Higienistka/asystentka stomatologiczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-05, 18:55   #1
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578

Higienistka/asystentka stomatologiczna


Ktory z tych zawodow jest bardziej wart nauki? Jakie sa mniej wiecej zarobki ?
I czy ktos moze polecic dobra szkole w Warszawie, ktora ksztalci w tych kierunkach? Wiem, ze policealne studium ...
Czy ktos chodzil np. do Omegi?
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 21:43   #2
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Na asystentkę w Warszawie mozesz sie ksztalcic tylko w Omedze
Na higienistke mozesz w szkole na Hozej.
Róznica - Omega jest szkola 1 roczną, wieczorową i płatną a Hoża 2-letnią, dzienną i bezpłatną.
Higienistka ma wiecej uprawnien od asystentki, gdyz moze samodzielnie przeprowadzac pewne zabiegi.
Zarobki sa rozne, zalezne od kliniki. Nie wiem jak placa higienistkom ale asystentka ma od 10zl za godzine wzwyz
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 21:39   #3
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Podbijam wątek. Zainteresowałam się tym zawodem. Może znajdzie sie tutaj ktoś kto tak pracuje, opinie o pracy...a może ktoś sie uczy w tym kierunku, jak wyglądają zajęcia praktyczne??
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:11   #4
aqua1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

czy poszlas w końcu do tej szkoły na higienistke stomatologiczna?
ja tez sie zastanawiam nadrzuceniem studiow pojsciem do takiego studium .
czy ktos moze wie jak tam jest? jak poźniej z praca?
aqua1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 15:20   #5
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez aqua1 Pokaż wiadomość
czy poszlas w końcu do tej szkoły na higienistke stomatologiczna?
ja tez sie zastanawiam nadrzuceniem studiow pojsciem do takiego studium .
czy ktos moze wie jak tam jest? jak poźniej z praca?
Nie, jednak nie poszlam bo nie zdecydowalam sie wogole wrocic do Polski. Wiec niestety nie mam zadnych nowych informacji
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:01   #6
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Witajcie,

nie chciałam zakładać nowego wątku, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi odpowie

Czy są tu jakieś higienistki stomatologiczne? A może asystentki? Czy może jest ktoś, kto uczy się w policealnym studium? A może ktoś kto zamierza?

Jestem ciekawa waszych opinii na temat nauki, pracy w wyżej wymienionych zawodach, bo sama mocno zastanawiam się nad podjęciem nauki jako higienistka i w sumie jestem już prawie zdecydowana.

Czy mozecie polecić mi jakieś szkoły w woj. pomorskim kształcące zaocznie na ww kierunku?

Pozdrawiam
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:24   #7
dziewczyna ratownika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cześć dziewczyny!

Proszę Was o pomoc w podjęciu decyzji. Chciałabym rozpocząć naukę w policealnej szkole TEB edukacja w Lublinie, waham się pomiędzy 3 kierunkami a mianowicie: asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna oraz rejestratorka medyczna. Dodam, że najchętniej zrobiłabym te wszystkie 3 albo 2 ale niestety nie dysponuję aż takim funduszem. Uczyć się chcę w trybie zaocznym ponieważ jeszcze studiuję (kończę 1 rok magistra). Dowiedziałam się, że kierunek rejestratorki nie kończy się egzaminem państwowym i szkoła nie wysyła na odbycia praktyk chyba, że trzeba szukać na własną rękę i prosić o przyjęcie. Czy jest sens uczenia się na asystentkę, a ewentualnie po tym zrobić jeszcze higienistkę? Który z tych 3 kierunków jest najbardziej opłacalny jeśli po skończeniu szkoły będę szukała pracy właśnie w tym zawodzie?
dziewczyna ratownika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 13:05   #8
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez dziewczyna ratownika Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Proszę Was o pomoc w podjęciu decyzji. Chciałabym rozpocząć naukę w policealnej szkole TEB edukacja w Lublinie, waham się pomiędzy 3 kierunkami a mianowicie: asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna oraz rejestratorka medyczna. Dodam, że najchętniej zrobiłabym te wszystkie 3 albo 2 ale niestety nie dysponuję aż takim funduszem. Uczyć się chcę w trybie zaocznym ponieważ jeszcze studiuję (kończę 1 rok magistra). Dowiedziałam się, że kierunek rejestratorki nie kończy się egzaminem państwowym i szkoła nie wysyła na odbycia praktyk chyba, że trzeba szukać na własną rękę i prosić o przyjęcie. Czy jest sens uczenia się na asystentkę, a ewentualnie po tym zrobić jeszcze higienistkę? Który z tych 3 kierunków jest najbardziej opłacalny jeśli po skończeniu szkoły będę szukała pracy właśnie w tym zawodzie?
Wg mnie zdecydowanie higienistka. Będziesz bardziej kompetentna od asystentki, więcej zadań w gabinecie, raczej większa samodzielność...
Zawodu rejestratorki ja bym nie wybrała, bo kojarzy mi się z recepcją, obsługą klienta i pretensjami przychodzących
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 15:20   #9
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

czy ktos wie jakie są przedmioty w omedze na kierunku higienistka?? i jak wygląda egzamin zawodowy i ile czasu trwa staż po skończonej szkole??
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:57   #10
Mala_Latte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Moge powiedziec jakie byly u mnie w szkole na asystentke: zasady i technika pracy asystentki, pracownia, mikrobiologia, anatomia fizjologia i patologia narzadu zucia, psychologia, ekonomia, informatyka w stomatologii, wiem ze higienistki maja jeszcze taki przedmiot jak profilaktyka
Mala_Latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 13:31   #11
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

podbijam temat sa tu jakies dziewczyny uczace się na higienistkebadz asystentke?
Jak ktos ma jakies informacje o kursach / szkoleniach to tez moze zamiesccic
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 20:52   #12
gobi_
Przyczajenie
 
Avatar gobi_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Ja się trochę interesowałam w mojej szkole policealnej, bo za niedługo kończę jeden kierunek i zastanawiam się nad następnym ;-)

Pytałam o higienistkę stomatologiczną w policealnej szkole medycznej. Zajęcia są stacjonarne, ale w praktyce to będą 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych + sobota lub niedziela. Podobno w te kierunki 'medyczne' teraz warto inwestować, bo wchodzą zmiany w systemie wykształcenia personelu stomatologicznego.
gobi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 07:17   #13
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez Kimiko666 Pokaż wiadomość
podbijam temat sa tu jakies dziewczyny uczace się na higienistkebadz asystentke?
Jak ktos ma jakies informacje o kursach / szkoleniach to tez moze zamiesccic
Ja uczę się na higienistkę Chętnie odpowiem na pytania
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 16:34   #14
RedLady1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Hej właśnie kończę kierunek Higienistki Stom.
Ktoś może wie co będzie na egzaminie w tym roku??
RedLady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 16:28   #15
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez RedLady1 Pokaż wiadomość
Hej właśnie kończę kierunek Higienistki Stom.
Ktoś może wie co będzie na egzaminie w tym roku??

Po skończeniu studium asystentka/higienistka zdaje się jakiś egzamin państwowy? Jaki tytuł uzyskuje się po jego zdaniu i czy samo skończenie studium daje prawo wykonywania ww. zawodów? Dziekuję za ew. odpowiedź

Już znalazłam odpowiedź, że jest na koniec nauki państwowy egzamin zawodowy

Edytowane przez Anex
Czas edycji: 2013-05-11 o 05:50
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 21:29   #16
RedLady1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Tak jest to egzamin zawodowy (zdaje się od 75%, składa się z dwóch części), uzyskuje się prawo do wykonywania zawodu asystentki\higienistki stom. Higienistka może wykonywać scaling, piaskowanie, lakierowanie, lakowanie na zlecenie lekarza.
RedLady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 12:42   #17
monia_pas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez Kimiko666 Pokaż wiadomość
podbijam temat sa tu jakies dziewczyny uczace się na higienistkebadz asystentke?
Jak ktos ma jakies informacje o kursach / szkoleniach to tez moze zamiesccic
Ja już po egzaminie Uczyłam się w medycznym studium zawodowym w Częstochowie i mają właśnie dodatkowe kursy, więc można się trochę podszkolić Wspominam miło
monia_pas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 18:14   #18
ilo_verona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Verona
Wiadomości: 1
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

hello dziewczyny!
Od wrzesnia zaczynam kierunek higienistka dentystyczna.
Nie moge sie juz doczekac, chociaz musze przyznac, ze troszke sie tez denerwuje, bo od czasow szkolnych pare latek juz minelo
Czy jest tu moze jakas higienistka, ktora po otrzymaniu dyplomu wyjechala za granice i pracuje w swoim zawodzie?
Czy dyplom jest uznawany w krajach UE?
Na stronie szkoly jest podana informacja, ze po zakonczeniu szkoly i zdaniu egzaminow mamy uprawnienia do pracy we wszystkich krajach UE, ale jak to jest w praktyce?
Pozdrawiam serdecznie
ilo_verona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 20:23   #19
Japan Dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Bstok
Wiadomości: 1
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez Suivi Pokaż wiadomość
Ja uczę się na higienistkę Chętnie odpowiem na pytania
Hej, mam do Ciebie pytanie W co musi się zaopatrzyć higienistka w trakcie nauki? Potrzebne będą własne przybory, jak tak to ile kosztują? Dzięki.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Do bycia rejestratorką wystarczy ukończenie kilkudniowego kursu, nie marnuj na to roku
Japan Dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 21:13   #20
xxroxikxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Śląsk ;))
Wiadomości: 5
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Witajcie.

Ja też w tym roku wybieram się na higienistkę stom. Wydaje mi sie, że jest to dobry kierunek. Higienistka ma większe kompetencje tak jak ktos juz tu napisał. Po zdaniu egzaminu zawodowego dostaje sie dwa dyplomy w jezyku polskim i angielskim wiec teoretycznie mozna pracowac za granica w tym zawodzie. ) Ale to tylko teoria. Też jestem ciekawa czy sa jakies sprzety w ktore trzeba sie koniecznie zaopatrzyc w trakcie nauki.
xxroxikxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 23:38   #21
ana32203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 32
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez xxroxikxx Pokaż wiadomość
Witajcie.

Ja też w tym roku wybieram się na higienistkę stom. Wydaje mi sie, że jest to dobry kierunek. Higienistka ma większe kompetencje tak jak ktos juz tu napisał. Po zdaniu egzaminu zawodowego dostaje sie dwa dyplomy w jezyku polskim i angielskim wiec teoretycznie mozna pracowac za granica w tym zawodzie. ) Ale to tylko teoria. Też jestem ciekawa czy sa jakies sprzety w ktore trzeba sie koniecznie zaopatrzyc w trakcie nauki.
Nie dostaje się dwóch dyplomów, dostaje się jeden w języku polskim plus suplement do dyplomu w języku polskim i angielskim. W suplemencie jest opisane co potrafi robić higienistka stomatologiczna, zawody dostępne dla posiadacza dyplomu (higienistka stom. i asystentka stom.) jest też zawarte Twoje imię i nazwisko. To jest po prostu informacja dla przyszłego pracodawcy np. co może robić jego pracownik w tym zawodzie, jakby np taki z zagraicy nie wiedział co daje Ci ten dyplom
W trakcie nauki będziesz musiała się zapewne zaopatrzyć w fartuch i obuwie ochronne (fartuch do zakupienia w sklepie medycznym (koszt-zależy jaki chcesz fartuszek, są za ok 30 zł ale marne są te fartuchy, mój kosztował ok 70 zł, ale służył mi 2 lata w szkole i 4 tyg na praktykach i w pracy na pewno mi się przyda więc to nie jest wydatek tylko na rok szkolny) obuwie to po prostu wygodne buty-koszt nawet 14 zł bądź 5 jak w ciuchu znajdziesz )

Cytat:
Napisane przez ilo_verona Pokaż wiadomość
hello dziewczyny!
Od wrzesnia zaczynam kierunek higienistka dentystyczna.
Nie moge sie juz doczekac, chociaz musze przyznac, ze troszke sie tez denerwuje, bo od czasow szkolnych pare latek juz minelo
Czy jest tu moze jakas higienistka, ktora po otrzymaniu dyplomu wyjechala za granice i pracuje w swoim zawodzie?
Czy dyplom jest uznawany w krajach UE?
Na stronie szkoly jest podana informacja, ze po zakonczeniu szkoly i zdaniu egzaminow mamy uprawnienia do pracy we wszystkich krajach UE, ale jak to jest w praktyce?
Pozdrawiam serdecznie
Prawdą jest że posiadacz dyplomu może pracować w różnych krajach UE, sama nie pracuję za granicą ale znam osobę która po polskiej szkole policealnej (technik dentystyczny), pracuje w zawodzie i zbija całkiem niezłą kaskę W nawiasie jeśli znasz język obcy to po tym zawodzie na prawdę można się ustawić za granicą, tam podobno higienistka ma swoją asystentkę (podobno bo na własne oczy nie widziałam).
ana32203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:13   #22
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Czy są tu jakieś higienistki którę piszą egzamin 2014r. ? Co wiecie na temat egzaminu praktycznego i pisemnego ?
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:53   #23
eltorobravo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Hej, chciałam zapytać czy jest ktoś kto wybrał się na studium higienistka/asystentka stomatologiczna, mając juz ukonczone wczesniej studia??
Bardzo marzy mi sie kierunek medyczny, chcialabym zdecydowac sie na higienistke (studium mam w swoim miescie), zastanawiam sie tylko czy jest sens, w tym roku bronie magistra... z ekonomii, nie wiem czy nie bedzie to strata czasu tymbardziej ze to niepokrewne kierunki... wiecznym studentem bez pracy nie chce byc
eltorobravo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 17:31   #24
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez eltorobravo Pokaż wiadomość
Hej, chciałam zapytać czy jest ktoś kto wybrał się na studium higienistka/asystentka stomatologiczna, mając juz ukonczone wczesniej studia??
Bardzo marzy mi sie kierunek medyczny, chcialabym zdecydowac sie na higienistke (studium mam w swoim miescie), zastanawiam sie tylko czy jest sens, w tym roku bronie magistra... z ekonomii, nie wiem czy nie bedzie to strata czasu tymbardziej ze to niepokrewne kierunki... wiecznym studentem bez pracy nie chce byc
Ja robie licencjat (a własciwie koncze) z ekonomicznego kierunku, a i koncze nauke 2 letniej szkoly policealnej jako HS
Jesli to Ciebie interesuje i to lubisz to warto
Mozna potem zawsze dorobic jakas podyplomówke np. zarzadzanie w ochronie zdrowia placówkami medycznymi i laczyc funkcje HS i menadzera jakiejś placówki
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 10:27   #25
PatiKowal93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Cytat:
Napisane przez Ann_Krk Pokaż wiadomość
Oba zawody są opłacalne, natomiast różnica jest taka, że higienistka to bardziej samodzielne (i lepiej płatne) stanowisko. Można wykonywać samodzielnie zabiegi pielęgnacyjne, np usuwanie kamienia czy fluoryzacja i też prowadzić działalność edukacyjną np w szkołach itp. Nauka trwa dłużej, ale myślę, że warto. A najlepiej jest iśc na zasadzie uzupełnienia, najpierw asystentka, potem higienistka. W szkołach często są oba te kierunki jednocześnie, w cosinus na pewno tak mają i to za free



Zgadzam się w 100 % Również polecam Cosinus. Zrobiłam higienistkę i jestem bardzo zadowolona. Nauka jest bezpłatna no i w weekendy co 2 tygodnie. Można łatwo połączyć ją z pracą
PatiKowal93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 10:42   #26
Olaje15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 12
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Higienistka to dobry kierunek, poszukiwany na rynku pracy, wię jak toś lubi to robić to jak najbardziej polecam.
Olaje15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 21:42   #27
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Higienistka/asystentka stomatologiczna

Ja kończyłam hig 6 lat temu wtedy zajęcia musiały być co tydzień piątek sobota niedziela ... i z perspektywy czasu nie poszła bym na ten kierunek. Wszystko zależy gdzie się mieszka itd. Pracowałam trochę w zawodzie i lubiałam nawet ta prace ale często przez pacjentów jesteśmy traktowane jak sprzątaczki, które nie maja o niczym pojęcia. Co do lekarzy czasem bywa podobnie najlepiej trafić na młodego. Godziny pracy tez często do późnych godzin wieczornych. Nie wiem czy wrócę do zawodu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-04 22:42:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.