Kurzajka? czy to dobra metoda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-05, 01:17   #1
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58

Kurzajka? czy to dobra metoda?


Przejdę od razu do rzeczy. Podczas rutynowych czynności (kserowanie) na palcu robiło się lekkie,małe, białawe kujące zgrubienie (bardzo szybko- kwestia godziny). Ponieważ nie mijało, pomyślałem, że może coś w rodzaju wióra (kawałka zszywki etc.) weszło w skórę. Poprosiłem znajomą o sprawdzenie igłą. Niestety, po tym zabiegu zgrubienie zrobiło się większe, bardziej przeźroczyste.
Po wizycie u dermatologa diagnoza brzmiała - kurzajka. Wydaje mi się to dziwne (obstawiałem uszkodzenie mechaniczne[na co wskazuje m.in.- szybkość pojawienia się]-że raczej coś ciągle siedzi w palcu, bądź źle się wszystko zagoiło). Nie wiem jednak - może igła rozprowadziła wirusa...

Tak czy inaczej dostałem Cerkoderm (kwas mocznikowy z AHA)30 do smarowania.

I tu zaczyna się problem, ponieważ krem wyżarł już spory krater w owym zgrubieniu (które ma średnicę na oko pół cm). To co widzę w środku nie wygląda za dobrze- jakieś mięso z ciemnymi kropeczkami.

I tak się zastanawiam, czy powinienem dalej smarować. Tzn. cały ten ,,odcisk" jest wciąż twardy i mam wrażenie, że wchodzi mocno poniżej linii palca. I , że jeśli dalej będę smarował tym kremem, to tak, pozbędę się go, ale zrobię sobie dziurę w palcu albo paskudną bliznę.

Nie wiem, czy macie jakieś doświadczenia?
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 07:32   #2
JanisJoplin
Raczkowanie
 
Avatar JanisJoplin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 36
Dot.: Kurzajka? czy to dobra metoda?

Dobrym sposobem na kurzajki jest smarowanie żółtym sokiem rośliny o nazwie glistnik jaskółcze ziele rośnie wszędzie i jest to chwast. Wygląda o tak.
http://static.swiatkwiatow.pl/user_g...1273522162.jpg
__________________
"Gdy kobieta rządzi w domu, to Szatan rządzi w domu.."
JanisJoplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 13:47   #3
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kurzajka? czy to dobra metoda?

Cytat:
Napisane przez JanisJoplin Pokaż wiadomość
Dobrym sposobem na kurzajki jest smarowanie żółtym sokiem rośliny o nazwie glistnik jaskółcze ziele rośnie wszędzie i jest to chwast. Wygląda o tak.
http://static.swiatkwiatow.pl/user_g...1273522162.jpg
Potwierdzam pozytywne działanie glistnika na kurzajki Miałam kiedys niewielka kurzajkę na dłoni, posmarowałam dosłownie kilka razy sokiem i znikneła bez śladu, nawet nie wiem kiedy
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.