Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-23, 04:09   #1
Facetzpytaniem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3

Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?


Cześć, akurat ten wątek zakłada facet - uważam, że najlepiej o takie rzeczy spytać na damskim forum

Nasz związek trwa już ponad 6 lat, mamy po 23 lata. Nie mieszkamy ze sobą, po studiach planowaliśmy przeprowadzkę, ale zastanawiam się nad tym czy wszystko jest w porządku (a chyba nie jest).
Początki były super, wiadomo jak to jest na początku. Od roku zacząłem zauważać, że temat seksu gaśnie jak i sam seks. Doprowadziło nas to do sytuacji, w której nawet nie pamiętam kiedy ostatnio współżyliśmy ze sobą.
Co warto zaznaczyć, to fakt, że jeżeli chodzi o mnie, to wyglądam znacznie lepiej niż kiedyś. Mam po prostu budżet na siebie i chodzę na siłownię od 4 lat, jestem bardzo wysportowany więc nie obstawiam tego jako przyczynę (obce kobiety same sugerują, że jest po prostu dobrze, znając nas i wiedząc, że jesteśmy w związku).

Starałem się wielokrotnie poruszać ten temat. Dostawałem odpowiedź, że miała dużo tematów na głowie (kończy studia) albo, że jest przemeczona. No ale przez tyle miesięcy taka gadka?
Co do punktów zapalnych w związku, bo rozumiem jak to działa - zabieram dziewczynę na randki regularnie, wychodzimy do restauracji jak i na zwykłego fast fooda bardzo często, lubię z nią spędzać czas również aktywnie jak jakieś rolki czy zwykły spacer.

Nie potrafię dobrze gotować, ale miesiąc temu zrobiłem kolacje ze swiecami, dało się to nawet zjeść nie znam się na winie, ale zadbalem również o ten aspekt. Widziałem, że jest bardzo bardzo zadowolona, ale dalej inicjacji seksu 0.
Miedzy nami jest super, nie mam do czego się przyczepić. Potrafimy rozmawiać i nie kłócić się jak nigdy dotąd.

Poruszylem ten temat na poważnie przy ostatniej okazji, na spokojnie. Powiedziałem, że nie pasuje mi to,, że chce seksu częściej, spytałem o to co się dzieje u niej. Dostałem odpowiedź, że ludzie z czasem tak mają, że ma niższe libido, że nie jest seks maszyna. Ze nie jest to aż tak ważne dla niej(?)
Przyjąłem ze spokojem, wiem, że nie zdradza mnie na 101 procent, związek jest świetny oprócz tej kwestii.

Czy Wy drogie koleżanki inicjujecie same seks? Wydaje mi się, że to również zupełnie normalne. Jednak moja partnerka z reguły wolała (kiedyś, jak seks nie był deficytem) kiedy to ja go inicjowalem.

Dzięki za przeczytanie i czekam na jakieś odpowiedzi
Facetzpytaniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 07:48   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Facetzpytaniem Pokaż wiadomość
Cześć, akurat ten wątek zakłada facet - uważam, że najlepiej o takie rzeczy spytać na damskim forum

Nasz związek trwa już ponad 6 lat, mamy po 23 lata. Nie mieszkamy ze sobą, po studiach planowaliśmy przeprowadzkę, ale zastanawiam się nad tym czy wszystko jest w porządku (a chyba nie jest).
Początki były super, wiadomo jak to jest na początku. Od roku zacząłem zauważać, że temat seksu gaśnie jak i sam seks. Doprowadziło nas to do sytuacji, w której nawet nie pamiętam kiedy ostatnio współżyliśmy ze sobą.
Co warto zaznaczyć, to fakt, że jeżeli chodzi o mnie, to wyglądam znacznie lepiej niż kiedyś. Mam po prostu budżet na siebie i chodzę na siłownię od 4 lat, jestem bardzo wysportowany więc nie obstawiam tego jako przyczynę (obce kobiety same sugerują, że jest po prostu dobrze, znając nas i wiedząc, że jesteśmy w związku).

Starałem się wielokrotnie poruszać ten temat. Dostawałem odpowiedź, że miała dużo tematów na głowie (kończy studia) albo, że jest przemeczona. No ale przez tyle miesięcy taka gadka?
Co do punktów zapalnych w związku, bo rozumiem jak to działa - zabieram dziewczynę na randki regularnie, wychodzimy do restauracji jak i na zwykłego fast fooda bardzo często, lubię z nią spędzać czas również aktywnie jak jakieś rolki czy zwykły spacer.

Nie potrafię dobrze gotować, ale miesiąc temu zrobiłem kolacje ze swiecami, dało się to nawet zjeść nie znam się na winie, ale zadbalem również o ten aspekt. Widziałem, że jest bardzo bardzo zadowolona, ale dalej inicjacji seksu 0.
Miedzy nami jest super, nie mam do czego się przyczepić. Potrafimy rozmawiać i nie kłócić się jak nigdy dotąd.

Poruszylem ten temat na poważnie przy ostatniej okazji, na spokojnie. Powiedziałem, że nie pasuje mi to,, że chce seksu częściej, spytałem o to co się dzieje u niej. Dostałem odpowiedź, że ludzie z czasem tak mają, że ma niższe libido, że nie jest seks maszyna. Ze nie jest to aż tak ważne dla niej(?)
Przyjąłem ze spokojem, wiem, że nie zdradza mnie na 101 procent, związek jest świetny oprócz tej kwestii.

Czy Wy drogie koleżanki inicjujecie same seks? Wydaje mi się, że to również zupełnie normalne. Jednak moja partnerka z reguły wolała (kiedyś, jak seks nie był deficytem) kiedy to ja go inicjowalem.

Dzięki za przeczytanie i czekam na jakieś odpowiedzi
Tak, inicjuje i to na rowni z moim facetem.

Skoro zaczelo sie psuc juz jakos rok temu, to podjelabym stanowcze rozmowy i powiedziala, ze mi to przeszkadza, ze czuje sie z tym zle.

Zapytałabym:
Skad ta zmiana
Czy cos sie stalo
Czy jest szczesliwa w zwiazku
Czy chce nadal ze mna byc
Czy kogos poznala
Czy juz jej sie nie podobam
Czy seks ja zadowalal czy nie
Czy moze jej sie znudzil
Czy moze jej czegoś brakowało w seksie albo w związku
Czy moze powinna zrobić badania krwi
Jesli bierze antykoncepcje hormonalna, bo jesli tak, to moze trzeba ja zmienic

I najwazniejsze

Czy jej ta sytuacja przeszkadza i widzi ze jest cos nie tak?? Bo jesli nie, to dla mnie ta sytuacja jest spalona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:12   #3
Facetzpytaniem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tak, inicjuje i to na rowni z moim facetem.

Skoro zaczelo sie psuc juz jakos rok temu, to podjelabym stanowcze rozmowy i powiedziala, ze mi to przeszkadza, ze czuje sie z tym zle.

Zapytałabym:
Skad ta zmiana
Czy cos sie stalo
Czy jest szczesliwa w zwiazku
Czy chce nadal ze mna byc
Czy kogos poznala
Czy juz jej sie nie podobam
Czy seks ja zadowalal czy nie
Czy moze jej sie znudzil
Czy moze jej czegoś brakowało w seksie albo w związku
Czy moze powinna zrobić badania krwi
Jesli bierze antykoncepcje hormonalna, bo jesli tak, to moze trzeba ja zmienic

I najwazniejsze

Czy jej ta sytuacja przeszkadza i widzi ze jest cos nie tak?? Bo jesli nie, to dla mnie ta sytuacja jest spalona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za tak obszerną wiadomość. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak nie jest to mój wymysł.

Jeżeli ktoś chce się podzielić swoim spostrzeżeniem, będę wdzięczny!
Facetzpytaniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:59   #4
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

Ja mialam ten sam problem z eksem, tyle ze to on stracil zainteresowanie seksem. Seks byl przy dobrych wiatrach raz na miesiac . Slyszalam dokladnie to samo, ze ma co innego na glowie, jest zmeczony, a w ogole to seks nie jest dla niego wazny i woli inaczej ze mna spedzac czas... Nic sie nie zmienialo mimo rozmow.
Ja w koncu zewalam (nie tylko z tego powodu).
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 12:43   #5
Facetzpytaniem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87610274]Ja mialam ten sam problem z eksem, tyle ze to on stracil zainteresowanie seksem. Seks byl przy dobrych wiatrach raz na miesiac . Slyszalam dokladnie to samo, ze ma co innego na glowie, jest zmeczony, a w ogole to seks nie jest dla niego wazny i woli inaczej ze mna spedzac czas... Nic sie nie zmienialo mimo rozmow.
Ja w koncu zewalam (nie tylko z tego powodu).[/QUOTE]

To też dziwne. Próbowałaś z nim rozmawiać i nic to nie dawało?
Facetzpytaniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 12:54   #6
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Facetzpytaniem Pokaż wiadomość
To też dziwne. Próbowałaś z nim rozmawiać i nic to nie dawało?
Nic, zadnej poprawy. Na wytlumaczenie szedl w zaparte mowiac wlasnie to, co przytoczylam. Raz wydusilam z niego, ze to rowniez przez to, ze martwily go nasze rozbiezne plany na zycie (on chcial miec dzieci w miare szybko, ja nie) i go to blokowalo. Wiec moze u was to tez objaw jakichs wiekszych problemow, ale trudno zgadnac.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 05:01   #7
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tak, inicjuje i to na rowni z moim facetem.

Skoro zaczelo sie psuc juz jakos rok temu, to podjelabym stanowcze rozmowy i powiedziala, ze mi to przeszkadza, ze czuje sie z tym zle.

Zapytałabym:
Skad ta zmiana
Czy cos sie stalo
Czy jest szczesliwa w zwiazku
Czy chce nadal ze mna byc
Czy kogos poznala
Czy juz jej sie nie podobam
Czy seks ja zadowalal czy nie
Czy moze jej sie znudzil
Czy moze jej czegoś brakowało w seksie albo w związku
Czy moze powinna zrobić badania krwi
Jesli bierze antykoncepcje hormonalna, bo jesli tak, to moze trzeba ja zmienic

I najwazniejsze

Czy jej ta sytuacja przeszkadza i widzi ze jest cos nie tak?? Bo jesli nie, to dla mnie ta sytuacja jest spalona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
100% racji

Zapytaj właśnie co się stało, czy seks przestał jej się podobać, czy zaczął nużyć no i czy nie chciałaby nic zmieniać, bo odpowiada jej jak jest. Jeżeli tak, no to zastanów się czy odpowiada Ci związek z partnerką, która ma tak niskie libido. Niby jesteście ze sobą te 6 lat, ale tak naprawdę teraz jesteście w wieku kiedy człowiek się mocno zmienia i nawet pasując do siebie w liceum, teraz po prostu możecie się poróżnić. Ale może po prostu wkradła się rutyna, seks stał się zbyt monotonny, może dziewczyna faktycznie ma ostatnio ciężko na uczelni (jeżeli studiuje np. medycynę, no to dużo zależy od LEKu, wiec wiadomo), a może jednak jest jakiś inny problem w związku. Po prostu musicie szczerze porozmawiać, bez takiego zbywania, pokaż jej swój punkt widzenia i wymagaj sensownej odpowiedzi
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-23, 18:57   #8
blueviolet
Przyczajenie
 
Avatar blueviolet
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 3
Dot.: Obniżone libido partnerki, historia - Czy to możliwe?

od siebie moge dodac cos, bo przechodze przez to samo co Twoja dziewczyna - też nie mam w ogóle ochoty, nie inicjuję nic, a na wszelkie próby reaguje zdenerwowaniem.

po 1) monotonia - zawsze chciałam być "wzięta" z zaskoczenia, ale nigdy nie miało to miejsca. znaczy zaczął tak robić, gdy go o to poprosiłam, ale co to za zaskoczenie, skoro jest wynikiem naszych próśb?
po 2) antykoncepcja hormonalna - jeśli Twoja dziewczyna ją bierze, ona może mieć duży wpływ na to. A jeśli nie bierze, to może jej własne hormony wariują? Warto się zbadać
po 3) stres
po 4) niespełnione oczekiwania - może o jakichś wiesz, może jakieś ona ukrywa. ale one strasznie wpływają na chęci...

ewentualnie... znudziłeś jej się. W sensie wciąż może Cię kochać, uważać za dobrego partnera, misia do poduszki, kompana w spedzaniu wolnego czasu. Ale może zaczęła się zastanawiać, jak to by było z kimś innym, nowym. Nie mówie od razu o chęci zdrady, samo zastanawianie sie jakby to było z kimś innym niż zawsze zabija chęć do robienia tego z tą osobą

Edytowane przez blueviolet
Czas edycji: 2020-03-23 o 18:59
blueviolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 18:57:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.