Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-30, 13:21   #1
Michalina724
Raczkowanie
 
Avatar Michalina724
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 112

Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść?


Witajcie,
od jakiegoś czasu mam problem z kolanami, głównie z lewym. W sierpniu byłam w górach i po powrocie bardzo bolało mnie lewe kolano, nie mogłam w ogóle chodzić. Myslałam że coś sobie naciągnęłam, bo wyjazd był dość intensywny. Kolano bolało jakiś miesiąc, czasami bardziej, czasami mniej, aż przeszło całkiem kiedy 4 dni siedziałam w domu, z nogą wyprostowaną. Ale od tamtej pory ciągle mi strzela w tym kolanie, czuję ciepło i mrowienie, zwłaszcza wieczorem. Nie puchnie, czasami pulsuje. Co to może być?
Dodatkowo też już jakiś czas (około pół roku, może trochę więcej) mam problemy z innymi stawami, w łokciach i nadgarstkach też często strzela coś w środku jak ruszam...
Do jakiego lekarza iść? Ortopeda czy reumatolog?
Boję się zwłaszcza o te kolana że nie będę mogła chodzić po górach nie chcę brać sterydów
Michalina724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 10:55   #2
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść?

Weź skierowanie do ortopedy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 12:45   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść?

Cytat:
Napisane przez Michalina724 Pokaż wiadomość
Witajcie,
od jakiegoś czasu mam problem z kolanami, głównie z lewym. W sierpniu byłam w górach i po powrocie bardzo bolało mnie lewe kolano, nie mogłam w ogóle chodzić. Myslałam że coś sobie naciągnęłam, bo wyjazd był dość intensywny. Kolano bolało jakiś miesiąc, czasami bardziej, czasami mniej, aż przeszło całkiem kiedy 4 dni siedziałam w domu, z nogą wyprostowaną. Ale od tamtej pory ciągle mi strzela w tym kolanie, czuję ciepło i mrowienie, zwłaszcza wieczorem. Nie puchnie, czasami pulsuje. Co to może być?
Dodatkowo też już jakiś czas (około pół roku, może trochę więcej) mam problemy z innymi stawami, w łokciach i nadgarstkach też często strzela coś w środku jak ruszam...
Do jakiego lekarza iść? Ortopeda czy reumatolog?
Boję się zwłaszcza o te kolana że nie będę mogła chodzić po górach nie chcę brać sterydów

Zwykły ortopeda powie, żeby nie chodzić po górach i tyle, że masz "taką urodę". Radziłabym wybrać się do dobrego fizjoterapeuty. I pewnie dostaniesz prikaz ćwiczeń, żeby wzmacniać mięśnie - ale najpierw wizyta u fizjo.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 12:59   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść?

Z tym konkretnym kolanem do ortopedy żeby ocenił czy nie ma uszkodzenia np stawu czy ląkotki.
Z uogólnionymi dolegliwościami stawowymi najpierw do rodzinnego po jakiś rozszerzony komplet badań, koniecznie z morfologią, ob, crp, czynnikiem reumatoidalnym, próbami wątrobowymi. A potem do reumatologa. Zwłaszcza jeśli zauważyłaś np sztywność poranną, bóle w stawach, ograniczenie ruchomości, zniekształcenia, zaczerwienienie czy obrzęk (nie musi być obecne cały czas, ale okresowo).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-05, 06:55   #5
Michalina724
Raczkowanie
 
Avatar Michalina724
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 112
Dot.: Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść?

Dziękuję, morfologia jest ok, ale reszty nie robiłam, muszę zrobić

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Co do objawów, to wieczorami często czuję ciepło, ból raczej się nie zdarza. I bardziej taka zbytnia ruchomość, niestabilność.
Michalina724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-05, 08:13   #6
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Problem z kolanem, do jakiego lekarza iść?

Cytat:
Napisane przez Michalina724 Pokaż wiadomość

Co do objawów, to wieczorami często czuję ciepło, ból raczej się nie zdarza. I bardziej taka zbytnia ruchomość, niestabilność.

Ja mam luźne stawy. Taka budowa. Skutkuje - jeśli nie uważam - kontuzjami, zazwyczaj nie jakimiś spektakularnymi, ale niestety nawracającymi. Oczywiście - w Twoim przypadku to może być co innego, ale z grubsza opis pasuje. Nie szukaj pomocy w necie, tylko idź do dobrego fizjo - on oceni, czy jest w stanie pomóc, czy potrzebny lekarz czy jakieś badania. W moim wypadku - muszę po prostu ćwiczyć. Jedyne co trzyma te stawy a jakiej takiej formie to wzmacnianie mięśni - wiedza, jakiej aktywności muszę unikać. Da się żyć, acz zajęło mi dobrych kilak lat zanim do tego doszłam.

Mogę polecić dobrego fizjo w Katowicach.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 09:13:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.