ZBIORCZY: Przebarwienia, plamy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-14, 21:00   #241
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: ZBIORCZY: Przebarwienia, plamy

Cytat:
Napisane przez Vegetarianna Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ;-) Ja również walczę z trądzikiem i przebarwieniami. Przebarwienia mam na policzkach i na czole. Z czołem jest najgorzej - mnóstwo czerwonych plamek i przebarwień. Cerę mam mieszaną. Znacie jakiś dobry lek bez recepty tak do 30 złotych max.?
podobno no scar jest dorbry, mam go zamiar kupic jak skoncze moj slimakowy olejek na blizny m.in , nawet mam wrazenie ze coś pomaga

a i maseczka z cebuli nawet mi pomogła
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:42   #242
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Zmiany pigmentacyjne na kończynach.

Od dwóch lat pojawiają mi się zmiany pigmentacyjne (piegi) na rękach i nogach (głównie ręce,ramiona).
Nie jest ich specjalnie dużo, ale przybywa, czy można jakoś zapobiec bądź coś zrobić z już istniejącymi? Karnację mam jasną, ale nie bardzo jasną.
Od trzech lat w ogóle się nie opalam i nie bywam w krajach południowych, jedyny kontakt ze słońcem to gdy wychodzę z domu.
Ciekawe, że wyszły w momencie gdy zrezygnowałam całkowicie z urlopowych wyjazdów a przy okazji kąpieli słonecznych.
Nie zażywam od wielu lat żadnych leków, kompletnie żadnych, antykoncepcyjnych również nie, nie piję dziurawca. Jestem zdrowa.
Od czego to może być?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:09   #243
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Zmiany pigmentacyjne na kończynach.

Podbijam.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 15:33   #244
angelikaanx3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Polska, Ełk
Wiadomości: 8
Różowe "gorące", dość suche plamy na twarzy, pilne!!

Witam wszystkich
Chciałabym na wstępie co nieco napisać o stanie mojej skóry.
Ogólnie jest ona sucha, alergiczna i wrażliwa, lecz dodatkowo rok temu pani dermatolog stwierdziła u mnie łuszczycę. Jest to stadium początkowe, miałam niewielkie ogniska na głowie jednak po stosowaniu leków przez nią przepisanych wszystko przeszło, ale nie o tym mowa.
Parę miesięcy temu wyskoczyły mi plamki bordowe, w kształcie kółek na żuchwie(skóra na nich była taka pogrubiona i dość sucha/szorstka), które najpierw dawały uczucie gorąca, a później z dnia na dzień coraz bardziej swędziały i zmieniały kolor na rudawy, a po około miesiącu znikały zostawiając do dzisiaj kilka małych kropek. Wtedy pomyślałam, że to może przez łuszczycę jednak miesiąc temu znowu obudziłam się z kółkiem na policzku, który wyglądał jak tamte, więc od razu umówiłam się do dermatologa, jednak wizytę mam dopiero 18 sierpnia, a ta plamka obecnie jest już prawie niewidoczna jednak skóra na niej nadal nie jest taka jak być powinna. Do tego dzisiaj podczas siedzenia w szkole zauważyłam, że znowu mi coś takiego wyskoczyło!!!!!!
Mam dużą różowo-bordową plamę na twarzy, która daje duże uczucie gorąca, jest delikatnie szorstka w dotyku, więc załamałam się, ponieważ po jutrze mam imprezę w szkole, a tego nawet niczym nei da się zakryć Stąd moja prośba, czy ktoś wie co to jest i jak to załagodzić? Proszę bardzo o pomoc nie mogę znowu czekać paru miesięcy aż mi to przejdzie :/ Z góry dziękuję

Edytowane przez angelikaanx3
Czas edycji: 2014-06-16 o 15:34
angelikaanx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 21:56   #245
czarnapozeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Witajcie Wizażanki

Około 3 lat temu, nie wiem z jakiego powodu, dostałam okropnego zapalenia mieszków włosowych. Niestety pomimo tego, że włoski już dawno przestały wrastać, mam okropną pamiątkę w postaci bardzo dużej ilości paskudnych przebarwień. Jest ich bardzo dużo. Niektóre już trochę rozjaśniały, z innymi jest gorzej. Niestety jest to skutek błędnej pielęgnacji i domowych sposobów na radzenie sobie z wrastaniem .

Mam nauczkę, czasu nie cofnę, jednak mam już dość dołków i braku możliwości ubrania krótkich spodenek podczas upałów od ponad 2 lat. Podjęłam decyzję o usunięciu przebarwień jakimiś zabiegami.

Jestem w stanie wydać na to dużo pieniędzy, w związku z tym chciałabym się Was poradzić, która metoda będzie najskuteczniejsza - laser, peelingi chemiczne, cosmelan, a może coś innego? Nie chciałabym, żeby jakiś lekarz/kosmetolog wcisnął mi kit, wiedząc, że jestem zdesperowana i gotowa wydać kupę forsy... Jak myślicie, ile mniej więcej może kosztować takie usuwanie na całe nogi?

Pozdrawiam serdecznie
czarnapozeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 23:13   #246
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

masz zdjecie?
ja bym zaczeła od np mikrodermabrazji.. laserem raczej ciężkie sie usuwa, a po włoskach watpie ze masz az tak straszne..
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 23:31   #247
czarnapozeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
masz zdjecie?
ja bym zaczeła od np mikrodermabrazji.. laserem raczej ciężkie sie usuwa, a po włoskach watpie ze masz az tak straszne..
dzięki za odp. Jutro przy dobrym świetle zrobię zdjęcia i wrzucę . Może tutaj lepiej ocenicie stan moich nóg bo ja od ciągłego patrzenia na nie może za bardzo sobie wmawiam, że jest tak źle..

W kilku miejscach na nogach przebarwień jest tyle, że zlały się w większą plamę

Edytowane przez czarnapozeczka
Czas edycji: 2014-07-30 o 23:32
czarnapozeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 11:56   #248
czarnapozeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Wrzucam fotkę mojego udźca .
Wiem, że jest tragicznie, już się napłakałam, więc proszę o porady dotyczące usuwania i niekrytykowanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09920.jpg (31,2 KB, 54 załadowań)
czarnapozeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 13:22   #249
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Do walki z przebarwieniami można zastosować zabiegi laserowe. Czasami konieczne jest wykonanie kilku serii. Twoje przebarwienia powinny z czasem coraz bardziej blednąć Jeśli wychodzisz na słońce, smaruj nogi kremem z filtrem, by promienie słoneczne nie utrwaliły ich jeszcze bardziej.
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 15:02   #250
czarnapozeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Cytat:
Napisane przez Specjalista Aspazji Pokaż wiadomość
Do walki z przebarwieniami można zastosować zabiegi laserowe. Czasami konieczne jest wykonanie kilku serii. Twoje przebarwienia powinny z czasem coraz bardziej blednąć Jeśli wychodzisz na słońce, smaruj nogi kremem z filtrem, by promienie słoneczne nie utrwaliły ich jeszcze bardziej.
dzięki za odp
byłam ostatnio u dermatologa (niestety z wizyty nie byłam zadowolona, ale to osobna historia). Też między innymi powiedziała mi o tym, że z czasem przebarwienia znikną - i fakt, po niektórych widzę, że tak się dzieje. Jednak jest to długotrwały proces, a że bardzo się męczę (szczególnie w takie upały ) to wolałabym trochę to przyśpieszyć.
czarnapozeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 15:52   #251
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Ja mam podobne przebarwienia.. możesz napisać, jak poradziłaś sobie z wrastającymi włosami?
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 17:53   #252
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Tylko, że zabiegów laserowych nie wykonuje się latem, jeśli zdecydujesz się na taki zabieg, to zarezerwuj go sobie np. na jesień.
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 17:59   #253
najtrudniej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Moje nogi jeszcze rok temu wyglądały podobnie... Przez kilka lat nie nosiłam krótkich spodenek, założenie sukienki na większe wyjście było koszmarem. U mnie po części wynikało to z wrastających włosków, ale i rozdrapywania wszelkich niedoskonałości/krostek na nogach.
Jeśli masz możliwość zainwestowania w zabiegi to z pewnością będzie to dobry krok. Popieram pomysł, aby zacząć od mikrodermabrazji. Takie przebarwienia są raczej płytkie i po kilku zabiegach powinnaś już zauważyć różnicę. Może wybierz się do salonu, który specjalizuje się w takich zabiegach i wypytaj co będzie najskuteczniejsze.
Od siebie mogę dodać, że takie przebarwienia naprawdę znikają... Potrzeba cierpliwości, ale myślę, że to optymistyczna wiadomość, w którą sama kiedyś nie wierzyłam. Ja nauczyłam się trzymać ręce z daleka i nie "dłubać", jeśli znalazłaś sposób na wrastające włoski to na pewno wygląd nóg ulegnie poprawie.
Polecam dodatkowo robić jak najczęściej peeling nóg, dość ostry - np. kawowy. Ja przez pewien czas robiłam codziennie. Dobrze działają także masaże szorstką rękawicą, w zasadzie podobnie jak peeling, przyspieszają znikanie przebarwień i powinny pomóc Ci przy wrastających włoskach. Jeśli masz większe partie przebarwione i nie opalasz nóg, możesz posmarować je maścią na przebarwienia. Ja często smarowałam swoje zmiany maścią, której używam do twarzy, ale przy dużej ilości małych "kropek" to uciążliwe. No i nawilżanie, koniecznie po peelingu, skóra się zregeneruje Życzę powodzenia!
__________________

zrób komuś dzień dobry
najtrudniej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 12:29   #254
czarnapozeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Ja mam podobne przebarwienia.. możesz napisać, jak poradziłaś sobie z wrastającymi włosami?
Zawsze po goleniu przez 2-3 dni używałam zasypki dermatol, aby nogi ładnie się goiły. Zauważyłam, że bardzo pomogło mi też dobre nawilżanie skóry - szczególnie balsamami z masłem kakaowym


Cytat:
Napisane przez Specjalista Aspazji Pokaż wiadomość
Tylko, że zabiegów laserowych nie wykonuje się latem, jeśli zdecydujesz się na taki zabieg, to zarezerwuj go sobie np. na jesień.
tak zrobię, dzięki

Cytat:
Napisane przez najtrudniej Pokaż wiadomość
Moje nogi jeszcze rok temu wyglądały podobnie... Przez kilka lat nie nosiłam krótkich spodenek, założenie sukienki na większe wyjście było koszmarem. U mnie po części wynikało to z wrastających włosków, ale i rozdrapywania wszelkich niedoskonałości/krostek na nogach.
Jeśli masz możliwość zainwestowania w zabiegi to z pewnością będzie to dobry krok. Popieram pomysł, aby zacząć od mikrodermabrazji. Takie przebarwienia są raczej płytkie i po kilku zabiegach powinnaś już zauważyć różnicę. Może wybierz się do salonu, który specjalizuje się w takich zabiegach i wypytaj co będzie najskuteczniejsze.
Od siebie mogę dodać, że takie przebarwienia naprawdę znikają... Potrzeba cierpliwości, ale myślę, że to optymistyczna wiadomość, w którą sama kiedyś nie wierzyłam. Ja nauczyłam się trzymać ręce z daleka i nie "dłubać", jeśli znalazłaś sposób na wrastające włoski to na pewno wygląd nóg ulegnie poprawie.
Polecam dodatkowo robić jak najczęściej peeling nóg, dość ostry - np. kawowy. Ja przez pewien czas robiłam codziennie. Dobrze działają także masaże szorstką rękawicą, w zasadzie podobnie jak peeling, przyspieszają znikanie przebarwień i powinny pomóc Ci przy wrastających włoskach. Jeśli masz większe partie przebarwione i nie opalasz nóg, możesz posmarować je maścią na przebarwienia. Ja często smarowałam swoje zmiany maścią, której używam do twarzy, ale przy dużej ilości małych "kropek" to uciążliwe. No i nawilżanie, koniecznie po peelingu, skóra się zregeneruje Życzę powodzenia!

Dziękuję !! Twoja odp bardzo podniosła mnie na duchu . Na szczęście nauczyłam się trzymać ręce z daleka od nóg i teraz zrobię wszystko by przebarwienia znikęły. Tak jak poleciłaś - robię peelingi. Smaruję też nogi Bio Oilem - nogi trochę lepiej po nim wyglądają
czarnapozeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 12:43   #255
czarnapozeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

Witajcie
Piszę bo przypadkiem odkryłam świetny sposób na usuwanie przebarwień.

Kupiłam w aptece ten krem do twarzy z 10% kwasem migdałowym - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...d-peel-10.html

smarowałam nim nogi 3 dni z rzędu - skóra na nogach pięknie się złuszczyła i wygląda znacznie lepiej po 2 takich seriach .

Polecam, może komuś też pomoże
czarnapozeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:52   #256
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Przebarwienia na nogach - którą metodę usuwania wybrać? :(

-kremy z mocznikiem
- tonik z kwasami miejscowo
-mikrodermabrazja
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:41   #257
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: ZBIORCZY: Przebarwienia, plamy

Mam OKROPNE przebarwienia po wrastających włoskach na łydkach, zbliża się powoli ładna pogoda i chciałabym latem móc założyć coś krótkiego a z takimi nogami nie ma co.
Teraz stosuję maść Solcoseryl - czy któraś z Was stosowała tą maść i pomogła? Niby widzę małą poprawę, ale... no nie wiem, może jest coś skuteczniejszego? (czytam stare wątki na forum, ale może coś nowego się pojawiło?)
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 19:45   #258
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Trądzik, blizny, itp.

Odkopuje. Bo mam pytanie odnośnie plam na skórze u szwagra mojego chłopaka.
Mam nadzieję że chociaż trochę mnie naprowadzicie co można z tym zrobić. Na co powinien się przebadać i co mógłby bez recepty stosować.
Od razu mówię że mieszka on w Kurdystanie (czesc iracka) i będąc u lekarza uslyszal ze taka uroda i lekarz nie wie co z tym zrobić (taki znachor znakomity). Dlatego może wy doradzicie jakie badania zrobić.
Plamy nie swedza, nie sa suche, nie pieką. Pojawiły się kilka lat temu Ale teraz się nasilily i temu chciałby coś z tym zrobić.
W załączniku zdjęcia. Sa one najwiecej na dloniach i stopach, ale i na reszcie ciała tez.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1432147457101.jpg (85,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1432147467503.jpg (93,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1432147478223.jpg (101,8 KB, 10 załadowań)
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 17:30   #259
Irminka089
Raczkowanie
 
Avatar Irminka089
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Wiadomości: 127
Dot.: Trądzik, blizny, itp.

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Odkopuje. Bo mam pytanie odnośnie plam na skórze u szwagra mojego chłopaka.
Mam nadzieję że chociaż trochę mnie naprowadzicie co można z tym zrobić. Na co powinien się przebadać i co mógłby bez recepty stosować.
Od razu mówię że mieszka on w Kurdystanie (czesc iracka) i będąc u lekarza uslyszal ze taka uroda i lekarz nie wie co z tym zrobić (taki znachor znakomity). Dlatego może wy doradzicie jakie badania zrobić.
Plamy nie swedza, nie sa suche, nie pieką. Pojawiły się kilka lat temu Ale teraz się nasilily i temu chciałby coś z tym zrobić.
W załączniku zdjęcia. Sa one najwiecej na dloniach i stopach, ale i na reszcie ciała tez.
Mój szwagier i jego mama też coś takiego mają, to jest bielactwo.
Bielactwo to nie tyle choroba, co defekt skóry, polegający na braku pigmentu w skórze, włosach i tęczówce oczu. Brak melaniny nie powoduje u chorego bólu, a jedynie rozprzestrzeniające się białe plamy, często o ciemnych brzegach.

__________________
Włosomaniak od17.08.2015

Olejowanie paznokci od 02.09.2015

Ćwiczę z Mel B od 02.09.2015

Edytowane przez Irminka089
Czas edycji: 2015-08-20 o 17:32
Irminka089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 17:45   #260
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: ZBIORCZY: Przebarwienia, plamy

Czesc zglaszam sie do was bo nie wiem co zrobic. Mialam problem z tradzikiem glownie w okolicy ust i brody, poszlam do dermatologa. Lekarz przepisal mi Zineryt oraz Acnederm 2-3 razy w tyg bo moja twarz ma sklonnosc do przesuszania sie. Zineryt na razie pomogl, czasem cos wyskoczy ale juz nie tak jak kiedys, acnederm srednio pomaga glownie przesusza i nie rozjasnia przebarwien, a kiedy mam przesuszona skore to sa one bardziej widoczne. Zalaczam zdjecie na nosie to piegi oprocz tego czerwonego, moje przebarwienia po tradziku sa czerwono-brazowe na zdjeciu nie sa az tak widoczne bo aparat troche oszukuje i wygladza kolory w rzeczywistosci sa duzo ciemniejsze. Czy ktos z was jest mi w stanie cos poradzic? Probowalam tez ostrych peelingow z ziaji myslalam ze jak zluszcze naskore to troche skora sie rozjasni ale niestety to dziala w przeciwna strone - sa one jeszcze bardziej widoczne. Stosowalam tez krem na przebarwienia la roche posay effaclar duo + i nie za bardzo pomogl. Chcialabym wyjsc z domu bez makijazu i nie martwic sie tymi przebarwieniami na skorze, bez podkaldu, ktory wyrowna koloryt niestety nie wyjde. Nie wiem co robic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2265.jpg (80,6 KB, 13 załadowań)
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 20:15   #261
bodziox123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4
Krem na przebarwienia

Witam,mam problem z przebarwieniami wokół ust.Trwa to już ponad miesiąc,czasami jest lepiej czasem gorzej.Ostatnio kupiłem krem Pharmaceris intensywny krem wybielający przebarwienia na noc i najgorsze jest to ,że gdy użyje go to na następny dzień mam wrażenie,że te przebarwienia są bardziej ciemne,bardziej widoczne.Czy to ma tak być,czy to tak przebiega??
bodziox123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 13:23   #262
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Krem na przebarwienia

Używałam tego kremu na przebarwienia potrądzikowe.

Też wokół ust..i zauważyłam, że jedna plama jest jakby większa i ciemniejsza. Stosowałam go długo trochę pomógł. Najlepiej działa na te świeże przebarwienia.

Tutaj najważniejsze jest to, żeby używać kremu z filtrami najlepiej 50 SPF. Przy takich kremach trzeba unikać słońca bo mogą robić się jeszcze gorsze przebarwienia.
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 15:43   #263
bodziox123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4
Dot.: Krem na przebarwienia

Tylko nie wiem czy moja zmiana koloru wokół ust jest spowodowana przez trądzik.U mnie pojawia się to pomiędzy styczeń,a luty wtedy moja skóra jest najbardziej sucha i wtedy następuje ten objaw.Najpierw moja skóra jest czerwona,swędzi przez parę dni ,a potem pozostaje zmieniony kolor skóry wokół ust na taki bardziej brązowy niż moja cera.Pierwszy raz miałem to rok temu i trwało to jakoś miesiąc.I teraz to się powtórzyło i trwa już ponad miesiąc.
Czasami objaw ten nabiera normalnego koloru ,a czasami jak użyje właśnie tego kremu to buum wygląda jakbym czymś się tam pomalował Kupiłem ten krem z nadzieją że mi pomoże,a tu tylko straciłem 50 zł
bodziox123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 19:37   #264
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Krem na przebarwienia

Niestety kremy na przebarwienia nie działają szybko.
Wiem to z doświadczenia( użyłam ich tonę).

Jeśli Twoja skóra jest sucha to może spróbuj ją nawilżać (pić wodę i smarować kremami nawilżającymi, najpierw spróbuj tańszymi np. maść ochronna z witaminą A do kupienia w aptece za około 5 zł)

A może jest to jakaś alergia? Albo Twoja skóra wariuje zimą?

Z doświadczenia powiem tak, każdy krem który jest na bazie kwasów ( a te zwykle są do przebarwień) powoduje, że skóra zaczyna swędzieć, czasem piec. Jest to skutek uboczny. Też to miałam.. moja rada trzeba nakładać kremu mniej bo skóra wokół ust jest cienka, albo na kilka dni odstawić krem. Ja stosowałam Skinoren, Acne derm, Pharmaceris serie wybielającą serum i krem i też miałam podobnie. Ważne jest nawilżanie i ochrona czyli krem z filtrem, ponieważ stosując kremy na przebarwienia możemy nabawić się gorszych przebarwień od słońca.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Albo nakładaj krem co 3 dzień.

Teraz jak sobie przypomnę to miałam serio podobne skutki od kremów. Ale tak jak mówię nic mi po nich nie jest.

Tylko trzeba nie przesadzić. Tak jak napisałam albo mniej, albo niecodziennie, albo zmień. Z tego co pamiętam jest z tej serii jeszcze serum i ono jest delikatniejsze. Ale ja wolałam krem bo u mnie po kremie widziałam lepsze rezultaty.
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 20:58   #265
bodziox123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4
Dot.: Krem na przebarwienia

U mnie te przebarwienie pojawia się tylko pod koniec zimy.
Stosuję teraz krem od AZS,egzemy i czegoś jeszcze i po nim widzę lepsze efekty niż po tym kremie Pharmaceris.Ten krem co teraz stosuję to został zakupiony rok temu jak miałem ten sam objaw,wtedy poszedłem do dermatologa,przepisał kremy ,ale jakoś zeszło właśnie po miesiącu i nie wiem czy to pomogły kremy,czy mój organizm sam jakoś zwalcza to Naczytałem się trochę o tym problemie i może on wynikać z wieluuuuuuuuu powodów.
Ogólnie to chciałem rozwiązać problem,z tym kremem na przebarwienia bo nie widzę efektu.
bodziox123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 19:09   #266
wizazystka_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 14
Przebarwienia

Co stosować na świeże przebarwienie po stupie na nosie, aby szybko zeszło? Inne przebarwienia na twarzy tak mi nie przeszkadzają jak to, jest rozległe i bardzo nieestetycznie to wygląda. Dodam, że ma ono dopiero kilka dni. Proszę o pomoc.
wizazystka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-25 20:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.