Co robicie na obiad? Część XXI! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-17, 09:53   #1
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060

Co robicie na obiad? Część XXI!


Cześć,
Zapraszamy do kolejnej części wątku dla tych lubiących gotować, a przede wszystkim jeść

Poprzednia część:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278456
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 07:33   #2
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

To ja od razu wrzucam wczorajszy dodatek do kalafiorowej: smażony drożdżowy placek a'la tureckie gozleme, w środku ziemniaki, smażona cebula, pul biber, pietruszka i mięta. Racuchy przegrały bo TŻ wybierał, a jako rekonwalescent miał pierwszeństwo
Aaaa i zrobiłam jeszcze szybkie ciasto bez pieczenia na herbatnikach - dla teściowej do kawki

A jeszcze w temacie gier to ja kiedyś byłam fanką Simsów 2, mam nawet wszystkie oryginalne płyty z dodatkami kupione za jakiś bezcen na Allegro jak już wchodziły kolejne części. Tylko kurczę kiedy czas na to wszystko? Gotowanie, fitnessy, książki (kolejne tomy Diany Gabaldon mają po przeszło 1000 stron ), życie rodzinno-towarzystkie, a gdzie tu jeszcze gry, że już nie wspomnę o filmach czy serialach bo w tej chwili TV mogłoby dla mnie nie istnieć. Oglądam powtórki Kuchennych rewolucji bo akurat są w naszej porze obiadowej i to tyle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220817_190037.jpg (167,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220817_190059.jpg (63,6 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220817_190126.jpg (101,3 KB, 59 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 07:37   #3
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja od razu wrzucam wczorajszy dodatek do kalafiorowej: smażony drożdżowy placek a'la tureckie gozleme, w środku ziemniaki, smażona cebula, pul biber, pietruszka i mięta. Racuchy przegrały bo TŻ wybierał, a jako rekonwalescent miał pierwszeństwo
Aaaa i zrobiłam jeszcze szybkie ciasto bez pieczenia na herbatnikach - dla teściowej do kawki

A jeszcze w temacie gier to ja kiedyś byłam fanką Simsów 2, mam nawet wszystkie oryginalne płyty z dodatkami kupione za jakiś bezcen na Allegro jak już wchodziły kolejne części. Tylko kurczę kiedy czas na to wszystko? Gotowanie, fitnessy, książki (kolejne tomy Diany Gabaldon mają po przeszło 1000 stron ), życie rodzinno-towarzystkie, a gdzie tu jeszcze gry, że już nie wspomnę o filmach czy serialach bo w tej chwili TV mogłoby dla mnie nie istnieć. Oglądam powtórki Kuchennych rewolucji bo akurat są w naszej porze obiadowej i to tyle
Ło Pani, jak to brzmi i wygląda a smakuje pewnie jeszcze lepiej.

Ja też Byłam wielką fanką simsów, już od pierwszej części teraz mam The Sims 4 na PS i czasami sobie zagram, ale to jest bardzo czasami, bo tak jak piszesz - nie ma czasu.
Dlatego wykorzystałam L4 i ogólną niedyspozycjność na takie "głupoty", bo normalnie nie mam czasu.
Aktualnie na przykład jedna koleżanka na urlopie, druga ma covid (a jesteśmy tylko trzy na tym stanowisku) i tak sobie pracuję 9-19 wczoraj ledwie głowę miałam czas umyć, bo z dojazdem wychodzę o 8:10 i wracam o 20:30
Byle do poniedziałku.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 15:09   #4
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja od razu wrzucam wczorajszy dodatek do kalafiorowej: smażony drożdżowy placek a'la tureckie gozleme, w środku ziemniaki, smażona cebula, pul biber, pietruszka i mięta. Racuchy przegrały bo TŻ wybierał, a jako rekonwalescent miał pierwszeństwo
Aaaa i zrobiłam jeszcze szybkie ciasto bez pieczenia na herbatnikach - dla teściowej do kawki

A jeszcze w temacie gier to ja kiedyś byłam fanką Simsów 2, mam nawet wszystkie oryginalne płyty z dodatkami kupione za jakiś bezcen na Allegro jak już wchodziły kolejne części. Tylko kurczę kiedy czas na to wszystko? Gotowanie, fitnessy, książki (kolejne tomy Diany Gabaldon mają po przeszło 1000 stron ), życie rodzinno-towarzystkie, a gdzie tu jeszcze gry, że już nie wspomnę o filmach czy serialach bo w tej chwili TV mogłoby dla mnie nie istnieć. Oglądam powtórki Kuchennych rewolucji bo akurat są w naszej porze obiadowej i to tyle
Można prosić o przepis na ten placek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-19, 07:27   #5
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja też Byłam wielką fanką simsów, już od pierwszej części teraz mam The Sims 4 na PS i czasami sobie zagram, ale to jest bardzo czasami, bo tak jak piszesz - nie ma czasu.
Dlatego wykorzystałam L4 i ogólną niedyspozycjność na takie "głupoty", bo normalnie nie mam czasu.
Aktualnie na przykład jedna koleżanka na urlopie, druga ma covid (a jesteśmy tylko trzy na tym stanowisku) i tak sobie pracuję 9-19 wczoraj ledwie głowę miałam czas umyć, bo z dojazdem wychodzę o 8:10 i wracam o 20:30
Byle do poniedziałku.
O rety, ponad 12h poza domem
Byle do poniedziałku albo byle do emerytury
Ja już lecę na oparach zmęczenia, a urlop mam dopiero w październiku

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89321996]Można prosić o przepis na ten placek?
[/QUOTE]
Jasne!
Kopiastą łyżeczkę suchych drożdży rozpuścić w małej ilości letniej wody razem z łyżeczką cukru i odstawić na ok. 15 minut do wyrośnięcia.
Potem wymieszać razem z 400g mąki, szklanką letniej wody i łyżeczką soli. Odstawić na ok. godzinę do wyrośnięcia.
Podzielić na dwie części, rozwałkować jedną, nałożyć farsz (najbardziej lubimy ziemniaczany, ale szpinak z fetą też jest spoko, z kolei w gruzińskiej piekarni robią genialny z botwinką!), przykryć rozwałkowaną drugą częścią ciasta, skleić dobrze brzegi.
Smażyć na dużej, suchej patelni (popsikałam trochę olejem w sprayu) ok. 3 minuty z każdej strony.
Można też ciasto podzielić na więcej części i sklejać jak takie większe pierogi, będzie łatwiej przewracać
Ja teraz wyjątkowo użyłam świeżych drożdży bo po prostu miałam do zużycia no i było ich więcej w przeliczeniu niż łyżeczka suchych więc wyszło ciut za puchate ciasto.

Wczoraj obiad z woka: kurczak, warzywa na patelnię, świeży ananas, nerkowce, imbir, miód, sos hoisin oraz sojowy i parę innych… Ryż jaśminowy do tego.
Wyszło naprawdę przepysznie, ale przyjemność z jedzenia spadła prawie do zera z uwagi na temperaturę... po prostu się z nas lało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220818_190848.jpg (165,2 KB, 44 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-19, 08:55   #6
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O rety, ponad 12h poza domem
Byle do poniedziałku albo byle do emerytury
Ja już lecę na oparach zmęczenia, a urlop mam dopiero w październiku


Jasne!
Kopiastą łyżeczkę suchych drożdży rozpuścić w małej ilości letniej wody razem z łyżeczką cukru i odstawić na ok. 15 minut do wyrośnięcia.
Potem wymieszać razem z 400g mąki, szklanką letniej wody i łyżeczką soli. Odstawić na ok. godzinę do wyrośnięcia.
Podzielić na dwie części, rozwałkować jedną, nałożyć farsz (najbardziej lubimy ziemniaczany, ale szpinak z fetą też jest spoko, z kolei w gruzińskiej piekarni robią genialny z botwinką!), przykryć rozwałkowaną drugą częścią ciasta, skleić dobrze brzegi.
Smażyć na dużej, suchej patelni (popsikałam trochę olejem w sprayu) ok. 3 minuty z każdej strony.
Można też ciasto podzielić na więcej części i sklejać jak takie większe pierogi, będzie łatwiej przewracać
Ja teraz wyjątkowo użyłam świeżych drożdży bo po prostu miałam do zużycia no i było ich więcej w przeliczeniu niż łyżeczka suchych więc wyszło ciut za puchate ciasto.

Wczoraj obiad z woka: kurczak, warzywa na patelnię, świeży ananas, nerkowce, imbir, miód, sos hoisin oraz sojowy i parę innych… Ryż jaśminowy do tego.
Wyszło naprawdę przepysznie, ale przyjemność z jedzenia spadła prawie do zera z uwagi na temperaturę... po prostu się z nas lało
Dziękuję, najbardziej zainteresował mnie ten farsz bo wygląda na moje smaki. Jak znajdę u mnie gdzieś ten pul Biber to zrobię, nawet nie wiedziałam, że takie coś jest. Chyba, że można czymś zastąpić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-19, 09:15   #7
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89322691]Dziękuję, najbardziej zainteresował mnie ten farsz bo wygląda na moje smaki. Jak znajdę u mnie gdzieś ten pul Biber to zrobię, nawet nie wiedziałam, że takie coś jest. Chyba, że można czymś zastąpić?
[/QUOTE]
Spokojnie możesz zastąpić zwykłą ostrą papryką
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-19, 13:47   #8
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja od razu wrzucam wczorajszy dodatek do kalafiorowej: smażony drożdżowy placek a'la tureckie gozleme, w środku ziemniaki, smażona cebula, pul biber, pietruszka i mięta. Racuchy przegrały bo TŻ wybierał, a jako rekonwalescent miał pierwszeństwo
Aaaa i zrobiłam jeszcze szybkie ciasto bez pieczenia na herbatnikach - dla teściowej do kawki




A jeszcze w temacie gier to ja kiedyś byłam fanką Simsów 2, mam nawet wszystkie oryginalne płyty z dodatkami kupione za jakiś bezcen na Allegro jak już wchodziły kolejne części. Tylko kurczę kiedy czas na to wszystko? Gotowanie, fitnessy, książki (kolejne tomy Diany Gabaldon mają po przeszło 1000 stron ), życie rodzinno-towarzystkie, a gdzie tu jeszcze gry, że już nie wspomnę o filmach czy serialach bo w tej chwili TV mogłoby dla mnie nie istnieć. Oglądam powtórki Kuchennych rewolucji bo akurat są w naszej porze obiadowej i to tyle

Podoba mi się ten placek A skoro przypomina gozleme, to już w ogóle muszę go zrobić


Mogę prosić o przepis na ciasto? Wygląda pysznie


Wczoraj zrobiłam tagliatelle z grillowanym kurczakiem i suszonymi pomidorami w sosie z mascarpone i parmezanem.



Dziś zjemy pierogi od mamy - z kapustą i grzybami.

A wieczorem poprawimy jedzeniem z grilla Już wczoraj zaczęliśmy z TŻtem szykować jedzonko. Na razie mam przygotowane: sałatkę ziemniaczaną, kukurydzę, faszerowane pieczarki, kiełbasę, szaszłyki.


Dziś przygotuję koreczki caprese i chleb z ziołami do wrzucenia na grilla.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220818_173044.jpg (88,8 KB, 37 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-19, 13:51   #9
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Podoba mi się ten placek A skoro przypomina gozleme, to już w ogóle muszę go zrobić


Mogę prosić o przepis na ciasto? Wygląda pysznie


Wczoraj zrobiłam tagliatelle z grillowanym kurczakiem i suszonymi pomidorami w sosie z mascarpone i parmezanem.



Dziś zjemy pierogi od mamy - z kapustą i grzybami.

A wieczorem poprawimy jedzeniem z grilla Już wczoraj zaczęliśmy z TŻtem szykować jedzonko. Na razie mam przygotowane: sałatkę ziemniaczaną, kukurydzę, faszerowane pieczarki, kiełbasę, szaszłyki.


Dziś przygotuję koreczki caprese i chleb z ziołami do wrzucenia na grilla.
Biorę wczorajszy makaron, a jutro chętnie bym się wprosiła na grilla, same pyszności
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-19, 14:01   #10
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Mogę prosić o przepis na ciasto? Wygląda pysznie


Wczoraj zrobiłam tagliatelle z grillowanym kurczakiem i suszonymi pomidorami w sosie z mascarpone i parmezanem.



Dziś zjemy pierogi od mamy - z kapustą i grzybami.

A wieczorem poprawimy jedzeniem z grilla Już wczoraj zaczęliśmy z TŻtem szykować jedzonko. Na razie mam przygotowane: sałatkę ziemniaczaną, kukurydzę, faszerowane pieczarki, kiełbasę, szaszłyki.


Dziś przygotuję koreczki caprese i chleb z ziołami do wrzucenia na grilla.
Ciasto takie https://www.mojkulinarnypamietnik.pl...batnikach.html robi się naprawdę ekspresowo, najdłużej trwa studzenie mleka
Piękny makaron i widzę imprezka się szykuje - superowe żarełko
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-20, 10:48   #11
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Pochwalę się dzisiejszymi zbiorami - 2,5kg pomidorów malinowych karłowych, pół kilograma cherry, półtora kilograma ogórków, kilka ostrych papryczek

IMG_20220820_112456-01.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-20, 21:43   #12
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 256
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiejszymi zbiorami - 2,5kg pomidorów malinowych karłowych, pół kilograma cherry, półtora kilograma ogórków, kilka ostrych papryczek

Załącznik 7777923


Piekny zbior.
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 256 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 17:21   #13
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Piekny zbior.
Dziękuję ☺


____

U mnie niedzielna nuda ☺

IMG_20220821_172453-01_copy_899x1600.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-22, 08:32   #14
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiejszymi zbiorami - 2,5kg pomidorów malinowych karłowych, pół kilograma cherry, półtora kilograma ogórków, kilka ostrych papryczek
Cuda

W piątek mielone z morszczuka, surówka z pekińskiej i chleb – bo ziemniaków brak, a na frytki z piekarnika było za gorąco.
W sobotę zakupy i parę spraw załatwianych, więc bardzo późno był domowy hot-dog.
Wczoraj 3 małe pizze - 1. krakowska i świeży anans , 2. pieczarki i szalotka, 3. fancy dojrzewająca kiełbasa.
Na dziś już gotowy krem paprykowy z chorizo.
I chleb - żytni z żurawiną.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220819_182435.jpg (166,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220821_184105.jpg (192,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220821_184118.jpg (196,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220821_184133.jpg (233,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220821_184006.jpg (133,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220821_184044.jpg (243,4 KB, 33 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-22, 09:51   #15
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ciasto takie https://www.mojkulinarnypamietnik.pl...batnikach.html robi się naprawdę ekspresowo, najdłużej trwa studzenie mleka
Piękny makaron i widzę imprezka się szykuje - superowe żarełko

Dziękuję za przepis Tak, imprezka była, pogoda dopisała idealnie


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiejszymi zbiorami - 2,5kg pomidorów malinowych karłowych, pół kilograma cherry, półtora kilograma ogórków, kilka ostrych papryczek

Załącznik 7777923

Ale zbiory!


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję ☺


____

U mnie niedzielna nuda ☺

Załącznik 7777965

Zjadłabym taki obiad


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Cuda

W piątek mielone z morszczuka, surówka z pekińskiej i chleb – bo ziemniaków brak, a na frytki z piekarnika było za gorąco.
W sobotę zakupy i parę spraw załatwianych, więc bardzo późno był domowy hot-dog.
Wczoraj 3 małe pizze - 1. krakowska i świeży anans , 2. pieczarki i szalotka, 3. fancy dojrzewająca kiełbasa.
Na dziś już gotowy krem paprykowy z chorizo.
I chleb - żytni z żurawiną.

Wszystko apetycznie wygląda, mniam! Zjadłabym kotlety z morszczuka z taką surówką


A ja tyle jedzenia na piątek naszykowałam, że jeszcze dziś w pracy dojadamy Zdecydowanie przesadziłam , ale wydawało mi się, że będzie za mało.

I cały weekend też jedliśmy w kółko to, co zostało z grilla Wczoraj resztę upiekłam w piekarniku.
Poprawiliśmy lodami

Już mam przesyt, zupy bym zjadła
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220819_190620.jpg (189,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220819_191042.jpg (107,3 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220819_191053.jpg (131,7 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220819_191106.jpg (87,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220821_120047.jpg (77,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220821_120031.jpg (78,3 KB, 39 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-23, 22:04   #16
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Niedoczytałam, że jest nowa część
Melduję się, i nadrabiam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-24, 07:15   #17
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A ja tyle jedzenia na piątek naszykowałam, że jeszcze dziś w pracy dojadamy Zdecydowanie przesadziłam , ale wydawało mi się, że będzie za mało.

I cały weekend też jedliśmy w kółko to, co zostało z grilla Wczoraj resztę upiekłam w piekarniku.
Poprawiliśmy lodami

Już mam przesyt, zupy bym zjadła
Znam to
Jeden dzień to jeszcze można dokończyć co zostało, ale powyżej to już męka

U nas wczoraj dorsz pieczony w papilocie na ryżu, na górze ajwar i warzywa wg gustu. Do tego surówka z kiszonej kapusty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220823_190101-01.jpg (146,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220823_190130-01.jpg (126,9 KB, 32 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-24, 08:41   #18
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Znam to
Jeden dzień to jeszcze można dokończyć co zostało, ale powyżej to już męka

U nas wczoraj dorsz pieczony w papilocie na ryżu, na górze ajwar i warzywa wg gustu. Do tego surówka z kiszonej kapusty.

Dokładnie tak, okropna męka


Smakowity obiad


Ja wczoraj ugotowałam na dziś zupę szczawiową z jajkiem i ziemniakami. TŻ kręcił nosem, że nie ma ochoty na szczawiową więc dla niego będzie kalafior smażony w cieście, chleb w jajku (utylizacja czerstwego pieczywa ) i surówka z białej kapusty. A ja kalafiora gotowanego i surówkę pewnie też skubnę
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2022-08-24 o 10:31
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-24, 15:19   #19
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Sobota - leczo podane z ryżem
Niedz. - bitki wp w duszonej cebuli, ziemniaki, surówka wielowarzywna
Poniedz. - zupa krem z brokułów, ziemniaków i żółtych pomidorów, a zamiast drugiego fasolka szparagowa mamut z masłem
Wczoraj - spaghetti bolognese z dodatkiem cukinii
Dziś - krupnik w wydaniu letnim, sałatka z ravioli i kolorowych pomidorków
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-25, 07:32   #20
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja wczoraj ugotowałam na dziś zupę szczawiową z jajkiem i ziemniakami. TŻ kręcił nosem, że nie ma ochoty na szczawiową więc dla niego będzie kalafior smażony w cieście, chleb w jajku (utylizacja czerstwego pieczywa ) i surówka z białej kapusty. A ja kalafiora gotowanego i surówkę pewnie też skubnę
Mam mnóstwo pomysłów na kalafior i muszę zacząć je realizować póki jeszcze jest sezon

Wczoraj duszony filet z indyka z pieczarkami, do tego kasza gryczana, mizeria i sałatka z fetą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220824_184711-01.jpg (142,6 KB, 34 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 09:05   #21
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Mam mnóstwo pomysłów na kalafior i muszę zacząć je realizować póki jeszcze jest sezon

Wczoraj duszony filet z indyka z pieczarkami, do tego kasza gryczana, mizeria i sałatka z fetą.

Chętnie odgapię pomysły na kalafiora Też planuję maksymalnie wykorzystać sezon I jeszcze fasolkę szparagową bym chciała wykorzystać na maksa


Załączam fotkę wczorajszego obiadu.
Dziś dojemy kalafiora w cieście i surówkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220825_095847.jpg (164,3 KB, 39 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 11:41   #22
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dzisiaj po chłopsku - smażona kiełbasa z cebulką i ziemniakami i do tego kapusta kiszona
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 11:58   #23
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Trzpiotka91 Pokaż wiadomość
Dzisiaj po chłopsku - smażona kiełbasa z cebulką i ziemniakami i do tego kapusta kiszona

Swojsko i pysznie
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 16:09   #24
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Zupa z zielonych warzyw pita słomką z termosu nad zalewem ;-)
Po powrocie do domu czekał na nas obiad: podudzia kurczaka, kalafior pieczony marynowany w papryce wędzonej, frytki z marchewki (wszystko to czekało w lodówce, a mąż w przerwie od pracy zdalnej włożył do piekarnika)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 06:55   #25
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Chętnie odgapię pomysły na kalafiora Też planuję maksymalnie wykorzystać sezon I jeszcze fasolkę szparagową bym chciała wykorzystać na maksa


Załączam fotkę wczorajszego obiadu.
Dziś dojemy kalafiora w cieście i surówkę.
Planuję na pewno kalafior pieczony z tahini, kalafior z fasolką w jasnym sosie dla TŻ-ta, ale chciałabym też raz zrobić wersję bardziej orientalną - jak curry. Kiedyś na imprezę robiłam kalafiora w cieście z dodatkiem piwa i czarnej gorczycy - z przepisu Jamiego. Mam zanotowane, że wyszło super, ale kompletnie nie pamiętam smaku muszę powtórzyć. No i zapiekany w beszamelu z cheddarem - taki mogłabym jeść codziennie. Ciekawe czy cokolwiek z tego zrealizuję
Znowu kusisz surówką. Miałam już ostatnio na liście zakupów młodą kapustę, ale do czegoś innego potrzebowałam pekińską, pół mi zostało, więc surówka była z pekińskiej... Wpiszę znowu

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Zupa z zielonych warzyw pita słomką z termosu nad zalewem ;-)
Po powrocie do domu czekał na nas obiad: podudzia kurczaka, kalafior pieczony marynowany w papryce wędzonej, frytki z marchewki (wszystko to czekało w lodówce, a mąż w przerwie od pracy zdalnej włożył do piekarnika)
Fantastycznie!
Zjadłabym wszystko, ale zupę jednak łyżką
To takie moje dziwactwo. Sok pomidorowy też musiałabym skonsumować w ten sposób

Wczoraj orientalne klopsiki z groszkiem i ziemniakami i do tego mało pasujący ogóreczek kiszony.
A dziś jadę na mini babskie party, wiec zjem co dadzą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220825_191245-01.jpg (176,4 KB, 39 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 08:05   #26
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Planuję na pewno kalafior pieczony z tahini, kalafior z fasolką w jasnym sosie dla TŻ-ta, ale chciałabym też raz zrobić wersję bardziej orientalną - jak curry. Kiedyś na imprezę robiłam kalafiora w cieście z dodatkiem piwa i czarnej gorczycy - z przepisu Jamiego. Mam zanotowane, że wyszło super, ale kompletnie nie pamiętam smaku muszę powtórzyć. No i zapiekany w beszamelu z cheddarem - taki mogłabym jeść codziennie. Ciekawe czy cokolwiek z tego zrealizuję
Znowu kusisz surówką. Miałam już ostatnio na liście zakupów młodą kapustę, ale do czegoś innego potrzebowałam pekińską, pół mi zostało, więc surówka była z pekińskiej... Wpiszę znowu





Fantastycznie!
Zjadłabym wszystko, ale zupę jednak łyżką
To takie moje dziwactwo. Sok pomidorowy też musiałabym skonsumować w ten sposób

Wczoraj orientalne klopsiki z groszkiem i ziemniakami i do tego mało pasujący ogóreczek kiszony.
A dziś jadę na mini babskie party, wiec zjem co dadzą


Fajne pomysły na kalafiora A klopsiki bardzo apetyczne!

Tak, kalafiora zapiekanego z beszamelem też bym mogła jeść codziennie
Tę surówkę w wersji z kapustą piekińską też robiłam - jest równie dobra


Ja dziś idę z koleżankami na piwko więc w knajpce coś zjem a TŻ ma jeszcze kalafiora w cieście - ostatni dzień
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2022-08-26 o 08:07
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 17:34   #27
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie dzisiaj znowu niezbyt ciekawie, ale za to smacznie



Schab w sosie kurkowym (kurki złapałam w TGTG), ziemniaki z koperkiem z ogródka i surówka z białej rzodkwi (też z TGTG), z jabłkiem i jogurtem naturalnym


Wczoraj była pieczarkowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1661704210848.jpg (211,1 KB, 43 załadowań)
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 21:13   #28
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U Was jak zawsze pysznie

U nas krokiety z kajzerek z pieczarkami i mozzarellą
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 06:53   #29
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj znowu niezbyt ciekawie, ale za to smacznie



Schab w sosie kurkowym (kurki złapałam w TGTG), ziemniaki z koperkiem z ogródka i surówka z białej rzodkwi (też z TGTG), z jabłkiem i jogurtem naturalnym


Wczoraj była pieczarkowa
Ale fajnie!
Jak widziałam kurki w promocji to machałam ręką bo przecież jeszcze będą, a jak chciałam w tym tygodniu to 15 zł. za małe opakowanie

W weekend mało gotowania, w piątek łódeczki z sałaty wg Jamiego przygotowywane wspólnymi siłami z koleżankami, potem pad thai, którego robiła już gospodyni
W sobotę rodzinny obiad w knajpce, było upalnie więc postawiłam na sałatkę z łososiem. Dostałam do niej pieczywko prosto z pieca
Wczoraj samotny obiad - smażone ziemniaki z przyprawami, sadzone jajka, tzatziki i sałatka z czerwonej kapusty ze słoika (domowa, z przepisu Krystyny911, wykonanie oczywiście mój tata). Upiekłam też tradycyjnie chleb - zakwasowo-drożdżowy pszenno-żytni z ziarnami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220826_224415.jpg (119,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220826_224431.jpg (164,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220827_191837.jpg (112,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220828_182405.jpg (180,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220829_071843.jpg (308,8 KB, 33 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 07:22   #30
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale fajnie!
Jak widziałam kurki w promocji to machałam ręką bo przecież jeszcze będą, a jak chciałam w tym tygodniu to 15 zł. za małe opakowanie

W weekend mało gotowania, w piątek łódeczki z sałaty wg Jamiego przygotowywane wspólnymi siłami z koleżankami, potem pad thai, którego robiła już gospodyni
W sobotę rodzinny obiad w knajpce, było upalnie więc postawiłam na sałatkę z łososiem. Dostałam do niej pieczywko prosto z pieca
Wczoraj samotny obiad - smażone ziemniaki z przyprawami, sadzone jajka, tzatziki i sałatka z czerwonej kapusty ze słoika (domowa, z przepisu Krystyny911, wykonanie oczywiście mój tata). Upiekłam też tradycyjnie chleb - zakwasowo-drożdżowy pszenno-żytni z ziarnami
Dlatego ja się na kurki nie pirywalam, ale że się akurat trafiły

Super chlebek, zazdroszczę czasu na pieczywo, ja po całym tygodniu pracy jestem zazwyczaj tak zmęczona, że nie mam siły nawet myśleć, żeby robić coś ambitnego.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.