pytanie o filtr do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-10, 21:35   #1
Weronika166
Przyczajenie
 
Avatar Weronika166
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Exclamation

pytanie o filtr do twarzy


Pytanie dla tych, którzy znają się na filtrach. Wiem, że zapewne jest wiele wątków na ten temat, ale chciałabym uzyskać opinie na ten temat osoby, która sie zna. Chciałabym sobie kupić krem z filtrem, ale głównie chodzi mi o ochrone przez UVA. Przeczytałam, że to głównie to promieniowanie przyczynia sie do starzenia się skóry . Nie zależy mi na ochronie przed UVB, bo lubie jak mam opaloną skórę a poza tym mam naturalnie ciemną karnację i jeszcze nigdy nie uległam poparzeniu słonecznemu. Zaciekawił mnie filtr z La Roche Posay, bo ma PPD 42, czyli chyba całkiem dużo, ale kilka osóbw Internecie pisało, ze ten krem ma w skladzie składnik który sprawia, że jak nałożymy na niego makijaż to ten filtr traci stabilność. To dla mnie duży minus, bo nie chcę rezygnować z makijażu, ale jednocześnie chcę chronić skórę przed słońcem.
Weronika166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 22:45   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: pytanie o filtr do twarzy

Cytat:
Napisane przez Weronika166 Pokaż wiadomość
Pytanie dla tych, którzy znają się na filtrach. Wiem, że zapewne jest wiele wątków na ten temat, ale chciałabym uzyskać opinie na ten temat osoby, która sie zna. Chciałabym sobie kupić krem z filtrem, ale głównie chodzi mi o ochrone przez UVA. Przeczytałam, że to głównie to promieniowanie przyczynia sie do starzenia się skóry . Nie zależy mi na ochronie przed UVB, bo lubie jak mam opaloną skórę a poza tym mam naturalnie ciemną karnację i jeszcze nigdy nie uległam poparzeniu słonecznemu. Zaciekawił mnie filtr z La Roche Posay, bo ma PPD 42, czyli chyba całkiem dużo, ale kilka osóbw Internecie pisało, ze ten krem ma w skladzie składnik który sprawia, że jak nałożymy na niego makijaż to ten filtr traci stabilność. To dla mnie duży minus, bo nie chcę rezygnować z makijażu, ale jednocześnie chcę chronić skórę przed słońcem.
Jest już wątek o filtrach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47253526

Chcesz mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko O wiele łatwiej jest znaleźć filtr skutecznie chroniący przed UVB niż przed UVA, więc nie licz na to, że się jakoś specjalnie opalisz przy filtrze z wysokim SPF i PPD. Antheliosy (bo pewnie o nie Ci chodzi) są stabilne, makijaż nie powinien im szkodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 06:52   #3
ina_nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 73
Dot.: pytanie o filtr do twarzy

Z tego co mi wiadomo antheliosy zawierają parsol, który traci swoje właściwości w kontakcie ze składnikami podkładów czy pudrów.
ina_nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:31   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: pytanie o filtr do twarzy

Cytat:
Napisane przez ina_nova Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo antheliosy zawierają parsol, który traci swoje właściwości w kontakcie ze składnikami podkładów czy pudrów.
Stabilizowany Tinosorbami i Mexorylami, które też są filtrami UVA.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 11:31:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.