DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-24, 21:11   #4951
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Jak zrobilas ta kapiel rozjasniajaca ?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-25, 16:20   #4952
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Dziewczny nie moge przeszukac watku z telefonu. Czy ktoś zyczliwy moglby mi podac przepis na kapiel dekoloryzujaca z czarnego ?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-26, 02:53   #4953
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Dziewczny nie moge przeszukac watku z telefonu. Czy ktoś zyczliwy moglby mi podac przepis na kapiel dekoloryzujaca z czarnego ?
Utleniacz plus proszek rozjaśniający wg przepisu na opakowaniu, do tego szampon w ilości ok dwukrotnie większej jak używasz normalnie do mycia. Możesz też dodać trochę jakiejś prostej odżywki do włosów

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 15:20   #4954
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Ok i ile trzymac ?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 01:55   #4955
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Ok i ile trzymac ?
Najlepiej obserwować włosy. Np sprawdzaj co 10 min jak się rozjaśniają. I trzymałabym tak max pół godziny

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 18:52   #4956
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej, możecie mi opisać krok po kroku jak wygląda dekoloryzacja włosów z czerwonego koloru? Mówiąc "dekoloryzacja" ma się najczęściej przed oczami zwykłe rozjaśnianie, a słyszałam, że są też inne sposoby i jestem ciekawa jak to wygląda. Planuję wrócić do swoich naturalnych i zastanawia mnie też to ile to będzie trwało i kosztowało. Od jakichś 2/3 lat farbowałam włosy na różnego rodzaju czerwienie, czerwone fiolety.
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 18:34   #4957
Gosia7765
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1
Włosy

Cześć, od paru lat farbuje włosy drogeryjna farba do włosów o odcieniu hebanowa czerń, chciałabym zejść z tego koloru ale nie chce poddawać się zabiegowi rozjaśniania u fryzjera, odrost mam już dość duży ale końcówki dalej są bardzo czarne. Może macie jakieś sprawdzone sposoby jak ścignąć ten kolor bez zniszczenia włosów.

Z góry dzięki za przydatne komentarze.
Gosia7765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-01, 00:54   #4958
Patiaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1
Question Dekoloryzacja (zmycie ciemnego oraz czerwonego koloru)

Hej
Poproszę o pomoc. Pierwszy raz farbowałam włosy . Zrobiłam to samodzielnie. Ogólnie kolor wyszedł dość ładny i równy, oprócz pewnych kilku niedogodności.... Zaraz opiszę: Było to z naturalnego czarnego brązu do ciemnego blondu, użyłam BW12 Palette. Niestety... Tydzień wcześniej nałożyłam piankę koloryzującą czerwoną (na mich włosach nie było widać czerwieni, tylko ledwo zauważalne refleksy, dodające fajnego w sumie blasku. Zapomniałam o tym, że kolor jeszcze nie był zmyty (no bo co, decyzja rozjaśniamy, to szybko do sklepu i zaraz po obiedzie farbowanie). Po wysuszeniu no lipa. Tu ładnie, tu ładnie, a tu 2 tony ciemniej i z czerwonobrązoworudym. I tak myślę, że niezmyta wcześniej czerwień skorzystała z okazji i zintegrowała się miejscami z farbą (emulsja aktywująca była tam 12%), po czym wniknęła do wnętrza włosów razem z nią. A że farba blond, więc ten barwnik nieco przebija w kilku miejscach.
Poczytałam o dekoloryzacji, podobno skuteczny jest ColorPeel, ale po nim włosy ciemnieją o nawet 3 tony. Czytałam wiele postów, że pomimo zabiegów pielęgnujących zaraz po deko, myciu po kilka razy i płukaniu przez godzinę, i tak ciemnieją, bo pigment sztuczny jest częściowo usunięty a naturalnego brak. I teraz tak: czy jak włosy się odbudują wewnątrz w pigment naturalny (ok. 2 tygodnie) to efekt przyciemnienia się cofnie? Nie wiem, czy dobrze rozumuję, chyba za dużo o tym czytałam.

Więc czy to ciemnienie jest odwracalne, czy nie?
Ewentualnie czym trwale sciągnąć te czerwone smugi, które wniknęły do włosów wraz z farbą? Żeby się ratować, położyłam szampon koloryzujący palette jasny brąz, ale za bardzo nie przykryło, jedynie trochę wyrównało kolor. Tylko blond szlag trafił...
Jeśli nie ColorPeel, to skuszę się na metodę LEKKO bardziej inwazyjną (mam zdrowe włosy, nie rozdwajają się, niska porowatość, regularnie odżywiane). Czy dekoloryzacja oksydacyjna z proszkiem da radę i po niej włosy nie sciemnieją? Mogą się rozjaśnić? To drugie to akurat nie problem, zawsze mogę później użyc ciemniejszej ciemniejszej farby. Tylko trzeba uważać na odrosty, bo ta metoda nie rozpozna pigmentów naturalnych i sztucznych... Czy to trudne do zrobienia samodzielnie? I czy będę mogła użyć docelowej farby do włosów około tydzień po dekoloryzacji? Wiem, że pewnie część powie "idź do fryzjera", ale mimo wszystko chcę spróbować sama.

Być może sama sobie odpowiedziałam na kilka pytań, ale potrzebuję jakiegoś potwierdzenia, usystematyzowania, czy dobrze kombinuję
Patiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 12:03   #4959
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Dekoloryzacja (zmycie ciemnego oraz czerwonego koloru)

Cytat:
Napisane przez Patiaq Pokaż wiadomość
Hej
Poproszę o pomoc. Pierwszy raz farbowałam włosy . Zrobiłam to samodzielnie. Ogólnie kolor wyszedł dość ładny i równy, oprócz pewnych kilku niedogodności.... Zaraz opiszę: Było to z naturalnego czarnego brązu do ciemnego blondu, użyłam BW12 Palette. Niestety... Tydzień wcześniej nałożyłam piankę koloryzującą czerwoną (na mich włosach nie było widać czerwieni, tylko ledwo zauważalne refleksy, dodające fajnego w sumie blasku. Zapomniałam o tym, że kolor jeszcze nie był zmyty (no bo co, decyzja rozjaśniamy, to szybko do sklepu i zaraz po obiedzie farbowanie). Po wysuszeniu no lipa. Tu ładnie, tu ładnie, a tu 2 tony ciemniej i z czerwonobrązoworudym. I tak myślę, że niezmyta wcześniej czerwień skorzystała z okazji i zintegrowała się miejscami z farbą (emulsja aktywująca była tam 12%), po czym wniknęła do wnętrza włosów razem z nią. A że farba blond, więc ten barwnik nieco przebija w kilku miejscach.
Poczytałam o dekoloryzacji, podobno skuteczny jest ColorPeel, ale po nim włosy ciemnieją o nawet 3 tony. Czytałam wiele postów, że pomimo zabiegów pielęgnujących zaraz po deko, myciu po kilka razy i płukaniu przez godzinę, i tak ciemnieją, bo pigment sztuczny jest częściowo usunięty a naturalnego brak. I teraz tak: czy jak włosy się odbudują wewnątrz w pigment naturalny (ok. 2 tygodnie) to efekt przyciemnienia się cofnie? Nie wiem, czy dobrze rozumuję, chyba za dużo o tym czytałam.

Więc czy to ciemnienie jest odwracalne, czy nie?
Ewentualnie czym trwale sciągnąć te czerwone smugi, które wniknęły do włosów wraz z farbą? Żeby się ratować, położyłam szampon koloryzujący palette jasny brąz, ale za bardzo nie przykryło, jedynie trochę wyrównało kolor. Tylko blond szlag trafił...
Jeśli nie ColorPeel, to skuszę się na metodę LEKKO bardziej inwazyjną (mam zdrowe włosy, nie rozdwajają się, niska porowatość, regularnie odżywiane). Czy dekoloryzacja oksydacyjna z proszkiem da radę i po niej włosy nie sciemnieją? Mogą się rozjaśnić? To drugie to akurat nie problem, zawsze mogę później użyc ciemniejszej ciemniejszej farby. Tylko trzeba uważać na odrosty, bo ta metoda nie rozpozna pigmentów naturalnych i sztucznych... Czy to trudne do zrobienia samodzielnie? I czy będę mogła użyć docelowej farby do włosów około tydzień po dekoloryzacji? Wiem, że pewnie część powie "idź do fryzjera", ale mimo wszystko chcę spróbować sama.

Być może sama sobie odpowiedziałam na kilka pytań, ale potrzebuję jakiegoś potwierdzenia, usystematyzowania, czy dobrze kombinuję
Nie wiem co masz na myśli pisząc ciemnienie, ale wygląda to tak: robisz dekoloryzację wg przepisu na opakowaniu, trzymasz jakiś czas, spłukujesz. I masz włosy zdekoloryzowane, sporo jaśniejsze. Bardzo ważne jest dobrze wypłukać włosy, bo ewentualne ciemnienie wynika podobno z tego. poza tym nawet jeśli włosy trochę ściemnieją to i tak są rozjaśnione.
Można od razu po dekoloryzacji zafarbować jak się chce wtedy problem znika
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-14, 12:48   #4960
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Dekoloryzacja (zmycie ciemnego oraz czerwonego koloru)

Moje zdanie jest takie, że jeśli ma się wątpliwości i 100 pytań po drodze, to lepiej nie zabierać się za samodzielną dekoloryzację, tylko iść do sprawdzonej osoby, która się na tym zna. To jedyny słuszny kierunek. A jeśli chodzi o farby, to na pewno nie zawiedziesz się na Color&Soin. Jest po prostu jakościowo.

Edytowane przez kentas
Czas edycji: 2022-06-24 o 12:21
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 16:34   #4961
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Zaliczyłam wpadkę. Podciągałam odrost jak zwykle na wodzie 6% i zamiast spłukać partie kładzione najpierw, to starłam tylko rozjaśniacz ręcznikiem papierowym. W efekcie przetrzymany o 10 minut za długo odrost zrobił się o ton jaśniejszy i farba na górze głowy jest żywa, a na dole włosów zgaszona. Będę teraz po prostu mieszała na tę górę o dwa stopnie ciemniejszy odcień z tym, który był kładziony. Na szczęście mamy sezon kapeluszy, a nad ranem i wieczorem noszę już czapkę. Staram się wytrzymać tak chociaż z półtora - dwa tygodnie, żeby nie zniszczyć włosów.

Może jednak ktoś zna inną metodę na taką wpadkę? Jeśli nie zdziałam nic w domu, pójdę do stylisty z podkulonym ogonem... Zawsze wychodziło idealnie. To pierwsza taka wtopa.




EDIT:
Jednak nie jestem beztalenciem, tylko sklerotyczką. Dół mieszałam Matrixiem z poziomów 6 i 8, a górę zrobiłam samym 8
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-9670.jpg (132,5 KB, 36 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-09-16 o 17:49
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-08, 19:51   #4962
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Jak nakładać rozjaśniacz? Na dwa razy (najpierw na długości i potem drugi raz same odrosty)?


(po rozjaśniaczu będę nakładać farbę na całość)
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-08, 20:23   #4963
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Jeśli odrost ma max 10mm to może się rozjaśnić farbą z odpowiednia % woda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-08, 20:31   #4964
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Generalnie to mam ciemno brązowe włosy i chciałabym zejść do rudego (koleston 77/43).


Najpierw planuję rozjaśnić włosy rozjaśniaczem z utleniaczem 12%, a potem nałożyć farbę koleston 77/43. czy ten plan ma sens?
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-09, 13:08   #4965
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Nie rób włosom 12%… ja z ciemnego brązu do rudości schodzę jedynie na 6%. Później farbę kładę na 3%.
Po 12% to możesz mieć spalony makaron
Odrost robię sama farba, jest odrobine ciemniejszy, ale tak wyglada bardziej naturalnie i łaskawiej kiedy moje ciemne odrastają. Dobry fryzjer tez daje ciemniejszy odrost.

Taki mam wyjściowy:

IMG_1674.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-11, 15:36   #4966
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Czy ktos mi podpowie.

Chciałabym użyć rozjaśniacza, żeby zrobić sobie kilka jaśniejszych pasemek przy twarzy o na grzywce,.żeby potem przykryc je henną.

Jakiej wody utlenionej powinnam użyć? Myślałam o 3%, ale czy to nie za mało?

Wrzucam zdjęcie moich włosów i tego, co pi razy oko chciałabym osiągnąć...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20221106_101743552_HDR_compress4.jpg (124,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221111-153242_compress6.jpg (39,5 KB, 20 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 19:16   #4967
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Może zmieszaj 3 z 6? Ja tak robię, jak tak robię jak nie jestem pewna.
Nie obawiasz się fałszywych ruchów i zrobienia sobie plam? Ja bym na bank zrobiła łaty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 14:21   #4968
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 500
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Mam pytanie. Czy jak zrobię na rudych włosach kąpiel rozjaśniająca i na to położę toner Schwarzkopf Igora Vibrance w kolorze 8-0 to mi trochę ochłodzi i zniweluje marchewkę? Czy lepiej kupić normalną farbę?
Chciałabym znowu wrócić do blondu ale takiego ciepłego i wolałabym najpierw zrobić jakimś naturalnym kolorkiem, a dopiero później dać docelowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.