Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-07, 18:25   #1
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Cool

Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)


Mam duży problem. Od kilku lat na nogach od kolan w dół pojawiają mi się białe plamki. Nie opalają się, są szczególnie widoczne po zimnym prysznicu, gdy podnoszę nogi do góry, znikają. Podejrzewam, że jest to związane ze słabym krążeniem krwi. Jest to duży problem estetyczny, przez który przestałam chodzi w spódnicach, spodenkach itp. Bardzo proszę o pomoc. Czy mogę w jakiś sposób się ich pozbyc?
dianad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:39   #2
ra3_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 430
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Cześć,
mam identyczny problem od dłuższego czasu, aczkolwiek nie martwiłam się tym do tej pory, bo noszę tylko spodnie i długie sukienki. Myślałam, żeby iść z tym do lekarza, ale mam złe doświadczenia z dermatologami. Tym bardziej, że te plamki są widoczne właściwie tylko zaraz po prysznicu, jak powieje chłodem czy jak opalę nogi (czego nie robię, żeby plamki nie były widoczne).
Jednak odkąd zaczęłam depilować elektrycznie również uda, zauważyłam że i tam pojawiły się plamki. Z tego co do tej pory udało mi się znaleźć w internecie to wydaje mi się, że to sprawka jakiś paskudnych grzybków:
http://www.choroby.biz/komentarze/biae-plamy-146
Wydaje mi się, że jednak trzeba spróbować z tym lekarzem...
__________________
Zachęcajmy dzieci do czytania książek!

ra3_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 23:12   #3
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

ja tez mam takie plamki raz sa bardziej widoczne raz mniej. szczegolnie je widac jak poleje nogi zbyt goraca woda. jakos nigdy tego nie traktowałam jako problem. mam je od urodzenia a kiedys mama mi powiedziała ze to chyba po ojcu mam bo miał takie same.

moje wygladaja jakbym miała taka pigmentacje w niektorych miejscach a takie powierzchowne plamki to moze byc lupiez pstry, kolezanka sie nabawiła kiedys na solarium i miała na plecach takie biale placki
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2009-02-28 o 23:15
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 12:07   #4
erato007
Przyczajenie
 
Avatar erato007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 23
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Ejjj... No ja też mam takie białe płamki (kropeczki) z tyłu w dolnej połowie łydki... I czasami pojawiają się dosłownie 2 kropeczki na prawej ręce...
I kiedyś tego nie miałam.
Jakieś rady??? Co do tego?
__________________
erato007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 00:35   #5
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Ja też mam białe plamki z tyłu na łydce. Już od kilku lat. A co to to nadal nie wiem Łupiez pstry nie występuje na nogach więc odpada :/
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 16:09   #6
Sylwunka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

cześć dziewczyny
Mam ten sam problem co i wy czyli białe plamki na nogach. Muszę was zaniepokoić bo kiedyś miałam je tylko na łydkach teraz niestety mam to świństwo na całych nogach, na udach też. Pojawia się to wtedy gdy długo stoję lub trzymam nogi założone jedna na drugiej, no i gdy jest mi zimno. Tak jak wy zastanawiałam się czy iść z tym do lekarza no ale jakoś zawsze coś i nie mam czasu. Mam przez to niestety duże kompleksy.
Sylwunka_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 16:20   #7
schewrolet
Przyczajenie
 
Avatar schewrolet
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

wiecie co ja też mam takie białe kropki. zauważyłam je w tamtym roku latem, prowadziłam ich obserwacje i jestem prawie pewna że chodzi o krążenie. Na ogół plamki są niewidoczne dopiero jak postoję długo to zaczynają wyłazić, a jak np. potre łydkę przez chwilę ręką to znikają ale tyklo na pare minut. Dziwna sprawa i chyba z ciekawości się wybiorę do pana doktora.
schewrolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 09:29   #8
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Mam to samo, to nie jest skórny problem tylko krążeniowy.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 21:58   #9
BlackGuns
Raczkowanie
 
Avatar BlackGuns
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 77
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Mi od pewnego czasu zaczęły pojawiać się właśnie białe plamki na nogach, a dokładnie od kolan w dół, raz są bardziej widoczne, a raz nie, gdy np. przetrę mocniej ręką po nich to na chwilę zanikają. Byłam z tym u 3 dermatologów i okazało się, że spowodowane to jest wrażliwymi naczynkami czy coś takiego ;P i nie jest to w żaden sposób niebezbieczne, i że właśnie one pojawiają się i znikają pod wpływem różnych czynników, np. nagłej zmiany temperatury, pod wpływem stresu itd. I dobrze jest iść z tym do deramtologa, bo wtedy może przepisać coś na poprawę tego stanu (żeby było mniej widoczne).
__________________
Nocą kiedy wszyscy śpią, ja nie śpię...nanananaa
już Co raz bliżej niż dalej

BlackGuns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 14:47   #10
Dajanaa1003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 2
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Moja mama mi mówiła, że to przez odmrożenie łydek (tyle ze je nigdy odmrożonych nie miałam ). Z kolei dermatolog na takie plamki powiedział, że po prostu taką mam pigmentacje łydek :/ Moje plamki sa bardziej widoczne po gorącym prysznicu/kąpieli i jak się opalę... Juz nie wiem co z tym robić.... :/
Dajanaa1003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:31   #11
Pusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Witam
Ja tez mam pelno bialych kropeczek na lydkach najwiecej i stopach. Tak jakby brakowalo mi pigmentu w tych miejscach. Leczylam sie u dermatologa ale nic to nie dalo. Myslalam o wizycie u naczyniowca, gdyz mam problemy z krazeniem, bycmoze jest to z tym powiazane.
Pusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 14:14   #12
lenia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

w moim odczuciu to takze problemy z krążeniem. Poza białymi kropkami mam żylaka (na szczęście jednego), wiecznie podkrążone oczy. Ostatnio zaczęłam regularnie balsamować się kremem na celulitis, i zauważyłam nieznaczną poprawę, pewnie dlatego że pobudzam krążenie masując.
lenia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 17:41   #13
mmmmm112128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Mam podobny problem jak byłam mała pojawiły mi sie na prawym udzie białe plamki są dziwne bo w prostej lini a najgorsze jest to ze pojawilo sie parę wiecej. A jak za dlugo klęczę to zaczyna bolec. Bylam u dermatologa ale nie wiedzial co to jest, przpisal ale nie pomoglo. Przestalam na to zwracac uwagę. Ale teraz zaczynam sie trochę niepokoić.
mmmmm112128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 08:43   #14
estelle00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Ja również mam takie plamy od ok.10 lat. Również uważam to za problem krążeniowy/naczyniowy gdyż są widoczne przede wszystkim gdy krew napłynie do kończyn, znikają na chwilę po potarciu oraz gdy uniosę ręce lub nogi do góry. Pierwsze pojawiły się po kroplówkach z żelazem, które musiałam przyjmować ze względu na silną wówczas anemię.

Potem przez 10 lat sytuacja była względnie stabilna, kropki były cały czas, ale nowych nie przybywało. Niestety od początku 2019 roku obserwuję nowy "wysyp" i obecnie całe moje dłonie, przedramiona, podudzia i część ud, a nawet pośladki są pokryte bialymi plamami Wygląda to dosłownie jakbym miała blizny. A najbardziej mnie przeraża to że codziennie jest ich wiecej i nie wiem jak powstrzymać ten proces. Kilku lekarzy już z tym problemem odwiedziłam i najczęściej słyszę, że taka moja uroda i jestem odsyłana do kolejnego specjalisty...Może gdybyśmy znaleźli jakiś wspólny mianownik, coś co nas łączy, byłoby łatwiej wpaść na przyczynę. Zastanawiam się co mnie różni od większosci ludzi- bez plam- i u mnie z bardziej nietypowych przypadłości wymieniłabym celiakię, wykryte przypadkowo przeciwciała przeciwjądrowe ANA, dosyć wysokie poziomy żelaza i cukru (aczkolwiek ciągle w normie),raczej ubogą w minerały dietę bezglutenową, za to bardzo bogatą w białko.

Także ja typuję albo jakąś chorobę autoimmunologiczną, która była w remisji i odzywa się po 10 latach, albo jakiś totalny niedobór witamin lub minerałow, albo uszkodzeniw naczyń związane z cukrem lub cholesterolem (?)

Czy u Was poza plamami występują jakiekolwiek odchylenia od normy?
estelle00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 11:08   #15
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Cytat:
Napisane przez estelle00 Pokaż wiadomość
Kilku lekarzy już z tym problemem odwiedziłam i najczęściej słyszę, że taka moja uroda i jestem odsyłana do kolejnego specjalisty...
A byłaś z tym u dermatologa?
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 11:37   #16
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Troche nie wierzę, ze cie odsyła. Jak dla mnie pierwsze co to może być łupież pstry bo robi różowe plamki ale własnie też i białe. Ja bym nawet prywatnie poszła do dermatologa by mnie obejrzał konkretnie, bo niestety, ale jak się człowiek nie postawi, to niestety, ale odsyłają z kwitkiem od annasza do kajfasza. Co do tego czy występuje na nogach.. to z tego co się orientuję to może być też na takich miejscach jak zgięcia, czyli też może być na nogach.

Edytowane przez Jolanne
Czas edycji: 2020-02-07 o 11:48
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 22:05   #17
estelle00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

To nie jest łupież pstry, bo to nie kwestia zabarwienia a nierównomiernego ukrwienia skóry. Gdy np.podnoszę rękę w górę i krew z niej odpływa, skóra jest idealnie jednolita - gdyby grzybek zjadał mi barwnik, byłabym łaciata w każdej możliwej pozycji, czyż nie?

A w kwestii lekarzy radziłam się już 4 dermatologow, 2 naczyniowców, reumatologa,endokrynologa i wielokrotnie lekarza internisty.I były to zarowno wizyty na NFZ jak jak prywatne.

Nie padła żadna, absolutnie żadna diagnoza. Niby nic poważnego, niby taka gra naczyń.Ale nawet banał musi z czegoś wynikać.
estelle00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 12:43   #18
nulcia_7
Przyczajenie
 
Avatar nulcia_7
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Dziewczyny widzę, że parę osób ma ten sam problem. Ja borykam się z nim od liceum czyli ponad 10 lat! Białych plam jest coraz więcej. Kostki i kolana są najbardziej "poplamione". Dodatkowo na rękach widzę ten sam problem. Niestety flebolodzy, chirurdzy naczyniowi nie ogarniają tego tematu. Czy któraś z Was była u angiologa? Czy ktoś Wam pomógł w tym temacie, może wskazał jakiś trop?
nulcia_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:07   #19
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Białe plamki na nogach (kłopoty z krążeniem?)

Nie wiem jak się to nazywa po polsku, po angielsku "bier spots" - https://en.wikipedia.org/wiki/Bier_spots.

Nie ma na to lekarstwa, to problem jedynie estetyczny. Nie jest to problem na skórze, więc próżne chodzenie do dermatologów.

Też mam. Jakoś trzeba z tym żyć. Moim zdaniem nie jest to jakieś odrażające, żeby się zakrywać z tego powodu, ale wiadomo, każdy inaczej patrzy na takie rzeczy.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-17 17:07:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.