Być Gruszką... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 21:29   #1
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10

Być Gruszką...


Witam Was, Kochane Forumowiczki!
Jestem tutaj nowa, ale zakładam, że nie raz podjęto tutaj temat figury gruszki. Otóż wszystkie wskazówki, które udało mi się znaleźć za pośrednictwem GOOGLE, nie ustasfakcjonowały mnie w pełni. Mam 17 lat i jakoś nie ciągnie mnie do dzwonów czy eleganckich spodni rozszerzanych ku dołowi :P

Macie jakieś własne pomysły, jak zademaskować grube uda, szerokie biodra i małe piersi?
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 22:35   #2
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

Ja mam taką figurę i staram się nadganiać sukienkami (nienawidzę spodni). Kupuję takie podcinane pod biustem. Wtedy biust się uwidacznia, wcięcia podkreśla talię, a niżej jest luźno więc pupa i uda względnie się zakrywają.

Gorzej bo ostatnio mniej jest sukienek o tym kroju Niestety przyszła (na naszą figurę OKROPNA) moda na sukienki z dodatkową falbanką na biodrach i co druga sukienka teraz taka jest...

Widziałyście ładne sukienki, takie podcinane pod biustem i luźne na dole w sklepach?
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:40   #3
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Ja mam taką figurę i staram się nadganiać sukienkami (nienawidzę spodni). Kupuję takie podcinane pod biustem. Wtedy biust się uwidacznia, wcięcia podkreśla talię, a niżej jest luźno więc pupa i uda względnie się zakrywają.

Gorzej bo ostatnio mniej jest sukienek o tym kroju Niestety przyszła (na naszą figurę OKROPNA) moda na sukienki z dodatkową falbanką na biodrach i co druga sukienka teraz taka jest...

Widziałyście ładne sukienki, takie podcinane pod biustem i luźne na dole w sklepach?
Potwierdzam, że taka sukienka to idealny krój dla gruszki, ale nie zgodzę się, że ostatnio jest takich mało- ja mam pełną szafę i wciąż się powstrzymuję przed kupnem kolejnych Z krótkim rękawem, z długim, z koronką, wyciętymi plecami, gładkie, w kwiaty... Pełno tego.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:55   #4
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Być Gruszką...

Ja też jestem gruszką. Jednak nie przejmuję się tym, z kompleksów wyleczył mnie kolega, który stwierdził, że uwielbia chodzić za mną i patrzeć na moje biodra xD
Już nie po raz pierwszy spotkałam się ze stwierdzeniem, że szerokie biodra (oczywiście do pewnej granicy) są bardzo seksowne. Uda? Uda można wyszczuplić, kremy na prawdę działają cuda. A biust? Mały, ale jędrny i na starość nie będzie dwóch naleśników ;] Poza tym ja osobiście lubię swój mały biust, z którym powoli się żegnam, bo chcę schudnąć 1- kg i pewnie mi zostaną dwa pryszcze ;]
W kwestii ciuchów - małe piersi - stanik push up, uda i biodra - dżinsy biodrówki i tuniki lub dłuższe koszulki, sukienki luźne w okolicach dolnych...
W zasadzie ja osobiście ubieram wszystko, co mi się podoba, baskinki też, które dla gruszek nie są dobrą opcją w teorii, ale polecam samemu wypróbować
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:39   #5
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Potwierdzam, że taka sukienka to idealny krój dla gruszki, ale nie zgodzę się, że ostatnio jest takich mało- ja mam pełną szafę i wciąż się powstrzymuję przed kupnem kolejnych Z krótkim rękawem, z długim, z koronką, wyciętymi plecami, gładkie, w kwiaty... Pełno tego.

Oj to poleć gdzie kupujesz? Ja wczoraj przeszłam przez reserved, h&m, zarę, camanieu, top shop i nic nie znalazłam
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 12:01   #6
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Być Gruszką...

Jeśli w H&M nic nie znalazłaś (co dziwne, bo ja zawsze tam coś wypatrzę), to Stradivarius.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 20:04   #7
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Jakoś trudno mi siebie zaakcepotować. Często słyszę pod swoim adresem obelgi, że 'jestem tłusta'...
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 20:32   #8
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

A ile ważysz i mierzysz?
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:22   #9
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Mam 178 wzrostu, a ważę 68 kg.
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:23   #10
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

No to daj spokój. Ja mam 166 i 62...:/ też się czuję grubo, jestem gruszką...ale nikt nie mówi o mnie że jestem tłusta...albo nie slyszałam. Albo też kwestia wieku.... 25-latce mało wypada tak powiedzieć. Tzn. nikomu nie wypada...ale ...chyba większy respekt mają... No i też dojrzalsi są i widzą nie tylko ciało.
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:28   #11
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
No to daj spokój. Ja mam 166 i 62...:/ też się czuję grubo, jestem gruszką...ale nikt nie mówi o mnie że jestem tłusta...albo nie slyszałam. Albo też kwestia wieku.... 25-latce mało wypada tak powiedzieć. Tzn. nikomu nie wypada...ale ...chyba większy respekt mają... No i też dojrzalsi są i widzą nie tylko ciało.
Cóż, najwyraźniej otaczam się niewłaściwymi ludźmi Swoją drogą, jeśli masz 162 to możesz sobie od czasu do czasu żałożyć na obcasy, które troszkę wyszczuplą ci sylwetkę. Ja niestety nie mogę sbie na to pozwolić
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 22:36   #12
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

Mogę...ale właśnie od czasu do czasu. Niestety pracuję, dużo się przemieszczam i będąc jakieś 14h poza domem, codziennie...chyba bym umarła...
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 01:13   #13
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez maryska_ Pokaż wiadomość
Cóż, najwyraźniej otaczam się niewłaściwymi ludźmi Swoją drogą, jeśli masz 162 to możesz sobie od czasu do czasu żałożyć na obcasy, które troszkę wyszczuplą ci sylwetkę. Ja niestety nie mogę sbie na to pozwolić
ja mam 177 cm i non stop noszę obcasy i mam gdzieś opinie innych dobrze się czuję w wysokich butach, ale fakt, jest dużo facetów konusów, którzy są niżsi ode mnie, ale to ich problem
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 13:05   #14
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Mogę...ale właśnie od czasu do czasu. Niestety pracuję, dużo się przemieszczam i będąc jakieś 14h poza domem, codziennie...chyba bym umarła...
A co myślisz o koturnach? Mi osobiście się one nie podobają, ale za to są mega wygodne.

http://img.szafa.pl/ubrania/0/007868...-futerkiem.jpg
http://i.pinger.pl/pgr459/53cd323600...2796805018.jpg


Mam koleżankę, która ma o wiele gorzej niż my - otóż poza szerkimi biodrami i krótkimi, masywnymi nogami posiada ona także spory bruszek. Kotrurny natomiast dodają jej sylwetce nieco lekkości i muszę przyznać, że wygląda całkiem okay
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 22:38   #15
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez maryska_ Pokaż wiadomość
A co myślisz o koturnach? Mi osobiście się one nie podobają, ale za to są mega wygodne.

http://img.szafa.pl/ubrania/0/007868...-futerkiem.jpg
http://i.pinger.pl/pgr459/53cd323600...2796805018.jpg


Mam koleżankę, która ma o wiele gorzej niż my - otóż poza szerkimi biodrami i krótkimi, masywnymi nogami posiada ona także spory bruszek. Kotrurny natomiast dodają jej sylwetce nieco lekkości i muszę przyznać, że wygląda całkiem okay

Też mam brzuszek Koturny są bardzo fajne...tylko że taki model za kostkę mi nogi skraca
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 20:47   #16
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
Też mam brzuszek Koturny są bardzo fajne...tylko że taki model za kostkę mi nogi skraca
To wybierz dłuższe, takie do kolana Widziałam takie ala kozaki, bodajże w CCC
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 21:03   #17
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

Na razie to ja się staram schudnąć Bez skutku.
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 21:24   #18
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Być Gruszką...

Ja też przez wiele lat walczyłam z figurą gruszki, miałam duży kompleks na punkcie większych ud i krągłych bioder no i mój tyłeczek też nie należy do małych Żadna dieta mi nie pomogła, chociaż cały czas trzymam się zasad zdrowego odżywiania i staram się jeść zdrowo, nie przesadzając z cukrami prostymi i chemią w niektórych produktach. Na mój typ figury dopiero pomogły mi porządnie ćwiczenia siłowe oraz areoby. Dzięki temu spalam nagromadzony tłuszczyk w dolnych partiach ciała a treningiem siłowym kształtuje swoje nogi i pupę, a także staram się szczególnie pracować nad góra częścią ciała by wyrównać proporcję i w końcu zaczynam się sobie podobać! Bo, moje nogi nabrały ładnego kształtu a mój tyłeczek stał się jędrny i twardy. Jeśli chodzi o ubiór to zauważyłam, że ja najlepiej wyglądam w legginsach i jakieś ładnej tunice a do tego buty na obcasie, poza tym także ostatnio zauważyłam, że w jeansach typu dzwony lepiej wyglądam niż w rurkach.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 21:26   #19
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

Więc zdecydowanie muszę schudnąć.... Bo teraz to jest masakra
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 22:02   #20
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Być Gruszką...

Ja tez podpinam sie do tematu w czym "gruszce" najlepiej ?
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 15:44   #21
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Ja zazwyczaj noszę ciemne jeansy lub legginsy, do tego jakąś koszulkę z ciekawym wzrokiem. Ważne jest to, aby góra była 'wzorzyszysta', bo odciąga to uwagę od dużego dołu Bluzeczki z bufkami i stanik pushup (którego nie za bardzo lubię :|) są wrecz stworzone dla naszego filigranowego biustu! Jeśli chodzi to strój galowy to ołówkowa spódnica sprawi, że nasza pupa i bioderka nabiorą ponętnego kształtu

Pozdrawiam Was, Gruszeczki
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 17:10   #22
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

To się sprawdza jak jesteś szczupłą gruszką
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 22:56   #23
maryska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
To się sprawdza jak jesteś szczupłą gruszką
Nie ma takiej możliwości, aby jakiś ciuch wyszczuplił nas o 10 kg. Tu chodzi o uwydatnienie zalet, a ukrycie mankamentów. Uważam, że w takich zestawach gruszkom będzie najlepiej
maryska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 09:00   #24
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez maryska_ Pokaż wiadomość
Nie ma takiej możliwości, aby jakiś ciuch wyszczuplił nas o 10 kg. Tu chodzi o uwydatnienie zalet, a ukrycie mankamentów. Uważam, że w takich zestawach gruszkom będzie najlepiej
No proszę, a ja jako klepsydra (nie chuda, ale o prawidłowym BMI) w takim zestawie wyglądam tragicznie Leginsy uwydatniają duże uda i szerokie biodra, i tu nawet tunika nie pomoże, bo ona też się wąsko na nich kładzie. Mój wybór: rozkloszowane sukienki i spódnice, odcinane w talii. Podkreślają to, co mamy ładnego (talia), a ukrywają to, co brzydsze (masywne uda i szerokie biodra).
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 22:42   #25
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: Być Gruszką...

No właśnie też tak myślę. Poza tym jednak uważam że robi dużą różnicę czy jesteś szczupłą gruszką czy z nadwagą. Bo u szczupłej to może faktycznie ładnie podkreślone są ksztalty...Ale jak ma się dużą pupę ( i niekoniecznie jędrną, umięśnioną) i włoży takie getry to jest .... kiepsko. Mam owszem ze 2 pary ale do baaardzo luźnych tunik a'la sukienki i do chodzenia po domu. Aktualnie w nich np. ćwiczę w domu brzuszki
I uważam że dla gruszek i tych szczupłych i tych przy kości najlepsze są sukienki odcinane pod biustem
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 01:54   #26
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Być Gruszką...

Hmmmm
Ja to chyba jakas inna jestem. Lubie sukienki odcinane pod biustem ale czasem jest tak ze sukienka lezy dobrze na gorze tzn na biuscie a ponizej jest pomarszczona bo mam duze wciecie w tailii a na tylku opina mi brzyszek tj. Dolnia oponke I tylek. :/ Co wyglada nie atrakcyjnie :/ ehhh
Co do spodnic odcinanych w talli to ich nie lubie bo mnie uwieraja irytuja i cisna :/
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 01:54   #27
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Być Gruszką...

Cytat:
Napisane przez maryska_ Pokaż wiadomość
Witam Was, Kochane Forumowiczki!
Jestem tutaj nowa, ale zakładam, że nie raz podjęto tutaj temat figury gruszki. Otóż wszystkie wskazówki, które udało mi się znaleźć za pośrednictwem GOOGLE, nie ustasfakcjonowały mnie w pełni. Mam 17 lat i jakoś nie ciągnie mnie do dzwonów czy eleganckich spodni rozszerzanych ku dołowi :P

Macie jakieś własne pomysły, jak zademaskować grube uda, szerokie biodra i małe piersi?
Codziennie stanąć przed lustrem i pomyśleć o kimś z taką figurą, jak np. mam ja, czyli odwrotną - szerokie ramiona, niemalże zero talii i wąziutkie biodra.
Nie pomoże de facto w retuszu, ale może pokrzepi nieco myśl, że ja marzę o kilku cm z Twoich bioder i o wąziutkich ramionach... a nie barach jak facet, które wciąż uczę się akceptować

A już tak w temacie: uwielbiam książkę "Jak wyglądać sexy. W co się ubierać by być atrakcyjną".Bo masz tam dopasowanie ubrań na Ciebie w wielu stylach i w co się nie ubierać ALE dopasowaną do wymiarów Twojego ciała Gruba i pokaźna - warto mieć
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 05:45   #28
majka5908
Zakorzenienie
 
Avatar majka5908
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 392
Dot.: Być Gruszką...

Nię myśl o sobie jak o zwykłej gruszce Myśl o sobie jak o seksownej, ponetnej gruszce

Ja również mam szerokie biodra, za duży tyłek (taki bardziej wystający do tego jeszcze krzywy kregosłup i to w dolnej części akurat), masywne łydki, uda i małe piersi
Wszystko z uśmiechem bo już przestaam sie tym przejmować
Udało mi się z rozm 31 spaść na 29 (jeansy) i jest ok
Uwielbiam chodzić w tunikach takich bardziej sweterkowych do połowy uda i oczywiście szpilki do tego
Musisz poprostu poczuć się pewnie i wyjątkowo w ciuchach które masz na sobie a sama się przekonasz że nawet za gruszkami faceci się oglądają bo w przeciwieństwie do "wieszaków" (nie mam zamiaru nikogo obrażać) mają u nas co podziwiać
Kiedyś miałam kolegę który zawsze wolał iść za mną bo jak mówił lubi sobie popatrzeć skoro podotykać nie może
a co do biustu to nawet mała rzecz a cieszy a tym bardziej że w tym przypadku są to dwie małe które faceta i tak zadowolą
majka5908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.