seks przed ślubem - problem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 18:51   #61
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez shirleyyy Pokaż wiadomość
Ja znam lepsza parę...ze sobą 7 lat, on strasznie wierzący i żadnego seksu.....nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc
Też znam,oboje b.wierzący,od roku małżeństwo.
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 19:00   #62
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Też znam,oboje b.wierzący,od roku małżeństwo.

Jeśli oboje sa b. wierzący to są zafiksowani na punkcie kościoła i nie ma problemu z seksem ,układają puzle lub czytają poezję ,gorzej kiedy jedno b . wierzące a drugie srednio lub wcale .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 19:01   #63
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: seks przed ślubem - problem

vixeeeeeeen !! Wytłumacz pani
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 19:04   #64
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez TranceLady Pokaż wiadomość
Jeżeli już planujecie być razem na zawsze, myślicie o przyszłości, to jestem pewna, że to zrozumie. )
Pod warunkiem że on wiedział o tym, że autorka nie chce stosować antykoncepcji po ślubie, że chce planować rodzinę naturalnie... Jeśli wiedział o tym i przyjął to, to ok. Gorzej jeśli nie wie o jej planach i całkiem inaczej wyobraża sobie życie z nią...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:09   #65
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
vixeeeeeeen !! Wytłumacz pani
Też czekam, aż vixen tu wpadnie
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:11   #66
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Nie pytałam co sądzicie o mnie, o moich poglądach i czy robię dobrze - jestem po prostu w jakimś chaosie myśli i pytałam czy mój facet powinien to zrozumieć, czy jeśli mnie kocha, to nie będzie to dla niego duże poświęcenie, że będzie szanował mój pogląd, czy to za bardzo nas nie poróżni? Seks jest ważny, ale nie trzeba uprawiać go co 2 dni, są chyba inne ważniejsze rzeczy też? Fakt, mogłam pomyśleć o tym wcześniej, ale teraz dopiero się opamiętałam, a czasu nie cofnę.
Oczywiście, że to będzie duże poświęcenie i może Was za bardzo poróżnić.
A co to za różnica dla KK czy będziesz uprawiać seks co drugi dzień czy raz na dwa tygodnie?
Uprawiasz go i tyle.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:12   #67
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Też czekam, aż vixen tu wpadnie
Ona wie jak odnieść sie do takich tematów. Mnie to centralnie witki opadają i nie wiem co powiedzieć Autentycznie
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 20:14   #68
solaris1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Olkusz
Wiadomości: 574
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
co to za grzech, którego nie żałuję, który uszczęśliwia mnie i TŻ...? Jesteśmy ze sobą bliżej, kochamy się, chcemy już zawsze być razem.
popieram

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Twój chłopak z pewnością Cię kocha, z pewnością chciałby sprostać Twojej prośbie, ale biologia jest czasem niemiłosierna. Będzie mu superciężko, facetowi jest zawsze trudniej.
poza tym skoro Bóg dał nam tą biologię i jako jedynemu gatunkowi (pomijając delfiny) sprawia przyjemność seks sam w sobie, bez jedynego sensu "zapłodnienia" to raczej kościół nie może nam tego zabronić
solaris1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:18   #69
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Ja wiem, że nie wytrzymam i mój chłopak tez do ślubu całkiem bez seksu - czy to znaczy, że mam się calkiem odwrócić od Koscioła? Nie moge sie spowiadac i starac ograniczyc? Przeciez postanawiam poprawe - chce wytrzymac jak najdluzej. Zreszta nie o to jest pytanie. Chodzi mi o to, czy prawdziwa milosc jest w stanie to przetrwac mimo, ze nie bylo tak od poczatku? Czy da sie to zrozumiec? Czy chlopak musi uprawiac seks ze swoja dziewczyna?
Czy miłość może przetrwać wszystko - myślę, że nie, jeśli ludzie mają bardzo rozbieżne poglądy na życie.
Czy chłopak musi uprawiać seks z dziewczyną - nie musi, ale może chcieć.
Seks to nie jest "tylko" ale "aż". Jeśli nagle wprowadzisz w życie swoje nowe postanowienia, Twój facet może i teoretycznie je zrozumie, ale będzie chodził sfrustrowany i niezaspokojony.
Ja tu powodzenia nie widzę.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:23   #70
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: seks przed ślubem - problem

zastanawia mnie jedno slowo w prawie kazdym poscie a mianowicie ...."wierzacy" "wierzaca"....

wierzy sie przeciez w Boga...przeciez to on wymyslil i zaprojektowal dla ludzi

W bibli czytamy

Bóg stworzył człowieka na swój obraz. Stworzył mężczyznę i kobietę. Pierwszym przykazaniem jakie ludzie otrzymali od Boga zaraz po stworzeniu było: „Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię (…)”(1 Moj. 1:28).

A zatem Bog jest projektantem nie tylko ciala mezczyzny i kobiety, wszystkich ich organow, ale takze ich zwiazku. Uwidacznia sie to jeszcze mocniej w szerszym opisie dziela stworzenia, jaki zamieszczony jest w drugim rozdziale Ksiegi Genesis. Czytamy tam,

Bóg uczynił kobietę jako odpowiednią pomoc dla mężczyzny, gdyż źle mu było, gdy był sam (1 Moj. 2:18.21-22). Gdy Pan przyprowadził kobietę do Adama, ten pełen zachwytu nad Bożym darem, przyjął ją jako kość ze swych kości i ciało ze swego ciała, i nazwał ją mężatką.

Gdy Bóg zakończył dzieło stworzenia i wydał ludziom polecenie rozmnażania się, „spojrzał na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre” (1 Moj. 1:31).

To bardzo wazne bysmy sobie uswiadomili, ze kazdy członek naszego ciala, kazdy jego organ (bez wyjatkow), Bog postrzega jako bardzo dobry. Jako bardzo dobre postrzega rowniez zwiazek milosci miedzy mezczyzna i kobieta, lacznie ze sposobem wyrazania go w formie wspolzycia plciowego.


Tak owszem Bog w pismie uzywa slowa maz zona...zwiazek malzenski i tylko taki blogoslawi oraz daje aprobate
W liscie do Hebrajczykow 13:4 czytamy:

„Małżeństwo niech będzie we czci u wszystkich, a łoże nieskalane; rozpustników bowiem i cudzołożników sądzić będzie Bóg.”

Wspolzycie malzenskie zyskuje Boza aprobate do tego stopnia, ze Bog zacheca do niego malzonkow w swoim slowie...

co do ludzi co po slubie tez sa wstrzemiezliwi...to wyobrazcie sobie ze biblia bardzo zacheca do wspolzycia..Ksiega Kaznodziei Salomona

„Używaj życia ze swoją ukochaną żoną po wszystkie dni twojego marnego bytowania, jakie ci dał pod słońcem, bo to jest twój udział w życiu i trudzie, jaki znosisz pod słońcem.”

Ksiega Przypowiesci

„Pij wodę z własnej cysterny i wodę świeżą z własnej studni!
Czy twoje źródła mają wylewać się na zewnątrz, a twoje strumienie na place?
Do ciebie samego mają należeć, a nie do obcych równocześnie z tobą!
Niech będzie błogosławiony twój zdrój, a raduj się z żony twojej młodości!
Miłej jak łania, powabnej jak gazela! Niech jej piersi zawsze ci sprawiają rozkosz, upajaj się ustawicznie jej miłością!”


Sa pary malzenskie, ktore uwazaja, ze seks został dany ludziom wylacznie w celach prokreacyjnych, dlatego tez wspolzycie podejmują tylko wowczas, gdy biora pod uwage splodzenie dziecka. Jednak przytoczone wyzej wyrazenia dobitnie swiadcza o tym, ze seks ma byc przede wszystkim zrodłem przyjemnosci i radosci. Jak czesto? Czy tylko wtedy gdy planujemy dziecko?

Nowy Testament mowi:

„Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej” (Kor.)

dlatego dziwie sie tym ktorzy nawet po slubie nie czerpia przyjemnosci z seksu..bo maja blade i spaczone wyobrazenie na ten temat.

w biblii nic nie ma o antykoncepcji...ani zadnych gumek ani tabletek...to juz wymysl ksiezy....bo zauwazcie ze ludzie zabezpieczaja sie a mimo wszystko i tak wpadaja...po prostu sam Bog wie kiedy para ma miec dziecko a kiedy nie...ze nic nie jest pewne na 100%...

wspolzycie przed slubem teoretycznie jest grzechem samym w sobie interpretujac stricte slowa w pismie lecz i tak mysle ze jak ludzie sie kochaja to jest milosc jest szczera i prawdziwa ktora poprzez sakrament jest po prostu poblogoslawiona....innymi slowy w seksie przed slubem Boga NIE MA...

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2011-04-26 o 20:29
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:37   #71
nina1406
Wtajemniczenie
 
Avatar nina1406
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 833
Dot.: seks przed ślubem - problem

witajcie. osobiście nie uważam, że seks przed ślubem jest czymś złym, tym bardziej jak planuje się razem przyszłość. Kościół robi straszny mętlik w głowie. jakiś czas temu byłam u spowiedzi i jak ksiądz dowiedział się, że nie po raz pierwszy spowiadam się z 6 przykazania nie dał mi rozgrzeszenia. wyszłam z kościoła zapłakana nie wiedząc co robić. chodzę do spowiedzi, bo po prostu czasem czuje potrzebę pojednania się z Bogiem, uczestniczenia w pełni we mszy świętej. nie żałuję tego co robię. kocham mojego faceta, chce spędzić z nim resztę życia, planujemy się zaręczyć i ustalić datę ślubu. w ostatnich dniach On również wybrał się do spowiedzi i usłyszał od księdza, że jesteśmy młodzi, mamy pragnienia i popędy którym trudno jest się przeciwstawić i to jest normalne w naszym wieku. jeżeli jesteśmy w stałym związku imamy wspólne plany na przyszłość to to, co robimy wcale nie jest aż takie złe. a jak mój facet powiedział, że nie widzi nic złego w zabezpieczaniu się po ślubie i że chce w ten sposób kontrolować ilość dzieci to ksiądz odpowiedział, że to dobrze że jesteśmy odpowiedzialni i nie chcemy mieć dziesięciorga dzieci, którym nie będziemy w stanie zapewnić podstawowych rzeczy. więc pytam, jakie jest zdanie Kościoła co do seksu przed ślubem? Słyszałam, że Kościół chce wprowadzić zakaz udzielania ślubu kobiecie, która jest w ciąży, żeby w ten sposób ograniczyć zawieranie związków małżeńskich pod wpływem zajścia w ciąże i rozwodzenia się po niedługim czasie.
__________________
13.07.2013 szczęśliwa żonka
będę mamusią

Pani magister dietetyki
nina1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 20:45   #72
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez nina1406 Pokaż wiadomość
Kościół robi straszny mętlik w głowie. jakiś czas temu byłam u spowiedzi i jak ksiądz dowiedział się, że nie po raz pierwszy spowiadam się z 6 przykazania nie dał mi rozgrzeszenia. wyszłam z kościoła zapłakana nie wiedząc co robić. chodzę do spowiedzi, bo po prostu czasem czuje potrzebę pojednania się z Bogiem, uczestniczenia w pełni we mszy świętej. nie żałuję tego co robię. kocham mojego faceta, chce spędzić z nim resztę życia, planujemy się zaręczyć i ustalić datę ślubu.
Kościół nie może nie potępiać seksu przedmałżeńskiego, bo wyglądałoby to wtedy tak, jakby wybierał co z Biblii uznajemy, a co nie. Wiadomo jak było te 2000 lat temu - gumek, czy tabletek raczej nie mieli, cykli też nie liczyli, więc najlepszym sposobem na niechcianego dzidziusia było zabaw zakazać.
Teraz jest to niewygodne, ale nie ma co z tym zrobić za bardzo. Dlatego nie warto się tym aż tak przejmować. Jeszcze w liceum po dłuuugiej dyskusji ksiądz (oczywiście nie wprost) przyznał, że z tą antykoncepcją Kościół trochę się zagalopował (w małżeństwie, ale jednak).
A księża, którzy nie dają rozgrzeszenia sami mogą coś mieć na sumieniu (albo bardzo by chcieli, ale się boją..). Jak dla mnie sami się w bogów bawią.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:48   #73
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez nina1406 Pokaż wiadomość
jakiś czas temu byłam u spowiedzi i jak ksiądz dowiedział się, że nie po raz pierwszy spowiadam się z 6 przykazania nie dał mi rozgrzeszenia.
Ale moim zdaniem nic w tym dziwnego.
Dlaczego?
Bo:
Cytat:
nie żałuję tego co robię.
a do otrzymania rozgrzeszenia potrzebny jest żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy.
Po co spowiadać się z czegoś czego nie żałujesz i wcale nie masz zamiaru się "poprawiać"?
Cytat:
więc pytam, jakie jest zdanie Kościoła co do seksu przed ślubem?
Grzech.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:50   #74
nina1406
Wtajemniczenie
 
Avatar nina1406
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 833
Dot.: seks przed ślubem - problem

to fakt, chwalić seksu przed ślubem nie mogą. ale mogli by chociaż wszyscy mówić jednym głosem w tej sprawie...
a ludzie i tak będą robili to co chcą.
__________________
13.07.2013 szczęśliwa żonka
będę mamusią

Pani magister dietetyki
nina1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:51   #75
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Biorę. I dlatego, w takiej sytuacji - mieszkając z TŻem, możemy przystąpić do 1 a nie 2 spowiedzi przed ślubem. Tak mi wytłumaczył ksiądz.
A po co Ci ślub kościelny, skoro nie uznajesz zasad Kościoła, w którym ten ślub będziesz brać?
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 20:56   #76
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A po co Ci ślub kościelny, skoro nie uznajesz zasad Kościoła, w którym ten ślub będziesz brać?

I zaraz się zacznie ,bo trochę wierzę ,bo chcę ,bo sukienka,bo rodzina ,bo tradycja, bo .....tak czy siak lepiej miec koscielny co by przed św. piotrem oczami nie świecić.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:00   #77
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
I zaraz się zacznie ,bo trochę wierzę ,bo chcę ,bo sukienka,bo rodzina ,bo tradycja, bo .....tak czy siak lepiej miec koscielny co by przed św. piotrem oczami nie świecić.
Bo Bóg to co innego a Kościół co innego, ja wierzę w Boga a nie w Kościół (ale oczywiście cały czas jestem katoliczką ) bla bla bla
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:13   #78
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Chodziłam, bo od pół roku nie chodzę, jak mi ksiądz rozgrzeszenia nie dał. Nie mam zamiaru szukać po kościołach księży, którzy udzielą mi rozgrzeszenia, bo to trochę dziwne. Jeden da a drugi nie? Dziwnie bym się z resztą czuła.
Chcę iść przed ślubem, bo wtedy wiem, że wtedy będzie szczera spowiedź i postanowienie poprawy - bo przecież będziemy z TŻem małżeństwem.

Wcześniej zależało mi na tym, aby móc się wyspowiadać szczerze, ale teraz, jak się okazuje dziewczyna o lekkich obyczajach ma więcej praw w Kościele, niż dziewczyna nie będąca żona, ale wierna jednemu mężczyźnie.
Jak wyglądała Twoja ostatnia spowiedź, w której nie dostałaś rozgrzeszenia? Mówiłaś o postanowieniu poprawy i żalu za grzechy? Dla mnie spowiadanie się z seksu przedmałżeńskiego jest bez sensu, bo nie żałuję tego. Jak można właściwie żałować seksu z ukochaną osobą? Po Twojej wypowiedzi widać też, że zasady KK nie do końca Ci pasują, po co więc brać ślub kościelny?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jeśli oboje sa b. wierzący to są zafiksowani na punkcie kościoła i nie ma problemu z seksem ,układają puzle lub czytają poezję .
Układają puzzle i modlą się

Ja na miejscu TŻ-ta autorki trochę bym zgłupiała. Bo tak - uprawialiśmy seks, wszystko oki, a tu nagle ją dopadły wyrzuty sumienia i od tej pory post. I według mnie jeśli facet odejdzie, to dlatego, że delikatnie rzecz biorąc został zrobiony w jajo, a nie dlatego, że nie wytrzyma bez seksu. Gdyby mój TŻ nagle oświadczył, że jednak wiara nie pozwala mu się ze mną kochać, to poczułabym się oszukana jednym słowem. Bo wiarę i jakieś tam zasady ma się chyba od początku, prawda?

I jeszcze na koniec nieśmiało dodam, że Bóg naprawdę pod kołdrą nie siedzi, zapewniam
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:17   #79
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Bo Bóg to co innego a Kościół co innego, ja wierzę w Boga a nie w Kościół (ale oczywiście cały czas jestem katoliczką ) bla bla bla

Kobieto,nie zadawaj pytań na które znasz odpowiedź
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 21:17   #80
Celebre
Raczkowanie
 
Avatar Celebre
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 468
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jak wyglądała Twoja ostatnia spowiedź, w której nie dostałaś rozgrzeszenia? Mówiłaś o postanowieniu poprawy i żalu za grzechy? Dla mnie spowiadanie się z seksu przedmałżeńskiego jest bez sensu, bo nie żałuję tego. Jak można właściwie żałować seksu z ukochaną osobą? Po Twojej wypowiedzi widać też, że zasady KK nie do końca Ci pasują, po co więc brać ślub kościelny?


Układają puzzle i modlą się

Ja na miejscu TŻ-ta autorki trochę bym zgłupiała. Bo tak - uprawialiśmy seks, wszystko oki, a tu nagle ją dopadły wyrzuty sumienia i od tej pory post. I według mnie jeśli facet odejdzie, to dlatego, że delikatnie rzecz biorąc został zrobiony w jajo, a nie dlatego, że nie wytrzyma bez seksu. Gdyby mój TŻ nagle oświadczył, że jednak wiara nie pozwala mu się ze mną kochać, to poczułabym się oszukana jednym słowem. Bo wiarę i jakieś tam zasady ma się chyba od początku, prawda?

I jeszcze na koniec nieśmiało dodam, że Bóg naprawdę pod kołdrą nie siedzi, zapewniam
Co do pierwszego zdania to mamy coś takiego jak żal za grzechy, możemy żałować, że grzeszymy bardziej niż samego grzechu-warto mieć swojego stałego mądrego spowiednika. Układają puzzle, modlą się, czytają książki, jeżdża na rowerach, gotują, pracują itd itp Mam nadzieję, że nie katolicy poza seksem też coś jeszcze ze sobą robią Co do ostatniego się zgadzam, autorka musi porozmawiać z chłopkaiem bo nie można samemu sterować życiem dwojga osób
Celebre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:23   #81
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Kobieto,nie zadawaj pytań na które znasz odpowiedź
Nie mogę się powstrzymać po prostu, uwielbiam takie mętne tłumaczenia
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:37   #82
bbc56c719832aa6c54491c9cdf9a4ac765a18bd7_6414ff01e71a2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Jestem ze swoim TŻ-tem już 1,5 roku, mamy po 22 lata. Jest nam ze sobą cudownie, nie mamy większych kłótni czy problemów. Jest moim pierwszym facetem. Uprawialiśmy już petting i seks oralny, z normalnego seksu zrezygnowaliśmy ze względu na ryzyko ciąży, której na razie nie planujemy. Ślubu jeszcze nie zaplanowaliśmy, ale rozmawialiśmy na ten temat, że chcemy być razem. Na razie nie mieszkamy razem.

Jestem osobą wierzącą. Przez ten czas zagłuszyłam swoje sumienie i ze względu na miłość, pożądanie i przyjemność, ale też ciekawość, poznawanie faceta, eksperymentowanie uprawialiśmy petting i seks oralny kilka razy w tygodniu. Moje sumienie jednak odezwało się, poszłam do spowiedzi na święta i chciałabym nawrócić się i częściej zrezygnować z seksu i wstrzymać się na jakiś czas. Potem na pewno pożądanie weźmie górę, bo wiem, że seks jest ważny w związku, ale potem chciałabym znów iść do spowiedzi. Mój TŻ nie jest jednak taki religijny.

Teraz zastanawiam się - bo bardzo go kocham i nie chce żeby przez mniejszą ilość seksu nasz związek się rozpadł. Chcę jednak być chrześcijanką, która jakoś tam praktykuje i trochę wstrzymać się od czasu do czasu.

Czy nasz związek ma szansę przetrwać? Mówi się "jak kocha, to poczeka", "przecież jeśli zerwie, przez rzadszy seks to nie jest prawdziwa miłość, lecz samo pożądanie" ale też że seks to jeden z ważniejszych aspektów w związku. Czy to nie zbyt duża różnica poglądów?

Po ślubie tez chciałabym używać gumek jak najrzadziej - jeśli już będzie naprawdę duża potrzeba, a postarać się naturalnie planować rodzinę.

Nie wiem co o tym sądzić, czuje się wewnętrznie rozdarta.

Zachowujesz się jak mój ex, trochę. Na pewne rzeczy ochotę miał, a jest lektorem w kościele i uważa się za głęboko wierzącego Skoro uważasz siebie za chrześcijankę, to nie możesz mieć seksu przed ślubem, ani używać antykoncepcji oprócz metod naturalnych.

Jeśli idziesz do spowiedzi i mówisz grzechy bez zamiary poprawy, to spowiedź jest nieważna lub ksiądz po prostu nie da Ci rozgrzeszenia = spowiedź nieważna...

Na moje to, jak będziesz chciała teraz przerwać lub "ograniczyć" będzie Ci niezwykle trudno. Popęd jest popęd, pożądanie także, do tego masz obiekt pożądania koło siebie. Jednak faceci jeżeli raz zażyją i potem tego nie otrzymują lub są jakieś wykręty, to może ich urazić, poczują się kiepscy w łóżku i pójdą szukać gdzieś indziej. Skoro on nie jest zbytnio wierzący, to może nie zrozumieć twego postępowania...

Wiedz, że jak ja usłyszałam od swojego ex, że wszystko fajnie, ale seks to po ślubie on chce, bo jest wierzący, ręce mi opadły. Idzie w jedną lub w drugą stronę, nie ma kompromisu, przynajmniej nie w tej religii...
bbc56c719832aa6c54491c9cdf9a4ac765a18bd7_6414ff01e71a2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:01   #83
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: seks przed ślubem - problem

[1=bbc56c719832aa6c54491c9 cdf9a4ac765a18bd7_6414ff0 1e71a2;26558484] Skoro uważasz siebie za chrześcijankę, to nie możesz mieć seksu przed ślubem, ani używać antykoncepcji oprócz metod naturalnych.
[/QUOTE]
nieprawda, chrześcijanie MOGĄ mieć sex i MOGĄ zabezpieczać się przed chorobami czy przerostem zaludnienia - katolicy jako odłam chrześcijan - nie mogą
Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość

Teraz zastanawiam się - bo bardzo go kocham i nie chce żeby przez mniejszą ilość seksu nasz związek się rozpadł. Chcę jednak być chrześcijanką, która jakoś tam praktykuje i trochę wstrzymać się od czasu do czasu.

Czy nasz związek ma szansę przetrwać? Mówi się "jak kocha, to poczeka", "przecież jeśli zerwie, przez rzadszy seks to nie jest prawdziwa miłość, lecz samo pożądanie" ale też że seks to jeden z ważniejszych aspektów w związku.

Otóż to. A miłość=zaangażowanie+inty mność+namiętność. Jak któregoś z tych elementów w związku brakuje to zaczynają się problemy.
Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię,bo także jstem chrześcijanką! /
chrześcijaństwo nie ogranicza się do katolicyzmu

Cytat:
Napisane przez Beata 1986 Pokaż wiadomość
dobrze,że Kościół ma jakieś Słowo do powiedzenia i wciąż jakiś wpłyhw na nas, bo inaczej uprawialibyśmy seks z każdym i o kazdej porze, bo nie byłoby żadnych zasad...
Każdy mierzy własną miarą...
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:04   #84
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
nieprawda, chrześcijanie MOGĄ mieć sex i MOGĄ zabezpieczać się przed chorobami czy przerostem zaludnienia - katolicy jako odłam chrześcijan - nie mogą
Poważnie?
A mogłabyś podać mi jakieś źródło czy cokolwiek, co to potwierdza?
Pytam bez ironii, jestem bardzo ciekawa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:14   #85
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
vixeeeeeeen !! Wytłumacz pani
probowalam sobie przypomniec, ktora wizazanka miala jej tekst w podpisie na takie tematy...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:44   #86
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Poważnie?
A mogłabyś podać mi jakieś źródło czy cokolwiek, co to potwierdza?
Pytam bez ironii, jestem bardzo ciekawa.
A ja również bez ironii odsyłam do Biblii, np. http://pl.wikisource.org/wiki/Biblia...yj%C5%9Bcia_22, (Ex. 22:16 - 17) generalnie w wielu miejscach Biblia mówi o zakazie sexu nie przed ślubem, tylko poza małżeństwem, a to różnica. Jeśli chodzi o antykoncepcję to protestanci nie kwestionują na ogół moralnie używania prezerwatyw, prawosławni są nieco bardziej rygorystyczni, natomiast w Kościele katolickim utrzymuje się zakaz papieża Pawła VI z 1968 r.Polecam poczytanie współczesnych teologów, najlepiej zacząć od Kuenga bo najbardziej kontrowersyjny, a co za tym idzie, najbardziej zmusza do myślenia
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:47   #87
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
A ja również bez ironii odsyłam do Biblii, np. http://pl.wikisource.org/wiki/Biblia...yj%C5%9Bcia_22, (Ex. 22:16 - 17) generalnie w wielu miejscach Biblia mówi o zakazie sexu nie przed ślubem, tylko poza małżeństwem, a to różnica. Jeśli chodzi o antykoncepcję to protestanci nie kwestionują na ogół moralnie używania prezerwatyw, prawosławni są nieco bardziej rygorystyczni, natomiast w Kościele katolickim utrzymuje się zakaz papieża Pawła VI z 1968 r.Polecam poczytanie współczesnych teologów, najlepiej zacząć od Kuenga bo najbardziej kontrowersyjny, a co za tym idzie, najbardziej zmusza do myślenia
No właśnie czy to na pewno różnica?
Seks przed ślubem jest przecież seksem poza małżeństwem.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:56   #88
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: seks przed ślubem - problem

Tak jak wiele osób wcześniej już napisało tak i ja się pod tym podpiszę...

Kochana Autorko Tematu, po co chcesz zawracać księdzu głowę swoją spowiedzią skoro ona i tak nie będzie ważna chociaż dostaniesz rozgrzeszenie? Do spowiedzi przystępuje się z żalem za grzechy i chęcią poprawy. Nie wiem czy przystąpisz z żale, ale wiem, że z myślą "postaram się, ale wiem, ze i tak to zrobią". Powinnaś raczej myśleć: Nie, nie zrobię tego nigdy więcej i z całych sił postaram się do seksu nie dopuścić.

Osobiście podziwiam trochę osoby, który postanawiają rozpocząć współżycie dopiero po ślubie. Ja sama nigdy sobie tego nie wyobrażałam. Nie chodzę do spowiedzi, bo nie będę mówić "Żałuję, że uprawiałam seks" i bić się w pierś skoro tak nie jest. Nie można przestrzegać zasad wiary tylko czasami i tylko trochę, bo nam tak wygodnie. Są reguły, chcesz w nie grać, to ich przestrzegaj.

Głęboko szanuje ludzi wierzących i praktykujących. Wierzę w Boga, ale nie praktykuję, bo są reguły, z którymi się nie zgadzam, które mi nie odpowiadają. Znam jednak przypadek, że 24 letni mężczyzna będący od 6 lat w związku i tyleż samo lat będący aktywny seksualnie chodzi co miesiąc do spowiedzi by wyspowiadać się z grzechu współżycia przed ślubem i przyjąć Komunię Świętą, bo karzą mu rodzice. To jest świętokradztwo niestety.
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:59   #89
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: seks przed ślubem - problem

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Osobiście podziwiam trochę osoby, który postanawiają rozpocząć współżycie dopiero po ślubie.
Dlaczego?
Cytat:
Znam jednak przypadek, że 24 letni mężczyzna będący od 6 lat w związku i tyleż samo lat będący aktywny seksualnie chodzi co miesiąc do spowiedzi by wyspowiadać się z grzechu współżycia przed ślubem i przyjąć Komunię Świętą, bo karzą mu rodzice.
Większość moich znajomych robi dokładnie tak samo.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 23:04   #90
Titanilla
Raczkowanie
 
Avatar Titanilla
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 36
Dot.: seks przed ślubem - problem

Nie rozumiem tego zakazu seksu przed ślubem. A co jeśli po ślubie okaże się, że małżonkowie nie są dopasowani seksualnie? Rozwód kościelny?
Titanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-06 13:01:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.