Pit i problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 13:20   #1
icojasobiemyslalam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Thumbs down

Pit i problem


Mam takie nietypowe pytanie w sprawie pitu: otóż dziś mój tata był zanieść nasze zeznania podatkowe(mam do zwrotu ponad 400 zł) i jakas godzine po tym okazalo sie,że jedna moja znajoma pracuje w ty US-ie i mogłaby przyspieszyc wyplate tego zwrotu,ale pod warunkiem,że pit trafi prosto do niej(nie ma opcji pojscia tam gdzie zostal zlozony i zabrania go). Stad moje pytanie: czy jest jakas mozliwosc wycofania swojego pitu?np pod pretekstem dostania jeszcze jednego pitu-11,ktory nie zostal wliczony?
Kurcze nie wiem,czy jest wogle taka opcja i licze na wasze odpowiedzi.
icojasobiemyslalam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:34   #2
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Pit i problem

Hm , chyba nie ma takiej opcji, żebyś poszła do US i wyciągła swój pit pod pretekstem jakimkolwiek.
Jeżeli nawet okazałoby sie ze masz do rozliczenia kolejny pit 11 to składasz wtedy korekte z wyjasnieniem ale nie sadze zeby wydali Ci ten stary pit którego juz złozyłaś.
A czy znajoma nie może poprosic swoich znajomych z pracy by to jej przekazali ów pit?
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:49   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez icojasobiemyslalam Pokaż wiadomość
Mam takie nietypowe pytanie w sprawie pitu: otóż dziś mój tata był zanieść nasze zeznania podatkowe(mam do zwrotu ponad 400 zł) i jakas godzine po tym okazalo sie,że jedna moja znajoma pracuje w ty US-ie i mogłaby przyspieszyc wyplate tego zwrotu,ale pod warunkiem,że pit trafi prosto do niej(nie ma opcji pojscia tam gdzie zostal zlozony i zabrania go). Stad moje pytanie: czy jest jakas mozliwosc wycofania swojego pitu?np pod pretekstem dostania jeszcze jednego pitu-11,ktory nie zostal wliczony?
Kurcze nie wiem,czy jest wogle taka opcja i licze na wasze odpowiedzi.
Nie ma takiej możliwości.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:07   #4
icojasobiemyslalam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
Hm , chyba nie ma takiej opcji, żebyś poszła do US i wyciągła swój pit pod pretekstem jakimkolwiek.
Jeżeli nawet okazałoby sie ze masz do rozliczenia kolejny pit 11 to składasz wtedy korekte z wyjasnieniem ale nie sadze zeby wydali Ci ten stary pit którego juz złozyłaś.
A czy znajoma nie może poprosic swoich znajomych z pracy by to jej przekazali ów pit?
No podobno nie powiedziala,ze jesli pit zostal zlozony(nie u niej) to ona moze teraz tylko czekac az on pojawi sie w systemie...
No to klops. poczekam sobie do czerwca
icojasobiemyslalam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:31   #5
shminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 81
Dot.: Pit i problem

Oj migracje Pitów są na porządku dziennym,to chyba brak woli powoduje to że nie może on trafić do niej.. codziennie kilka takich sytuacji widzę,że ktoś prosi o znalezienie konretnego zeznania i przyśpieszenie rozpatrzenia
__________________
;}
shminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:21   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez icojasobiemyslalam Pokaż wiadomość
No podobno nie powiedziala,ze jesli pit zostal zlozony(nie u niej) to ona moze teraz tylko czekac az on pojawi sie w systemie...
No to klops. poczekam sobie do czerwca
wszyscy czekaja i jest ok
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 21:46   #7
icojasobiemyslalam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
wszyscy czekaja i jest ok
wszyscy?Kobieto nie masz pojecia ile ludzi nie czeka... naprawdę.
A to,ze ktos inny czeka chyba nie oznacza,ze ja rowniez muszę skoro MIAŁAM możliwość nie.
Ale już po sprawie.
icojasobiemyslalam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 22:32   #8
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Pit i problem

spróbuj zrobić korektę, którą dasz prosto do niej
przepiszesz wszystko to samo, co miałaś na poprzednim z tym wyjątkiem, że zaznaczysz "korekta"
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:16   #9
kasiowa4
Raczkowanie
 
Avatar kasiowa4
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 88
Dot.: Pit i problem

Ja bym radziła nic nie kombinować bo z US nie ma żartów. Możesz kłopotów sobie jeszcze narobić
kasiowa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:27   #10
majka_mulatka
Rozeznanie
 
Avatar majka_mulatka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 540
GG do majka_mulatka
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Wtrynie się w wątek żeby nie zakłądać nowego
Nie orientuje się ktoś czy rozliczenie z urzędem złożenie Pit-11, ma jakieś znaczenie dla zwlekania z wynagrodzeniem??
gostek zwleka mi z wynagrodzeniem 4 miesiące, już u niego nie pracuje (wiem że ma problemy z kasą dlatego nie ide JESZCZE do sądu, a roszczenie w tej sprawie przepada po 2 latach- umowa zlecenie, cywilnoprawna), czy jak rozlicze się ze skarbówką to będzie tak jakbym otrzymała całość wynagrodzenia?? jeżeli tak to gdzie należy to zgłosić, chociaż mam nadzieje że jedno na drugie nie ma wpływu- niepotrzebny problem...
dzięki za odpowiedź będę wdzięczna
__________________
...Nie ma brzydkich ubrań i butów,
są tylko źle dobrane i beznadziejnie wystylizowane...
Czasu już nie cofniesz, więc korzystaj w pełni z każdej chwili...
majka_mulatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:30   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pit i problem

US ma jakis czas na zwrot ,mozesz go dostac w tydzien po zlozeniu jak i po miesiacu ,tak czy siak dostaniesz zwrot

jak mnie @#$#$%.... takie kolesiostwo :-/ i kombinowanie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 12:27   #12
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez icojasobiemyslalam Pokaż wiadomość
wszyscy?Kobieto nie masz pojecia ile ludzi nie czeka... naprawdę.
A to,ze ktos inny czeka chyba nie oznacza,ze ja rowniez muszę skoro MIAŁAM możliwość nie.
Ale już po sprawie.
taa nie mam pojecia to mnie oswiec skoro wiesz lepiej.
Nie wyladowuj swoich humorow, za to ze nie udalo ci sie wcisnac pomiedzy kolejke w oczekiwaniu na kase.

edit. skoro tyle osob nie czeka, to nie znaczy, ze masz isc przed inne osoby i dostac cos wczesniej, skoro jest pewna kolejka, to tak samo jak w kolejce w sklepie, kazdy na cos czeka bardziej lub mniej, kazdy chce cos zalatwic.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość
spróbuj zrobić korektę, którą dasz prosto do niej
przepiszesz wszystko to samo, co miałaś na poprzednim z tym wyjątkiem, że zaznaczysz "korekta"
no ale co podda korekcie?

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

jak mnie @#$#$%.... takie kolesiostwo :-/ i kombinowanie.
zgadzam sie
a cholera pozniej wszyscy sie dziwia dlaczego tak wszystko wolno jest zalatwiane, jak dajmy na to co 100 osoba (o ile nie czesciej) kombinuje z korektami itd. zeby tylko cos dla siebie zalatwic lepiej, ale co tam reszta niech sobie czeka dluzej
__________________

Edytowane przez srubka
Czas edycji: 2009-03-13 o 12:25
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:13   #13
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Pit i problem

ehhh ja myslałam, że to jakiś poważny problem. a tu taka za przeproszeniem pierdoła. Ile ludzi czeka na swoją kolej żeby zwrot dostać bez kombinowania. I mnie też wkurza takie kolesiostwo Z jednej strony ludzie chcieliby być traktowani sprawiedliwie, a z drugiej jednak i tak źle.. Ja tam mam zamiar czekać, dopóki nie przyjdzie mój czas.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:16   #14
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez asia_z Pokaż wiadomość
ehhh ja myslałam, że to jakiś poważny problem. a tu taka za przeproszeniem pierdoła. Ile ludzi czeka na swoją kolej żeby zwrot dostać bez kombinowania. I mnie też wkurza takie kolesiostwo Z jednej strony ludzie chcieliby być traktowani sprawiedliwie, a z drugiej jednak i tak źle.. Ja tam mam zamiar czekać, dopóki nie przyjdzie mój czas.
to teraz juz wiemy m.in. dlaczego trzeba az tyle czekac
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:59   #15
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
no ale co podda korekcie?
nic, kompletnie nic,
sprawi to tylko tyle, że US nie będzie brał pod uwagę poprzedniej deklaracji
tak jakby jej nie było [choć nie do końca, bo będzie gdzieś tam widniała w ewidencji, ale przy obecnym rozliczeniu będą patrzyli na korektę ]


KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:01   #16
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pit i problem

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość
nic, kompletnie nic,
sprawi to tylko tyle, że US nie będzie brał pod uwagę poprzedniej deklaracji
tak jakby jej nie było [choć nie do końca, bo będzie gdzieś tam widniała w ewidencji, ale przy obecnym rozliczeniu będą patrzyli na korektę ]

i takie cos powoduje tylko dodatkowa prace dla ludzi, tak jakby nie mozna bylo normalnei zaczekac w kolejce na swoje pieniadze. Czyzby byli rowni i rowniejsi?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:12   #17
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez majka_mulatka Pokaż wiadomość
Wtrynie się w wątek żeby nie zakłądać nowego
Nie orientuje się ktoś czy rozliczenie z urzędem złożenie Pit-11, ma jakieś znaczenie dla zwlekania z wynagrodzeniem??
gostek zwleka mi z wynagrodzeniem 4 miesiące, już u niego nie pracuje (wiem że ma problemy z kasą dlatego nie ide JESZCZE do sądu, a roszczenie w tej sprawie przepada po 2 latach- umowa zlecenie, cywilnoprawna), czy jak rozlicze się ze skarbówką to będzie tak jakbym otrzymała całość wynagrodzenia?? jeżeli tak to gdzie należy to zgłosić, chociaż mam nadzieje że jedno na drugie nie ma wpływu- niepotrzebny problem...
dzięki za odpowiedź będę wdzięczna
skoro nie idziesz do sądu, to tak jakbyś otrzymała wynagrodzenie, więc musisz się rozliczyć, bo nawet jeśli byś to odwlekała to nie masz żadnych 'podkładek' potwierdzających fakt zalegania z zapłatą należnego wynagrodzenia

nie rozumiem dlaczego nie chcesz już teraz dociekać swych praw na drodze prawnej? [cywilno-prawnej]
pracodawca nie ma prawa tłumaczyć opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia ''problemami z kasą''
pracownik nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za brak płynności finansowej pracodawcy
jako pracownik wywiązujesz się ze swoich obowiązków, więc pracodawca powinien wypłacić wynagrodzenie na czas
a to, czy efekt twojej pracy przerodzi się u niego w zysk, jakąś korzyść finansową to już jego "broszka"
nie ty jesteś odpowiedzialna za jego ''nieumiejętne'' zarządzanie przedsiębiorstwem i finansami
dopóki pracownicy będą biernie czekali na wynagrodzenia, nei będą dociekali swoich praw dopóty będzie tak jak jest

prosty przykład:
moja mama nigdy nie chciała się zgodzić an to aby ponaglić pracodawcę czymś typu "przedsądowe wezwanie do zapłaty"
efekt? wypłata wynagrodzeń opóźniała się coraz bardziej, po pół roku wypłacał połowę należnego wynagrodzenia za 6 miesiecy wstecz
udało mi się ją namówić na jakieś radykalne przedsięwzięcia w tym kierunku
napisałam wezwanie do zapłaty, dla mamy i jeszcze kilku pracownic
jaki tym razem efekt?
pracodawca otrzymał 7 dni roboczych na wypłatę zaległego wynagrodzenia w przeciwnym wypadku skierowane zostanie do sądu pracy wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia wraz z naleznymi odsetkami [tak ogólnie pisząc]
i co?
dzień przed końcem danego terminu pieniądze pojawiły się na koncie mojej mamy i jej koleżanek

to nei wina pracownic, że ktoś zarządzający przedsiębiorstwem nie ma kasy, to jego problem i nie może się nim 'dzielić' z podwładnymi



im dłużej zwlekasz tym gorzej

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
i takie cos powoduje tylko dodatkowa prace dla ludzi, tak jakby nie mozna bylo normalnei zaczekac w kolejce na swoje pieniadze. Czyzby byli rowni i rowniejsi?
jaką pracę?
w ewidencji zostaje odnotowana korekta, w tym momencie nie brany jest pod uwagę pierwszy pit, wszyscy patrzą na korektę
korektę do ewidencji wprowadza znajoma autorki wątku, a sama zaproponowała że może pomóc, więc pewnie nie przeszkodzi jej ta 'dodatkowa praca'

równi i równiejsi?
nie wiem, zadano pytanie, odpowiadam

ktoś kiedyś mi powiedział, że księgowi są właśnie od tego, by pomagać płacić niższe podatki, podobnie jak ulgi, odliczenia i nei ma co się czarować że tak nie jest, czy wsciekać się na ludzi, którzy 'kombinują' jakby tu mniej zapłacić, to ten, który płaci bez prób zmniejszenia podatku powinien zastanowić się czy dobrze robi

ktoś mnie pyta - staram się pomóc jeśli się da

a jeśli o mnie chodzi to znam idealny sposób an szybki zwrot podatku - złożenie deklaracji jak najwcześniej
skutkuje zawsze

Edytowane przez KasiaKatarzynka
Czas edycji: 2009-03-13 o 16:19
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:19   #18
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość


jaką pracę?
w ewidencji zostaje odnotowana korekta, w tym momencie nie brany jest pod uwagę pierwszy pit, wszyscy patrzą na korektę
korektę do ewidencji wprowadza znajoma autorki wątku, a sama zaproponowała że może pomóc, więc pewnie nie przeszkodzi jej ta 'dodatkowa praca'

równi i równiejsi?
nie wiem, zadano pytanie, odpowiadam

ktoś kiedyś mi powiedział, że księgowi są właśnie od tego, by pomagać płacić niższe podatki, podobnie jak ulgi, odliczenia i nei ma co się czarować żę tak nie jest
ktoś mnie pyta - staram się pomóc jeśli się da

a jeśli o mnie chodzi to znam idealny sposób an szybki zwrot podatku - złożenie deklaracji jak najwcześniej
skutkuje zawsze
prace w tym sensie (wczesniej moze zle napisalam), ze to jest dodatkowe zawracanie glowy ludziom. No bo jesli juz raz zlozylas PIT to co sie stanie, ze poczekasz troche dluzej na pieniadze?
tak rowni i rowniejsi, bo dlaczego ja mam czekac na kase w normalnej kolejce a ktos ma sobie znajomych i mu zalatwia ze bedzie inaczej? no sorry, kombinatorstwo i nic wiecej.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:24   #19
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
prace w tym sensie (wczesniej moze zle napisalam), ze to jest dodatkowe zawracanie glowy ludziom. No bo jesli juz raz zlozylas PIT to co sie stanie, ze poczekasz troche dluzej na pieniadze?
tak rowni i rowniejsi, bo dlaczego ja mam czekac na kase w normalnej kolejce a ktos ma sobie znajomych i mu zalatwia ze bedzie inaczej? no sorry, kombinatorstwo i nic wiecej.
nie od dziś wiadomo, że wiele rzeczy polega na zasadzie 'ręka rękę myje'
im szybciej człowiek sobie to uświadomi, tym mniej nerwów zniszczy
nie jest to godne pochwały, ale tak już jest
i tego nei da się całkowicie wyeliminować
każdy kiedyś trafia na sytuację, w której szuka w myślach znajomości i szybszych/skuteczniejszych/itp sposobów na załatwienie czegoś, choćby się zapierał, że nigdy w życiu tego nei zrobi,
c'est la vie, c'est-la-vie...
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 16:26   #20
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość
nie od dziś wiadomo, że wiele rzeczy polega na zasadzie 'ręka rękę myje'
im szybciej człowiek sobie to uświadomi, tym mniej nerwów zniszczy
nie jest to godne pochwały, ale tak już jest
i tego nei da się całkowicie wyeliminować
każdy kiedyś trafia na sytuację, w której szuka w myślach znajomości i szybszych/skuteczniejszych/itp sposobów na załatwienie czegoś, choćby się zapierał, że nigdy w życiu tego nei zrobi,
c'est la vie, c'est-la-vie...
jakbym nie wiedziala, ze ludzie kombinuja
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 23:08   #21
happy777
Przyczajenie
 
Avatar happy777
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Smile Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez majka_mulatka Pokaż wiadomość
Wtrynie się w wątek żeby nie zakłądać nowego
Nie orientuje się ktoś czy rozliczenie z urzędem złożenie Pit-11, ma jakieś znaczenie dla zwlekania z wynagrodzeniem??
gostek zwleka mi z wynagrodzeniem 4 miesiące, już u niego nie pracuje (wiem że ma problemy z kasą dlatego nie ide JESZCZE do sądu, a roszczenie w tej sprawie przepada po 2 latach- umowa zlecenie, cywilnoprawna), czy jak rozlicze się ze skarbówką to będzie tak jakbym otrzymała całość wynagrodzenia?? jeżeli tak to gdzie należy to zgłosić, chociaż mam nadzieje że jedno na drugie nie ma wpływu- niepotrzebny problem...
dzięki za odpowiedź będę wdzięczna
Majka, cytuje przepisy: przychodem są OTRZYMANE LUB POSTAWIONE DO DYSPOZYCJI podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne... Jeżeli nie otrzymałaś wynagrodzenia, to nie wykazujesz go jako dochód w swoim zeznaniu PIT. Powinnaś dołączyć do zeznania pismo wyjaśniające, dlaczego twój PIT różni się od PIT-11 wystawionego przez pracodawcę. Dobrze byłoby, gdybyś miała jakieś dokumenty potwierdzające faktycznie otrzymane pieniądze (pokwitowania, wyciąg z konta). A urząd powininien zainteresować się twoim pracodawcą. Pozdrawiam
happy777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:09   #22
majka_mulatka
Rozeznanie
 
Avatar majka_mulatka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 540
GG do majka_mulatka
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez happy777 Pokaż wiadomość
Majka, cytuje przepisy: przychodem są OTRZYMANE LUB POSTAWIONE DO DYSPOZYCJI podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne... Jeżeli nie otrzymałaś wynagrodzenia, to nie wykazujesz go jako dochód w swoim zeznaniu PIT. Powinnaś dołączyć do zeznania pismo wyjaśniające, dlaczego twój PIT różni się od PIT-11 wystawionego przez pracodawcę. Dobrze byłoby, gdybyś miała jakieś dokumenty potwierdzające faktycznie otrzymane pieniądze (pokwitowania, wyciąg z konta). A urząd powininien zainteresować się twoim pracodawcą. Pozdrawiam
ale mi nie chodzi o to jak się urząd ma zainteresować moim pracodawcą, ale o to czy jak się rozliczę pit-11 to czy będzie to równało się temu że otrzymałam wszystkie pieniądze...??? bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź na forum księgowej mi to potwierdzono ale chce być 100% pewna...
a co do pracodawcy, pracowaliśmy wspólnie i mam jakby do niego zaufanie chociaż nie do końca bo mnie może wyrolować właśnie np. w ten sposób... z pitem (jeżli to możliwe)

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

happy jeszcze jedno,
jeżeli mam otrzymać pit-11 za te miesiące za które otrzymałam wynagrodzenie, to co z resztą miesięcy skoro również na umowie zaliczane są do poprzedniego roku kalendarzowego???
__________________
...Nie ma brzydkich ubrań i butów,
są tylko źle dobrane i beznadziejnie wystylizowane...
Czasu już nie cofniesz, więc korzystaj w pełni z każdej chwili...
majka_mulatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:19   #23
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Pit i problem

Chociaz ja spotkałam się z sytuacją gdzie oddawano pit, komuś kto o to poprosił i miał ku temu jakis powód .
Pracownik US oddając pit, oderwał jego część w miejscu gdzie znajdowala się pieczątka
Tylko nie pamietam jakie były powody oddania mu tego pitu
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 10:06   #24
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez majka_mulatka Pokaż wiadomość
ale mi nie chodzi o to jak się urząd ma zainteresować moim pracodawcą, ale o to czy jak się rozliczę pit-11 to czy będzie to równało się temu że otrzymałam wszystkie pieniądze...??? bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź na forum księgowej mi to potwierdzono ale chce być 100% pewna...
a co do pracodawcy, pracowaliśmy wspólnie i mam jakby do niego zaufanie chociaż nie do końca bo mnie może wyrolować właśnie np. w ten sposób... z pitem (jeżli to możliwe)

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

happy jeszcze jedno,
jeżeli mam otrzymać pit-11 za te miesiące za które otrzymałam wynagrodzenie, to co z resztą miesięcy skoro również na umowie zaliczane są do poprzedniego roku kalendarzowego???
tak,
jeśli rozliczysz równać się będzie to z tym, że otrzymałaś pieniądze
rozliczeniem potwierdzisz fakt otrzymania wynagrodzenia, nawet jeśli go nei otrzymałaś

zrób tak, jak radziła happy - rozlicz tylko tę część dochodu, którą otrzymałaś,
różnice między pit twoim, a pit-11 wytłumacz osobnym pismem.
pewnie masz jakieś wyciągi bankowe potwierdzające jaką część wynagrodzenia otrzymałaś, więc nie powinno być problemu

Edytowane przez KasiaKatarzynka
Czas edycji: 2009-03-14 o 10:08
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 16:28   #25
happy777
Przyczajenie
 
Avatar happy777
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Dokładnie tak, majka. Nie patrz na pit-11, tylko rozlicz to, co faktycznie otrzymałaś w 2008 roku. Rozumiem, że nie chcesz robić kłopotów pracodawcy, ale chyba nie masz innego wyjścia, rozliczyć do końca kwietnia się musisz. Możesz ewentualnie wypełnić zeznanie zgodnie z pit-11, ale wtedy faktycznie potwierdzasz własnym podpisem otrzymanie tych pieniędzy, co może być dowodem przeciwko tobie gdybyś np. próbowała odzyskać wynagrodzenie na drodze sądowej. Mam nadzieję że jasno się wyrażam, bo mam tendencje do gmatwania.
happy777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:18   #26
majka_mulatka
Rozeznanie
 
Avatar majka_mulatka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 540
GG do majka_mulatka
Dot.: Pit i problem, PIT i zwekanie z wynagrodzeniem

Cytat:
Napisane przez happy777 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, majka. Nie patrz na pit-11, tylko rozlicz to, co faktycznie otrzymałaś w 2008 roku. Rozumiem, że nie chcesz robić kłopotów pracodawcy, ale chyba nie masz innego wyjścia, rozliczyć do końca kwietnia się musisz. Możesz ewentualnie wypełnić zeznanie zgodnie z pit-11, ale wtedy faktycznie potwierdzasz własnym podpisem otrzymanie tych pieniędzy, co może być dowodem przeciwko tobie gdybyś np. próbowała odzyskać wynagrodzenie na drodze sądowej. Mam nadzieję że jasno się wyrażam, bo mam tendencje do gmatwania.
spoczko nie tylko ty... dziękuję bardzo...
__________________
...Nie ma brzydkich ubrań i butów,
są tylko źle dobrane i beznadziejnie wystylizowane...
Czasu już nie cofniesz, więc korzystaj w pełni z każdej chwili...
majka_mulatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.