Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-06-09, 08:20   #991
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie mam, wszystko rozbija się wlasnie o ten dokument Lata temu nie zdałam 5x z rzedu sie poddałam, a chwile pozniej zmienily sie przepisy, egzaminy. Musiałabym zaczynac od nowa, ale wiem, ze warto, tylko zebrac sie nie mogę.

Chcecie cynk na sprzedawcę zwrotów perfum? Nie ma ich dużo, ale można trafić coś z nisz nawet 200zł taniej. Sprawdziłam na sobie, ma oryginały.
W erze ubera to nie wiem, czy prawo jazdy jest tak bardzo do życia potrzebne, ale rzeczywiście w takich psich przejazdach byłoby Ci łatwiej

Namiar chętnie przygarnę

Gosia - zdrowia

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 08:44   #992
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez zastrzezona Pokaż wiadomość
Cinde a jak ogólnie po tym weselu? Ja też nie lubię wesel... żeby mnie opacznie nie zrozumiano: uwielbiam śluby, podoba mi się, jak można je ładnie celebrować, podobają mi się indywidualne rozwiązania "młodych", którzy chcą nadać wyjątkowość tej chwili, wzruszają mnie bardzo ale wesela z jakimś wujkiem Kazikiem w tle, który chce obtańcowywać po pijaku wszystkie koleżanki/kuzynki to nie, już nie dla mnie na kilku weselach byłach (po śląsku Wam tu zajadę gwarą) i na każdym był dyć taki ujek P.S. ujek od wujek a nie od chujek[COLOR="Silver"]
Fajnie, dzięki, że pytasz To było wesele polsko-angielskie. Dania były dość wyszukane z tradycyjnym twistem. Muzyka 80's, czasami przeplatana z kawałkami disco polo , bo masa ludzi niestety lubi taką muzykę, a ja, cóż, nie dzierżę i nawet alkohol tego nie jest w stanie zmienić

Cytat:
Napisane przez dircikowa Pokaż wiadomość
Stąd, tym bardziej, doceniam Cinde - Twoje miłe słowa m.in. w moim kierunku
Nie ma sprawy Twoje wiadomości są zawsze takie wyważone i rozsądne - tak je widze. Twój ostatni wyjazd brzmi jak marzenie.

Kasztanko, za esej I myśle, że masz racje - wiśnie są chyba dzikie. Faktycznie, w j. angielskim występuje jedynie słowo "cherries", ale w sumie na Zachodzie nigdy nie widywałam tych dzikich.

Gosiu, biedaku - zdrowia i oszczedzaj się!

Wczoraj przeszłam się na zielony rynek - kupiłam kalarepe, koperek, i żółtą fasolke. Widziałam truskawki nawet po 5 zł za kilogram, ale już jakiś czas temu usłyszałam, że łódzkie jest tzw. zagłębiem truskawkowym w Polsce - masa plantacji naookoło. Wstąpiłam do second-hand, ale totalnie nic ciekawego nie wpadło mi w oko. Kupiłam też tłoczony na zimno, ekologiczny olejek z dzikiej róży z Darów Natury, nałożyłam wczoraj odrobine na twarz, na razie mi krzywdy nie zrobił .

Miłego dnia, Wszystkim

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Dirciku potwierdzam - ja bardzo lubię Twoje posty, zresztą jak posty każdej z Was, a co ciekawe najczęściej identyfikuję się z Kasztanką - z mojej perspektywy w wielu miejscach mamy bardzo zbliżone poglądy i sposób patrzenia na życie. Co do rozłamu - to myślę, że to taka burza w szklance wody, nie zabiła nas afera kanarkowa, a taka pierdoła podołała . Za to - mam wrażenie - w efekcie powstała zgoda na większą otwartość i bezpośredniość w komunikacji i to jest bardzo fajne.
Również to zauważyłam .

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-06-09 o 08:57
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 11:15   #993
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Kasztanka, bardzo podoba mi się Twój "esej" Mam takie samo zdanie
Ja w tej ciąży mam okropne żylaki na jednej nodze, w zasadzie całą nogę mam siną i wyglądającą nie fajnie. Jest szansa, że po porodzie dużo z tego zniknie, ale nie łudzę się że wszystko. Żadna w tym moja wina, bo i ruch mam i nie przytyłam dużo. I co, w upały do końca życia mam chodzić w spodniach, bo komuś nie podobają się moje żylaki? A co z ludźmi niepełnosprawnymi, z ludźmi, którzy mają poparzenia itd?

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Trzymam kciuki za wchloniecie sie zylakow. To mnie wlasnie przeraza w byciu w ciazy - ze te 9 miesiecy + okres pologu i karmienia potrafi zrobic niezle spustoszenie w organizmie. Nie jestem sklonna do takich poswiecen Chcialabym, zeby wiecej sie o tym otwarcie mowilo, bo podejrzewam, ze sporo osob nie wie jakie moga byc ciazowe "skutki uboczne". To samo jesli chodzi o depresje poporodowa, spoleczenstwo potrzebuje wiecej swiadomosci, bo tylko w taki sposob mozna uzyskac wiecej empatii. A naprawde potrzebujemy wiecej empatii. Kazdy przechodzi przez cos, o czym nie mamy pojecia, empatia i bycie milym nic nie kosztuje.

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Pani R, prawie sie przewrociłam, czytając o pokazywaniu Twoich duzych, białych ud...i co tam jeszcze było Młoda, smukła laska, przeciez widziałysmy zdjecia, kto ma nosic mini, jak nie Ty...? Nie grzesz, kobieto...Sama mówiłąs, ze byłąs wczesniej chuda, po prostu kup ciuchy do nowej figury, chociazby na ukochanym vintage...
Nie sledze insta ani fb, kompletnie mnie nie interesuja kreowane przez ludzi wizje, ale skoro tej pani nie pasuja konta promujace naturalnosc, czy jak ona widzi - brzydote - to po licho tam zaglada? Przeciez moze zostac we własnym, slicznym, wygładzonym i fotoszopowym swiecie, kto jej broni?
Kasztanka, Kajtus ma w tym roku 16 Oczywiscie o tym nie wie, biega, je, awanturuje sie jak smarkacz.
Kasztanka, podobały mi sie eseje Twoje i Dircik
Własnie dlatego zawsze lubiłam ten wątek, ze jest tu pełna rożnorodnośc. Kazdy znajdzie cos dla sienbie - i z kazda jakies punkty wspolne. a ze nie bedziemy identyczne? to chyba oczywiste.
Gosia, jesli zylaki zostana i nie znikna - to jednak nie bedzie problem estetyczny, a zdrowotny i tak do tego trzeba bedzie podejsc - laser, zamykanie zastrzykami czy chirurgia.
Prawda? Mloda, piekna i zgrabna

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Aaa myślałam, ze ma tak że 20-23 lata, i jeszcze to, że wszyscy o niej piszą Bożenka (mała dziewczynka?).

I żeby nie było - zgadzam się z tym, co napisała Kasztanka, tylko po prostu nie zdziwiło mnie jakoś specjalnie to, że jakiś celebryta znany chyba głównie z tego, że ładnie wygląda (?) palnie głupotę.


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Gdyby pisala to 20-latka to dziwiloby mnie to mniej, bo w tym wieku jeszcze sie nie ma takiej podstawowej oglady i czesto jest fiu bzdziu w glowie, niektorzy do szacunku dla innych musza dorosnac.
Ale prawie 30-latka, mezatka i matka dwojki dzieci piszaca o tym, ze jest estetka i nie podoba jej sie "moda na brzydote" to juz jakis inny level odrealnienia i zadufania w sobie.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Kama ależ jak to co, cellulit! "Dumnie" go nosze od 13 roku życia, zaczyna się nad samymi kolanami. Pamiętam, że były lata w długich spodniach w liceum przez to, a pierwszy raz założyłam szorty dzięki swojemu chłopakowi mając lat 24 i ważąc 45kg, bo "grube uda"
No ale tak jak Cinde wspomniała, nasze pokolenie było kompletnie prane supermodelkami i umięśnionymi brzuszkami wystającymi z biodrówek. Moda na Kim i większe niektóre krągłości (bo w talii nadal obowiązywało 60), to moda, która weszła już chyba po mojej 30stce.

Przewinęłam się przez wyprzedaże, a w szafie znalazłam jedne pasujące spodnie i już mi lepiej, już mnie nic nie masakruje jak gumka recepturka ciasto, więc zaraz samopoczucie lepsze.
Na mnie jeszcze w gorsze dni bardzo działa to, że widzę u modelki w sklepie fajna figurę, ale nie super chudą i czytam, że nosi rozmiar 40. Gdzieś tam się przewartościowuje, że to 40 to nie jest bokiem przez drzwi jak sobie kiedyś człowiek wyobrażał, tylko normalna, zgrabna sylwetka. Dzisiaj na sklepowym tournee mierzyłam rozmiary od 36 w House, 38 w H&M do 40stki w Sinsay. Już mnie te cyferki przestają przerażać, ale pamietam, że wielu lat potrzebowałam.

Dziewczyny dziękuję za wszystkie słowa wsparcia , sporo dzisiaj odtaiło, oby na dłużej. Po cichu winiłam hormony, ale nie jestem przyzwyczajona do takich zniżek, bo jednak 8 lat okresu nie było wcale, to i huśtawek nie doświadczałam.

Cinde wybieram się, wybieram, tylko muszę skompletować wyniki z różnych dni cyklu Zaczynam od endokrynologa, ale gin w drugiej kolejności na liście.

Psiknęłam się Loewe Floral, bo chciałam po kolei wypróbować wszystkie z serii, a tam czysta wanilia. Zanim doszłam do domu, to już mnie złapała konkretna migrena.

W przyszły czwartek mogę (jeśli Nero i Felek będą wobec siebie neutralni na zapoznaniu, a nic nie wskazuje, by było inaczej, bo to dwa miłe dziadki) ładować ferajnę w taksówkę i wieźć do domu. Ciekawe jak obrażonego taksiarza trafię, bo większość z nich zaznacza, że wożą zwierzęta, a później są zaskoczeni, że to nie chihuahua w torebce
Co do wieku, to nie wiem czy się chwaliłam, Felicjan ma 14 lat. Jestem ciekawa w jakiej jest kondycji, ale podejrzewam, że będąc u osoby starszej nie miał zbytnio ruchu. Może jeszcze coś się da zdziałać.
Wiekszosc kobiet ma cellulit, nie ma w tym nic dziwnego.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 12:13   #994
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Kasztanka, moje 3 poprzednie ciąże nie "sponiewierały" mnie tak jak ta jedna. Gdyby to była pierwsza, to raczej byłaby ostatnią.
I jak kocham dzieciaci i bycie matką, tak daleka jestem od pisania o tym, że ciąża i macierzyństwo to same superlatywy. Zgadzam się, że często jest mylnie pisane o tym stanie, że jest wspaniały i "błogosławiony".

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 12:22   #995
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wchloniecie sie zylakow. To mnie wlasnie przeraza w byciu w ciazy - ze te 9 miesiecy + okres pologu i karmienia potrafi zrobic niezle spustoszenie w organizmie. Nie jestem sklonna do takich poswiecen Chcialabym, zeby wiecej sie o tym otwarcie mowilo, bo podejrzewam, ze sporo osob nie wie jakie moga byc ciazowe "skutki uboczne". To samo jesli chodzi o depresje poporodowa, spoleczenstwo potrzebuje wiecej swiadomosci, bo tylko w taki sposob mozna uzyskac wiecej empatii. A naprawde potrzebujemy wiecej empatii. Kazdy przechodzi przez cos, o czym nie mamy pojecia, empatia i bycie milym nic nie kosztuje.
Był ostatnio o tym post na ujowej pani domu, na grupie FB. To co ja tam wyczytałam Wiele kobiet pisało, że poczuło się "oszukane" po urodzeniu dziecka, a bo stopy się zrobiły o przynajmniej rozmiar większe i trzeba było pozbyć się kilkunastu par ulubionych butów, a to włosy leciały garściami, a to biodra się rozeszły, żylaki, murowane hemoroidy, zęby się posypaly, siadł kręgosłup, i oczywiście u wielu również psychika... Dobrze jest mieć świadomość tych rzeczy by móc się na nie, przynajmniej w jakimś stopniu, przygotować. Fakt jest faktem, że macierzyństwo pokazywane jest często przez różowe okulary, a to ciężka orka i poświęcenie, okraszone szczęściem i ogromną miłością matek (oczywiście nie wszystkich).

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-06-09 o 12:25
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 12:25   #996
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Zła jestem, rozdzielili je
Ktoś się pomylił i wydał nie tego kota, a rodzina adoptująca nie za bardzo jest do jego zwrotu. Felka się zaadoptowała pięknie z innymi zwierzakami. Mam nadzieję, że Feluś nie będzie mocno tęsknił. Chociaż Nero jest kochanym psem i się Felkiem na pewno zajmie, ale mnie chyba nie będzie dane mieć kota. Schronisko nie jest w stanie zaproponować żadnego innego sprawdzonego na psy.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 12:45   #997
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Kasztanka, moje 3 poprzednie ciąże nie "sponiewierały" mnie tak jak ta jedna. Gdyby to była pierwsza, to raczej byłaby ostatnią.
I jak kocham dzieciaci i bycie matką, tak daleka jestem od pisania o tym, że ciąża i macierzyństwo to same superlatywy. Zgadzam się, że często jest mylnie pisane o tym stanie, że jest wspaniały i "błogosławiony".

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Ile dzieci na swiecie, tyle ciaz i kazda to indywidualny przypadek.
Wiadomo, ze dla niektorych to bedzie zero nieprzyjemnych dolegliwosci w trakcie i po ciazy.
A dla innych droga przez meke od samego poczatku az do dnia rozwiazania.
Dlatego ta edukacja o tym, jak to sie moze na rozne sposoby potoczyc jest moim zdaniem kluczowa.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88750263]Był ostatnio o tym post na ujowej pani domu, na grupie FB. To co ja tam wyczytałam Wiele kobiet pisało, że poczuło się "oszukane" po urodzeniu dziecka, a bo stopy się zrobiły o przynajmniej rozmiar większe i trzeba było pozbyć się kilkunastu par ulubionych butów, a to włosy leciały garściami, a to biodra się rozeszły, żylaki, murowane hemoroidy, zęby się posypaly, siadł kręgosłup, i oczywiście u wielu również psychika... Dobrze jest mieć świadomość tych rzeczy by móc się na nie, przynajmniej w jakimś stopniu, przygotować. Fakt jest faktem, że macierzyństwo pokazywane jest często przez różowe okulary, a to ciężka orka i poświęcenie, okraszone szczęściem i ogromną miłością matek (oczywiście nie wszystkich).[/QUOTE]

Mam znajoma z grupy sukienkowej ktora po urodzeniu dwojki dzieci musiala pozbyc sie WSZYSTKICH swoich ubran (samych sukienek miala kilkaset, sporo wiecej ode mnie) bo w trakcie ciaz zebra jej sie rozszerzyly i nigdy juz nie wroca do poprzedniego rozmiaru.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zła jestem, rozdzielili je
Ktoś się pomylił i wydał nie tego kota, a rodzina adoptująca nie za bardzo jest do jego zwrotu. Felka się zaadoptowała pięknie z innymi zwierzakami. Mam nadzieję, że Feluś nie będzie mocno tęsknił. Chociaż Nero jest kochanym psem i się Felkiem na pewno zajmie, ale mnie chyba nie będzie dane mieć kota. Schronisko nie jest w stanie zaproponować żadnego innego sprawdzonego na psy.
Nie mow, ze nie jest Ci dane, bo moze jutro czy za miesiac znajdziesz gdzies porzuconego kociaka i przytargasz go do domu? Tez po kilku latach wysluchiwania "nigdy nie bedziemy miec kota!!!" myslalam, ze nie bedzie mi dane, a tu sie zycie jednak inaczej potoczylo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 13:02   #998
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Jestem totalnie za edukacją, zresztą w każdym temacie, bo my naród mocno jednak niedoedukowany. Byłaby może mniejsza nagonka na kobiety, że mają mieć dzieci, bo to sama radość, a ciąża no właśnie "stan błogosławiony" i jeśli się nie decydujesz, toś wstrętna egoistka. Jakby w życiu była dla nas tylko jedna słuszna droga A jak jesteś matką, to i tak coś NA PEWNO robisz źle i chętnie to zostanie skomentowane. Dla przykładu ojciec w Polsce wystarczy, że wyjdzie na plac zabaw i już są ochy i achy, bo się opiekuje.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 13:07   #999
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
(...)

Gdyby pisala to 20-latka to dziwiloby mnie to mniej, bo w tym wieku jeszcze sie nie ma takiej podstawowej oglady i czesto jest fiu bzdziu w glowie, niektorzy do szacunku dla innych musza dorosnac.
Ale prawie 30-latka, mezatka i matka dwojki dzieci piszaca o tym, ze jest estetka i nie podoba jej sie "moda na brzydote" to juz jakis inny level odrealnienia i zadufania w sobie.
true

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88750263]Był ostatnio o tym post na ujowej pani domu, na grupie FB. To co ja tam wyczytałam Wiele kobiet pisało, że poczuło się "oszukane" po urodzeniu dziecka, a bo stopy się zrobiły o przynajmniej rozmiar większe i trzeba było pozbyć się kilkunastu par ulubionych butów, a to włosy leciały garściami, a to biodra się rozeszły, żylaki, murowane hemoroidy, zęby się posypaly, siadł kręgosłup, i oczywiście u wielu również psychika... Dobrze jest mieć świadomość tych rzeczy by móc się na nie, przynajmniej w jakimś stopniu, przygotować. Fakt jest faktem, że macierzyństwo pokazywane jest często przez różowe okulary, a to ciężka orka i poświęcenie, okraszona szczęściem i ogromną miłością matek (oczywiście nie wszystkich).[/QUOTE]

Mnie przeraziła moja znajoma, która mi powiedziała, że po porodzie, który z różnych względów był dla niej traumatyczny, miała problem z trzymaniem moczu (wymagało to interwencji chirurgicznej, ale zanim się do tego zebrała to trochę ją to kosztowało psychicznie). Potem wyczytałam, że to stosunkowo częsty problem. Ale już np. moja siostra nie dość, że w bliźniaczej ciąży przytyła tylko 7 kilo (bo pierwsze trzy mce przezywała tak ciężko, że kilka kg poleciało) to po urodzeniu dzieci (tyle, że cc) wciąż wygląda jak nastolatka i jest w świetnej formie.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 13:29   #1000
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Jestem totalnie za edukacją, zresztą w każdym temacie, bo my naród mocno jednak niedoedukowany. Byłaby może mniejsza nagonka na kobiety, że mają mieć dzieci, bo to sama radość, a ciąża no właśnie "stan błogosławiony" i jeśli się nie decydujesz, toś wstrętna egoistka. Jakby w życiu była dla nas tylko jedna słuszna droga A jak jesteś matką, to i tak coś NA PEWNO robisz źle i chętnie to zostanie skomentowane. Dla przykładu ojciec w Polsce wystarczy, że wyjdzie na plac zabaw i już są ochy i achy, bo się opiekuje.
Nie opiekuje sie. "POMAGA PRZY DZIECKU", laskawca

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
true



Mnie przeraziła moja znajoma, która mi powiedziała, że po porodzie, który z różnych względów był dla niej traumatyczny, miała problem z trzymaniem moczu (wymagało to interwencji chirurgicznej, ale zanim się do tego zebrała to trochę ją to kosztowało psychicznie). Potem wyczytałam, że to stosunkowo częsty problem. Ale już np. moja siostra nie dość, że w bliźniaczej ciąży przytyła tylko 7 kilo (bo pierwsze trzy mce przezywała tak ciężko, że kilka kg poleciało) to po urodzeniu dzieci (tyle, że cc) wciąż wygląda jak nastolatka i jest w świetnej formie.
U Was to chyba geny, bo kojarze ze tez wygladasz jak nastolatka

Jesli sie za pare lat zdecyduje na dziecko, to tez bede miec CC, z moim zerowym progiem odpornosci na bol decydowanie sie na porod silami natury byloby czystym masochizmem. Zwlaszcza, ze po zabiegach chirurgicznych naprawde szybko i sprawnie dochodze do siebie, mialam w zyciu kilka operacji i z zadna nie wiaza sie traumatyczne przezycia, rekonwalescencja zawsze przebiegala ksiazkowo niezaleznie od tego czy mialam wtedy 10, 20 czy 30 lat. Gdybym z jakiegos powodu absolutnie musiala rodzic silami natury, to w zyciu bym nawet nie brala pod uwage mozliwosci zajscia w ciaze
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 13:42   #1001
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Soso jest jeszcze wypadanie macicy, też częste. No kompletnie nie ma na liście objawów ciążowych takiego jednego, którego chciałabym doświadczyć A dziecko najpierw się drze, później piszczy - przy moich migrenach to byłoby samobójstwo. Do tego przywalę każdemu, kto mi zakłóci sen
Gdyby kobiety edukowano może było by mniej patologii z cyklu "ja sie tak dla Ciebie poświęciłam, a ty mi tutaj wredny bachorze..."

Kasztanka no tak, on POMAGA, bo przecież dziecko ma od opieki matkę
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-06-09 o 13:47
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 13:55   #1002
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Soso jest jeszcze wypadanie macicy, też częste. No kompletnie nie ma na liście objawów ciążowych takiego jednego, którego chciałabym doświadczyć A dziecko najpierw się drze, później piszczy - przy moich migrenach to byłoby samobójstwo. Do tego przywalę każdemu, kto mi zakłóci sen
Gdyby kobiety edukowano może było by mniej patologii z cyklu "ja sie tak dla Ciebie poświęciłam, a ty mi tutaj wredny bachorze..."

Kasztanka no tak, on POMAGA, bo przecież dziecko ma od opieki matkę
Matka jest tez od gotowania, sprzatania i innych prac domowych, facet w domu co najwyzej pomaga. I jak juz POMAGA to trzeba go za to po stopach calowac, taki okaz pomocny sie trafil, jak slepej kurze ziarno.
Patriarchat w Polsce ma sie dobrze, mam jednak nadzieje, ze juz niedlugo zacznie sie to zmieniac.

Dziecko moglabym miec. Ale takie od razu co najmniej 4-5 letnie, z ktorym mozna sobie pogadac i ktoremu mozna pokazac jakas ciekawa bajke i wytlumaczyc jak dziala swiat. Kompletnie nie umialabym sie zajac noworodkiem czy niemowlakiem, w ogole mnie do takich malutkich dzieci nie ciagnie, wrecz przeciwnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 13:57   #1003
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dobrze, że trochę jednak zmienia się podejście do tego, że kobieta nie musi być matką, by być spełniona i wartościowa.

Kasztanka, ja to chyba bardziej cc się boję, gdyby była konieczność. Chociaż i porodu się boję jak cholera, mimo że to mój czwarty. Z reguły jak zajeżdżam na porodówkę, to klnę jak szewc i mówię, że zmieniłam zdanie i wracam do domu Już mojemu K to mówiłam, że nie ma brać tego do siebie, ale na pewno i jemu się oberwie słownie, a i paznokcie będzie miał wbite, bo ja sama nie będę cierpieć

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:05   #1004
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dziecko moglabym miec. Ale takie od razu co najmniej 4-5 letnie, z ktorym mozna sobie pogadac i ktoremu mozna pokazac jakas ciekawa bajke i wytlumaczyc jak dziala swiat. Kompletnie nie umialabym sie zajac noworodkiem czy niemowlakiem, w ogole mnie do takich malutkich dzieci nie ciagnie, wrecz przeciwnie.
Mam identycznie.

Gosiu, ale wy tam macie Epidural. Pracujesz, płacisz podatki, więc masz od ręki (w Polsce niestety za odpłatą). Korzystałaś kiedykolwiek? Większość moich koleżanek, które mieszkają/mieszkały w Anglii rodziło z Epiduralem i inaczej sobie nie wyobrażają.

Tak czy inaczej, to już tuż, tuż... Mocno trzymam kciuki, żeby było szybko i jak najmniej boleśnie

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-06-09 o 14:07
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:10   #1005
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dobrze, że trochę jednak zmienia się podejście do tego, że kobieta nie musi być matką, by być spełniona i wartościowa.

Kasztanka, ja to chyba bardziej cc się boję, gdyby była konieczność. Chociaż i porodu się boję jak cholera, mimo że to mój czwarty. Z reguły jak zajeżdżam na porodówkę, to klnę jak szewc i mówię, że zmieniłam zdanie i wracam do domu Już mojemu K to mówiłam, że nie ma brać tego do siebie, ale na pewno i jemu się oberwie słownie, a i paznokcie będzie miał wbite, bo ja sama nie będę cierpieć

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Nalezy mu sie, w koncu to wszystko jego wina

Mnie jakos zabiegi chirurgiczne nie przerazaja, moze z uwagi na to ze mialam ich kilka i wiem "z czym to sie je". Jest narkoza, a potem sie budze i po bolu, tylko sie musi zagoic. Ostatnia operacje mialam w 2018 i doslownie 2h po wybudzeniu z narkozy wstalam z lozka (bo sie przez prawie godzine nie moglam doprosic pomocy w skorzystaniu z toalety i juz nie moglam wytrzymac, wiec wstalam, wzielam ze soba stojak z kroplowka i sama poszlam bez pomocy) a najwieksza niedogodnoscia byl mocno spuchniety brzuch przez kilka dni, wiec moglam nosic tylko miekki szlafrok i dresy, w nic innego bym sie komfortowo nie zmiescila.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88750495]Tak czy inaczej, to już tuż, tuż... Mocno trzymam kciuki, żeby było szybkiej i jak najmniej boleśnie [/QUOTE]

Dolaczam do zacisnietych kciukow
Oby porod byl ekspresowy i jak najbardziej znosny.

Co do ekspresowych porodow, to przypomina mi sie moja kolezanka z liceum ktora w wieku 17 lat zaszla w ciaze. Dziewczyna niecale 150cm wzrostu, niesamowicie szczuplutka i drobniutka, dziecko wcale nie bylo jakies malenkie, wszyscy jej wrozyli traume zwiazana z porodem, a urodzila wlasciwie bezbolesnie w niecaly kwadrans. Wracala od lekarza samochodem z chlopakiem i jego rodzicami, dziwnie sie poczula i stwierdzila, ze zatrzymaja sie po drodze w szpitalu zeby na wszelki wypadek sprawdzic czy wszystko ok, doslownie 15-20 min pozniej trzymala dziecko na rekach. Przez cala ciaze sie tez bardzo dobrze czula. Magia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:17   #1006
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Wklejam gowniarza, to jest tak piekne ze po prostu musze sie podzielic

Dziwi mnie oferta australijskiego sklepu Paula's Choice.
Ze wszystkich dostepnych kremow z filtrem spf (jest ich 14) wszystkie poza jednym maja filtr spf 15. Jedynie jeden ma spf 30. O spf 50 moge sobie pomarzyc. A ta trzydziestka to w ogole jest koloryzujaca, a nie bezbarwna.

P.S. Tak, mam sterte prania dwa razy wyzsza od kanapy. Od paru dni sobie czekam az samo sie posklada i odlozy na miejsce, niestety uparte nie chce tego zrobic, jak zyc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 92261939-74C9-41B0-9CE5-112618BB49FD.jpg (58,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5521.jpg (110,3 KB, 65 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:21   #1007
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Jak słodko Haha, kocham fakt, że nazywasz go "gówniarzem" - ja moją kotke też tak często określam.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:24   #1008
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88750495]Mam identycznie.

Gosiu, ale wy tam macie Epidural. Pracujesz, płacisz podatki, więc masz od ręki (w Polsce niestety za odpłatą). Korzystałaś kiedykolwiek? Większość moich koleżanek, które mieszkają/mieszkały w Anglii rodziło z Epiduralem i inaczej sobie nie wyobrażają.

Tak czy inaczej, to już tuż, tuż... Mocno trzymam kciuki, żeby było szybko i jak najmniej boleśnie [/QUOTE]Mamy. Jeden poród miałam w Pl, dwa tutaj. Przy jednym miałam epidural i dobrze to wspominam, w sensie ulgę, że tak nie bolało. Przy drugim nie zdążyłam. Dotarłam do szpitala mając pełne rozwarcie. Bolało bardzo, zwłaszcza, że miałam bóle krzyżowe, ale na szczęście przynajmniej szło ekspresowo. Teraz nie nastawiam się na epidural, bo może być podobnie jak ostatnio, a dodatkowo robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe a po nich przez 12 godz nie można epiduralu, jeśli akcja pójdzie szybko, to też może nie być możliwe.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:26   #1009
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88750526]Jak słodko Haha, kocham fakt, że nazywasz go "gówniarzem" - ja moją kotke też tak często określam.[/QUOTE]

Bo to dziecko jeszcze jest, w ludzkich latach mialby z 20
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-09, 14:28   #1010
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Słodki "gówniarz"

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:30   #1011
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mamy. Jeden poród miałam w Pl, dwa tutaj. Przy jednym miałam epidural i dobrze to wspominam, w sensie ulgę, że tak nie bolało. Przy drugim nie zdążyłam. Dotarłam do szpitala mając pełne rozwarcie. Bolało bardzo, zwłaszcza, że miałam bóle krzyżowe, ale na szczęście przynajmniej szło ekspresowo. Teraz nie nastawiam się na epidural, bo może być podobnie jak ostatnio, a dodatkowo robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe a po nich przez 12 godz nie można epiduralu, jeśli akcja pójdzie szybko, to też może nie być możliwe.
Rozumiem. One chyba wszystkie miały ciąże przenoszone, więc leżały na wywoływaniu w szpitalu, więc zawsze udawało sie z tym Epiduralem. Jedna nawet musiała mieć poród w konkretnym dniu, bo miała cholestaze ciążową i dla zdrowia dziecka i matki rodziła 3 tygodnie wcześniej.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-06-09 o 14:31
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:31   #1012
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Ja coś mało mojemu ostatnio fotek robię Ale też dam coś z ostatnich. Plus prosię w bonusie IMG_20210421_164018.jpgIMG_20210529_152640.jpg

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:32   #1013
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88750558]Rozumiem. One chyba wszystkie miały ciąże przenoszone, więc leżały na wywoływaniu w szpitalu, więc zawsze udawało sie z tym Epiduralem. Jedna nawet musiała mieć poród w konkretnym dniu, bo miała cholestaze ciążową i dla zdrowia dziecka i matki rodziła 3 tygodnie wcześniej.[/QUOTE]Jeśli będzie możliwość to na pewno skorzystam, ale nie nastawiam się.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 14:36   #1014
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja coś mało mojemu ostatnio fotek robię Ale też dam coś z ostatnich. Plus prosię w bonusie Załącznik 7750613Załącznik 7750614

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Cudne

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Słodki "gówniarz"

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Poobrastal mocniej w futerko na zime, bardzo mocno puchaty jest

W ogole pamietam jak na poczatku po tym jak go przynioslam do domu maz sie wsciekal i twierdzil, ze w momencie kiedy kot cos zniszczy to sie go pozbywamy. Wiadomo bylo od razu, ze w zyciu bym puchatego wrednego gryzacego dupka nie oddala, ale w koncu zadrapal telewizor i maz sam stwierdzil, ze to w sumie zaden problem, bo telewizor ma juz 5 lat i to przeciez normalne ze sie niszczy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 15:23   #1015
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 17:18   #1016
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Kasztanka, chyba najpierw były wisnie, a z nich wyhodowano czeresnie...? Ale wisnie sa normalnie, rozne odmiany sa małe i kwasne a sa tez wielkie, dorodne i słodkie...ale to to rzadziej. czeresnie tez sa rozne, ja mam 2 drzewa - wcześniejsze zołtoczerwone i pozniejsze ciemno czerwone...Drzewa obsypane owocem, jak wspominałam
Dzis jadłam pierwszy raz NAPRAWDE słodkie truskawki
Rudy puchaty cudny. Wiesz, dobrze, ze mąz nie pozbył sie telewizora, bo rzucił sie na kota i prawie mu pazurek złamał
Mój brat tylko psy i psy, miał całe lata, a teraz 2 ukochane koty wchodza mu na głowe...

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2021-06-09 o 17:29
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 17:48   #1017
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Wrociłam na Tindera, pierwsze zaproszenie, chwila rozmowy - alkoholik narkoman Kurtyna!
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 18:03   #1018
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Przeczytalam własnie jakis artykuł o facetach, ktorzy w galeriach handlowych, na ruchomych schodach - robia paniom zdjecia...od spodu. Jest jakas strona, gdzie to publikuje. pod spodem - same oblesne komentarze panow tudzież swietoszkowate uwagi, ze nalezy chodzic w spodniach

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2021-06-09 o 18:21
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 18:52   #1019
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Mamy dzisiaj z K pierwszą rocznicę. Dostałam takie piękne kwiatki i czekoladki IMG_20210609_184457.jpg

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-09, 18:54   #1020
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 23 723
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mamy dzisiaj z K pierwszą rocznicę. Dostałam takie piękne kwiatki i czekoladki Załącznik 7750636
Śliczny bukiet. Wszystkiego najlepszego dla Was .


Edit:
Nawet nie zauważyłam, że w innym wątku to Gosia napisałaś . Ale i tak wszystkiego naj, naj .

Edytowane przez d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b
Czas edycji: 2021-06-09 o 18:56
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 13:30:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.