Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-23, 09:35   #121
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Nie ulegam presji otoczenia, nie tylko w kwestii perfum. Jeśli decyduję sie na kompromis to dlatego, że tego chcę, a nie dlatego, że powinnam (wrrr... całą sobą nienawidzę tego słowa) lub muszę.
W kwestii używanych przeze mnie perfum - niezmiernie rzadko spotykam się z negatywnym odbiorem. Prawie nigdy. Jednak ostatnio kolega z pracy kiepsko reaguje na kadzidlaki.
Biorę to pod uwagę, bo go lubię i mam z czego wybierać w mojej kolekcji, ale jak mi się zachce do bólu pachnieć z rana kadzidłem to pachnę i tyle. Sama nie przepadam, za niektórymi jego pachnidłami i nie robię z tego problemu.
Nie spotkało mnie to jeszcze, ale jeśli kochana i ważna dla mnie osoba miałaby problem z akceptacją moich perfum to zapewne znalazłabym jakiś kompromis. Gdyby to był jeden z moich ulubionych zapachów nie pozbyłabym się go, ale jestem pewna, że znalazłabym wyjście akceptowalne przez obie strony. Jest to dla mnie oczywiste, bo moi bliscy są dla mnie ważniejsi niż flaszki z perfumami
Jeśli chodzi o dalsze otoczenie, całkowicie zgadzam się LouLou. Nic dodać, nic ująć
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 14:30   #122
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Wszyscy piszą o opinii negatywnej, to może ugryzę z innej strony...
Czy kupilyście kiedyś perfumy pod wpływem pozytywnych opinii na ich temat? Np. bardzo spodobały się waszym TŻtom, albo koleżankom, albo po prostu dane perfumy uznane są za "najseksowniejsze" i wszystkim się podobają? Przykładem może być Euphoria, powszechnie uznana za piekny zapach i używana przez wiele osób (wiem, że w tym miejscu wiele wizażanek się zbuntuje, ale chodzi mi o odbiór ogólny, że tak powiem, szarych ludzi, a nie nie znawców perfum). Oczywiście ten zapach też wam musi się podobać, nie mówię o sytuacji, że inni się zachwycaja, a was odrzuca
Ja tak miałam wlasnie z Euphorią-podobała mi się, ale bez szału, jednak gdy zobaczyłam jak reaguje moj TZ, moja mama i wiele osób zapragnęłam mieć te perfumy własnie ze względu na ich działanie, bo czułam, że będę kimś lepszym, bardziej pożądanym pachnąc nimi...
Teraz już mi przeszło, ale swego czasu miałam coś takiego i ciekawa jestem czy wy też?
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 15:13   #123
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Wszyscy piszą o opinii negatywnej, to może ugryzę z innej strony...
Czy kupilyście kiedyś perfumy pod wpływem pozytywnych opinii na ich temat? Np. bardzo spodobały się waszym TŻtom, albo koleżankom, albo po prostu dane perfumy uznane są za "najseksowniejsze" i wszystkim się podobają? Przykładem może być Euphoria, powszechnie uznana za piekny zapach i używana przez wiele osób (wiem, że w tym miejscu wiele wizażanek się zbuntuje, ale chodzi mi o odbiór ogólny, że tak powiem, szarych ludzi, a nie nie znawców perfum). Oczywiście ten zapach też wam musi się podobać, nie mówię o sytuacji, że inni się zachwycaja, a was odrzuca
Ja tak miałam wlasnie z Euphorią-podobała mi się, ale bez szału, jednak gdy zobaczyłam jak reaguje moj TZ, moja mama i wiele osób zapragnęłam mieć te perfumy własnie ze względu na ich działanie, bo czułam, że będę kimś lepszym, bardziej pożądanym pachnąc nimi...
Teraz już mi przeszło, ale swego czasu miałam coś takiego i ciekawa jestem czy wy też?

Chyba większośś pisze o negatywnych komentarzach ze względu na presję w temacie. Nie ma raczej ogólnie presji na używanie jakiegoś zapachu (typu, całe biuro będzie Cię szkalować, dopóki nie zaczniesz psikać się takimi czy innymi perfumami, przeważnie jest odwrotnie).


Hehehe, ja szczerze mówiąc też kupiłam Euphorię zachęcona pozytywnymi komentarzami w czasie testów. [Prawdę mówiąc używało mi się bardzo przyjemnie, i nie uważam, że aspirując do miana"znawcy perfum" muszę sie Euphorii wstydzić ].

Może nie kupuję sugerując się komentarzami, tym bardziej, że większośc moich znajomych się tematem nie interesuje w ogóle, ale np. jeśli wiem, że komuś się zapach podoba, i wiem, że tą osobę spotkam, jest szansa, że właśnie tego zapachu użyję
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 17:46   #124
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Wszyscy piszą o opinii negatywnej, to może ugryzę z innej strony...
Czy kupilyście kiedyś perfumy pod wpływem pozytywnych opinii na ich temat? Np. bardzo spodobały się waszym TŻtom, albo koleżankom, albo po prostu dane perfumy uznane są za "najseksowniejsze" i wszystkim się podobają? Przykładem może być Euphoria, powszechnie uznana za piekny zapach i używana przez wiele osób (wiem, że w tym miejscu wiele wizażanek się zbuntuje, ale chodzi mi o odbiór ogólny, że tak powiem, szarych ludzi, a nie nie znawców perfum). Oczywiście ten zapach też wam musi się podobać, nie mówię o sytuacji, że inni się zachwycaja, a was odrzuca
Ja tak miałam wlasnie z Euphorią-podobała mi się, ale bez szału, jednak gdy zobaczyłam jak reaguje moj TZ, moja mama i wiele osób zapragnęłam mieć te perfumy własnie ze względu na ich działanie, bo czułam, że będę kimś lepszym, bardziej pożądanym pachnąc nimi...
Teraz już mi przeszło, ale swego czasu miałam coś takiego i ciekawa jestem czy wy też?
Fakt, dla mnie Euphoria jest właśnie fenomenem, jeśli chodzi o działanie na otoczenie. Sama słyszałam też "och" i "ach" zarówno od kobiety jak i od facetów a tylko ją testowałam z próbki, ciągle przed zakupem powstrzymuje mnie jej popularność, a nie chcę pachnieć jak większość dookoła.

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś z otoczenia krytycznie ocenił zapach noszony przeze mnie, czasami mąż się krzywi, ale on generalnie pochwala tylko ogórkowe i świeżaki.
Ważny jest umiar w zlewaniu się perfumami, ja lubię czuć sama swój zapach ale mam nadzieję, że nie maltretuję otoczenia, przynajmniej nic o tym nie wiem.
Genaralnie presji nie ulegać, nosić co się lubi
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 18:48   #125
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Raczej nie poddaję się otowczeniu, używam to, co lubię. Nawet kadzidlaki i mocniejsze zapachy, typu Słonik, ograniczam psikanie, ale nie ze względu na otoczenie, ale na to, że nie lubię się nimi zalewać, bo gdy zaczynam się nimi zalewać, zaczyna mnie od nich mdlić i naczynam nienawidzić dany zapach.

Co do dyskusji o Euphorii... to nie robię tak, że kupuję zapach, bo się otoczeniu podoba. Fakt, przetestuję, jeżeli usłyszę o nim dużo, ale jak sie nie spodoba, to odpada. A co do Euphorii, to zapach poznałam, gdy tylko sie pojawił, ale nie zachwycałam się nim. Potem dostałam próbkę i sie zakochałam, kocham i używam bez względu na otoczenie Ale na znajomych i rodzince nie wyczuwam tego zapachu, więc spokojnie mogę poużywać Koniec OT
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 18:55   #126
lady_poison
Zakorzenienie
 
Avatar lady_poison
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mszczonów/Warszawa
Wiadomości: 4 489
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez konfitura Pokaż wiadomość
A to ciekawe... Mój TZ też jest astmatykiem i oczarował go Shalimar. A prezentowałam mu go z sercem na ramieniu, byłam prawie pewna, że stwierdzi, że to nieprzyjemne perfumy
Też jestem astmatykiem i nie widzę związku tej choroby z zapachami perfum absolutnie Sama używam głównie zapachów ciężkiego kalibru, bo czuję się w nich po prostu dobrze.

A co do otoczenia, to raczej niczyja opinia nie jest w stanie mnie zmusić do zrezygnowania z ulubionych perfum. Moja siostra kręci nosem na Perły, że kamfora. A jej mąż ucieka gdy czuje Youth Dew, gdyż: "tak pachniały stare babki u jego fryzjera z czasów dzieciństwa"
Dlatego staram się ich nie katować tymi dwoma pozycjami, ale nie mam zamiaru z nich zrezygnować
__________________
Instagram
lady_poison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 19:34   #127
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
Fakt, dla mnie Euphoria jest właśnie fenomenem, jeśli chodzi o działanie na otoczenie. Sama słyszałam też "och" i "ach" zarówno od kobiety jak i od facetów a tylko ją testowałam z próbki, ciągle przed zakupem powstrzymuje mnie jej popularność, a nie chcę pachnieć jak większość dookoła.

Genaralnie presji nie ulegać, nosić co się lubi
Też racja. Mam to samo co Ty odnośnie popularności Euphorii, dlatego ciagle jej jeszcze nie kupiłam. I bardzo trafne slowo-fenomen

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
Chyba większośś pisze o negatywnych komentarzach ze względu na presję w temacie. Nie ma raczej ogólnie presji na używanie jakiegoś zapachu (typu, całe biuro będzie Cię szkalować, dopóki nie zaczniesz psikać się takimi czy innymi perfumami, przeważnie jest odwrotnie).


Hehehe, ja szczerze mówiąc też kupiłam Euphorię zachęcona pozytywnymi komentarzami w czasie testów. [Prawdę mówiąc używało mi się bardzo przyjemnie, i nie uważam, że aspirując do miana"znawcy perfum" muszę sie Euphorii wstydzić ].

Może nie kupuję sugerując się komentarzami, tym bardziej, że większośc moich znajomych się tematem nie interesuje w ogóle, ale np. jeśli wiem, że komuś się zapach podoba, i wiem, że tą osobę spotkam, jest szansa, że właśnie tego zapachu użyję
Z tym porównaniem do presji w biurze to troche przesada, raczej nie o to mi chodziło tylko o to, czy pozytywna opinia otoczenia (nie presja, chyba, że sami ją sobie tworzymy) wplywa na zakup danych perfum, jesli dany zapach nam sie TYLKO podoba (nie zachwyca) lub jesli mamy do nich stpsunek neutralny. Bądz tez zaczyna sie podoboac po uslyszeniu pochlebnych opinni, a wczesniej nam sie nie podobał

Co do znawców perfum-no nie wiem, ale ciagle nie mogę oprzeć się wrażeniu, że perfumy typu Euphoria czy Be Delicious to taka masówka, popkultura w stosunku do niszowców i perfum ogólnie wyszukanych. Związane to jest z tym, że właśnie wszedzie je czuć, wszytskim się podobaja, trafiają w, że tak powiem, szare gusta i w zwiazku z tym ktos, kto pasjonuje sie zapachami moze nie chcieć się przynać do tego, ze lubi taką Euphorię, bo lubią ją wszyscy...albo nie chce jej mieć, chce pachnieć nietuzinkowo, a nie zlewać sie w jeden i ten sam zapach z innymi w autobusie czy tramwaju. Z drugiej strony-tak samo jak Ty nie znam nikogo, kto zna sie na zapachach i nimi sie interesuje, dlatego też ludzie nie zwracają uwagi no to jak pachnę, chyba że własnie pachnę Euphorią z próbki-to wtedy owszem zbieram pozytywne komantarze. I dlatego chce ja miec i nie mieć jednoczesnie.

Edytowane przez och
Czas edycji: 2009-10-23 o 19:38
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 19:44   #128
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Wszyscy piszą o opinii negatywnej, to może ugryzę z innej strony...
Czy kupilyście kiedyś perfumy pod wpływem pozytywnych opinii na ich temat? Np. bardzo spodobały się waszym TŻtom, albo koleżankom, albo po prostu dane perfumy uznane są za "najseksowniejsze" i wszystkim się podobają?
Notorycznie mi sie to zdarza im wiecej czytam (opinii, blogow, opisow nut) tym rzadziej te przycelowane w ciemno okazuja sie niewypalami. Co najwyzej nie sa "moje" tzn nie trafiaja precyzyjnie w moj gust, co nie zmienia faktu, ze sa po prostu dobrze skomponowane i ciekawe. A ze ja sie tak latwo nie uprzedzam to i nie musze miec tylko takich zapachow, ktorymi bym mogla pachniec 24h na dobe. Nie musza tez byc ladne, wystarczy, ze sa intrygujace (oczywiscie przesada tez nie jest wskazana).
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 19:50   #129
calua2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 318
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

mam krótkie stwierdzenie na ten temat"tylko zepsute ryby płyną z prądem rzeki"ewentualnie ci ,którzy nie lubią wyróżniać się z tłumu
calua2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 20:43   #130
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Też racja. Mam to samo co Ty odnośnie popularności Euphorii, dlatego ciagle jej jeszcze nie kupiłam. I bardzo trafne slowo-fenomen



Co do znawców perfum-no nie wiem, ale ciagle nie mogę oprzeć się wrażeniu, że perfumy typu Euphoria czy Be Delicious to taka masówka, popkultura w stosunku do niszowców i perfum ogólnie wyszukanych. Związane to jest z tym, że właśnie wszedzie je czuć, wszytskim się podobaja, trafiają w, że tak powiem, szare gusta i w zwiazku z tym ktos, kto pasjonuje sie zapachami moze nie chcieć się przynać do tego, ze lubi taką Euphorię, bo lubią ją wszyscy...albo nie chce jej mieć, chce pachnieć nietuzinkowo, a nie zlewać sie w jeden i ten sam zapach z innymi w autobusie czy tramwaju. Z drugiej strony-tak samo jak Ty nie znam nikogo, kto zna sie na zapachach i nimi sie interesuje, dlatego też ludzie nie zwracają uwagi no to jak pachnę, chyba że własnie pachnę Euphorią z próbki-to wtedy owszem zbieram pozytywne komantarze. I dlatego chce ja miec i nie mieć jednoczesnie.

Widzisz, ja wiem, że wiele znawczyn nie chce pachnieć 'tuzinkowo'. Rozumiem to. Ja jednak dla siebie wybrałam zasadę, że pachnę tym, co mi się podoba, czy będzie to Euphoria czy kadzidło CdG, czy zabójczy jaśmin Goutal czy jeszcze coś tam innego. Nie zrezygnuję z zapachu (czy ulubionej spódnicy czy bluzki na ten przykład), jeśli poczuję czy zobaczę je na kimś innym. I nie zrezygnuję z ulubionego serialu w TV, bo oglądają go inni ludzie, a ja chcę się czuć niszowo i wyjątkowo, więc będę oglądać tylko zagraniczne seriale z satelity lecące o szalonych godzinach czasu polskiego w nieznanych mi językach najlepiej. Nisza niszy telewizyjnej Ktoś, kto pasjonuje się zapachami nie powinien (moim zdaniem) dyskredytować dobrego zapachu tylko dlatego, że jest popularny, chyba, że ma jeszcze jakieś przeciw.

A szczerze mówiąc ja np. bardzo rzadko wyczuwam na ludziach perfumy, osławionej Euphorii czy Code, które tez bardzo lubię, nie poczułam jeszcze na nikim w tym roku, i wydaje mi się, że ta wszechobecność niktórych perfum to chyba jakis mit najprawdziwszy.

Ja rozumiem o co chodzilo Ci w pytaniu, napisałam tylko, że mało kto pisze o pozytywnych doświadczeniach, bo w temacie było pytanie o presję otoczenia, która generalnie kojarzy się zdecydowanie negatywnie.
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 21:10   #131
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Notorycznie mi sie to zdarza im wiecej czytam (opinii, blogow, opisow nut) tym rzadziej te przycelowane w ciemno okazuja sie niewypalami. Co najwyzej nie sa "moje" tzn nie trafiaja precyzyjnie w moj gust, co nie zmienia faktu, ze sa po prostu dobrze skomponowane i ciekawe. A ze ja sie tak latwo nie uprzedzam to i nie musze miec tylko takich zapachow, ktorymi bym mogla pachniec 24h na dobe. Nie musza tez byc ladne, wystarczy, ze sa intrygujace (oczywiscie przesada tez nie jest wskazana).
Podpisuje się pod tym
I szczerze mowiac ciezko znalesc taki, ktorym można pachnieć 24 godziny na dobę. A przynajmniej mi ciezko taki znaleźć

Cytat:
Napisane przez calua2 Pokaż wiadomość
mam krótkie stwierdzenie na ten temat"tylko zepsute ryby płyną z prądem rzeki"ewentualnie ci ,którzy nie lubią wyróżniać się z tłumu
...że co?

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
Widzisz, ja wiem, że wiele znawczyn nie chce pachnieć 'tuzinkowo'. Rozumiem to. Ja jednak dla siebie wybrałam zasadę, że pachnę tym, co mi się podoba, czy będzie to Euphoria czy kadzidło CdG, czy zabójczy jaśmin Goutal czy jeszcze coś tam innego. Nie zrezygnuję z zapachu (czy ulubionej spódnicy czy bluzki na ten przykład), jeśli poczuję czy zobaczę je na kimś innym. I nie zrezygnuję z ulubionego serialu w TV, bo oglądają go inni ludzie, a ja chcę się czuć niszowo i wyjątkowo, więc będę oglądać tylko zagraniczne seriale z satelity lecące o szalonych godzinach czasu polskiego w nieznanych mi językach najlepiej. Nisza niszy telewizyjnej Ktoś, kto pasjonuje się zapachami nie powinien (moim zdaniem) dyskredytować dobrego zapachu tylko dlatego, że jest popularny, chyba, że ma jeszcze jakieś przeciw.

A szczerze mówiąc ja np. bardzo rzadko wyczuwam na ludziach perfumy, osławionej Euphorii czy Code, które tez bardzo lubię, nie poczułam jeszcze na nikim w tym roku, i wydaje mi się, że ta wszechobecność niktórych perfum to chyba jakis mit najprawdziwszy.

Ja rozumiem o co chodzilo Ci w pytaniu, napisałam tylko, że mało kto pisze o pozytywnych doświadczeniach, bo w temacie było pytanie o presję otoczenia, która generalnie kojarzy się zdecydowanie negatywnie.
Też mysle, że najlepiej pachnieć tym co się podoba. O byciu niszowym na siłe mam takie samo zdanie jak Ty, jednak są też pewne konsekwencje popularności, które mogą powodować odwrócenie się od zapachu. Wiem po sobie, zniechęciłam się do Euphorii bo zaczęła mi się kojarzyć z tipsowatymi blondi, których nie cierpię, a które namiętnie oblewają się Euphorią, bo jest trądi i seksi. Nieraz poczułam opary tego zapachu na tego typu paniach. A to wszystko przez popularność tych perfum. Dodam też, że Euphoria w zachwyt mnie nie wprawia, może stąd takie a nie inne stanowisko. Po prstu myslę o nim na zasadzie "fajnie by było mieć".
Zapach niesie coś ze sobą, może być nosnikiem jakiś skojarzeń (pozytywnych lub negatywnych), może mieć za sobą długą historię, ale samoistnie nie egzystuje, tak uwazam, nie potrafię oderwać zapachu od wszystkiego, żeby istniał sam w sobie, zawsze jest jakaś otoczka i czesto ona decydyje o tym, czy dany zapach się posiądzie czy nie...
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 19:24   #132
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Presja otoczenia :D czy sie czasem poddajecie ?

poddaję się jedynie presji córki, która uwielbia na mnie perfumy Mitsouko, a na innych, nie mówiąc o niej samej, nie znosi, dlatego często dla niej Mitsouko używam
poza tym pachnę tylko tym co mi się podoba, a mówiąc bardziej precyzyjnie, zapachami bliskimi mi klimatem, charakterem itp
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.