Nie rozumiem fenomenu... - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-10-21, 14:54   #4981
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88958457]Troche sledzika nie jest zle, np. takiego po kaszubsku albo szuba.
Ale zazwyczaj tych sledzi jest kilka roznych i nie wszystkie smaczne. No mi sie przynajmniej kojarza swieta ze sledziami. + karp, ktory jest ryba bez sensu, pelna osci, niesmaczna.[/QUOTE]Ja lubię śledzie, karpia kocham, ale u mnie na szczęście na wigilii są też inne potrawy. Pierogi z grzybami i kapustą, gotowane grzybki, kutia, racuchy z makiem, faszerowane jajka, ojesu! 🤤 Już nie mogę się doczekać, tym bardziej, że w tym roku akurat na święta przechodziliśmy covid więc te święta były takie zupełnie byle jakie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 14:56   #4982
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88958457]Troche sledzika nie jest zle, np. takiego po kaszubsku albo szuba.
Ale zazwyczaj tych sledzi jest kilka roznych i nie wszystkie smaczne. No mi sie przynajmniej kojarza swieta ze sledziami. + karp, ktory jest ryba bez sensu, pelna osci, niesmaczna.[/QUOTE]

to mocno zależy od regionu. u mojej rodziny (bliższej i dalszej) i rodziny męża NIGDY nie ma śledzi - i wg dziadków nigdy nie było. u nas dorsz (bo nie lubimy karpia) i męża karp (bo uwielbiają karpia) i tyle z ryb na te święta

na Wielkanoc za to śledzie są obowiązkowe. śledzie i jajka w każdej postaci

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-21 o 14:59
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 15:11   #4983
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja lubię śledzie, karpia kocham, ale u mnie na szczęście na wigilii są też inne potrawy. Pierogi z grzybami i kapustą, gotowane grzybki, kutia, racuchy z makiem, faszerowane jajka, ojesu! 🤤 Już nie mogę się doczekać, tym bardziej, że w tym roku akurat na święta przechodziliśmy covid więc te święta były takie zupełnie byle jakie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest barszcz z uszkami lub pasztecikami LUB zupa owocowa, karp, salatka warzywna, pierogi, groch z kapusta, sledz na 1000 sposobow, kutia (to przepis babci urodzonej na kresach), bywa kulebiak... aaa i ryba po grecku (to jest akurat pyszne), makielki...
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 15:18   #4984
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Te dane dotyczące wesel na kredyt mogą być też zaniżone, bo niekoniecznie to para młoda pożyczkę bierze. Często robią to rodzice, którzy biorą na siebie część lub nawet wszystkie koszty, bo jak same zauważyłyście - ta tradycja wyprawiania wesel przez rodziców jest wciąż żywa.

Sama znam takie przypadki, że rodzice brali pożyczkę i to oni ją spłacali, więc niby para się nie zapożyczała, ale jednak wesele na kredyt zorganizowane było.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 15:36   #4985
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88958512]Te dane dotyczące wesel na kredyt mogą być też zaniżone, bo niekoniecznie to para młoda pożyczkę bierze. Często robią to rodzice, którzy biorą na siebie część lub nawet wszystkie koszty, bo jak same zauważyłyście - ta tradycja wyprawiania wesel przez rodziców jest wciąż żywa.

Sama znam takie przypadki, że rodzice brali pożyczkę i to oni ją spłacali, więc niby para się nie zapożyczała, ale jednak wesele na kredyt zorganizowane było.[/QUOTE]

Też znam takie przypadki. Chociaż być może nie bez związku jest fakt, że ślub i wesele "musiały " być w przyspieszonym tempie z powodu ciąży a młodzi by kredytu nie dostali.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 15:44   #4986
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
OLX przygotowuje raporty i analizy KLIK.
Fakt, że nie jest to źródło najwyższych lotów, zwłaszcza że to tylko cytat.
nie wiedziałam, że olx prowadzi badania rynku
w sumie ciekawe jak z rzetelnością i wiarygodnością tego. "raport olx" nie brzmi zbyt poważnie, ale w sumie kto tam wie, może to realne dane

szkoda, że wyszukiwarka na tej stronie nie znajduje tego raportu na którym opiera się artykuł. zaciekawiło mnie gdzie pożycza pieniądze te zaginione 4 %

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-21 o 15:46
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 16:49   #4987
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiedziałam, że olx prowadzi badania rynku
w sumie ciekawe jak z rzetelnością i wiarygodnością tego. "raport olx" nie brzmi zbyt poważnie, ale w sumie kto tam wie, może to realne dane

szkoda, że wyszukiwarka na tej stronie nie znajduje tego raportu na którym opiera się artykuł. zaciekawiło mnie gdzie pożycza pieniądze te zaginione 4 %
od gangsterów
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-21, 17:00   #4988
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88958618]od gangsterów [/QUOTE]

Też tak pomyślałam albo "nie chcę odpowiadać na to pytanie ".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 18:49   #4989
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Porównywanie wesel polskich z holenderskimi jest według mnie zupełnie bezsensu. Wywodzimy się z zupełnie innych kultur. Oczepiny to stary zwyczaj sięgający czasów słowiańskich, szkoda tylko, że ewoluował do przaśnych zabaw przy akompaniamencie disco polo

Cytat:
Oczepiny to bardzo stara weselna tradycja, do dziś traktowana jako punkt kulminacyjny imprezy. Jej korzenie sięgają czasów słowiańskich. Nazwa wzięła się od czepca, czyli nakrycia głowy, które nosiły zamężne kobiety uczestniczące w weselu. Prawo do założenia wianka miała tylko Panna Młoda.

O północy młoda mężatka była wyprowadzana do sąsiedniej izby. Wówczas goście weselni śpiewali tradycyjną przyśpiewkę ludową „Oj, chmielu, chmielu...”. Po powrocie do głównej izby druhny zdejmowały wianek z głowy Panny Młodej i skracały jej włosy. Był to symbol przejścia z okresu panieńskiego do roli żony. Następnie mężatki zakładały na głowę Panny Młodej czepiec, który zwykle był prezentem od matki chrzestnej.
Czepiec następnie trafiał w ręce starościny, która wykonując znak krzyża błogosławiła małżeństwu. Było to symboliczne ukoronowanie zaślubin.

Oczepiny były także pretekstem do szalonej zabawy. Jedna z najpopularniejszych zabaw polegała na tym, że Panna Młoda zrzucała czepiec z głowy i deptała go, aby następnie założyć męski kapelusz – był to symboliczny bunt przeciwko kulturze patriarchatu. W tym czasie mężatki goniły ją po sali próbując ponownie nałożyć jej czepiec.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 19:03   #4990
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Oczepiny były także pretekstem do szalonej zabawy. Jedna z najpopularniejszych zabaw polegała na tym, że Panna Młoda zrzucała czepiec z głowy i deptała go, aby następnie założyć męski kapelusz – był to symboliczny bunt przeciwko kulturze patriarchatu. W tym czasie mężatki goniły ją po sali próbując ponownie nałożyć jej czepiec.
jaka supcio zabawa, boki zrywać.


Cytat:
O północy młoda mężatka była wyprowadzana do sąsiedniej izby. Wówczas goście weselni śpiewali tradycyjną przyśpiewkę ludową „Oj, chmielu, chmielu...”. Po powrocie do głównej izby druhny zdejmowały wianek z głowy Panny Młodej i skracały jej włosy. Był to symbol przejścia z okresu panieńskiego do roli żony. Następnie mężatki zakładały na głowę Panny Młodej czepiec, który zwykle był prezentem od matki chrzestnej.
okropny zwyczaj i obrzydliwe wymuszanie, nieważne czy dziewczyna chciała mieć ścięte włosy czy nie, musiała bo reszta ludzi ze wsi kazała.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 19:15   #4991
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jaka supcio zabawa, boki zrywać.


okropny zwyczaj i obrzydliwe wymuszanie, nieważne czy dziewczyna chciała mieć ścięte włosy czy nie, musiała bo reszta ludzi ze wsi kazała.
Myślę że to mały pikuś przy tym, jak dawniej wyglądało wyjście za mąż, czyli młoda dziewczyna swatana z jakimś starym chłopem ze wsi.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-21, 19:21   #4992
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jaka supcio zabawa, boki zrywać.


okropny zwyczaj i obrzydliwe wymuszanie, nieważne czy dziewczyna chciała mieć ścięte włosy czy nie, musiała bo reszta ludzi ze wsi kazała.

One to odbierały inaczej, warkocze nosiły panny, krótkie włosy były symbolem statusu, raczej powodem do dumy (mężatki miały więcej wolności niż panny). Były jednak zapewne i buntownicze jednostki na przestrzeni wieków jak np. Jagna Borynowa, która nie pozwoliła sobie obciąć warkoczy Wiele starosłowiańskich obyczajów przetrwało do dziś ale ich nie dostrzegamy bo tak są dla nas oczywiste. A te oczepiny poszły w dość żenującym kierunku, to fakt. A może właśnie zawsze takie były, tylko my patrzymy na to z perspektywy ludzi XXI wieku, którzy więcej widzieli i więcej wiedzą i inne rzeczy uważają za atrakcyjne?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 21:00   #4993
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88958095]Przy Indiach polskie wesela to super skromne uroczystości
[/QUOTE]

To zależy o czym mówimy, bo jeśli o menu, to jest bardzo skromne. Moja koleżanka była na takim weselu i owszem jest rozmach w kreacjach, liczbie gości (około 700 osób), ale kulinarnie nie: była zupa w maleńkich miseczkach (bardziej, jak polewka), orzeszki i trochę suszonych owoców plus herbata.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 21:48   #4994
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Zazwyczaj wychodzi sztywno, na spinie, widać że młodzi się stresują, no i w przypadku większości ludzi te układy są generalnie mało efektowne.

No bo żeby dobrze zatańczyć, to trzeba ostro ćwiczyć.


A takie układy pierwszego tańca to zwykle tylko kroki, ale brak postawy i ramy, odpowiedniego ruchu bioder, czy nawet odpowiedniego chodzenia.


I to w sumie niczyja wina, nie da się tańczyć porządnie po 10 godzinach nauki, bo nie panujesz nad ciałem, po prostu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-21, 22:22   #4995
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Pamiętam jak przed studniówką uczyliśmy się walca wiedeńskiego - no sama tańczę bez problemu, w parze ni chu chu, non stop się deptaliśmy
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 08:56   #4996
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Haha
No niektórzy mają taką alergię na okołoślubne tematy, że nawet to, że kolczyki, które założyłam na swój ślub i wesele, nazwałam ślubnymi, zostało wyłapane i wykpione.
Mam tylko nadzieję, że jeśli chodzi o moje wesele, osoby które nie chciały korzystać z zapewnionych przez nas udogodnień i rozrywek, albo nie przyszły na nasze wesele, albo były i po prostu nie korzystały, i że nie znalazły się w tym gronie takie fałszywe osoby, które były, jadły i piły i teraz głoszą na lewo i prawo, jaka to straszna wiocha była, bo, olaboga! w podziękowaniu daliśmy rodzicom koszyk z ulubionymi alkoholami i słodyczami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gdzie Ty tu widzisz alergię? Piszemy po prostu o rzeczach które nam się nie podobają. Ja nic nie głoszę na prawo i lewo. Moi znajomi wiedzą jakie mam podejście.


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie muszą i wiele osób tego nie robi (wbrew temu co się na wizażu uważa ). ale dlaczego w zasadzie mieliby tego nie robić, jeśli czują taką potrzebę? gość nie jest w żaden sposób zaangażowany, może wyjść jeśli go to żenuje.

o ile jeszcze rozumiem problem w zabawach, oczepinach czy nawet muzyce, bo istnieją ludzie nachalni, co będą wyciągać na siłę, a i ciężko siedzieć kilka godzin w głośniej znienawidzonej muzyce.
to nie bardzo rozumiem co komu przeszkadza pierwszy taniec, podziękowania czy nawet fotobudka. dwa pierwsze to aktywności w których nie trzeba brać udziału, to jest dla pary młodej. fotobudki używać też nie. to takie trochę narzekanie dla narzekania

Ale tu nikt nie narzeka Piszemy co nam się nie podoba i co uważamy za zbędne. No chyba można wyrazić swoją opinię ?



Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że nie trzeba potem nic mówić? Nie trzeba ani krytykować, ani chwalić, można się pożegnać, wyjść i tyle. Można nawet rozluźnić kontakt, jeśli to było tak wielce żenujące.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W ogóle można o niczym nie dyskutować i zamknąć wizaż



Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak i tak
generalnie to z płaceniem jest podobnie jak w Polsce. kiedyś standardem było, że finansowali je rodzice, teraz często młodzi odkładają na nie sami.
z kredytami to trudno mi powiedzieć - nigdy w życiu, poza wizażem, nie spotkałam się w realu aby ktoś brał kredyt na wesele. nigdy. więc nie wiem na ile to popularne rozwiązanie, a na ile urban legend.
niemniej jednak amerykanie 'lubią' kredyty więc kredyt na wesele to by mnie nie zdziwił

Ja się tylko raz z czymś takim spotkałam. Młodzi wzięli jakieś 20k kredytu i spłacili po weseli z kopert.


Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No ale tak serio, co komu może przeszkadzać w tym, że w którymś momencie wesela młodzi wręczają coś rodzicom? Trwa to przecież 5 minut, goście w tym czasie zazwyczaj jedzą i czasami niektórzy nawet nie ogarniają, że coś się dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nikomu to nie przeszkadza. Po prostu niektórzy uważają to za zbędne jak się nie ma dobrych relacji z rodzicami i robi się tylko dlatego bo inn tak robią.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 09:31   #4997
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale tu nikt nie narzeka Piszemy co nam się nie podoba i co uważamy za zbędne. No chyba można wyrazić swoją opinię ?
no a ja chyba też mogę wyrazić swoją opinię :P: czy nie może jednak nie mogę, bo akceptowane jest tylko przyklaskiwanie innym?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 09:39   #4998
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no a ja chyba też mogę wyrazić swoją opinię :P: czy nie może jednak nie mogę, bo akceptowane jest tylko przyklaskiwanie innym?

Możesz. Jak ktoś lubi disco polo, zabawy z pod tekstem, wyuczone układy to ok, tylko nie rozumiem dlaczego jak ktoś pisze, że mu się to nie podoba to zaraz jest gadanie, że narzeka, że jest fałszywy i obgaduje i że ma alergię na wesela Ja wesela lubię, ale są elementy, których nie rozumiem i które mi się nie podobają i tyle
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 09:41   #4999
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no a ja chyba też mogę wyrazić swoją opinię :P: czy nie może jednak nie mogę, bo akceptowane jest tylko przyklaskiwanie innym?
Po prostu czepianie się opinii ludzi i atakowanie ich za rzekome narzekactwo w wątku z założenia nastawionym na komentowanie (i to raczej negatywne; patrz tytuł Nie rozumiem fenomenu..., a nie Rozumiem fenomen czy Rzeczy, które lubi Mada, więc inni też powinni) jest idiotyczne.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-22, 09:46   #5000
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88959381]Po prostu czepianie się opinii ludzi i atakowanie ich za rzekome narzekactwo w wątku z założenia nastawionym na komentowanie (i to raczej negatywne; patrz tytuł Nie rozumiem fenomenu..., a nie Rozumiem fenomen czy Rzeczy, które lubi Mada, więc inni też powinni) jest idiotyczne. [/QUOTE]

Nie pierwszy raz, nie tylko w tym watku i nie tylko ty zwrocilas na to uwage
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 09:47   #5001
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No bo żeby dobrze zatańczyć, to trzeba ostro ćwiczyć.


A takie układy pierwszego tańca to zwykle tylko kroki, ale brak postawy i ramy, odpowiedniego ruchu bioder, czy nawet odpowiedniego chodzenia.


I to w sumie niczyja wina, nie da się tańczyć porządnie po 10 godzinach nauki, bo nie panujesz nad ciałem, po prostu.
My na naszym PRZYJĘCIU (xddd) nie ćwiczyliśmy wcale, oboje nie umiemy tańczyć, nawet takiego 2:1. Więc przed pierwszym tańcem (ale serio, z 10 min przed) po prostu zrobiliśmy takie coś na wzór walca wiedeńskiego, więc tak tylko się bujalismy i na refren był obrót xd i uważam, że u nas wyszło fajnie, naturalnie, i wolę taki taniec niż jakiś sztywny, kiedy młodzi się skupiają na krokach, a nie na sobie.
Za to piękne układy widywałam u osób, które tańczyły wiele lat, a nie pół roku przed ślubem.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 09:50   #5002
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Porównywanie wesel polskich z holenderskimi jest według mnie zupełnie bezsensu. Wywodzimy się z zupełnie innych kultur. Oczepiny to stary zwyczaj sięgający czasów słowiańskich, szkoda tylko, że ewoluował do przaśnych zabaw przy akompaniamencie disco polo
eee eale kto porownywal? Ja sama napisalam, ze w NL nie ma tradycji wesel z tancami, pieciem, zabawami itd.. do bialego rana. W Polsce taka tradycja jest i jak widac po komentarzach w watku, ma sie calkiem dobrze.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 10:02   #5003
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Możesz. Jak ktoś lubi disco polo, zabawy z pod tekstem, wyuczone układy to ok, tylko nie rozumiem dlaczego jak ktoś pisze, że mu się to nie podoba to zaraz jest gadanie, że narzeka, że jest fałszywy i obgaduje i że ma alergię na wesela Ja wesela lubię, ale są elementy, których nie rozumiem i które mi się nie podobają i tyle
bo oprócz tego były jeszcze teksty o cyrkach i szopkach.

myślę, że widzisz różnicę między
"nie podobają mi się zabawy z podtekstem"
a
"każde wesele na którym byłam to cyrk i robinie szopki"
Edit: a w zasadzie miałam na myśli "każde wesele w polsce to cyrk i robinie szopki"


no i zasadniczo nie rozumiem problemu. część osób nie rozumie fenomenu pierwszego tańca i podziękowań dla rodziców, reszta nie rozumie w czym pierwszy taniec i podziękowania dla rodziców przeszkadzają gościowi.
dlaczego pierwszy brak zrozumienia jest ok, a drugi już jest taki zły?

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88959381]Po prostu czepianie się opinii ludzi i atakowanie ich za rzekome narzekactwo w wątku z założenia nastawionym na komentowanie (i to raczej negatywne; patrz tytuł Nie rozumiem fenomenu..., a nie Rozumiem fenomen czy Rzeczy, które lubi Mada, więc inni też powinni) jest idiotyczne. [/QUOTE]

yhmmm... jakie atakowanie? wyrażenie zdziwienia czyjąś opinią to atakowanie?

i znowu... w skoro wątek jest z założenia nastawiony na negatywne komentowanie, to dlaczego 'zabraniane' mi jest negatywnie komentować? Ty negatywnie skomentowałaś wesela - masz prawo, nikt Ci tego nie zabronił. ja negatywnie skomentowałam taką postawę - chyba też mam prawo?


rozumiem, że jak ktoś ma odwrotne zdanie to już się wypowiadać w tym wątku nie powinien?

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-22 o 10:08 Powód: literówka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 10:04   #5004
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bo oprócz tego były jeszcze teksty o cyrkach i szopkach.

myślę, że widzisz różnicę między
"nie podobają mi się zabawy z podtekstem"
a
"każde wesele na którym byłam to cyrk i robinie szopki"


no i zasadniczo nie rozumiem problemu. część osób nie rozumie fenomenu pierwszego tańca i podziękowań dla rodziców, reszta nie rozumie w tym pierwszy taniec i podziękowania dla rodziców przeszkadzają gościowi.
dlaczego pierwszy brak zrozumienia jest ok, a drugi już jest taki zły?

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------



yhmmm... jakie atakowanie? wyrażenie zdziwienia czyjąś opinią to atakowanie?

i znowu... w skoro wątek jest z założenia nastawiony na negatywne komentowanie, to dlaczego 'zabranianie' mi jest negatywnie komentować? Ty negatywnie skomentowałaś wesela - masz prawo, nikt Ci tego nie zabronił. ja negatywnie skomentowałam taką postawę - chyba też mam prawo?
Bardzo się zgadzam.
A najlepsze, że ja nawet nie lubię wesel. Tylko po prostu mnie drażni narracja, że to szopka, żenada i tak dalej, bo wcale tak być nie musi i co więcej, zwykle nie jest.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 10:04   #5005
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
W ogóle można o niczym nie dyskutować i zamknąć wizaż
Tak najlepiej. Trochę na zasadzie "o zmarłym mówi się dobrze albo wcale".

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bo oprócz tego były jeszcze teksty o cyrkach i szopkach.

myślę, że widzisz różnicę między
"nie podobają mi się zabawy z podtekstem"
a
"każde wesele na którym byłam to cyrk i robinie szopki"
?
Ja nie widzę. Widziałabym, gdyby drugie zdanie brzmiało "każde wesele to cyrk i robienie szopki ".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 10:09   #5006
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak najlepiej. Trochę na zasadzie "o zmarłym mówi się dobrze albo wcale".



Ja nie widzę. Widziałabym, gdyby drugie zdanie brzmiało "każde wesele to cyrk i robienie szopki ".
to w zasadzie miałam na myśli, w zasadzie to nawet z podkreśleniem na Polskę "każde wesele w Polsce to cyrk i robienie szopki"
pisząc na szybko pomieszałam tam dwie myśli
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 11:19   #5007
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bo oprócz tego były jeszcze teksty o cyrkach i szopkach.

myślę, że widzisz różnicę między
"nie podobają mi się zabawy z podtekstem"
a
"każde wesele na którym byłam to cyrk i robinie szopki"
Edit: a w zasadzie miałam na myśli "każde wesele w polsce to cyrk i robinie szopki"


no i zasadniczo nie rozumiem problemu. część osób nie rozumie fenomenu pierwszego tańca i podziękowań dla rodziców, reszta nie rozumie w czym pierwszy taniec i podziękowania dla rodziców przeszkadzają gościowi.
dlaczego pierwszy brak zrozumienia jest ok, a drugi już jest taki zły?

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------



yhmmm... jakie atakowanie? wyrażenie zdziwienia czyjąś opinią to atakowanie?

i znowu... w skoro wątek jest z założenia nastawiony na negatywne komentowanie, to dlaczego 'zabraniane' mi jest negatywnie komentować? Ty negatywnie skomentowałaś wesela - masz prawo, nikt Ci tego nie zabronił. ja negatywnie skomentowałam taką postawę - chyba też mam prawo?


rozumiem, że jak ktoś ma odwrotne zdanie to już się wypowiadać w tym wątku nie powinien?

Nie widzę różnicy. Jak dla kogoś wesele cyrk i szopka to luz, ja nie mam z tym problemu nawet jakbym planowała wesele robić. No każdy ma prawo do swoich odczuć i tyle. Ja się nie silę specjalnie żeby coś ubierać w ładne słowa, bo ktoś jest przewrażliwiony i wszystkim czuje się dotknięty.


I po raz kolejny napiszę - tu nikt nie powiedział, że mu podziękowania dla gości przeszkadzają. Zwyczajnie dziwi ich fenomen, że zawsze muszą być nawet jak rodzice przy weselu nie pomagali albo ma się z nimi średnie relacje.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 11:22   #5008
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Ja tam nie uwazam wesel w Polsce za jakichs bardzo zlych. Lubie disco polo od czasu do czasu, jedzenie jest smaczne... Po prostu widzialam wielokrotnie ludzi, ktorzy sie zakredytowali na wesele zeby miec impreze z pompa i potem plakali, jak im sie budzet nie spinal. To mnie dziwi. Zwlaszcza ze mlodzi ludzie maja zazwyczaj mase innych wydatkow jak np. wklad wlasny na mieszkanie.

I jeszcze dziwi mnie jak ktos zaklada, ze goscie musza mu tyle i tyle dac do koperty, zeby im sie talerzyk zwrocil. No dla mnie to jest dziwne.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 11:59   #5009
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie widzę różnicy. Jak dla kogoś wesele cyrk i szopka to luz, ja nie mam z tym problemu nawet jakbym planowała wesele robić. No każdy ma prawo do swoich odczuć i tyle. Ja się nie silę specjalnie żeby coś ubierać w ładne słowa, bo ktoś jest przewrażliwiony i wszystkim czuje się dotknięty.


I po raz kolejny napiszę - tu nikt nie powiedział, że mu podziękowania dla gości przeszkadzają. Zwyczajnie dziwi ich fenomen, że zawsze muszą być nawet jak rodzice przy weselu nie pomagali albo ma się z nimi średnie relacje.
no i właśnie tego fenomenu nie rozumiem - to jakiś rodzaj masochizmu, żeby dobrowolnie chodzić na te straszne cyrki i szopki?
ja za cyrki i szopki uważam większość firmowych spotkań i wyjazdów integracyjnych - więc na nie nie jeżdżę. a nie z radością przyjmuję zaproszenie, a potem narzekam jak to źle nie było


już zostało napisane co najmniej kilka razy, że podziękowania dla rodziców nie zawsze są - skąd przekonanie, że zawsze muszą być? "zawsze" to mocno nacechowane słowo. uważasz, że Twoje doświadczenia (bo rozumiem, że podziękowania były na każdym weselu na jakim byłaś) to wystarczająco aby pisać, że podziękowania ZAWSZE są? zawsze czyli na każdym weselu?

ale zasadniczo są to pytania retoryczne. nie zamierzam się dalej udzielać, bo jak widać po raz kolejny retoryka na temat wesel na wizażu może być tylko jedna...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-22, 12:13   #5010
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
W ogóle można o niczym nie dyskutować i zamknąć wizaż

- jak mi się coś nie podobało to nie będę potem mówić, że to takie wyszukane było.
- ale można przecież nic nie mówić
- można zamknąć wizaż.

WTF?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-22 14:32:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.