Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-03, 16:13   #1
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10

Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze


Hej,

Potrzebuje opinii postronnych osób. Mieszkam z chłopakiem w centrum dużego miasta w moim 2-pok mieszkaniu. Wraz z upływającym wiekiem oraz faktem, że oboje przez pandemię musimy pracować z domu i prawdopodobnie się to już nie zmieni, centrum miasta zaczęło mnie przytłaczać i zaczęłam marzyć o domu/szeregu za miastem z możliwością wydzielenia w nim miejsca do pracy.

Sprawa wygląda tak, że mój chłopak mimo, że 'kiedyśtamwprzyszlości' chciałby mieszkać w domu, nie ma żadnego zaplecza finansowego ani wsparcia finansowego od rodziców w tym zakresie. Nie jest to dla niego raczej również priorytetem na tą chwilę. Niedawno rozpoczął swoją drogę zawodową. Mimo, że zarabiamy tyle samo, to ja jestem trochę bardziej obrotna i moja rodzina ma lepszą sytuacje materialną dlatego jestem w stanie przeznaczyć ok. 200k zł na zakup niewielkiego domu/szeregu.

1) Byłabym w stanie samodzielnie zainwestować w taki dom/szereg i sama wziąć na siebie kredyt aby sfinansować resztę jednak jeśli jednak coś by się stało w przyszłości, bałabym się, że zostanę ja, sama kobieta z tak dużą inwestycją. W większości będę musiała wszystko załatwiać sama. Po za tym mój chłopak zawsze będzie miał wrażenie, że mieszka u kogoś i może nie być tak bardzo zaangażowany w dbanie o niego. Jednak tutaj jestem chroniona w razie jakiegokolwiek rozwodu :P

2) Druga opcja to ja daje gotówkę a kredyt bierze on lub razem i wtedy on spłaca kredyt a ja mam wakacje finansowe, bo swoją część już dałam.

3) Trzecia opcja to czekamy jeszcze dłuuugo na luksus posiadanie domu aż on się dorobi oszczędności, ustabilizujemy sytuacje prawną związaną ze stanem cywilnym Podejrzewam, że zajęłoby to jeszcze ok. 5 lat. Póki co nie śpieszy nam się do ślubu i nie jest to dla nas ważne. Lecz nie ukrywam, że nie chce już czekać z tym mieszkaniem i trochę męczy mnie non stop praca i mieszkanie razem na 45m2

Znamy się 15 lat, zgadzamy się w finansach, także odchodzą kwestie ktoś kogoś oszuka, będzie komuś żałował etc. Mam dylemat gdyż z jednej strony znamy się jak łyse konie i można powiedzieć, że traktujemy swoje pieniądze jak nasze, mój chłopak nigdy na mnie złotówki nie żałował, to nie chce wyjść ostatecznie na frajerkę, która zasponsoruje tak dużą inwestycję. Mam nadzieje, że wiecie o co chodzi.

Którą opcję byście wybrały na moim miejscu?
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 16:21   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Dylemat mieszkanie dom a pieniadze

jak sponsoruje?
przeciez jak kupisz za swoje na swoj kredyt czy za swoja gotowke to bedzie tylko twoje a nie jego wiec gdzie ten sponsoring
jezeli ty na swoja czesc wydasz swoja gotowke a on swoja czesc kupi na kredyt to znowu gdzie tu sponsoring?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 16:25   #3
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dylemat mieszkanie dom a pieniadze

skąd wiesz że się nie zmieni?


po to wynaleziono biura, a nie żebyś ty kupowała dom pod miastem żeby mieć miejsce do pracy, chore.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-10-03 o 16:27
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 16:41   #4
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dylemat mieszkanie dom a pieniadze

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
skąd wiesz że się nie zmieni?


po to wynaleziono biura, a nie żebyś ty kupowała dom pod miastem żeby mieć miejsce do pracy, chore.
niestety nie zmieni, zapowiedzieli, ze miejsca pracy w biurze zostaja ograniczone, firma przechodzi na tryb zdalny i do konca pandemii nie ma mowy o powrocie. w biurze mozna pojawiac sie tylko w awaryjnych i okreslonych sytuacjach a po pandemii nikt nie wroci na stałe do biura tylko będziemy pracować w trybie smart-working (zawsze część osób z domu, część z biura). w efekcie w biurze będę może raz, dwa w tygodniu. już pomijam fakt, że niektórzy twierdzą, że pandemia potrwa jeszcze 10 lat.
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 16:52   #5
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Dylemat mieszkanie dom a pieniadze

Cytat:
Napisane przez monkeymonstera Pokaż wiadomość
Hej,

Potrzebuje opinii postronnych osób. Mieszkam z chłopakiem w centrum dużego miasta w moim 2-pok mieszkaniu. Wraz z upływającym wiekiem oraz faktem, że oboje przez pandemię musimy pracować z domu i prawdopodobnie się to już nie zmieni, centrum miasta zaczęło mnie przytłaczać i zaczęłam marzyć o domu/szeregu za miastem z możliwością wydzielenia w nim miejsca do pracy.

Sprawa wygląda tak, że mój chłopak mimo, że 'kiedyśtamwprzyszlości' chciałby mieszkać w domu, nie ma żadnego zaplecza finansowego ani wsparcia finansowego od rodziców w tym zakresie. Nie jest to dla niego raczej również priorytetem na tą chwilę. Niedawno rozpoczął swoją drogę zawodową. Mimo, że zarabiamy tyle samo, to ja jestem trochę bardziej obrotna i moja rodzina ma lepszą sytuacje materialną dlatego jestem w stanie przeznaczyć ok. 200k zł na zakup niewielkiego domu/szeregu.

1) Byłabym w stanie samodzielnie zainwestować w taki dom/szereg i sama wziąć na siebie kredyt aby sfinansować resztę jednak jeśli jednak coś by się stało w przyszłości, bałabym się, że zostanę ja, sama kobieta z tak dużą inwestycją. W większości będę musiała wszystko załatwiać sama. Po za tym mój chłopak zawsze będzie miał wrażenie, że mieszka u kogoś i może nie być tak bardzo zaangażowany w dbanie o niego. Jednak tutaj jestem chroniona w razie jakiegokolwiek rozwodu :P

2) Druga opcja to ja daje gotówkę a kredyt bierze on lub razem i wtedy on spłaca kredyt a ja mam wakacje finansowe, bo swoją część już dałam.

3) Trzecia opcja to czekamy jeszcze dłuuugo na luksus posiadanie domu aż on się dorobi oszczędności, ustabilizujemy sytuacje prawną związaną ze stanem cywilnym Podejrzewam, że zajęłoby to jeszcze ok. 5 lat. Póki co nie śpieszy nam się do ślubu i nie jest to dla nas ważne. Lecz nie ukrywam, że nie chce już czekać z tym mieszkaniem i trochę męczy mnie non stop praca i mieszkanie razem na 45m2

Znamy się 15 lat, zgadzamy się w finansach, także odchodzą kwestie ktoś kogoś oszuka, będzie komuś żałował etc. Mam dylemat gdyż z jednej strony znamy się jak łyse konie i można powiedzieć, że traktujemy swoje pieniądze jak nasze, mój chłopak nigdy na mnie złotówki nie żałował, to nie chce wyjść ostatecznie na frajerkę, która zasponsoruje tak dużą inwestycję. Mam nadzieje, że wiecie o co chodzi.

Którą opcję byście wybrały na moim miejscu?
1 lub 3 zależy jak bardzo chcesz tego domu. Na 2 na miejscu twego chłopaka nie zgodziłabym się - ty jesteś już zabezpieczona, wynajmiesz mieszkanie w którym obecnie mieszkacie, będziesz miała luz finansowy i dom który chciałaś - a on miałby duże zobowiązanie na coś czego sam aktualnie nie chce tylko dla twojej wygody, nie byłby zabezpieczony w razie rozstania.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 17:23   #6
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Dylemat mieszkanie dom a pieniadze

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
1 lub 3 zależy jak bardzo chcesz tego domu. Na 2 na miejscu twego chłopaka nie zgodziłabym się - ty jesteś już zabezpieczona, wynajmiesz mieszkanie w którym obecnie mieszkacie, będziesz miała luz finansowy i dom który chciałaś - a on miałby duże zobowiązanie na coś czego sam aktualnie nie chce tylko dla twojej wygody, nie byłby zabezpieczony w razie rozstania.
Dokładnie.

Może rozważ opcje nr 4, kasę trzymaj na w razie W, a kredyt weźcie oboje po równo. On nie będzie biedował, płacąc sam ratę za coś, co jemu nie było do szczęścia potrzebne i na co nie jest jeszcze gotowy, a Ty się nie będziesz martwiła co w razie rozstania. Będziesz miała zaplecze finansowe/pomoc rodziców.

Wyłóż tylko na wkład własny i zróbcie odpowiedni zapis, że dom w większym procencie będzie należał do Ciebie. Uważam, że opcja w której Twój facet nie mając oszczędności będzie musiał ładować na starcie kasę w Twoje marzenie, a Ty w tym czasie masz cała wypłatę dla siebie będzie mocno nie fair. Co innego gdybyście oboje tego teraz chcieli i obojgu by Wam zależało na celu-DOM, a nie tylko Tobie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 17:25   #7
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Wydaje mi się że w akcie notarialnym można podzielić nieruchomość według wkładu procentowego. I wtedy ty byś włożyła to 200 tysięcy, kredyt weźmiecie wspólnie i dom będzie w 75% Twój i 25% jego albo inny podział, adekwatny do Waszego wkładu jak to sobie przeliczycie. Nie wyobrażam sobie żebym ja miała wakacje finansowe a mój partner musiałby sam spłacać dużą ratę.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-03, 17:34   #8
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

A co on na kwestię kredytu i kwestię mieszkania w domu?
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 18:33   #9
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Tyle że bez sensu wspólne czy zapis o tych udziałach bo w razie rozstania jeszcze będzie musiał ją spłacać sam nie mając nic, a ona 2 miejsca zamieszkania. Po prostu nie ma teraz na tyle komfortowej sytuacji finansowej (jak w sumie większość ludzi) by pchać się w wielkie zobowiązania tylko by sprawić przyjemność drugiej osobie. Autorka zastanawia się czy podoła sama mając zaplecze w postaci obecnego mieszkania, a facet ma brać na barki ciężar który tylko się zwiększy w przypadku rozstania?
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 20:11   #10
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Ja bym wybrala opcje 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 20:19   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

To na czym polega Twoja praca, ze 45 m2 to za malo? Poza tym moze Twoj chlopak bedzie mogl wrocic do biura i wtedy cale mieszkanie tylko dla Ciebie. Jak Twoi rodzice mieszkaja w domu pod miastem, to mozesz jezdzic do nich i u nich zorganizowac sobie miejsce pracy. Nie wiem czy od razu musisz isc w taka duza inwestycje, jak czasy takie niepewne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-04, 01:16   #12
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
A co on na kwestię kredytu i kwestię mieszkania w domu?
Nie rozmawiałam jeszcze z nim szczerze mówiąc, najpierw chciałam wiedzieć z czym wystartowć Jedyne co usłyszałam na to, że fajnie byłoby mieszkać w domu to to, że super i on też o tym marzy, ale niestety nie ma zaplecza finansowego na wkład własny ze względu na syt. rodzinną także jest do dla niego odległe marzenie.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To na czym polega Twoja praca, ze 45 m2 to za malo? Poza tym moze Twoj chlopak bedzie mogl wrocic do biura i wtedy cale mieszkanie tylko dla Ciebie. Jak Twoi rodzice mieszkaja w domu pod miastem, to mozesz jezdzic do nich i u nich zorganizowac sobie miejsce pracy. Nie wiem czy od razu musisz isc w taka duza inwestycje, jak czasy takie niepewne.
Niestety nie mam takiej możliwości. Moi rodzice mieszkają 200 km od mojego miejsca zamieszkania i nie mieszkaja razem.
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 03:34   #13
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Męczy mnie non stop praca i mieszkanie razem na 45m2 .
Nie bardzo rozumiem.
A jak będziecie mieszkać i pracować razem na 100 metrach to nie będzie cię męczyć ?
A może męczy cię po prostu przebywanie non stop z partnerem ?
Tego większy metraż nie rozwiąże .
__________________
WYMIANA Pearl mancera

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2020-10-04 o 03:35
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 07:59   #14
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Ja bym na Waszym miejscu celowała w większe mieszkanie i nie porywała się na dom. Chyba, że znajdziecie jakąś szeregówkę w cenie mieszkania, wtedy może.



Na Twoim miejscu Autorko zainwestowałabym kasę właśnie w większe mieszkanie z dodatkowym pokojem na biuro. Być może trafi się Wam jakaś okazja, w dobie pandemii myślę, że to kwestia niedalekiej przyszłości, aż ceny zaczną spadać.



Żyje się tu i teraz, zawsze można sobie pomarzyć, ale warto mierzyć siłę na zamiary.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 08:08   #15
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Skoro zarabiacie tyle samo, to na czym polega ta twoja "większa obrotność", dzięki której ty możesz wyłożyć 200 tys, a on nie? Bo chyba nie nazywasz obrotnością brania tej kasy od rodziców?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 08:13   #16
Fleroviun
Przyczajenie
 
Avatar Fleroviun
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 16
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Ile jesteście razem? Pewnie chłopak nie jest gotowy jeszcze na taki krok. Ładowanie się we wspólny kredyt to dosyć duże zobowiązanie. Moim zdaniem ostatnia opcja byłaby najlepsza, nie ma co się spieszyć. Za kilka lat wasz związek może być trwalszy. Przede wszystkim porozmawiaj z nim jak on to widzi.
Fleroviun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 08:22   #17
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Dziwi mnie to oburzenie, że jak można nie dać rady pracować w domu, jak się ma 45 m2. Ja to akurat rozumiem, bo można mieć i 80 m2, a nie mieć pomieszczenia, w którym się ma spokój, ciszę i biurko.
Wykonuję angażującą pracę umysłową i nie wyobrażam sobie pracować w jednym pomieszczeniu z osobą, która też pracuje i wykonuje np. różne telefony, albo też, tak jak ja, ma tele- i video-konferencje.



Ja bym kupiła sama dom pod miastem, jeśli Cię na to stać. Bez udziału chłopaka, bo chłopak to tylko chłopak.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 08:47   #18
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Skoro zarabiacie tyle samo, to na czym polega ta twoja "większa obrotność", dzięki której ty możesz wyłożyć 200 tys, a on nie? Bo chyba nie nazywasz obrotnością brania tej kasy od rodziców?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Również mnie to zastanawia. W pierwszej chwili miałam wrażenie, że Autorka ma żal do faceta, bo nie był na tyle obrotny, by urodzić się w bogatej rodzinie.
A co do pracy zdalnej to ja jeszcze bym trochę poczekała z decyzjami - czy firma jest na sto procent pewna swojej strategii na przyszłość? Mimo wszystko pandemia to świeża sprawa i jeszcze może im się sto razy pozmieniać wizja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:31   #19
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Również mnie to zastanawia. W pierwszej chwili miałam wrażenie, że Autorka ma żal do faceta, bo nie był na tyle obrotny, by urodzić się w bogatej rodzinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XD widzę, że zawiść i ciekawość zżera hahah. otóż owszem, dostałam na początek jakąś kasę od rodziców, ale do 200 k doszłam sama. stąd pojęcie obrotność.
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-04, 09:34   #20
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez monkeymonstera Pokaż wiadomość
XD widzę, że zawiść i ciekawość zżera hahah. otóż owszem, dostałam na początek jakąś kasę od rodziców, ale do 200 k doszłam sama. stąd pojęcie obrotność.

Kup sama ten dom albo szeregówkę .W razie problemów ze spłata,najwyżej sprzedasz .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:36   #21
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem.
A jak będziecie mieszkać i pracować razem na 100 metrach to nie będzie cię męczyć ?
A może męczy cię po prostu przebywanie non stop z partnerem ?
Tego większy metraż nie rozwiąże .
Nie, nie męczy mnie przebywanie non stop z partnerem W moim związku wszystko w porządku, dzięki!
Widać, że nie pracowałaś nigdy 8 miesięcy z jedną osobą praktycznie w jednym pomieszczeniu. Szczerze to już nie ma w tym mieszkaniu miejsca, które nie kojarzyłoby mi się z robotą i przestałam w nim wypoczywać.
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:39   #22
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez monkeymonstera Pokaż wiadomość
Po za tym mój chłopak zawsze będzie miał wrażenie, że mieszka u kogoś i może nie być tak bardzo zaangażowany w dbanie o niego.
Teraz też tak właśnie to wygląda? Nie jest zaangażowany?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:42   #23
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Teraz też tak właśnie to wygląda? Nie jest zaangażowany?
Niezbyt xd Ja załatwiałam i załatwiam wszystkie sprawy administracyjne i urzędowe związane z mieszkaniem. W moich rękach była ekipa remontowa, wystrój. W zasadzie no on tylko tam mieszka, czasem coś naprawi
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:45   #24
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Może zacznij od rozmowy z partnerem,a nie obcymi kobietami na forum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:48   #25
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez monkeymonstera Pokaż wiadomość
XD widzę, że zawiść i ciekawość zżera hahah. otóż owszem, dostałam na początek jakąś kasę od rodziców, ale do 200 k doszłam sama. stąd pojęcie obrotność.

Myślę, że MiamiGlow kompletnie nie jest zazdrosna ani zawistna o kasę randoma z forum
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:50   #26
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Wg mnie nie powinnaś kupować domu pod HO skoro masz stabilną sytuację tylko dlatego że firma wymyśliła oszczędności pod pretekstem pandemii. (Idiotyzm masz gdzie mieszkać nie masz kredytu jesteś młoda plany rodzinno małżeńskie za jakieś 5 lat i pomysł kupna domu żebyś miała gdzie pracować). Na dłuższą metę nie da się sensownie funkcjonować w mieszkaniach robiąc w nich też biura pomijam brak interakcji z ludźmi. W ogóle ktoś u was w firmie rozmawiał o braku warunków do HO ? A co z ludźmi którzy mają rodziny? Przecież to jest niepoważne. Zorientuj się ile kosztuje wynajem małego pokoju gdzieś w biurowcu, może w 2 osoby (dobierz się z koleżanką np. będzie koszt na 2) i porozmawiaj w firmie żeby wam to sfinansowali. Jak się nie zgodzą a dostajesz świra to pomyśl o takiej opcji przejściowej w najbliższym czasie i sama sobie coś wynajmij (np z koleżanką). Może pora myślec o zmianie firmy.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-10-04 o 09:52
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:52   #27
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez monkeymonstera Pokaż wiadomość
Niezbyt xd Ja załatwiałam i załatwiam wszystkie sprawy administracyjne i urzędowe związane z mieszkaniem. W moich rękach była ekipa remontowa, wystrój. W zasadzie no on tylko tam mieszka, czasem coś naprawi
I mówi wprost że to dlatego, że nie jest właścicielem?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:55   #28
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

http://www.remobile.pl/pl/biura/
(ale już widzę że to dopiero raczkująca strona chociaż perspektywiczna, więc po prostu zorientuj się lokalnie)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-10-04 o 09:57
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 10:05   #29
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

Cytat:
Napisane przez monkeymonstera Pokaż wiadomość
Niezbyt xd Ja załatwiałam i załatwiam wszystkie sprawy administracyjne i urzędowe związane z mieszkaniem. W moich rękach była ekipa remontowa, wystrój. W zasadzie no on tylko tam mieszka, czasem coś naprawi
no skoro to tylko twoje mieszkanie to chyba normalne,ty urzadzasz i zarzadzasz jak tobie pasuje,on jest tylko twoim chlopakiem dlaczego mialby przejmowac sprawy zwiazane z twoja wlasnoscia?
on chyba nawet niemoglby nic administracyjnego czy urzedowego robic skoro nie jest wlascicielem
np u mnie w domu wszystkie sprawy zwiazane z naszym domem zalatwiam ja bo jestem w tym lepsza i mi przewaznie jakies pomysly z przerobkami(ulepszeniami) wpadaja do glowy
jezeli ty chcesz robic remont czy zmieniac wystroj w swoim mieszkaniu to wedlug mnie logiczne jest to ze to powinno byc na twoich barkach a nie twojego kolejnego chlopaka ktory dzis jest a jutro juz moze go nie byc
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 10:15   #30
monkeymonstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dylemat mieszkanie, dom a pieniądze

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88180209]no skoro to tylko twoje mieszkanie to chyba normalne,ty urzadzasz i zarzadzasz jak tobie pasuje,on jest tylko twoim chlopakiem dlaczego mialby przejmowac sprawy zwiazane z twoja wlasnoscia?
on chyba nawet niemoglby nic administracyjnego czy urzedowego robic skoro nie jest wlascicielem
np u mnie w domu wszystkie sprawy zwiazane z naszym domem zalatwiam ja bo jestem w tym lepsza i mi przewaznie jakies pomysly z przerobkami(ulepszeniami) wpadaja do glowy
jezeli ty chcesz robic remont czy zmieniac wystroj w swoim mieszkaniu to wedlug mnie logiczne jest to ze to powinno byc na twoich barkach a nie twojego kolejnego chlopaka ktory dzis jest a jutro juz moze go nie byc[/QUOTE]

lol nie oczekuje tego od niego nigdzie nie napisalam, ze mam jakies wyrzuty. na jego miejscu pewnie zachowywalabym sie tak samo. dlatego sklaniam sie ku temu, ze opcja nr.1 to chyba jednak słaba opcja.
monkeymonstera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-05 17:53:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.