Ile kcl dziennie spale przy takim trybie zycia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-19, 18:35   #1
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878

Ile kcl dziennie spale przy takim trybie zycia?


Ile kcl spale przy takim trybie dnia?

Hej ost przeczytalam ciekawy artykul,ze czlowiek spala srednio 800-1000kcl na najbardziej podstawowe potrzeby zyciowe, jak chocby bicie serca... i tak sie zastanowilam ile ja moge spalic kcl dziennie przy moim trybie zycia...

*Pobudka o godz 6.40, poranna toaleta i sniadanie.
*8.00 - 20.00 praca
Jestem health care assistance czyli opiekunem w domu opieki, zajmuje sie przebieraniem,ubieraniem, poranna toaleta itp naszych podopiecznych. Ok 8h pracy jest taka ze sie potrafie spocic reszta bardziej spokojna a ok 2h przesiedze... Caly dzien chodze jak nie truchtam...
*20.15 staram sie biegac 4.5km w 30min... Oraz cwicze brzuch ok 15min dziennie.

Wiem ze nikt mi nie zmierzy idealnie ile kcl spalam dziennie, chodzi jedynie o jakiekolwiek zaokroglenie liczby kcl dziekuje

Edytowane przez myaja
Czas edycji: 2012-03-19 o 18:38
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:28   #2
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Ile kcl dziennie spale przy takim trybie zycia?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
Ile kcl spale przy takim trybie dnia?

Hej ost przeczytalam ciekawy artykul,ze czlowiek spala srednio 800-1000kcl na najbardziej podstawowe potrzeby zyciowe, jak chocby bicie serca... i tak sie zastanowilam ile ja moge spalic kcl dziennie przy moim trybie zycia...

*Pobudka o godz 6.40, poranna toaleta i sniadanie.
*8.00 - 20.00 praca
Jestem health care assistance czyli opiekunem w domu opieki, zajmuje sie przebieraniem,ubieraniem, poranna toaleta itp naszych podopiecznych. Ok 8h pracy jest taka ze sie potrafie spocic reszta bardziej spokojna a ok 2h przesiedze... Caly dzien chodze jak nie truchtam...
*20.15 staram sie biegac 4.5km w 30min... Oraz cwicze brzuch ok 15min dziennie.

Wiem ze nikt mi nie zmierzy idealnie ile kcl spalam dziennie, chodzi jedynie o jakiekolwiek zaokroglenie liczby kcl dziekuje
Biorąc pod uwagę Twój wzrost i wagę z podpisu wyliczyłam Twoją podstawową przemianę materii na około 1400kcal-1500 (nie wiem ile masz lat ). Poprawione zapotrzebowanie- wzbogacone o współczynnik aktywności fizycznej(u Ciebie jest na ładnym poziomie )- wyliczyłam na około 2400kcal. Twoje normalne zapotrzebowanie. Pamiętaj, że 7000kcal = 1kg, więc przy odchudzaniu -1kg/7dni powinnaś spożywać koło 1400kcal najmniej!
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:37   #3
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Ile kcl dziennie spale przy takim trybie zycia?

Wszystko zależy od tego jak intensywne są te czynności. Nikt nie będzie w stanie wyliczyć tego szczegółowo. Wiele zależy też od tego ile posiłków dziennie jemy (im więcej posiłków=częstsze trawienie, które pobiera mnóstwo energii), z kolei jedzenie zimnych posiłków także wzmaga pobór energii, gdyż organizm najpierw musi sobie pożywienie podgrzać zanim przystąpi do właściwych procesów trawiennych, przy zimnych temperaturach także spalamy więcej kcal spoczynkowo, bo organizm stara się podgrzać nasze ciało, bronić się przed chłodem. Wiele zależy też od przemiany materii-widziałam młodziutkie osoby 18-25 , którym wychodził metabolizm na poziomie 60-70latka, jak również osoby po 50. z przemianą materii dwudziestolatka.
Także im więcej tkanki mięśniowej mamy-tym więcej kcal spoczynkowo spalamy, bo organizm potrzebuje więcej energii, żeby utrzymać i odżywić te mięśnie.
Tak, więc jest to zależne od mnóstwa czynniów. Można za to dość dokładnie wyznaczyć podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne, co zresztą bardzo konkretnie zrobiła koleżanka wyżej.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:54   #4
Horatio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Ile kcl dziennie spale przy takim trybie zycia?

A gdy ma się zróżnicowane dni? W jednym sporo ruchu, pieszo ponad 10000 kroków na krokomierzu, przejazd rowerem około 30 km, sporo czynności manualnych.

W innych dniach większość na fotelu, bez ruchu. Praktycznie cały dzień. Bez roweru, prawie bez chodzenia. Dużo wysiłku umysłowego, a więc i ochota na słodycze (choć mało kiedy zaspokajana).

178 cm, 88 kg.
Horatio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 20:55   #5
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: Ile kcl dziennie spale przy takim trybie zycia?

a ja znalazłam taką stronę http://odchudzanie-zdrowe.pl/kalkula...ia_kalorii.htm na której można sobie sprawdzić ile przy swojej wadze spalamy kalorii przy różnych czynnościach, polecam
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.