jak zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 18:58   #1
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447

jak zacząć?


Cześć, niedawno pod wpływem znajomej zaczęłam interesować się masażem,trochę poczytałam na forum ale nadal zabardzo niewiem od czego zacząć nauke masażu: iść do jakiejś szkoły czy może lepiej się opłaca dobry kurs i później się doszkalać,wiem że było już sporo wątków o tej tematyce ale mam nadzieje że ktoś mi odpowie i poradzi na co się najlepiej zdecydować i może poleci jakąś odpowiednią placówke w kujawsko pomorskim,z góry dziękuje
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 17:48   #2
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: jak zacząć?

Wydaje mi się, że najlepiej bedzie jak wybierzesz sie do jakiegoś Studium medycznego ( szkoły policealne, teraz niby tak sie nazywaja) wydaje mi sie, że lepiej zrobić sobie najpierw technika a potem robić sobie jakieś poszczególne kursy jeśli bedziesz chciała..
ja właśnie w tym roku wybieram sie na masaż i juz nie mogę sie doczekać
pozdrawiam
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:37   #3
Kfiatooshek
Przyczajenie
 
Avatar Kfiatooshek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
Dot.: jak zacząć?

a macie jakies wskazowki zeby robic masaz na wpol profesjonalny czyli nie isc do zadnej szkoly ale umiec kogos pomasowacjak np. cos boli.Mam taka kupele co ja czesto bardzo plecy bola i chcialabyym umiec czasami ja wymasowac
Pozdrawiam
__________________
Each flower is a soul opening out to nature
Kfiatooshek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 09:36   #4
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: jak zacząć?

Witam. Wybór szkoły czy kursu nie jest jednoznaczny. Jesli myslisz o pełnym zakresie masażu i pełnych kwalifikacjach to owszem, studium medyczne, technik masażu badz fizjoterapia licencjat.

Ale jeli moge wtrącić, spotkałem wielu masazystów świetnych po kursach, spotykałem także techników i fizjoterapeutów którzy rce mieli z drewna i tyle.

Tu sa potrzebne specyficzne cechy psychosomatyczne, sprawność manualna, ponadto zaangazowanie, cierpliwość, determinacja, pokora.

Ostatnio spotykam wiele osób dla których zajmowanie sie masażem, także jako pasji życia przyszło z czasem. Kilku słuchaczy po czterdziestce, a także znam osoby które rozpoczęły karierę po pięćdziesiatce. Są wspaniałymi masażystami. Wiedzą czego chcą, tym bardziej że coraz więcej masaży które się ostatnio wykonuje to metody relaksacyjne, odnowa psychosomatyczna.

Czy 20-22 latek jest na takie wezwania gotowy?

Jesli ktos nie jest pewien czego chce, mimo wszystko warto rozpocząć od prostego kursu. Nie znaczy to że namawiam do krótkich kursów, wprost przeciwnie. Warto jednak si zastanowić co chcemy robić.

Swoja drogą najlepiej rozpocząć od pójścia samemu na kilka róznych masaży.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 11:49   #5
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
Ostatnio spotykam wiele osób dla których zajmowanie sie masażem, także jako pasji życia przyszło z czasem. Kilku słuchaczy po czterdziestce, a także znam osoby które rozpoczęły karierę po pięćdziesiatce. Są wspaniałymi masażystami. Wiedzą czego chcą, tym bardziej że coraz więcej masaży które się ostatnio wykonuje to metody relaksacyjne, odnowa psychosomatyczna.
Bardzo trafna uwaga! Od siebie dodałbym tylko, ze często osoby te przychodzą do masazu klasycznego "od drugiej strony", tzn. od bioenergoterapii, reiki, refleksologii itp. A w końcu dochodzą do tego, że warto jednak zacząć od "korzeni", w tym także od brakującej im podstawowej wiedzy z anatomii czy fizjologii
Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
Warto jednak się zastanowić co chcemy robić.
Dokładnie! według moich własnych wieloletnich obserwacji na przykład na studia z zakresu fizjoterapii trafia ok. 60% ludzi idących za modą, lub też liczących na prowadzenie ekskluzywnych gabinetów. W większości przypadków srodze sie zawiodą. Co ciekawe, z pozostalych 40% spora ilość idzie właśnie na rozszerzające kursy, lub wręcz do studium masażu, jako że tej problematyce na studiach zdecydowanie poświęca się za mało czasu.
Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
Jesli ktos nie jest pewien czego chce, mimo wszystko warto rozpocząć od prostego kursu. Nie znaczy to że namawiam do krótkich kursów, wprost przeciwnie.
To też bardzo słuszna uwaga. Ja również nie zachęcam do uczęszczania na krótkie 60-80-godzinne kursy, które mienią się "zawodowymi". ale własnie po to, żeby zorientować się czy to jest akurat TO, czemu chcemy poświęcić co najmniej 2 lata nauki, wystarczy taki kurs w zupelności. Na nim jednak, niestety, nie zorientujesz się, czy twoja kondycja psychiczna pozwoli Ci pracować z ludźmi chorymi, inwalidami itp. A to decyduje w dużym stopniu o jakości pracy masażysty (i terapeuty w ogóle).
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.