Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 18:53   #631
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość

Na Ecospa pojawily sie:
- Olejek neroli 5%
- Olejek różany (Absolut) 5%
- Olejek różany (rosa damascena) 5%

5% stężenie w naturalnym oleju jojoba

Beda sie nadawc do mieszanek twarzowych z innymi olejkami etrycznymi?
Przy takim stezeniu, mozna by bylo nawet solo, hm?
To bardzo mocne stężenie. Olejek różany i neroli są bardzo drogie ten drugi bywa droższy od różanego. To wolałbym przerobić sobie oliwkę B z polleny aromy, która te dwa olejki zawiera i może byc stosowana do twarzy.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:13   #632
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
To bardzo mocne stężenie. Olejek różany i neroli są bardzo drogie ten drugi bywa droższy od różanego. To wolałbym przerobić sobie oliwkę B z polleny aromy, która te dwa olejki zawiera i może byc stosowana do twarzy.
Nie sadzilam ze 5% to mocne stezenie, bardzo dziekuje wam za cenne uwagi Zatem tego tez na "kropelki"

Dziekuje !
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 17:10   #633
Lavandulla
Przyczajenie
 
Avatar Lavandulla
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 22
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Postanowiłam spróbować takiej mieszanki w roli kremu na noc: olej jojoba i parę kropel jakiś olejków (cera tłusta i trądzikowa). Znalazłam taki przepis:

50 ml oleju jojoba
15 kropli olejku cytrynowego
12 kropli olejku cyprysowego i/lub
10 kropli olejku kamforowego
10 kropli olejku lawendowego

Z tym, że jakoś mi się kamfora mało z pielęgnacją kojarzy, a że i tak nigdzie takiego olejku nie widziałam, to chyba sobie daruję. Postanowiłam na próbę/początek wziąć tylko dwa olejki i zastanawiam się jakie byłyby najlepsze. Wybrałabym ten z drzewa herbacianego, bo tyle się mówi o tym jaki on świetny na trądzik i jeszcze jakiś, niekoniecznie z tego przepisu. Jakieś rady? Sama znalazłam, że na moją cerę może być np. lawendowy (podobno łatwo uczula?), cytrynowy, rozmarynowy, jałowcowy, pomarańczowy, cedrowy, geraniowy... ale nie wiem, jakie najlepszy na początek do "zestawu startowego".

I jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że olejki najlepiej mieszać z olejami, że się w nich najlepiej rozpuszczą. Ale przeczytałam, że np. z olejku z drzewa herbaciango można zrobić tonik mieszając po prostu z wodą destylowaną (np. 100 ml/25 kropli). Czy z innymi olejkami też tak można?
Lavandulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 17:43   #634
baby girl13
Raczkowanie
 
Avatar baby girl13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

niedawno zakupiłam pewien balsam na bazie olejku eterycznego....i co nie dosc ze wydalam duzo kasy to jeszcze tak jakby wyzucilam tę kasę z błoto, poniewaz po dluzszym go uzywaniu zauwazylam czerwone plamki na mojej skórze a tam pisalo ze ma niby nawilzac i relaksowac....ale ja znalazlam tylko podraznienia..... może jestem jakas uczulona????
baby girl13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 09:09   #635
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez baby girl13 Pokaż wiadomość
niedawno zakupiłam pewien balsam na bazie olejku eterycznego....i co nie dosc ze wydalam duzo kasy to jeszcze tak jakby wyzucilam tę kasę z błoto, poniewaz po dluzszym go uzywaniu zauwazylam czerwone plamki na mojej skórze a tam pisalo ze ma niby nawilzac i relaksowac....ale ja znalazlam tylko podraznienia..... może jestem jakas uczulona????
A jaki to olejek i jaki balsam? Podaj skład, to zobaczymy. Nie jesteś na coś uczulona?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 06:40   #636
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Uprzejmie donoszę, że EcoSpa ma kolejny hit:
http://www.ecospa.pl/olejki-eteryczne-c-34.html


PS. Proszę moderatorów o niełączenie moich postów - chcę wyciągnąć ten fantastyczny wątek
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:49   #637
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

a ja właśnie chciałam się pochwalić, że dostałam newsletter z ecospa a tam... moje wyśnione olejki z rumianku...
teraz to już nie mam wymówki, żeby odłożyć zamówienie na bliżej nieokreśloną przyszłość
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 14:56   #638
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Zmienię sobie email na ecospa i ciekawe czy ten newsletter jeszcze dostanę czy to już za późno. Szkoda by było.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 08:04   #639
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Wczoraj udało mi się kupić olejek z kadzidłowca. Pachnie pięknie na pewno wejdzie do moich mieszanek
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 19:03   #640
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Witam.Z góry przepraszam za powtarzanie pytania. To samo zadałam w wątku "ciąza a kosmetyki" ale tam wątek jakby się zatrzymał a mi zależy na szybkiej, wyczeprującej odpowiedzi

Chodzi o to że kupiłam sobie odżywczy krem do stóp z Yves Rocher z serii lawendowej (z tego co wiem zawiera olejek eteryczny z lawendy) a niedawno dowiedzialam się że jestem w ciąży i nie wiem czy mogę go używać czy nie. Wyczytałam gdzieś że olejek lawendowy wplywa )lub też może wpływać) na gospodarkę hormonalną, ale czy to jest naukowo potwierdzone? czy faktywnie stostowanie lawendowego kremu do stóp może zaszkodzić dziecku?

Bardzo prosze o odpowiedź
moniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 16:11   #641
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja właśnie chciałam się pochwalić, że dostałam newsletter z ecospa a tam... moje wyśnione olejki z rumianku...
teraz to już nie mam wymówki, żeby odłożyć zamówienie na bliżej nieokreśloną przyszłość
Z tego co się doczytałem są to olejki rozpuszczone w oleju nośnikowym 5% stężenie.-
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 16:24   #642
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Uwaga, uwaga - nowe olejki i absoluty w Mazidłach!!!!
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 16:59   #643
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

No proszę! Cóż za pokusa Chyba sie szarpnę na pomarańcz, bo grejpfrut mam z avicenny i bardzo mi zapach odpowiada. Może jeszcze bazylia? Tylko jak ona pachnie? Boję się trochę, że zapachu nie wytrzymam:P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 18:12   #644
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Ja mam bazylię z Avicenny i nie przepadam za nią - choć zapach prawdziwej bazylii bardzo lubię. Trochę nie mam ochoty pachnieć obiadowymi ziółkami, wolę kwiatki .
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:12   #645
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Uwaga, uwaga - nowe olejki i absoluty w Mazidłach!!!!
cedr paczula moje, moje, moje....
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:31   #646
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Jak dobrze że nie lubię paczuli! A cedr (dr beta) i rumianek (eco spa) mam Ale cytrusy będą moje! One tak szybko tracą ważność... Te z dr bety mi się przeterminowały, więc na twarz nie używam, ale do kąpieli i kominka owszem
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:51   #647
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

A miałam taką nadzieję, że w tym miesiącu zaoszczędzę ... ale nie powstrzymam się rumianek, paczula, pomarańcz. Czekam na wypłatę i do dzieła

Edytowane przez bachab
Czas edycji: 2011-06-17 o 13:50
bachab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 19:32   #648
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Co sie stanie jeśli olejek jest stosowany bezpośrednio na skórę? (to sa takie olejki do kominków, o takich tu piszecie? )

Ja mam brzoskwiniowy i go uwielbiam, zresztą wszystko co brzoskwiniowe to kocham.
Czy dało by sie go jakoś rozcieńczyć by można było sie nim psykać jak perfumem?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 19:55   #649
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Co sie stanie jeśli olejek jest stosowany bezpośrednio na skórę? (to sa takie olejki do kominków, o takich tu piszecie? )

Ja mam brzoskwiniowy i go uwielbiam, zresztą wszystko co brzoskwiniowe to kocham.
Czy dało by sie go jakoś rozcieńczyć by można było sie nim psykać jak perfumem?
Nie rozcienczonych olejków bezpośrednio na skórę się nie stosuje. Wyjątkiem jest m.in. drzewo herbaciane i lawenda.
A czy możesz swojego olejka uży na skórę zależy od tego czy jest to prawdziwy olejek eteryczny czy syntetyczny. Najlepiej podaj dokładnie firmę i nazwę
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 20:25   #650
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Stawiam na to, że brzoskwina to syntetyk. Zresztą Lavi pisała o używaniu do kominków. Jeśli producent zaleca olejek tylko do kominków, to raczej nie jest to naturalny olejek eteryczny.

Lavi, my tu nie piszemy o olejkach do kominków/zapachowych, tylko o olejkach ETERYCZNYCH, pozyskiwanych z roślin, takich, które - po rozcieńczeniu - można stosować na skórę. Mają one wspaniałe właściwości i silnie oddziałują na ludzki organizm. Oczywiście do kominków też można ich używać Da się również zrobić z nich perfumy.

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-06-06 o 20:26 Powód: literówki
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:33   #651
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

mam coś takiego

http://zdrowecialo.chemplast.vizz.pl...owa-12-ml.html


A czy sa olejki eteryczne brzoskwinowe? Bo ja nie rozrówniam
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:41   #652
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Lavi, to olejek zapachowy - tylko do wąchania. Przecież jest na nim napisane: kompozycja zapachowa.

Z eterycznym olejkiem brzoskwiniowym jeszcze się nie spotkałam
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:47   #653
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Kurcze to nie dobrze. Bo chciałam sobie zrobic tak jakby perfumy z tego, ale cóż. Musze po prostu kupić prawdziwe.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:27   #654
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Przymierzam się do kupna olejków:
bergamotka
cytryna
grejpfrut
ylang

Wyczytałam w poprzednich postach propozycje takich mieszanek:
3 krople bergamoty
1 ylang
1 grejfrut

2 cytryny
2 grejfruta
1 ylang

I teraz pytanie: czy jeśli np. do 10 ml oleju bazowego dodam 1-2 krople mieszanki olejków eterycznych, to będzie OK? Nawet w ciąży?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:50   #655
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Violetko, na 10 ml to możesz dać spokojnie i 5-6 kropelek. Ale jeśli jesteś w ciąży, to radziłabym z olejkami uważać. Na stronie Polleny Aromy jest napisane, żeby w ciąży nie stosować następujących olejków: cyprysowego, hyzopowego, jałowcowego, kopru włoskiego, lawendowego, majerankowego, melisowego, mięty pieprzowej, rozmarynowego, różanego, rumiankowego, szałwii, tymiankowego.
Myślę jednak, że warto dmuchać na zimne (tak naprawdę nie ma żadnych sensownych badań na ten temat) i przynajmniej w początkowych miesiącach oczekiwania na dziecko całkowicie zrezygnować z olejków.

__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 14:14   #656
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie czytałam spis tych olejków na stronie Polleny i dlatego wybrałam inne. Ale może i racja, że lepiej się wstrzymać jeszcze kilka miesięcy tak po prostu dla bezpieczeństwa. Ale i tak narobiłyście mi ochoty na te olejki . Porobiłam sobie notatki czytając wątek i najwyżej wykorzystam tę wiedzę później.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 14:20   #657
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

O, to ja skorzystam z podbitego wątku i zapytam się czy macie może jakieś sprytne patenty na wykorzystanie olejków eterycznych do odświeżania powietrza w samochodzie ?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:39   #658
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Violet!, strzeżonego itd. lepiej się wstrzymać

Confused przychodzi mi do głowy np. woreczek lniany wypełniony trociczkami [jak dla chomika] nasączonymi olejkiem, albo kapnąć na tapicerkę [oczywiście nie skórzaną] czy wycieraczki...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:52   #659
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
O, to ja skorzystam z podbitego wątku i zapytam się czy macie może jakieś sprytne patenty na wykorzystanie olejków eterycznych do odświeżania powietrza w samochodzie ?
Ja czasem robię w samochodzie to, co i w domu, tzn. pryskam wokół wodnym roztworem olejku z atomizera (przed użyciem wstrząsnąć ). Tapicerkę mam nie-skórzaną
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 19:54   #660
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja czasem robię w samochodzie to, co i w domu, tzn. pryskam wokół wodnym roztworem olejku z atomizera (przed użyciem wstrząsnąć ). Tapicerkę mam nie-skórzaną
A czy to pomaga? Jak długo zapach się utrzymuje?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Confused przychodzi mi do głowy np. woreczek lniany wypełniony trociczkami [jak dla chomika] nasączonymi olejkiem, albo kapnąć na tapicerkę [oczywiście nie skórzaną] czy wycieraczki...
No właśnie czytałam, że można nasączyć lekką tkaninę olejkiem i trzymać przy wywiewniku czy jak to sie tam nazywa Tylko zastanawia mnie czy to będzie rzeczywiście odczuwalne i porównywalne i choinkami i innymi odświeżaczami
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.