aeroby-przed siłowym czy po? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 15:58   #151
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Ech, czuję się zagubiona, więc napiszę tutaj - nie chcę zakładać osobnego wątku

Mianowicie, mój problem przedstawia się tak...
Już bywało, że starałam się zmobilizować do ćwiczenia w domu, jednak zawsze to jakoś spalało na panewce, bo nie potrafię się w domu mobilizować . Więc wraz z TŻtem zapisaliśmy się do fitness klubu. Na rok

No i wszystko by było pięknie, gdyby nie to, że jesteśmy totalnie zieloni, a trener na siłowni pomógł nam tyle, co nic ("No to tutaj są urządzenia cardio, tutaj "skrzynki", a z tyłu wolny dostęp, ale to lepiej nie teraz, bo to dla zaawansowanych raczej..."). Efekt jest taki, że nie bardzo wiemy co, w jakiej ilości i w jakiej kolejności mamy robić... Urządzenia typu rowerek, orbitrek, bieżnia mamy opanowane, ale to wszystko aeroby (tak?), a chyba wypadałoby jednak jeszcze siłowy. Chociaż nie wiem, to przecież zależy od celu...

W każdym razie oboje potrzebujemy wskazówek odnośnie planu.
Ja chcę schudnąć i ukształtować sobie trochę ciało (na nabieraniu masy mięśniowej mi zdecydowanie nie zależy), on odchudzić sobie brzuch , ale za to wzmocnić i umięśnić ramiona, plecy...

Jesteśmy początkujący, czyli wcześniej raczej nie mieliśmy do czynienia z siłownią w ogóle, o regularnych treningach nawet nie wspominając.

Czy muszę ćwiczyć siłowo? Czy wystarczą aeroby? (przyznam, że lubię je znacznie bardziej, niż wszelakie siłowe ćwiczenia, które mnie strasznie nudzą, męczą i zniechęcają Najchętniej bym na nich poprzestawała ). Ile tych aerobów?
Jak rozplanować sobie ten trening, skoro będę pewnie bywać w f. klubie 3-4 razy w tyg?
Jak powinien ćwiczyć TŻ?

Wiem, że trochę tych pytań jest, ale jak czytam i czytam o tym w necie, to już wyglądam tak --->

Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 16:35   #152
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Lexie :
szybciej i lepsze efekty osiagniesz jak połaczyc trening siłowy z aerobami/interwałami.

aeroby
ok 30 minut utrzymując stałe tętno na poziomie ok. 60-70% swojego maksimum.

co do interwałów - sa to cwiczenia w którym zmieniasz tempo cwiczen
Ogólnie im dluższy interwał tym niższa intensywność i łatwiej
poza tym jak zaczniesz od 2min na 2 min to będziesz miala lepsza progresję, szybciej poprawisz kondycję
zaczynam od 20 minut np. 1 m na 1m
potem skracasz przerwę i robisz np. 1m na 45s
potem np. 45 na 45 itp
pójniej dojdziesz np. do 15s na 30s
ale tego nie da sie zrobić tak z biegu trzeba organizm przyzwyczaić
wykonuje sie je np w biegu, skakanka, rowerek, orbiterek, bieznia itp.

trening siłowy
Mozna wykonywac ćwiczac na siłowni z hantlami ,sztangami. tutaj sa przykładowe plany treningowe
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187396
tutaj tez masz wszystko rozpisane
http://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_PLAN%C3...H-t398495.html patrz plan FBW (czyli całego ciała )

no i najwazniejsza jest dieta polecam wejsc na ogólna dietetyke i u góry jest podwieszony temat: 10 przekazan zywnosciowych
musicie również wiedziec , ze nie da sie schudnac miejscowo jak zaczynasz stosowac redukcje to niestety trzeba pamietac ze cm moga leciec wszedzie.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2008-11-04 o 16:37
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 16:57   #153
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
Lexie :
szybciej i lepsze efekty osiagniesz jak połaczyc trening siłowy z aerobami/interwałami.
Kurczę

No nic, może opanuję

Cytat:
aeroby
ok 30 minut utrzymując stałe tętno na poziomie ok. 60-70% swojego maksimum.
Ok, tego pilnowałam nawet podczas tego pierwszego razu na siłowni (tzn tętna)

Aha, a jeśli np utrzymując stałą prędkość ćwiczenia widzę, że tętno mi rośnie, powinnam zwolnić?

Cytat:
co do interwałów - sa to cwiczenia w którym zmieniasz tempo cwiczen
Ogólnie im dluższy interwał tym niższa intensywność i łatwiej
poza tym jak zaczniesz od 2min na 2 min to będziesz miala lepsza progresję, szybciej poprawisz kondycję
zaczynam od 20 minut np. 1 m na 1m
potem skracasz przerwę i robisz np. 1m na 45s
potem np. 45 na 45 itp
pójniej dojdziesz np. do 15s na 30s
ale tego nie da sie zrobić tak z biegu trzeba organizm przyzwyczaić
wykonuje sie je np w biegu, skakanka, rowerek, orbiterek, bieznia itp.
Samą ideę interwałów mniej więcej rozumiem, ciekawe czy program interwałowy na rowerku stacjonarnym będzie odpowiadał moim potrzebom

Cytat:
trening siłowy
Mozna wykonywac ćwiczac na siłowni z hantlami ,sztangami. tutaj sa przykładowe plany treningowe
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187396
tutaj tez masz wszystko rozpisane
http://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_PLAN%C3...H-t398495.html patrz plan FBW (czyli całego ciała )
O, to jest to, czego mi chyba najbardziej potrzeba
Dzięki
Nie mam pojęcia czemu sama tego jeszcze nie znalazłam, bo grzebię tu i grzebię i odgrzebuję coraz to nowe rzeczy


Cytat:
no i najwazniejsza jest dieta polecam wejsc na ogólna dietetyke i u góry jest podwieszony temat: 10 przekazan zywnosciowych
musicie również wiedziec , ze nie da sie schudnac miejscowo jak zaczynasz stosowac redukcje to niestety trzeba pamietac ze cm moga leciec wszedzie.
W diecie jestem obcykana
Już kiedyś (no, z rok temu ) stosowałam się do tych zasad i chudłam nawet bez ćwiczeń, chociaż wymagało to ode mnie sporych zmian w odżywianiu, dość rygorystycznie to wszystko traktowałam i efekt był taki, że szybko mnie to zmęczyło... Ale myślę, że skoro już znam zasady - będzie mi łatwiej do tego wrócić
Większy problem z TŻtem, bo on nie ma pojęcia o co chodzi w dietach i nie potrafię mu tego wpoić, chociaż się starałam, słowo Chyba się poddam i niech sam się tym zainteresuje, jeśli zechce...

No i wiem z doświadczenia, że te nieszczęsne centymetry lecą wszędzie Ostatnio kiedy się odchudzałam spytałam któregoś dnia mamę, czy widać jakieś efekty tego mojego odchudzania. Powiedziała: "Oczywiście. Cycki ci zmalały!"

Myślę, że problem dla mnie będzie stanowić jeszcze fakt, że zupełnie nie wiem do czego mogą mi posłużyć różne siłowniowe urządzenia Wyglądają dla mnie zupełnie kosmicznie Ale może jakoś się połapiemy, albo będziemy męczyć tego mało komunikatywnego trenera
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:08   #154
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Kurczę

No nic, może opanuję

warto opanowac bo efekty sa godne tych wszystkich cwiczen

Ok, tego pilnowałam nawet podczas tego pierwszego razu na siłowni (tzn tętna)

Aha, a jeśli np utrzymując stałą prędkość ćwiczenia widzę, że tętno mi rośnie, powinnam zwolnić?

wazna jest utrzymanie stałej predkosci podczas cwiczenia


Samą ideę interwałów mniej więcej rozumiem, ciekawe czy program interwałowy na rowerku stacjonarnym będzie odpowiadał moim potrzebom

interwały super wykonuje sie na bieżni jest poprostu łatwiej bo ustalasz sobie 2 predkosci i samo sie zmienia jak i zmusza cie do danej predkosci oraz mozna sobie czas ustawiac jak długo ma trwac "max" i "wolno"

O, to jest to, czego mi chyba najbardziej potrzeba
Dzięki
Nie mam pojęcia czemu sama tego jeszcze nie znalazłam, bo grzebię tu i grzebię i odgrzebuję coraz to nowe rzeczy


W diecie jestem obcykana
Już kiedyś (no, z rok temu ) stosowałam się do tych zasad i chudłam nawet bez ćwiczeń, chociaż wymagało to ode mnie sporych zmian w odżywianiu, dość rygorystycznie to wszystko traktowałam i efekt był taki, że szybko mnie to zmęczyło... Ale myślę, że skoro już znam zasady - będzie mi łatwiej do tego wrócić
Większy problem z TŻtem, bo on nie ma pojęcia o co chodzi w dietach i nie potrafię mu tego wpoić, chociaż się starałam, słowo Chyba się poddam i niech sam się tym zainteresuje, jeśli zechce...
to moze wydrukuj chłopakowi badz przesli str z 10 przekazaniami diety ? bo ciezko bedzie mu schudnac bez diety. sama wiem jak to jest z facetami oni zawsze wszystko wiedza lepiej co jest najlepsze i wogole
No i wiem z doświadczenia, że te nieszczęsne centymetry lecą wszędzie Ostatnio kiedy się odchudzałam spytałam któregoś dnia mamę, czy widać jakieś efekty tego mojego odchudzania. Powiedziała: "Oczywiście. Cycki ci zmalały!"
niestety z klatki piersiowej cm najszybciej spadaja
Myślę, że problem dla mnie będzie stanowić jeszcze fakt, że zupełnie nie wiem do czego mogą mi posłużyć różne siłowniowe urządzenia Wyglądają dla mnie zupełnie kosmicznie Ale może jakoś się połapiemy, albo będziemy męczyć tego mało komunikatywnego trenera
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ wejdz w kazda podkategorie np trening miesni klatki piersiowej i wyswietla ci sie wszystkie cwiczenia na ta czesc ciała
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2008-11-04 o 17:10
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:52   #155
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Aha, ja mu wydrukuję przykazania, a on spojrzy na mnie wzrokiem zbitego psiaka i spyta "I nie będę mógł jeść KFC...? "

Sama widzisz, tak to z nimi jest zazwyczaj
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 18:09   #156
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Aha, ja mu wydrukuję przykazania, a on spojrzy na mnie wzrokiem zbitego psiaka i spyta "I nie będę mógł jeść KFC...? "

Sama widzisz, tak to z nimi jest zazwyczaj
diete 10 przekazan wystraczy stosowac w 90% wiec czasem do kfc bedzie mógł wstapic
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:30   #157
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Uf, oswajałam dziś te różne "siłowe" przyrządy". Nie było tak źle, jak się obawiałam Chociaż jeszcze nie wszystko rozgryzłam Ale TŻ pomagał jak ja czegoś nie pojmowałam swym mało-technicznym rozumkiem
Rzeczywiście, to zdecydowanie bardziej męczące, niż aeroby. Ale fajnie było
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 06:59   #158
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Aha, ja mu wydrukuję przykazania, a on spojrzy na mnie wzrokiem zbitego psiaka i spyta "I nie będę mógł jeść KFC...? "

Sama widzisz, tak to z nimi jest zazwyczaj
Ja jestem na diecie, a w KFC jadam. Sałatki Od czasu do czasu jak mnie przyciśnie na mieście
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 12:12   #159
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Obawiam się, że sałatka mu nie wynagrodzi tych zingerów i frytek

Ja tam mogę jeść sałatki, lubię
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 12:16   #160
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Obawiam się, że sałatka mu nie wynagrodzi tych zingerów i frytek

Ja tam mogę jeść sałatki, lubię
Tak mówiąc o dietowaniu i TŻach to u mnie jest podobnie - ćwiczenia super, ale z dietą średnio - jeszcze śniadania i kolacje to ok, ale obiady? Rybkę z brokułami? A może by troszkę fryteczek czy innych takich? I tak na okrągło
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:49   #161
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

kurcze ja sobie nie wyobrażam aerobów na czczo a wszedzie pisze ze tak najlepiej , ja nie mam energii rano bez śniedania
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "


Edytowane przez chmurka80
Czas edycji: 2009-01-17 o 17:52
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 18:13   #162
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
kurcze ja sobie nie wyobrażam aerobów na czczo a wszedzie pisze ze tak najlepiej , ja nie mam energii rano bez śniedania
nie cwiczymy aerobów na czczo. gdzie na wizazu pisze ze najlepiej tak ćwiczyc ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:21   #163
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

I jedz sniadanie!! Ostatnio widzialam wywiad z trenerem z the biggest loser i on powiedzial, ze orgaznizm musi miec paliwo i trzeba zjesc cos 1.5-2h przed treningiem.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 12:23   #164
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

nie wiem czy akurat w tym wątku ale przemkneło mi już pare razy stwierdzenie ze aeroby na czczo powinno sie robić np. na SFD spotkałam sie z takim stwierdzeniem

"Nie poruszam tu w ogóle tematyki aerobów rano, na czczo, wiadomo bowiem że te właśnie są najbardziej wskazane, najefektywniejsze. Co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. "

ja śniadanie jem ale przeczytałam pare takich opinii i sobie pomyślałam że znowu coś nie tak robie
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 08:27   #165
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
nie wiem czy akurat w tym wątku ale przemkneło mi już pare razy stwierdzenie ze aeroby na czczo powinno sie robić np. na SFD spotkałam sie z takim stwierdzeniem

"Nie poruszam tu w ogóle tematyki aerobów rano, na czczo, wiadomo bowiem że te właśnie są najbardziej wskazane, najefektywniejsze. Co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. "

ja śniadanie jem ale przeczytałam pare takich opinii i sobie pomyślałam że znowu coś nie tak robie
Mozesz podać linka do tematu, w którym to się znalazło? Ja również na SFD znalazłam kilma razy informację, że na cczczo ćwiczyć nie należy, bo spala sie w ten sposób mięśnie, że przed ćwiczeniami nalezy zjeść odpowiedni posiłek, aby nie spalać mięśni, że po treningu tez należy zjeść odpowiedni posiłek...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:29   #166
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

http://www.sfd.pl/Aeroby_%2D_efektyw...87-t74216.html

Prosze to jest w pierwszym poście

bo ja już sama nie wiem
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "


Edytowane przez chmurka80
Czas edycji: 2009-01-19 o 09:31
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:56   #167
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
http://www.sfd.pl/Aeroby_%2D_efektyw...87-t74216.html

Prosze to jest w pierwszym poście

bo ja już sama nie wiem
Oj... warto przeczytac cokolwiek co jest dalej, bo dyskusja wielka i wtedy będzie wszystko jasne...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:32   #168
Aglaranna
Raczkowanie
 
Avatar Aglaranna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 84
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cześć dziewczyny. Mam do was ogromną prośbę, bo czytam, czytam i nieźle się zakręciłam, więc proszę o pomoc. Od 2 tygodni ćwiczę w domu , wieczorem, najpierw biegam w miejscu lub po pokoju a potem całą serię 8 minut abs, arms, leg, strech albo Tamilee Webb. Z tego co zrozumiałam bieg to ćwiczenia aerobowe a 8 minut/ Tamilee to siłowe, więc czy nie powinnam wykonywać ich na odwrót ?? Tzn najpierw 8 minut lub Tamilee a potem bieg.
Aha chodzi mi o redukcję masy ciała a nie wyrobienie mięśni.
Aglaranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:38   #169
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

No nie wiem, jakoś nie wydaje mi się, żeby, biegając po pokoju, można było dojść do tempa aerobowego (chyba że masz jakiś nieziemski metraż ), więc bym z tym nie przesadzała. A 8-minutowe ćwiczenia z obciążeniem li tylko własnego ciała to też nie jest żaden intensywny trening siłowy, więc chyba rób, jak chcesz. Chociaż w ogóle to racja - najpierw siłowy, potem aeroby
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 15:27   #170
LittleMo
Raczkowanie
 
Avatar LittleMo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 238
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

oo, no to się dowiedziałam że dobrze ćwiczę wprawdzie zawsze najpierw robiłam wszystkie mniej męczące, a skakankę/bieganie/szybki stepper zostawiałam na koniec, bo nie miałabym siły, a tu się okazuje że tak ma być

mówiłam już, że lubię to forum?
LittleMo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:07   #171
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Tylko trening siłowy to raczej nie jest mniej męczący od aerobowego, zwłaszcza takiego, co ma trwać max. 15-20 minut
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 07:03   #172
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Tylko trening siłowy to raczej nie jest mniej męczący od aerobowego, zwłaszcza takiego, co ma trwać max. 15-20 minut
No ja się pod tym podpiszę Jak zrobię trening siłowy to zwykle czuję każdy mięsień, jego zmęczenie i czasami niemal drżenie.

Midi ma sens wieczorny basen po popołudniowym siłowym treningu?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:15   #173
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Pływanie jest fajne i można sobie pływać po siłowych (ale po zjedzeiu posiłku potreningowego oczywiście) - o ile to będzie takie relaksujące pływanie, a nie bicie życiówki na 1500 m motylkiem
Natomiast co do sensu, to tu bym się raczej zawahała, bo zależy, co ma być tym sensem. Jeśli pływasz dla przyjemności, to OK, ale jeśli to ma z założenia coś zmienić w sylwetce, to możesz sobie spokojnie odpuścić.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 07:29   #174
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Pływanie jest fajne i można sobie pływać po siłowych (ale po zjedzeiu posiłku potreningowego oczywiście) - o ile to będzie takie relaksujące pływanie, a nie bicie życiówki na 1500 m motylkiem
Natomiast co do sensu, to tu bym się raczej zawahała, bo zależy, co ma być tym sensem. Jeśli pływasz dla przyjemności, to OK, ale jeśli to ma z założenia coś zmienić w sylwetce, to możesz sobie spokojnie odpuścić.
Pływam, bo lubię tak na dobrą sprawę, a póki co to "trenuję i doskonalę" technikę, więc żadnych rekordów życia bić nie będę

Z ciekawości chciałam wiedzieć, czy to ma jakiś wpływ negatywny/pozytywny na ciało, bo siłowe oczywiście, po nich posiłek, przerwa 2-3h i wtedy basen raczej dla relaksu i przyjemności przed snem
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:17   #175
Kerju
Raczkowanie
 
Avatar Kerju
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 286
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Odkopuję ponieważ nie znalazłam odp. na pytanie które mnie nurtuje. Ustaliłyście, że jeśli już mamy łączyć aeroby i siłowe to kolejność jest następująca : najpierw siłowe potem aeroby (oczywiście wcześniej rozgrzewka, po stretching). Mnie natomiast interesuje, czy wskazane jest robienie interwałów bezpośrednio po treningu siłowym. Osobiście preferuję HIITy od zwykłych aerobów. Proszę o odp
Kerju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:16   #176
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez Kerju Pokaż wiadomość
Odkopuję ponieważ nie znalazłam odp. na pytanie które mnie nurtuje. Ustaliłyście, że jeśli już mamy łączyć aeroby i siłowe to kolejność jest następująca : najpierw siłowe potem aeroby (oczywiście wcześniej rozgrzewka, po stretching). Mnie natomiast interesuje, czy wskazane jest robienie interwałów bezpośrednio po treningu siłowym. Osobiście preferuję HIITy od zwykłych aerobów. Proszę o odp
Nie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 18:14   #177
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Nie

To w takim razie ja mam 2 pytania do mądrzejszych ode mnie

Na siłowni, na którą teraz chodzę trener powiedział, żebym robiła dwa razy w tygodniu najpierw 10min rozgrzewki, potem troning obwodowy (2x15 powtórzeń na małym ciężarze na wszystkie partie mięśni), a na koniec aeroby (10min szybkiego marszu, minuta biegu i tak max 40min przy pulsie 130-160). Jeżeli chciałabym przychodzić trzeci raz w tygodniu to rozgrzewka i aeroby zostają a między mam robić tylko ćwiczenia na brzuch.

Teraz moje dwa pytania:
Czy taka forma treningu jest w porządku? Nie chodzi o to czy ufam trenerowi czy nie, bo ten naprawdę wydaje się orientować w temacie. Chodzi o to, że kiedyś już spotkałam "trenerkę", dzięki, której mało nie dorobiłam się kontuzji.

Drugie moje pytanie: czy mogę w trzy pozostałe dni robić HITa na rowerku? Przyznam, że bardzo lubię ten trening

Za wszelką pomoc dziękuję
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:37   #178
michal888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 24
Dot.: Najpierw aeroby potem siłowe, brzuszki i inne ?

Cześć
proponuje 3-4 x trening obwodowy 4 tygodniowy (1 obwód rozgrzewkowy, 1 właściwy) co tydzień dodajemy 1 obwód właściwy.Przed treningiem siłowym 10-15min aero tętno 120-140 pózniej trening obwodowy a po nim 25-30min aero.
możesz do tego zrobić 1 x HIT, tylko po treningu siłowym nie rób HITA.Ale jak dopiero zaczynasz to hit jest nie potrzebny, a jak z dietą ?
michal888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:38   #179
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: aeroby-przed siłowym czy po?

Wydawało mi się, że coś wiem, ale widać nie wiem

Co to jest obwód rozgrzewkowy i właściwy?
Pytam o HITa bo go uwielbiam chciałam go robić w dni kiedy nie chodzę na siłownię

Co do diety to mój dzisiejszy jadłospis (przekopiowany z dietetyki):
ś: jajecznica na szynce (zwykłej i drobiowej) z pomidorami i cebulą + grahamka z masłem i szynką drobiową, dwa plastry ananasa z puszki
IIs: twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, pół grahamki (drugiej całej nie wcisnę :P )
Trening HIT na rowerku stacjonarnym
o: skrzydełka z kurczaka pieczone w piekarniku, ryż brązowy, sałatka z pekińskiej, pomidora, papryki, ogóra kiszonego (niestety brakło oliwy, poleję olejem trochę - może lepiej w ogóle nie lać?)
p: bieluch z orzechami, chcę dorzucić warzywo ale żadne mi nie pasuje, może zjem marchewkę osobno
k: śledź w pomidorach z ogórem kiszonym


Staram się przestrzegać 10PŻ i zasad komponowania posiłków okołotreningowych
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:12   #180
michal888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 24
Dot.: aeroby-przed siłowym czy po?

Witaj, nie wiem czy to plan dla kobiet ale ja aktualnie ćwicze takim :

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie hantli w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie hantli bokiem stojąc-(barki),
6.Wyciskanie hantli w siadzie-(barki),
7.Ściąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg z hantlami-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion z hantlami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze hantlą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

Jak najkrótsze przerwy obwód to znaczy że trenujesz te ćwiczenia po jednej seri a pózniej znów zaczynasz ten obwód od nowa tylko że właściwy,większe obciążenia i co tydzień dokładasz obwód własciwy no i po treningu siłowym aero.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Witaj, a co do diety zależy jaką chcesz ułożyć, ja jestem zwolennikiem diety białkowej z dwu tygodniowym ładowaniem węglowodanami.A co do twojej to bardzo kiepsa.Możesz zrobić coś takiego podaje wzór z odpowiednia suplementacja

1.Jajecznica z pomidorem + oliwa z oliwek + multiwitamina + karnityna
2.Kurczak + poł banana + bcaa + kofeina + karnityna
TRENING
3.Kurczak + poł banana + bcaa
4.Tuńczyk/Kurczak/wołowina/odżywka białkowa + oliwa z oliwek + warzywa + otręby pszenne
5.Twaróg półtłusty + oliwa z oliwek + warzywa + otręby pszenne

Co 14 dni ładowanie węglowodanami bo trzeba szokować organizm.

1.Omlet jaja+płatki owsiane + oliwa z oliwek
2.Ryż + kurczak + warzywa
3.Ryż + kurczak + warzywa
4.Kasza gryczana + wołowina + warzywa
5.Ryż + wołowina + warzywa

Płyny 5-6 L, 0 L-karnitynie są różnie podzielone opinie tylko te opinie piszą osoby które dawkują karnityne w małych dawkach np. 500mg.Ja aktulanie biore 3 000 mg na dzień.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

TREC L-karnityna + Green Tea SoftGel dawkowanie tej karnityny od producenta to 4 kapsułki więc 600 mg karnityny a przykładowo Olimp L-karnityna extreme produkt zaleca dawkowanie 2 kapsułek co daje 3 000 mg.
michal888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.