przebarwienia na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-14, 12:41   #1
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206

przebarwienia na twarzy


mam przebarwienia na skórze.pod oczami brązowe,a na policzku czerwone.kosmetyczka powiedziała,że usunięcie kosztuje 200zł.,ale po takim zabiegu nie będę mogła już korzystać z solarium i słońca.kupiłam w aptece krem wybielający przebarwienia z firmy:flos lek.nie wiecie czy jest dobry,a może poradzicie coś lepszego?ratunku!
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 11:25   #2
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Re: przebarwienia na twarzy

hej!nikt mi nie pomoże???
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 11:39   #3
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: przebarwienia na twarzy

co to sa za przebarwienia ?? po sloncu, wypryskach czy kosmetykach ??
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 11:52   #4
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Re: przebarwienia na twarzy

to czerwone jest po wyciskaniu,a brązowe nie jestem pewna,albo od samoopalacza[ale nie używam go już pół roku],albo od kremu z avonu,który miał wybielić cienie.próbowałam usunąć to peelingiem,ale zero rezultatów.wyglądam jak stara baba z podkrążonymi oczami![tego kremu też już nie używam]
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 11:56   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przebarwienia na twarzy

Jeśli przebarwień jest dużo,są rozległe lub powstały już dość dawno temu to zabiegi kosmetyczne nie będą rewelacyjnie skuteczne,może troszkę rozjaśnią się plamki (te czerwone po trądziku zmniejszy i rozjaśni złuszczanie naskórka ,np.kwasy AHA lub peeling ziołowy)natomiast te pod oczami to już raczej zadanie dla dermatologa. Kremy wybielające możesz stosować -ale ich skuteczność też może okazać się nikła.Jeśli zdecydujesz się na kurację likwidującą przebarwienia to nie możesz się opalać ani na słońcu ,ani w solarium.I póżniej po kuracji także nie możesz się opalać - przebarwienia wrócą i w dodatku będą bardziej widoczne.
Inne kremy wybielające:
Drula Forte
A.T.W krem wybielający
BanDi Ziołowy krem wybielający
Maystar - krem wybielający oraz krem z AHA +ampułki wybielające
Filorga (zabieg w gabinecie)+ kosmetyki do stosowania w domu
prawie każda firma oferująca kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie kremy wybielające,wybór jest duży.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-15, 12:10   #6
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Re: przebarwienia na twarzy

dziękuję za odpowiedż.
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 12:52   #7
a46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 57
Dot.: przebarwienia na twarzy

Flos lek pomoże Ci jak umarłemu kadzidło, a i 200 zł wydane u kosmetyczki pewnie na kwasy nic nie da, laser też nic i w ogóle z przebarwieniami nie da sie wygrać, bo nawet jak os trochę pomoże to one wracaja wiąż. Ja walcze z nimi od lat, wydałam kupe kasy i mam ich coraz więcej.Nie znam dobrego sposodu,jesli ktoś zna to prosze o radę.
a46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 13:37   #8
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: przebarwienia na twarzy

Ja też mam przebarwienie na środku czoła, prawdopodobnie głównie od słońca i jarzeniówek. Pojawiło się niedawno. Teraz sosuję kremy z fotostabilnymi filtrami by nie nabawić się więcej. O opalaniu i solarium musiałam zapomnieć. Na forum czytałam że dziewczyny chwalą Acne Derm w walce z przebarwieniem.
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 17:18   #9
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: przebarwienia na twarzy

Ja też walczę od zeszłego lata...przetestowałam już poleconą mi przez kosmetyczkę całą serię whit objective, teraz od miesiaca stosuję polecany bardzo w KWC zel Neostrata HQ, a na dzień filtry. Trochę jest lepiej, i mam nadzieję, że bedzie coraz lepiej, bo żel naprawde jest dobry. Półrocznej kuracji Bioderma nie było takiego efektu jak po miesiacu stosowania Neostraty.
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:20   #10
dominika2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
Dot.: przebarwienia na twarzy

Ja znam mikrodermobrazja i po tym kwas kojowy schodza wypróbowałam.
dominika2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 20:42   #11
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: przebarwienia na twarzy

Jak się pozbyć przebarwień po wyciskaniu pryszczy?: (
Chyba trzeba to jednak nazwac bliznami...
błaagam

Edytowane przez prudence
Czas edycji: 2008-02-20 o 19:28
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 15:16   #12
nazwauzytkownika5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: przebarwienia na twarzy

czy neostrata usunie(rozjaśni) "znamię beckera"?
nazwauzytkownika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:07   #13
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: przebarwienia na twarzy

pisze na kolejny watek z tematem neostraty: czy zelu mozna uzywac latem? ja wlansie zakupilam, ale teraz mam watpliwosci co do bezpieczenstwa stosowania specyfiku w lecie ....
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:18   #14
sclarke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 12
Dot.: przebarwienia na twarzy

Dziewczyny, ja tez walcze z przebarwieniami, z tego co sie zorientowalam, to one nigdy calkowiecie nie znikna, mozecie jedynie zalagodzic ich widocznosc. Absolutnie nie mozecie sie opalac!!!! Zwlaszcza jezeli kosmetyki wybielajace oparte sa na jakichkolwiek kwasach (AHA, czy jakiekolwiek). Jezeli po uzyciu kosmetyku wybielajacego, rozjasniajacego wyjdziecie na slonce (tudziez na swiatlo dzienne!- nawet jezeli nam sie wydaje, ze nie jest slonecznie, promienie UVA/UVB nadal do nas docieraja!), ta skora bedzie jeszcze bardziej "odslonieta", troche zdrowego rozsadku! Ja nie ruszam sie z domu bez filtra 40 (polecam city block Clinique), uzywam tez kosmetykow DECLEOR WHITE BRIGHT, sa po prostu swietne, zel/ pianka do mycia twarzy jest bardzo delikatna, nic nie szczypie, rewelacja, na to nakladam AROMESSENCE WHITE BRIGHT OIL (taki olejek, wystarcza dwie krople na cala twarz, pomimo nazwy - skora nie jest po nim tlusta!), potem krem na noc z tej samej serii, a rano city block. Przebarwienia nie znikna ani po laserach, ani po kwasach ani po niczym, sa zbyt gleboko w skorze, jednak mozecie tymi kosmetykami "rozswietlic" twarz i zalagodzic ich widocznosc. Mi juz nie pojawiaja sie nowe ze wzgledu na uzywanie wysokiego filtra przeciwslonecznego i calkowitego unikania slonca, a tym bardziej SOLARIUM! Przepraszam za tak dlugi post, ale zal mi tych wszystkich dziewczyn, ktore dalej nie unikaja opalania pomimo przebarwien- JA TEZ DOWIEDZIALAM SIE TEGO WSZYSTKIEGO ZA POZNO! :-(
sclarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:56   #15
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: przebarwienia na twarzy

ja tez wlacze z przebarwieniami jakis czas. uzywalam juz clairolu SVR w zimie, mi pomogl ale tylko troche. z tego co wiem, to pzrebarwien tak glebokich jak moje nie usune juz nigdy, mam zjechana buzke na cale zycie. zgadzam sie z sclarke: jedyne co to unikac powstawania nowych: czyli zero slonca, a raczej opalania + bardzo mocne filtry oraz rozjasniac te ktore juz sa. poczytalam troche po necie, znajoma uzywala rowniez Neostraty i wyniki podobno sa bardzo dobre. Tyle ze nie wiem czy moge smarowac sie w lecie ... wydaje mi sie, ze nie ... jezeli masz juz doswiadczenie w walce z przebarwieniami, to powiedz mi prosze jeszcze jedna rzecz: czy samoopalacz rowniez poglebi przebarwienia (chodzi mi o to, ze jak juz sie zmyje, to plamy przebarwieniowe beda jeszcze ciemniejsze???)
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:48   #16
sclarke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 12
Dot.: przebarwienia na twarzy

Do Yennefer323: samooplaczacz nie poglebi ci na trwale barwy plamek, jedynie faktyczne opalanie moze je pogorszyc. Tyle ze po samooplaczu nie tylko "normalna" skorka jest podciemniona, ale rowniez przebarwienia (wiesz, o co chodzi), ale z tego co ja zauwazylam - nawet w tym wypadku plamki jakby wygladaja lepiej, bo cala skora wyglda jakos tak "zdrowiej" (przy mojej zarozowionej cerze plamy rzucaja sie w oczy, a jak wszystko lekko przybrazowie, to sie tak nie rzucaja w oczy". Ja uzywam co kilka dni Nivea Sun Kissed skin, czy cos takiego . Troche tak smiesznie- codziennie rozjasniam Decleor, a co kilka dni przyciemniam Nivea - ale te osoby, ktore maja plamy raczej wiedza, o co chodzi ;-). Pozdrawiam!
sclarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:00   #17
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: przebarwienia na twarzy

hejka, ja dopieroo zaczynam walke z przebarwieniami bo dopiero co wyleczylam twarz z ogromnych pryszczy, zaskorniakow .. wiecie cos moze o kremie firmy GERARDS moja kosmetyczka mi go strasznie poleca...
zycze wytrwałosci
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 09:58   #18
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: przebarwienia na twarzy

do sclarke: dziekuje juz konsultowalam sie z dermatologie, wreszcie trafilam chyba! na wlasciwa lekarke. potwierdzila, to co piszesz: ze samoopalacz nie zaszkodzi. tyle ze trzeba go odpowiednio stosowac. ja na razie nie przyciemnialam twarzy niczym oprocz pudru brazujacego. tylko ja rozjasniam ... i caly czas zastanawiam sie na samoopalaczem ... po prostu nie rozumiem logiki: rozjasniam wieczorem a rano smaruje opalaczem
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:07   #19
sclarke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 12
Smile Dot.: przebarwienia na twarzy

Do Yennefer323 , ja też się czasami zastanawiam, czy to się wszystko nie mija z celem, czy np. te produkty rozjaśniające nie pozbywają sie jedynie samoopalacza, zamiast faktycznie działac na przebarwienia, ale jakoś sie boje przewać to błędne koło . Powodzenia w walce! Pozdrawiam!
sclarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 21:32   #20
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: przebarwienia na twarzy

witam was! moim utrapieniem sa po dlugim leczeniu nie wiem jak to nazwac bo tradzik to raczej nie byl tylko jakas bakteria wywołujaca ogromne zaskorniaki i pryszcze ktore po wyduszeniu czy tez po wysuszeniu samoistnie zostawiły ogromne plamy na moich policzkach! wciaz jestem na antybiotykach.. ale do rzeczy ... przebarwienia ... wiec jestem po siódmej microdermabrazji nie wiem ile jeszcze moge robic bo za kazdym razem coraz bardziej moja skóra robi sie wrazliwa na dotyk podczas zabiegu micro, ale efekt jest super dostałam gładką skóre jak niemowlak no ale plamy troche sa jasniejsze, ale mysle ze tym sposobem bardziej juz nie rozjasinieja , wiec szukam innego sposobu i myslałam o czyms bardziej radykalnym niz tylko kremy.. czy ktos zna jakis nawet chirurgiczny sposób pozbycia sie plam z policzkow??? czy takie cos wogóle isnieje? Cy ktos leczyl przebarwienia np. laserem i jaki to dało efekt?

Edytowane przez gym
Czas edycji: 2008-08-05 o 18:24
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:11   #21
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: przebarwienia na twarzy

do gym: ja slyszlam o cosmelanie ... ale to duzy wydatek, bardzo inwazyjny zabieg, wymagajacy rowniez wiele wysilku i czasu ... podobno, to jedyna skuteczna metoda na faktyczne pozbycie sie przebarwien. jednak to o czym Ty piszesz, nie wiem czy sie kwalifikuje ... zabieg zrobisz tylko po konsultacjach z lekarzem, i tylko w gabinecie kosmetycznym albo w tego typu salonie. Nie wykonasz go w domu. Pocztaj sobie na wizazu o cosmelanie albo wygooglaj. Ja sie nie zdecydowalam ...
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:12   #22
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: przebarwienia na twarzy

sclarke: napisz mi prosze jakiego samoopalacza uzywasz ? jest tego tyle na rynku, ze nie wiem od czego zaczac ... z gory dziekuje !!!
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:36   #23
sclarke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 12
Smile Dot.: przebarwienia na twarzy

Do Yennefer: Ja uzywam Nivea Sunkissed skin, podoba mi sie bo ma witamine E w skladzie i skora jest po nim fajnie gladka. Probowalam tez spray L'Oreal, ale z tym to nigdy nie wiem ile go napryskac i boje sie, ze napryszcze nierowno . Przepraszam za brak polskich czcionek, ale pisze z Londynu z czyjegos komputera i nie chcialo mi sie ustawiac czcionek . Pozdrawiam serdecznie!
sclarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:32   #24
yennefer323
Raczkowanie
 
Avatar yennefer323
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 71
Dot.: przebarwienia na twarzy

luzik, ja nie uzywam polskich znakow, bo tak szybciej pisze a co do meritum: dziekuje za info. ja mialam w zeszlym roku Loreala brazujacy krem do twarzy, ale komplenie mi nie podszedl, lekko zmienil sie koloryt ... ale zamist brazu to zrobilam sie lekko zoltawa do tego straszni byl tlusty, packalam nim wszystko w okolo. Sprobuje dorwac wiec gdzies probke nivea. Dziekuje jeszcze raz. Powodzenia !!!
yennefer323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 20:02   #25
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: przebarwienia na twarzy

hej ja mam to samo walcze z przebarwieniami po pryszczykach i nic nie pomaga ... zaczelam stosowac jakies domowe sposoby na to i smaruje nawet sokiem z cytryny i musze powiedziec ze troche zbladly ale to jeszcze nie ten efekt ktorego oczekuje ;p podobno cynamon tez wybiela ale nie polecam bo strasznie piecze chyba ze sie go zrobi z jakims serkiem i potem na buzke , oklady z ogoraskow tez pomagaja podobno , i rumianek tez rozjasnia ;D ziaja ma w serii kosmetyki z ogorkiem i rumiankiem , moze ktos stosowal ?
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 20:24   #26
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: przebarwienia na twarzy

dobry artykuł o przebarwieniach
http://kosmetologia.com.pl/artykuly/...barwienia.html
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 14:43   #27
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
ciekawy artykuł ... ciekawe czy sam aloes by pomogl
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 14:59   #28
maja1109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: przebarwienia na twarzy

ojjj przebarwienia i niestety naczynka to była moja zmora Cudowałam na milion sposobów, cytryna, kosmetyki, maści od dermatologa...
Lekarka poleciła mi pewien salon i urządzenie które usuwa przebarwienia. Wszystko teraz ok, zniknęło praktycznie wszystko, huraaaaaaaaaaaaaaaaa Za jednym zamachem "poszły" też naczynka, a nie wiedziałam że tak można.
Fakt, kilka dni po zabiegu przebarwienia zrobiły się o wiele ciemniejsze, ale to podobno naturalne. Na szczęście problem mam z głowy.
Chętnie polecę miejscówkę, tylko nie wiem czy tu można, także na priva piszcie. Co do cen znam tylko za naczynka i przebarwienia
maja1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 11:08   #29
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: przebarwienia na twarzy

Zaciekawiło mnie to urządzenie. Mogłabyś napisać co to. W sumie jak do tej pory, to najskuteczniejszym sposobem na usuwanie przebarwień był Cosmamelan i szczerze powiem, że naprawdę był dobry. Co do pozbywania się naczynek, to nadal będę się przy scleroterapi upierać, bo rzecz jest naprawdę dobra. Zresztą miałam robione, więc widziałam efekty na własne oczy. Jakby ktoś chciał, to mogę podrzucić namiary na dobra lekarkę, która robi takie zabiegi. Piszcie na priva w razie czego.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 13:06   #30
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: przebarwienia na twarzy

A ja postawilam na Acne - derm i jak narazie widze efekty ... moje przebarwienia staly sie mniej widoczne ;D jest lepiej , oby tak dalej
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 23:16:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.