Duży problem pogarszającej się cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-23, 00:13   #1
stellsque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Unhappy

Duży problem pogarszającej się cery


Hej Dziewczyny
Mam problem dotyczący skóry twarzy. W ostatnim czasie mimo tej samej, sprawdzonej pielęgnacji na twarzy zaczęły mi się tworzyć liczne wypryski, pojawiły się zanieczyszczone pory oraz znaczne przetłuszczanie się skóry. Problem nie ustępował, postanowiłam więc kupić kosmetyki do pielęgnacji odpowiednie do sytuacji (żel do mycia twarzy oczyszczająco-seboregulujący #WASH firmy AA, tonik do twarzy łagodząco-regenrujący firmy duetus, piankę do mycia twarzy nawilżająco-regulującą dla cery tłustej i mieszanej firmy NATURA SIBERICA oraz krem na noc rówież z firmy NATURA SIBERICA dla skóry tłustej i mieszanej). Niestety, sytuacja nie poprawiła się, a wręcz się pogorszyła.
Kwestia brudu w moim otoczeniu jest raczej wykluczona, regularnie zmieniam ręczniki, pościele i poduszki, nie dotykam twarzy podczas dnia, po kontakcie ze zwierzętami zawsze myję ręce. Nie zmieniłam również otoczenia, trybu życia oraz w ostatnim czasie nie podróżowałam.
Mam 23 lata i nie miałam nigdy problemów z trądzikiem.

Jakieś pomysły albo rekomendacje sprawdzonych kosmetyków/leków/czegoś?
stellsque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 18:37   #2
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Duży problem pogarszającej się cery

Moim zdaniem spróbuj się zastanowić czy Twój problem to nie jest tzw. acne cosmetica.
Ja ostatnio miałem mały nawrót mimo leczenia izotekiem w 2016 (co prawda mała dawka ale zawsze) i szczerze wszystko mi się unormowało, jest bardzo dobrze po... stosowaniu jak najmniejszej liczby kosmetyków
To samo jeżeli chodzi o przetłuszczane się skóry. Niestosowanie żadnego kremu na noc to jest coś co może pomóc. Też jak miałem ten nawrót to żele toniki kremy... że nie zauważyłem kiedy tak naprawdę zamknąłem się w błędnym kole i stosowałem kosmetyki bo miałem wysyp i miałem wysyp od tych kosmetyków ...
Teraz jak myje twarz effaclarem, czasem cetaphilem a krem nawilżający używam niecodziennie to przetłuszczanie zmniejszyło się bardzo widocznie a i te moje zmiany na skroniach (bo tego dotyczył mój problem) znikają.

Też ostatnio wspominał o tym dr Jaśkowski.
Nie wiem czy kosmetyki są przyczyną problemów u Ciebie ale jeżeli
tak jak piszesz z higieną nie jesteś na bakier to warto się nad tym zastanowić.
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 05:08   #3
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Duży problem pogarszającej się cery

Ekhm, nie.

Podstawowe pytanie - czy masz zaczerwienienia na skórze?
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-30 06:08:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.