Zapuszczanie włosów cz. VIII - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-10, 20:58   #2461
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Dziewczyny, czemu nie suszycie włosów?
Podobno jak same schną dłużej niż godzinę to lepiej je wysuszyć bo takie mokre są bardziej podatne na uszkodzenia i są takie rozmoczone.

Ja suszę po każdym myciu, nienawidzę mieć mokrych włosów. Do tego jeśli zostawiam je do wyschnięcia to wyglądają później fatalnie, są oklapnięte i szybko tracą świeżość.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 22:59   #2462
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Hej, piękne i gęste włosy

Edit: Właśnie złożyłam zamówienie na wcierkę od Anwen, do tego dobrałam sobie maskę łopianową i drożdżową od Babuszki Agafii. Znacie? Lubicie ?
Dziękuję

Uwielbiam wcierkę od Anwen

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ojej, ale ladne. To Twoj naturalny odcien wlosow?
Dziękuję chciałabym mieć taki naturalny kolor
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 23:23   #2463
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czemu nie suszycie włosów?
Podobno jak same schną dłużej niż godzinę to lepiej je wysuszyć bo takie mokre są bardziej podatne na uszkodzenia i są takie rozmoczone.

Ja suszę po każdym myciu, nienawidzę mieć mokrych włosów. Do tego jeśli zostawiam je do wyschnięcia to wyglądają później fatalnie, są oklapnięte i szybko tracą świeżość.
Prędzej odpadnie mi ręka zanim wysusze włosy- mam ekstremalnie niskoporowate i długie , w upały po 6 godzinach były dalej wilgotne. A ja od lat nie czeszę włosów. A co do uszkodzeń- do fryzjera chadzam raz na rok - nigdy nie usłyszałam info, że mam końców ki porozdwajane Jedyne co zaobserwowałam to obniżenie porowatości
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 12:45   #2464
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czemu nie suszycie włosów?
Podobno jak same schną dłużej niż godzinę to lepiej je wysuszyć bo takie mokre są bardziej podatne na uszkodzenia i są takie rozmoczone.

Ja suszę po każdym myciu, nienawidzę mieć mokrych włosów. Do tego jeśli zostawiam je do wyschnięcia to wyglądają później fatalnie, są oklapnięte i szybko tracą świeżość.
Ludzie nie dajcie sie zwariowac. Owszem - wlosy mokre sa bardziej podatne na zniszczenia. Jezeli chodzimy spac w mokrych wlosach to na pewno odbedzie sie to z jakas szkoda dla nich, ALE jezeli zostawimy wlosy zeby same wyschly, to naprawde uwazacie, ze to takie zlo dla wlosow?

Te wpisy o suszeniu wlosow po raz peirwszy niedawno widzialam u Agnieszki Niedzialek i to ona to rozpowszechnia , ze to zle wplywa na skore glowy, to tamto i teraz, ze trzeba suszyc, bo jak sie nie suszy to zlo i w ogole.... A zaraz reklama suszarek do wlosow , ktorych ona uzywa.... Podobnie bylo z peelingami, ze trzeba uzywac regularnie, ze to takie dobro i w ogole bez tego to nie ma pielegnacji i niedlugo po tym wjezdza nowosc - peeling HTC. Osobny produktu do skory glowy, czy Wy nie widziecie, ze w ten sposob trzeba robic/uzywac coraz wiecej kosmetykow ii nabijac kase takim osobom?

JA uwazam, ze trzeba kierowac sie potrzebami skory glowy/wlosow, a nie tym ze ktos cos powiedzial. Trzeba miec swoj rozum i tyle. A im mniej kosmetykow tym lepiej. Jezeli ktos potrzebuje, dobrze to wplywa to prosze bardzo, ale nie tworzmy jakis odgronych zasad dla wszystkich.

Mam geste wlosy, ktore schna mi z conajmniej 3 h.Ani nie susze ani nie uzywam w ogole peelingow do skory glowy. Jedynie co to nigdy nie klade sie z mokrymi wlosami, bo rzeczywiscie gdy sa mokre to sa bardziej podatne na zniszczenia. Ale jezeli umyje je pod wieczor i sobie siedze ogladam film czy sobie leze, to chyba jak tak beda same schly do momentu snu to nic im sie nie stanie. To, ze schna same nie wplywa na skore glowy ani na ni, wiec ja nie widze ptorzeby w suszeniu, niezaleznie od tego jakie potencjalne zlo moze sie wydarzyc skorze glowy/wlosom, a i tak mimo tego sie nie wydarza.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Prędzej odpadnie mi ręka zanim wysusze włosy- mam ekstremalnie niskoporowate i długie , w upały po 6 godzinach były dalej wilgotne. A ja od lat nie czeszę włosów. A co do uszkodzeń- do fryzjera chadzam raz na rok - nigdy nie usłyszałam info, że mam końców ki porozdwajane Jedyne co zaobserwowałam to obniżenie porowatości
I o to chodzi. Nie ma co tworzyc jakichs odgornych zasad, bo kazdy i tak musi dostosowac do siebie, pod ptorzeby. U mnie brak suszenia suszarka tez nie daje zadnych negatywmych skutkow, a chodzenie w mokrych wlosach nie przeszkadza mi. Zreszta suszenie suzarka niszczylo mi wlosy. A w czyims interesie jest zeby wykonywac jak najwiecej czynnosci , uzywac jak najwiecej kosmetykow i wmowic, ze jak sie tego nie bedzie robilo, to sie przyczyni do pwostania problemu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 15:30   #2465
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Poza tym co pisałam w poprzednim poście: mi suszenie przedłuża świeżość włosów.
Teraz na wakacje nie wzięłam suszarki i mam wrażenie, że albo mam mokre, albo tłuste
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 15:32   #2466
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ludzie nie dajcie sie zwariowac. Owszem - wlosy mokre sa bardziej podatne na zniszczenia. Jezeli chodzimy spac w mokrych wlosach to na pewno odbedzie sie to z jakas szkoda dla nich, ALE jezeli zostawimy wlosy zeby same wyschly, to naprawde uwazacie, ze to takie zlo dla wlosow?

Te wpisy o suszeniu wlosow po raz peirwszy niedawno widzialam u Agnieszki Niedzialek i to ona to rozpowszechnia , ze to zle wplywa na skore glowy, to tamto i teraz, ze trzeba suszyc, bo jak sie nie suszy to zlo i w ogole.... A zaraz reklama suszarek do wlosow , ktorych ona uzywa.... Podobnie bylo z peelingami, ze trzeba uzywac regularnie, ze to takie dobro i w ogole bez tego to nie ma pielegnacji i niedlugo po tym wjezdza nowosc - peeling HTC. Osobny produktu do skory glowy, czy Wy nie widziecie, ze w ten sposob trzeba robic/uzywac coraz wiecej kosmetykow ii nabijac kase takim osobom?

JA uwazam, ze trzeba kierowac sie potrzebami skory glowy/wlosow, a nie tym ze ktos cos powiedzial. Trzeba miec swoj rozum i tyle. A im mniej kosmetykow tym lepiej. Jezeli ktos potrzebuje, dobrze to wplywa to prosze bardzo, ale nie tworzmy jakis odgronych zasad dla wszystkich.

Mam geste wlosy, ktore schna mi z conajmniej 3 h.Ani nie susze ani nie uzywam w ogole peelingow do skory glowy. Jedynie co to nigdy nie klade sie z mokrymi wlosami, bo rzeczywiscie gdy sa mokre to sa bardziej podatne na zniszczenia. Ale jezeli umyje je pod wieczor i sobie siedze ogladam film czy sobie leze, to chyba jak tak beda same schly do momentu snu to nic im sie nie stanie. To, ze schna same nie wplywa na skore glowy ani na ni, wiec ja nie widze ptorzeby w suszeniu, niezaleznie od tego jakie potencjalne zlo moze sie wydarzyc skorze glowy/wlosom, a i tak mimo tego sie nie wydarza.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------



I o to chodzi. Nie ma co tworzyc jakichs odgornych zasad, bo kazdy i tak musi dostosowac do siebie, pod ptorzeby. U mnie brak suszenia suszarka tez nie daje zadnych negatywmych skutkow, a chodzenie w mokrych wlosach nie przeszkadza mi. Zreszta suszenie suzarka niszczylo mi wlosy. A w czyims interesie jest zeby wykonywac jak najwiecej czynnosci , uzywac jak najwiecej kosmetykow i wmowic, ze jak sie tego nie bedzie robilo, to sie przyczyni do pwostania problemu.


a kto tu tworzy odgórne zasady? Dla mnie zostawianie włosów do wyschnięcia to byłby kosmos. Pod względem ich wyglądu i pod względem zarządzania czasem. Nie wyobrażam sobie że musiałabym siedzieć i czekać wieczorem aż wyschną zanim pójdę spać, tak samo nie wyobrażam sobie że rano musiałabym je myć 5h przed pracą żeby mi zdążyły same wyschnąć.
Tak jak napisałam, zawsze suszę włosy, wyglądają lepiej, nie marnuję czasu i nie jestem uziemiona przez mokre włosy i dlatego się zdziwiłam jak tu po kolei kilka dziewczyn napisało że nie suszą włosów.
Co do zostawiania ich żeby same wyschły to nie wiem czy aż takie zło, z mojego doświadczenia wynika że wyglądają zwyczajnie gorzej.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Poza tym co pisałam w poprzednim poście: mi suszenie przedłuża świeżość włosów.
Teraz na wakacje nie wzięłam suszarki i mam wrażenie, że albo mam mokre, albo tłuste
Same here, moje są oklapnięte i jednocześnie spuszone.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 15:55   #2467
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ludzie nie dajcie sie zwariowac. Owszem - wlosy mokre sa bardziej podatne na zniszczenia. Jezeli chodzimy spac w mokrych wlosach to na pewno odbedzie sie to z jakas szkoda dla nich, ALE jezeli zostawimy wlosy zeby same wyschly, to naprawde uwazacie, ze to takie zlo dla wlosow?

Te wpisy o suszeniu wlosow po raz peirwszy niedawno widzialam u Agnieszki Niedzialek i to ona to rozpowszechnia , ze to zle wplywa na skore glowy, to tamto i teraz, ze trzeba suszyc, bo jak sie nie suszy to zlo i w ogole.... A zaraz reklama suszarek do wlosow , ktorych ona uzywa.... Podobnie bylo z peelingami, ze trzeba uzywac regularnie, ze to takie dobro i w ogole bez tego to nie ma pielegnacji i niedlugo po tym wjezdza nowosc - peeling HTC. Osobny produktu do skory glowy, czy Wy nie widziecie, ze w ten sposob trzeba robic/uzywac coraz wiecej kosmetykow ii nabijac kase takim osobom?

JA uwazam, ze trzeba kierowac sie potrzebami skory glowy/wlosow, a nie tym ze ktos cos powiedzial. Trzeba miec swoj rozum i tyle. A im mniej kosmetykow tym lepiej. Jezeli ktos potrzebuje, dobrze to wplywa to prosze bardzo, ale nie tworzmy jakis odgronych zasad dla wszystkich.

Mam geste wlosy, ktore schna mi z conajmniej 3 h.Ani nie susze ani nie uzywam w ogole peelingow do skory glowy. Jedynie co to nigdy nie klade sie z mokrymi wlosami, bo rzeczywiscie gdy sa mokre to sa bardziej podatne na zniszczenia. Ale jezeli umyje je pod wieczor i sobie siedze ogladam film czy sobie leze, to chyba jak tak beda same schly do momentu snu to nic im sie nie stanie. To, ze schna same nie wplywa na skore glowy ani na ni, wiec ja nie widze ptorzeby w suszeniu, niezaleznie od tego jakie potencjalne zlo moze sie wydarzyc skorze glowy/wlosom, a i tak mimo tego sie nie wydarza.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------



I o to chodzi. Nie ma co tworzyc jakichs odgornych zasad, bo kazdy i tak musi dostosowac do siebie, pod ptorzeby. U mnie brak suszenia suszarka tez nie daje zadnych negatywmych skutkow, a chodzenie w mokrych wlosach nie przeszkadza mi. Zreszta suszenie suzarka niszczylo mi wlosy. A w czyims interesie jest zeby wykonywac jak najwiecej czynnosci , uzywac jak najwiecej kosmetykow i wmowic, ze jak sie tego nie bedzie robilo, to sie przyczyni do pwostania problemu.

Ja zawsze miałam w świadomości zapisane, że suszenie mniej lub bardziej, ale niszczy włosy i trzeba je zostawić do naturalnego wyschnięcia, że suszenie to zawsze zło i zbrodnia dla nich.

I myślę, że tak właśnie ma zakodowane większość osób, które mniej lub bardziej nie interesują się tematem pielęgnacji.
A bywa różnie, w zależności od potrzeb



Faktycznie ostatnio o suszeniu mówiła/pisała Agnieszka, ale szczerze powiedziawszy jak dla mnie Agnieszka jest jedną z najbardziej transparentnych i szczerych osób w tym youtubowo-instagramowym-kosmetycznym środowisku. Przede wszystkim edukuje, z jej grup można wyciągnąć multum wiedzy też od innych użytkowniczek - w przeciwieństwie od wielu innych, które służą do reklam kupnych planów pielęgnacyjnych adminek. Kwestie suszenia czy peelingów wcześniej były poruszane w jej filmach, a to, że powstają tematyczne posty dedykowane jakąś współpracą czy premierą w sytuacji, gdy są oznaczone i transparentne są dla mnie okej. I nawet przy takich sponsorowanych rzeczach robi to spoko. Nie: to najlepsza turbo suszarka, wszystkie inne są słabe dla włosów, a ta ma superwkstrawyjątkowoą technologię, która o nie dba. Ale: ej, suszenie wcale nie jest takie złe, tu macie teorię, stąd mam informację, a przy okazji ja używam takiej suszarki, jest fajna, producent deklaruje jeszcze to i to.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-11, 21:50   #2468
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czemu nie suszycie włosów?
Podobno jak same schną dłużej niż godzinę to lepiej je wysuszyć bo takie mokre są bardziej podatne na uszkodzenia i są takie rozmoczone.

Ja suszę po każdym myciu, nienawidzę mieć mokrych włosów. Do tego jeśli zostawiam je do wyschnięcia to wyglądają później fatalnie, są oklapnięte i szybko tracą świeżość.
Ja lubię mieć wilgotne włosy
Myję włosy rano i w cieplejsze okresy roku nie suszę, tylko co jakiś czas potrząsam czachą, żeby przewietrzyć spód.
Suszę jak się robi chłodno, żeby mi zimno nie było.
Fakt, na wyjścia "do ludzi" suszę włosy, bo lepiej wyglądają (najczęściej na suszarce obrotowej, co by je dogładzić).
Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Poza tym co pisałam w poprzednim poście: mi suszenie przedłuża świeżość włosów.
Teraz na wakacje nie wzięłam suszarki i mam wrażenie, że albo mam mokre, albo tłuste
U mnie to samo. Wysuszone lepiej wyglądają cały dzień i dłużej są świeże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 09:39   #2469
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość


a kto tu tworzy odgórne zasady? Dla mnie zostawianie włosów do wyschnięcia to byłby kosmos. Pod względem ich wyglądu i pod względem zarządzania czasem. Nie wyobrażam sobie że musiałabym siedzieć i czekać wieczorem aż wyschną zanim pójdę spać, tak samo nie wyobrażam sobie że rano musiałabym je myć 5h przed pracą żeby mi zdążyły same wyschnąć.
Tak jak napisałam, zawsze suszę włosy, wyglądają lepiej, nie marnuję czasu i nie jestem uziemiona przez mokre włosy i dlatego się zdziwiłam jak tu po kolei kilka dziewczyn napisało że nie suszą włosów.
Co do zostawiania ich żeby same wyschły to nie wiem czy aż takie zło, z mojego doświadczenia wynika że wyglądają zwyczajnie gorzej.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------



Same here, moje są oklapnięte i jednocześnie spuszone.
Dla mnie wlasnie Twoje pytanie "Czemu nie suszycie wlosow? W zestawieniu "Podobno gdy sie nie suszy to cos tam cos tam"... To jest wlasnie tworzenie jakichs zasad i sugerowanie, ze trzeba suszyc, bo inaczej wyrzadza sie jakies zlo wlosom / skorze glowy. O ile zgadzam sie z tym, ze mokre wlosy sa podatne na zniszczenia i zasadne jest nie chodzenie spac w mokrych wlosach, tak to ze trzeba suszyc bo inaczej zniszczymy wlosy , tylko dlatego, ze sa mokre to juz sie z tym nie zgadzam.


Dlatego pisze o tym zeby dostosowywac pod potrzeby skory glowy/wlosow. A nie, ze ktos cos powiedzial i nagle jest to powielane i jest robiona zasada z tego, ze tak musi byc. Podobnie bylo z peelingami, ze to jest koniecznosc w skory glowy. Podobnie bylo z pielegnacja PEH i teraz jest z suszarkami. JA ani nie stosuje peelingow, ani nie susze wlosow ani nie dostowuje sie do pielegnacji PEH i nic sie nie dzieje.

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam w świadomości zapisane, że suszenie mniej lub bardziej, ale niszczy włosy i trzeba je zostawić do naturalnego wyschnięcia, że suszenie to zawsze zło i zbrodnia dla nich.

I myślę, że tak właśnie ma zakodowane większość osób, które mniej lub bardziej nie interesują się tematem pielęgnacji.
A bywa różnie, w zależności od potrzeb



Faktycznie ostatnio o suszeniu mówiła/pisała Agnieszka, ale szczerze powiedziawszy jak dla mnie Agnieszka jest jedną z najbardziej transparentnych i szczerych osób w tym youtubowo-instagramowym-kosmetycznym środowisku. Przede wszystkim edukuje, z jej grup można wyciągnąć multum wiedzy też od innych użytkowniczek - w przeciwieństwie od wielu innych, które służą do reklam kupnych planów pielęgnacyjnych adminek. Kwestie suszenia czy peelingów wcześniej były poruszane w jej filmach, a to, że powstają tematyczne posty dedykowane jakąś współpracą czy premierą w sytuacji, gdy są oznaczone i transparentne są dla mnie okej. I nawet przy takich sponsorowanych rzeczach robi to spoko. Nie: to najlepsza turbo suszarka, wszystkie inne są słabe dla włosów, a ta ma superwkstrawyjątkowoą technologię, która o nie dba. Ale: ej, suszenie wcale nie jest takie złe, tu macie teorię, stąd mam informację, a przy okazji ja używam takiej suszarki, jest fajna, producent deklaruje jeszcze to i to.
To ze wpolprace sa oznaczne to jest to wynik przepisow, ktore weszly w zycie kilka miesiecy temu. OD tego momentu jest obowiazek ich oznaczania. Dla mnie wlosing to jest jakas sekta.. Zrezygnowalam z tej grupy, bo mozna bylo przytaczac kosmetyki tylko konkretnych firm, ktore oczywiscie byly w sprzedazy w sklepie u Agnieszki, zadnych innych nie, bo posty byly usuwane. Podobnie bylo z krytyka HTC - posty tez byly usuwane i niejednokrotnie mozna bylo sie spotkac z krytyka tego w postach konkretnego watku. No i tez pamietam, ze kilka osob skarzylo sie, ze na wlosowym ryneczku nie mogly dodac do sprzedazy kosmetyku z HTC, bo juz w ktoryms momencie, co drugi post do sprzedazy/wymiany byl z ich kosmetykami. Wiec na skutek takich dzialan odchodzimy od obiektywizmu, a jestesmy wtloczeni w jakas wytworzona banke. MI sie to nie podoba. Moza byc na rynku i normalnie funkcjonowac jak np. Anwen. Tylko , ze Anwen nie musi uciekac sie do takich praktyk, bo tworzy dobre kosmetyki. U Agnieszki to widze, ze jest dorabianie bardziej ideologii, bo jej kosmetyki sa takie sobie. Wiec kazdy niech sam wyciagnie wnioski.

A poza tym ja jestem wlosomaniaczka z dobre 10 lat, pierwsze kroki we wlosomaniactwie, stawialam na Wizazu. I to co jest w grupie WLOSING, to jest to powielanie tresci z wlosowego forum, podforum dla zakreconych, ktore dla mnie bylo jedna z najbardziej merytorycznych grup na Wizazu.

Jeydnie co to rzeczywiscie Agnieszka zaczela ufostepniac jakies badania kosmetykow czy tam czegos i to moze byc ciekawe, ale czy w takim podstawowym wlosomaniactwie jest to potrzebne? Nie sadze. Kiedys tego nie bylo i dziewczyny tez ogarnialy wlosy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2022-08-12 o 09:42
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 15:39   #2470
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dla mnie wlasnie Twoje pytanie "Czemu nie suszycie wlosow? W zestawieniu "Podobno gdy sie nie suszy to cos tam cos tam"... To jest wlasnie tworzenie jakichs zasad i sugerowanie, ze trzeba suszyc, bo inaczej wyrzadza sie jakies zlo wlosom / skorze glowy. O ile zgadzam sie z tym, ze mokre wlosy sa podatne na zniszczenia i zasadne jest nie chodzenie spac w mokrych wlosach, tak to ze trzeba suszyc bo inaczej zniszczymy wlosy , tylko dlatego, ze sa mokre to juz sie z tym nie zgadzam.


Dlatego pisze o tym zeby dostosowywac pod potrzeby skory glowy/wlosow. A nie, ze ktos cos powiedzial i nagle jest to powielane i jest robiona zasada z tego, ze tak musi byc. Podobnie bylo z peelingami, ze to jest koniecznosc w skory glowy. Podobnie bylo z pielegnacja PEH i teraz jest z suszarkami. JA ani nie stosuje peelingow, ani nie susze wlosow ani nie dostowuje sie do pielegnacji PEH i nic sie nie dzieje.

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------



To ze wpolprace sa oznaczne to jest to wynik przepisow, ktore weszly w zycie kilka miesiecy temu. OD tego momentu jest obowiazek ich oznaczania. Dla mnie wlosing to jest jakas sekta.. Zrezygnowalam z tej grupy, bo mozna bylo przytaczac kosmetyki tylko konkretnych firm, ktore oczywiscie byly w sprzedazy w sklepie u Agnieszki, zadnych innych nie, bo posty byly usuwane. Podobnie bylo z krytyka HTC - posty tez byly usuwane i niejednokrotnie mozna bylo sie spotkac z krytyka tego w postach konkretnego watku. No i tez pamietam, ze kilka osob skarzylo sie, ze na wlosowym ryneczku nie mogly dodac do sprzedazy kosmetyku z HTC, bo juz w ktoryms momencie, co drugi post do sprzedazy/wymiany byl z ich kosmetykami. Wiec na skutek takich dzialan odchodzimy od obiektywizmu, a jestesmy wtloczeni w jakas wytworzona banke. MI sie to nie podoba. Moza byc na rynku i normalnie funkcjonowac jak np. Anwen. Tylko , ze Anwen nie musi uciekac sie do takich praktyk, bo tworzy dobre kosmetyki. U Agnieszki to widze, ze jest dorabianie bardziej ideologii, bo jej kosmetyki sa takie sobie. Wiec kazdy niech sam wyciagnie wnioski.

A poza tym ja jestem wlosomaniaczka z dobre 10 lat, pierwsze kroki we wlosomaniactwie, stawialam na Wizazu. I to co jest w grupie WLOSING, to jest to powielanie tresci z wlosowego forum, podforum dla zakreconych, ktore dla mnie bylo jedna z najbardziej merytorycznych grup na Wizazu.

Jeydnie co to rzeczywiscie Agnieszka zaczela ufostepniac jakies badania kosmetykow czy tam czegos i to moze byc ciekawe, ale czy w takim podstawowym wlosomaniactwie jest to potrzebne? Nie sadze. Kiedys tego nie bylo i dziewczyny tez ogarnialy wlosy.
Ogarniały, ale nie aż na tak dużą skalę moim zdaniem. Wydaje mi się, że można jej na pewno zawdzięczać rozpowszechnienie wiedzy.. Na ile ilościowo to się przełożyło to nie wiem.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 18:03   #2471
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dla mnie wlasnie Twoje pytanie "Czemu nie suszycie wlosow? W zestawieniu "Podobno gdy sie nie suszy to cos tam cos tam"... To jest wlasnie tworzenie jakichs zasad i sugerowanie, ze trzeba suszyc, bo inaczej wyrzadza sie jakies zlo wlosom / skorze glowy. O ile zgadzam sie z tym, ze mokre wlosy sa podatne na zniszczenia i zasadne jest nie chodzenie spac w mokrych wlosach, tak to ze trzeba suszyc bo inaczej zniszczymy wlosy , tylko dlatego, ze sa mokre to juz sie z tym nie zgadzam.


Dlatego pisze o tym zeby dostosowywac pod potrzeby skory glowy/wlosow. A nie, ze ktos cos powiedzial i nagle jest to powielane i jest robiona zasada z tego, ze tak musi byc. Podobnie bylo z peelingami, ze to jest koniecznosc w skory glowy. Podobnie bylo z pielegnacja PEH i teraz jest z suszarkami. JA ani nie stosuje peelingow, ani nie susze wlosow ani nie dostowuje sie do pielegnacji PEH i nic sie nie dzieje.
No to wybacz ale to jak odbierasz czyjeś pytania na forum to jest Twój problem
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-12, 18:22   #2472
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czemu nie suszycie włosów?
Podobno jak same schną dłużej niż godzinę to lepiej je wysuszyć bo takie mokre są bardziej podatne na uszkodzenia i są takie rozmoczone.

Ja suszę po każdym myciu, nienawidzę mieć mokrych włosów. Do tego jeśli zostawiam je do wyschnięcia to wyglądają później fatalnie, są oklapnięte i szybko tracą świeżość.
Ja nie suszę bo nie mam takiej potrzeby. Szybciej schną mi naturalnie niż z użyciem suszarki. A mycia mam tak zaplanowane, że ani nie kładę się z mokrymi spać ani z wilgotnymi nie wychodzę do pracy. Lata praktyki
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 18:47   #2473
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;89315947]Ja nie suszę bo nie mam takiej potrzeby. Szybciej schną mi naturalnie niż z użyciem suszarki. A mycia mam tak zaplanowane, że ani nie kładę się z mokrymi spać ani z wilgotnymi nie wychodzę do pracy. Lata praktyki [/QUOTE]

Szacun
Ja myję codziennie więc jeśli miałabym do tego doliczać czas na schnięcie to by mi doby zabrakło
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 23:49   #2474
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Użyłam dzisiaj pierwszy raz wcierki od Anwen o której była tutaj ostatnio rozmowa. Hmm nie wiem czy lubię ten efekt grzania mam nadzieję, że jutro obudzę się z włosami na głowie Grzeje równo...
paprif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 00:04   #2475
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Szacun
Ja myję codziennie więc jeśli miałabym do tego doliczać czas na schnięcie to by mi doby zabrakło
Ja mam na razie w miarę krótkie włosy wiec schną szybko zobaczymy jak to będzie jak zapuszczę dlugosc do łokci

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Użyłam dzisiaj pierwszy raz wcierki od Anwen o której była tutaj ostatnio rozmowa. Hmm nie wiem czy lubię ten efekt grzania mam nadzieję, że jutro obudzę się z włosami na głowie Grzeje równo...
Pamiętam jak użyłam ją pierwszy raz to miałam identyczne odczucia teraz denkuję 3 buteleczkę i włosy dalej mam
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 00:35   #2476
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;89316168]



Pamiętam jak użyłam ją pierwszy raz to miałam identyczne odczucia teraz denkuję 3 buteleczkę i włosy dalej mam [/QUOTE]

paprif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 09:15   #2477
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Ogarniały, ale nie aż na tak dużą skalę moim zdaniem. Wydaje mi się, że można jej na pewno zawdzięczać rozpowszechnienie wiedzy.. Na ile ilościowo to się przełożyło to nie wiem.
Zgadza sie. Moim zdaniem Agnieszka z Wlosingiem i rozpowszechnianiem wiedzy po prostu trafila w dobry moment wypelniajac luke, ktora powstala po tym jak Anwen zajela sie produkcja kosmetykow, rezygnujac z prowadzenia bloga w tym zakresie i po tym jak Wizaz upadl, bo wiekszosc przeniosla sie do grup na facebooku. Wiec na pewno ta grupa jest jedna z najwiekszych i skupia spora liczbe osob, ktore chca ogarnac temat wlosow.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
No to wybacz ale to jak odbierasz czyjeś pytania na forum to jest Twój problem
Nie mam problemu. Po prostu Twoja wypowiedz na to wskazywala.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 10:22   #2478
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nie mam jakiejś rozpiski co kiedy nakładam, że coś robię ściśle raz na tydzień czy dwa.
Obserwuję i działam na czuja.
Mam uproszczoną sprawę, bo mam włosy niskoporowate, które nie lubią długich zabiegów, bo po prostu się przeciążają.Ale z kolei bardzo łatwo się strączkują, maja tendencję do przetłuszczania i przyklapu, wolno rosną. Naturalnie się taflują, ale też są tak gładkie że upięcia są mocno nietrwałe. Głupi koczek czy kitka bywa kłopotliwy.


Mam wrażenie, ze to co robi mi robotę to zmiana codziennych nawyków na takie, które nie niszczą włosów: wymiana szczotek, rezygnacja z ręcznika na rzecz turbanu (plus żadnego tarcia - tylko odsączanie), wymiana gumek na jedwabne, wyczesywanie odżywki na mokro, nie czesanie włosów na mokro bez odżywki, używanie serum zabezpieczającego końcówki.

Włosy myję codziennie i codziennie suszę. Nie demonizuję suszarki - dla mnie to lepsze niż zostawić je do naturalnego wyschnięcia, bo one... praktycznie nie schną. No, może przy tych ekstremalnych upałach w 4-5 godzin. Zazwyczaj myję rano i suszę przed wyjściem. A jak nie wychodzę do pracy to i tak podsuszam co najmniej skórę głowy żeby nie robić bakteriom wilgotnej komory do namnażania. A jak myję wieczorem to suszę przed snem, bo spanie w mokrych niszczy je zdecydowanie bardziej niż ten chłodny nawiew.
Myję dwukrotnie szamponem - na co dzień delikatnymi szamponami. Pierwszy to jakaś tanioszka do wstępnego mycia, drugi droższy na przetłuszczanie skóry głowy.
Później odżywka - staram się "wyczuć" równowagę PEH. Jak są sztywne i takie "twarde" to daję humektanty. Jak są szorstkie czy postraczkowane proteiny. Jak są fajne albo chcę wygładzić to emolienty, a jak nie wiem co dać to jakąś odżywkę PEH.
Jak robi mi się większy przyklap niż zwykle to robię peeling skóry głowy i mocne mycie + chelatowanie.
Włosy farbuję naturalnie ziołami - średnio raz na 4-6 tygodni.
Wcieram zazwyczaj na noc, bo jednak większość wcierek skraca mi czas świeżości. A tak rano i tak myję włosy.Wcierkę nakładam strzykawką 5 ml i wcieram wstępnie opuszkami, a potem takimi grabkami z rossmana - zajmuje mi to jakieś 5 minut.
Dzięki za ten wpis, dużo cennych informacji dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 11:02   #2479
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Użyłam dzisiaj pierwszy raz wcierki od Anwen o której była tutaj ostatnio rozmowa. Hmm nie wiem czy lubię ten efekt grzania mam nadzieję, że jutro obudzę się z włosami na głowie Grzeje równo...
Powiem szczerze, ze od pierwszej buteleczki efekt grzania w moim przypadku nie byl jakis mocny. Taki znosny, a po tylu buteleczkach to juz rzadko kiedy odczuwam mrowienie, wiec pewnie skora sie przyzwyczai.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-17, 23:12   #2480
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze od pierwszej buteleczki efekt grzania w moim przypadku nie byl jakis mocny. Taki znosny, a po tylu buteleczkach to juz rzadko kiedy odczuwam mrowienie, wiec pewnie skora sie przyzwyczai.
Tak, zdecydowanie można się przyzwyczaić
paprif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-23, 23:03   #2481
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Dziewczyny, czy nie zauważyłyście u siebie więcej włosów dystroficznych/dysplastycznych po wcierkach? Ja mam wrażenie że mam ich więcej jak wcieram :mysli:
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 08:58   #2482
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Na włosingu dziewczyny pisały, że mają podobnie. Ja używałam wielu wcierek, a takich dziwolongów nie mam, więc to pewnie też prywatne uwarunkowania.
Wróciłam do olejowania włosów na noc i różnica po tych kilku razach jest duuuuża. Szczególnie rozjaśniany spód (a był mega sianem). Oby mi zapału nie brakło. I planuję wcierać chyba sattvę. Ładnie pachnie, nie podrażnia i działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 10:31   #2483
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy nie zauważyłyście u siebie więcej włosów dystroficznych/dysplastycznych po wcierkach? Ja mam wrażenie że mam ich więcej jak wcieram :mysli:
A to nie jest tak, ze ten rodzaj wlosow jest uzalezniony od genow ewentualnie problemow z hormonami? Wiec moze byc tak, ze uzywajac wcierek, przyspieszamy wzrost wlosa , zwiekszamy ich gestosc i w konsekwencji tych wlosow jest wiecej, ale nie sadze by same wcierki przyczynialy sie do powstawania tego rodzaju wlosa.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Wróciłam do olejowania włosów na noc i różnica po tych kilku razach jest duuuuża. Szczególnie rozjaśniany spód (a był mega sianem). Oby mi zapału nie brakło. I planuję wcierać chyba sattvę. Ładnie pachnie, nie podrażnia i działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszyscy tak zalecaja regularne olejowanie, a u mnie przy regularnym olejowaniu straczkuja sie wlosy. Musialabym uzywac szamponu z SLSem po naolejowaniu, a nie chce tego.

Ja ostatnio sporo podcielam wlosy, z rozjasnianych zostalo zaledwie kilka cm, ale dalej juz nie poszlam, bo po tym podcieciu strasznie konce mi sie wywijaja, a juz chcialam pozbyc sie tego na amen W kazdym razie widze jak wlosy odzyly, sa takie geste, miesiste, super sie ukladaja. Do blondu na pewno juz nie wroce
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 22:05   #2484
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Kiedyś gdzieś czytałam, że w przypadku odżywek do rzęs tak się dzieje, że rosną jakieś dziwne i dystroficzne rzęsy. Więc może to też kwestia jakiejś nadmiernej stymulacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 22:40   #2485
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, ze ten rodzaj wlosow jest uzalezniony od genow ewentualnie problemow z hormonami? Wiec moze byc tak, ze uzywajac wcierek, przyspieszamy wzrost wlosa , zwiekszamy ich gestosc i w konsekwencji tych wlosow jest wiecej, ale nie sadze by same wcierki przyczynialy sie do powstawania tego rodzaju wlosa.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------



Wszyscy tak zalecaja regularne olejowanie, a u mnie przy regularnym olejowaniu straczkuja sie wlosy. Musialabym uzywac szamponu z SLSem po naolejowaniu, a nie chce tego.

Ja ostatnio sporo podcielam wlosy, z rozjasnianych zostalo zaledwie kilka cm, ale dalej juz nie poszlam, bo po tym podcieciu strasznie konce mi sie wywijaja, a juz chcialam pozbyc sie tego na amen W kazdym razie widze jak wlosy odzyly, sa takie geste, miesiste, super sie ukladaja. Do blondu na pewno juz nie wroce
Mam to samo i dlatego przestałam olejować
paprif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 08:25   #2486
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, ze ten rodzaj wlosow jest uzalezniony od genow ewentualnie problemow z hormonami? Wiec moze byc tak, ze uzywajac wcierek, przyspieszamy wzrost wlosa , zwiekszamy ich gestosc i w konsekwencji tych wlosow jest wiecej, ale nie sadze by same wcierki przyczynialy sie do powstawania tego rodzaju wlosa.
Może, chociaż wydaje mi się, że kiedyś znajdowałam raz na jakiś czas a teraz bardzo często. Ale może też dlatego, że teraz więcej w nich "grzebię", jak nie wcierka wcierka albo peeling to jakiś masaż. Pewnie dlatego więcej wyczuwam i znajduję.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 19:28   #2487
Miroku
Rozeznanie
 
Avatar Miroku
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Twilight Bay City
Wiadomości: 585
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

Wszyscy tak zalecaja regularne olejowanie, a u mnie przy regularnym olejowaniu straczkuja sie wlosy. Musialabym uzywac szamponu z SLSem po naolejowaniu, a nie chce tego.

Mi wystarczy raz na tydzień albo dwa przy czym mam swój olej numero uno przy którym zostałam(czysty migdałowy KTC) i zakończyłam eksperymenty z innymi. Został mi jedynie olej z kozieradki ze starych zapasów(rozjaśniająca się koleżanka bardzo go chwali)-nie powiem, moim włosom się nawet spodobał i pachnie rosołkowym selerem Zobaczymy dalej jak będzie działał-jak na dłuższą metę będzie fajnie to będzie moim drugim olejem. Olejowanie nie jest dla mnie jakimś wow must have(może dlatego, że nie miałam na starce bardzo zniszczonych oraz problematycznych włosów), ale zauważyłam, że jak zrobię je raz na tydzień dobrym olejem to włosy to lubią. Ale nie częściej.
Odkopywanie się z zapasów oraz wprowadzanie kosmetycznego minimalizmu bardzo służy mi oraz mojej skórze i włosom


Teraz moim zadaniem na jesień jest wcierkowanie Banfi oraz znalezienie dobrego fryzjera, który mi dobrze zetnie końcówki bez zażyczenia sobie miliona monet
__________________
But what's the point of achieving perfection?
There is none. Nothing.
Miroku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 19:40   #2488
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

U mnie również się strączkują, jak olejowania jest już za dużo. Ale teraz miałam taką długą przerwę, że olejowanko wchodzi pierwsza klasa. Jak się zaczną strączkować, to robię przerwę.
No i zmieniłam kolor spodniej warstwy włosów. Teraz są niebieskie koloryzuję sobie je odżywkami z milkshake'a 1-2x w tygodniu i ładnie się kolor trzyma
No ale widzę i czuję różnice, że to jednak rozjaśniane włosy i są troche sianowate w porównaniu do reszty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-14, 21:47   #2489
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Wtrącę się na chwilkę do dyskusji nt kosmetyków od blogerek. Stosowałam zarówno kilka produktów od Anwen jak i od Agnieszki i powiem szczerze w obu przypadkach szału nie było. Odżywki Anwen były spoko, ale co z tego skoro mój mąż dostał uczulenia (podejrzewam że na jakiś zapach bo pachna one mega mocno). Miałam też próbkę delikatnego szamponu i tutaj klapa totalna: nie domył mi włosów. A ngdy nie miałam z tym problemów mimo że cały czas używam łagodnych szamponów a kiedyś myłam nawet włosy tylko odżywką.
Co do kosmetyków HTC. Szampony dramat. Czy to po dragonie czy po fluffy nie byłam wstanie rozczesać włosów pomimo nakładania odżywki od nasady. Co prawda mam rozjaśniane włosy więc są dosyć wymagające ale po zmianie szamponu problem zniknął. Jedynie odżywka Biana była fajna ale nie kupię ponownie ze względu na cenę.
Po tych doświadczeniach jestem zdania że serio te blogerskie kosmetyki sa przereklamowane. W podobnych albo i niższych cenach mona kupić fajne kosmetyki w drogerii.
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 09:47   #2490
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Wtrącę się na chwilkę do dyskusji nt kosmetyków od blogerek. Stosowałam zarówno kilka produktów od Anwen jak i od Agnieszki i powiem szczerze w obu przypadkach szału nie było. Odżywki Anwen były spoko, ale co z tego skoro mój mąż dostał uczulenia (podejrzewam że na jakiś zapach bo pachna one mega mocno). Miałam też próbkę delikatnego szamponu i tutaj klapa totalna: nie domył mi włosów. A ngdy nie miałam z tym problemów mimo że cały czas używam łagodnych szamponów a kiedyś myłam nawet włosy tylko odżywką.
Co do kosmetyków HTC. Szampony dramat. Czy to po dragonie czy po fluffy nie byłam wstanie rozczesać włosów pomimo nakładania odżywki od nasady. Co prawda mam rozjaśniane włosy więc są dosyć wymagające ale po zmianie szamponu problem zniknął. Jedynie odżywka Biana była fajna ale nie kupię ponownie ze względu na cenę.
Po tych doświadczeniach jestem zdania że serio te blogerskie kosmetyki sa przereklamowane. W podobnych albo i niższych cenach mona kupić fajne kosmetyki w drogerii.
Ja stosowalam zarowno kosmetyki Anwen jak i HTC. U Anwen tez nie wszystkie mi sie sprawdzily, ale to wynikalo z potrzeb moich wlosow bardziej niz z tego, ze te kosmetyki byly zle.

Natomiast u Anwen mam kilka absolutnych perelek, ktore robia mi z wlosow efekt wow.

W kazdym razie Anwen wypada u mnie znacznie lepiej niz HTC. W HT to to wszystko jest dla mnie na maksa nadmuchane, ze te reklamy sprawiaja wrazenie jakby te kosmetyki byly nie wiadomo czym, ale w efekcie koncowym wypadaja srednio.

Z HTC zostawilam szampon chelatujacy, bo mam twarda wode w chacie i fajnie mi sie sprawdzilo serum do koncowek Merhair. Inne kosmetyki nie sprawdzily mi sie , a przetestowalam zdecydowana wiekszosc i wiekszosc odsprzedalam. Nawet juz tutaj nie sledze co wprowadzaja nowego.

Ale fakt jest taki, ze teraz mozna dostac sporo kosmetykow o fajnym skladzie za znacznie nizsza cene.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2022-09-15 o 09:48
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 21:54:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.