technikum czy LO ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-03, 17:48   #1
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Question

technikum czy LO ?


hej..
jestem dumną 3-gimnazjalistką.. i nawet nie zgadniecie. nie wiem gdzie iść potem. Niby kusi, żeby do Liceum, ale.. marzymi się być architektem. Dzisiaj rozmawiałam z panem od historii i powiedzial, że lepsze będzie technikum, bo bardziej mnie przygotuje na studia na politechnice. I mnie tam ciągnie, bo tam jest faktycznie to co lubie, zawod bym od razu miala, a jakbym się nie dostala na tudia w razie czego to nie byloby tak zle az. Oczywiscie studia byc muszą
Jestem dobrą uczennicą, co roku pasek na świadectwie, nie narzekam. I tutaj jest mój problem. Bo tchnikum kojarzy mi sięz osobami, ktore się malo co uczą, ledwo co zdaly gimnazjum no i wlansie tylko tam się dostali. A ja taka nie jestem. Nie, żebym sięchwalila, ale znam sowje mozliwosci i wiem, że spokojnie moglabym isc do liceum. Tylko, że niby technikum mnie bardziej przygtuje niż po mat-fizie i tutaj się zgadzam
No ale kurcze.. skoro techikum jest takie genialne, to czemu wszyscy chodzą do LO?
Co wy o tym myślicie? Czy technikum to pośmiewisko? Bo boje si, że bedzie, że taka dobra bylam, a do technikum sie dostalam..
Błagam, zostalo mi jakby nei patrzec niewiele czasu na zastanowienie się
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:52   #2
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: technikum czy LO ?

mi tez sie technikum kojarzy z osobami, ktore sie gorzej ucza, ale to pewnie daltego, ze mieszkam w malym miescie, gdzie technika sa raczej dla tych slabszych. tzn. nie ida tam osoby ze swiadectwem z paskiem itd.

ale slyszalam, ze w wiekszych miastach w technikum jest podobny prog punktowy jak w dobrych liceach. u mnie jest kilkadziesiat ptk nizszy
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:59   #3
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: technikum czy LO ?

no wlasnie u mnie tez
i co ja mam biedna zrobic?
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:00   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: technikum czy LO ?

Miałam ten sam problem, poszłam do liceum.
Co do technikum, u nas w niektórych trzeba było mieć sporo punktów. A właściwie to ja bym powiedziala, ze w technikum jest trudniej, bo trzeba zdać maturę, i te egzaminy.... ale też róznie z przygotowaniem do tego, pewnie musialabyś douczyć sie w domu trochę, jeśli w klasie byliby ludzie, którzy poszli do technikum bo liczyli na niski poziom.
A dobre, ale naprawdę dobre liceum na pewno Cie przygotuje do studiowania na polibudze, nie wiem skąd jesteś, ale w Poznaniu modne są klasy akademickie - będziemy czasem mieć zajęcia z profesorkami z politechniki :P
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:02   #5
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: technikum czy LO ?

technikum dla osob, ktore sie nie uczą ??? nic bardziej mylnego... Po technikum ma sie odrazu zawód i wtedy łatwiej znalesc prace niz po samym ogólniaku. I oczywiscie potem mozna isc normalnie na studia. technikum nie jest w niczym gorsze od liceum. moim zdaniem nawet lepsze. masz wtedy juz chociaz tytuł dajmy na to technik hotelarz. a po liceum nie masz nic. ale to raczej kwestia idywidualnna....
__________________

Edytowane przez mundziolek
Czas edycji: 2008-09-03 o 18:03 Powód: błąd
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:02   #6
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: technikum czy LO ?

Studiuje na Politechnice.

Bylam w LO w klasie humanistycznej.
Na te uczelnie zdecydowalam sie w 3 klasie LO, jakos wtedy /1 rocznik nowej matury/ zdecydowalam sie na zdawanie matmy na maturze .
I jakos sobie radze, na pewno nie gorzej niz osoby po technikum.
Chociaz takich jest sporo.

Szlabym do LO, szybciej skonczysz, a na studiach wszytskiego z zawodem zwiazanego bedziesz sie uczyc od podtaw [wiadomo, ze matmy nie zaczniecie od 2+2]. Ale spokojnie sobie poradzisz.

Mam wielu znajomych z architektury i z nich chyba wszyscy po LO sa, nie jestem pewna co do jednej osoby.

A z tym technikum to i mi zapewne nieslusznie (!) ale sie kojarzy tak jak Wam -na pewno nie jest latwo i ma sie jakis tam zawod, ale umowmy sie lepiej isc na studia, niz konczyc na technikum. Wiec nie wiem, po co bylby mi tytul, jak i tak dfo pracy nie ide tylko na studia...

Wiem, ze u nas zdawalo sie egz. z rysunku, ale jak masz talent+kursy przygotowawcze+oczywiscie dobrze zdana matura /szczegolnie z matmy, ale nie wiem, czy tylko/ wystarcza.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2008-09-03 o 19:48 Powód: literówka
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:03   #7
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: technikum czy LO ?

Było
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ceum+technikum
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 18:04   #8
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: technikum czy LO ?

Taka jest prawda, w obecnych czasach technika przepełnione sa słabszymi, bez większych ambicji uczniami. W większości z nich prób punktowy jest niski a uczniowie raczej nie myślą o dobrzym przygotowaniu do zawodu bądź przyszłych studiów. Oczywiście to czy się dostaniesz na studia zależy tylko od Ciebie ale jeśli interesuje Cię renoma techników to one takowej nie mają. Podejrzewam jednak, że Twój pan miał na myśli plastyka, w którym nauka trwa cztery lata. Ma on duży plus, gdyż nauczysz się rysunku który jest na egzaminach wstępnych. Na politechnice w moim mieście oprócz tego na architekturę brana jest pod uwagę matura z matematyki oraz z historii lub z historii sztuki. Jeśli pójdziesz do liceum to niekoniecznie na mat-fiza, możesz iść na jakiś profil z samą matmą albo z matmą i historią jeśli taki jest.

To tyle ode mnie. Życzę Ci sporo wytrwałości w tym roku, dobrze zdanego testu i dostania się do wymarzonej szkoły
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:06   #9
justina88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: TarnÓw/moje 4 ściany :]
Wiadomości: 249
Dot.: technikum czy LO ?

ja wlasnie skonczyłam technikum i wale NIE MA mniej nauki niz w liceum wiem bo mam duzo znajomych co do liceumposzli.Nie załuje mojego wyboru bo przynajmniej juz mam zawód..ale było ciezko tyle godzin ze masakraa .Na studia tez sie zapisałammam nadziej ee ze bedzie ok
__________________

STUDIA


Il y a des etats de l'ame ou l'esprit n'ecoute pas ..
justina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:34   #10
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: technikum czy LO ?

Technika dobrze przygotowuja na studia na poli ale tylko na kierunki np. Elektryczne. Niemniej poziom matmy i fizy w technikach jest slabszy a rysunek w plastyku to zupelnie inna bajka.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:44   #11
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: technikum czy LO ?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem, poszłam do liceum.
Co do technikum, u nas w niektórych trzeba było mieć sporo punktów. A właściwie to ja bym powiedziala, ze w technikum jest trudniej, bo trzeba zdać maturę, i te egzaminy.... ale też róznie z przygotowaniem do tego, pewnie musialabyś douczyć sie w domu trochę, jeśli w klasie byliby ludzie, którzy poszli do technikum bo liczyli na niski poziom.
A dobre, ale naprawdę dobre liceum na pewno Cie przygotuje do studiowania na polibudze, nie wiem skąd jesteś, ale w Poznaniu modne są klasy akademickie - będziemy czasem mieć zajęcia z profesorkami z politechniki :P
No u mnei wlasnie jest tak, ze widze ze same nieuki są mieszkam w koninie, gdzie nei ma takiego dobrego LO wlasnie.. jest niby wysoki poziom.. ale sama nie wiem.
Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
technikum dla osob, ktore sie nie uczą ??? nic bardziej mylnego... Po technikum ma sie odrazu zawód i wtedy łatwiej znalesc prace niz po samym ogólniaku. I oczywiscie potem mozna isc normalnie na studia. technikum nie jest w niczym gorsze od liceum. moim zdaniem nawet lepsze. masz wtedy juz chociaz tytuł dajmy na to technik hotelarz. a po liceum nie masz nic. ale to raczej kwestia idywidualnna....
o kurcze, no masz racje. I wlasnie dlatego mnie kusi żeby iśc do technikum. ale jak u mnie same takie nidorozwiniete dzieciaki sa w technikum? wlasnie u nas jest tak, ze jesli nie jestes w LO to jestes cienki
Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Studiuje na Politechnice.

Bylam w LO w klasie humanistycznej.
Na te uczelnie zdecydowalam sie w 3 klasie LO, jakos wtedy /1 rocznik nowej matury/ zdecydowalam sie na zdawanie matmy na maturze .
I jakos sobie radze, na pewno nie gorzej niz osoby po technikum.
Chociaz takich jest sporo.

Szlam bym do LO, szybciej skonczysz, a na studiach wszytskiego z zawodem zwiazanego bedziesz sie uczyc od podtaw [wiadomo, ze matmy nie zaczniecie od 2+2]. Ale spokojnie sobie poradzisz.

Mam wielu znajomych z architektury i z nich chyba wszyscy po LO sa, nie jestem pewna co do jednej osoby.

A z tym technikum to i mi zapewne nieslusznie (!) ale sie kojarzy tak jak Wam -na pewno nie jest latwo i ma sie jakis tam zawod, ale umowmy sie lepiej isc na studia, niz konczyc na technikum. Wiec nie wiem, po co bylby mi tytul, jak i tak dfo pracy nie ide tylko na studia...

Wiem, ze u nas zdawalo sie egz. z rysunku, ale jak masz talent+kursy przygotowawcze+oczywiscie dobrze zdana matura /szczegolnie z matmy, ale nie wiem, czy tylko/ wystarcza.
tyle, z eja po technikum chcialbym isc dalej na studia :P A na technikum mialabym tak jakby przygotowanie. a po LO nie za bardzo..
Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
Taka jest prawda, w obecnych czasach technika przepełnione sa słabszymi, bez większych ambicji uczniami. W większości z nich prób punktowy jest niski a uczniowie raczej nie myślą o dobrzym przygotowaniu do zawodu bądź przyszłych studiów. Oczywiście to czy się dostaniesz na studia zależy tylko od Ciebie ale jeśli interesuje Cię renoma techników to one takowej nie mają. Podejrzewam jednak, że Twój pan miał na myśli plastyka, w którym nauka trwa cztery lata. Ma on duży plus, gdyż nauczysz się rysunku który jest na egzaminach wstępnych. Na politechnice w moim mieście oprócz tego na architekturę brana jest pod uwagę matura z matematyki oraz z historii lub z historii sztuki. Jeśli pójdziesz do liceum to niekoniecznie na mat-fiza, możesz iść na jakiś profil z samą matmą albo z matmą i historią jeśli taki jest.

To tyle ode mnie. Życzę Ci sporo wytrwałości w tym roku, dobrze zdanego testu i dostania się do wymarzonej szkoły
za male miasto na tyle profili na mat-fizie sie konczy, jesli chodzi o cos zwiazane z matematyka. a czemu technika nie maja renomy, zeby na studia isc? a myslalam o budownictwie ;O
Cytat:
Napisane przez justina88 Pokaż wiadomość
ja wlasnie skonczyłam technikum i wale NIE MA mniej nauki niz w liceum wiem bo mam duzo znajomych co do liceumposzli.Nie załuje mojego wyboru bo przynajmniej juz mam zawód..ale było ciezko tyle godzin ze masakraa .Na studia tez sie zapisałammam nadziej ee ze bedzie ok
a powiedz, w gimnazjum dobrze sie uczylas? i jaki byl prog do technikum?
to, że ciezko to wiem, nie ma nigdy latwo

ogolnei chodzi mi o to,ze boje sie ze na technikum sie konczy, ze mnei tam niczego nie naucza i sie na studia nie dostane..
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 18:47   #12
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: technikum czy LO ?

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
A na technikum mialabym tak jakby przygotowanie. a po LO nie za bardzo..
Pytam, jakie?
Ja jestem po LO, jak pisalam i na PL studiuje.
Zadnego przygotowania nie potrzebowalam.

Zgadzam sie-przygotowanie potrzebne jest na elektryczny, mechaniczny- musisz wiedziec jak podlaczyc kabelki, ale na architekture nie powiedzialabym.
Zreszta, pisalam w poprzednim poscie.

Ja bym raczej wczesniej pomyslala o lekcjach rysunku.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:59   #13
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: technikum czy LO ?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Pytam, jakie?
Ja jestem po LO, jak pisalam i na PL studiuje.
Zadnego przygotowania nie potrzebowalam.

Zgadzam sie-przygotowanie potrzebne jest na elektryczny, mechaniczny- musisz wiedziec jak podlaczyc kabelki, ale na architekture nie powiedzialabym.
Zreszta, pisalam w poprzednim poscie.

Ja bym raczej wczesniej pomyslala o lekcjach rysunku.
cholera, mam za maly mozg na to wszystko.
ale faktycznie, tu by chodzilo tylko o rysunek.
Wiesz co? masz racje
od zawsze marzylo mi sie LO. A p otej jednej lekcji nagle pomyslalam o technikum. jak ja tak moglam?
teraz to juz nawet sie nie astanawiam, LO
dzieki dziewczyny rozwialyscie moje watpliwosci
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:23   #14
kingula05
Przyczajenie
 
Avatar kingula05
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19
GG do kingula05
Dot.: technikum czy LO ?

Ja bym na Twoim miejscu poszla do Lo... ale moze dlatego,ze sama tam chodzę... wiesz... w technikum niby jest lepiej bo uczysz siętych samych przedmiotów plus zawodowe ale musisz się liczyc z tym,ze tych przedmiotów uczysz się na dużo niższych pozmiomach do tego dochodzi nacisk na zawodowe... i egzamin zawodowy który zdasz jeżeli będziesz mieć minimum 75% jeśli tego nie zdasz 4 lata sa w plecy...
kingula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:46   #15
justina88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: TarnÓw/moje 4 ściany :]
Wiadomości: 249
Dot.: technikum czy LO ?

Cytat:
Napisane przez kingula05 Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu poszla do Lo... ale moze dlatego,ze sama tam chodzę... wiesz... w technikum niby jest lepiej bo uczysz siętych samych przedmiotów plus zawodowe ale musisz się liczyc z tym,ze tych przedmiotów uczysz się na dużo niższych pozmiomach do tego dochodzi nacisk na zawodowe... i egzamin zawodowy który zdasz jeżeli będziesz mieć minimum 75% jeśli tego nie zdasz 4 lata sa w plecy...
no z tym to ja sie zgadzam jakbym nie zdałą zawodowego to bym sobie to wypominała jescze bardzoooo długooo ..
__________________

STUDIA


Il y a des etats de l'ame ou l'esprit n'ecoute pas ..
justina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:50   #16
anulek88
Zakorzenienie
 
Avatar anulek88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Tam gdzie słychać szum fal..
Wiadomości: 8 241
Dot.: technikum czy LO ?

ja bym mimo wsyztsko poszla do LO.. architektury zdąrzys sie nauczyc na Politechnice
__________________


Pani Magister !
Szczęśliwa żona i mama




anulek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 20:02   #17
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: technikum czy LO ?

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
cholera, mam za maly mozg na to wszystko.
ale faktycznie, tu by chodzilo tylko o rysunek.
Wiesz co? masz racje
od zawsze marzylo mi sie LO. A p otej jednej lekcji nagle pomyslalam o technikum. jak ja tak moglam?
teraz to juz nawet sie nie astanawiam, LO
dzieki dziewczyny rozwialyscie moje watpliwosci
Cieszę się, że mogłam pomóc.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 22:00   #18
sadza
Raczkowanie
 
Avatar sadza
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 62
GG do sadza
Dot.: technikum czy LO ?

jestem po technikum budowlanym i właśnie siedze nad mgr z architektury Nie wiem jak teraz wygladaja technika bo ja szłam jeszcze starym trybem. Były to najlepsze lata mojej nauki. Przedmioty miałam profilowane więc nie musiałam wkuwać biologii itp, mniejszy nacisk na języki a większy na fizykę, matmę. Pracy było dużo i czasem nad kalką siedziało się po nocach. Poziom ogólnie był wysoki i trzeba było mieć coś w głowie żeby zdać. Na Politechnice tylko na początku wiedziałam więcej niż inni ale bardzo szybko to się wyrównało.

Obojętne gdzie pójdziesz na rysunek powinnaś się zapisać- co najmniej rok przed studiami.
sadza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 22:13   #19
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: technikum czy LO ?

Nie zgodzę się chyba z żadną z was.
Marudzicie na technika jakby to była przechowalnia roboli. Czuję się dotknięta, bo skończyłam technikum i wcale nie był ani poziom niższy ani średnia klasy nie odbiegała od jakiś norm.

Inna rzecz, że trzeba dobrze wybrać. Chodziłam do jednej z lepszych szkół w mieście, jako technikum najlepsze, jako średnia to tylko kilka liceów wyprzedzało. Poziom był akurat - byli ludzie startujący w olimpiadach, coś nawet zdobywali, większość szła potem na studia - kierunki różne, niekoneicznie związane z profilem szkoły, przedmioty ogólne na normalnym poziomie, zawodowe - na wysokim, regularnie na olimpiady z przedmiotów zawodowych jechało stado ludzi ze szkoły i co roku kilka, kilkanaście osób zdobywało indeksy na uczelnie.

Kwestia wyboru. Można trafić do dobrego technikum, może prestiż niższy, ale poziom dobrany, ponadto papier z tytułem technika mimo wszystko coś znaczy. Matura jest TYLKO na studia. Pracy z maturą nie ma. Tzn. takiej przyzwoitej. Można trafić do kiepskiego liceum, po którym ani studia, ani praca. Wybór nalezy do ciebie.

Poszłam po swoim technikum na studia, większość osób na roku jest po LO ale... Wcale nie wybijają się poziomem, nawet jeśli mieli średnią 6,0 w szkole. Na uczelni jest inaczej i prymus z elitarnej szkoły może nie nadawać się na studia. A ja z maturą poszłam na studia, potem dobrałam drugi kierunek, obroniłam się na obu. Na historii, którą mieliśmy w liceum może nieco okrojoną, poradziłam sobie i dawałam radę nawet lepiej od osób po LO z klas humanistycznych. Czyli chyba profil szkoły średniej nie determinuje wszystkiego?

Szkoła nie zda matury za ciebie i nie dostanie się za ciebie na studia. Tylko ty i twoja ciężka praca mogą tego dokonać. Jeśli ktoś zdecyduje się na technikum - moja rada to wybrać dobrą szkołę z renomą, bo wtedy szanse na studia nie różnią się od tych po LO.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 08:21   #20
marcia45
Zadomowienie
 
Avatar marcia45
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 513
Dot.: technikum czy LO ?

Studiuje na politechnice, jestem po LO. Wybierając szkolę nawet nie pomyślałam o technikum i nie dlatego,że uważam je za mało prestiżowe. Po prostu jestem z małego miasteczka, gdzie są tylko trzy szkoły średnie i do technikum szli ci, którzy nigdzie się nie dostali. U mnie w LO poziom moim zdaniem był niski, nigdy się szczególnie nie uczyłam, do matury przygotowywałam się sama, ale poziom w technikum był porażająco niski i to z matematyki, która powinna być jednym z piorytetowych przedmiotów (wiem bo mój były chłopak się tam uczył). Jeśli mieszkałabyś w dużym mieście, albo chciałabyś iść do szkoły średniej poza miasteczko, na pewno doradziłabym ci prestiżowe technikum ( np budownicze skoro chcesz iść na architekturę), ale nie jeśli jesteś z małego miasta i w dodatku sama piszesz, że technikum w nim ma niewysoki poziom, stanowczo odradzam. Bo jeżeli w klasie będzie niski poziom, to nauczyciel bedzie przerabial minimum i mniej wymagał, a to nie motywuje.
__________________

Tak to jest zawsze było,że za złotem goni cały świat. A ja wiem Twoja miłość -To jest skarb jedyny jaki znam


7.7.2012 godz 17
7.3.2015 moje druga miłość

Anioły nie mają przecież chandry, gorszego dnia, zmarszczek i okresu
marcia45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 15:22   #21
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: technikum czy LO ?

a ja jestem po technikum i mam technika hotelarstwa, w moim 90 tysiecznym miescie technikum ma wyzszy poziom jak 3/4 liceow. Zawsze tak bylo i bedzie.
ja mialam 25 przedmiotów, mature zdalam elegancko i uczylam sie tego samego jak wy w LO. Z tym, że moja polonistka byla wieksza kosa jak w niektorych liceach takze nie opowiadajcie glupot, ze technikum jest malo prestizowe i dla nieukow.
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:18   #22
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: technikum czy LO ?

Czyli z tego, co niektórzy piszą o technikach, wynika, że technikum nie jest gorsze od liceum, może być nawet lepsze. Ale przecież to dodatkowy rok nauki, więc jeśli autorka wątku chce iść na studia, a nie pracować od razu, to zwyczajnie bardziej jej sie opłaca dobre LO.
No i wg mnie w liceum może być ciut lepsza atmosfera, biorąc pod uwagę fakt, że są klasy ścisłe i humanistyczne, więc jest mniej więcej tyle samo dziewczyn i chłopaków, a w technikach często przynajmniej 2/3 to faceci. Wg mnie inaczej być jedną z niewielu dziewczyn w klasie (mam tak już 4 rok, i nie narzekam), ale inaczej w całej szkole... tak myślę przynajmniej :P
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:27   #23
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: technikum czy LO ?

gabs zgodze sie z Toba. Nie poszlam do technikum, bo ucze sie gorzej tylko chcialam miec zawod. I to, ze w technikum pozmiom jest nizszy to tez nie prawda, baa moze byc nawet wyzszy niz w dobrych liceach....

A Ty truzkawko skoro i tak na studia pojdziesz to proponuje LO. Rok krocej, a w technikum nie masz pewnosci czy zdalabys technika i potem moglabys sobie wypominac, ze masz rok w plecy itp
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:41   #24
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: technikum czy LO ?

proooszę Was
technikum dla tych, którzy się słabiej uczą?

wiecie, w liceum masz dajmy na to 10 przedmiotów i łatwiej z każdego wyrobić na 5
w technikum masz 10 + przedmioty zawodowe
dlatego niejednokrotnie liceum ma lepszą średnią, bo i mniej do nauki

[podręczniki są takie same zarówno do lic jak i do tech]


ja skończyłam liceum i żałuję, że nie poszłam do technikum, bo miałabym teraz przynajmniej jakiś zawód, a tak - muszę czekać aż skończę studia ...



jesli o mnie chodzi - to tak jak pisałam - wybrałabym technikum
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:41   #25
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: technikum czy LO ?

Skończyłam liceum i nie uważam zebym miała lepiej i była mądrzejsza niz osoby które skonczyly technikum. Poza tym skoro tylko 'wybitni' chodzą do liceum a do technikum 'ci gorsi' to niech 'ci wybitni' zdaja sobie 'wybitną' maturę a nie taka jak reszta szaraków z technikum ...
Czy Wy myślicie ze osoby po technikum to jakieś tumany? Przecież to ten sam program nauczania co w liceach plus dodatkowo przedmioty zawodowe, które wcale łatwe nie są (wiem bo mam znajomych którzy kończyli i przeglądałam ich książki ). Poza tym ktos, kto konczy technikum oprócz matury musi obronic prace dyplomową, więc chyba troche oleju w głowe musi miec, prawda?

Ręce opadają.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 17:17   #26
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: technikum czy LO ?

Porównujecie technika do liceum ale tak jak istnieją LO o rożnym poziomie nauczani takie są tez technika w jednych uczy się mało w innych dużo tak jest też w liceach .Nie można zaszufladkować ze w technikum są bezmózgie jetyJa byłam w technikum średnim nie trzeba było uczyć się aż tak że para leciał ale tez nie można było sobie zlewać zdałam i jestem zadowolona chociaż mam zawód .
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:10   #27
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: technikum czy LO ?

Nie zgadzam się ze technikum cię bardziej przygotuje do tego kierunku i na studia na politechnice niz LO. jakie to ma wogóle znaczenie? Pójdziesz np. do technikum chandlowego czy ekonomivznego i nijak to sie ma z architekturą.

Nie zgadzam się rówież z tym że technikum jest gorsze od Lo. W technikum jest przede wszystkim więcej nauki i jest cięzej. Jest wiele przedmiotów których w Lo nie ma, a to się równa z tym że więcej godzin lekcyjnych w ciągu dnia, dłużej siedzi się w szkole, trzeba uczyc się na bierząco aby nie zrobić sobie zbyt wiele zaległości bo tych przedmiodmiotów jest naprtawde wiele i niektóre są trudne!

Ktoś napisał ze lepiej iśc do Lo i potem na studia niż do technikum i mieć zawód bo lepsze są studia! A kto powiedział ze po technikum nie można iśc na studia? Można a nawet trzeba. mało kto zdaje te egzminy po technikum sporesztą wiadomo ze po studiach będzie łatwiej znaleść pracę niż z samym tytułem technika (czy coś takiego, nie znam się jak to jest dokłDIE z tymi tytułami po technikach bo nie chodziłam).

Jeżeli myślisz o architekturze na politechnice to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Lo o profilu mat-inf czy mat-fiz.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:35   #28
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: technikum czy LO ?

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Jeżeli myślisz o architekturze na politechnice to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Lo o profilu mat-inf czy mat-fiz.
I tutaj się zgodzę. Najlepiej przygotowuje profil związany z matematyką i fizyką.

Obecnie jestem w LO, nie dlatego, że się bardzo dobrze uczę, ale dlatego, iż wiem, że nie dałabym sobie rady w technikum. Ponieważ tam jest strasznie dużo nauki.
A dlaczego technikum kojarzy Wam się w taki sposób?
Bo teraz jest moda na Liceum Ogólnokształcące. Taka prawda.. Większość to wybiera, bo tam chodzi, tzw. elita.
Ludzie którzy, z reguły, uważają się w jakiś sposób lepsi.
No i w technikum masz od razu zawód i maturę. A według mnie to ważne. Ba, bardzo ważne.
Bo w LO zdobywa się TYLKO wiedzę ogólną. Nic konkretnego.

Jeżeli w LO wybierzesz profil humanistyczny lub biologiczny, albo inny bez fizyki i matematyki, to musisz się liczyć, że masz góra dwie lekcje fizyki tygodniowo. Więc niezbyt dobrze przygotujesz się na studia.
Zresztą, od rocznika '91 matura z matematyki jest obowiązkowa!

No i jeżeli zależy Ci na poziomie to ja, osobiście, polecałabym LO o profilu mat-fiz.
Bo lepiej być lepiej przygotowanym, i dobrze zdać maturę. W końcu wierzę, że wolałabyś iść na Uniwersytet, a nie na Prywatne.
(Z reguły na prywatne idą osoby, które średnio zdały maturę.)
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:50   #29
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: technikum czy LO ?

[quote=colds;8887123]

Jeżeli w LO wybierzesz profil humanistyczny lub biologiczny, albo inny bez fizyki i matematyki, to musisz się liczyć, że masz góra dwie lekcje fizyki tygodniowo. Więc niezbyt dobrze przygotujesz się na studia.
Zresztą, od rocznika '91 matura z matematyki jest obowiązkowa!

quote]

Rozumiem ze pisałaś to odnosząć się do autorki wątku, a ja chciałam napisac teraz do innych osób które będą miały matme obowiązkową i zamierzają ją zdac na poziomie podstawowym. Nie musicie wybierac profilu mat-coś zeby dobrze zdać matme. Na profilu matematyczym jest bardzo duzo materiału który na maturze podst. nie ma. A więc wam się to nie przyda, bez sensu uczyć sie tego co na maturze nie będzie. I to nie jest tak ze jak ktoś pojdzie na profil matematyczny to napewno sobie poradzi na podstawie i lepiej go przygotuje niz inny profil. Na innych profilach skupiają się tylko na podstawie, a tutaj jest wiele działów ciężkich! których na tej podstawie nie ma (chodziłam do mat-inf).
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:31   #30
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: technikum czy LO ?

jestem za LO
ludzie idący do szkół średnich są bardzo młodzi, uwierzcie ze wiele wam sie pozmienia w czasie tych 3 lat. Liceum daje większe mozliwosci eee że tak powiem manewrowe
i więcej czasu na rozwijanie własnych zainteresowań pozaszkolnych
a co jak pójdziecie do technikum to kto wam zagwarantuje że po 4 latach macie i maturę i dyplom? a przedmiotów 2 razy więcej, w szkole od rana do wieczora...ale co kto lubi
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.