Narty specjalnie dla kobiet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 14:48   #1
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72

Narty specjalnie dla kobiet


Od kilku lat producenci sprzętu zauważyli, że… kobiety też jeżdżą na nartach. Zauważyli także, że płeć piękna coraz chętniej i liczniej spędza wolny czas oddając się uciechom białego szaleństwa i że potrzebuje dobrego, dopasowanego do ich potrzeb sprzętu.

Tak zrodził się pomysł stworzenia "damskich" kolekcji nart. A co odróżnia "damskie" narty od "męskich"? Przede wszystkim lżejsza konstrukcja i lżejsza płyta oraz większa elastyczność w części dziobowej narty. Ponadto, specyficzne taliowanie zapewniające łatwe skręty i płynną jazdę, która nie wymaga dużego nakładu siły. Co więcej, przesunięty nieco w przód punkt montażu wiązań ułatwia paniom inicjację skrętu, a lekko uniesiona płyta w okolicy pięty powoduje przesunięcie środka ciężkości, zapobiegając tym samym odchylaniu w tył podczas jazdy.
W tej grupie nart znajdą coś dla siebie początkujące i średnio zaawansowane amatorki narciarstwa, poszukujące sprzętu komfortowego, wybaczającego błędy i zapewniającego dobrą zabawę na stoku. Sprzęt ten nie rozczaruje również lepiej jeżdżących pań. Może nie najważniejszą, acz istotną cechą nart damskich jest ich szata graficzna. Narty zdobią kolorowe paski, kwiatki, motylki, orientalne motywy, a nawet kryształki Swarovskiego. Firmy zatrudniają specjalnych kreatorów mody, aby wizualna strona narty była jak najbardziej atrakcyjna.

Dziś kolekcje sprzętu narciarskiego zaprojektowanego specjalnie dla kobiet znajdziemy w ofercie wszystkich, wiodących marek (Rossignol - serie Women Active, Women Adventure, Women Exhibition; Fischer - modele Vision z serii Woman; Voelkl - Attiva; Blizzard -Women; Atomic - Balanze; - K-2 Salomon)
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:15   #2
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Jeżdżę na nartach od 3 lat. Uczyłam się na wypożyczonych, bardzo spodobał mi się ten sport i postanowiłam kupić narty. Wybór padł na damskie blizzard passion. Jak dla mnie są świetne, no może trochę za szybkie jak na moje umiejętności. Jestem z nich bardzo zadowolona.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 10:20   #3
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

cześć Jacku
czy możesz mi pomóc?
na head-ach jeżdżę od 5 lat.choć znajomi utwierdzają mnie,że doskonale sobie radzę na stoku,jednakże jestem bardzo ostrożną i nie wymagającą prędkości kobitką.wolę relaksować się na swobodzie i płynności ruchów podczas jazdy.
w zanadrzu marzą mi się właśnie te opisywane powyżej deski,ale zależy mi na skrupulatnym i dobrym w kupnie wyborze.
powiedz,czym najlepiej mam się kierować,wybierając taki sprzęt?
dzięki z góry i pozdrawiam....
__________________
cucina
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 11:06   #4
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Cytat:
Napisane przez cucina Pokaż wiadomość
powiedz,czym najlepiej mam się kierować,wybierając taki sprzęt?
Uważam, że narty z grupy "dla kobiet" będą bardzo właściwe dla Ciebie. Lekkie, łatwe i przyjemne. Jak to się mówi w światku narciarskim - wybaczające błędy
Proponuję zerknij do naszego działu sprzęt na wyszukiwarkę. Zaznacz: rodzaj - narty, płeć - kobiety, a wyświetli Ci się cała masa nart.

Pobuszuj trochę, pooglądaj, poczytaj. Proponuję szukać nart z grup allround i all mountain. W ofercie każdej firmy znajdziesz kilka modeli.

Napisz co Ci wpadło w oko, a ja postaram się skomntować Twoj wybór.
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 19:21   #5
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

hej
dzięki wielkie za pomoc.
tak sobie przeglądałam wirtualnie jak na razie tę wyszukiwarkę,ale ze wzgledu na to,iż mam już upatrzony zakup nowego stroju narciarskiego firmy salomon,moja uwaga głównie skupiła się na nartach tej samej firmy.
dość oryginalne,odpowiadające podpowiedzianą grupą all-mountain,wydają mi się Salomony Origins +Z10 TI,jednak tabela wykazuje zaawansowanie typu ekspert,co budzi moje watpliwości.
moją uwagę zwróciły również deski z ręcznie malowanymi kwiatami,Salomon Jewel Origins +Z10 TI oraz Salomon Origins Opal +Z10 TI i S.O.Jade +Z10 TI,wszystkie dla narciarzy zaawansowanych.
i co sądzisz Jacku o moim wyborze?
__________________
cucina

Edytowane przez cucina
Czas edycji: 2008-11-05 o 19:25
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 11:13   #6
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Cytat:
Napisane przez cucina Pokaż wiadomość
Salomon Jewel Origins +Z10 TI oraz Salomon Origins Opal +Z10 TI i S.O.Jade +Z10 TI
Myslę, że modelu Salomon Origins Jade - zapomnij. To narta o parametrach do spędzania większej ilości czasu po za trasami.
Myślę, że Origins Opal byłaby dobra dla Ciebie.
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 21:25   #7
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

dzięki Jacek,jutro wyruszam na poszukiwania ,w tym być może udany zakup nowego sprzętu.
__________________
cucina
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 11:45   #8
LadyLeSs
Raczkowanie
 
Avatar LadyLeSs
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
GG do LadyLeSs
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Bardzo poważenie myślę nad zakupem nart Fischer Vision razem z butami. Jeżdzę na nartach od 4 lat. Raczej bardzo dobrze sobie radzę. Mam 15 lat. Czy te narty będą dla mnie dobre ?

Edytowane przez LadyLeSs
Czas edycji: 2008-11-10 o 11:55
LadyLeSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 10:22   #9
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Post Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Cytat:
Napisane przez LadyLeSs Pokaż wiadomość
Bardzo poważenie myślę nad zakupem nart Fischer Vision razem z butami. Jeżdzę na nartach od 4 lat. Raczej bardzo dobrze sobie radzę. Mam 15 lat. Czy te narty będą dla mnie dobre ?
Oczywiście tak. Modele Fischera z zerii Vision przygotowane są specjalnie dla kobiet. Jeżeli zakupisz model Fischer Vision Pure lub Fischer Vision Inspire to nie będziesz miała powodów do narzekań.
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 10:23   #10
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Cytat:
Napisane przez cucina Pokaż wiadomość
dzięki Jacek,jutro wyruszam na poszukiwania ,w tym być może udany zakup nowego sprzętu.
Jak poszukiwania?
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 19:54   #11
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Cytat:
Napisane przez JacekC Pokaż wiadomość
Jak poszukiwania?
no cześć...
jestem zawiedziona...
nie chodzi o kasę...ale nawet nie widziałam tych nart na własne oczy,a tak długo i skrupulatnie się przygotowywałam,spisałam modele na karteczce i ....NIC!!!
objeździłam cały wrocław,wszystkie sklepy sportowe,w tym intersport,decathlon,oryg inalne sklepy salomona,campusy...i sama już nie wiem jakie(?)jeszcze...
ale nie poddaję się,poszukiwania trwają!!!
pocieszam się faktem,że nie ma jeszcze śniegu,ale prognozy pogodowe wkrótce mogą ulec zmianie i wtedy mogę wpaść,nie w zaspę białego puchu,ale w panikę !!!!
pozdrawiam....
__________________
cucina
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 10:55   #12
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

A ja sie chetnie przylacze do poszukiwan ;-) W zeszlym roku skompletowalam wiekszosc sprzetu ale zakup nart pozostawilam sobie "na deser" i teraz stoje przed dylematem "jakie?".

Swoje umiejetnosci narciarskie oceniam na 7/10, i podpisuje sie pod skala, ktora kiedys wyczytalam na forum narciarskim - "7 - Bez problemów łączysz serie skrętów prowadząc narty równolegle i większość czarnych tras nie sprawia Ci żadnego problemu. Bardziej strome i pokryte lodem stoki sprawiają, że tracisz trochę ze swojego stylu, ale potrafisz dotrzeć na dół w jednym kawałku".

Jezdze na nartach od ok. 15 lat, ale uczylam sie juz jako osoba dorosla, wiec daleko mi do doskonalosci. Preferuje styl klasyczny i bardzo dlugo nie chcialam sie przesiasc na narty carvingowe. Niestety pare lat temu zepsulo mi sie wiazanie w moich starych Dynastarach i uznalam, ze nie ma sensu ich naprawiac... Od tej pory jezdzilam na nartach wypozyczonych, z ktorych najbardziej zapadly mi w pamiec Atomiki Beta Race - jezdzily same i nawet lod przez chwile nie byl mi straszny ;-) Niestety sa strasznie ciezkie i przy gorszym przygotowaniu kondycyjnym szybko sie meczylam.

Zatem teraz szukam nart, na ktorych bede mogla zachowac swoj styl jazdy, czyli w miare waskie prowadzenie nart, krotkie albo srednie skrety, niestety troche boje sie predkosci, ktore "pomoga" mi nieco na oblodzonych stokach. Na stoku, jak juz jestem spedzam ok 6-7 godzin dziennie, kawiarnie akurat wtedy mnie specjalnie nie ciaga ;-)

Z czystej sympatii preferowalabym marke Dynastar albo Atomic, ale jestem otwarta. Wzornictwo ma dla mnie role drugorzedna.

Jeszcze jedno, ze wzgledow finansowych myslalam o kupnie nart raczej z poprzedniego sezonu 07/08 albo nawet 06/07 jeli cos fajnego jeszcze bedzie dostepne...

Acha przy okazji pytanie - przy wzroscie 166 jakiej dlugosci narty powinnam kupic?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK

Edytowane przez silencio
Czas edycji: 2008-11-15 o 11:10
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 07:59   #13
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

witam ponownie już po udanych zakupach ....
otóż zupełnie niedawno,bo wczoraj dokonałam zakupu nart w intersport.sprzedawca zapewniał mnie,że są to deski dla jeżdżących w średnim stopniu zaawansowania nawet dla początkujących narciarzy.długo wahałam się pomiędzy BLIZZARD VIVA,a ROSSIGNOL HARMONY,które były w identycznej cenie,bo 899,00 pln.
mój wybór padł na te pierwsze - BLIZZARD VIVA GOLD.
na stronce podanej przez Jacka( http://www.skionline.pl/sprzet/?co=k...id_modelu=3144) wyczytałam,że są to narty dla zaawansowanych pasjonatów białego szaleństwa,jednakże myślę,że po 5 latach jazdy powinnam dać sobie z mini radę. myślę,że i różnicę odczuję satysfakcjonującą dla mnie samej przesiadając się z nart o nazwie PRO X,których producentem są HEAD.
wszystko okaże się podczas jazdy...
__________________
cucina

Edytowane przez cucina
Czas edycji: 2008-12-01 o 08:04
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 18:17   #14
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

pierwsze narty ( z wypozyczalni) na których jeździłam były to damskie narty właśnie Head cool thang , promień skrętu miały chyba 13. chyba miałam nawet trochę za długie bo tylko o jakieś 4-5 cm krótsze ode mnie, ale jeździło mi się na nich bardzo dobrze.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 08:40   #15
creeper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 22
Dot.: Narty specjalnie dla kobiet

Tutaj znalazłam dobre porównanie nart dla kobiet (http://www.snowshop.pl/fischer-model...nych-narciarek) jest to blog narciarski, więc chyba znają się tam na rzeczy ;]
creeper jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-23 09:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.