Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-28, 13:26   #1
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120

Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII



Kolejna część naszego wspaniałego wątku poradnikowo-motywującego


Cytat:
Jest tu miejsce dla osób bezrobotnych,które chętnie poszukają rad i sposobów na znalezienie pracy; jest tu miejsce dla osób pracujących,które udzielą cennych rad, a czasem konstruktywnej krytyki

NIE MA tu miejsca dla osób,które uważają,że praca jest tylko po znajomości,że wszystko jest ustawione,że nie ma potrzeby zwiększać swoich kwalifikacji itp.,bo pracy i tak się nie dostanie


poprzednia część:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1121266
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 14:29   #2
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Melduje się w nowym wątku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 15:20   #3
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja również się witam, od stycznia rozpocznę poszukiwanie pracy.

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 15:21   #4
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Tam zamknięte już, to odpowiadam tu - Vision, w Canvie polskie znaki robi się za pomocą tyldy. Shift+tylda, a potem wpisujesz literkę, do której chcesz dorobić ogonki etc. Tylko nie w każdej czcionce to wygląda ładnie i naturalnie, trzeba poprzeglądać
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 16:00   #5
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Jak myślicie, czy jak jutro zadzwonię jeszcze do pracy, to powinni mi wydać świadectwo pracy? Nie chciałabym z tym zwlekać, a chodzi mi o rejestrację w PUP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 16:13   #6
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy jak jutro zadzwonię jeszcze do pracy, to powinni mi wydać świadectwo pracy? Nie chciałabym z tym zwlekać, a chodzi mi o rejestrację w PUP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile już tam nie pracujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 16:15   #7
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
A ile już tam nie pracujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teoretycznie umowa wygasa 31 grudnia, ale jestem na urlopie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-28, 16:30   #8
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

sądzę, że powinni ci wystawić w ostatnim dniu pracy więc w pt tak abyś we wtorek już mogła się zarejestrować w UP. Jeżeli chodzi ci o ubezpieczenie to masz ważne jeszcze przez miesiąc od zakończenia pracy
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 16:59   #9
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
sądzę, że powinni ci wystawić w ostatnim dniu pracy więc w pt tak abyś we wtorek już mogła się zarejestrować w UP. Jeżeli chodzi ci o ubezpieczenie to masz ważne jeszcze przez miesiąc od zakończenia pracy
O to mi chodziło, dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 17:05   #10
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Witam się w nowym wątku, mama nadzieje, że nowy wątek = nowa praca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 17:50   #11
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

w jakim czasie pracodawca musi wydać świadectwo pracy i co jeśli tego nie zrobi?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-28, 18:34   #12
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
w jakim czasie pracodawca musi wydać świadectwo pracy i co jeśli tego nie zrobi?
Niedawno się coś zmieniło w tej kwestii, kiedyś miał na to bodajże tydzień, dziś musi je wydać niezwłocznie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 18:37   #13
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Niedawno się coś zmieniło w tej kwestii, kiedyś miał na to bodajże tydzień, dziś musi je wydać niezwłocznie.
Pewnie to te same przepisy jak w przypadku podpisania UoP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 19:39   #14
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

I ja też się melduję w nowym wątku. Chociaż póki co nie szukam pracy, ale kto wie co mnie czeka. Na pewno będę dalej tu zaglądać, czytać co piszecie.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 20:06   #15
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
I ja też się melduję w nowym wątku. Chociaż póki co nie szukam pracy, ale kto wie co mnie czeka. Na pewno będę dalej tu zaglądać, czytać co piszecie.

Też chwilowo nie szukam, ba, w sumie to od maja nie szukam ale że do wątku i dziewczyn mam sentyment, to podczytuję czy cuś skrobnę. Chociaż zaraz zacznie się urwanie głowy, bo będę pracować w dwóch miejscach.
Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku, mama nadzieje, że nowy wątek = nowa praca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby, tego życzę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 20:18   #16
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Też chwilowo nie szukam, ba, w sumie to od maja nie szukam ale że do wątku i dziewczyn mam sentyment, to podczytuję czy cuś skrobnę. Chociaż zaraz zacznie się urwanie głowy, bo będę pracować w dwóch miejscach.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a co robisz? znalazłaś jakąś fuchę??
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 20:32   #17
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
a co robisz? znalazłaś jakąś fuchę??
Od prawie dwóch tygodni pracuję w nowej firmie, ale nie zakończyłam współpracy w poprzednim miejscu przynajmniej na razie, bo na okresie próbnym mam najniższą krajową, co dla mnie ciut za mało. A że u poprzedniego pracodawcy mam umowę zlecenie z naprawdę elastycznym grafikiem, to dogadałam z przełożonym zmianę mojej dyspozycyjności - będę robiła około 40h w miesiącu. No i naprawdę polubiłam pracę na słuchawce, serio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-28, 23:14   #18
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Witam się i ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 06:26   #19
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cześć pozwólcie ze dołączę ponownie po prawie 4 letniej przerwie . Dziś mój ostatni dzień pracy, odeszłam sama z powodu zmiany miejsca zamieszkania na inne miasto. Jeszcze nie zebrałam się do szukania pracy, ale po Nowym roku niestety trzeba będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-29, 06:40   #20
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Już się witałam, więc przejdę od razu do rzeczy. Gdybyście miały info o jakiejś ciekawej ofercie w Warszawie z zakresu tych spokojniejszych - praca biurowa, administracja, to byłabym wdzięczna za info

Sama zaczęłam szukać głównie na pracuj.pl i w państwowych instytucjach, ale chciałabym rozszerzyć zakres poszukiwań
Jeśli nie uda mi się nic znaleźć do końca stycznia to rozważam pójście gdziekolwiek, do sklepu czy na słuchawkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 06:53   #21
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Już się witałam, więc przejdę od razu do rzeczy. Gdybyście miały info o jakiejś ciekawej ofercie w Warszawie z zakresu tych spokojniejszych - praca biurowa, administracja, to byłabym wdzięczna za info

Sama zaczęłam szukać głównie na pracuj.pl i w państwowych instytucjach, ale chciałabym rozszerzyć zakres poszukiwań
Jeśli nie uda mi się nic znaleźć do końca stycznia to rozważam pójście gdziekolwiek, do sklepu czy na słuchawkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Długo szukasz ? Mam mniej więcej takie same plany w tym samym mieście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 06:55   #22
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Długo szukasz ? Mam mniej więcej takie same plany w tym samym mieście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, tu szybko pracę się znajduje W obecnej pracuje do połowy stycznia, ale teraz te wszystkie Święta i wolne i jakoś tam powoli mi to wszystko szło, więc nie chcę zostać bez niczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 07:38   #23
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja sobie daje czas do końca marca, bo jestem wtedy finansowo zabezpieczona, mam wypłatę + odprawę z pracy, ale najchętniej to bym chciała złapać coś w styczniu. Dzwoniłam do kadrowej i prosiła, żeby około 15:00 przyjść po świadectwo pracy. Dobrze, że mam też ten profil zaufany, to w UP się zarejestruję przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 08:24   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 09:03   #25
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cześć
co prawda temat ciąży i powrotu na rynek skończył się w poprzednim wątku, ale dopiero teraz wątek nadrobiłam.
Mnie osobiście bawią ludzie, których sytuacja nie dotyczy, ale koniecznie muszą się wypowiedzieć w temacie Jestem prawie pewna, że osoby, które uważają, że "ciąża to nie choroba, żeby iść na L4" nigdy w ciąży nie były.
Ja właśnie skończyłam pracę i przeszłam na L4. Odeszłam w 7,5/8 miesiącu ciąży. Szczerze? Gdybym miała teraz wybór to zdecydowałabym się na to szybciej.
Mój organizm przez ostatnie tygodnie dostał mocno w kość i fizycznie i psychicznie. I o ile ja należę do osób, które zawsze dają z siebie 100% normy i myślałam, że należę do tych "niezniszczalnych" to ciąża dużo zweryfikowała
Pod względem fizycznym: minimalna ilość snu lub nieprzespane noce wogóle (bóle kręgosłupa i innych części ciała, ciągłe skurcze, mocne ruchy dziecka w środku nocy lub po prostu bezsenność), bardzo męczące dojazdy do pracy, problemy z wysiedzeniem kilku godzin w pracy w jednej pozycji ze względu np. na bóle kręgosłupa, problemy ze wstaniem z miejsca i chodzeniem ze względu na balast, który się nosi, zadyszki, zawroty głowy.
Pod względem psychicznym: ciągłe działanie pod presją czasu "aby zdążyć wszystko oddać", ciągłe naciskanie ze strony przełożonych "aby to zrobić przed odejściem" (chociaż nic nie zapowiadało, że miałabym z czymś nie zdążyć), wykorzystywanie sytuacji, że jeszcze jestem w pracy i dorzucanie dodatkowej pracy, docinki na temat ciąży i odejścia, popełnianie błędów i rozkojarzenie (wyrzut hormonów + myślenie o tym, co jeszcze trzeba kupić/załatwić w związku z urodzeniem dziecka - bo nie było kiedy o tym myśleć).
I wierzcie mi lub nie, ja z tymi objawami czułam się dobrze w ciąży. Mam w swoim otoczeniu osoby, które mogłyby podać 2 razy taką listę.
I to jest w tym momencie. W 1 trymestrze 3-miesięczne całodzienne mdłości i dosłownie zasypianie na stojąco. Na szczęście nie doświadczyłam wymiotów, ale są kobiety, które wymiotują non stop nawet do połowy ciąży.

Powiedzcie mi, która osoba niebędąca w ciąży a mająca chociaż połowę z tych objawów nie weźmie zwolnienia? Pewnie większość pójdzie do domu odpocząć, ale jeśli to jest kobieta w ciąży to już znaczy, że wymusza L4.

Nie chcę pokazywać się tutaj jako jakaś męczennica, bo na raczej nie należę do osób które narzekają, ale jak ja zawsze to powtarzam "PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA". Nie dotyczy Cię, albo nie dotyczyła nigdy taka sytuacja - przemyśl to 3 razy.

A odnośnie powrotu matek na rynek pracy. Autentycznie, komentarze typu "Ciężko będzie ci wrócić na rynek bo to taka przerwa i wogóle masz dziecko i wszyscy będą się bać, że dziecko będzie chorować" słyszałam od swojej mamy i teściowej, czyli pokolenia 50+, gdzie "za ich czasów" siedziało się w pracy 20 lat i trzymało stołka za wszelką cenę aby nikt go z niego nie zrzucił.
Miałam dość dużo sytuacji w różnych firmach, w których matki wracały do pracy po macierzyńskim i prawie nikt nigdy nie miał z tym problemu. Oczywiście, trzeba wdrażać ponownie taką osobę (prawie jak nowego pracownika), ale w czym problem? Te osoby pracują tak samo jak inne osoby. Oczywiście, zdarzają się jednostki, które nie są już tak efektowne jak przed ciążą, bo myślą cały dzień o dziecku i domu, ale mam wrażenie, że to wszystko zależy od osobowości i od chęci pracy.
A jako ciekawostkę powiem Wam, że słyszałam od 2 osób, które były odpowiedzialne za rekrutację do swojego zespołu, że one chcą teraz zatrudnić osobę już ustatkowaną rodzinnie, bo ma pewność/większe prawdopodobieństwo, że ta osoba nie ucieknie zaraz na macierzyńskie.
Oczywiście jest wiele osób, które uważają, ze dziecko to kłopot bo to choroby itd, ale żyjemy w trochę innych czasach - są żłobki, przedszkola, nianie, niejednokrotnie teraz babcie zajmują się wnukami w razie choroby bądź mężowie (wreszcie trochę odeszło na bok to, że tylko kobiety siedzą w domu i zajmują się dziećmi ). Jednak jest bardzo dużo pracodawców, którzy uważają, że zatrudniając osobę młodą może ona zaraz wziąć ślub, zajść w ciążę i odejść z firmy (taka sytuacja miała teraz np. miejsce u mnie w firmie, że na moje miejsce nie były brane pod uwagę osoby, które mogły się znaleźć w takiej sytuacji jak ja ).
Poza tym rozmawiałam raz z dziewczyną z HR w jednej firmie, w której jeden z managerów bardzo ważnego projektu powiedział wprost, że on chce osobę, która ma rodzinę, bo jest wtedy ustatkowana i pewnie nie zrezygnuje z pracy bo ma np. jakieś zobowiązania finansowe niż taką, która jest dopiero co po studiach, nie wie co chce robić, jest niezdecydowana, nie ma żadnych zobowiązań i w każdej chwili może znaleźć sobie coś innego i odejść z pracy. Pomijam fakt, że dziewczyna zaznaczyła, że nie może pytać o sytuację rodzinną
Oczywiście sytuacje powyżej są ewidentnie jednostronne i absolutnie się są regułą w każdej firmie
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 09:07   #26
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dla mnie to jest kwestia indywidualna, tak jak mówisz. Sama pisałam, że jakbym miała zostać w obecnej pracy, to na bank od razu bralabym zwolnienie. Ale miałam na myśli też przypadki (a takie widziałam), że dopiero co zaszła w ciążę, żadnych dolegliwości nie ma, ale L4 jest. Ale to są ludzie, którzy ogólnie kombinują, czy są w ciąży, czy też nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 09:54   #27
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 10:08   #28
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
w 100% się z Tobą zgadzam
Dyskryminacja pod każdym względem nie powinna mieć miejsca, czy to płeć czy to czy ma ktoś tatuaż czy nie.
Nie mówię, że jest to dobre tylko pokazuję, że wcześniejsze argumenty, że matka z dzieckiem ma problem ze znalezieniem pracy ma się tak samo jak osoba młoda, która dzieci nie ma.
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 10:31   #29
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Poza tym myślenie menadżera jest dość płytkie jak dla mnie, bo osoby bezdzietne również mogą mieć zobowiązania. Ja mam kredyt i ani myślę o tym, żeby znaleźć pracę tylko na moment, nie mam zamiaru uciekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Wiecie, co dla mnie jest frustrujące? Gadanie pracodawców ostatnio, że nie ma ludzi chętnych do pracy. Tak jak widzę, że wisi te ogłoszenie, na które się zgłaszałam, a potem odpadłam (po rozmowie telefonicznej). Najpierw myślałam, że chyba znaleźli kogoś lepszego, ale skoro widzę ponowne ogłoszenie, odświeżane i na różnych kanałach, to chyba nie. Szukają ideałów, nie wierzę, że nikt się nie zgłasza. A potem jest "no, nie ma chętnych do pracy". Nie ma chętnych, których byście chcieli, a nie ogólnie, że ich nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 10:38   #30
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

kasia6713 jesteś przewrażliwiona. Nikt tu nie mówił, że jak ktoś źle się czuje, to nie powinien brać zwolnienia. Jak się źle czuje, to czy to grypa, czy ciąża zwolnienie się należy. Zmuszanie kogoś do pracy, kiedy wymiotuje co 5 minut, byłoby nawet niehumanitarne.

(No dobra, mnie się nigdy L4 nie należało, bo nigdy nie miałam umowy o pracę. Freelance uczy, że da się pracować przy gorączce 38,5, ale to inna para kaloszy i w sumie jakaś forma patologii ).

Nie mówiłyśmy też o trudnościach w powrocie do pracy po normalnym macierzyńskim, tylko o różnych kombintorkach, które zaczynają pracę tylko po to, żeby mieć różne urlopy i siedzą na nich po kilka lat (rekordzistka, która padła, nie pojawiła się w pracy zdaje się 10 lat). Wtedy to już może być problem z powrotem na rynek.

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Już się witałam, więc przejdę od razu do rzeczy. Gdybyście miały info o jakiejś ciekawej ofercie w Warszawie z zakresu tych spokojniejszych - praca biurowa, administracja, to byłabym wdzięczna za info
A tak konkretniej? W jakiej branży? Co potrafisz, jakie masz wykształcenie? jak już mówiłam w poprzedniej części wątku, dostanie "jakiejś pracy biurowej" jest chyba najtrudniejszą ze wszystkich opcji, bo na takie oferty ludzie wysyłają po kilkaset CV. Jak się umie coś konkretniejszego, jest o niebo łatwiej.

Cytat:
Wiecie, co dla mnie jest frustrujące? Gadanie pracodawców ostatnio, że nie ma ludzi chętnych do pracy. Tak jak widzę, że wisi te ogłoszenie, na które się zgłaszałam, a potem odpadłam (po rozmowie telefonicznej). Najpierw myślałam, że chyba znaleźli kogoś lepszego, ale skoro widzę ponowne ogłoszenie, odświeżane i na różnych kanałach, to chyba nie. Szukają ideałów, nie wierzę, że nikt się nie zgłasza. A potem jest "no, nie ma chętnych do pracy". Nie ma chętnych, których byście chcieli, a nie ogólnie, że ich nie ma
Wg ekspertów różnej maści to jest właśnie podstawowy problem rynku pracy, że się kandydaci rozmijają z ofertami. Im dłużej ten rynek i nawet ten wątek obserwuję, tym mniej się temu dziwię. Oferty pracy są często na bardzo konkretne umiejętności (już nawet pomijam spawacza), a kandydaci przeważnie mają profil: skończyłem jakąś szkołę, może i studia, ale niekoniecznie trafione, coś tam dukam po angielsku i chciałbym pracę w biurze. Ale niczego konkretnego nie umieją. I ślą to CV, gdzie popadnie. Nie prowadziłam żadnych badań statystycznych, ale przynajmniej ja tak to widzę.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2017-12-29 o 10:45
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.