Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-07, 10:38   #3481
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Brałam tabletki anty przez ok 10 lat i faktycznie zapomniałam już jak to jest z takim obfitym okresem, ale ostatecznie źle znosiłam hormony, spadlo mi libido, zaczęłam tyc, więc spirala hormonalna raczej nie dla mnie...

I tak się męczę, czasem biorę cyclonamine, niekiedy pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Owszem dla Ciebie. Ilość hormonu jest drastycznie mniejsza.

Musiałam brac tabletki leczniczo, już po ponad pół roku byłam dosłownie wrakiem człowieka, libido na poziomie 0. 10 lat bym nie wytrzymała, głownie psychicznie.

Założyłam spiralę w ostatnim krwawieniu z odstawienia i wszelkie skutki uboczne tabletek się cofnęły, a krwawień praktycznie nie mam. Większość kobiet w ogóle ich nie ma na spirali hormonalnej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:40   #3482
Panthalones
Raczkowanie
 
Avatar Panthalones
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 224
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
a ja po prostu nie lubię sobie sama niczego tam wkładać
Ja też tak mam. Ostatnio robiłam porządki i prawie 2paczki tamponow zaniosłam do pracowego koszyczka bo juz były na granicy terminu ważności. Lubię podpaski bo od kiedy biorę anty to mam bardzo skąpe okresy, czasem lecę wręcz na samych wkładkach. Niestety w czasach szkolnych nie bylo tak różowo, kilka razy zdarzył mi się przeciek na spodnie bo miałam bardzo mocne krwawienia. A i w domu nie zawsze były podpaski, kupowałam najtańsze często sobie sama. Matki tez nie zawsze bylo stać, bieda była a dodatkowo kasę trzymał ojciec. Teraz są inne czasy, dostęp do internetu i co chwilę promocja w ogromnej ilości sklepów i drogerii.
__________________
Panthalones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:41   #3483
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88889906]Mi kiedyś na studiach tampon z Tampaxu przesiąkł w trakcie jednych półtoragodzinnych zajęć. W ogóle bardzo źle wspominam Tampaxy, więcej tego nie kupię.[/QUOTE]

Wydaje mi się, że Tampaxów już nie ma w sprzedaży, nie widziałam ich od dawna w Rossmannach. To nie były dobre tampony, jakościowo już nie mówiąc. Podczas wyciągania potrafił całkowicie się rozwinąć
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:44   #3484
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
O, to też, ze zwykłego podcierania się po siku robi się nagle krwawa jatka i przedsięwzięcie
No i do tego ogromne ilości śmieci (tamponów też to w sumie dotyczy, ale jednak jest tego mniej niż przy podpaskach).
Przy podpaskach czy majtkach okresowych właściwie trzeba by po każdym siku się podmywać, a to jest niewykonalne poza domem. Przy tamponach ta krew jest prawie że niewidoczna. Przy kubkach pewnie też.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:46   #3485
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Owszem dla Ciebie. Ilość hormonu jest drastycznie mniejsza.

Musiałam brac tabletki leczniczo, już po ponad pół roku byłam dosłownie wrakiem człowieka, libido na poziomie 0. 10 lat bym nie wytrzymała, głownie psychicznie.

Założyłam spiralę w ostatnim krwawieniu z odstawienia i wszelkie skutki uboczne tabletek się cofnęły, a krwawień praktycznie nie mam. Większość kobiet w ogóle ich nie ma na spirali hormonalnej.
A jak jest z libido? Ja na tabletkach mialam libido rowne 0. Teraz chce caly czas zalozyc spirale bezhormonalna, ale musze byc w ostatnim dniu okresu i caly czas cos na ten okres wypada, juz dwa razy nie bylo mojego lekarza, raz ja bylam na urlopie. Czy zwykla spirale mozna zalozyc w kazdym dniu cyklu? I czy mimo hormonow libido by pozostalo?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:50   #3486
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Ja polecam tampony z aplikatorem. Komfort zakładania nieporównywalny, zwłaszcza przy zmianie gdy śluzówka jest wysuszona na wiór. Tylko, ze nieekologiczne. Kiedyś były te aplikatory z impregnowanej tektury ale teraz chyba tylko plastikowe.


Rozważałam wkładkę hormonalną ale to loteria, u części kobiet okres zanika ale u części jest i to nieregularnie - nie znasz dnia ani godziny. Ja tak miałam przy krążku - po pewnym czasie niemalże ciągłe krwawienie.
Partner proponuje wazektomię, sama rozważałam sterylizację ale w sumie po co jak i tak planuję żreć hormony do menopauzy żeby nie mieć okresu właśnie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:51   #3487
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88890180]A jak jest z libido? Ja na tabletkach mialam libido rowne 0. Teraz chce caly czas zalozyc spirale bezhormonalna, ale musze byc w ostatnim dniu okresu i caly czas cos na ten okres wypada, juz dwa razy nie bylo mojego lekarza, raz ja bylam na urlopie. Czy zwykla spirale mozna zalozyc w kazdym dniu cyklu? I czy mimo hormonow libido by pozostalo?[/QUOTE]




Moje wróciło a mam hormonalną.
Spiralę można założyć w każdym momencie cyklu, podczas miesiączki jest po prostu łatwiej, bo szyjka macicy jest naturalnie rozszerzona na ten czas.
A już na pewno nie musi to być ostatni dzień okresu, może być dowolny.
Nieródkom jednak polecam zakładanie podczas miesiączki.


warto tez brać pod uwagę, ze spirale mechaniczne (nie hormonalne) na ogół zwiększają krwawienia miesięczne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-07, 10:52   #3488
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88889639]Overcooked, w pelni sie z toba zgadzam, niestety, jest cos takiego jak ubostwo menstruacyjne (czy jak to nazwaliscie), a to, ze komus sie wydaje, ze nie ma takiego ubostwa, zeby nie miec 4 zlotych w miesiacu, ani nie miesci sie w glowie, ze sa rozne rodzaje przemocy, tez ekonomiczna, to tylko swiadczy o braku empatii i o tym, w jakiej uprzywilejowanej bance zyjemy.[/QUOTE]Tak tak, bo wszyscy wszystko wiedzą a jak nie wiedzą to przez brak empatii. Takie wpisy mnie dziwią, oceniające - w sytuacji kiedy ktoś się przyznaje, że o czymś nie wiedział i go to dziwi. Przecież chyba po to jest ta cała kampania, żeby ludziom uświadomić istnienie problemu. Nie spotkałam się z problemem ani w szkole (moje liceum to druga połowa lat 90. Temat podpasek i tamponów był w dziewczyńskim gronie dyskutowany na przerwach) ani potem więc skąd miałam wiedzieć? Przemoc w rodzinie też mnie dziwi. Podobnie jak złe stosunki z rodzicami. Dla mnie to też było abstrakcją dopóki nie usłyszałam o tym od kogoś. Różnica jest taka, że o tym się dowiedziałam dużo wcześniej niż o ubóstwie menstruacyjnym. Mój przykład potwierdza, jak bardzo jest ta kampania potrzebna. Jeżeli to świadczy o moim braku empatii, to o czym świadczy takie ocenianie i brak umiejętności wczucia się w sytuację osoby, która nigdy o problemie nie słyszała?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 10:52   #3489
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Ja też nie przepadam za tamponami. Aplikacja w małej, ciasnej kabinie, brrr. Czasami używam, ale jakoś z podpaską mi lepiej. Kompletnie jej nie czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 11:02   #3490
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Rozważałam wkładkę hormonalną ale to loteria, u części kobiet okres zanika ale u części jest i to nieregularnie - nie znasz dnia ani godziny. Ja tak miałam przy krążku - po pewnym czasie niemalże ciągłe krwawienie.
Partner proponuje wazektomię, sama rozważałam sterylizację ale w sumie po co jak i tak planuję żreć hormony do menopauzy żeby nie mieć okresu właśnie.



Nie wiem dlaczego spirala miałaby rozregulowywać cykl.
Ona nie ma wpływu na funkcjonowanie jajników, one pracują normalnie jak zwykle. Hormon w niej zawarty działa tylko doraźnie, na endometrium.


Miesiączki nawet jak pozostają, to są dosłownie śladowe.




Oczywiście istnieje ryzyko jak przy każdej innej metodzie, ze ta akurat nie będzie odpowiednia i da jakieś skutki uboczne. Nie ma metod idealnych dla każdego, ryzyko zawsze jest.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 11:06   #3491
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


Oczywiście istnieje ryzyko jak przy każdej innej metodzie, ze ta akurat nie będzie odpowiednia i da jakieś skutki uboczne. Nie ma metod idealnych dla każdego, ryzyko zawsze jest.
No przy spirali mnie to ryzyko trochę zniechęca, bo jednak cena dużo wyższa niż przy innych metodach, w najgorszym wypadku cała kwota wywalona w błoto. Do tego problemy z zakładaniem, może już się coś pozmieniało, ale parę lat temu ginekolodzy średnio chcieli się podjąć zakładania nieródce, chyba że w narkozie (a to dodatkowe $$$).
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-07, 11:52   #3492
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No przy spirali mnie to ryzyko trochę zniechęca, bo jednak cena dużo wyższa niż przy innych metodach, w najgorszym wypadku cała kwota wywalona w błoto. Do tego problemy z zakładaniem, może już się coś pozmieniało, ale parę lat temu ginekolodzy średnio chcieli się podjąć zakładania nieródce, chyba że w narkozie (a to dodatkowe $$$).
A nawet jak się podejmują to może się nie okazać to takie łatwe. Jestem świeżo po założeniu i to było straszne, ból prawie nie do wytrzymania, bo był problem z przeciśnięciem - mimo środków przeciwbólowych, okresu i jakiegoś rozwieracza szyjki jest tylko na 3 lata, bo większa by się nie zmieściła, więc w przeliczeniu już wychodzi prawie 45zł miesięcznie.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2021-09-07 o 11:53
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 11:53   #3493
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
U mnie w domu okres to był temat tabu, mimo wielu kobiet w rodzinie. Dostawałam 10 zł kieszonkowego na tydzień (na drożdżówkę czy picie w sklepiku szkolnym). Jasne, mogłabym kupić za to podpaski i nic nie jeść w szkole, ale co to za wybór (nie mówiąc o tym, że sama nie chodziłam do hipermarketu, a w małym sklepiku osiedlowym to wstyd było)?

W szkole pytałam na lekcji wdż skąd mam wziąć podpaski, bo wstydzę się pogadać z mamą, a pieniędzy na to nie dostaję. Dostałam odpowiedź, że trzeba się odważyć i pogadać z mamą. No cóż. Skończyło się na wykradaniu giga podpasek od mamy z pokoju, kiedy była w pracy (w łazience w domu nie było podpasek ani kosza na odpady). Wolałabym darmowe podpaski w szkole. Bleh.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Brak kosza na odpady w łazienkach to dla mnie dramat. Kiedyś w domach mało kto miał, przynajmniej w moim otoczeniu. Pamiętam jak kiedyś byłam na jakimś rodzinnym spędzie u ciotki i miałam okres. Miałam wtedy może jakieś 15 lat. Nie było kosza w łazience i popitalałam z tym zawiniątkiem po całej chałupie i mega niekomfortowo się czułam



Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
O, to też, ze zwykłego podcierania się po siku robi się nagle krwawa jatka i przedsięwzięcie
No i do tego ogromne ilości śmieci (tamponów też to w sumie dotyczy, ale jednak jest tego mniej niż przy podpaskach).

Najlepiej jeszcze jak robisz siku nie u siebie i nie mam papieru. Raz miałam taką sytuację, torebki nie miałam przy sobie i nie wiedziałam co mam zrobić z tym glutem krwi
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 11:57   #3494
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość


Najlepiej jeszcze jak robisz siku nie u siebie i nie mam papieru. Raz miałam taką sytuację, torebki nie miałam przy sobie i nie wiedziałam co mam zrobić z tym glutem krwi
O jezu tak przy kubeczku glutki też są problematyczne, ale na szczęście opróżniam go tylko dwa razy na dobę, w domu, często pod prysznicem.
Przy podpaskach wydaje się jakby tej krwi było 10 razy więcej, niż jest w rzeczywistości.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:04   #3495
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Biorę tabletki jednoskładnikowe i dziękuję za nie naukowcom, którzy je wynaleźli, bo mogę pomijać tabletki placebo i nie mieć okresu. Odkąd pamiętam miałam bardzo obfite, siedmiodniowe miesiączki i wydawałam miesięcznie małą fortunę na tampony ob super plus i nocne tampony/podpaski. Później okazało się, że tampony powodują u mnie podrażnienia i nie mogę ich stosować, a powrotu do podpasek sobie nie wyobrażam. Teraz płacę 36 zł/msc za opakowanie tabsów, w końcu nie mam problemów z żelazem i hemoglobiną i życie serio stało się dużo lżejsze bez balastu w postaci okresu.

Następne w kolejce do pozbycia się na stałe są włosy na nogach, bikini i pod pachami. Czekam, aż dostanę zielone światło od dermatolożki i zaczynam serię depilacji laserowej
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:05   #3496
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;88890264]A nawet jak się podejmują to może się nie okazać to takie łatwe. Jestem świeżo po założeniu i to było straszne, ból prawie nie do wytrzymania, bo był problem z przeciśnięciem - mimo środków przeciwbólowych, okresu i jakiegoś rozwieracza szyjki jest tylko na 3 lata, bo większa by się nie zmieściła, więc w przeliczeniu już wychodzi prawie 45zł miesięcznie.[/QUOTE]

No to faktycznie średni interes, szczerze mówiąc. Ogólnie to my kobiety mamy przerąbane
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:06   #3497
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;88890264]A nawet jak się podejmują to może się nie okazać to takie łatwe. Jestem świeżo po założeniu i to było straszne, ból prawie nie do wytrzymania, bo był problem z przeciśnięciem - mimo środków przeciwbólowych, okresu i jakiegoś rozwieracza szyjki jest tylko na 3 lata, bo większa by się nie zmieściła, więc w przeliczeniu już wychodzi prawie 45zł miesięcznie.[/QUOTE]
O rany, no to właśnie mnie zniechęciłaś... Zastanawiałam się nad spiralą, ale czytałam kiedyś, że nieródkom nie chcą zakładać, potem gdzieś czytałam, że teraz zakładają. Ale mnie w ogóle zwykłe wkładanie wziernika czy cytologia boli, rozszerzanie szyjki macicy, brrr.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:08   #3498
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja polecam tampony z aplikatorem. Komfort zakładania nieporównywalny, zwłaszcza przy zmianie gdy śluzówka jest wysuszona na wiór. Tylko, ze nieekologiczne. Kiedyś były te aplikatory z impregnowanej tektury ale teraz chyba tylko plastikowe.


Rozważałam wkładkę hormonalną ale to loteria, u części kobiet okres zanika ale u części jest i to nieregularnie - nie znasz dnia ani godziny. Ja tak miałam przy krążku - po pewnym czasie niemalże ciągłe krwawienie.
Partner proponuje wazektomię, sama rozważałam sterylizację ale w sumie po co jak i tak planuję żreć hormony do menopauzy żeby nie mieć okresu właśnie.
To ja zdecydowanie wole bez i nie rozumiem tego aplikatora.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:09   #3499
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja też nie przepadam za tamponami. Aplikacja w małej, ciasnej kabinie, brrr. Czasami używam, ale jakoś z podpaską mi lepiej. Kompletnie jej nie czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja czuje. W ogole jakbym w pieluszcze byla a nosiłam te cieniutkie. Poza tym mam tak, że jak mam coś mokrego w majtach to chce mi się ciagle siku plus robia mi sie odparzenia plus zapach, eee dla mnie okropne. Odkad uzywam tamponow (10 lat) to od 3 dnia zapominam, że mam okres.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-07, 12:12   #3500
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Co do tamponów to zdarzyło Wam się, że sznureczek się urwał ?
To mój odwieczny strach
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:13   #3501
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Biorę tabletki jednoskładnikowe i dziękuję za nie naukowcom, którzy je wynaleźli, bo mogę pomijać tabletki placebo i nie mieć okresu. Odkąd pamiętam miałam bardzo obfite, siedmiodniowe miesiączki i wydawałam miesięcznie małą fortunę na tampony ob super plus i nocne tampony/podpaski. Później okazało się, że tampony powodują u mnie podrażnienia i nie mogę ich stosować, a powrotu do podpasek sobie nie wyobrażam. Teraz płacę 36 zł/msc za opakowanie tabsów, w końcu nie mam problemów z żelazem i hemoglobiną i życie serio stało się dużo lżejsze bez balastu w postaci okresu.

Następne w kolejce do pozbycia się na stałe są włosy na nogach, bikini i pod pachami. Czekam, aż dostanę zielone światło od dermatolożki i zaczynam serię depilacji laserowej
Też brałam w ten sposób tabletki jednoskładnikowe, tylko że nie miałam w ogóle libido. U mnie one są za darmo, ubezpieczenie zdrowotne je pokrywa. Teraz też zastanawiam się nad spiralą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:16   #3502
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Co do tamponów to zdarzyło Wam się, że sznureczek się urwał ?
To mój odwieczny strach
Nawet jakby się urwał, to przecież nie koniec świata kubeczek nie ma żadnego sznureczka, a da się go normalnie wyciągnąć. Pochwa to nie czarna dziura
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:18   #3503
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Co do tamponów to zdarzyło Wam się, że sznureczek się urwał ?
To mój odwieczny strach
Sznureczek się nie urwał, ale raz w życiu włożyłam tak, że sznureczek też znalazł się w środku (nie wiem co za magia została przeze mnie wykonana ) i się trochę namęczyłam.


Dla mnie pigułki są mega. Bo i libido nadal duże i okresy bardziej skąpe i samopoczucie lepsze, ale póki sama to nie ma sensu mimo wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:20   #3504
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Tak swoją drogą - ja nigdy nie miałam kosza w łazience i nadal nie mam.
A co do tabletek, to chętnie bym do nich wróciła, ale jak wcześniej brałam, to libido miałam zerowe.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:22   #3505
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - ja nigdy nie miałam kosza w łazience i nadal nie mam.
A co do tabletek, to chętnie bym do nich wróciła, ale jak wcześniej brałam, to libido miałam zerowe.

A miewasz gości? Bo jak tak, to polecam postawić, bo brak jest czasem dość kłopotliwy
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:26   #3506
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A miewasz gości? Bo jak tak, to polecam postawić, bo brak jest czasem dość kłopotliwy
Nie mam gdzie
Ja w sumie dziwię się tym problemom z "paradowaniem z zawiniątkiem przez całe mieszkanie". Kuchnia i łazienka są najczęściej umiejscowione tak, że nie przechodzi się przez całe mieszkanie, podpaska mieści się w dłoni, tym bardziej tampon (nawet owinięty w kawałek papieru). Dla mnie to naturalna sprawa, że ktoś może mieć okres i nie widzę powodu do skrępowania.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:31   #3507
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To ja zdecydowanie wole bez i nie rozumiem tego aplikatora.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie próbowałam używać aplikatora, bo szczerze mówiąc też nie widzę potrzeby i nie rozumiem, w jaki sposób miałby mi coś ułatwić.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - ja nigdy nie miałam kosza w łazience i nadal nie mam.
A co do tabletek, to chętnie bym do nich wróciła, ale jak wcześniej brałam, to libido miałam zerowe.
Ja też nie mam.

Ale gości mam rzadko.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie mam gdzie
Ja w sumie dziwię się tym problemom z "paradowaniem z zawiniątkiem przez całe mieszkanie". Kuchnia i łazienka są najczęściej umiejscowione tak, że nie przechodzi się przez całe mieszkanie, podpaska mieści się w dłoni, tym bardziej tampon (nawet owinięty w kawałek papieru). Dla mnie to naturalna sprawa, że ktoś może mieć okres i nie widzę powodu do skrępowania.
Mnie się najczęściej zdarza musieć wymienić tampon czy podpaskę u rodziców, rodzeństwa czy bliższej koleżanki i wtedy nie widzę problemu z pójściem z tym do kosza.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:32   #3508
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie mam gdzie
Ja w sumie dziwię się tym problemom z "paradowaniem z zawiniątkiem przez całe mieszkanie". Kuchnia i łazienka są najczęściej umiejscowione tak, że nie przechodzi się przez całe mieszkanie, podpaska mieści się w dłoni, tym bardziej tampon (nawet owinięty w kawałek papieru). Dla mnie to naturalna sprawa, że ktoś może mieć okres i nie widzę powodu do skrępowania.

Dla mnie teraz też nie jest to jakiś powód do skrępowania, ale jak miałam te 15 lat to był. Dla mnie jest wygodniej wyrzucić od razu i umyć ręce niż iść do kosza do kuchni. Jak idę się kąpać to już w ogóle. Wyrzucam i po kłopocie, a tak to czasem można zapomnieć
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:35   #3509
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Mnie jest wszystko jedno, czy używam podpasek, czy tamponów, ale częściej sięgam po podpaski. Moje okresy nie są problematyczne, tylko pierwszego dnia trochę boli mnie brzuch, ale funkcjonuję całkowicie normalnie. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym miała wtedy poważne problemy, bo do tabletek na pewno już bym nie wróciła, spirala też raczej nie jest dla mnie
Dla mnie kosz w łazience to mus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 12:49   #3510
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Owszem dla Ciebie. Ilość hormonu jest drastycznie mniejsza.

Musiałam brac tabletki leczniczo, już po ponad pół roku byłam dosłownie wrakiem człowieka, libido na poziomie 0. 10 lat bym nie wytrzymała, głownie psychicznie.

Założyłam spiralę w ostatnim krwawieniu z odstawienia i wszelkie skutki uboczne tabletek się cofnęły, a krwawień praktycznie nie mam. Większość kobiet w ogóle ich nie ma na spirali hormonalnej.
Poczytam [1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;88890264]A nawet jak się podejmują to może się nie okazać to takie łatwe. Jestem świeżo po założeniu i to było straszne, ból prawie nie do wytrzymania, bo był problem z przeciśnięciem - mimo środków przeciwbólowych, okresu i jakiegoś rozwieracza szyjki jest tylko na 3 lata, bo większa by się nie zmieściła, więc w przeliczeniu już wychodzi prawie 45zł miesięcznie.[/QUOTE]...choć to mnie zniechęciło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.