Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-14, 20:19   #1
Dryad
Przyczajenie
 
Avatar Dryad
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 25

Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/


Cześć Dziewczyny!
Mam 24 lata i nigdy jeszcze nie farbowałam włosów. Pomyślałam, że warto spróbować choć raz w życiu (później pewnie i tak wrócę do naturalnego).
Nie mam pojęcia, jaki kolor mógłby mi pasować.
Włosy są proste, cienkie, zawsze noszę je rozpuszczone z przedziałkiem na środku lub lekko z boku. Nie zamierzam ich obcinać.
Mam bladą cerę, nie opalam się nigdy.
Oczy niebieskie.
Zazwyczaj ubieram się na czarno lub w kolorach ziemi.
Zastanawiałam się nad jakimś rudym albo bordowym.
Bardzo proszę o poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ala.jpg (65,3 KB, 923 załadowań)
Dryad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:31   #2
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Dryad masz piękne, naturalne włosy, które wyglądają bardzo zdrowo. Nie jestem przeciwnikiem farbowania, ale bardzo ciężko jest się pozbyć rudości, więc dobrze się zastanów No chyba, że nie przeszkadzają Ci rude refleksy (na zdjęciach widać, że włosy takowe posiadają), po farbowaniu powrót do naturalnego koloru zajmie Ci kilka dobrych lat.
Na Twoim miejscu wypróbowałabym raczej spray'e czy szampony koloryzujące, które wypłukują się po pierwszym lub trzecim myciu.
Ja osobiści widzę Cię w blondzie, ale nie tandetnym platynowym, lecz neutralnym, który podkreśli Twoją dziewczęcą urodę.
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:36   #3
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

W brązie świetnie wyglądasz, a zamiast inwazyjnego trwałego farbowania doradzam Ci koloryzację zmywalną. Sprawdzisz, popróbujesz jak się będziesz czuła z nowym kolorem - może to być złoty brąz, czerwień lub średni brąz (byle nie za ciemny).
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 08:49   #4
Violet95
Raczkowanie
 
Avatar Violet95
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 102
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Na czerwień lub bordo moim zdaniem jesteś za blada.Masz bardzo ładny naturalny kolor więc ja bym Ci odradziła farbowanie,albo jak koleżanka jakąś szamponetkę, coś co bardzo nie niszczy a szybko się zmyje w razie niepowodzenia.Jak dla mnie idź w ciepłe ciemne i złote blondy.Natura mimo wszystko znów wraca do łask i sporo dziewczyn postawiło na kolor naturalny i czują się w nim najlepiej.Ewentualnie jakaś jasna miedź ale nie czerwień,musiałabyś się cały czas malować...
Violet95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 09:52   #5
Dryad
Przyczajenie
 
Avatar Dryad
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 25
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Próbowałam kiedyś 1-2 dniowe szamponetki, ale mogłam mieć tylko kolor ciemniejszy od swojego czyli wszystkie ciemne brązy, nawet te z niby kolorowymi refleksami wyglądają jak ciemny brąz i prawie nie ma różnicy. Spróbowałam też takiej na 28 dni (casting creme gloss) i efekt taki sam, po prostu bardzo silne przyciemnienie, prawie czarny, nawet jeśli trzymałam farbę krótko. Więc nie mam jak się przekonać jak to jest mieć inny kolor.
Stąd właśnie pomysł na normalną farbę

Jeśli faktycznie tak ciężko wrócić no naturalnego to może się powstrzymam.

Chyba, że znacie jakąś zmywalną, nietrwałą koloryzację która naprawdę dodaję kolor zamiast zwyczajnie przyciemnić?
Dryad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 14:03   #6
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Cytat:
Napisane przez Dryad Pokaż wiadomość
Próbowałam kiedyś 1-2 dniowe szamponetki, ale mogłam mieć tylko kolor ciemniejszy od swojego czyli wszystkie ciemne brązy, nawet te z niby kolorowymi refleksami wyglądają jak ciemny brąz i prawie nie ma różnicy. Spróbowałam też takiej na 28 dni (casting creme gloss) i efekt taki sam, po prostu bardzo silne przyciemnienie, prawie czarny, nawet jeśli trzymałam farbę krótko. Więc nie mam jak się przekonać jak to jest mieć inny kolor.
Stąd właśnie pomysł na normalną farbę

Jeśli faktycznie tak ciężko wrócić no naturalnego to może się powstrzymam.

Chyba, że znacie jakąś zmywalną, nietrwałą koloryzację która naprawdę dodaję kolor zamiast zwyczajnie przyciemnić?
Hmm, no jednak z tym może być problem - zwłaszcza jeśli Twój naturalny kolor do jasnych nie należy. Możesz zastosować hennę w odcieniu złotego brązu na przykład, ale wydaje mi się, że ona także mogłaby jeszcze przyciemnić Twoje włosy. Także sama zdecyduj - a do jakiego koloru jesteś najbardziej przekonana?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:43   #7
Dryad
Przyczajenie
 
Avatar Dryad
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 25
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Hmm, no jednak z tym może być problem - zwłaszcza jeśli Twój naturalny kolor do jasnych nie należy. Możesz zastosować hennę w odcieniu złotego brązu na przykład, ale wydaje mi się, że ona także mogłaby jeszcze przyciemnić Twoje włosy. Także sama zdecyduj - a do jakiego koloru jesteś najbardziej przekonana?

Szczerze mówiąc nie wiem. Na zdjęciach widać ciepłe refleksy, ale są po prostu zniszczone od słońca, gdyby były stale zadbane to byłyby całkiem ciemnobrązowe.
Chciałabym dodać trochę życia do tego zimowego wyglądu, dlatego pomyślałam o rudościach.
Dryad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 22:56   #8
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Cytat:
Napisane przez Dryad Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem. Na zdjęciach widać ciepłe refleksy, ale są po prostu zniszczone od słońca, gdyby były stale zadbane to byłyby całkiem ciemnobrązowe.
Chciałabym dodać trochę życia do tego zimowego wyglądu, dlatego pomyślałam o rudościach.
Możesz spróbować przefarbować włosy na rudo, ale jeśli są zniszczone to może lepiej je najpierw zregenerować?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 23:31   #9
Violet95
Raczkowanie
 
Avatar Violet95
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 102
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Rudy Ci nie będzie służyć.A jeśli już rudy to zgaszony,coś jak ten tylko odświeżony.
Violet95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 07:13   #10
AMS58
Przyczajenie
 
Avatar AMS58
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 22
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

zmień uczesanie lub fryzure
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-03-20 o 12:20 Powód: baner
AMS58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:55   #11
Dryad
Przyczajenie
 
Avatar Dryad
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 25
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Cytat:
Napisane przez AMS58 Pokaż wiadomość
zmień uczesanie lub fryzure
xxx
Dlaczego?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-03-20 o 12:21 Powód: baner w post
Dryad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 13:38   #12
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Żeby banerami pospamować
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 17:29   #13
roza1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

lepiej nie farbuj ,kazda farba niszczy piekny kolor
roza1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 23:11   #14
littleanne20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Szkoda włosów na farbowanie. Masz świetny naturalny kolor!

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Masz świetny naturalny kolor. Szkoda włosow

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Masz świetny naturalny kolor. Nie zmieniaj
littleanne20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 09:46   #15
leminarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Po co upiększać coś co jest ładne? Nie niszcz włosów bo masz je super, mi było by szkoda niszczyć takie włosy
leminarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 10:58   #16
Amellia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 16
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Tak szczerze, to bardzo ci pasują takie włosy jakie masz.
A farby niszczą. Jak za 20 lat zaczniesz siwieć to wtedy poszukaj szmponu koloryzującego w naturalnym kolorze włosów.
Ale może idź do fryzjera podciąć końcówki i jakąś odżywkę dla wzmocnienia.
Amellia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 11:48   #17
MalinaJagoda
Przyczajenie
 
Avatar MalinaJagoda
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Farbuje włosy już od wielu lat i są w dobrym stanie, w dzisiejszych czasach są bezpieczne farby więc możesz zaszaleć a kiedy czas na zmiany jak nie teraz akurat na wiosnę Moim okiem ładnie by ci było w jasnym kasztanie lub końce w odcieniu blond Ale pamiętaj jeśli chodzi o dobór koloru to ty musisz się w nim dobrze czuć i na pierwszą koloryzację poszłabym do dobrego fryzjera
MalinaJagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 19:07   #18
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Jeśli nie chcesz niszczyć włosów to polecam skorzystanie z naturalnych farb ziołowych lub henny (niestety nie mają działania rozjaśniającego)
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 19:21   #19
monisia12143
Zadomowienie
 
Avatar monisia12143
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: raj :)
Wiadomości: 1 103
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Szkoda włosków na farbowanie, bedziesz żałować za kilka lat, tak jak ja teraz. Może wystarczy sama szamponetka?
__________________
uśmiechnij się dziś, bo jutro może być gorzej!


monisia12143 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 18:18   #20
Dryad
Przyczajenie
 
Avatar Dryad
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 25
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Dziękuję za odpowiedzi
Prawdę mówiąc przekonałyście mnie do niefarbowania Myślałam że mój kolor jest zwykły i pospolity, i miałam wrażenie że wszyscy dookoła się farbują tylko nie ja, ale tyle osób go pochwaliło że podbudowałam samoocenę Spróbuję paru szamponetek w zbliżonym kolorze do mojego, ale trwałe farbowanie sobie odpuszczę
Dryad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 22:36   #21
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 630
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Dobrze, że przekonałaś się do nie farbowania Ja kiedyś miałam ładny blond kolor (niektórzy nawet pytali, czy to farbowany), a głupia byłam i zaczęłam farbować. Później chciałam wrócić do naturalnego i
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 09:35   #22
Rozaa01
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 9
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Szczerze mówiąc to gdybym miała naturalne włosy takie jak twoje to bym ich nie farbowała nigdy. Masz ładny kolor i ładne zdrowe włosy Poza tym bardzo ci ładnie w tym kolorze i patrząc na te zdjęcia nie mam pomysłu na jaki kolor mogłabyś zmienić.
Rozaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 09:43   #23
redfoxredfox
Raczkowanie
 
Avatar redfoxredfox
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 174
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

ja bym nie był taka pewna co do tych szamponetek. Bywa i tak, że jakiś odcień po nich nie zmywa się nigdy. Włosy są pięknego koloru i albo zostawiłabym je takie jak są albo wybrała się na delikatną koloryzację do pewnego fryzjera. Może jakieś bardzo delikatne ombre? Nie polecam farbowania farbami ze sklepu, zwłaszcza jak się ma na ten temat małe pojęcie.
__________________
‘lick my red deliciøus’


włøsomaniaczka-sceptyczka since august 2014
redfoxredfox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:10   #24
jola12345678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

nie farbowałabym, oddałabym wiele, żeby mieć takie piękne włosy !
może lepiej jakaś nowa fryzurka?
jola12345678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:27   #25
kalinga88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

A może przejdziesz się do stylisty fryzur? Takiego znajdziesz w każdym lepszym salonie fryzjerskim. Taka osoba na pewno coś ci doradzi. Mi zaproponowano jasne refleksy na naturalnych włosach blond i moje włosy wyglądają jak po słonecznym lecie. I osobiście odradzałabym ci wszelkiego rodzaju szamponetki i eksperymentowanie z kolorami w domowej łazience.
kalinga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 17:37   #26
Violet95
Raczkowanie
 
Avatar Violet95
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 102
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Szamponetka może się brzydko wypłukiwać.Lepszy byłby profesjonalny stylista.Tak jak radziła koleżanka może ombre?W miarę podcinania końcówek zejdzie razem z kosmykami obcinanych włosów
Violet95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 10:20   #27
leminarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 28
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Po co farbować włosy jak się nie jest pewnym jakiegoś koloru? Masz piękne naturalne włosy więc ja na Twoim miejscu zostawiłabym naturalne
leminarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:05   #28
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Co do szamponetek, to próbowałam raz w życiu. Włosy wychodziły mi po tym garściami. Straciłam co najmniej połowę. Po jakimś czasie ich ilość znów wzrosła.

Mam podobny kolor naturalny do Twojego z pierwszego zdjęcia, tylko trochę jaśniejszy. Wiele lat chciałam poeksperymentować z farbowaniem, ale próba z szamponetką plus głosy zniszczysz sobie włosy, trudno wrócić do koloru naturalne, powstrzymały mnie skutecznie.
Osiwiałam w jedną noc, więc musiałam coś ze sobą zrobić żeby ludzi nie straszyć. Udałam się na koloryzację do osiedlowego zakładu fryzjerskiego (nie jakiś superhiper sieciowy, ze znanym stylistą fryzur, ale farba była markowa). Mam kolor trochę jaśniejszy niż mój naturalny (to chciałam). Jestem bladą niebieskooką i w intensywnych rudościach czy czerniach wyglądałabym trupioblado.
Na chwilę obecną jestem zadowolona. Włosy nie wypadają, kolor po myciu nie zmył się.
Widać że włosy są farbowane, bo naturalnie miałam wielokolorowe, a teraz zdecydowałam się na jeden kolor. Siostra zauważyła że są farbowane, matka nie.

Na chwilę obecną widzę że to farbowanie nie jest tak straszne, jak się o nim czyta i że jak się ma ochotę, to czemu nie spróbować?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 16:12   #29
KordianTv2352
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Cześć , powiem Ci szczerze , że i tak długo wytrzymałaś bez farbowania włosów ( moda , namowa koleżanek , chęć zmiany czegoś w sobie i tym podobne ) Ja swoją przygodę z farbowaniem włosów zacząłem bardzo wcześnie .. chyba aż za wcześnie , co teraz odbija się bardzo na włosach. Zawsze większość osób podziwiała moje włosy ; miałem naturalne grube zadbane . Wszystko prysło gdy poszedłem do szkoły gimnazjalnej ( wiek ; 14 ) postanowiłem coś zmienić w sobie . Od zawsze byłem ciemnym blondynem . Moje zmiany były różne . Najpierw tylko paski przez całą głowę w kolorze bardzo jasny blond , potem czarno krucze na całości , potem dekoloryzacja na całkowity blond / dzięki koloryzacji miałem rude , czerwone , potem to wszystko połączyło się w mega kolor o odcieniu płomieni ognia . Strasznie uszkodziłem sobie włosy . Obecnie zostałem przy szampańskim blondzie i tak już od Ponad roku. Moja rada dla Ciebie ; Jeżeli nie jesteś pewna jaki kolor by Ci pasował / odpowiadał , to zawsze możesz skorzystać z porady fryzjera , on oceni jaki kolor najbardziej by Ci pasował - Ty powiesz co chciała byś uzyskać i wspólnymi siłami na pewno coś wymyślicie . Jeśli nie spróbuj od zwykłych lekkich koloryzacji typu szamponetki 14- dniowe . Typowo Jasny blond przy bardzo jasnej karnacji nie bardzo się sprawdza Pozdrawiam i trzymam kciuki
KordianTv2352 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 18:20   #30
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Moje pierwsze farbowanie włosów - brak pomysłu na kolor :/

Gdybym tylko mogła zostałabym przy swoim naturalnym kolorze, ale siwe włosy w wieku 25 lat były dla mnie nie do przejścia. Tak że jak nie trzeba farbować, to nie ma co zaczynać
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-05 10:53:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.