mamie
Dua25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 12:42   #48
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Zrobiłam betę hcg, wyniki ok. 16-17
Daj znać jak tam
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 15:49   #49
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Dziewczyny, beta <0,200 to chyba dobrze?
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-15, 16:07   #50
Dua25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Tak, z tego co czytałam wynik poniżej 5 oznacza brak ciąży. Możesz już się uspokoić i przede wszystkim zapomnieć o tym facecie. To chyba była niezła nauczka. A gdyby okres się spóźniał idź do ginekologa
Dua25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 16:38   #51
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Dua25 Pokaż wiadomość
Zrobiłaś te badania?

Co do tych wypowiedzi na temat tego czy gwałcicielowi też bym powiedziała to nawet nie chce mi się na ten temat odpowiadać bo to nijak się ma do tej historii. Moim zdaniem, jeśli zdecydujesz się urodzić dziecko to powinnaś powiedzieć facetowi. Jasne, że potraktował twoje obawy lekceważąco, ale wiedzieć powinien
No, ale co on miałby zrobić z tą wiedzą? Widać, że zbyt odpowiedzialny nie jest skoro tabletka 'nie była potrzebna, bo moja siostra', ciąży też nie chciał, ona i jej komfort też niespecjalnie go obchodzą, skoro stwierdził, że przesadza, to po co mu miała mówić? Ja się zgadzam, że lepiej nie rozpowiadać takich rzeczy ludziom, których się dobrze nie zna
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 16:41   #52
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Tak też zrobię. Zastanawiam się tylko dlaczego ten test miał tą kreskę. No ale beta jest chyba bardziej wiarygodna niz test z moczu.

Niech ten wątek będzie przestrogą dla innych.

Dziękuję też za zrozumienie i wiele rad
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 19:03   #53
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, beta <0,200 to chyba dobrze?
A nie było napisane pod wynikiem co oznacza? Jak robiłam prolaktynę to był.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 19:32   #54
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
A nie było napisane pod wynikiem co oznacza? Jak robiłam prolaktynę to był.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 20:38   #55
ShaunBoswell
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 86
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Fajnue że falszywy alarm ale relacja z gościem do naprawy.
ShaunBoswell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 20:45   #56
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez ShaunBoswell Pokaż wiadomość
Fajnue że falszywy alarm ale relacja z gościem do naprawy.
ja mysle kontynuowanie tej relacji byloby bledem ,nie zgadzaja sie w podstawowych pogladach ,facet jest jakis dziwny poprostu
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 00:51   #57
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez ShaunBoswell Pokaż wiadomość
Fajnue że falszywy alarm ale relacja z gościem do naprawy.
Facet zachowuje się niepoważnie. Uważa, że nie było sensu brać tabletki, ponieważ jego siostra nie może zajść w ciążę. Albo jest głupi albo ma gdzieś autorkę.

Dobrze autorko, że się wszystko dla ciebie szczęśliwie skończyło.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 10:07   #58
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Facet zachowuje się niepoważnie. Uważa, że nie było sensu brać tabletki, ponieważ jego siostra nie może zajść w ciążę. Albo jest głupi albo ma gdzieś autorkę.

Dobrze autorko, że się wszystko dla ciebie szczęśliwie skończyło.
Normalnie mam wysypkę na takich filozofów. Z daleka od takich.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 15:05   #59
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87931202]ja mysle kontynuowanie tej relacji byloby bledem ,nie zgadzaja sie w podstawowych pogladach ,facet jest jakis dziwny poprostu[/QUOTE]

Moim zdaniem skoro sam stwierdzil, ze nic z tego ni bedzie to juz wystarczajacy powod aby jej NIE kontynuować. Zwlaszcza ze autorka nie chce go wrobic w dzieciaka.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 20:43   #60
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cześć dziewczyny. Pod wynikiem nic nie było napisane. Obok są wypisane normy dla ciężarnych i ciąża 1-2 tydzień 16-156 mlU/ml.
więc moje <0,200 to wynik chyba ujemny?
Martwiła mnie ta druga kreska na teście, no ale chyba beta jest dokładniejsza?
Obawiam się czy nie wykonałam badania za szybko, ale wydaje mi się, że wynik powinien być wiarygodny, skoro stosunek miał miejsce w dniach płodnych, prawdopodobnie w owulację?
Okresu nadal brak i trochę mnie to martwi, ale myślę że przez tabletkę po. Niewiele gęstego, białego śluzu też chyba oznacza, że miesiączka może nadejdzie? Co prawda cykle mam dość nieregularne ale miesiączka zazwyczaj występuje 14 dni po owulacji, więc teoretycznie powinna już być.
Jak myślicie, powtarzać badanie?

Relacja z facetem chyba sama się powoli zakończy, bo gość nawet się nie odzywa.

Edytowane przez Obca123
Czas edycji: 2020-06-16 o 21:22
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-28 11:40:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.