Nużeniec (demodex) leczenie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-01-07, 19:37   #31
Melissa86
Zakorzenienie

Dot.: Nużeniec (demodex) leczenie

Przyłączam się niestety do tego wątku. Dzisiaj w badaniu skóry twarzy wyszło mi, że mam nużeńca.

Od ponad roku, głównie na brodzie, zaczęły wyskakiwać mi pryszcze (nigdy wcześniej nie miałam trądziku). Zdziwił mnie ten trądzik po 30-stce, więc wizyta u dermatologa.
Dodatkowo łuszczące się strupki na głowie, przy dotknięciu sypiące się jak łupież.

Różne maści na próbę (nietanie) + szampony i emulsje na skórę głowy. średnio co miesiąc-półtora nawrót i nowy wysyp, aż w końcu decyzja o zrobieniu wymazu (połączona ze zmianą lekarza).

Dostałam maść Soolantra i Protopic (na twarz). Włosy myję na zmianę szamponemkonopnym i preparatem Clobex.

Szukam sposobu, jak jeszcze naturalnie można zwalczyć nużeńca (o ile można).
Jakieś zioła itp.?

Edytowane przez Melissa86
Czas edycji: 2019-01-07 o 19:42
Melissa86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 14:18   #32
ally5
Wtajemniczenie

Czy ktoś walczy / walczył z nużeńcem na skórze głowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 10:31   #33
Nais
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Czy ktoś walczy / walczył z nużeńcem na skórze głowy?
Na skórze głowy nie, i w sumie jeszcze nie walczę bo dopiero w piątek miałam zrobione badanie. Za to mam nużeńca na całej twarzy, na szczęście objawy nie są bardzo nasilone. Jestem zdecydowana rozprawić się z tym paskudztwem, dlatego będę tu zdawać relację raz na jakiś czas, ku potomnym Ale zanim cokolwiek, muszę się skonsultować z dermatologiem.

Nais jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 11:40   #34
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Na skórze głowy nie, i w sumie jeszcze nie walczę bo dopiero w piątek miałam zrobione badanie. Za to mam nużeńca na całej twarzy, na szczęście objawy nie są bardzo nasilone. Jestem zdecydowana rozprawić się z tym paskudztwem, dlatego będę tu zdawać relację raz na jakiś czas, ku potomnym Ale zanim cokolwiek, muszę się skonsultować z dermatologiem.
Na twarz polecam mydło siarkowe (ja akurat mam z Barwy, kupiłam w aptece za 6 zł), ale ostrzegam że może trochę wysuszać, po pewnym czasie cera jużem się przyzwyczaja. Czekam na relację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 18:15   #35
Melissa86
Zakorzenienie

Ja niestety nadal walczę bezskutecznie.
Na twarzy coraz gorsze i coraz częstsze wysypy. Aktualnie na noc Protopic, na dzień Soolantra. Niestety ani jedno ani drugie nie pomaga.

Głowa pełna w łuszczących się strupach. Tu też lecznicze szampony zapisane przez dermatologa Paraderm i Squaderm nic nie pomagają.

Wizyta u lekarza dopiero w drugiej połowie listopada...
Aktualnie chcę spróbować z olejem z drzewa herbacianego oraz polecanym tu olejkiem pichtowym i mydłem siarkowym Barwy.
Stary 2019-10-06, 19:02   #36
HalszkaRitta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Ja niestety nadal walczę bezskutecznie.
Na twarzy coraz gorsze i coraz częstsze wysypy. Aktualnie na noc Protopic, na dzień Soolantra. Niestety ani jedno ani drugie nie pomaga.

Głowa pełna w łuszczących się strupach. Tu też lecznicze szampony zapisane przez dermatologa Paraderm i Squaderm nic nie pomagają.

Wizyta u lekarza dopiero w drugiej połowie listopada...
Aktualnie chcę spróbować z olejem z drzewa herbacianego oraz polecanym tu olejkiem pichtowym i mydłem siarkowym Barwy.

Niestety też kiedyś zmagałam się z tym problemem, bardzo pomogło mi mycie twarzy 2-3 razy dziennie mydłem siarkowym + przemywanie skóry wacikiem nasączonym płynem Acnosan T, właściwie przez całą kurację nie dopuszczałam do przetłuszczania cery, zdanie dermatolog łój + wszelkie oleje to pożywka dla nużeńca.
HalszkaRitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 19:46   #37
Melissa86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez HalszkaRitta Pokaż wiadomość
Niestety też kiedyś zmagałam się z tym problemem, bardzo pomogło mi mycie twarzy 2-3 razy dziennie mydłem siarkowym + przemywanie skóry wacikiem nasączonym płynem Acnosan T, właściwie przez całą kurację nie dopuszczałam do przetłuszczania cery, zdanie dermatolog łój + wszelkie oleje to pożywka dla nużeńca.
Mydło siarkowe lepiej w płynie czy w kostce?
Stary 2019-10-06, 19:54   #38
HalszkaRitta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Mydło siarkowe lepiej w płynie czy w kostce?
Ja stosowałam tylko w kostce, owszem cera była lekko szorstka na początku, ale generalnie widziałam poprawę a z czasem ta szorstkość ustępowała.

Pozwolę sobie jeszcze na kilka wskazówek odnośnie szamponów, u mnie kompletnie nie sprawdził się Paraderm ani Dermedic. Chwaliłam sobie za to Vichy Dercos, Pharmaceris ciemno niebieski i Selsun Blue. Polecam również smarowanie skóry głowy Salicylolem.
HalszkaRitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 20:02   #39
Melissa86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez HalszkaRitta Pokaż wiadomość
Ja stosowałam tylko w kostce, owszem cera była lekko szorstka na początku, ale generalnie widziałam poprawę a z czasem ta szorstkość ustępowała.

Pozwolę sobie jeszcze na kilka wskazówek odnośnie szamponów, u mnie kompletnie nie sprawdził się Paraderm ani Dermedic. Chwaliłam sobie za to Vichy Dercos, Pharmaceris ciemno niebieski i Selsun Blue. Polecam również smarowanie skóry głowy Salicylolem.
Ok, dziękuję, kupię więc w kostce.

Odnośnie szamponu to już chyba na jego zmianę poczekam ten miesiąc na wizytę u dermatologa. Chodzę do chyba najlepszego w mieście, którego wszyscy chwalą, więc zdam się na niego.

Szukam jednak dodatkowych naturalnych środków, które mogę włączyć do leczenia, także wszystkie wskazówki czytam i zapamiętuję.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości