Problem z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 20:48   #1
dziewczyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4

Problem z cerą


1.Co jakiś czas średnio raz na tydzień wychodzi mi tylko w 2 miejscach na policzkach małe plamki ( jakby od środka wychodziły) bez ropy , po paru dniach bledną i pokrywają się delikatnym strupkiem i tak na okrągło.
Co to może być ?


2. Dzieje się to tylko przy , a raczej w brwiach. Naskórek jakby stale narastał, ale to nie łuszczyca - bo nic mnie nie swędzi. Stale muszę to skrobać, nawet jak smaruję kremami czy nie smaruję - bez różnicy.
Co to może być ?

3. Ogólnie cały naskórek twarzy mam bardzo słaby i delikatny, nawet jak przetrę chusteczką nos to naskórek na nim się jakby łuszczył tzn są na nim drobinki naskórka. Jak można odbudować i wzmocnić naskórek.
Dodam też że wyeliminowałam całkowicie chlor z wody.

4. Jakie są objawy skórne niedoboru cynku, witamin lub braku wody ??

Z góry wielkie dzięki za wszystkie porady.
p.s: To forum jest najmądrzejszym i najkulturalniejszym miejscem w Internecie.
dziewczyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:31   #2
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem z cerą

ogólnie niedobór cynku powoduje fuszczycopodobne zmiany skórne, dodatkowo włosy wypadają, rany gorzej się goją. w przypadku odwodnienia skóra jest vjak pergamin - cienka, mało elastyczna, przesuszona, łatwo ulega odgnieceniom. Byc może twoje problemy są właśnie tym spowodowane - zastosuje emolienty do pielęgnacji twarzy - dermokosmetyki przeznaczone dla cery wrażliwej lub atopowej powinno pomóc. Co do problemu łuszczacych się kristek - ciężko mi powiedzieć. Musiałabym dokładnie to zobaczyć, ale myślę że kuracja emolientami powinna przynieść poprawę
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 06:56   #3
dziewczyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z cerą

A twarz, taką jak ja mam być może trądzik różowaty ( ale delikatny i chyba raczej to jest z wewnątrz) to powinnam myć wodą ciepłą czy zimną ?
Używać mleczka i toniku czy lepiej jej nie podrażniać i tylko woda ( bez chloru) ??

Czy picie na czczo szklanki ciepłej wody z cytrynką daje jakieś efekty na cerę ??

Brała Któraś z Was tabletki ENZOSYSTEM ??
dziewczyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:45   #4
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem z cerą

Przy trądziku różowatym powinnaś mieć również problemy z cerą naczynkową - nic takiego nie napisałaś. Nie widziałam twojej cery - nie powiem ci więc ze 100 procentową pewnością co jest twoim problemem. Samo łuszczenie nie wskazuje na trądzik różowaty. Myślę, że najlepiej bys poszła do dermatologa - wiem, że to banalne, ale za to jakie skuteczne
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.