Laserowa korekta wady wzroku - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 08:41   #631
bacca
Przyczajenie
 
Avatar bacca
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
A polecacie taka operacje jesli sie pracuje 8 h codziennie przed komputerem? Wiecie moze jak szybko po operacji mozna wrocic do pracy?
Owszem, ja pracuje przy komputerze w pracy i jeszcze w domu często siedzę. Oczy się tylko szybciej męczą, trzeba sobie robić częstsze przerwy najlepiej co 45 minut. Cały czas muszę też zakrapiać oczy, bo mam suchą spojówkę, ale to nie jest zbyt uciążliwe. Do pracy wróciłam po 3 tygodniach, ale przed komputerem byłam już chyba po tygodniu. Oczywiście wszystko stopniowo. Ale to też zależy od metody wykonywanego zabiegu. Ja miałam epi lasik, ale po lasiku można już na trzeci dzień wrócić do pracy.
bacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 09:05   #632
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bacca Pokaż wiadomość
Owszem, ja pracuje przy komputerze w pracy i jeszcze w domu często siedzę. Oczy się tylko szybciej męczą, trzeba sobie robić częstsze przerwy najlepiej co 45 minut. Cały czas muszę też zakrapiać oczy, bo mam suchą spojówkę, ale to nie jest zbyt uciążliwe. Do pracy wróciłam po 3 tygodniach, ale przed komputerem byłam już chyba po tygodniu. Oczywiście wszystko stopniowo. Ale to też zależy od metody wykonywanego zabiegu. Ja miałam epi lasik, ale po lasiku można już na trzeci dzień wrócić do pracy.
Dzieki
A nie ma obawy, ze przez to, ze sie szybko wroci do komputera wzrok znowu zacznie sie psuc?
Przepraszam za glupie pytania, ale zupelnie sie nie orientuje w temacie.
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 09:17   #633
bacca
Przyczajenie
 
Avatar bacca
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Dzieki
A nie ma obawy, ze przez to, ze sie szybko wroci do komputera wzrok znowu zacznie sie psuc?
Przepraszam za glupie pytania, ale zupelnie sie nie orientuje w temacie.

Wzrok może zacząć się psuć już od samego początku, zabieg nie daje gwarancji dobrego wzorku przez całe życie ja mam teraz wadę, tylko dokładnie nie wiem jaką, bo cały czas mi się wszystko stabilizuje, a taka stabilizacja może trwać nawet powyżej roku, bo przed zabiegiem miałam po -7 na oboje oczu i astygmatyzm -1 cylider, a teraz mam chyba +1, czyli gorzej widze z bliska, ale nie przeszkadza mi to zupełnie. w porównaniu do tego co było teraz jest super i jeszcze jedno po zabiegu nie bedziesz widzeć tak dobrze jak osoba, która nigdy nie nosiła okularów, nawet jeśli wade zlikwidują całkowicie, bedziesz po porstu widzieć jak w dobrze dobranych okularach

pytania nie są głup;ie, to jest poważna decyzja i musisz rozwiać wszelkie wątpliwości

aha a co do powrotu do codziennych czynności to wszystko będziesz mieć wypisane na kartce co kiedy i jak, np nie mozna sie malowac przez 2 tygodnie, plywac przez miesiac,, trzeba tez oszczedzac wzrok przez co najmniej trzy dni tj żadnego telewizora i komputera, ani książki itp. Chociaż ja te trzy dni po zabiegu nie mogłam nawet dobrze oczu otworzyć takie miałam popuchnięte, ale wszystko minęło najgorzej to jest wrócić do jazdy samochodem.

Edytowane przez bacca
Czas edycji: 2012-03-25 o 09:23
bacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:02   #634
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
A polecacie taka operacje jesli sie pracuje 8 h codziennie przed komputerem? Wiecie moze jak szybko po operacji mozna wrocic do pracy?
Powiedz szczerze - chodzi o pracę (od której przecież dostaniesz zwolnienie na ok. 4 tygodnie) czy o śmiganie po internecie?...
We wszystkim potrzebny jest umiar. Ja mam wrażenie, że jak już trafię na ten zabieg, to potem z przyjemnością odpocznę od pracy i (przede wszystkim) od komputera, po tym całym szukaniu informacji na temat zabiegu.
Potem - gdy już będę mogła - co najwyżej podzielę się wrażeniami.

Edytowane przez Antonina74
Czas edycji: 2012-03-25 o 20:05
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:17   #635
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Amizuno Pokaż wiadomość
jeśli mogę zadać pytanie to czy możesz nosić na to jedno oko soczewkę, czy po zabiegu masz jakieś przeciwskazania?
Mogę Tylko w ciąży oczy jeszcze szybciej schną niż normalnie, więc soczewki nie kupiłam. Na razie chodzę bez okularów - te mam jedynie do komputera, tv i czytania
Przed zabiegiem też nosiłam soczewkę na to słabsze oko plus okulary do wyrównania wady
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 00:25   #636
maimeri
Raczkowanie
 
Avatar maimeri
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 231
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Update
Miałam LASIK na oboje oczu w sierpniu 2011, wada -1.5 i -3.5. Do tej pory co 2 godziny zakrapiam różnymi poleconymi przez panią doktor z wrocławskiego EyeLaserCentre kroplami, m.in. Kerato Still, Thelaoz. Lewe oko w porządku, problem z prawym... Widzenie jest nieostre, zamglone. Na kolejnym badaniu kontrolnym usłyszałam ponownie, że to wina suchości oka, że ostrość jest naprawiona, tylko na suchej powierzchni oka tworzy się warstwa, przymglająca obraz.. Tylko że ja autentycznie zalewam oczy kroplami, poza tym, dlaczego w takim razie z lewym okiem nie ma takiego problemu?
Planuję iść do niezależnego okulisty, zrobić badania - może ktoś mi obiektywnie powie, co jest nie tak. Bo lekarze, którzy robili operację, bedą przecież szli w zaparte, że wszystko jest ok, tymczasem minie rok i w przypadku konieczności poprawkowego zabiegu będę musiała ponownie płacić...
__________________
Because I read "Twilight" I have unrealistic expectations in men.. o_O
maimeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 06:29   #637
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Bardzo dziekuje bacca) Rozjasnilas mi temat
Cytat:
Napisane przez Antonina74 Pokaż wiadomość
Powiedz szczerze - chodzi o pracę (od której przecież dostaniesz zwolnienie na ok. 4 tygodnie) czy o śmiganie po internecie?...
We wszystkim potrzebny jest umiar. Ja mam wrażenie, że jak już trafię na ten zabieg, to potem z przyjemnością odpocznę od pracy i (przede wszystkim) od komputera, po tym całym szukaniu informacji na temat zabiegu.
Potem - gdy już będę mogła - co najwyżej podzielę się wrażeniami.
Jezeli ma sie ma umowe o prace i moze pozwolic na 4 tygodnie zwolnienia to pewnie masz racje. Ale jak sie nie ma to sie problem pojawia, bo to jest rownoznaczne zwolnieniu.
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 23:29   #638
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

mam 22 lata i wadę -7 na obu oczach. spełniam wszystkie wymogi do zabiegu i przed osiągnięciem wieku 21 lat nie mogłam się go doczekać. jednak od 3 lat zaczęłam nosić soczewki i moje plany odeszły w zapomnienie, a w między czasie moja okulistka zaczęła mi delikatnie odradzać ten zabieg. nie wykluczam go w przyszłości, ale na chwilę obecną najzwyczajniej się go boję, nikt nie wie jakie mogą się pojawić komplikacje po latach. być może zmieniłabym zdanie gdyby moje oczy przestały tolerować soczewki jednak póki co wszystko jest dobrze.
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 14:35   #639
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
mam 22 lata i wadę -7 na obu oczach. spełniam wszystkie wymogi do zabiegu i przed osiągnięciem wieku 21 lat nie mogłam się go doczekać. jednak od 3 lat zaczęłam nosić soczewki i moje plany odeszły w zapomnienie, a w między czasie moja okulistka zaczęła mi delikatnie odradzać ten zabieg. nie wykluczam go w przyszłości, ale na chwilę obecną najzwyczajniej się go boję, nikt nie wie jakie mogą się pojawić komplikacje po latach. być może zmieniłabym zdanie gdyby moje oczy przestały tolerować soczewki jednak póki co wszystko jest dobrze.
A mówiła dlaczego?
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 14:35   #640
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No to pogratulować. Jedni tolerują soczewki, inni/inne nie tolerują. Znam ludzi, którzy głupio się czują bez okularów.
Gdybyśmy się bali, co będzie później, to do dziś nikt by na Księżyc nie poleciał.
Ale - jak mówi Osioł ze "Shreka" - wolność rządzi...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 16:32   #641
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
A mówiła dlaczego?
tak, zabieg jest nieodwracalny, mogą wystąpić komplikacje tj. suchość oka, nadwrażliwość na ostre światło po zmroku i inne. ta pani doktor do której chodzę długie lata, wykonuje korekcję laserem więc chyba wie co mówi. powiedziała że jej córka nosi okulary i nie zdecydowała się na lasik, woli nosić okulary i soczewki miękkie.
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 18:37   #642
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
tak, zabieg jest nieodwracalny, mogą wystąpić komplikacje tj. suchość oka, nadwrażliwość na ostre światło po zmroku i inne. ta pani doktor do której chodzę długie lata, wykonuje korekcję laserem więc chyba wie co mówi. powiedziała że jej córka nosi okulary i nie zdecydowała się na lasik, woli nosić okulary i soczewki miękkie.
Rozumiem, dzięki za info
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 12:59   #643
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie mów? Pani doktor, która wykonuje korekcje, odradza ten zabieg i nie jest do niego przekonana? Nie wierzę albo nie bardzo rozumiem...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 18:34   #644
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Antonina74 Pokaż wiadomość
Nie mów? Pani doktor, która wykonuje korekcje, odradza ten zabieg i nie jest do niego przekonana? Nie wierzę albo nie bardzo rozumiem...
po pierwsze- nie musisz mi wierzyć, to jest twoja sprawa
po drugie- wyrażam własne zdanie i mam do niego prawo, wiadomo że są zwolennicy i przeciwnicy w każdej sprawie
po trzecie-nie musisz odpisywać mi takim dziwnym tonem czy z ironią, chyba to forum powstało po to żeby sobie doradzać i pomagać , wszystko w życzliwej atmosferze
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 23:21   #645
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
tak, zabieg jest nieodwracalny, mogą wystąpić komplikacje tj. suchość oka, nadwrażliwość na ostre światło po zmroku i inne. ta pani doktor do której chodzę długie lata, wykonuje korekcję laserem więc chyba wie co mówi. powiedziała że jej córka nosi okulary i nie zdecydowała się na lasik, woli nosić okulary i soczewki miękkie.
moj okulista mowil mi to samo.Ale ja sie uparlam ze chce sprobowac. Niestety nie kwalifikuje sie do zabiegu :<
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:08   #646
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mialam zabieg 3 lata tem (oko laser w warszawie,dr Gadomska) -5,5. Teraz niestety cofnelo mi sie do -1,5. Moze dlatego, ze pracuje intesywnie przy komputerze. Zadnych powiklan ani uciazliwosci nie mam, chociaz bylam w ciazy i urodzilam naturalnie- wada mi sie od tego nie powiekszyla.
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:48   #647
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Przepraszam, ale ja ironii nie używałam. Nie chce mi się wierzyć, że lekarka, która wykonuje korekcję, nie wierzy w ten zabieg. I tyle.
Wyobrażasz sobie, że np. producent samolotów odradza przejażdżkę tym środkiem komunikacji, bo nie wierzy, że metalowy przedmiot może latać?
W ten życzliwy sposób dzielę się swoimi obiekcjami - nie wobec korekcji, ale raczej niektórych okulistów...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:48   #648
bacca
Przyczajenie
 
Avatar bacca
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Antonina74 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale ja ironii nie używałam. Nie chce mi się wierzyć, że lekarka, która wykonuje korekcję, nie wierzy w ten zabieg. I tyle.
Wyobrażasz sobie, że np. producent samolotów odradza przejażdżkę tym środkiem komunikacji, bo nie wierzy, że metalowy przedmiot może latać?
W ten życzliwy sposób dzielę się swoimi obiekcjami - nie wobec korekcji, ale raczej niektórych okulistów...
Dla mnie też to jest zastanawiające ja na pewno do takiego lekarza nie poszłabym.

co do pogrubionego to to samo sobie pomyślałam
bacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 17:52   #649
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Antonina74 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale ja ironii nie używałam. Nie chce mi się wierzyć, że lekarka, która wykonuje korekcję, nie wierzy w ten zabieg. I tyle.
Wyobrażasz sobie, że np. producent samolotów odradza przejażdżkę tym środkiem komunikacji, bo nie wierzy, że metalowy przedmiot może latać?
W ten życzliwy sposób dzielę się swoimi obiekcjami - nie wobec korekcji, ale raczej niektórych okulistów...
nie powiedziałam że nie wierzy, po prostu pani doktor uświadomiła mi skutki uboczne które mogą wystąpić, a ja liczę się z tym że mogą się pojawić u mnie. nie jestem przyparta do muru, nie muszę mieć koniecznie korekcji więc póki co nie jestem zwolenniczką.
co do samolotu- nie można ślepo wierzyć w to co mówią inni, wydaje mi się że ślepe zachwalanie bez wymienienia wad mija się z celem
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 22:11   #650
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
co do samolotu- nie można ślepo wierzyć w to co mówią inni
Dajmy spokój tragedii smoleńskiej....
A ja powtarzam: wolność rządzi. Jedne wolą soczewki, innym to przeszkadza. Ja tam czekam na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu u pani docent Liberek i drżę na myśl o wyniku.
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:05   #651
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Miałam lasik femtosekundowy 2 miesiące temu, klinika w Poznaniu. Wada przed -3,75 i cylindry. Wada po: 0 i 0
Polecam zwolnienie mogłam dostać na 4 tygodnie, ale uznałam to za zbyteczne (pracuję) i wzięłam tylko na tydzień. W zupełności mi to wystarczyło. Już następnego dnia po zabiegu nie odczuwałam żadnych większych dolegliwości w stylu rażenia światła itd (prowadziłam nawet samochód). Przestrzegałam wszystkich zaleceń (co chwilę krople do oczu, zero makijażu, basenu, kurzu itd) i byłam już na 3ciej kontroli i odpukać wszystko w jak najlepszym porządku.
Laser cholernie drogi, ale wg mnie warto. Zero bólu (choć ogromny stres był) i właściwie natychmiastowe efekty. Wszystkie te skutki uboczne które mogą się pojawić - myślę, że oni się po prostu zabezpieczają tak, a lasery są co raz nowsze i lepsze i efektów ubocznych praktycznie już nikt nie ma...
Byłam w klinice Lexum - dają gwarancję, że jak wada się cofnie to za free ją poprawią jeśli będzie się na wszystkich kontrolach (kontrole płatne, dość sporo, ale skoro dają taką gwarancję, to wolę wydać teraz niż później na poprawkę).
Wiem, że to naprawdę duży wydatek, ale komfort niebywały potem
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:33   #652
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

ja zabieg mam jutro-w Krakowie... nie mogę się doczekać (wada powyżej -8 i cylindry 1). Już nie pamiętam jak to jest widzieć bez okularów/ soczewek Też będę mieć zabieg laserem femtosekundowym.
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 17:32   #653
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem już po zabiegu Wada została całkowicie zbita i mam nadzieję, że tak już zostanie. W moim przypadku zabieg wykonała dr Ewa Lange.
Sam zabieg faktycznie bezbolesny i króciutki. Dyskomfort pojawia się kilka godzin po zabiegu- w moim przypadku było to pieczenie oczu. Można zaaplikować sobie coś przeciwbólowego, ja nie miałam nic pod ręką i przeżyłam (ból trwał 2 godziny i mimo tego udało mi się zasnąć). Dostałam zestaw kropli- nawilżające- sztuczne łzy no i oczywiście specyfiki zapobiegające infekcji. Już po zabiegu widziałam tak na dostateczny, a następnego dnia bez zarzutu. Dzień "po" występuje też światłowstręt- ja trafiłam na słoneczny dzień i o ile na kontrolę poszłam spacerkiem w okularach przeciwsłonecznych, to wracając do Warszawy pociągiem miała syndrom "wampirka". Okulary przeciwsłoneczne są konieczne.
Ja jestem baaardzo zadowolona
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:08   #654
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

W związku z urodzinami robię sobie rachunek sumienia i prezent jednocześnie, czyli zdaję sprawę z zabiegu. Odbył się w Laserze trzy tygodnie temu. Wcześniej kwalifikacja u doc. Liberek i pozytywna decyzja. W klinice w dniu zabiegu spędziłam ze dwie godziny, sam zabieg to dwa razy po niecałej minucie, reszta to przygotowania, krople i odpoczynek już po...
O niedogodnościach (trochę bólu przy ustępowaniu znieczulenia, światłowstręt itp) szybko się zapomina. Ważniejsze są plusy (tzn. nie w dioptriach): wada wyzerowana, już mogę (jak widać) korzystać z komputera itp.
No i taki mam prezent. Ze wzruszenia aż mi się oczy nawilżają...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:36   #655
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Też miałam zabieg, już prawie 1,5 roku temu, w Krakowie. Metodą Lasik. Miałam wadę prawie -5 i oczywiście cylindry. Stwierdzono mi również lekkie niedowidzenie prawego oka, którego nie da się usunąć operacyjnie (jest to na poziomie -0,25). Zabieg wspominam bardzo nieprzyjemnie, ale było-minęło Po operacji widziałam bardzo dobrze, ale dopiero w ciągu trzech miesięcy wzrok się wyostrzył do 0,0. 1,5 roku później wciąż mam idealnie ostry wzrok (oprócz tego 0,25), ale niestety wciąż zdarza mi się, że prawym okiem widzę rozmazane światła po zmroku. Zwłaszcza jak jestem zmęczona. Kropli praktycznie nie używam, bo słyszałam, że oko może się uzależnić (okuliści radzą oczywiście, żeby najlepiej do śmierci zakrapiać drogimi kroplami co 2 godziny.

Ogólnie bardzo polecam, to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:55   #656
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Chciałabym zrobić sobie taki zabieg, mieszkam w Rzeszowie, najbliżej byłoby mi do Krakowa ewentualnie Lublina, jaką klinikę polecacie? Jakiego lekarza? Proszę również o opinie jaki laser? Jakie ceny? Czy jesteście zadowolone? J mam wadę i -2,5 może to nie jest aż tak dużo, ale nie chce już tych okularów blee
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001

Edytowane przez czarnula4321
Czas edycji: 2012-05-22 o 12:56
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:40   #657
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

W Krakowie robią tylko dwie kliniki. Ja robiłam w Luxum Medica u dr Ziemniak - bardzo ją polecam! Zapłaciłam za Lasik 4600 zł + kontrole, krople.

2,5 to trochę mało, ale też kwestia indywidualna.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:13   #658
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja miałam w Krakowie w klinice Interoftalmika. Zabieg wykonała dr Ewa Lange. Mają stronę na facebooku i można tam upolować różne promocje.
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:15   #659
Meea
Raczkowanie
 
Avatar Meea
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 158
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja się przymierzam ale bardzo powoli do zabiegu.. Już w zasadzie od roku, jak się dowiedziałam, że to wcale takie nie niebezpieczne. Ale jakbym miała robić to pewnie w Warszawie.
Meea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 23:55   #660
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Z tym się zgadzam.
"Jak korekcja to tylko w Warszawie, Warszawie"...
czy jakoś tak leciał ten przebój
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.