Pomysł na biznes - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jaki temat szkolenia zainteresowałby cię najbardziej?
Asertywność 1 10,00%
Stres 1 10,00%
Efektywna komunikacja 0 0%
Zarządzanie zespołem 1 10,00%
Prezentacja i autoprezentacja 4 40,00%
Integracja 0 0%
Konflikt 0 0%
Przemoc i agresja 2 20,00%
Inne 1 10,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-12, 20:08   #61
mojaulijanka
Raczkowanie
 
Avatar mojaulijanka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

A moim zdaniem nie jest to wcale takie straszne. Przy założeniu, ze prowadzi sie działalność w domu... Koszt wtedy to 300 zł+podatek. Trzeba tylko znaleźć zapotrzebowanie na klientelę, mieć fajny pomysł, znaleźć sobie klientów... Nie jest to proste, ale - moim zdaniem lepsze niż wieczne użeranie się z szefami.
mojaulijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 12:57   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Ja nie gdybalam, ja zalozylam
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 17:13   #63
mojaulijanka
Raczkowanie
 
Avatar mojaulijanka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Ja też - obecnie nie wyobrażam sobie pracy na etacie... I to nie jest tak, że wlasny biznes to dla tylko jakichś superprzedsiębiorczych. To normalna praca. Tak do tego podchodzę i nienajgorzej jest
mojaulijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:22   #64
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Dokladnie.
Durga, tez dobry pomysl. Ale jak sobie pomysle o tych wszystkich oplatach (ZUS.....) za prowadzenie dzialalnosci, to mi sie odechciewa...
A co do malarstwa to myslalam bardziej o abstrakcji. Bardzo lubie takie dziwne rzeczy malować..Jakies male obrazki tworzyć, nie za drogie...i sprzedawac na allegro np.
Ale rzeczywiscie, trzeba miec żyłke do biznesu.
heh....
skad ja znam ten problem.

Ja tez maluje i tez wystawialam obrazy na allegro. Sprzedawały sie ale dla mnie to mało.
W tym roku koncze studia artystyczne i coraz powazniej mysle nad założeniem firmy.
Jesli chodzi o oplaty to przez pierwszy rok dzialalnosci nie jest tak źle z opłatami bo wystarczy tylko zdrowotne opłacać i to jest ok 200zł (normalnie ok 700zł /mc wychodzi).
Teraz jest duzo dofinansowań, może warto się zainteresować. Są tez firmy które zajmują się pisaniem biznesplanów. Biznes plan to podstawa, bez tego ciężko ruszyć.

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Myślalam nad sprzedażą na allegro ,ale trzeba policzyc koszt plótna, koszt farb (ktore są drogie), koszt gruntu, werniksu a do tego robocizna - to bym musiala sprezedawać obraz za minimum 150-200 zł. Regularnie przeglądam na all zakładkę "malarstwo" i z tego co zauważyłam to ze sprzedażą obrazów jest tam średnio :/

Może pomyślę nad tym w wakacje, no i też zalezy czy się na ASP dostanę
Jesli chodzi o allegro to możecie zaczac sprzedaz bez założenia firmy,żeby samemu sie zorientować jak to wygląda. Czy wogole sie obrazy sprzedają i na jaką skale oraz co się ludziom podoba.
Podobrazia mozna samemu robic i taniej wychodzi. Ja kupowałam bezpośrednio u producenta jesli kupowałam hurtem to naprawde tanio wychodziło: 50x60 ok 8zł

------------------------
mnie kusi firma bardziej projektowa niż malarska: tzn- kreowanie wizerunku firmy , identyfikacja wizualna.
Troche sie narazie boje bo mam mało doswiadczenia. Kilka umów o dzieło i jedna praca na pełny etat jako projektant grafik (dobrze mi sie pracowałao, niestety jest kryzys i wszedzie redukcja etatów).
Niestety z tego co sie orientuje ciezko w tej chwili o praca zeby nabrac doswiadczenia. Poskladałam kupe cv poki co cisza.

Mam pytanie do tych którzy jednak firme założyli. Czy mieli duze doświadczenie w tym co robią?? Kończe studia w tym kierunku i dosyc mnie to interesuje tylko boje sie czy z ta firmą to nie bedzie fallstart??
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:31   #65
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja założyłabym własną działalnośc gospodarcza jako tlumaczka.

Ja też założyłabym taką działalność Tylko tu potrzeba dużo zleceń, no a z tym może być różnie. W jednym miesiącu dużo zleceń, a w drugim malutko, a zus trzeba opłacić No ale to z każdym biznesem mogłoby tak być w sumie.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:54   #66
19czarna87
Raczkowanie
 
Avatar 19czarna87
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam gdzie jeszcze nie był nikt...
Wiadomości: 165
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

jestem tuż po całym buiurokratycznym zamieszaniu zwiazanym z załozeniem firmy.. Co sie umeczylam i nalazilam (plus "napłaciłam";/) to moje. mała działalność, spółeczka- kancelaria finansowa.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
19czarna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 09:56   #67
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Cytat:
Napisane przez 19czarna87 Pokaż wiadomość
jestem tuż po całym buiurokratycznym zamieszaniu zwiazanym z załozeniem firmy.. Co sie umeczylam i nalazilam (plus "napłaciłam";/) to moje. mała działalność, spółeczka- kancelaria finansowa.
spolka kapitalowa?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 13:24   #68
1202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Witam Koleżanki-Wizażanki

Jeśli mowa o płatnościach na ZUS to (tylko!) zdrowotne płacimy , gdy jesteśmy już gdzieś zatrudnieniu i podlegamy tam ubezpieczeniu społecznemu. A jeśli to nasza pierwsza działalność to ZUS -społeczne preferencyjne.

Biznes- owszem jestem na tak! Otworzyłam własne biuro rachunkowe i w razie wszelkich pytań służę Wam pomocą.

Mój e-mail: elka012@wp.pl

Pozdrawiam, Ella
1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 12:15   #69
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
spolka kapitalowa?
Nie no, przecież napisała, że mała działalność, więc kapitałowa odpada.

Ja na razie żadnego pomysłu na własny biznes nie mam, więc nie zakładam Może coś kiedyś.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:45   #70
Dociakowa
Zadomowienie
 
Avatar Dociakowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 947
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

a mi się marzy swój wlasny sklepik z biżuterią dodatkami.. ewentualnie odzieżą.. ale cholercia nawet jakbym dostała dofinansowanie to nie mam lokalu.. :/
__________________

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg.. .60
Dociakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:14   #71
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Nie no, przecież napisała, że mała działalność, więc kapitałowa odpada.
niekoniecznie musi byc duza - wymogiem jest przede wszystkim kapital.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 15:12   #72
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
niekoniecznie musi byc duza - wymogiem jest przede wszystkim kapital.
Niby tak, ale ja obstawiam, że to jednak spółka osobowa albo cywilna
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:40   #73
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

a handel na lokalnych targach??
towary ida tam jak woda, wiadomo tanie kupują ,
są klienci na ekskluzywne towary i są na tanie - wszystko zależy od zasobności portfela
widze nieraz takich handlarzy co mają nie duży stól i na nim spinki do wŁosów, opaski, korale, kolczyki- wszystko chińskie i sprzedaje się im to porządnie
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 16:26   #74
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

usługi florystyczne - to mój pomysł na własny biznes.Obecnie prowadzę wspólnie z TŻ mały biznes - mamy sklep (sprzedaż również na allegro) oraz transport międzynarodowy jest różnie ale najważniejsze że robimy na własnego mercedesa a nie szefa

zgadzam się z Reną - nie ma co gdybać trzeba działać
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 08:01   #75
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Witajcie! Mi marzy się otworzyc biuro podróży... Skończyłam studia turystyczne no i lipa... Ciężko z pracą. Pracuje w sklepie, bo nie ma żadnych ofert z biur podróży. Lokal by się znalazł, pieniądze też, ale nie mam doświadczenia i sama bym chyba nie dała rady- a jeśli chodzi o biura to konkurencja dosc duża... Zostaje mi chyba praca w sklepie...
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 08:23   #76
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

A ja zastanawiam się nad firmą oferującą zajęcia dla dzieci i rodziców Ot, sposób na wspólne spędzenie czasu - bo okrutnie niewielu potrafi fajnie spędzić z dzieckiem czas. I to zarówno dla maluchów kilkomiesięcznych już, jak i nieco starszych dzieci (do klas 3 podstawówki), oraz dla rodziców i dzieci niepełnosprawnych.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:46   #77
martoosia247
Raczkowanie
 
Avatar martoosia247
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 34
GG do martoosia247
Dot.: Wasz pomysł na biznes-wasze zdania

Hmm a ja bym chciała otworzyć własą pizzerie albo sklepik z odzieżą. Jak narazie udalo mi sie sprzedac kilka rzeczy na allegro jednak marzy mi się własny sklep nie chce pracowac u prywaciarza raz juz pracowałam (sklep obuwniczy) i powiedziałam, że nigdy więcej!!!
martoosia247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 19:47   #78
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wymyślic

Witam!!!!!!!!!

Może zacznę od poczatku.
Pracuję w średniej wielkości sklepie RTV/AGD. W ostatnim czasie w moim mieście jak spod ziemi wyrosły 3 podobne sklepy. Zacząłą się kryzys bardzo odczuwalny w handlu. Ludzie prawie nie kupują. Mój sklepik jest zlokalizowany jakby na poczatku miasta, daleko od centrum. Mamy stałych klientów i główinie na tym bazujemy, ale w ostatnim czasie nikt nic nie kupuje:-( obroty spadły o 80%. Podsuńcie mi jakieś pomysły, by jakoś przyciągnąc klientów do sklepu. Jaką zrobic gazetkę?jaką akcje? myslałąm o akcji słynnej w media markt , gdzie jest od towaru odliczany podatek vat.
A może z własnego doswiadczenia mi napiszecie, co na Was działa, kiedy dostajecie do ręki taką gazetke/ czym kierujecie się wybierajac sklep by kupic np pralke lub lodówke? POMÓŻCIE!!!!!!!!!!
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 11:01   #79
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

Nie da się ukryć, że najważniejsza jest cena.

Mój znajomy kilka dni temu kupował lodówkę. Wypatrzył konkretny model, a potem porównał cenę w kilku sklepach i kupił tam, gdzie najtaniej i z tego co widzę, wiele osób robi podobnie, szczególnie, że różnice sięgają nawet 300 zł (w przypadku tej lodówki oczywiście więc przy drozszym sprzęcie pewnie jeszcze więcej)

Może spróbujcie dotrzeć do nowych klientów. Możecie zrobić ulotki i z ulotką 10 % taniej na przykład albo tak jak piszesz "bez vat" w określonych dniach, drugi, tańszy produkt za połowę ceny itp.
No nie wiem Ty najlepiej znasz ten rynek.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 19:06   #80
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

reklama dźwignią handlu, ja potawiłabym na rozreklamowanie firmy, coś o niskich cenach, promocjach na konkretne modele... to też niestety spora nwestycja, taka duża akcja ale warto spróbować, niż "pójść z torbami"
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:40   #81
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

bardzo dziękuje. dziś bedziemy rzomawiać na ten temat:-( najgorsze jest to, ze nasza firma ma dana cene hurtowa, i np inne sklepy sprzedają ponizej tej ceny i zarabiają,a jak my bysmy sprzedali w takiej cenie, to dopłacamy:-( nie mozemy brac z innej hurtowni:-( chyba jednak pójdziemy z torbami:-(
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:00   #82
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

A może poszerzyc oferte sklepu ? Wprowadzić jakieś urozmaicenie , towar który bedzie wyróżniał was od tych innych sklepów?? a dlaczego nie możecie brac towaru z innej hurowni??
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:55   #83
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

Błędne myślenie.Możliwe ,że problemem sklepu jest wiara w to,że lekiem na całe zło będzie papierowa gazetka.A wcale nie musi tak być.W dodatku drukowanie gazet czy ulotek papierowych to spore koszty.
Żyjemy w epoce internetu-jak mawia mój partner "jeśli czegoś nie ma w google to nie istnieje".Brak dobrej,dobrze wypozycjonowanej strony www czy sklepu na allegro to gwóźdź do trumny każdej firmy.
Jeśli strona będzie mieć angielską wersję językową przyciągniemy zagranicznych klientów np. Słowaków dla których nasze ceny są teraz bardzo atrakcyjne.
Brak spójnej strategii marketingowej też.A strategia to nie tylko zawartość gazetki.W czasie kryzysu brak korzystnego systemu zakupu na raty też nie pomaga.
A można zawrzeć porozumienie z jakimś bankiem-my im klientów biorących na raty a oni nam kredyt na działalność na korzystnych warunkach.
Poszerzanie oferty? Nie tędy droga, dodatkowe koszty, które mogą się nie zwrócić.Już lepsza węższa specjalizacja.
Trzeba przeanalizować wydatki stałe firmy-co generuje duże koszty i czy można to jakoś zmienić.

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2009-06-16 o 17:59
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 18:30   #84
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

Ja kiedy kupuje sprzęt AGD to
1. uruchamiam internet,
2. szukam, które modeli by mi odpowiadały,
3. sprawdzam w porównywarce cen, który sklep internetowy ma najniższą cenę na wybrany przeze mnie model,
4. obchodzę sklepy w moim mieście, żeby sprawdzić czy, któryś ma niższą lub zbliżoną cenę, jeśli znajdzie się taki to kupuje w nim, jeśli nie to w necie.

I na zakupach w necie najczęściej się kończy, bo mają najniższe ceny


Poza tym ja lubię (oprócz neta) olbrzymie sklepy, w których można zobaczyć dużo modeli różnych sprzętów, jak np. Media Markt.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 06:50   #85
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pomysł na gazetkę reklamową, przyciągnięcie klientów w kryzysie!Pomóżcie coś wy

dzięki za rady.ta opcja ze sklepem internetowym jest interesująca.faktycznie, strona internetowa by się przydala. zaraz pedę do pracy rozmawiac z kierownikiem. i te raty zero procent.wszystkim sie wydaje, ze to taka prosta sprawa. bank nie daje z adarmo. wszystkimi kosztami pozniej nas obciąża. wszytskie sklepy, które mają zero% tak naprawdę podnoszą cenę towaru. i moze to byłby pomysł?pozmienianie cen i opcja zero%?
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:44   #86
M-lenka
Raczkowanie
 
Avatar M-lenka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 116
Pomysł na rozmowę

Witam! Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce na taki wątek. Mam mały problemik, otóż jestem asystentką w międzynarodowej firmie i od czasu do czasu muszę odbierać gości z lotniska, zajmować się nimi itp. Nie robię tego długo, nie mam dużego doświadczenia i zawsze się stresuję. Nie wiem o czym rozmawiać z nowo poznanym człowiekiem, na dodatek w obcym języku. Czy macie może jakieś sprawdzone tematy? Takie bezpieczne, oficjalne, na rozmowę w taksówce? Nie chcę rozmawiać o kryzysie i podatkach, bo niekoniecznie się w tym orientuję .
__________________
Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.
Oto jedna z zagadek.

Tom T. Hall
M-lenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:42   #87
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Pomysł na rozmowę

Jak się czują, jak minęła podróż i coś o pogodzie
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 20:39   #88
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Pomysł na rozmowę

dokladnie...ewentualnie jesli gosc nie bylby zmeczony, to bym wskazala na jakis mijany budynek i np opowiadziala o nim w paru slowach ("o tu widzimy slawny....")
ale nie nachalnie. w wieksze dyskusje bym sie nie wdawala, chyba ze gosc czulby taka potrzebe
asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 08:54   #89
Brzoskwinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
GG do Brzoskwinkaa
Dot.: Pomysł na rozmowę

Mnie się wydaje, ze na miejscu były pytania: jakie są ich pierwsze wrażenia po wylądowaniu w PL? czy chcieliby się odświeżyć? moze coś powiedzieć o sobie... ze mam na imię tak a tak i zajmuję się tym a tym... zeby przełamać bariery
Brzoskwinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 12:23   #90
M-lenka
Raczkowanie
 
Avatar M-lenka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 116
Dot.: Pomysł na rozmowę

Dzięki dziewczyny . Właśnie jestem "po" . Pan się okazał bardzo kontaktowy, także nie musiałam się męczyć. Z tym że nie mogliśmy się znaleźć na lotnisku, bo samolot miał w planie przylot na terminalu 2,a facet wyszedł na terminalu 1 , padła mu komórka, ale wszystko się szczęśliwie skończyło . Gadaliśmy oczywiście o pogodzie, o tym,że to jego drugi raz w Warszawie, o tym czym się zajmuję. Dzięki za porady .
__________________
Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.
Oto jedna z zagadek.

Tom T. Hall
M-lenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 14:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.